De Haarlemsche reiniging. Vischcomplicaties. Hei Beê&mdiMsie AUTO-RIJDEN. GOEDKOOPER 53e 'Jaargang No. 16004 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 27 Augustus 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie. p. vv. peereboom nitfïavrc t.dttrf.ks rnster imaatsphappii voor Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs, ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. f 0.65, franco p. post 0.72'/$. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 <j> Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 1Ó724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag e» aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zia hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: - Levenslange Alles Indiër geschiktheid 600.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Duim 2 ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Vei het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 50.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— lies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Over stofbestrijding. Een proef met ijzeren vuilnisemmers? Het was ons, ook al hebben wij geen dwar relende stofwolken gezien, opgevallen, dat den laatsten tijd te Haarlem geen sproeiwa gens meer op straat gezien worden. Wij vroegen den directeur der gemeente reiniging wat thans aan stofbestrijding ge daan wordt. Het is zoo zei de heer A. van Driel inderdaad juist, dat er geen sproei wagens meer rijden. Maar ook de groote ste den hebben die wijze van stofbestrijding op gegeven. Het sproeien geeft bitter weinig, een 10 minuten zijn de straten stofvrij, maar als het water opgedroogd is. begint het stui ven toch weer. Wij hebben het den laatsten tijd gezocht in het stof bindende middel chloor-calcium. Nog in het midden van de zen zomer hebben wij de hoofdwegen voor zoover die nog niet gea-sphalteerd zijn met chloor-calcium bewerkt. Dit is een goed mid- wel, dat maanden zijn werking blijft behou den en zelfs tegen een of twee regenbuitjes kan. Maar.... de economische crisis dwingt de gemeente tot de uiterste zuinigheid. Daar om is het werken met chloor-calcium den laatsten tijd minder geworden. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen! Ook de uitgaven van de reiniging moeten nu de ge meente gedwongen is te bezuinigen waar dit eenigszins mogelijk is, tot de strikst noodza kelijke beperkt worden. In andere steden is het evenzoo gesteld. Het is te voor zien, dat ook op deze dingen in de komende jaren nog meer bezuinigd zal moeten worden Maar Haarlem staat er wat de stofbestrij ding aangaat gelukkig toch niet slecht voor. Wij hebben nu het voordeel dat onze voor naamste verkeerswegen geasphalteerd zijn.De asphaltwegen waarop chloor-calcium geen resultaat heeft kunnen gemakkelijk stof vrij gehouden worden, omdat men hier im mers te doen heeft met een gesloten wegdek. Alle asphaltwegen worden eiken dag en kele deelen zelfs tweemaal per dag ge veegd. Bovendien worden bijna alle deze we gen één keer per dag schoon gespoeld. Het drukke autoverkeer maakt dat al het vuil naar den kant der trottoirs gedreven wordt. Als de kanten dus slechts schoon gespoeld worden, is men er al. Er kan dan ook geconstateerd worden, dat er bij ons geen klachten over stof komen. Maar misschien komt er in de toekomst nog wel iets anders. Al lang hebben wij ge voeld dat wat de straatreiniging en de stofbe strijding aangaat de toekomst is aan de auto-stofzuiger. Die is nu gekomen. Ik heb zoo vervolgde de heer van Driel onlangs in Duitschland zulke auto-stofzuigers zien werken. Het gaat