UIT HET BUITENLAND financieele berichten //J creme Radio-Programma THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. RADIO MOORS N.V. ZATERDAG 24 AUGUSTUS 193S HAARLEM'S DAGBLAD Engeland. Nieuwe bespreking der Britsche ministers. Gisteren is in Downingstreet 10 onder voor zitterschap van den waarnemenden eersten minister Ramsay MacDonald een bespreking gehouden, die twee uur geduurd heeft en waaraan alle nog te Londen vertoevende mi nisters. n.l. de minister van buitenlandsche zaken, de minister van oorlog, de minister van koloniën, de Eerste Lord der Admiraliteit, de afdeeiingschef van het Foreign Office en ver schillende andere hooge ambtenaren deelnar men. Terwijl MacDonald gisteravond per trein naar Schotland is vertrokken, blijft Sir Samuel Hoare in de omgeving van Londen om voort durend van den gang van zaken op de hoogte te blijven. De Fransche regeering is langs diplomatie- ken weg van de beslissingen van het Britsche kabinet op de hoogte gesteld. In wei-ingelichte kringen wijst men erop, dat het niet de be doeling is, een bijzondere mededeeüng aan Italië te doen. Het hier en daar opgedoken bericht, dat Eden binnenkort naar Parijs zal gaan voor een bespreking met Laval wordt tenminste als voorbarig beschouwd. Omtrent de ontvangst van de Britsche ka binetsbesluiten te Rome melden de Engelsche correspondenten, dat er geen enkele persstem van beteekenis is inzake het besluit der Brit sche regeering, zich aan haar verplichtingen volgens het Volkenbondsst'atuut te houden. Tegelijkertijd laat men in Rome doorscheme ren. dat de kabinetszitting heeft opgeleverd, wat men er in Italië van had verwacht. Het besluit, de onderhandelingen langs diploma- tieken weg voort te zetten, acht men welge meend, doch hopeloos. Omtrent het verloop van de eerste bespre kingen weet de ,.Star" van Vrijdagavond nog te melden, dat het kabinet met eenstemmig heid het standpunt aanvaardde, dat het Tana- meer en de bronnen van de Blauwe Nijl in geen geval onder toezicht van een vreemde mogend heid mogen komen te staan. Voorts zou be sloten zijn, bepaalde strategische punten in de verbinding tusschen het moederland en de Roode Zee te versterken. In goed ingelichte Parijsche kringen beves tigt men, dat de Quai d'Orsay een mededee üng van de Engelsche regeering inzake haar besluiten over het Italiaansch-Abessynische conflict verwacht. Tot nog toe is echter niets ontvangen,-zoodat men verwacht, dat de over handiging van een nota of een daarmee ge lijkstaande diplomatieke stap morgen zal» ge schieden. Italië. Britsche ministers beraadslagen opnieuw. Geen démarche bij de Etaiiaansche regeering. Frankrijk van de besprekingen op de hoogte gehouden. van de volgende congresperiode, gedwongen is een wapenuitvoerverbod op te leggen, ge richt tegen alle oorlogsvoerende staten. Na opheldering van eenige minder belang rijke bijzonderheden zal de neutraliteitswet thans naar het Witte Huis gaan. Zesduizend zwarthemden morgen naar Afrika. In vorotdiurend sneller tempo vertrekken dagelijks groot troepentransporten naar Oost Afrika. In de haven van Napels heerscht ontzaglijke bedrijvigheid, daar bijna geen dag voorbijgaat, waarop niet verscheidene schepen met een groot contingent militairen naar Oost-Afrika vertrekken. Het hoogtepunt zal a.s. Zondag worden bereikt, wanneer met de beide schepen „Saturnia" en ..Atlante 60000 zwarthemden de ris naar d Italiaansch kalonin