Per Zeppelin den Oceaan over. DINSDAG 27 AUGUSTUS 193? HAARDE M'S DA'GBE A D 3 De Koningin maakte een jachtrit. Prinses Juliana naar Lochinch Castle. ST.-FILLANS, 26 Aug. (A.N.P.) Ko ningin Wilhelmina heeft Maandag een jacht rit gemaakt door het wilde landschap van Perthshire en Argyllshire en een autotocht door den historischen Glencoe Pass naar Bal- lachulish, waar zij den nacht doorbracht. De Koningin was verrukt over het wilde land schap van den historischen Glencoe Pass waarbij het merkwaardig is, te bedenken dat zij de eerste afstammelinge is uit het Huis van Oranje, die dezen tocht maakt sedert de donkere en bewogen dagen van Februari 1692, toen in opdracht van Willem III de Schotsche MacDonalds werden achtervolgd en terechtgesteld omdat zij weigerden den eed van trouw aan den Koning-Stadhouder af te leggen. Prinses Juliana, die eenige dagen te Kin- harrie bij de Hertogin van Norfolk heeft vertoefd, is vandaar naar Lochinch Castle in Wigtownshire vertrokken in gezelschap van de hofdame Baronesse van Heemstra, als gast van den Hertog en de Hertogin van Stair. NEDERLANDSCH TOONEELSTUK IN HET BUITENLAND. De Koninklijke Schouwburg te Gent heeft zich voor het a.s. seizoen de opvoeringsrech ten verzekex-d van „De Woekeraarster", tooneelstuk van den jongen Nederlandschen schrijver A. Bromet, dat het vorig seizoen te Amsterdam door het Ensemble Herman Bouber werd opgevoerd. DE AANVARING OP DE WAAL. Een der slachtoffers opgehaald. Maandag is bij het lichten van de gezon ken zandboot „Nooitgedacht", welke Zater dagnacht een aanvaring had waarbij twee personen zijn verdronken, het lijk opgehaald van mejuffrouw Bruinis. De vrouw had nog een reddingsboei om. Het lijk van het 7-jarig dochtertje is naar alle waarschijnlijkheid met den stroom weggedreven. Er word nog naar gedregd. IN EEN GIERPUT VERDRONKEN. Het 1 K-jarig zoontje van den landbouwer G. Pakkei-t uit de buui"tschap Loo, te Bathmen is in een gierput bij de woning gevallen en verdronken. GEMEENTE WELKE ER GOED VOOR STAAT Men schrijft aan de N. R. Crt.: De kleine gemeente 's Heer Abtskerke op Zuid-Beveland f433 inwoners) blijkt er finan cieel goed voor te staan. De gèmëenfcerekening over 1934 sloot met een batig saldo van f 2750 of ruim f 2000 meer dan over 1933. De gemeenteraad besloot de belastingen aanmerkelijk te verlagen. De opcenten op de grondbelasting (gebouwd) werden van 80 op 40 en die op de personeele belasting van 120 op 50 gebracht. Wij merken nog op, dat in deze gemeente geen opcenten op de fondsbe lasting of vermogensbelasting woi'den ge heven. 6 „My Home" was niet erg safe. Oplichtingsaffaire in Den Bosch. Te s-Hertogenbosch is een uitgebreide opLchtingsaffaire aan den dag gekomen. Een zekere W. J. W. van L. had voor eenige maan den een woninginrichting geopend, genaamd „My Home". Van L. deed het voorkomen, als of deze woninginrichting een filiaal was van de firma Pander te Den Haag. Aan vex-schei- dene personen liet hij een brief zien, onder teekend door de firma Pander, waai'in deze firma hem als filiaalhouder te Den Bosch aan stelde en een som van f 8000 beloofde, om de oprichting van het filiaal mogelijk te maken. Het bedrag zou binnen 14 dagen worden uitbetaald. Door middel van dezen brief wist van L. van een Duitsche jongeman, die de firma Pander goed kende, een bedrag van f 4000 los te krijgen, hetwelk hem zou worden terugbe taald. zoo gauw als de firma Pander hem de beloofde f 8000 ter hand had gesteld. Met deze f 4000 werd de woninginrichting geopend, maar de jongeman heeft er geen cent van teruggezien. Aan zijn knecht vertelde Van L., dat hij jaren voor de firma Pander had gereisd en dat deze f 8000 in de zaak had gestoken. Hij stelde hem voor met hem naar Parijs te gaan voor de firma Pander, waar de zaken defini tief zouden worden geregeld. Daarvoor was f 350 noodig, die Van L. niet bezat. Daarop schoten de ouders van den knecht dit bedrug voor. Te Parijs hebben Van L. en zijn knecht in vier dagen tijd kans gezien f 250 te verbras