uitstekend. De machines zuigen al het vuil op. ook zelfs de papieren. De auto rijdt dooi de straat en overal waar zij geweest is zijn de straten schoon. Het gaat het best op as phaltwegen. omdas dit een gesloten wegdek is. Maar ook op kei- en klinkerwegen is de auto-stofzuiger te gebruiken, mits deze straten te voren besproeid worden met wa- De werkloosheid te Haarlem. Een conferentie tusschen het gemeente bestuur en de vakcentrales. Hedenmorgen heeft ten Stadhuize de door ons aangekondigde conferentie plaats gehad tusschen het Haarlemsche gemeentebestuui- en de Haarlemsche vakcentrales. Er waren vertegenwoordigers van den Haarlemschen Bestuurdersbond, den R.K. Volksbond, den Bestuurdersbond Haarlem en den Christelij- ken Bestuurdersbond. De conferentie had een vertrouwelijk ka rakter. Namens het gemeentebestuur werd evenwel toegezegd, dat de dingen die gepubli ceerd kunnen worden, medegedeeld zullen worden itfi een perscommuniqué. Wel kunnen wij reeds zeggen, dat van de zijde der vakcentrales verschillende grieven en wenschen zijn geuit inzake de bestrijding der werkloosheid, de werkverschaffing, werk verruiming enzoovoort. Van den kant van B. en W. werden enkele toezeggingen gedaan, die daaraan ten deele tegemoet komen. O.a. werd medegedeeld, dat behalve de reeds d ooi- ons aangekondigde werken uit het Werkfonds, nog eenige werken zullen worden uitgevoerd. Daaronder is de normalisatie van de Hout- vaart-. Onjuiste opgaven voor steun- uitkeering. Te Haarlem een onderzoek tegen 7 werkloozen. Naar wij vernemen onderzoekt de Haarlem sche politie thans 7 gevallen van werklieden uit het transportbedrijf (verdeeld over ver schillende organisaties) die onjuiste opgaven zouden hebben gedaan voor hun uitkeering als werkloozen. Zij zouden namelijk verdiensten in dien tijd te laag hebben opgegeven. Ons werd verzekerd, dat het hier niet over groote bedragen gaat. Alle gevallen zijn onder de 100 gulden. ter. Ik heb drie van zulke systemen zien werken. Maar de machines zijn nu nog duur, 16000 of 18.000 gulden. Bovendien is het na deel, dat door zoo n machaniseering werklie den overbodig worden. Dat is een kant der quaestie die de gemeentebesturen in dezen tijd ook onder oogen moeten zien. Tot op heden is er nog geen enkele Ne- derlandsche stad die besloten heeft tot aan schaffing van zoom auto-stofzuiger. Blijk baar wil men hier eerst de praktijk nog even verder laten doorwerken. Zooals alle uitvin dingen zullen deze auto-stofzuigers nog wel hun tijd van pokken en mazelen moeten doormaken. In verschillende steden in ons land zijn in de laatste jaren voor het ophalen van huis vuil ijzeren emmers door de reinigingen inge voerd. Over deze nieuwe methode bestaat in het algemeen tevredenheid. Wij vroegen daar om aan den directeur of ook te Haarlem ge dacht is om over te gaan tot zoo'n reorgani satie. Het antwoord was: Besloten is daartoe nog niet. Wel is, omdat verzekerd wordt, dat het nieuwe systeem bezuiniging brengt, gedacht over de mogelijkheid om hier binnenkort een proef te nemen met enkele wijken. Alleen met het aanschaffen van ijzeren vuilnisemmers is men er niet. Daarbij behoort een speciale auto waarin die emmers geledigd worden. Voor dus tot het nemen van een proef kan worden over gegaan moet de raad daardoor natuurlijk eerst de credieten verleenen. Koffie-administrateur pleegde minstens vijf moorden. Nog meer ontdekkingen verwacht. SOERABAJA, 27 Aug. Door het onderzoek is thans zeker geworden, dat M. tenminste vijf moorden op zijn geweten heeft., ten eer ste den moord op den inlandschen slager, ten tweede