N.V. KELLER MACDONALD ZOOEVEN DE NIEUWSTE PHILIPS RADIOTOESTELLEN ONTVANGEN DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 H A A R t E M'S DAGBt'AD 7 LAATSTE BERICHTEN JANSWEG 42 Hef noodlottig auto-ongeluk bij Luzern. Nadere bijzonderheden. Zie eerst pag. 1. LUZERN. (Reuter). Omtrent het tra gisch ongeluk dat het Belgisch koningspaar is overkomen, wordt nader gemeld: dat zij zich op weg bevonden van Luzern naar Küssnacht De koning chauffeerde zelf, de koningin zat naast hem en achterin zat de chauffeur. Op korten afstand volgde een tweede auto. In een bocht vloog de koninklijke wagen plot seling tegen een berm, waardoor de auto in volle vaart tegen een boom werd geslingerd De plek, waar het ongeluk gebeurde, wordt niet gevaarlijk genoemd. Koning Leopold was zoo onder den indruk, dat hij niet kon zeggen hoe het ongeluk ge beurde. De achterin zittende chauffeur werd door glassplinters licht gekwetst. De koning kreeg verwondingen aan het hoofd, doch deze zijn niet ernstig. Het koninklijk paar vertoefde sinds eenigen tijd in Villa Haslihorn nabij Luzern. Na verbonden te zijn is de koning aldaar teruggekeerd. Ook het stoffelijk overschot van Astrid is daarheen gebracht. Het ongeluk had plaats vanmorgen om tien uur. Het was mooi weer. Vermoedelijk heeft de koning zijn draai te kort genomen. Ei%i ander bericht meldt, in tegenspraak met het bovenstaande, dat het ongeluk gebeurd is op een allerminst gevaarlijke plek op den weg bij Luzern hedenmorgen ongeveer lo uur. Na het ongeluk is de auto in het Vierwald- stedenmeer gestort. De koning liep enkele niet ernstige hoofd wonden op. De chauffeur, die achter in den wagen zat, kreeg eenige snij wonden. De Belgische ministerraad ls tegen heden middag 2 uur in buitengewone zitting bijeen geroepen. Te Amsterdam is van verschillende parti culiere huizen de vlag halfstok geheschen. In aansluiting op het op pagina 1 vermelde omtrent het auto-ongeluk van het Belgische koningspaar kunnen wij nog melden, dat in Juni 1934 koningin Astrid een tweede zoon werd geboren, die prins Albert van Luik werd genoemd. De heer v. d. Mortel diep onder den indruk. De heer J. B. V. M. J. van de Mortel, bur gemeester van Noordwijk; bij wien de beide oudere kinderen van het Belgische Konings paar Prinses Jozefine Charlotte en Kroonprins Boudewijn eenigen tijd hebben gelogeerd, om de Nederlandsche taal zuiver te leeren spre ken, vernam het verschrikkelijk nieuws, toen hij zich tijdens de lunch thuis bevond, geheel onverwacht door de radio. De burgemeester die nog betrekkelijk kort geleden Koningin Astrid en Koning Leopold drie dagen als gast in zijn woning had mogen ontvangen, was uiteraard hevig ontsteld, en hoorde diep onder den indruk de nadere bij zonderheden aan, die hem uit Amsterdam door het A.N.P. werden medegedeeld. De jeugdige kroonprins Leopold van België vertoefde dikwijls aan het Zweedsche hof, en reeds op jeugdigen leeftijd kenden de beide vorstenkinderen elkaar. Reeds bij de eerste kennismaking veroverde de Zweedsche prin ses, Astrid, het hart van het Belgische volk en naarmate men haar in den loop der jaren be ter leerde kennen ging deze spontane liefde over in diepe aanhankelijkheid, die nog ver sterkt werd toen zij haar gemaal een dochter en België een prinsesje schonk. Nog grooter was de vreugde toen Prinses Astrid op 7 Sep tember 1930 het leven schonk aan een man lijken troonopvolger, den kleinen Boudewijn. Het Koninklijk gezin ging in het Belgische openbare leven een plaats innemen als alleen de Engelsche Koningsfamilie temidden van het Engelsche volk bekleedt. Als een bezorgde moeder heeft het Belgische volk Koningin Astrid gekend, als een lieftallig meisje, als een charmante jonge vrouw, als een elegante, imponeerende dame, kortom een Koningin in den waren zin des woords. IR. MUSSERT KEERT PER KWAK TERUG. MEDAN, 29 Augustus (Aneta). Heden morgen is ir. Mussert met de Kwak naar Nederland vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door ruim honderd personen. Ir. Mus sert dankte in een toespraakje voor de ge noten gastvrijheid. De piloot van de „Kwak" Tepas vloog een eererondje over het terrein. Sensationeele uitvinding van Marconi? 