sen. De f 350 werden niet teruggegeven. Een kleermaker, die een groot bedrag van Van L. moest ontvangen, drong tevergeefs op be taling aan en op zekeren dag dwong hij Van L. in het bijzijn van zijn knecht en eenige klanten, het costuum, dat hij droeg uit te trekken, zoodat van L. in zijn hemd kwam te staan. Meermalen is het gebeurd, dat Van L. aan diverse personen chèques liet zien ter waarde van f 1700 en f 500, welke, naar hij beweei*de, hem door de firma Pander waren toegezon den. Op vertoon van deze chèques wist hij van verschillende personen geldbedragen los te krijgen. Later bleek, dat de chèques door hemzelf waren geschreven. Avond aan avond stonden diverse schuld - eischers en file voor de woninginrichting, om hun geld op te eischen. Geen uitweg meer ziende, liet van L. zich failliet verklaren. Een deurwaarder heeft den faillieten boedel verkocht, welke slechts en kele honderden guldens opbracht. Wij vernamen dat Van L. geen onbekende van politie en.justitie is. Hij is ï'eeds vroe ger door de rechtbank te Breda wegens op lichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. Van L. is thans gearres teerd. Drie arbeiders onder aarde bedolven. Eén hunner ernstig gewond. Bij de uitvoering van rioleeringswerken in de gemeente Beegden (L.), werden Maan dagmiddag drie arbeiders, die in een diepen greppel bezig waren, door een plotselinge aardinstorting bedolven. Twee van hen konden spoedig worden be vrijd, doch de derde, de 29-jarige G. Schreurs uit Beegden werd nog eenigen tijd vermist. Toen hij tenslotte onder de aarde vandaan werd gehaald, bleek hij er zeer ernstig aan toe te zijn. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het St. Laurentius Ziekenhuis te Roermond overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Vier personen verdronken. Bij stranding van motorschip. Het motorschip „Salida" is tusschen Poelo Tello en Poelo Simoek (Sumatiu) gestrand. Door het zware weer werden de luiken en de verschansingen weggeslagen, waardoor vier personen verdronken, nl. de broer van den Chineeschen eigenaar, die optrad als stuur man. een man, een vrouw en een kind. De lij ken zijn geborgen en werden op Poelo Tello begiuven. De Chineesche eigenaar is heden van Bintoehan naar Poelo Tello vertrokken. Het schip heeft zeer groote schade beko men. Caféhouders gaan oorlog voeren. Vechtpartijen in de Jordaan. Drie mannen door kogels gewond. Maandagavond ongeveer elf uur ontstond in de Tuinstraat te Amsterdam een vecht partij tusschen eenige bewoners van den Jordaan. Deze daar in de laatste dagen voorkomen de vechtpartijen worden gehouden door aan hangers van verschillende cafés. De café houders hebben verschillende veeten tegen elkaar en elk caféhouder heeft zijn aanhang. Wederkeerig worden de cafés bezocht en ont staat er ï-uzie, die op straat wordt uitgevoch ten. Wanneer dan de politie aan de vecht- oartij een eind wil maken, keeren beide par tijen zich tegen de politie. Zoo ook Maandag, toen er in de Tuin straat herrie kwam hebben drie agenten ge poogd de twistzoekers uit elkaar te halen. Nauwelijks traden zij op, of de geheele me nigte, wellicht een paar honderd man. keer de zich tegen de agenten. Deze hebben toen hachelijke oogenblikken gehad. Zij heb- beix eerst gedreigd met den revolver en toen dat niet hielp, hebben ze van hun vuurwa penen gebruik gemaakt en enkele schoten gelost. Vermoedelijk door het lossen van die scho ten kwam weldra assistentie. Er rukte een overva'wagen uit van het bureau Raampoort en er kwamen ook eenige motoren de politie versterken. Van alle kanten werd met steenen gegooid waarop charges volgden en nog vele schoten werden gelost. Door de revolvei'kogels werden drie man nen getroffen. Twee van hen werden door den G.G.D. naar het Binnen Gasthuis ver voerd. Een jongen van 17 jaar had een schot wond in den linkerborst en de tweede ge wonde die naar het ziekenhuis werd ver voerd, had een kogel in het linkerboven been. De derde gewonde was getroffep aan het onderbeen. Hij werd in