DE BILT DINSDAG 27 A U GUST US193.' HAAREEH'S DAGBC'AD 2 Voor Haarlem's Kantonrechter. Bij de pont te Velsen Het kan druk zijn bij de Velserpont, vooral op Zondag en het is noodig, dat de politie daar verkeersregelend optreedt. Ieder met een beetje doorzicht zal begrij pen, dat het noodig is dat de auto's zich in een rij opstellen, zoodat de eerste ook het eerst wordt overgezet, maar zooveel doorzicht scheen de Amsterdammer, die nu terecht stond, niet te bezitten, ofschoon hij nog wel accountant was, naar hij zei. Natuurlijk bezat hij zooveel doorzicht wel, maar hij bezat eigenlijk teveel doorzicht, want hij redeneerde listiglijk: de file staat voor pont 1, pont 2 is net weg en pont 3 is in aantocht. Als ik daar bij pont 3 ga staan, ben ik de eerste als hij aankomt. Maar in dit geval werd een factor óver het hoofd gezien, namelijk deze. dat de file niet staat voor pont nummer één, maar voor de drie ponten en dat, als nummer één vol is. de file naar 2 of 3 wordt gedirigeerd Ieder begrijpt dat dit is voor de veiligheid van het verkeer. De agent, die bij de pont stond, had gelukkig wel verstand van ver keersregeling en daar wist de accountant nu weer niets van, hetgeen duidelijk bleek uit zijn optreden. Hij weigerde namelijk in de file te gaan staan en zich voorts te gedragen naai de aanwijzingen der politie, ja de man had blijkbaar ook geen begrip van welvoegelijk- heid, want hij ging den agent uitschelden. De agent was een welopgevoed man, die niet terugschold, maar hij maakte procesverbaal op en zal daarmee alle berekeningen van den accountant wel in de war gestuurd hebben, want zeer zeker zal deze er niet op gerekend hebben, toen hij bij hotel De Prins met zijn dame een kopje koffie zat te drinken, wat ook al berekening was om dicht bij pont 3 te ko men, dat hij voor den politierechter zou moe ten verschijnen. Zoo ziet men, dat de knapste rekenaar groo- te fouten kan maken. Eisch en uitspraak waren 15 boete. Kaninefaat. Een ieder vindt er zijn behagen: De een in 't visschen, d'ander in 't jagen, 2egt het rijmpje en de man, die voor den kan tonrechter verscheen, behoorde tot de laat ste categorie. Maar 't jagen waarop hij verzot was, was niet een jagen in de gewone beteekenis. want hij ging er niet met het geweer op uit. Hij was een kaninefaat, als het tenminste waar is, wat ons op school geleerd werd, dat dit woord kcniinenvatten beteekent. De manier van jagen, waarmee hij zich ophield, was een min of meer gluiperige ma nier, 't was, zooals men muizen vangt, maar een muis wordt in den regel doodgeslagen in de knip en een konijn, dat in de strik raakt, heeft een marteldood en daarom is er iets weerzinwekkends in het bedrijf van den strikkenzetter. Hij loert of er ergens een gat in de heining is en zoo niet. dan maakt hij er een en hangt daarvoor zijn strik van ko- perdraad. Konijnen zijn eenigszins nieuws gierig en al is er op hun omheinde terrein genoeg te eten, dan nog zullen ze, als ze een gat zien, daar graag door gaan om op een an der stuk grond te komen. Die nieuwsgierig heid moeten ze dan met den dood bekoopen, doch welk een dood! Het diertje voelt zich ge vangen, rukt en spartelt, waarbij het koper draad hern langzaam - -verstikt. Dit duurt soms een nèélén tijd. Maar de strik is ook het middel om den strooper te vangen, want