.SS 0 SITTERS è/.KAR VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1933 HAAELE M'S DAGEEAD 5 Zwemmen door Brussel; André van Baasbank slaat zessen; Mancini, Jean Aerts en Danneels; „Daddy Longlegs" op Lord's Cricket Ground; Zuld-Afrikaansche voetballers prefereeren Liverpool; Walker is in trek; De uitvinding van Monsieur Bunzli; Schaatsenrijden op ijzer. De elfde „Traversée de Bruxelles". een zwemwedstrijd over vier Kilometer, is Za terdagmiddag onder groote belangstelling van het niet-betalende publiek gehouden. Op de speciaal voor deze gelegenheid opgerichte tribune bij het gebouw van de „Brussels Yacht Club'' zat echter zoo goed als nie mand, omdat men de toegangsprijzen veel te hoog had gesteld en ook de Belgen van mee ning zijn, dat het niet noodig is, geld uit te geven, wanneer men een zwemwedstrijd voor niets kan zien. De aanduiidng „Traversée" doet denken aan een doorkruising van de Brusselsche stadswateren, doch niets is min der waar dan dat, want het parcours liep van het gebouw der bovengenoemde club in één der voorhavens van de stad tot het veer van Marly en terug, zoodat de deelnemers, die hadden ingeschreven met het doel om al zwemmende een kijkje op de Belgische hoofdstad te nemen, bedrogen zijn uitgeko men. De race werd gewonnen door Nicholas Arts van de Antwerpsche Zwemclub in 1 uur 13 min. en 46 sec., terwijl de eenige Neder- landsche zwemmer, Wegenaar. als derde aankwam met ruim 5 min. achterstand. Er waren ook enkele dames van de partij, van wie Madame de Raedemaecker op de acht tiende plaats als eerste eindigde in 1 uur 40 min. 45 sec. Eén juffrouw oordeelde het beter, om de geheele baan met rugslag af te leggen en het publiek scheen deze uitzon derlijkheid nogal op prijs te stellen, want de aanmoedigingen waren niet van de lucht. Toen alle andere zwemmers zich reeds we der verkleed hadden, zwom deze madame Copain nog lustig verder en reeds maakte men zich bezorgd, of zij nog voor midder nacht het eindpunt zou bereiken, toen zij met een feilen eindspurt 51 minuten achter den winnaar aan de finish kwam. Daarna zwommen de militairen en de Hol- landsche soldaat Boxman behaalde hier den tweeden prijs. De Haarlemsehe cricketer André van Baasbank heeft de Belgische glasverzeke ringsmaatschappijen vorige week op zware onkosten gejaagd en een slechten dag be zorgd. Men kan er dan ook van verzekerd zijn, dat de verlies- en winstrekening aan het einde van dit boekjaar een nadeelig saldo zal aanwijzen. Want ter gelegenheid van de internationale cricketmatch BelgiëHolland op het sportterrein van de zeepfabrieken Lever Fréres te Forest bij Brussel heeft de Rood en Witter in de tweede innings laten zien, hoe men in den kortst mogelijken tijd een „century" bij elkaar slaat. Zooals bekend, hadden de Hollanders op de eerste innings een achterstand van 79 runs geboekt, dank zij het slow-bowlen van McGregor en de met een oranjekleurige mat bedekte onbetrouw bare pitch. Het, voor bet grootste deel uit Engelsehen samengestelde Belgische 'team meende de gelegenheid te moeten waarne men om een inningsoverwinning te behalen, doch zij kwamen van een koude kermis thuis. Uit een totaal van 110 voor 3 wickets scoor de van Baasbank op het kleine veld 100 not out, waarbij enkele zessen op het dak van de geparfumeerde zeepafdeeling, twee klappen door de ruiten van het gebouw voor kinder- zeep en één voor de wielen van een juist voorbijrijdend Ford je. Daar (met het oog op den jeugdigen leef tijd van enkele Hollandsche spelers?) nog dienzelfden avond om half acht de terug reis naar de rustige vaderlandsche haard steden