het posthuis in de Westerstraat verbonden. Een man, die zich verzet had. werd in ar rest genomen. Ongeveer half een keerde de rust in de Tuinstraat en omgeving weer. De politie is er echter niet gerust op. dat deze vechtpartijen zich niet zullen herhalen. Beambte vergat de kluis te sluiten. Er wordt echter niets vermist. Voorbijgangers ontdekten Maandagavond te half elf dat de kluis open stond van het hulppostkantoor, dat gevestigd is in het ge bouw van den Raad van Ai-beid aan den Walenburgerweg te Rotterdam. Deze kluis bevindt zich dicht bij 't raam aan de straat zijde terwijl er bovendien dag en nacht een klein lampje boven de deur brandt, zoodat men van buiten uit gemakkelijk kan zien dat er onraad is. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd en spoedig waren vele agenten met auto's ter plaatse aangekomen. Men begon onmiddel lijk de geheele omgeving af te zetten en een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld. Ook binnen in het kantoor kon, doordat de portier van den Raad van Arbeid, de politie binnen had gelaten een uitgebreid onder zoek ingesteld worden. Ook de kantoorhou der, die te Overschie- woont werd gehaald per politie-auto. Men kwafri weldra tot de ontdekking dat niets vermist werd terwijl er ook geen sporen van inbraak te vinden wa ren. In de kluis bevond zich geen groote waarde. Waarschijnlijk heeft een der ambte naren bij het naar huis gaan vergeten de deur van de kluis te sluiten. Schandelijke baldadigheid van militairen. Steenen en gereedschap op de treinrails gelegd. Vorigen Zondag zag. naar men de N.R.Ct. Zaterdagavond uit Zwolle meldde, de machi nist van den avondsneltrein Amsterdam Groningen, die ongeveer 9 u. 40 's avonds het station Legerplaats Oldebroek passeert, tus schen dit station en den volgenden blokpost voor zich uit iets oo de rails liggen. Hij rem de zoo sterk mogelijk, maar kon niet voorko men dat de machine, zij het met reeds sterk verminderde snelheid ot> een aantal voorwer pen i-eed. die op de rails lagen. Bij onderzoek bleken zware steenen. ha- mers en ander wegwerkersgereed~~hap op de rails te zijn gestapeld. Deze we: i door de machine ten deele van de rails afgeschoven, ten deele voortgeschoven, terwijl enkele stuk ken gereedschap geheel versplinterd werden. Was de trein met onverminderde snelheid, er wordt op dit gedeelte eereden met ruim 90 K.M. per uur. op de obstakels gereden, dan waren de gevolgen waa- ^hijnlijk heel ernstig geweest. Het voorgevallene werd eerst streng geheim gehouden. Thans zijn door de marechaussee van de brigade Weesp de dadex-s van den aanslag aangehouden, namelijk een koiporaal en twee miliciens uit de legerplaats Oldenbroek van de lichting, die dezer dagen afzwaait. Zij hebben reeds bekend en zijn te Harderwijk ongesloten. Van een heuveltje hadden zij den afloop staan afwachten, maar toen de trein tot stilstand was gebracht, hadden zij ijlings de vlucht genomen. Als motief gaven zij op baldadigheid. De „Gelria" in het dok. Donderdag onder Italiaansche vlag naar Triëst. Het naar Italië verkochte mailschip „Gelria" is Maandag bij de Nederlandsche Dok Maatschappij in het dok geplaatst, waar de laatste werkzaamheden onder de water lijn zullen geschieden, Alles wordt in 't werk gesteld om het schip Donderdag a.s. te doen vertrekken. Aan het uitdrukkelijk verlangen der Italianen, de reis onder Italiaansche vlag te deen plaats hebben, zal gevolg worden ge geven. De -.Gelria" zal deze reis onder Neder- landsch commando en met een Nederlandsche équipage, welke uit personeel van den Konink lijken Hollandschen Lloyd is gerequireerd. maken. De dagelijksche arrestatie te Oss. „De Koperen" legt een bekentenis af. OSS. 26 Aug. De gemeentepolitie heeft vandaag gearresteerd den arbeider J. T. uit Oss. verdacht van medeplichtigheid aan di verse inbraken en diefstallen. Bij zijn ver hoor heeft de man een volledige bekentenis afgelegd. Hij verklaarde onder meer, be halve zich te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een