UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma J5ÏÏTSDSG 27 X'GUSTU'S' '1935 HA'A'REEM'S' DAGBEAD Mussolini heeft den ministerraad tegen Woensdagavond te Bolzano bijeengeroepen. Belangrijke besluiten ver wacht. Volksdag van Dantzig kiest een nieuwen voor zitter. Voorstel van de oppositie tot ontbinding van den Volksdag verworpen. Italië. Het kabinet te Bolzano bijeen. Mussolini heeft voor Woensdagavond plotseling een buitengewonen minis terraad te Bolzano bijeengeroepen. Dit bericht heeft algemeen groot opzien en verrassing verwekt. Men neemt aan dat Mussolini met zijn ministers die, naar men weet, op het oogenblik allen te Bolzano ver toeven om actief aan de manoeuvres deel te nemen, dringende maatrege- van economischen en politieken aard zal bespreken, waarvan de ten uit voerlegging in de tegenwoordige om standigheden noodzakelijk is. Uitvoerig memorandum voor de a.s. Volkenbondsraadszitting. Van wei-ingelichte zijde wordt met zekerheid verklaard, dat in de laat ste dagen het definitieve besluit is gevallen, dat Italië voor de a.s. zit ting van den Volkenbondsraad een uitvoerig memorandum zal indie nen. Dit memorandum zal aan de hand van talrijke bijlagen, origineele documenten en foto's trachten te bewijzen, dat Abessynië zijn internationale verplichtingen niet is na gekomen en derhalve niet meer als Volken bondslid kan worden beschouwd. De beschul digingen tegen Abessynië zullen tevens moe ten afrekenen met de klachten, die Abessy nië tegen Italië heeft ingediend. Naar verluidt zal Italië te Genève betoo- gen. dat het onmogelijk is, Italië en Abes synië uit volkenrechtelijke overweging als staten op gelijken voet te beschouwen. Daar om zal deze aanklacht tegelijkertijd een rechtvaardiging zijn van het militaire optre den van Italië tegen Abessynië. Het memo randum zal dan ook een lijvig document worden, aan welks samenstelling momenteel druk gewerkt wordt. Britsch-Indische onderdanen in Eritrea gearresteerd. Uit Massaoea meldt Reuter: Vijftien Indiërs, allen Britsche onderda nen, zijn heden te Massaoea in Eritrea door de Italiaansche autoriteiten gearresteerd. Naar verluidt is de reden voor deze arresta ties. dat de betrokkenen een telegram naar Aden hadden gezonden, waarin zij hun za kenrelaties adviseerden, geen goederen meer naar Massaoea te zenden. Dantzig. Geen ontbinding van den Volksdag. In zijn zitting van Maandag heeft de Volksdag met groote meerderheid den nat.-soc. afgevaardigde Beil tot president gekozen. Het voorstel der oppositie inzake ontbinding van den Volksdag werd verwoipen met 42 stemmen van de N.SD.A.P. tegen 28 stemmen van de oppositie. Om financieele redenen werd op nat.-soc. voorstel de ratificatie verworpen van het Dantzig-Poolsche verdrag inzake sociale verzekeringen. De president van den Senaat Greiser legde eer. regeeringsverklaring af over de binnen- en buitenlandsche politiek van Dantzig. Ten aanzien van de oppositiepartijen begon de president met de verklaring, dat deze niet uit zakelijke doch „louter uit demagogische overwegingen het voorstel tot ontbinding van het parlement hadden ingediend. De opposi tie is noch bereid, noch in staat een nieuwe regeering te vormen en wenscht slechts de nationaal-socialistische regeering te benadee- len". Uitvoerig besprak Greiser de bezuinigings maatregelen en de tewerkstelling van werk- Icozen in Duitschland. waardoor het aantal werkloozen in het gebied van Dantzig