moest worden aanvaard, hetgeen in verband met de aantrekkelijkheden van Brussel licht te begrijpen valt. kwam aan Van Baasbank's „vuurwerk" een ontijdig einde, waarna de kalmte in de omgeving van het sportterrein langzaam wederkeerde. De jonge Italiaan Mancini heeft het we reldkampioenschap op den weg voor ama teurs gewonnen en daardoor heeft behalve Nederland, elk van de groote „fiets"-landen dit jaar een wereldtitel in de wacht gesleept. België met Jan Aerts en Scherens bezit er thans twee en onze Zuiderburen kunnen met volle tevredenheid op een prachtig seizoen terugzien. Romain Maes, de 22-jarige boe renzoon, wiens portret men overal ziet ten toongesteld, won de Ronde van Frankrijk. Gust Danneels het Belgische kampioenschap op den weg en een derde plaats te Floreffe, Ronsse eindigde op „den Heysel" als derde achter de motoren, terwijl Scherens en Aerts de hoogste eer behaalden. Met Jan Aerts is het een grappig geval. In de „Tour de France" deelde hij met den Franschman Le Grevès den prijs van 10.000 francs voor het grootste aantal gewonnen étappes (elk vier) en hij was niet van plan aan het wereldkampioenschap deel te ne men, omdat hij zich niet voldoende uitge rust voelde. Men rekende op Loncke en Dan neels om de Belgische eer op te houden. Zoo wel Loncke als Aerts kwamen in het Heysel- Stadion voor een aanvullingswedstrijd ter gelegenheid van de wereldkampioenschappen aan den start, waarbij eerstgenoemde een geweldigen smak maakte. Hoe het ook zij, Aerts startte te Floreffe en slaagde er zoo waar in, al de andere grootheden los te rij den en alleen aan te komen. Hij werd daarin zeer tactisch door Danneels bijgestaan, die aan den kop van het achtervolgende peloton het tempo zooveel mogelijk drukte, waar door de achterstand niet verkleind wejd. Dit was lijnrecht in tegenstelling met de Hollandsche tactiek op de werelkamploen- schappen van het vorige jaar te Leipzig. Toen had onze landgenoot Van Oers op 200 Meter van de finish een ruimen voorsprong, doch zijn teamgenooten begingen toen de fout, het peloton met alle macht bij te trek ken, waardoor de betere sprinter, de Belg Karei Kaers, als eerste over de eindstreep kon gaan. Van de thans deelnemende Hollandsche profs, heeft alleen Stuyts het geheele par cours uitgereden en hij eindigde als num mer 22 op de laatste plaats. De beste pres tatie echter werd geleverd door Heeren. die tot op de achtste van de zestien ronden zich bij de leiders handhaafde. Een botsing met den Italiaanschen favoriet Olmo deed bei den tuimelen, waardoor Heeren aan den arm gewond werd en zijn rijwiel totaal onklaar geraakte. Deze val was het sein voor Aerts en den Spanjaard Montero om er vandoor te gaan, teneinde zich zoodoende van den geduchten Olmo. die eveneens machine-de fect had. te bevrijden. Deze opzet gelukte, want de Italiaan boekte bijna 5 minuten achterstand en gaf later, geheel ontmoedigd op evenals zijn landgenooten Guerra en Bini en evenals de bekende Franschen Speicher en Le Grevès. Mancini heeft zijn titel door een fout van den Franschman Charpentier gewonnen. Laatstgenoemde had bij het begin van de laatste der 12 ronden, (de amateurs reden 162 K.M) 2 min. en 20 sec. achterstand op den Italiaan en den Deen Grundhall. Toen zette hij zijn aanval in, die hem niet min der dan 2 min. op een afstand van 13!