op de vrouw, waarmede hij door dien inlandschen slager is betrapt, ten derde op een houtdiëf (deze drie moorden zijn reeds eerder gemeld). De vierde betreft den moord op een veertien jarig meisje, met wie hij in relatie stond en die door hem werd neergeschoten, terwijl de vijfde werd ge pleegd op een inlander, die hij op de onder neming neersloeg en die later werd begra ven. Op wien deze moord is gepleegd is nog onzeker. Voorts is bewezen, dat M. op één dag drie maal heeft geschoten op een man. die een relatie wilde aanknoopen met een lief ie van M. Deze man werd echter niet geraakt. Wellicht zullen nog twee of drie verdwij ningen tenslotte moord bliiken te zijn. Bij het onderzoek is gebleken, dat M. moeilijk kon bekennen, daar hij niet met zekerheid wist over welke zijner moorden hij werd ondervraagd. Om het onderzoek te bemoeilijken heeft M den Afghaanschen mandoer als zijn voor- naamsten handlanger aangewezen. Het is echter gebleken, dat deze weinig met de zaak te maken heeft. In Vlaardingen geen feest. Maandagmiddag omstreeks half vijf is brand ontstaan in de bovenste verdieping van een pand, waarin is gevestigd Broek man's Magazijn van Feestartikelen aan de Hoogstraat 155 te Vlaardingen. De brandweer, die onmiddellijk gewaar schuwd was, was spoedig ter plaatse met veel materiaal. Van de zijde der Hoogstraat werd 't vuur bestreden met een motorspuit en een „vuurvreter" met vier stralen. Van de zijde van de Westhavenplaats aan den achterkant van het gebouw met één motor spuit en een „vuurvreter" met vier stralen. Toch kon niet verhoed worden, dat de bo venste verdieping, waar veel brandbaar ma teriaal was opgeslagen, geheel uitbrandde. De benedenverdieping alsmede de aangren zende woningen, die van een banketbakker en een handelaar in ijzerwaren, kregen veel waterschade. Binnen een half uur was de brandweer, dank zij het volledige 'materiaal, waarmee men werkte, het vuur geheel meester. De inboedel en het gebouw waren ver zekerd. Autobusongelukken in Frankrijk. Vele ernstige gewonden. PARIJS. 27 Augustus. Op het traject St. Julien-Annecy departement Haute Savoie is een autobus waarin meer dan dertig passa giers waren, in een ravijn gestort. De wagen sloeg eenige malen over den kop. Sommige reizigers werden zeer ernstig gewond. De be stuurder van een van de andere zijde na derende auto, die niet genoeg rechts hield en daardoor den chauffeur van de bus dwong te veel langs den kant te rijden, is hieraan schuldig. Een dergelijk geval is gebeurd tusschen Grenoble en St.-Pierre de Chartreuse, waar een autobus tengevolge van een defect aan de stuurinrichting in een afgrond stortte. Tien inzittenden werden gewond. Twee ervan ver- keeren in levensgevaar. E n ra Mond. Opleiding IP^tlJIfLB I 1 P" Agenten Inspec koon Hl B Seot teur door nog in dienst zijnde Inspecteurs. Jarenlange ervaring Van Oldenbarneveidtlaan 3 (achter het h.f.C.-terrein). (Adv. Ingez. Med.) De Vermakelijkheids, belasting. Op verlaging aangedrongen. De afd. Haarlem van den Ned. Bond van Werkgevers in Hotel-. Restaurant-, Café- en aanverwante bedrijven („Horecaf") en de Vereen. „Onderling Belang" te Haarlem iafd. Haarlem en omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slij ters) hebben zich tot B. en W. en den Raad gewend met een adres, waarin zij aandrin gen op verdere verlaging van de Vermake lijkheidsbelasting. In hun toelichting zeggen adressanten o.m. dat de nieuw voorgestelde tarieven te Rot terdam een verlaging van 20 tot 50 pet. be- teekenen en te 's Gravenhage een verlaging met ruim 30 pet. Te Haarlem is het verschuldigde