hij moet er terugkomen om te zien, of er wat in zit en de veldwacht kan dus In de nabijheid speuren of iemand de strikken komt nazien. De kantonrechter kent geen pardon en de strooper, al een eenigszins bejaard man en een, die, als hij zijn straf heeft uitgezeten, wel weer zal beginnen met strikken zetten, want hij scheen dit te beschouwen als het eenige middel van bestaan, dat voor hem overbleef, kreeg er weer f 25 boete bij, in de plaats waarvan hij wel zal gaan zitten, zooals hij nu ook zat. Het Huis van Bewaring is hem niet vreemd. Te lang werken. Er is lang gestreden voor een acht-urigen arbeidsdag en zelfs wil men er een zes-urigen van maken. Dit wetende doet het vreemd aan, als men den controleur van den arbeid hoort verklaren, dat er arbeiders waren, die 34 uur aan een hadden gewerkt en die den controleur in alle opzichten tegenwerkten, om hem dit te doen constateer en. De ver korte arbeidsdag is dan toch gemaakt in het belang van den arbeider. 't Was op een bouwwerk in de Haarlemmer meer ten behoeve van den nieuwen ver keersweg, dat daar betonstorting moest plaats hebben. Nu is betonstorten iets, dat niet onderbro ken kan worden, want de massa moet tegelijk verharden en daarom was het op dat werk noodig, dat er dag en nacht werd doorgestort. Daartegen is natuurlijk geen bezwaar, als het met afwisselende ploegen gaat, maar of er nu werklieden waren, die een extra weekloon wil den halen en zich zelf hebben aangeboden, dan wel of zij op verzoek van den patroon hebben doorgewerkt, een feit is het, dat er eenigen zonder onderbreking van beteekenis aan den eenen dag 's morgens half acht tot den volgenden dag 's avonds hebben ge werkt- De uitvoerder van het werk had zich hier voor te verantwoorden, maar omdat niet bleek, dat hij opdracht had gegeven, werd nij vrijgesproken en zal een strafvervolging tegien den aannemer worden ingesteld. AGENDA Heden: DINSDAG 27 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 u. Gem. Concertgebouw: Richard Tauber; Wie ner Operette- und Schlagerabend. 8.30 uur. Frans Hals Theater: Bengaalsche Lanciers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Leve de Vrouwtjes". Op het tooneel: Paulton en Diny, Mnemo-tech- nic-act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zigeunerbaron". Op het tooneel: John Adex Trio, zingende acro baten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vroolijke Vagebon den". 2.30 uur er. doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 28 AUGUSTUS Stoop's Bad, Zwemfeest. 2.15 uur. Frans Hals Theater: Fra Diavolo, Laurel en Hardy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Voorbeurs te Amsterdam. PRIJSHOUDENDE STEMMING. STILLE HANDEL De stemming was vanmorgen in het alge meen prijshoudend. De vastere houding van Wallstreet gaf de markt eenigen steun; de handel blc-ef volmaakt onbeteekenend. Een uitzondering cp den algemeenen tendenz vormde Amst. Rubber, die ongeveer 1 percent verloren in verband met de geruchten, dat een verandering zal worden gebracht in de verdceling van het quotum tusschen de in- landsche en Europeesche producenten ten nadeele van de laatsten. Kon. Olie bleven op peil. evenals suikerwaarden. Aku noteerden een fractie hooger. Unilever lagen een klei nigheid beneden het slotpeii van gisteren. Philips bleven