/2 K.M. op de leiders deed inloopen. Toevallig ontdekte Mancini den Franschman, toen deze nog 50 M. van hem verwijderd was en hij demarreerde oogenblikkelii'k, waardoor hij den Deen van zijn wiel fietste, Charpen tier passeerde Grundhall, doch slaagde er niet in. Mancini voor de finish nog te be reiken, hetgeen hij, indien hij een ronde eer der met zijn aanval begonnen was, gemakke lijk had kunnen doen. Thans eindigde hij met 17 seconden achterstand op de tweede plaats. Vóór den aanvang der wegwedstrijden de den de Italianen zeer geheimzinnig ten op zichte van hun rijwielen en het bleek achter af, dat zij een nieuwe uitvinding van een landgenoot in toepassing brachten. Het be trof het gewicht en de constructie van „dé- railleur" en versnelling, welke nieuwigheid een groote verbetering was en aspecten opent voor nog lichtere rijwielen in de toekomst. Thans waren er slechts tien van deze nieuwe onderdeelen beschikbaar en zij waren uit sluitend gemonteerd op de Italiaansche rij wielen. Zoodra het cricketseizoen in Engeland zal zijn geëindigd wordt een gedeelte van Lord's Cricket Ground van de toplaag ontdaan. Zooals men weet, is sinds het jaar 1780. toen de verhuizing van Dorset Square naar St. John's Wood plaats had. aldaar het hoofd kwartier van M.C.C. gevestigd "en het prach tige veld is door nauwkeurige verzorging in den loop der jaren zoo glad als een biljart laken geworden. In den laatsten tijd heeft „Daddy Longlegs" zich hier hoe langer, hoe meer ingeburgerd en men zag zijn verschij ning met leeae oogen aan. Want „Daddy Longlegs" is een soort crane-fly", een ke vertje, die de graswortels aantast en de op pervlakte ruïneert. Er is, na vele proefne mingen om hem uit te roeien, slechts één radicaal middel overgebleven, nl. een deel van het speelveld over 8 are van nieuwe top laag en gras te voorzien, in het vertrouwen, dat daarmede de plaag zal worden verdre ven. Ook het gras van den Kennington Oval, waarop de vijfde testmatch gespeeld werd, heeft dit seizoen zwaar te lijden gehad, al lag de oorzaak hier in de droogte. De Zuid- Afrikanen vertoonden hun kunnen dan ook op een door de zon bruin 'geschroeide vlakte, waarin het met zorg begoten wicket de eenige groene oase was, De Liverpool Football Club toont de laat- WANDELSPORT. DUDOK DE WIT-HERDENKINGSMARSCH. Deze jaarlij ksche 45 K.M.-marsch zal dit jaar niet op den eersten Zondag, doch op verzoek van een andere vereeniaing op Za terdag 12 October (voor hen, die bezwaar hebben op Zondag te wandelen) en op Zon dag 13 October a.s. van Utrecht uit worden gehouden. Het zal dit jaar de Dudok de Wit-tocht zijn. waarbij aan hen, die vijf achtereenvol gende jaren den marsch hebben geloopen, de zilveren Dudok de Wit-medaille zal wor den uitgereikt, hetgeen vermoedelijk dertig personen zullen zijn. Het secretariaat is ge vestigd Albr. Thaerlaan 49. Utrecht. Ooit zal weder de „Kees Matthes-beker" worden beschikbaar gesteld door den oud sten vriend van wijlen den heer Dudok de Wit. den heer C. W. Matthes te Breukelen. „JAN PASSTOORS". De vierde internationale herdenkings- marsch van „Jan Passtoors" op Zaterdag 24 en Zondag 25 Augustus a.s. mag zich in een groote befangstelling verheugen. Het vorig jaar namen aan dezen marsch ruim 450 per sonen deel. Thans bedraagt het aantal in geschrevenen tot heden ruim 700, zoodat er ongeveer 800 a 900 personen venvacht wor den. De inschrijving is nog geopend tot een half uur vóór den start. Uit verschillende plaatsen komen de deel nemers. o.a. uit Nijmegen. Utrecht, den Hel der. Alkmaar. Zaandam, Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, zelfs uit Groningen en Winschoten. Het internationale tintje wordt er dit jaar weer aangebracht door de deelneming van een 8-tal personen uit Parijs. Tijdens de rust te Beverwijk zal de voorzit ter van het eere-comité, mr. H. J. J. Sc holte rs. burgemeester van