zullen aan vangen. Afrika. Nog geen algemeene mobilisatie in Abessynië. Het leger van Abessynië heeft order ont vangen zich op alle eventualiteiten voor te bereiden. Alle jongens en mannen van 15 tot 80 jaar zijn gereed om eventueel o.p te trek ken. Er is op dit oogenblik geen kwestie van een algemeene mobilisatie, hiertoe zal pas worden overgegaan, wanneer de keizer op zijn witte paard het commando over zijn troepen op zich zal nemen. Amerika. Neutraliteitswet door het Huis van Afgevaardigden aangenomen. Het Huis van afgevaardigden heeft Vrijdag zonder hoofdelijke stemming de neutrali teitswet aangenomen met een, een compro mis vormende, aanvulling, dat de president tot eind Februari 1936, d.w.z. tot na het begin Mijnongelukken in Engeland. Vijf personen omgekomen. LONDEN, 24 Augustus (Reuter-A.N.P.) Vrijdag zijn bij twee ernstige ongelukken in Engelsche mijnen vijf personen om het leven gekomen. Om half vijf des middags is in een mijn bij Elmsall in orkshire tengevolge van eenige ontploffingen een viertal mijn werkers gedood, terwijl 13 werden gewond, van wie vier ernstig. Twee dooden behoorden tot de reddingscolonne, welke na de eerste ontploffing de mijn was ingegaan. In een mijn bij Cimmer in Glenanmorgan werd één arbeider doro vallend steen gedood. Zijn maat liep eenige kwetsuren op. FRANSCII BOMBARDEMENTSVLIEGTUIG BIJ OEFEN VLUCHT VERONGELUKT. Uit Parijs: Een twee-motorig bombardementsvliegtuig Is tijdens een nachtelijke oefenvlucht bij de daling in brand geraakt. Een der inzittende verbrandde, twee onder-officieren liepen ern stige brandwonden op. De instorting in de Hermann Goeringstrasse. Fei+eli.ike plaats van de ramp nog niet bereikt. Uit Berlijn: Ondanks den hardnekkigen arbeid in den ingestorten tunnel in de Hermann Goering strasse is men er nog steeds niet in geslaagd de plaats waar de arbeiders bedolven moeten zijn, te naderen. Ook de geredden hebben niet de nauwkeurige plaats der vermisten kunnen aangeven. Wel hebben zij duidelijk gemaakt waar op het oogenblik van het on geluk arbeiders aan het werk zijn geweest, doch het is zeker te noemen, dat de arbei ders bij het bemerken van de deigende ramp zich zoo snel mogelijk hebben probeeren te redden en natuurlijk naar beide zijden een goed heenkomen hebben trachten te zoeken. De grootste moeite geven de bergingswerk zaamheden aan ae zijde van de Hermann Goeringstrasse. Ook de timmerlieden zijn druk aan het werk om gevaar voor eventueele instorting te voorkomen. Stavisky-affaire 4 Nov^—ber voor. PARIJS. 23 Augustus: Naar wordt meege deeld zullen de debatten over de zaak Stavisky Maandag 4 November gehouden worden. De De zetel van het O.M. zal dor den procureur- generaal zelf worden ingenomen. 27 moorden in één jaar tijds De 21-jarige Earl Cramer, die te New York in arrest genomen was, heeft zich tegenover de politie er op beroemd, dat hij in den tijd van niet meer dan één jaar 27 personen vermoord had. Hij gaf daarbij nauwkeurige bijzonder heden omtrent de wijze waarop hij zijn slacht offers had omgebracht en hoe en waar hij de lijken had verborgen. De politie heeft ter stond een onderzoek ingesteld en is er reeds in geslaagd twee lijken te vinden. INSTORTING OP FRANSCHE MARINEWERF Op de marine-werven te Brécourt zijn bij een ongeluk één persoon gedood en negen gewond, van wie zes ernstig", toen een stel ling, waarop deze tien mannen zich bevonden van 10 M. hoogte