prijshoudend. Amerikaansche fondsen waren vast. De wisselmarkt had een uiterst stil verloop. De koersen waren nagenoeg onveranderd. HET PANTSERFORT TE IJMUIDEN DUITSCH? Er wordt geoefend op het pantserfort IJmuiden. den massieven stalen koepel, waar uit men hier en daar de lange loopen der 28 centimeters ziet uitsteken en die zich als een reusachtige molshoop verheft op het eiland, dat de scheiding vormt tusschen de beide toegangswegen naar het Noordzee kanaal. Een witte rookpluim en een felle vuur straal ziet men af en toe uit een der kleine koepels te voorschijn komen. Even hoort men niets, maar dan doet een hevige knal alles in de omgeving daveren. IJmuidenaren zijn daaraan gewend, al gebeurt het den laatsten tijd niet dikwijls meer dat op het fort ge schoten wordt. Maar niemand schrikt er van. Toch zijn velen hedenmorgen danig ge schrokken, niet van hetgeen zij hoorden, maar van wat zij zagen. Aan een hoogen vlaggestok boven op den pantserkoepel ge plaatst, wappert breeduit in de frissche zee bries een groote vlag. Deze vlag is het, die velen den schrik om het hart heeft doen slaan, want het is niet onze nationale drie kleur. Is het zwart-wit-rood? Is het fort in Duit- sche handen? Wat het oog mag zijn, rood-wit-blauw is het niet. Er moet dus iets bijzonders aan de hand zijn. Schoten knallen en lustig blijft de vreemde vlag hoog op het fort wapperen. Gelukkig komt spoedig de oplossing van het raadsel. Daar gaat de vlag omlaag om even later weer te voorschijn te komen: rood-wit-blauw. Het was eerst niet zwart- wit-rood, maar blauw-wit-rood. Men had de vlag ondersteboven aan den stok geheschen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Ceintuurs en handschoenen: Politiebureau, Smedestraat 9; Autoped van Schaik, Java- straat 59;Gummibal, Engelenberg, Marnix- straat 43. Bankbiljet, Mol, Centaur usstraat 7; Doublé bril, Holleman, Ripperdastraat 1; De fecte bril, Politiebureau, Smedestraat 9; Hon den, Keilpel Kleyst, Houtvaartpad 206, Gou den damespolshorloige. Politiebureau, Smede straat 9; Zilveren heerenhorloge, Van Brero, Oranjestraat 152; Ruigharige fox, Smit, Burgwal 14 zwart; Wit-zwarte hoed, Verdam Schreveliusstraat -26. zwart-witte terrier: Da- miaans, Gèd.' Woldersgracht 45 zwart; Kam- peerkaart, Roegers. Oostvest 2 rood; Kinder wagentje, Hooreman, Harmensjansstraat 34; rok, schort, kousen, Petersen, De Clerqstraat 105 b; zakmesje, Cruyf. Ged. Oudegracht 70; Idem, Zwitsers, Lange Annastraat 10; zilve ren medaille (Jan Passtoors)Prins, De Wit- straat 45; Witte muts. Politiebureau, Smede straat 9; Rood kindermanteltje, Coert, Mi'. Lottelaan 26 rood; portemonnaie met sleutel. Borret, Leidschevaart 66; pakje met kinder hoedje, en pakje met heerenvest. Jonkman. Lange Heerenstraat 50 rood: portemonnaie met 25 cent, Enkenfooud, Olivierstraat 10; kinderportemonnaie, Zomer, Spaarnwouder- straat 49; portefeuille met ventverg., Poli tiebureau, Smedestraat 9; Gouden zegelring, Politiebureau Smedestraat 9; damesrijwiel, Henneke, Westergracht 15 rood; Rijwielslot met sleutel. Politiebureau. Smedestraat 9; Dokters-weegschaal met gewichten. Dorre- paal, De Clerqstraat 110: zakkammetje in étui, De Groot, Kedoestraat 24. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. M. van Veelen Jr., IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 120, in roerende en onroerende goederen. 