Beverwijk, een blijik van belangstelling geven, De start heeft plaats bij het gebouw „Olym- 'pia". Zaterdagmiddag half drie en Zondag ochtend tien uur. DAMMEN. HET KAMPIOENSTIENTAL YAN NEDER LAND TE IJMUIDEN. Zondag a.s. zal op het terras van Badhuis List te IJmuiden de returnwedstrijd plaats hebben tusschen het hoofdklasse-team dei- Damclub „IJmuiden" en de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdma om een fraaien beker. In den eersten wedstrijd slaag de de jonge IJmuider ploeg erin, een fraai ge lijk spel te forceeren. De directie van Badhuis List biedt den be zoekers na afloop een thé-dansant aan. SCHAKEN R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO TE HAARLEM. Uitslagen der groepwedstrijüen P. A. WijtkampW. de Boer 0—1 C. BottelierF. A. Puts 0—1 N. BottelierJ. H. Heuser 1—0 J. HasertJ. Kcelemij 1—0 J. J. v. KesterenTh. v. Dijk 0—1 Th. v. OschB. Hommes 1—0 C. BottelierJ. Koe'.emij Vz—Y Th. v. OschN. Bottelier 1—0 ste jaren een speciale voorliefde voor Zuid- Afrikaansche spelers. Na de tour van de Zui derlingen in 1924. waarbij ook te Amsterdam tegen Holland gespeeld en met 21 verloren werd. heeft Liverpool reeds den doelman Riley en den voorwaarts Hodgson aange kocht. waarop twee jaar geleden Nieuwen- huis en Carr volgden. Thans is de mogelijk heid groot, dat de bekende test-cricketer Arthur Nourse ook een plaats in het elftal zal krijgen. Nourse, die als halfback voor Natal uitmuntende wedstrijden gespeeld heeft, is echter contractueel verbonden, met het cricket-team terug naar Zuid-Afrika te reizen, alvorens vrij te zijn, zich elders te verbinden. Daar de cricketers echter, na be ëindiging van hun Engelsche tour nog eeni- gen tijd vacantie in Groot-Brittannië krij gen. bestaat er gelegenheid, Nourse enkele trial-matches te laten spelen, en het zal van zijn prestaties daarin afhangen, of hij later naar Liverpool terugkeert. Den supporters van Arsenal wacht komen de maand een interessante ontmoeting tus schen de Engelsche kampioen-sclub en Heart of Midlothian uit Schotland. In laatstge noemd elftal is de internationale rechtsbin nen Walker, die tegen Engeland zoo buiten gewoon speelde, de ster. Hij is een klein, doch uiterst vlug en handig kereltje, wiens bal techniek niet voor die van Alec James on derdoet. Daar James langzamerhand een dagje ouder wordt en waarschijnlijk nog hoogstens twee seizoenen zal meegaan, is het voor de directie van Arsenal zaak naar een opvolger van dezen voetbalkunstenaar uit te zien, opdat het publiek op Highbury een attractie kan vinden zooals nergens an ders. Reeds heeft de tweede klasser Brad ford, die per sé het eerste klasserschap wil heroveren. 8000 pond sterling voor Walker- geboden. doch de Schotsche club zou haar landaard oneer aan doen, als ze haar besten speler voor zulk een bagatel van de hand deed, terwijl er kans bestaat, dat Arsenal meer zal bieden. In Schotland is overigens de competitie reeds weer in vollen gang en voetbal zou niet zoo aantrekkelijk zijn, als het ook nu weer geen verrassingen had opgeleverd. Glasgow Rangers, de kampioenen en bekerhouders, ooenden het seizoen met een 60 overwin ning, doch in de twee volgende matches kon den ze met moeite een onverdiend gelijk spel uit het vuur sleepen. Queen's Park, de eenige amateurclub in deze League, begon met twee nederlagen, doch zal zich ondanks dat, wel weer weten te handhaven. Slechts eenmaal zijn deze amateurs gedegradeerd, doch reeds aan het einde van het volgende seizoen her overden zij de verloren gegane positie. De Austria F. C. uit Weenen en Sparta uit Praag zullen in het komende