instortte. ZWARE REGENBUIEN IN ENGELAND. LONDEN, 23 Augustus (Reuter). Aan de periode van droogte is thans een einde ge komen. Een hevig onweer barstte heden boven de hoofdstad en de omgeving los, gepaard gaande met zware regenbuien. MET 200 KM. VAART TEGEN EEN BOOM! Tijdens de training voor den Grooten Prijs van Zwitserland, in het Bremgartenwald is Vrijdag een ernstig ongeluk geschied, waar van de bekende Duitsche Mercedes-Benz-rij der, Hans Geier het slachtoffer werd. Met een vaart van 200 K.M. begon de wagen te slingeren, vloog tegen een boom en werd volkomen vernield. Geier werd uit den wagen geslingerd en kwam tusschen twee rijen wa gens terecht. Ofschoon met het ergste vrees de, wees het eerste geneeskundig onderzoek uit dat Geier gelukkig geen levensgevaarlijke verwondingen opgeloopen had. Er zal een na der roentgenologisch onderzoeok worden in gesteld. Hans Geier was voor de race door de fabriek als reserve gekozen. Duitsche leening van 500 millioen R. M. Het A. N. D. meldt uit Berlijn: Teneinde de uitvoering mogelijk te maken van de door de rijksregeering ondernomen taak schrijft de regeering door tusschen- kcmst van het onder leiding van de Rijksbank staande leeningsconsortium een leening uit van 500 millioen Rijksmark tegen een koers van 98 3/4 pet. De looptijd van deze rijks- schatkistbiljetten bedraagt 10 jaar, aanvan gende 1 October a.s. Van 1941 af zal ieder jaar 20 pet. van het emissiebedrag der schat kistbiljetten worden afgelost. De stortingen door de inteekenaars op de toegewezen schatkistbiljetten moeten geschieden in den tijd van 3 October tot 20 December a.s. en wel op 3 October en 2 November telkens 30 pet. en op 27 November en 20 December tel kens 20 pet. van het toegewezen bedrag. Stor tingen op vroegere data zijn toegestaan. De rijksschatkistbiljebten kunnen bij de Rijks bank beleend worden. De leening staat voor inteekening open tusschen 4 en 16 September 1935. Nog 500 milllioen ten laste van de spaarbanken. De rijksbank heeft verder voor rekening van het rijk een overeenkomst gesloten met de Duitsche Girocentrale voor nog 500 millioen tegen 4J/2 pet, Duitsche Rijksleening van 1935 tegen een koers van 98 1/4 pet. om onderge bracht te worden bij de Spaarbanken. De lee ning wordt afgelost met een jaarüjksch be drag van 2 pet. van de oorspronkelijke som. met gebruikmaking der rentebesparing. De betaling van de som geschiedt als volgt: 25 pet. op 15 Oct. as.. 25 pet., op 25 Nov. a.s., 25 pet. op 15 Januari a.s. en 25 pet. op 15 Febr. 1936. 20-35-60 cf. \3&sdv2rrri iegen zon-on wzwsLnv&tedgri. (Adv. ingez. Med.) De steun aan de scheepvaart. Instandhouding Kon. Holl. Lloyd bepleit. Vcldoende hulp aan kwijnend scheepvaart bedrijf noodig geoordeeld. Volgens het Voorioopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijzi ging en verhooging van het tiende hoofd stuk der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1935 (Rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart) spraken verscheidene leden hun instemming met doel en strek king van de onderhavige voordracht uit, al verklaarden zij tevens, dat hetgeen in ons land van Rijkswege ten behoeve van de scheepvaart wordt gedaan, wel zeer weinig is in vergelijking met wat in Frankrijk, Italië en in Groot-Brittannië geschiedt, waar uiterst aanzienlijke subsidies worden ver strekt. In het algemeen trokken zij in twijfel, of ten onzent wel voldoende