tot. 10.400 was gedaald. Sprekende over de economische en buiten landsche politiek, verklaarde hij, dat het moeilijk zou zijn voor Dantzig, zich te her stellen van de catastrofale gevolgen van de Poolsche douane-verordening, die inmiddels weer opgeheven is. De monetaire positie van Dantzig heeft zich, sedert de invoering van de controle in Juni op het buitenlandsche betalingsverkeer, uit eigen kracht gunstig ontwikkeld. In dit verband ontkende Grei ser de berichten in de Poolsche pers, dat Po len nog tientallen millioenen guldens aan be vroren vorderingen op Dantzig had. Met na druk verklaarde hij, dat Dantzig nooit op eenigerlei wijze de zelfstandigheid van zijn valuta of zijn circulatiebank had prijsgege ven. Als Polen thans klaagt over de nadeelige gevolgen van de deviezenbepalingen op den goederen omzet, is Polen daaraan zelf schuld. Door den aanleg van de haven van Gdynia en de eenzijdige bevoorrechting van deze ha ven heeft Dantzig aanzienlijke verliezen ge leden en daalden de inkomsten van de ha ven van Dantzig van 33 millioen zloty in 1929 tot 17 millioen zloty in 1933. en dat nog wel volgens een Poolsche berekening. Daar door daalde ook de koopkracht van de Dant- ziger bevolking en Polen heeft het zelf in de hand, door het volle gebruik te maken van de haven van Dantzig overeenkomstig de verdragen, deze koopkracht weer op te voe ren. Bij de desbetreffende onderhandelingen hoopte Dantzig een basis voor een overeen stemming te vinden, waardoor de plichten 'duidelijk vastgelegd zouden worden. Amerika. Roosevelt onderteekent de neutraliteitswet. Uit Washington 26 Augustus: Roo sevelt heeft heden de neutraliteitswet onderteekend. Duitschland. Generaal Von Reichenau zal het ministerie van oorlog verlaten. De Berlijnsche correspondent van de „Times" meldt, dat, nadat verscheidene weken in de Duitsche hoofdstad geruchten de ronde hadden gedaan over een vertrek van gene raal Von Reichenau van het ministerie van oorlog, het thans als vaststaand kan worden beschouwd, dat Von Reichenau weldra in een nieuwe functie zal worden benoemd. Hij zal, aldus deze correspondent, worden belast met het commando over het zevende militaire district te München, terwijl hij als chef van het Wehrmachtsamt op het ministerie zal worden opgevolgd door generaal Keitel. Deze overplaatsing brengt het artikel in herinnering, dat generaal Von Reichenau kort geleden publiceerde over de taak van de Rijksweer en dat om zijn zeer persoonlijke opvattingen sterk de aandacht trok. Afrika. Abessynië treft voorzorgs maatregelen. Naar aanleiding van de aankomst van nieuwe Italiaansche troepentrans- porton te Massaoea heeft men thans ook in Abessynië verschillende nieuwe voorzorgsmaatregelen getroffen voor 't geval, dat de oorlog met Italië uitbreekt Gisteren is bevolen, dat te Addis Abeba verschillende nieuwe hospitalen en lazaretten moeten worden ingericht, terwijl de volgende week een groote luchtbeschexmiingsoefening zal worden gehouden, waaraan de geheele Abessy- nische bevolking moet deelnemen. In politieke kringen beoordeelt men de si tuatie vrij rustig. De bescherming van den spoorweg Dzjiboeti-Addis Abeba, die de eenige verbinding met de buitenwereld vormt, is het gesprek van den dag. De berichten, dat man nen en vrouwen in paniek Addis Abeba ver laten, zijn onjuist. Slechts Italiaansche onder danen verlaten regelmatig met iederen trein Addis Abeba. Sedert gistermiddag