Engelsche sei zoen een tour door Engeland maken. De Weeners beginnen met een wedstrijd tegen den Zuidelijken derden klasser Coventry City. doch Sparta krijgt het al direct moei lijker op het terrein van Stoke. Monsieur Bunzli heeft een. nieuwe schaats uitgevonden, waarmede men op ijzer kan rijden. Reeds vroeger heeft men getracht, een ijsbaan te construeeren. waarvan de on derlaag uit week ijzer, overdekt met een dun laagje kunstijs bestond. Thans bestaat de door Bunzli gefabriceerde schaats uit zeven kleine draaibare schijfjes op kogellager, die op een baan van week ijzer den rijder in staat stellen, alle toeren en evoluties te maken, welke hij ook op het gewone ijs met de ge bruikelijke schaatsen volbrengt. Het zal dus binnenkort de eenvoudigste zaak van de wereld zijn, des zomers op de baan aan de Kleverlaan schaatswedstrijden te organiseeren, dat de vonken er af vliegen en het nadeel is slechts, dat de kans be staat, dat door de groote zomerhitte de rij ders gehandicapt worden en het ijzer smelt. ITrrrrrul lhl>fnlm/7 SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN. De Int. Spelen voor Doof stommen. NÉDERLANDSCHE ZEGE OP DE 100 M. RÜGSLAG DAMES. Uit Londen: Donderdag zijn de zwem wedstrijden begonnen welke worden ge houden in het kader der Internationale Spelen voor Doofstommen. In het nummer 100 Meter rugslag voor dames werd de Ne- derlandsche zwemster Willy Jansen eerste in den tijd van 1 min. 39 sec. Het klassement der atletiekwedstrijden welke geëindigd zijn, ziet er als volgt uit: 1. Zweden 121 punten, 2. Finland 110 pun ten, 3. Frankrijk 105 punten, 4. Engeland 84 punten. 5. Duitschland 81 punten. 6. Ver- eenigde Staten 29 punten. 7. Denemarken 26 punten. 8 Noorwegen 20 punten. 9. Oosten rijk 11 punten. Engelsche zwemmer over het Kanaal. Uit Londen: De Engelsche zwemmer Haydn Taylor, woonachtig te Cleethorpes in Lin colnshire, slaagde er Donderdag in, het Ka naal over te zwemmen in den tijd van 14 uur 50 minuten. Hij startte te Kaap Gris Nez en arriveerde te Shakespeare Cliff. Tegelijkertijd heeft nog een andere zwem mer getracht het Kanaal over te zwemmen, doch deze poging mislukte. De recordtijd staat nog steeds op naam van Geo Michel in 1926 en gevestigd met een tijd van 11 uur 5 minuten. Zwemwedstrijden van de politie. De Politie Sport Vereemging „Haarlem" organiseerde Woensdagmiddag in de zwem inrichting aan de Houtvaart haar onderlinge zwemwedstrijden. Deze wedstrijden hadden als steeds een gezellig en onder de beproefde lei ding van den heer Luyken, vlot verloop. Echter moet, evenals vorige jaren, worden opgemerkt dat de deelneming slecht was. Het is werkelijk niet voldoende dat slechts 14 man nen van onze politie genoeg animo voor het zwemmen hebben om bij deze wedstrijden aanwezig te zijn. En hieronder waren nog vele veteranen. Namen als v. d. Burg, Van Huis, Valkenier en Kroder staan elk jaar weer op het programma. Wanneer zullen de jongeren dit goede voorbeeld nu eens volgen? De wedstrijden omvatten als gewoonlijk een vijf kamp. bestaande uit de nummers: school slag. rugslag, vrije slag, zwemmen met dren keling. en hinderniszwemmen. Er waren een aantal fraaie prijzen van het bestuur der sportvereeniging, een medaille van den Commissaris, den heer E. H. Tenckinck. een plaquette van de muziekvereeniging der politie, en een lauwertak van de af deeling Haarlem en Omstreken van den bond „Politie bond". Na afloop werden deze prijzen uitgereikt door den heer J. v. d. Burg, die eenige harte lijke woorden sprak ter opwekking om toch vooral de zwemsport meer populair te maken onder de Haarlemsehe