groot aantal rij- wielonderdeelen. ook eenige jaren geleden een oude vrouw van haar geld te hebben be- ï'oofd. T. zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Den Bosch, Ten overstaan van de gemeentepolitie heeft de eenige maanden geleden gearresteer de van O., bijgenaamd .,de Kopex-en", een vol ledige bekentenis afgelegd, waarbij verschil lende nieuwe misdrijven aan het licht zijn gekomexi. Daar in verband met deze beken tenis nog meer arrestaties zullen worden ver richt, kunnen thans omtrent deze verschil lende misdrijven nog geen nadere inlichtin gen worden gegeven. Men vex~wacht vandaag nog meer arrestaties. De Duitsche clearing. Stand per 23 Augustus. i-8-'35 5.716,000 5,502.100 23-8-'35 15- 1. Stortingen in Neder land 142,403,000 137.415.900 waarvan bestemd voor: aachterst, vorde ringen 22,135,600 21,430,900 b. rentedienst Dawes- en Youngleening en Stilhalte; Rente- transf15,716,000 15. c. vrije rek. Reichs- bank 5,703,400 5, d. nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen 98,848,000 94,' 2. Stortingen in Duitsch land (nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen inclusief saldo 1935 ad f 11,501,466) 134,206,500 129, 3. Uitbetalingen ïrx Ne derland op nieuwe vorderingen (in min dering komend van het bedrag onder 1 d) 95,323,500 91, Laatst uitbetaald num mer van storting: 102819. 4. Speciale verrekening a. Stortingen in Ne- derland tegen afge geven reischeques 2,148,833 1 b. Uitbet. in Nederlaxid 900,000 1,968,500 900,000 Varkens tegen Duitsche tarwe. De Nederlandsche regeering heeft naar het Hbld. meldt van Duitschland 13.000 ton tar we, van den oogst 1934 gekocht. Het geldt hier een compensatie-transactie. Tegen deze tax'we, die in Nederland zal wor- len ingevoerd, .zal vax-kensvleesch en vleesch in blik naar Duitschland worden uitgevoerd. De 3000 ton Duitsche tarwe zijn reeds door importeurs overgenomen; 10.000 ton moeten nog geleidelijk aan de markt wox-den ge bracht. De prijs van deze tarwe is f 4.90 per 100 K.G. Inbegrepen f 1.50 monopolierechten. De eigenlijke tarweprijs zal di/s f 3.40 per 100 K.G. zijn wat. gezien den prijs waarvoor andere uit heemsche tarwesoorten worden aangeboden, een goede prijs is voor deze oude Duitsche tarwe. Een groot deel van de aangekochte tax-we zal als veevoer worden gebruikt. Daar echter het opnemingsvermogen van de markt niet gx*oot is. schijnt het niet uitgesloten te zijn. dat ook nog een deel als broodgraan zal wor- den gebezigd. Pogingen een vliegtuig hulp te verleenen mislukten. Landing fe Pernambuco. ibraltar en Ceaxta liggen in avond duister. Met onze kijkers konden wij in zee de groote vischinstallaties onderscheiden, de eigenaardige fui ken van bamboe gebouwd, die zoo geplaatst zijn, dat de visch tenslotte zoodanig wox"dt in gesloten, dat er geen ontkomen meer aan is. Zij zijn precies zoo geconstrueerd als die aan de Noordkust van Java. waar ik twee jaren geleden van een K.L.M.-vliegtuig uit, het zelfde beeld heb gezien. Dien avond was er voor de passagiers xxog eexi merkwaardig schouwspel te beleven. Onze kapitein had ons reeds medegedeeld, dat Maandagmorgen een radiobericht was opgevangen, waaruit bleek, dat een watervliegtuig, dat post vervoerde tusschen Dakar en Natal, genoodzaakt was geweest op het water te dalen en niet meer in staat was zijn reis voort te zetten. Wij zou den zoo mogelijk hulp verleenen, al moesten wij daarvoor op een vertraging van cix~ca zes uur rekenen. In den loop van den dag kwa men nieuwe berichten binnen. De bemanning van het vliegtuig verzocht om levensmidde len. water, cigaretten enz. Intusschen was ons ook medegedeeld, dat het vliegtuig in verbinding stond met het moederschip, West- falen, op den Oceaan gestationneerd, om zoo noodig hulp te bieden. In de Zeppelin werd de bedrijvigheid groot-er naar gelang het uur van het samentreffen naderde. In een water dichten zak werden de voedingsmiddelen, de verzamelde cigaretten en andere ingrediën ten gepakt en er werd met spanning gewacht, op wat wij zouden