3e uitvinder wenscht nog geen mede- deelingen te doen. De „Lavoro Fascista" publiceert een inter view met den grooten Italiaanschen uitvinder Marconi, dat als opschrift de reeds bekende mededeeling draagt, dat Marconi als vrijwil liger bij de Italiaansche vloot zal dienstnemen. De vertegenwoordiger van het genoemde blad vroeg Marconi, wat er waar was van de sensationeele berichten, die men in den laat- sten tijd in de Italiaansche en in de Engelsche pers had kunnen lezen, dat hij een apparaat zou hebben uitgevonden, dat de motoren van vliegtuigen in de vlucht tot stilstand zou kun nen brengen. Marconi zeide, dat de voorbereidende werk zaamheden met de ultra korte golven geëin digd waren en dat de officieele proefnemin gen waarschijnlijk nog voor zijn a.s. vertrek naar Brazilië zouden plaats hebben. In ant woord op de vragen over zijn z.g. „geheime" experimenten zeide hij, op het oogenblik daaromtrent nog geen mededeelingen te kun nen doen. De werkzaamheden hieraan werden nog steeds voortgezet en iets had men reeds bereikt, doch daarover zou hij pas spreken, als het werk beëindigd en beproefd was en als de noodige beschermende maatregelen waren ge nomen. Mr. J. A. H. COOPS LID DER TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 29 Aug. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van de leden der Tweede Kamer heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken als lid door den heer A. G. A. van Rappard, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard mr. J. A. H. Coops te Apeldoorn. TELEF. 11828 ZIET ONZE ETALAGE (Adv. Ingez. Med.) 25.000 Italiaansche jongens zullen met geweren loopen. Balilla-leden worden militair gedrild. P-OME, 29 Augustus. De president ■an de Balilla heeft in overleg met de be voegde instanties een instructie uitgegeven inzake de militaire vorming van de tot nu toe nog niet in militairen dienst opgeroepen jongelieden van 17 tot 20 jaar. In den laatsten tijd hebben zich voort durend meer vrijwilligers aangemeld voor den dienst in Oost-Afrika, zonder dat men wist hoe men deze jongelui moest indeelen. Vaif 100.G00 avant-guardisten van 17 jaar zullen thans 25000 met geweren worden uitgerust en in Europa militair worden gedrild, zoodat zij in het vader land zullen kunnen worden gedetacheerd en eventueel ook dienst kunnen doen in Oost-Afrika. Voor een belangrijk deel van de Italiaan sche jongelieden wordt dus de eigenlijk op 20 jaar beginnende militaire dienstplicht met drie jaar vervroegd. De militaire dienst, die de avant-guardisten zullen moeten doen, komt geheel overeen met de taak, welke tot nu toe is gesteld aan jongelieden van twintig, die achttien maanden militairen dienst moeten doen. De Paus over het conflict. Hoop op vreedzame oplossing. Bij de ontvangst van de deelneemsters aan het Internationale Congres van Katho lieke Verpleegsters op zijn buitenverblijf Castel Gandolfo heeft Paus Pius XI twee belangrijke redevoeringen gehouden. De eene was een scherpen aanval op het mate rialisme en het heidendom, terwijl Z.H. in zijn tweede redevoering op buitengewoon duidelijke wijze stelling nam inzake het Ita- liaansch-Abessijnsche conflict. De Paus herinnerde aan den gruwel van den laatsten oorlog, die juist op de verpleeg sters, die daarbij geweest waren, een af- schrikwekkenden indruk had achtergelaten Daarom moest met alle middelen naar vrede gestreefd worden. In het belangrijkste gedeelte van zijn rede. zei de Paus. dat men in het buitenland van een veroverings- en aanvals-oorlog spreekt. Zulk een oorlog noemde hij een onrechtvaar dige daad, die buiten het menschelijke voor stellingsvermogen staat en onbeschrijflijk treurig en verschrikkelijk is. Al sprak men in Italië ook van een rechtvaardigen oorlog ter verdediging van de veiligheid van de grenzen, die noodig was voor de expansie en om te voorzien in de materieele behoeften van het land, toch sprak de Paus den dringenden wensch uit, dat men de bestaande moeilijk heden zou oplossen met middelen, die geen oorlog beteekenen. Al wa-s dat niet gemakke lijk, onmogelijk was het niet. Bij alle er kenning van de expansiebehoefte van Italië, moest men het recht van den aangevallene tot verdediging van zijn grenzen erkennen. De Paus riep tenslotte op tot een gemeen schappelijk gebed tot verbetering van de be trekkingen tusschen de menschen. opdat dezen het ware geluk zouden vinden. ITALIAAN SCH ABESSYNIëRS