hulp' wordt geboden aan het kwijnende scheepvaartbedrijf. Eenige reederijen worden gesteund, doch dit maakt haar positie tegenover buitenlandsche on dernemingen nog niet krachtig genoeg. Alle met Nederland concurreerende landen heb ben vele moderne schepen, in de vaart ge bracht. Indien Nederland niet volgt, dreigt hét hopeloos ten .achter te geraken en zal het ondervinden, dat Duitschland het voor een belangrijk deel in de vaart op Neder- landsch-Indië verdringt. Ook wat betreft de vaart op Noord- en Zuid-Amerika bestaat dit gevaar. De Overheid zal de maatschappijen die deze vaart onderhouden, niet in den steek mogen laten, zoowel ter wille van het perso neel als van de talrijke bedrijven die er bij betrokken zijn. Ook het behoud van de pas sagiersvaart èn op Noord- èn op Zuid-Ame- rika achtten zij van groot gewicht. Enkele leden waren van oordeel, dat steun- verleening van Overheidswege aan de scheep vaart niet het gewenschte resultaat zal heb ben. Deze leden hadden de overtuiging, dat devaluatie van den gulden de eenige moge lijkheid biedt, om de Nederlandsc.he scheep vaart wder in staat te stellen met- die van het buitenland te kunnen concurreeren. Weer andere leden hadden den indruk, dat de ontworpen regeling indien ten uit voer gelegd, slechts zal kunnen strekken tot dekking van geleden verliezen. Zij bepleitten bevordering van Overheidswege van den aan bouw van schepen, mede tervermeerdering van de werkgelegenl^id. Het gebeurde met Lloyd. den Kon. Holl. Verscheidene leden traden in beschou wingen omtrent het gebeurde met den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd. Enkelen hunner betreurden dat de ï-egee- rinig niet heeft bevorderd, dat de ter be schikking gekomen assurantie-gelden zou den worden gebezigd om den dienst voort te zetten. Zij achtten het een fout, dat men na aan vankelijk de genoemde maatschappij té heb ben gesteund, haar nu te niet laat gaan; "te meer daar het gevolg van de liquidatie o.a. is, dat tal van personen hun pensioen zullen ver liezen. De regeering had kunnen weten dat, indien zij de drie millioen gulden uit het Pensioenfonds voor zich behield, dat. fonds geheel was uitgeput. Deze leden achtten die houding- zeer laakbaar en spraken de hoop uit. dat alsnog zou worden getracht, de ge troffen maatschappij in stand te houden. Vele leden meenden te weten, dat vermen ging van de middelen, bestemd voor pen sioenen en andre doeleinden, met name op scheepvaartgebied, niet enkel bij den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd, doch ook bij tal van andere ondernemingen pleegt te ge schieden. Deze leden stelden de vraag, of der gelijke samensmelting van middelen met kennis en goedkeuring van de rechtstreeks belanghebbenden wordt toegepast. De tweede „Statendam". Sommige leden zouden gaarne nader wor den ingelicht omtrent den stand der onder handelingen voor den bouw van de tweede 'Statendam. Deze hebben reeds al te gerui- men tijd in beslag genomen. Zij spraken dan ook de hoop uit, dat bedoelde besprekingen Timet het oog op de noodzakelijkheid van het zoo spoedig mogelijk in de vaart brengen van het nieuwe schip, weldra tot een gunstig re sultaat zouden leiden. Tenslotte werd de vraag gesteld, of inder daad gelijk verluidt bij den bouw van het genoemde schip een tot dusverre onge bruikelijke verdeeling van arbeid over de verschillende scheepswerven toepassing zal vinden. BERUCHT EINDHOVENAAR GEARRESTEERD AALST. 