geeft de Bank van Abessynië geen deviezen meer af. Deze maat regel heeft in commercieele kringen, die bijna uitsluitend uit buitenlanders bestaan, onge rustheid gewekt, aangezien daardoor ook de invoer gevaar dreigt te loopen. Naar verluidt is het deviezenverbod echter als tijdelijken maatregel bedoeld. Abessynië's keizerin aan het woord. De vertegenwoordiger van Reuter .to Addis Abeba heeft een persgesprek gehad met de Keizerin van Abessynië, waarin zij o.a. ver klaarde: ..Zestien dagen lang heb ik gevast en hartgrondig om vrede voor Abessynië en voor de wereld gebeden. Ik zou een beroep willen doen op de vrouwen der geheele wereld, om zich bij mijn gebed aan te sluiten. Wanneer ondanks onze pogingen de vrede verstoord wordt, zal ik de eerste zijn, die mijn volk te gen de aanvallers zal aanvuren. Ik zal het pre cies zoo doen, als Keizerin Taitoe het in haar tijd heeft gedaan." De in 1908 overleden Keizerin Taitoe be vond zich tijdens den slag van Aboekir aan de zijde van haar man, keizer Menelik. Zij plaat ste zich aan het hoofd van een groep vrou wen, die de soldaten op het slagveld volgden en aanvuurden. Mussolini bij de manouevres in Zuid-Tirol. Missie uit het Roode Leger als toeschouwers. Mussolini is gistermiddag te Bolzano aange komen om de groote manoeuvres in Zuid- Th'ol bij te wonen. Ook de meeste Italiaansche ministers hebben zich naar het manoeuvre- gebied begeven. Het bericht van zijn aankomst verspreidde zich in de ochtei:duren en allerwege haastte men zich, de stad te versieren. Huizen, lan taarns en boomen werden getooid met groen- wit-roode vlaggen en op vele plaatsen werden portretten van Koning Victor Emanuel aan gebracht. Op vele plaatsen ziet men ook leu zen en opschriften, o.a. „Aan den Brenner staat gansch Italië met zijn levenden en zijn dooden", „In Afrika is plaats en ruimte voor allen", en „Wij hebben oude rekeningen te vereffenen" Mussolini reed staande in zijn auto van het station naar de Piazza Vittorio Emanuele, de vroegere Walt-her Platz, waar de hoogste auto riteiten en partij-functionarissen aanwezig waren. Hoewel sommigen een korte toespraak van den Duce hadden verwacht, reed hij slechts in zijn auto het plein rond en begaf zich direct naar het regeeringsgebouw, waar hij gedurende zijn verblijf te Bolzano zijn in trek neemt. BOLZANO, 26 Aug. (A.N.P.) De militaire missie van het Russische Roode Leger, die door de Italiaansche regeering was uitgenoo- digd tot bijwoning van de Italiaansche ma noeuvres, is te Bolzano aangekomen. DE NORMANDIE DEZEN WINTER NIET IN' DE VAART. De „Liberté" meldt uit Le Havre, dat het nieuwe Fransche mailschip .Normandie" niet op de winterdienstregeling van de Com pagnie Genérale Transatlantique voorkomt. In de tweede helft van October zal het schip zijn laatste reis van dit jaar naar Amerika uitvoeren. Gedurende den winter zal het schip aan een grondige revisie worden on derworpen, waarna het in Maart 1936 weer in de vaart zal komen. John N. Willys overleden. Automagnaat, die een specifiek-Ameri- kaansche carrière maakte. Uit New York wordt het overlijden gemeld van John N. Willys, den be kenden autofabrikant. Behalve in de auto-industrie heeft hij ook naam gemaakt als gezant van de Ver. Sta ten in Polen, welke functie hij van 1930'32 vervulde. Aan de Tel. ontleenen wij het volgende over Willys: Als zoovelen zijner bekende landgenooten heeft Willys zich, ondanks de hevigste tegen