bedrag f 0.80 per 50 M2. oppervlakte voor „levende muziek" en f 1 per 50 M2. voor mechanische muziek. Zulk een hooge vermakelijkheids belasting kan te Haarlem niet gerechtvaar digd worden. En verdere verlaging is dringend gewenscht Tengevolge van den grooten trek van Ne- derlandsche toeristen naar het buitenland spelen de musici in het hotel-, restaurant- en cafébedrijf voor leege zalen met het gevolg, dat de ondernemer zelfs niet meer voldoende geld ontvangt om de muziekbelasting op te bréngen. Adressanten dringen aan op een spoedige beslissing, daar snel ingrijpen thans gebie dend noodzaak is om nog te redden wat te redden valt. De bezuinigingen bij de gemeente Haarlem. Inkrimping van personeel. Aar. het verslag over .1934 van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf te Haarlem (waarover wij -reeds in ons vorig nummer bijzonderheden plaatsten) ontleenen wij nog. dat aan deze fabriek thans werken 55 amb tenaren en 119 werklieden. Voor de crisis, in 1931, werkten er 64 ambtenaren en 144 werk lieden. P?n vermindering dus van 9 ambtena ren en 25 werklieden. Koninginnedagviering aan den Kloppersingel. Ballet Tilly Sylon begeleid door de H. O. V. Wij meldden reeds dat het Centrum-co mité voor Koninginnedag. Zaterdag 31 Augustus, een zeer aantrekkelijk programma had opgesteld. Omtrent dit programma zijn thans na dere bijzonderheden bekend geworden, en wel speciaal over de feestelijkheden in den avond. Het is wel een buitengewoon gelukkige com binatie, die het Centrum-comité tot stand heeft kunnen brengen: de balletuitvoering van het ballet Tilly Sylon. begeleid door het orkest van de H. O. V. Deze uitvoering zal op den Kloppersingel geschieden, op en in het water. Er zal namelijk een groot vlot worden ver vaardigd van tien bij tien meter, dat eenige centimeters boven het water zal uitsteken en waarop de verschillende dansen zuilen wor den uitgevoerd. Dit vlot komt vóór het eiland in den Klop persingel in de bocht bij de Noorderkerk te liggen. Men zal dus van de Noordzijde van den singel een prachtig gezicht- hebben op het ballet, dat ongetwijfeld een feeëriek schouw spel zal opleveren daar de dansenden en de beboschte achtergrond van het eiland door gekleurde schijnwerpers zullen worden ver licht. Op een schuit zullen de leden van het H. O. V.-orkest achter groen en bloemen ver scholen plaats nemen, onzichtbaar voor het publiek. Voor de leden van de Vereeniging Ko ninginnedag zijn aan den Noordkant van den Kloppersingel, van welke zijde men al leen een goed uitzicht zal hebben, doch die plaats biedt voor duizenden, plaatsen gereser veerd. Deze balletuitvoering, die van half tien tot kwart voor elf 's avonds zal worden gege ven, wordt besloten met eenige oud-Holland- sche dansen, die het ballet speciaal voor deze gelegenheid heeft ingestudeerd. Een welverzorgd programma wordt afge werkt. Het H. O. V.-orkest zal onder leiding van den dirigent Frits Schuurman openen met. een volkslied. Het ballet zal daarna uitvoeren „Krako- wiak en Mazurka" van Mozskowskv. Verder worden uitgevoerd Marche et Cortège, Ch. Gounod; Frühiingsstimme-walzer, dans, Joh. Strauss, Einleitung 3e act. „Lohengrin", H.O.V., Rich. Wagner: Invitation a la Valse, dans, C. M. v. Weber. Niki Marsch, H.O.V., Joh. Strauss. Geschichten aus dem Wiener- wald. dans. Jon. Strauss; Tannhauser. Marsch H. O. V.. Rich. Wagner; Boerendansen, dans. Siep; Volksliederen en Slotdansgroep. (De Japansche minister van Vis- scherij heeft de vischvangst in de Bristolbaai van Alaska verboden uit vrees voor internationale com plicaties.) De oceaan is