2. W. van Waard. Haarlem. Spaarnrijk- straat 8. in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 3. B. Dernison; Haarlem, Badhuisstraat 9. in onroerende goederen. 4. D. J. J. Dalhuisen, Haarlem, Nieuwe Gracht 102, in onroerende goederen. 5. C. Vader, Haarlem, Zocherstraat 45, in onroerende goederen. 6. A. van Burik, Haarlemmermeer. Vennep- perweg 27, in onroerende goederen. 7. J. v. d. Walle, Heemstede, Javalaan 32 in onroerende goederen en bouwmaterialen. 3. A. J. A. M. Bredewold. Beverwijk, Bree straat 59, in onroerende goederen. 9. J. J. Duyn, Beverwijk, Meerstraat 44. üi Zuidvruchten, groenten, fruit en aardappe len, groenten- en fruitconserven. 10. D. Joukes, Zandvoort, Koninginneweg 31. in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 11. W. F. Le Fèvre, Haarlem, Stuyvesant- straat 79, in onroerende goederen. 12. W. F. Nijman, Hillegom, Stationsweg 142 in roerende en onroerende goederen. 13. B. M. Paanakker, Haarlem, Anegang 23. in schoenen, lederwaren en aanverwante ar tikelen. 14. G. Kreuning, Heemstede, Pieter de Hooghstraat 17, in onroerende goederen. 15. H. M. Smorenburg. Heemstede, Land- zichtlaan 32, in onroerende goederen. 16. W. P. Swart, Haarlem, Molukkenstraai 10, in roerende en onroerende goederen. 17. M. van Dijk, Heemstede, Jan Steenlaan 19, in onroerende goederen. 18. W. Drooger, Haarlem, Indischestraat 2. in onroerende goederen. 19. A. H, Esseveld, Bloemendaal, Bloemen- daalscheweg 128, in onroerende goederen. 20. Th. J. Ketelaar, Overveen, (gem. Haar lem), Rollandslaan 31, in onroerende goederen assurantiën en hypotheken. 21. H. Bovenkamp, Heemstede, Vijfheeren- straat 39, in onroerende 'goederen, hypothe ken en assurantiën. 22. A. ten Broeke, IJmuiden, Marconistraat 3, in onroerende goederen, meldt: Hoogste barometerstand 767.9 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 744.5 m.M. te Aberdeen. en voorspelt: Matigen tijdelijk krachtigen Zuidwestelijken tot Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regenbuien. Koeler. Uit het Buitenland NOG KOEL EN REGENACHTIG WEER. De depressie heeft zich verdiept en zich naar onze omgeving uitgebreid. Haar kern ligt thans over het Noordelijk deel van de Noordzee, waar de barometer nog daalt. Aan de Zuidzijde waaien over het Kanaal vrij krachtige winden. De barometer stijgt nog op IJsland hetgeen een flinke koude-inval over de Britsche Eilanden veroorzaakte, waar de temperaturen in den ochtend eenige gra den daalden. Het verdringen van de warme luchtmassa's door de koudere ging met zwa- ren regenval gepaard. Valentia in Ierland had 17 m.M. Ook over Frankrijk viel matige tot zwaren neerslag. Lyon had 20 m.M. Over Duitschland ligt nog steeds een langgerekte secundaire aan welker Noordzijde Oostenwin den waaien bij nog onbewolkten hemel. Aan de Zuidzijde waaien Westenwinden met regen •en onweersachtig weer. Muenchen tapte 14 m.M. af. De hooge druk over Scandinavië heeft weinig meer te beteekenen. De Azoren- hoogedruk week Zuidwestwaarts terug. De drukverdeeling wijst op koel en nog regenachtig weer ten onzent. Barometer 752 m.M. 761 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 27 Augustus: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 78 F. 63 F. 64 