23 Aug. Gisteravond omstreeks zeven uur is ingebroken in het landhuis van den heer Edinga. aan den Valkenswaardsche weg te Aalst. In de nabijheid van het landhuis vond een tuinman eenige goederen en een partij tafel zilver. afkomstig van den heer Edinga. On middellijk werd de politie gewaarschuwd, die erin slaagde in den loop van den avond te ar resteeren den beruchten Eindhovenaar Van der Putten, een 50-jarige venter. V. d. P. is reeds vaker met de justitie in aanraking ge weest en heeft reeds gevangenisstraf onder gaan. De man zal ter beschikking van de justitie te Den Bosch worden gesteld. Beperking van vrouwenarbeid? Voor-ontwerp van Wet aanhangig. De minister van Sociale Zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp van een wettelijke regeling welke beoogt, ter verruiming van de werkge legenheid voor mannelijke arbeiders, eenige beperkende bepalingen vast te stelien ten aan zien van het verrichten van arbeid door vrouwelijke arbeidskrachten. "allllllllllllll''|||ll'l'''lllllllllllll|llllll''|||ll|''''l!llllllllllllllllll''|||ll'''''llllllllllllllllllll"'''""" ZONDAG 25 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. 8,55 VARA., 12.— AVRO., 5.— VARA., 6.— VPRO., 8—12.— AVRO. 8.55 Orgelspel J. Jong. 9.Postduivenber., 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga, 9.30 Vervolg orgelspel. 10.Gram. platen en Piano soli I. Rossican. 10.30 Strijkorkest o.l.v. E. Walls. 11,15 A. Pleysier: Van staat en maat schappij. 11,30 De Stem des Volks, Zwolle, o.I. v.'Av Hartsuiker. '12.Klokkenspel efi fuurslag vanliët Oudé'Stadhuis te Monnikendam. 12,01 Omroeporkest o.l.v; N. Treep. 12,50 Disco niéuws. 1,10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2. Dr. P. H. Ritter Jr., bespreekt Oranj.eboek.en, 2.30 Het Amsterd. Mandoline-kwintet „Voor waarts" o.l.v. E. W. F. Gest Jr., en Gram.pl., 3.Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residen tie-orkest o.l.v. I. Neumark m.m.v. Jan Odé (piano). 4.30 Gram. platen. 5.Dubbel X o.l.v. C. Steyn. 5.40 Sportpraatje en -nieuws. Hierna Gram. platen. 6.J. v. Kasteel: Heili gen en opstandeligen op de film. 6.30 Inter view. 6.45 Kerkdienst uit de Studio. Voorg.: Da. J. W. v. Nieuwenihiuyzen. 8.Berichten. 8.10 Gram. platen, 8,15 AVRO-Aeolian-or- kest. 8.35 Rich. Tauber zingt. A.d. vleugel: Percy Kahn. 8,50 Vervolg Aeoldan-orkest. 9.05 Vervolg zang door Rich. Tauber. 9.20 Radio- Journaal. 9.40 Omroep orkest oi.v. N. Treep. 10.05 Orgelspel Pierre Palla. 10.25 De AVRO- Decibeis o.l.v. Eddy Meenk. 11.Berichten 11,10—12.Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. 8.30 KRO., 9.30 NCRV., 12,15 KRO., 5.— NCRV., 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Nieuwe Zudderkerk) te Den Haag. Voorg.: Dr. K. Dijk. Orgel: C. Vos. Hierna Geref. Evang. Zangkoor o.l.v. S. P. Blom, m.m.v. C. Vos (or gel). 12,15 Orkestconcert, lezingen en Gram. platen. 3.— Gram. platen. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.Gewijde muziek. 