slagen. weten op te. werken tot een van de magnaten, waarover men in Wallstreet spreekt. Zijn ouders wilden, dat hij, na de lagere school te hebben doorloopen zou stu- deeren, maar John en zijn broer wilden geld verdienen, leenden wat van hun ouders en kochten een wasscherij voor een veel te hoo- gen prijs. Ondanks vele desillusies konden de jongens, zij waren toen 16 en 18 jaar oud, zich hand haven en de wasscherij zelfs na eenigen tijd met een winst van honderd dollar verkoopen. John wilde nu zijn „kapitaal", dat hij zelf had verdiend, aan zijn studie besteden, doch zijn vader overleed en toen was hij wel ge dwongen hiervan af te zien en serieus geld te verdienen. Hij had steeds een vooruitzienden blik en was er van overtuigd, dat toekomst in het fietsenbedrijf zat. Hij wierp er zich met hart en ziel op en slaagde er inderdaad in een goede zaak op te bouwen. Doch hij was te goedgeloovig, vertrouwde iedereen en toen de zilvercrisis in Amerika was uitgebroken, en niemand meer betaalde, ging John N. failliet. Willys was verre van ontmoedigd, werd han delsreiziger, kocht weer een xijwielzaak, werd grossier en stond op 27-jarigen leeftijd aan het hoofd van een onderneming met een omzet van een half millioen dollar per jaar. Omstreeks dien tijd, het was het einde van de 19de eeuw, bevond Willys zich in een wol kenkrabber te Cleveland, keek het raam uit en zag een wonder: daar beneden reed een voertuig zonder paarden. Van dat oogenblik af, stond het voor hem vast: de fiets had af gedaan, in de automobiel zat de toekomst. Hij ging in automobielen handelen en de monstreerde een wagen met 2\/z P.K., die een heuvel kon oprennen met een snelheid van maximaal vijf kilometer per uur. Willys kocht in 1907 de fabriek te Indianapolis van de Overland en verkocht zooveel wagens, dat de verkoop de productie overtrof, hetgeen niet voorkwam, dat hij op een Zaterdag bericht kreeg, dat hij failliet zou worden verklaard, omdat een cheque van 30 dollar, die hij had afgegeven, niet verzilverd kon worden. Willys liep alle bankiers af, niemand had vertrouwen in hem, bovendien was er alweer een crisis, vrienden en relaties hadden al evenmin geld, maar Zondagavond laat was Willys gered; hij kwam Maandagochtend bij zijn bank met een grooten zak vol zilvergeld, de ontvangsten van een hotelier, die ge zwicht was voor de overredingskracht en het aandurfde dat kapitaal van 350 dollar in die „ultra-moderne" fabriek te steken. Nu kon Willys weer een volle week wérken, maar somber bleef een schuld van 80.000 dollar dreigen, waar tegenover als activa stonden: de fabriek, zijnde een groote ijze ren schuur, verouderde, machines en de wils- la-acht van den fabrikant. Hij wis.teen ac- coord met zijn crediteuren te bereiken, die als betaling preferente aandeelen in boven staande activa kregen, zette door, stond ein de 1908 aan het hoofd van een kapitaal van 58.000 dollar, zonder een cent schuld, een jaar later verdiende hij een millioen en in 1915 weigerde hij een bod van 80 millioen dollar voor zijn aandeel in de Willys-Over land. Het spreekt haast vanzelf, dat Willys zich later ook voor de vliegtuigindustrie interes seerde. Gedurende twee jaar was Willys gezant in Polen. Tot zijn particuliere genoegen behoor den tochten met een jacht en het verzame len van schilderijen, waarvan hij een be roemde collectie bezat. EEN VEEMMOORD IN TIROL? Uit Innsbruck wordt gemeld, dat te Pflach nabij Reutte