politiemannen. De uitslagen van de wedstrijden waren: 25 Meter schoolslag: 1. Klopper 18.7 sec.: 2. Eggink 20.6 sec.; 3. Jonker 21.1 sec.; 4. Koning 21.2 sec.; 5. v. d. Burg 21.5 sec.; 6. Rode 21.5 sec. 25 Meter vrije slag: 1. Klopper 16.5 sec.; 2. Eggink 17.4 sec.; 3 Koning 186 sec; 4. v. d. Burg 18.8 sec.; 5. van Huis 19.7 sec.; 6. Rode 25 Meter rugslag: 1. Klopper 21.2 sec.; 2. Koning 2.7 sec.; 3. Rode 23.3 sec.; 4. Jonker1 23.6 sec.; 5. Siemers 25.6 sec.; 6. Eggink 26.7 sec. Zwemmen met drenkeling: 1. Klopper 29.2 sec.; 2. Rode 29.8 sec.; 3. Koning 31.6 sec.; 4. v. d. Burg 32.7 sec.; 5. Siemers 33.4 sec.; 6. Beun der 35.4 sec. Hinderniszwemmen: 1. Rode 27.2 sec.; 2. v. d. Hurk 29.9 sec.; 3. Jonker 30.3 sec.; 4. Klop per 30.7 sec.; 5. v. d. Burg 32.1 sec.; 6. Koning 32.9 sec. Totaaluitslag: 1. Klopper 4194 punten; 2. Rode 3833 pnt.; 3. Koning 3635 pnt.; 4. v. d. Burg 3422 pnt.; 5. Jonker 3262 pnt,: 6. Eggink 3218 pnt.; 7. van Huis 3149 pnt.; 8. Siemers 2988 pnt. WATERPOLO. DE WATERRATTEN II—NEPTUNES II (1—2) Het is aan De Waterratten niet mogen ge lukken, op één of meer punten beslag te leggen ondanks het groote overwicht in de tweede helft. Over het algemeen zijn „De Waterratten" sneller dan hun tegenstanders, doch zij weten dit niet te benutten. Van Andel in het D. W. R. -doel weet eenige schoten goed te keeren, maar toch kan hij i niet voorkomen dat Kramer hem met een hard schot passeert (01). Wanneer de achterhoede van „De Water ratten" te ver opgezwommen is weet de vrij- liggende midvoor van Neptunus er zelfs 0—2 van te maken. Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting pakt D. W. R. flink aan. Eenige goede schoten worden gelost, doch de Neptunus-doelman blijkt voor zijn taak be rekend. Toch maken „De Waterratten" een tegenpunt, als een achterspeler van Neptunus het water moet verlaten en Veenstra den toe- gestanen strafworp in een doelworp omzet, 121 Heftig strijden „De Waterratten" voor den gelijkmaker, maar wanneer de scheidsrechter het einde fluit, is de stand nog steeds onge wijzigd. POSTDUIVEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Noyon. 320 K.M. Los 7 uur 30 min.: 1 7 K. C. Sijtsma, 2 14 17 H. A. Bouwmeester, 3 10 L. de Winter; 4 9 N. Leuven; 5 Gebr. Nieuweiihuizen; 6 16 G. v. Santen; 8 J. Schimmel; 11 13 J. G. v. d. Meer 12 L. J. Kramer, 15 L. J. v, d. Voort. Eerst getoonde duif 1.47.2 sec., laatste prijs winnaar 2.39.2. WIELRIJDEN. METZE WINT TE HANNOVER. Op de wielerbaan te Hannover werden Don derdagavond onder groote belangstelling wedstrijden voor stayers gehouden, waaraan door de verschillende deelnemers aan de we reldkampioenschappen werd deelgenomen en die door 10.000 toeschouwers werden bijge woond. De wedstrijd, die over 100 K.M. ging, werd gewonnen door Metze in den tijd van 1 uur 22 min. 58,4 sec. Op de 80 K.M. die hij in 1 uur 6 min. 26 sec. aflegde, vestigde hij een nieuw baanrecord. Het resultaat was als volgt: 1. Metze 1 uur 23 min. 58.4 sec.; 2. Lohmann (480 M.); 3. Moeller (720 M.); 4. Ronsse (910 MP; 5. Se- vergnini (1580 M.); 6. Lacauehaye (2200 M.). ROMAIN MAES TE HILVERSUM. De directie van de Gooische Wielerbaan te Hilversum heeft voor haar wedstrijden op Woensdag 28 Augustus a.s. den winnaar van de Tour de France, Romain Maes met diens broer Sylvère Maes en F. Vervaecke geënga geerd voor den koppelwedstrijd, die ditmaal als een kleine Tour de France zal worden ver reden. Ten einde een zoo belangrijk mogelijk pro gramma te kunnen samenstellen heeft men met tal van vooraanstaande wegrenners ge contracteerd. Zoo zullen o.a. rijden Pellenaars, wereldkampioen op den weg 1934, Braspen- ninx, Heeren, C. v. d. Ruit, van Oers, Snoeyers, v. d. Horst alsmede Wals en Pijnenburg, deel nemers, die een veld van renners vormen, waarin de strijd levendig zal blijven tot het einde. Voor het sprintgedeelte van den avond zijn geëngageerd: v. d. Vijver, Ooms, Loene en Pe perkamp. Ooms en Leene zullen bovendien een tandemnummer rijden tegen v. d. Vijver- Peperkamp, dus een HollandBrabantrit. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De jaarlijksche competitie van den Ned. Biljartbond voor het seizoen 1935/1936 zal, voor wat de eerste ronde betreft, op 1 October a.s. beginnen. Voor deze wedstrijden gelden dezelfde regelen als voor het afgeloopen sei zoen. De inschrijving voor de afdeelingen van den bond is tot 30 Augustus e.k. opengesteld. ZEILEN. De Sneeker Zeilweek. Holland wint den teamwedstrijd in de regenboogklasse. Donderdag zijn de wedstrijden van de Kon- Zeilvereeniging Sneek voortgzet. De team wedstrijd in de 12-voetsjollenklasse is ge wonnen door de Watersport Vereeniging Loosdrecht met een totaal van 28 pnt. 2. Kon. Zeilvereeniging Sneek met 26.1 pnt. 3. De Kaag met 25.1 pnt. 4. R.Z.V. met 21 pnt. en 5. Nieuwe Meer met 10 pnt. De teamwedstrijd HollandFriesland in de Regenboogklasse is gewonnen door Hol land met een totaal van 42.1 pnt., tegen Friesland 36 pnt. CRICKET. Oehoe'sStill Going Strong. De eenige thuiswedstrijd, dien de Oehoe's dit jaar speelden, was evenals andere jaren tegen S. G. S., bestaande uit spelers, die de 50 reeds gepasseerd zijn, aangevuld met eenige Haarlemmers. De Oehoe's beginnen te batten en openen met Voogd en Mulder. Op 21 moet Voogd voor 8 vertrekken: op 28 gaat Mulder voor 12 run out. J. de la Mar en O. Abendanon gaan dan op de zelfde kalme wijze door. Op 41 moet Abendanon vertrekker.. De Vries, die hierna inkomt, doet het eveneens kalm. Eerst op 70 valt weer een wicket, n.l. dat van De la Mar voor 29. Kort hierna vallen nog twee wickets, waaronder ook dat van De Vries voor 18. De eenigen, die hierna nog runs maken, zijn Hartog met 13 en Kleefstra, die met 32 not out bleef. Wanneer het totaal, met inbegrip van 19 extra's, 139 is voor het verlies van 9 wickets, wordt gesloten. Voor S. G. S. bowlden: v. d. Burg 4—21, Zuur 3—26, Meyers 0—9, Van Dalsum 1—30, Eyken 0—26 en Övereem 08. Bij Still Going Strong is het hierna een ko men en gaan. Er zijn slechts twee batsmen n.l. Meyers met 16 en v. Santwijk met 14 not out, die kans zagen de dubbele cijfers te be- reike'n.Voor 46 runs, waaronder 2 extra's, zaten ze aan den kant. Voor de Oehoe's bowlden De la Mar 16, Abendanon 2—16, De Vries 4—11, De Lugt 0—7, Mulder 2—2 en Kleefstra 0—2. AUTOMOBILISME. DE HONGAARSCHE REIS DER K. N. A. C. Men meldt ons d.d. 20 Augustus uit Weenen: Na een prachtigen tocht door Salzkammer- gut en nog steeds begunstigd door goed weer zijn de deelnemers aan de K. N. A. C.-reis naar Hongarije in Weenen aangekomen. Vanmor gen vroeg werd uit Salzburg weggereden, met als eerste doel de stad Linz, waar de vice- burgemeester, de heer Donner, de K. N. A. C.- leden met eenige hartelijke woorden be groette. Verder waren ter ontvangst in Linz aanwe zig de president van het Oostenrijksche Lan- des Verkehrsamt, de heer Gosperutty en de president van de Ober Osterreichischen Auto mobiel Club, de heer Sweizer. Na afloop van de lunch vertrok men naar Weenen, waar ieder welgemoed zijn hotel op zocht, hetgeen voor velen de welkome gele genheid bracht om nog denzelfden avond kennis te maken met de luchtige Weensche sfeer. VOETBAL'. W. F. C.