5.50 Kerkdienst uit de ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Fluiten is de eenige kans op redding voor den kleinen beer en zoo schijnt aan het concert geen einde te komen. Tenslotte dacht de draak: „Wat of zij blazen weet ik niet; maar beiden houden zij nu mij voor 't lapje en ik vind het tamelijk onbeleefd. Geven zij mij maar gewoon een signaal, dan doe ik wat zij willen, maar dit is toch te gek. Ik geef de brui er aan en blijf hier niet langer". Woest opent hij zijn kaken en dan ziet Thijs, die geen qogenbük het fluiten laat, dat het gevaarlijke dier plotseling het op een loopen gaat zetten. Vlug trekt het de pooten op en verdwijnt met een vaartje. Bij die plotselinge renpartij viel Ges er bijna af het fluitje valt hem uit de hand. Thijs staart het tweetal verbaasd, maar opge lucht na. Ned. Herv. Kerk (Zuiderkerk). Te Den Haag. Voorg.: Ds. G. B. Westenburg. Hierna: Ge wijde muziek. 7.45 Gram. pl., 7.50 Causerie, 8.10 Berichten. 8.15 Schlagermuziek en Gram. platen., 9.15 Orkestconcert. 10.05 Gram. pl., 10.30 Berichten. Gram. pl., 10.40 Epiloog. 1111,30 Esperanto. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Cellorecital G. Parking ton. 1.20 Het Horsham Borough Silver-orkest o.l.v. AI- bery m.m.v. A. Moore bariton), 2,20 Yascha K rein's orkest. 3.05 BBC-Norbhern-orkest o.l.v. A. Montgomery. 4.50 Kerkdienst v. d„ jongeren. 5.20 Causerie. 5.40 Het New-London Trio. m.m.v. A. Matters (bariton). 7.05 Cau serie, 7.35 Concert door E. Schumann (soparan) en E. Lush (piano). 8.15 Baptis tenkerkdienst. '9.05 Liefdadigheidsoproep 9.20 Sted. orkest Folkestoneo.Lv. E New man m.m.v. G. Va Hé (sopraan), 10.20 Het Campoli-Trio. 10.50 Epiloog'. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8,20 en 11,20 Gram. platen. 11,35 Or gelconcert M. Bracquemond. 12,25 Gram. pl., 12.25 Orkestconcert. Leiding: Guillou. 2.35 Zang. 4.20 Radiotooneel. 5.20 Pascal-orkest. 3.20 Zang 9.20 ..La Rose de Rosheim", van Variott. Muziek van Fouret. 11.1012,35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12,20—1,20 M. Hansen's orkest. 4.20 Har monie-orkest o.l.v. Tango. 6.206.40 Gram. platen., 8.20 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 8,50 Hoorspel. 9.05 Muziek voor strijkorkest. 9.55 Gram. platen. 10.10 Saxofoonsoli. 10.40 Om roeporkest o.l.v. Mahler. 11,2512,50 Dans muziek. KEULEN, 456 M. 6.23 Havenconcert. 9.30 Folkl. programma. 10.05 Regensb. Domspatzen. 10.20 Fclkl. pro gramma. 11.50 Pianosoli. 12.20 Berl. Philh. orkest. 1,25 Militair concert. 3.20 Gevar. pro gramma. 4.20 Populair concert. 6.50 Omroep orkest. o.l.v. w. Buschkötter. 8.20 Gevar. programma. 11.2012,20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.Symphonieconcert. 10.20 Hoorspel. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gram. pl., 11.20 Omroepor kest. 12.20 Max Alexys' orkest. 1.302.20 Sa lonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Pianorecital.- 6.50 en 7.35 Gram. pl., 8.20 Omroeporkest. 10.30 Populair concert. 11.20—12,20 Gram. pl., 484 M.: 10.20 Mis. 11,50 M. Alexys' orkest, 12.05 Reportage en Gram. pl., 5.20 Dansmuziek 6.20 Salonorkest. 7.35 Zang. 8.20 Symphonie concert. 10.30—12,20 Zie 322 M. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Gevar. programma uit Berlijn. 12,20- 1,15 Dansmuziek o.l.v. H. Bund. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00; Gram.platen; 9.00 Ensemble Car el Al berts; 10.00 Morgenwijding; 10,15 Gewijde muziek; 10.30 Vervolg Carel Alberts; 11.00 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m.m.v. H. Viskil (tenor); 12.00 Scala-orkest .den Haag, o.l.v. Dr. M. Friedmann, en Gram.platen; 2.00 Ka mermuziek door het Haagsche Trio en voor dracht door R. Geraerds; 3.15 Kovacs Lajos' orkest; 4.15 Gram.platen; 4.30 Disco-causerie Max Tak; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.00 