rijk aan visch. Dat 's geen oorspronkelijke observatie. Maar waar het land zoo rijk aan is. Dat 's internationale complicatie. Zoo ooit, dan is in dezen tijd Dat wel heel duidlijk aan den dag getreden Er woedt aan alle kanten strijd. Al wordt die met geweren niet gestreden. En toegewijd wordt er gevischt, Elk hoopt voor zich een prachtvisch op te halen, Die door den buurman wordt gemist. Al moet men dan ook duur ervoor betalen. Vaak vangt men bot of scheurt het net. Een haai wordt somtijds aan den haak geslagen. Die zich met zulk een kracht verzet. Dat hij den visscher zelf weet te verjagen. Steeds dreigen net en hengelsnoer Met die van buurlui in de war te raken. Als dat gebeurt is het een toer, De knoop voor korten tijd weer los te maken. Als er maar samenwerking is. Zoo denken wij. maar als wij 't willen zeggen, Dan zijn wij stom wij zijn de visch Die in het eind het loodje dreigt te leggen. De Groote Markt te Haarlem. Wordt geheel geasphalteerd. Tusschen de geasphalteerde Riviervisch- markt en het geasphalteerde deel der Groote Markt vindt men nog een stuk keien. Het is nu de bedoeling dat ook dit deel binnen zeer korten tijd geasphalteerd wordt. De tramrails worden vernieuwd, terwijl ook de bochten iets gewijzigd worden. Als dit werk klaar is wordt met de asphaiteering begonnen. Het Haarlemsch leeraren- corps. Een leeraar van het Gymnasium op wachtgeld. Eenige dagen geleden maakten wij er mel ding van. dat aan het gymnasium een leeraar op wachtgeld zou moeten worden gesteld, als gevolg van de uitbreiding der detacheering van leeraren. Wij schreven toen, dat het standpunt van B. en W. in zulke gevallen in 't algemeen is, dat bij afvloeiing de laatst aangestelden of zij die geen kostwinner zijn. vi.orgaan. Ook was het mogelijk, dat een der leeraren zich vrijwillig zou aanbieden om voor wachtgeld in aanmerking te komen. Naar wij thans vernemen is dit laatste ge schied. één der leeraren van het gymnasium heeft zich vrijwillig voor op-wachtgeld-stel ling beschikbaar gesteld. De heer W. Koppen. Treedt af als voorzitter van „Vooruitgang". DE HEER W. KOPPEN De heer W. Koppen, Voorzitter der Coöpe ratieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Vooruitgang" te Haarlem, zal met in gang van 1 September a.s. zijn bestuursfunc tie neerleggen. De heer Koppen is sinds 8 Januari 1913 be stuurslid van „Vooruitgang" cn vervult van 28 November 1913 af de functie van voorzitter. Het feit dat hij gedurende een reeks van ja ren de belangrijkste functie in deze vereeni ging heeft veivuld bewijst, dat hij de rechte man op de rechte plaats was. Inderdaad, de heer Koppen heeft in die 23 jaren blijk gege ven een uitstekend voorzitter te zijn. die zich geheel gaf voor de coöperatieve beweging, in zonderheid voor die te Haarlem. Hij was een energiek strijder voor de coöperatie en bij hem waren de belangen der verbruikers in veilige handen. De hee~ Koppen kan met trots op zijn loop baan terugzien, want mede door zijn belang rijken arbeid is „Vooruitgang" uitgegroeid tot de grootste der Haarlemsche coöperaties. Mussolini heeft het Italiaansche kabinet te gen morgenavond te Bolzano bijeengeroepen. pag. 4 Roosevelt heeft gisteren de neutraliteitswet onderteekend. pag 4 In den Volksdag van Dantzig is een voorstel van de oppositie tot ontbinding van het par lement verworpen. pas 4 Een personentrein en een goederentrein bot sten tegen elkaar te Amsterdam. pag. 3 De „Gelria" zal waarschijnlijk Donderdag ver trekken. pag. 3 Het koninklijk verblijf in Schotland. pag. 3 Stofbestrijding te Haarlem. pag. 1 De Groote Markt wordt