ervaren. Helaas waren de weersomstandigheden buitengewoon slecht geworden. De regen stroomde neer. Het Oceaanwater was in heftige beroering. Dit voorspelde niet veel goeds. Het luchtschip zelf stoorde zich daaraan xiiet het nxinst. Wij bleven met groote regelmatigheid doorvaren. Omstreeks 8 uur, precies op het van te voren berekende tijdstip, werd het groote zoeklicht ixi werking gesteld. De Oceaan werd afge zocht. Met ingespannen aandacht volgden alle passagiers den- grooten lichtbundel. Reeds bij de eerste poging om het vliegtuig te vin den werd succes bereikt. We zagen verder hei lange koord, waaraan de waterdichte zak was bevestigd. Het bleek al spoedig dat men op het vliegtuig niet in staat was geweest dezen zak te bemachtigen. Men versaagde niet. De pogingen werden herhaald. Nog tweemaal deed het zoeklicht dienst en even zoovele ma len werd het vliegtuig teruggevonden. Zeer duidelijk hoorde ik een van de leden dei- bemanning roepen. Wij moesten verder dalen: maar het was onmogelijk lager te komen. De weersomstandigheden waren zeer in ons na deel. In onderling overleg werd toen besloten, dat het luchtschip zijn reis zou voortzetten, te meer daar bekend was, dat het moeder schip binnen twee uren werkelijk hulp zou kunnen bieden. Toch lag er iets mistroostigs in het afscheid. Hoe gaarne hadden wij hulp geboden aan hen. die al uren ronddobberden en snakten naar eten. drinkwater en rook gerei. Dienzelfden nacht bleef het stormen. Op den 2den Juli omstreeks negen uur passeer den wij den Evenaar. De bekende doop voor hen, die voor de eerste maal deze on zichtbare grenslijn passeeren, bleef achter wege. Trouwens ik zou toch niet tot de geluk kigen behoord hebben. De piloten Smir noff en Viruly hebben in 1933 getracht mijn doop voor elkander te brengen boven de oer wouden van Sumatra. Omstreeks 8 uur 's morgens passeerden wij het eiland St. Paul en na het middageten, tegen 2 uur, bereikten we de Braziliaansche kust. De eerste ont- moeting is die met de strafkolonie, het Bi*«i- ziliaansche eiland Fernando Noronha. Het 15 een verbanningsoord voor politieke gevange nen. Op dit oogenblik huizen op dit eiland o.m. een aantal Brazilianen, die destijds uiterst hulpvaardig zijn geweest bij het tot standbrengen dezer luchtschipverbinding.. Blijkbaar hebben zij op het verkeerde paard gewed! Uit dankbaarheid' cirkelt de Graf Zeppelin nog wel eens over Fernando Noronha heen! Korten tijd daarna komt Pernambuco in zicht: waarna Herr Kubitsch, onze vermaarde opper-stewai"d, de verschillende bonnetjes aan de passagiers uitreikt. Een daarvan is be stemd voor ons logies in hotel Central in de Avenida Manoel Borba. De andere bonne tjes zijn voor onze maaitijden, die men of in dit hotel, of in Restaurant Manoel Leite kan gebruiken. Wij waren op het oogenblik van het overhandigen dezer bons volkomen onkundig van het feit, dat wij nog uren zou den moeten Tondkruisen over de stad Per nambuco, voordat wij zouden kunnen landen. Het weer was nl. zoo buitengewoon slecht, dat wij ongeveer drie uren Pernambuco van de lucht uit zagen, maar het landingsterrein niet konden bereiken. En toen het eenmaal zoover was dat de landingsmanschappen voor ons zichtbaar werden door de zoeklichten bleek eerst duidelijk, hoe kletsnat het ter rein was. Dc negers, die ons hulp boden bij het landen, konden zich slechts met de groot ste moeite voortbewegen. Maar dank zij de instructies van den hoofdman, die met luide kx-eten zijn hulpkrachten naar alle zijden wist te dirigeeren, waren wij in betrekkelijk kor ten tijd aan de landingsmast bevestigd. Daar na stroomde een keurcorps Brazilianen langs het tx-apje naar binnen, dat zich om de twee hoofdtafels in de aanwezige stoelen nestel de en zeer gewichtig allerhande papieren te voorschijn haalde. Zij waren de Braziliaan sche douaneambtenax-en. Geen der passagiers werd iets gevraagd. De heeren dronken een klein glaasje met roodachtig vocht en gaven blijkbaar op een gegeven oogenblik het sein. dat alles in orde was. De