De Staf muziek v. h. Leger des Heils te Grimsby, o.l.v. W. G. Friday; 6.30 Gram.pla ten; 7.05 Leden van de N.V. Italiaansche Opera en het Omroeporkest o.l.v. Vincezo Marini; 7.50 Gram.platen; 8.00 Berichten; 8,05 Vervolg operaconcert; 8.50 „Vrede thuis" spel van G. Courteline o.l.v. Kommer Kleyn; 9.10 Gram.platen; 9.55 „Een glas port", spel van H. Simpson. Vert. J. C. v. d. Horst. Lei ding: Kommer Kleyn; 10.15 De AVRO-Deci- bels o.l.v. Eddy Meenk, m.m.v. Topy Clerum (zang); 11.00 Berichten; 11.10 Gram.platen. HUIZEN 301 M. NCRV-uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. N. P. E. G. v. Uchelen, 11.00 Chr. lectuur; 11.3012.15 Gram.platen; 12.30 Kleinorkest der H.O.V. o.l.v. Fr. Schuurman en Gram.platen; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.15 Gram.platen; 4.00 Bijbellezing Ds. W. H. v. d. Vegt, m.m.v. sopraan en orgel; 5.00 Friesch kinderuurtje; 6.00 Viool-recital H. Hermann; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.10 Reportage; 7.30 Gram.pla ten; 8.00 Chr. Gem. Zang vereen. „Sursum Corda", en kinderkoor „Zangvogeltjes", o.l.v. J. ter Haar; 9.00 Ds. P. N. Kruyswijk: Oefe ningen der godsvrucht; 9.30 Orgelconcert J. Zwart (om 10.00 berichten)10.30 Gram.pl. DROITWITCH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.05 Gram.platen; 11.50 Orgelconcert E. Beck-Slinn; 12.20 Wes tern Studio Orkest o.l.v. Fr. Thomas; 1.05 Gram.platen; 1.35 BBC-Variété-orkest o.l.v. K. Kelley, m.m.v. G. Reynolds (sopraan)2.35 Gram.platen; 3.20 Het Brighouse en Rastrick Orkest o.l.v. Wood, m.m.v. I. Mellodew (bas- bariton); 4.05 Fl. Hooton (cello) en D. Man- ley (piano); 4.35 BBC-Northern Orkest o.l.v. H. Morrison; 5.35 Het Casani Club Orkest o.l.v. Ch. Kunz; 6.20 Berichten; 6.50 Het Vario-Trio; 7.35 Uit Salzburg: ..Falstaff", opera van Verdi, o.l.v. A. Toscanini; 10.10 Berichten; 10.30' Causerie: 10.45 BBC-Orkest o.l.v. L. Heward; 11.35 Jack Payne en zijn. Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 Gram.platen; 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche: 6.10 Gram.platen; 7.35 Uit Salzburg: .Falstaff". opera van Verdi, o.l.v. Toscanini; 10.10 Gram.platen; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen; 3.50 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl: 8.20 Auber-Offen- bach-concert; 9.45 Fluit- en pianorecital: 10.10 Gram.platen; 10.40 Strijkkwartet; 11.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert; 12.20 Orkestconcert m. m.v. tenor; 2.35 Gevar. progr.: 4.20 Gitaar, viool en viola: 5.20 Hans Bund en zijn or kest; 7.20 Omroep kleinorkest o.l.v. Eysoldt; 8.30 Omroepkleinorkest en solisten; 9.50 Ra diotooneel; 11.20 Concert uit Breslau. ROME 421 M. 9.00 „Gigoulette" operette van Lehar; Or kestleiding: C. Lombardo. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.platen: 1.30 dito: 5.20 muziek; 6.35 Vioolrecital; 7.05 Gram.platen; 7.35 Zang; 8.20 Cabaret; 9.20 Concert o.l.v. M. Lunssens. Hierna tot 11.20 Gram.platen. 484 M.: 12.20 Gram platen; 12.50 Omroep orkest o.l.v. Gason; 1.50 Gram.platen; 6.50 Zang; 7.35 Accordeonsoli; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason; 10.30 Cabaret. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 „La Tra via ta", opera van Verdi: 10.30 Berichten; 10.50 Concert (Eng. hoorn en1 piano); 11.05 Weerbericht; 11.20 Dansmuziek o.l.v-. Hans Bund.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6