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Augustus. Bevallen 23 Augustus: J. M. Visscherv. d. Fange, z.; H. M. J. KrouwelsTruijens, z.; 24 Augustus: A. Moeijes—Severijnse, z.; M. Mo- serBijster, d.; E. K. AsmaNeuffer, d. en z.; 25 Augustus: G. KampsJonas, d.; H. J. van AckerKrause, z.; J. de RooijJohannisse, d.; 26 Augustus: S. L. de DroogWassenberg, d.; J. van MeelFeijen, d.; W. H. Bergman Halsema, z. Overleden- 2k Augustus:'S.' A. vah'Looij, 54 j., Van Marumstraat; P. J. Boelhouwer, 46 j„ M. van Heemskerkstraat; 25 Augustus: L. Arendsv. Es, 86 j., Teslastra.at; H. H. E. Martens, 76 j., H. H. E. Martens, 76 jWester houtstraat. BENNEBROEK. Bevallen: C. M. Otte, geb. van der Reep, een dochter. ECONOMISCH- e® ■WERELDNIEUWS Olie-invoer in Europa neemt toe. De Petroleum. Press Service meldt, dat on danks verschillende moeilijkheden de in voer van petroleum in de Europeesche staten in de eerste zes maanden van dit jaar aan zienlijk is toegenomen. De invoer van 13 belangrijke verbruikslan- den bedroeg in deze periode 12,948,073 ton (v.j. 12,179,290 ton),- een stijging van 6.3 pet. t.o.v. het overeenkomstige tijdvak van 1934. Enkele minder belangrijke landen ver- tocnen een. lichten teruggang. Engeland voerde in het eerste semester van dit jaar 5.440.450 ton in (v.j. 5.052,295), Frankrijk 3.102,477 (v.j. 2,987,818). Duitsch land 1.358.642 (v.j. 1.247,549), Nederland 550.205 (v.j. 405.508, een vermeerdering dus van 35,7 pet.). Zweden 424,390 ton (v.j. 362.796) België-Luxemburg 226,539 ton (v.j. 295.139).. Noorwegen 181.285 ton (v.j. 240.775). De cijfers omtrent den invoer alleen kun nen geen juist beeld geven van het verbruik, omdat nog andere factoren hierbij een rol spelen, zooals verandering in de voorraden en in de wijze, waarop de cijfers worden opge steld. In Engeland was de toeneming van den invoer inderdaad het gevolg van de grootere consumptie, doch in Frankrijk nam het ver bruik van afgewerkte producten niet in gelij ke verhouding toe. Een karakteristiek verschijnsel is dit jaar, zoo meldt het blad. dat de invoer van ruwe petroleum toeneemt ten koste van de afge werkte producten, als gevolg van de grootere raffinage-installaties in verschillende groote verbruikslanden; vooral in Frankrijk is dit waar te nemen. ER WORDEN WEER LEVENS VERZEKERINGEN AFGESLOTEN IN AMERIKA. Het totaalbedrag aan nieuw afgesloten levensverzekeringen in de Vereenigde Staten bedroeg in Juli j.l. 904.149.000 hetgeen sedert Februari van dit jaar de eerste maal is, dat ten opzichte van de overeenkomstige maand van het vorige jaar een stijging kan worden aangetoond. Ook ten opzichte van Juni beteekent dit bedrag echter een belang rijke toeneming, daar in die maand de nieuw afgesloten levensverzekeringen slechts een bedrag van 697.471.000 vertegenwoordigden. In Juli 1934 gaven de nieuwe afsluitingen ten opzichte van de voorafgaande maand een daling te zien. Het totaal bedrag der nieuw afgesloten levensverzekeringen van 42 maatschappijen, die 83 pet. van alle levensverzekeringen in de Vereenigde Staten afgesloten voor hun reke ning hebben genomen, bedroeg in de eerste zeven maanden van dit jaar s 5,380,670.000 tegenover 5.143.946.000 in dezelfde maanden van 1934 en 4.492.539.000 in de eerste zeven maanden van 1933. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1935—1936 DER HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond wei'den de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1935—1936 en de handicapwedstrijden der Haarlemsche Dam club in de ..Korenbeurs" voortgezet. De uitslagen zijn: Hoofdklasse: H. Greeuw wint van P. H. Meure; Ph. G. Amelung Jr. wint van Ph. F. Amelung Sr; J. van Looij remise met J. B. Sluiter Jr.; J. W. van Dartelen'P. G. van Engelen afgebroken. Tweede klasse: I. Risseeuw remise met J. J. Groenewoud; I. Risseeuw remise met A. Kiel; C. Kool wint van L. Kisch; A. Kiel wint van F. W. de Pater; J. J. Groenewoud wint van W. J. A. Matla; P. J. Bijrij wint van L. Kisch; J. Wielenga remise met Th. C. v. d. Sluijs; J. Otter wint van G. Bakker. Derde klasse: J. Helmer wint van J. Serne; M. Zurel wint van O, T. Glaser: E. Stammis remise met J. Merts; J. M. Rutgers wint van J. J. Aling. Handicapwedstrijden: J. B. Sluiter Jr. wint van W. J. A. Matla; Joh. Fabel verliest 2 maal van Jac. Fr. van Garderen; Chr. Gerritsen wint van J. J. Aling; Jac. Fr. van Garderen wint van J. Balk: Jac. Fr. van Garderen remise met J. Balk; J. van Looij wint 2 maal van Jac. Fr. van Garderen; M. van Leeuwen remise met K. Olij; P. J. Bijrij wint van L. Kisch: J. Helmer wint van Jac. Fr. van Garderen; J. Otter remise met G. Bakker; M. van Leeuwen wint van J. Serne 2 maal; J. J. van Toorn wint van I. Risseeuw; R. Kuipers wint van A. Slinger. CRICKET. FLAM. JUN. TOERNOOI. Haarlem Jun.A.C.C. Jun. Maandag ontmoetten bovengenoemde elf tallen elkaar In de voorronde van het Flam. Jun. Tournooi. De Haarlemmers verloren dezen wedstrijd, zoodat zij van verdere deel neming zijn uitgesloten. A.C.C. begint te batten en brengt het voor al dank zij D. de Baare, die zijn bat door de innings droeg, -tot 141. D. de Baare bleef met 54 not out. Verder deden H. Immig met 24, G. Senegal 11 en G. Stallman imet 22 goed werk. Voor de Haarlemmers bowlden: A. Heimig, 448. A. Hartog 351, P. de Lugt 123 en P. Kruyt 1—12. Het openingspaar der Haarlemmers is reeds spoedig verdwenen. J. Nijsten en A. Heimig brengen verbetering. Vooral J. Nijs ten liet goed batten zien. Als ook hij voor 14 verdwenen ls, doet captain Hartog uit stekend werk. Ook Heimig moet verdwijnen voor een goede 21, Alle hoop is nu op den captain gevestigd en als deze nog goed door Th. Kruyt gesteund wordt, herleeft voor de Haarlemmers de hoop, doch als ook Th. Kruyt verdwenen is, vervliegt deze weer. Goed batten van A. Hartog doet de 100 op het scoringbord verschijnen, doch kort hier na gaat hij voor een uitstekende 29 l.b.w. Hierna is het spoedig met de innings ge daan. Met inbegrip van 19 extra's is het to taal tenslotte 107. Voor A.C.C. bowlden: D. Desselkoen 525, IT, Immig 237, J. Immig 1—11, D. de Baare 1—12, G. Senechal 0—3. SCHAKEN. SCHAAKWEDSTRIJD EUWEALJECHIN GAAT DOOR. Van de zijde 'vaii het N, C. W. S., het uitvóe-, rend Comité voor de komende internationale schaakmatch om het wereldkampioenschap tusschen Dr. A. Aljechin en Dl*. Max Euwe, wordt het volgende medegedeeld: Plet is een vast gebruik bij alle interna tionale sportgebeurtenissen van beteekenis in het tevoren ge tee kende, contract een clau sule te lasschen ten opzichte van het even tueel nog afspringen van een vastgestelden wedstrijd. Gelijk men weet, wordt dan het