in Tirol het lijk is gevonden van een man, die blijkens het onderzoek, eerst met chloroform is bedwelmd en vervolgens ver moord. De vermoorde bleek de nationaal-so- cialist Eugen Leitermosen uit Innsbruck te zijn, die in Duitschland in het „Öostenrijk- sche legioen" had gediend en in Juni j.l. naar Oostenrijk was teruggekeerd. Leitermosen aldus Reuter wordt er van verdacht een verradersrol te hebben gespeeld en zijn na tionaal-socialistische vijanden moeten op dracht hebben gehad, hem zoo mogelijk le vend naar Duitschland te ontvoeren. Vermoe delijk zijn de moordenaars leden van het „Oostenrijksche legioen". De politie zou hun namen reeds weten en er zijn dan ook in de omgeving van Reutte tal van arrestaties ver richt. Cycloon en vloedgolf teisterden Genua. Dooden en gewonden. GENUA, 26 Aug. Genua is Zondag ge troffen door een cycloon, die gepaard ging met een vloedgolf. Door de kracht van het water werd de plaatselijke luchthaven ver woest, terwijl aan de schepen ernstige schade werd toegebracht. Drie personen werden ge dood en dertig gewond. Ex-dictator trouwt in de gevangenis. Woldemaras gisteren in het huwelijk getreden. Reuter meldt uit Kowno: In de gevangenis van Utena. waar hij sedert zijn mislukten staatsgreep van verleden jaar is opgesloten, is Woldemaras, de vroegere dic tator van Litauen, Maandag in het huwelijk getreden. Britsche en Fransche arbei derspartij werken samen. Voor bijlegging van het Afrikaansche conflict LONDEN, 26 Aug. De Daily Herald meldt, dat de arbeiderspartij van Groot-Brittannië en Frankrijk samenwerken om een vreedza me bijlegging van het ItaliaanschEtheopi- sche geschil te verzekeren. Zij zullen er naar streven, dat Litwinov in zijn kwaliteit van president van den Volkenbondsraad een uiterste poging zal ondernemen om een ar bitrale oplossing mogelijk te maken. De Maginot-linie gereed. In 48 uur 1.000.000 man in 300 forten. PARIJS. 26 Aug. Van officieele militaire zijde is verklaard, dat de Maginot-linie, be staande uit driehonderd onderaardsche for ten langs de Rijnzöne is gereed gekomen. Naar verluidt, zouden deze versterkingen in acht en veertig uur tijds door een millioen manschappen bezet kunnen worden. NEDERLANDSCHE SMOKKELAUTO IN BEN VAL. Uit Keulen, 26 Augustus: Reeds eenigen tijd geleden hadden de autoriteiten argwaan op gevat ten opzichte van een Nederlandsche autobus, waarmede, naar men vermoedde, de viezen gesmokkeld werden. In een der afge- loopen nachten nu werden aan de grens pos ten opgesteld. De autobus werd aangehouden en aan een nauwkeurig onderzoek ouderwor pen. In de bekleeding van de autobus vond men inderdaad eexx bedrag aan guldens- en marken, dat over de grens had moeten worden gesmokkeld. Zes der inzittenden werden geaxTesteerd De autobus werd in beslag genomen. (A.N.P.) „CENTRAAL ARCHIEF" BESTAAT 10 JAAR. In verband met zijn 10-jarig bestaaxx wijdt hft „Centx-aal Archief en inlichtingenbu- x-eau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland, gevestigd te Amsterdam in zijn zoo juist verschenen jaarverslag eenige algemeene beschouwingen aan den huidigen stand, zijner werkzaamheden. Het Centraal Archief heeft zich ontwik keld tot een instituut vaxi groote sociale be- teekenis. Door zijn arbeid toch woi-den niet alleen misbruiken zooveel mogelijk geweerd, doch worden ook de bona-fide instellingen in hun werk gesteund. Het publiek moet er ge rust op kunnen zijn, dat het zijn geld