—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels met het volgende elftal een wedstrijd tegen W.F.C.: Hollenberg. Tol, Haak Jr., Wey. Fijen. v. d. Velde, v. d. Steen, v. d. Merkt, v. d. Lugt, N.N., Prins. ZEEMEEUWEN—SCHEVENINGEN. De Zandvoortsche voetbalvereeniging Zee meeuwen speelt Zondagavond half zeven een oefenwedstrijd tegen Scheveningen. Beide elf tallen spelen in de derde klasse K.'N. V. B., doch zijn niet in dezelfde afdeeling ge plaatst. HONKBAL' HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: Blauw-Wit—H. H. C. 2e klasse: A. F. C.Z. R. C. 3e klasse Haarlem: Haarlem 3—R. C. H. 3. R. C. H. 2—D. E. V. 2 Kampioenschap 3e klasse Amsterdam: V. V. G. A. 3S.h.e.1.1. Zondag: le klasse: HaarlemAjax. 2e klasse: H. H. C. IIDuvianen. 3e klasse Haarlem: R. C. H. 2—Swastika 2 E. D. O. 4—Schoten 2 De competitie nadert haar einde en nog is in de eerste klasse niet beslist, wie de boven ste en wie de onderste plaats innemen zal. De tweede klasse A, waarin H. H. C. H en Duvia nen I uitkomen, staat er, wat de bovenste plaats betreft, net zoo voor. Vooral aan H. H. C. is deze week een be langrijke rol in het slotaccoord toebedeeld. Zaterdagmiddag nl. gaat H. H. C. op bezoek bij Blauw Wit. Op dit oogenblik bezetten beide teams met precies dezelfde cijfers de tweede plaats, terwijl beide nog een kleine kam pioenskans hebben. Maar Zaterdagmiddag wordt de verliezende partij uitgeschakeld. Wie het zijn zal? We wagen ons niet aan een voorspelling. Beide teams zijn in staat te win nen. Zondagmiddag speelt H. H. C. TI aan de Kle verlaan tegenover Duvianen een dergelijke rol. De Duvianen hebben nog maar één punt noo dig om zich kampioen van II A te mogen noe men. Maar de wedstrijd tegen H. H. C. II is de 'laatste van beide partijen. H. H. C. II heeft vrijwel niets te winnen of te verliezen, maar voor Duvianen hangt van dezen wedstrijd vele af. daar naar alle waarschijnlijkheid A. F. C, wel van Z. R. C. winnen zal. Wint A. F. C. en verliest Duvianen, dan is tusschen deze teams nog een beslissingswedstrij noodig. H. IT. C. II heeft echter al eens van Duvianen gewonnen; we achten de roodwitten in staat, dat spelletje te herhalen. Tot zoover de rol van H. H. C. Ook Haarlem speelt een belangrijken wed strijd. Zondagmorgen aan de Klevcrlaan. Wel hangt er voor Haarlem zelf niets van af, maar wel voor Ajax en voor E. D. O. Door van Haarlem te verliezen komt n.l. Ajax wat ste viger op de onderste plaats en dat komt E. D. O. weer ten goede. Na wat wij Zondag j.l. van Ajax zagen, moet Haarlem wel winnen. En vooral als er weinig te winnen of te verliezen valt, is Haarlem het meest op haar best. Voor de Haarlemsehe derde klasse wordt Zaterdagmiddag om drie uur aan de Klever- laan gespeeld. Haarlem 3R. C. H. 3 en in het sportpark Heemstede R. C. H. 2D. E. V. 2 Zondagmorgen om tien uur vinden plaats R. C. H. 2Swastika 2 in het Sportpark Heem stede en E. D. O. TVSchoten 2 in het Noor der sportpark. Tusschen de door R. C. H. georganiseerde voetbalwedstrijden om den Zilveren Molen, die Zondag in het Sportnark Heemstede wor den gehouden, geeft eest zoo sterk mogelijk negental van „Haarlem'' met R. C. H. I een honkbaldemonstratie. Deze begint te kwart voor twee. TERUGGETROKKEN. Evenals The Catchers, heeft ook de Velsen- sche Honkbalclub De Duvianen, haar tweede negental uit de competitie teruggetrokken. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS De traditie getrouw organiseert „Haarlem" op Zondag 15 September weer de wedstrijden voor jongensnegentallen. Aanmelding kan plaats hebben aan het kleedhuis aan de K'.everlaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7