overeengekomen contract geannuleerd, onder betaling van een waarborgsom als schade loosstelling voor de betrokken partijen. Deze clausule was eveneens ingevoegd in het op 28 Mei geteékende contract tusschen de beide aanstaande tegenstanders voor de ontmoetingen om het wereldkampioenschap schaken. Naar men zich herinneren zal, wa-s op het oogenblik, waarop het comité tot het doen doorgaan van den wedstrijd besloot, het garantiefonds nog op verre na niet toerei kend. Vandaar de bepaling, dat wanneer op 28 Augustus de noodige gelden nog niet ter beschikking waren, het contract zou kun nen worden ongedaan gemaakt onder beta ling van een bepaalde som als schadever goeding. Alhoewel de fondsen op het oogenblik nog niet in totaal bijeen zijn, rekent het comité op den goeden wil van vele sportmenschen, schakers en niet-schakers en het heeft de ge gronde hoop, dat nog vele bijdragen zullen toevloeien. Daarom heeft het comité gemeend op het oogenblik wel den moed te mogen hebben de finitief tot het houden van den wedstrijd te besluiten. In dezen zin heeft zij dan ook haar meening aan de partijen kenbaar gemaakt. Nu echter aangezien de begrooting nog steeds niet sluiten-d- isen deze zoo spoedig mogelijk sluitend dient te zijn rekent het comité op de medewerking van het publiek, teneinde dit bijzonderesport-evenement tot een historische bijzonderheid in onze ge schiedenis te maken. De opening zal plaats hebben in de periode van 28 September tot 6 October a.s. in het Carlton Hotel te Amsterdam. AUTOMOBILISME. VEEL UITVALLERS OP DEN RIT LUIK—ROME—LUIK. LUIK, 26 Augustus (A.N.P.) Zooals wij reeds schreven hebben de beide Nederlanders Voogd en van Houtum bij Venetië den strijd moéten staken. Gebleken is, dat de omgeving van Mestre. waar een contrölestation geves tigd was. de Wolseley een aanrijding heeft gehad met een boerenwagen, tengevolge waarvan de auto beschadigd werd. Men heeft ter plaatse kunnen repareeren, doch men be sloot toen maar om op te geven. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan oververmoeid heid van de beide inzittenden. Slechts 15 deelnemers hebben Rome weten te bereiken, dus op de helft van den af te leg gen afstand waren er reeds 50 procent uitval lers. Voogd en Houtum waren, nadat te Mestre de wagen hersteld was. doorgereden en ofschoon zij den strijd reeds gestaakt hadden, passeer den zij nog de controle te Nice. Te Luik kwamen, zooals wij reeds gemeld hebben Trasenster en Breyre het eerst aan. De 4500 K.M. zaten er op. In totaal kwamen slechts 11 wagens te Luik aan, wel een bewijs, dat deze rit bijzonder zwaar was. ZEILEN. ONDERLINGE ZEILWEDSTRIJDEN DER HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. Weinig wind en een zeilwedstrijd gaat niet goed samen. Toch werden de wedstrijden met de noodige animo uitgezeild. De middag wedstrijd werd bedreigd door windstilte, doch tijdens de vaart deed een klein briesje den toestand gunstiger worden dan des morgens. De uitslagen waren als volgt: Kleuter jol: 1 Jonge Kees st. Kees v. d. Winden 2.43.28; 2 Harmien, stvr. Mientje Bremer 3.05.15. Gemengde klasse: 1 Flierefluiter st. Wal ter 3.21.05; 2 Puzzle II st. v. Baaren 3.34.54; 3 Heslien st. v. d. Zee 3.41.45. Puzzleklasse: 1 Bever. st. Willemse 3.09.57; 2 Hallo st. D. Smit 3.10.13; 3 Willy st. v. d. Drift 3.10.17. BM-klasse: 1 Adamson, st. Geerts 3.22.18; 2 Gerli st. v. Roode 3.40.45; 3 st. C. v. d. Winden 3.41.16; 4 Taling, st. Koster 3.42.52; 5 Kits, st. v. Beelen 4.02.55; 6 DoX (2e baan niet gezeild). De Bever behaalde den startprijs. WATERPOLO. Haarlem eerste klasser. D. J. K.