niet aan onwaardigexi geeft en dat dit geld zoo economisch mogelijk ten bate van het op gegeven doel wordt aangewend. Het verslag geeft daarop enkele gevallen weer, waarmede het Centraal Archief in 1934 in aanraking kwam. Melding wordt gemaakt van een collecte voor een instelling, welke in liquidatie was, zoodat de vex-zamelde gelden nog slechts konden dienen tot afbetalixxg van schulden, hetgeen echter niet werd medege deeld; van een zgn. evangelisatie-vereeni- giixg, welke tevens aan Maatschappelijk Werk heette te doen, doch wier arbeid zich be- pex-kte tot het verstrekken van juist zooveel maaltijden aarx genoodigden, dat een ver volging wegens oplichting niet mogelijk was; van een overigens achtenswaardig persoon, welke in zijn huis kinderen wilde opnemen en zonder tot oprichting eener Vereeni- gixxg over te gaan en voordat ook maar één kind was opgenomen aaxx gemeentebestu ren toestemming vroeg tot het houden van een openbare inzameling van gelden. In dergelijke gevallen behoedt de waak zaamheid van het Centraal Archief het pu bliek voor veel ongemotiveerde aanvallen op zijn beurs. ONZE DACEL1JKSCHE KINDERVERTELLINC. Aan menig groot gevaar is Thijsje dus ontsnapt en hij heeft zijn plan prachfig ten uitvoer gebracht. De lading die men stal, is terug; en bovendien heeft Thijsje den dieven goed hun streken thuis ge zonden! Hij gaat hier in draf weer naar- het schip toe daar zal hij vlug de bemanning wekken en het heugelijke nieuws mededeelen. Sneltocht ging met brand stichting gepaard. Mappiërs maakten elf slachtoffers. BANDOENG. 26 Aug. Alhier zijn de vol gende berichten ontvangen omtrent de vlucht van inlanders ixx Nieuw-Guinea uit vrees voor koppensnelllers. Zooals reeds werd gemeld, zijn ruim 10.000 inlaxxders uit de Mimikastreek gevlucht. De bedreiging van dezen sneltocht bestond reeds gedurende langen tijd en ging uit van de stam der Mappiërs. Eenige stammen besloten toexi te vluchten naar de bestuurspost, dexikende, dat men daar veiliger was. De manier, waarop de koppensnellers te werk gaan, is barbaarsch. Toen zij op verbet stuitten haktexx zij boomen om, waax-onder de woningen werden bedolven, waarna het geheel in brand werd gestoken. De bewoners werden tijdens de vlucht gegrepen. Men neemt aan. dat elf gevallerx van koppensnel- lerij zich hebben voorgedaan en dat twee kinderen door de koppensnellers zijn meege nomen. Ook bij de Mappiëx-s zijn gewondexi geval len. De overval had plaats op 7 Juni, waarna in de omgeving werd gepatrouilleerd. De ac tiviteit der Mappiërs ontwikkelt zich in Westelijke richting, zooals oorspronkelijk werd verwacht. De sneltocht hoixdt v ex-moe- delijk verband met ritueele gebruiken. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 35 - met earantie> pyn- vanar j jj. 1oos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.j ^iiiiiiiiiiiiiii||lll|||iiiiiiiiiiiiiiiiniiii'll||ll||||iiiiiiiiinniinnii|l|||H^ WOENSDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.Orgelspel J. Jong. 8.30 Gram.pl. 9,30 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.— Morgenwijdixxg VPRO, 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: De Flierefluiters olv. E. Walis, C. Steyn, (orgel), VARA-tooneel olv. W. v. Cappellen, en C. Schaake-Verkozen (lezing). 12.— Grampl. 12,15 De Notenkrakei's olv. D. Wins. 1.001.45 E. Walis en zijn orkest. 2.— Gram.pl. 2.15 Or- vitropia olv. J. v. d. Horst. 3.