geheel geasfalteerd. pag. 1 De waterpoloelub „Haarlem" is eerste klasser geworden. pag. 2 Laatste Berichten. pag. 5 ARTIKELEN ENZ. Jlir. dr. J. C. Mollerus: Per Zeppelin den Oceaan over. pag. 1 Van onzen Londcnschen correspondent: Goed koopcr autorijden. pag. 1 Bekende Haarlemmers: Ds. P. W. Foeken. pag. 3 Door den Dieselmotor. (Van onzen correspondent te Londen) Een fabrikant in Lancashire heeft een per sonen-auto van gemiddelde grootte gebouwd, welke autorijden nog goedkooper belooft te maken, dan het in vele gevallen reeds is. De auto wordt, voortbewogen door een Diesel motor. Men weet dat dit type motor voor zwaar transportwerk reeds veel in gebruik is. Het bezwaar tegen zijn gebruik voor een par ticuliere automobiel is tot nu toe geweest dat zijn gewicht aanmerkelijk hooger is dan dat van een benzinemotor. In de auto, welke de Engelsche fabrikant thans heeft gemaakt, is dit bezwaar tennaastenbij ondervangen. Zoo het niet geheel ondervangen is dan heeft de Diesel-motor toch in elk geval zooveel voor- deelen op den benzine-motor. dat ze meer dan opwegen tegen de nadeelen die alsnog kunnen blijven kleven aan den olie-motor in de particuliere auto. Om te beginnen is de zware olie veel goedkooper dan de vluchtige benzine. Olie als^ brandstof vereenvoudigt het mechanisme, daar magneet en bougies en het gansche fijngevoelige systeem van eleclri- sche ontsteking overbodig worden. De ont branding van het mengsel van olie en lucht in de cylinders geschiedt door compressie. De proefritten met deze Diesel-auto schij nen te hebben bewezen dat dit type motor ge schikt is voor alle auto's, met uitzondering slechts van de lichtste. De proefwagen weegt iets over 1500 K.G. en de motor er in ont wikkelt 23 P.K. Zijn gemiddelde snelheid op een soms sne! rijzenden en dalenden weg van i3u K.M was ongeveer 65 K.M. per uur (gewo ne verkeersomstandigheden). Het brandstof verbruik is 1 gallon (pl.m. 4.5 L.) voor 70 K.M. Zij die deze dingen volgen zullen zich her inneren dat enkele jaren geleden een Brit- sche auto (een Bentley) waarin bij wijze van pvoef een zware Dieselmotor was geplaatst een opmerkelijke Montecarlo-rit maakte. In middels heeft men dezen lichteren Diesel motor ontwikkeld; zijn invloed op de verdere auto-ontwikkeling kan groot zijn. Zoekt Japan immigratie mogelijkheid in Indië? Onderhandelingen met Engeland, Nederland en andere mogendheden. LONDEN. 27 Augustus. De „Daily Herald" meldt, dat de Japansche regeering voorbe reidingen treft voor de opening van diplo matieke onderhandelingen met Groot-Brït- tannië, Nederland én andere mogendheden. Doel dezer onderhandelingen is voor Japansche onderdanen verlof te krijgen voor immigratie in Samoa, de Fidji-eilanden, Nederlandsch-In- dië en het Britsche deel van Borneo. Het bericht is Maandag te Londen ont vangen tegelijk met de Japansche nota van antwoord op het Britsche vlootmemoran- dum. Zooals bekend is. eischt Japan volledige pariteit met Groot-Brittannië en de Ver. Staten. Men gelooft evenwel, dat Japan bij voldoening aan zijn wenschen inzake im migratie meer tegemoetkomendheid zal be- toonen. JHR. DR. W. A. BEELAERTS VAN BLOKLAND BEGRAVEN. Onder groote belangstelling is Maandag te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland, in leven griffier der Eerste Kamer, ter aarde besteld. Aan de groeve werd alleen het woord ge voerd door jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-voorzitter van den Raad van State, oud ste broer van den overledene. Een zoon dankte voor de belangstelling.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1