—Haarlem (1—3) Onder leiding van den heer Van der Velde stelt Haarlem zich op met een invaller voor P. Bos, den heer H. Pieters. D.J.K. dat over zeer snelle zwemmers be schikt loopt direct hard van stapel, maar het schieten is zeer slecht. Bovendien is het ver band tusschen voor- en achter-hoede volko men zoek, waardoor er van een goed opgezet* ten aanval geen sprake is. Langzamerhand komt Haarlem in de meer derheid en worden eenige gevaarlijke schoten gelost. Maar Mousset verdedigt zijn doel zeer goed. Een goed opgezette aanval wordt door Zeeman besloten met een zeer onverwacht schot .clat de keeper verrast en Haarlem heeft de leiding' genomen. D.J.K. valt nu energiek aan maar de achterhoede van Haarlem is hiertegen wel opgewassen. Bij de rust is de stand ongewijzigd. Er wordt direct doorgespeeld wegens de duisternis. Tot nu toe is er in een zeer snel tempo ge speeld. Bij een snellen aanval van D.J.K. weet Senff den gelijkmaker te scoren. Haarlem zit niet bij de pakken neer en valt goed aan met open spel. Pieters weet zeer handig' vrij te zwemmen door een fout van een der D.J.K.- achterspelers en zijn schot is precies in den rechterbovenhoek totaal onhoudbaar voor Mousset. D.J.K: gaat steeds minder goed spe len, bovendien moet Kreffer het water verla ten wegens vasthouden. Tijdens het nu ont stane overwicht krijgt Haarlem eenige mooie kansen, maar Mousset verdedigt zijn doel weer goed. Wanneer de scheidsrechter het einde fluit heeft Haarlem verdiend gewonnen. Met deze overwinning is Haarlem nu de finitief eerste-klasser geworden. Een gelijk spel was reeds voldoende geweest, maar het resultaat dat nu 4 wedstrijden werden ge speeld en gewonnen is zeker mooier. Tot slot volgt de stand van de competitie: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Haarlem 4 4 0 0 8 103 A.Z. 1870 3 1 1 1 3 7—4 Zwemlust 3 1113 75 D.J.K. 10 0 10 1—2 Neptunus 3 0 0 3 0 314 Intusschen is nog niet bekend wie met „Haarlem" zal promoveeren. D.J.K. heeft tot nog toe slechts één wedstrijd gespeeld, die verloren werd, terwijl zoowel A.Z. als Zwem lust reeds drie verliespunten hebben. Neptunus is uitgeschakeld. Het programma luidt als volgt: D.J.K.— Zwemlust; A.Z. 1870D.J.K.; Neptunus D.J.K. D.J.K. moet deze drie ontmoetingen win nen, om m de eerste klasse te kunnen blijven. Verspelen de Amsterdammers maar één punt, hetzij tegen A.Z. of Zwemlust, dan zal het wel op een beslissingswedstrijd uitloopen. Voorloopig houden wij het echter op D.J.K. De Velser Zwemvereeniging is er niet in ge slaagd het tweede klassersschap te veroveren. Zoowel B.Z.Z. als de Ham blijven tweede klas ser. Daar V.Z.V. nog maar één jaar in de derde klasse heeft gespeeld, zal men het wel niet be treuren, dat er nog een jaartje bijkomt. Het polozevental van „Haarlem", dat gepro moveerd is naar de eerste klasse van den Kon. Ned. Zwembond. Staande v. 1. n. r.: W. Hölsken, C. Zeeman, P. Bos. Th. Hölsken. Knielend v. 1. n. r.: H. Bannink, C. Captehi' J. v. Hemsbergen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2