— Voor de kinde ren. 5.30 Fantasia, olv. E. Walis. 6.15 De Bo hemians olv. J. v. d. Horst. 7.— Spoi-tuitzen- ding. 7.20 Zang door Cecily Brenner (mezzo sopraan). 7.50 Bij den verkeersdokter. 8.00 Herh. SOS-ber., nieuwsber. en VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.30 Declamatie J. V. Oogen. 8.45 VARA-Orkest olv. H. de Groot. 9.30 „Noc turne", spel van Tyler, vert. v. Nierop. Mmv. het VARA-tooneel olv. W. v. Cappellen. 10.— VARA-orkest olv. H. de Groot. 11.— Gramo- foonplatexi exx pianospel J. Jong. 11.3012.— Orgelspel C. Steyxx. HUIZEN, 301 M. NCRV-Uitzending. g.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. Dijk. 11.00—12.— en 12.15 Kwintetconcert olv. P. v. d. Hurk. 12.45 Gram. pl. 1.30 Concert door S. Boltexx (alt-mezzo), J. Hes (viool, altviool en klarinet) en M. Hoogers-Höfel (piano). 3.00— 3.45 Orgelspel C. v. Drieenhuizexi. 4.00 Piano recital Chr. Veelo. 5.— Kinderurn-. 6.— Grarno- foonplaten 6.30 Afgestaan. 7.— Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Reportage 7.30 Kapiteine E. W. Wansink: Het Leger des Heüs en de achter buurten. 8.Berichtexi. 8.05 Haarl. Orkest- vereen. olv. F Schuurman. 9.Causerie. Dr. P. C Jongbloed 9.30 Vervolg concert (Om 10,— Berichten). 10.30—11 30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Gram.pl. 11.50 Orgelspel S. Torch. 12 35 Ch. Manning's orkest. 1.35 Orgelconcert W. G. Webber 2.20 BBC-Northern Orkest olv. Marrison. 3.10 Pianorecital E. Lush. 3.35 Sted. Orkest Bour nemouth olv. R. Austin mmv. A. Piggott (cel lo). 5.05 Gram.pl. 5.35 Lou Preager's Band. 6 20 Berichten. 6.50 Orgelspel Reg. Dixon. 7.20 BBC-Orkest olv. Sir Granville Bantock. 8.20 Medvedeff's Balalaika-orkest mmv. solisten. 9.„Armada" spel van Whitakex'-Wilson en H. Rose. 10.— Eerichten. 10.20 Amerikaaxisch nieuws. 10.35 Het Bridgewater Hai-pkwintet. 11.20—12.20 Maurice Winnick's Band. R ADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Touche. 7.50 Grampl. 8.20 Gevar. con cert. 905 „Britannicus", spel van Racine 11.10 —12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Concert, uit rest. „Wivex" 3.d0— 5 50 Concert uit Rest. ..Kilden". 8.20 Omroep orkest olv. L. Gröndahl. 9.35 Noorsche volks muziek. 10.— Loewe-balladen. 10.35 Sympho- nieconcert olv. Gröndahl. 11.2012.50 Daxis- muziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 11.30 Pianorecital. 12.20 Gevar. concert, 2,35 Gram.pl. 4,20 Zang, viool en piano 5.20 Gevar. concert. 6.35 Taptoe. 7.25 Volksliederenconcert mmv. Omroepkoor olv. Bi-euer, en solisten. 8.35 Zie Deutschlandsender 9.05 „Brigadevermittluxxg", spel van Johann- sen. 10.50—12.20 Keulsch Symphonie-orkest en Omroepkleinorkest. ROME, 421 M. 7.— Onbekend. 10 35 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constantin- orkest. 5.20 Gram.pl. 5.50 Viool en piano 6.35 Zang 6.55 Gx-am.pl. 820 Symphonieconcert olv. Meulemans. 10.3011.20 Daxxsmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonox-kest olv. Walpot. 1 50—2.20 Grampl. 5.20 Orgelconcert. 5 50 Vioolrecital 6.50 Harprecital. 7.05 Gram.pl. 820 Salonox-kest olv. Walpot en reportage. 10.30—11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Das Bild der Deutschen Frau. 9.05 Rijkszending: „In der Faust den Hommer, im Herzen d"c Li°d" gevar. progr. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-nieuws. 10.50 Orgelconcert. 11.0? Weerbericht. 1J _20-12-20 Vervolg van 9.05

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6