passagiers nxochten het luchtschip verlaten, wij ver drongen ons in een autobus, die ons onder stroomenden regen en over hobbelige wegen naar ons hotel bracht. Na slecht eten, een hard bed en krakende trams, was het 's morgens om vijf uur weer reveille. Mr.ar Pernambuco zal voor de L.Z. 129 geheel en voor de Graf Zeppelin op alle uitreizen als tusschenstation verdwijnen, zoodra de nieu we luchthaven te Rio de Janeiro gereed zal zijn MOLLERUS. Door onze lens gesnapt. Us. P. \V. Roeken. Ds. P. W. Foeken, sinds 18 September 1921 predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, werd 22 Maart. 1884 geboren te Oosterbeek, liep het gymnasium te Amsterdam af en studeerde daarna te Utrecht en te Gx-oningen. Daarna was hij candidaat tot den Heiligen Dienst in Zuid Holland en stond achtereen volgens te Ernst 19091914 en te Meppel 1914 1921 en is zooals gezegd, sedex~t 1921 te Haarlem. Ds. Foeken is predikant bij de gevangenis en het Huis van Bewaring, scx'iba-quaestor van het Classikaal bestuur der Ned. Herv. Kerk alhier, v&orzitter der Oranje-Vereeniging Prins Willem I, voorzitter der afd. Haarlem van de Evangelische Maatschappij en voor zitter van het bestuur van het Instituut Orarx- je Nassau. Personen- en goederentrein botsten. Te Amsterdam. Alleen materieele schade. Maandagavond omstreeks elf uur zijn bij de Cruquiusweg te Amsterdam twee treinen tegen elkaar gereden. Een ledige personentx'ein die vermoe delijk te ver was doorgereden, botste tegen een goederentrein, welke van het W.P.-station kwam en naar het goederenstation aan den Oostenbur gergracht reed. De schok was zeer hevig, waardoor de beide locomotie ven in elkaar schoven en enkele wagons ernstig beschadigd werden. Tengevolge van deze botsing, waar bij geen persoonlijke ongelukken te betreuren waren, was het personen verkeer over de gewone sporen niet mogelijk en konden aanvankelijk de pex-sonentreinen het Centraal station via het Muiderpoort Station niet bereiken, terwijl ook omgekeerd zulks niet mogelijk was, evenals de verbinding met het Weesperpoort- Station. Door echter voor de personentreinen ge bruik te maken van de z.g. goederensporen, konden de treinen voor de richting Hilver sum niet eenige vertraging vertrekken, terwijl ook die van Hilversum met vertraging aan het Centraal Station binnenkwamen. De zoogenaamde stoptreinen voor het Muiderpoort Station konden niet langs het perron komen, zoodat de x-eizigers op het emplacement in- en uitstappen moesten. Ook het Weesperpoort Station werd later door pex-sonentreinen langs de banen die voor het goederenverkeer bestemd zijn, bereikt. JONGEN VERDRONKEN. Maandagmiddag omstreeks vier uur is de 10-jarige jongen J. Lammert ink uit Zutfen bij het visschen in den IJssel nabij den Ber- kelmond te water geraakt en verdronken. De beste stuurman bleef aan den wal staan. „Vrienden" gingen er met zijn boot vandoor. De heer Lansheer te Overschie. werkloos stuurman op de groote vaart had het plan opgevat met zijn Engelsche kotter, het mo torzeilschip „Iyan" naar Ixxdië te varen en. zijn wederwaardigheden te boek te stellen om zoodoende zijn brood te verdienen. Op een dergelijke tocht kan het wel eens noodig zijn om ..alle hens aan dek te hebben" en daarom stelde hij zich in verbinding met vier andere ondernemende lieden, die hem op zijn tocht zouden begeleiden. Evenwel tijdens de besprekingen en voor bereidingen kwamen er oneenigheden en de avontuurlijke Indische reis dreigde niet door te gaan. Zaterdagmiddag besloten de „vrienden" echter toch te gaan. maar achtten het beter den eigenaar van de boot thuis te laten. In het Schie-Schie-kanaal, de verbinding van de Delftsche en de Rotterdam'che Schie stapten zij aan brc"d v! on- derweg. Toen de heer Lansheer naar zijn boot kwam kijken, was deze reeds lang de zee op. De gedupeerde eigenaar is toen naar de po litie gesneld, die een onderzoek instelde. Men vermoedt dat de boot zich nog op de Noordzee bevindt.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5