VLIEGTUIG DOOR NEERGESCHOTEN PRAAG, 29 Augustus. Prager Presse meldt uit Addis Abeba, dat volgens een offi cieel nog niet bevestigd bericht Maandag avond een Italiaansch vliegtuig, dat de Abessynische kleuren en kenteekenen droeg boven Abessynisch grondgebied in Somaliland is neergeschoten door Abessynische troepen. De beide inzittenden zouden zijn gewond en als gevangenen op weg zijn naar Harar. Ontkenning uit Rome. Uit Rome wordt hierover gemeld: Het in het buitenland verspreide bericht, volgens hetwelk een Italiaansch vliegtuig in Somali-land zou zijn neergeschoten door Abessynische troepen wordt hier ter stede gedementeerd. Haarl. Bachvereeniging. De plannen voor het aanstaande seizoen. Malta wordt tegen gas en bommen beveiligd. LONDEN. 29 Augustus. Naar Reuter van Malta meldt, worden op dit eiland alle noodige beschermingsmaatregelen tegen gas- en bommenaan »allen getroffen.. Gasbescher- mingsoefeningen worden door de politie ge houden. Ingenieurs en havenarbeiders zijn bezig met het voorbereiden van de sluiting der haven. Men verklaart, dat deze afsluiting veel beter zal zijn dan die, welke in den wereldoorlog tot stand werd gebracht om het binnenloopen van vijandelijke schepen te verhinderen. Het Italiaansch-Abessynische conflict en de vraag of Engeland daarin wellicht betrok ken zou kunnen worden, vormen het ge sprek van den dag. ROOSEVELT HEEFT DE GOUDCLAUSULE- WET GETEEKEND. WASHINGTON, 29 Augustus President Roosevelt heeft de goudclausule-wet onder teekend waarbij processen tegen de regeering op grond van de goudclausule wegens ver liezen. voortspruitend uit het verlaten van de gouden standaard, worden belet. Voor de leden der Haarlemsche Bachver eeniging zullen in het seizoen 19351936 de volgende orkesten concerten geven: 8 October het Concertgebouw-orkest onder leiding van Bruno Walter; 5 Novemiber: het Residentie' orkest onder leiding van dr. Peter van An- rooy; 10 December: het Concertgebouw-or kest onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg; 7 Januari 1936: het Residentie orkest onder leiding van Antonio Votto. uit Milaan; 4 Februari: het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Bei num; 10 Maart: het Residentie-orkest onder leiding van Vaclav Talich. uit Praag; 31 Maart het Concertgebouw-orkest onder lei ding van prof. dr. Willem Mengelberg. Voor zoover daaromtrent thans reeds ze kerheid bestaat zullen aan die concerten de volgende solisten medewerken: Nic. Orloff piano; Noëla Cousin, viool, Oda Slabodskaja, zang, Leon Rudelsheim, viool en Ethel Bar: lett en Rae Robertson, twee piano's. Ten gehoore zullen worden gebracht vele werken van klassieke en 19e eeuwsche na- klassieke toondichters Een ietwat ruimere plaats dan tot heden gebruikelijk was zal worden ingeruimd voor het werk van latere componisten, ook van dezen tijd. O.m. zullen de programma's werken bevat ten van Bach, Handel. Beethoven, Haydrr Mozart. Weber, Tschaikowsky (Roméo et Ju liette), Bruckner (4e Symphonic), Smetana (Verkaufte Braut), Richard Strauss (Zara- thustra en Salome), Strawinsky (Sacre du Frintemps), Debussy (Iberia). Rud. Mengel berg (Vioolconcert). Henk Badings (3de Sym- phonie). St. Elisabeths Gasthuis. Invoering van meer verpleegklassen. Het aantal vreemdelingen te Haarlem daalt. Er vertrekken er meer dan er komen. Het aantal vreemdelingen dat zich tijdelijk te Haarlem gevestigd heeft vermindert den laatsten tijd. In het laatste halfjaar hebben zich hier ter stede 513 vreemdelingen gevestigd, waartegen over staat dat er 425 vertrokken zijn. In een half jaar dus een vermindering van niet minder dan 88. Onder hen die zich- hier vestigden waren 259 vrouwen en onder hen die vertrokken 336 vrouwen. Van de vreemdelingen wordt het grootste contingent gevormd door de dienstmeisjes uit Duitschland, Oostenrijk en Tsjecho Slo wakije. Toch blijkt nog uit deze opgaven dat zich het laatste half jaar nog 78 mannen van vreemde nationaliteit hier ter stede tijdelijk gevestigd hebben. FRAUDE OP HET POSTKANTOOR TE BUSSUM. BUSSUM, 29 Aug. Op het postkantoor alhier is vermoedelijk een geval van fraude ontdekt. Dezer dagen is in de kas van een der ambtenaren een tekort van f 1000 vastgesteld. De betrokkene beweert dat hij vermoedelijk in een druk oogenblik f 1000 heeft gewisseld en dat hij het bankbiljet toen niet heeft ontvan gen. Een ambtenaar van het Hoofdbestuur uit den Haag en de Bussumsche recherche zijn van da.ag doende met een onderzoek ten kantore alhier. De ambtenaar is voor het verhoor ter beschikking van de politie gehouden. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAC 29 AUG. '35 OPGEGEVEN DOOR OE ROTTERDAM SCH? BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Naar aanleiding van brieven van Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis deelen B. en W. aan den Raad mede, dat hun de voorgenomen inrichting van een nieuwe verpleegklasse in dat Gasthuis wenschelijk voorkomt, waarom zij in overweging geven de noodige wijzigingen van het tarief van ver- pleegkosten te bekrachtigen. De tarieven zullen dan zijn: Eerste klasse A: 10 voor ingezetenen en li voor niet-ingezetenen. Eerste klasse B: respectievelijk 7.50 en 8. Voor kinderen beneden 12 jaar 6, zui gelingen 2.50. Tweede klasse A: 5.50 voor ingezetenen en f 6.voor niet ingezetenen. Kinderen 4.50, zuigelingen f 2.50. Tweede klasse B. 4.75 voor ingezetenen, 5.25 voor niet-ingezetenen, kinderen van in gezetenen 3.50, van niet-ingezetenen 4, zuigelingen f 2.50. Derde klasse: ingezetenen 4—, niet inge zetenen 4.50, kinderen van ingezetenen f 3, van niet ingezetenen 3.50. zuigelingen f l. De distributie van goedkoope margarine. Geen verstrekking In de winkels. Omtrent het in hun handen om prae-advies gesteld adres van het Comité van gemeen schapsbelangen, houdende verzoek om de win keliers en handelaren in te schakelen bij de distributie van margarine ten behoeve van steuntrekkenden en armlastigen, hebben B. en W. inlichtingen ingewonnen van den di recteur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Uit het rapport van laatstgenoemde blijkt, dat thans aan ongeveer 700 gezinnen per week pl.m. 1050 K.G. onvermengde margarine wordt verstrekt. Zou deze distributie door tus- schenkomst van den handel geschieden, dan zouden daarvoor 400 a 500 personen in aan merking komen, hetgeen met zich zou brengen een kostbare en omslachtige administratie en een dure, uitgebreide controle, welke noch tans niet in staat zou zijn handel in bonnetjes enz te voorkomen. In verband met den omzet en het aantal handelaren zou als resultaat theoretisch een winst van 6 a 7 cent per week voor iederen handelaar worden bereikt. Prac- tisch zou de vrije keuze van den winkelier en de trek naar de groote volkszaken voor de ge wone handelaren geen vermeerdering van winst geven. Daartegenover staat, dat de be zorging van de margarine aan huis van de ondersteunden, zooals zij nu geschiedt door een behoeftigen werklooze, het meest econo misch en bevredigend mag worden genoemd. B. en W. stellen daarom aan den Raad voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. AANBESTEDINGEN PROV. NOORD-HOL LAND. Ged. Staten van Noord-Holland hebben he den. Donderdagmorgen, aanbesteed: le. Het maken van een vaste brug in beton met een dagwijdte van 6 M. naast de tram- brug (Rijksbrug no. 17) met bijkomende werken in de gemeente Hpendam. Laagste inschrijvers waren C. Stoel en A. Slot, onderscheidenlijk wonende te Beets en Beemster, voor f 7990. 2. De aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg Alkmaar- Schagen tusschen den Huigendijk en den spoorweg AlkmaarDen Helder en van een gewalste fundeering voor de rijbaan in bo vengenoemde aardenbaan, met bijkomende werken in de gemeente Heerhugowaard, Ouaorp en Sint Pancras. Laagste inschrijfster was de firma Demoel en Hermus te Heiloo voor f 88400. 1 30 2 Stuatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 94V* H 94k 4 1/2 pCt. Nederl. Indlë 1930 II 92k 92S/8 Slaatsl, Bulten], 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930 (Youngleen.) 17Vs 17 (Youngleening) met 22 22Vt 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk 4U Schatk. 1932 172 Solieepv. Mljen, - Stoomv. Mij, Ned. Industv. Binnenl, Alg. K.zijde Unie.... 29H A. N. I. E. M. (Nat. 166 v. Berkei's Patent - Cert. Calvé Delft - 59k 270 Ned. Ind. Gas (Nat. - Gem. Bez. Philips 60k k 260k ioik ioik-6/8 Industr. Buitenl. Anaconda Copper Ilk nk-11 v. 26k iok Bethlehem Steel 22 1% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - 2% 2k 17k North Amer. Cy Standard Brands 9 - 4k 26 - 25% 25Vf Banken Binnenl. Koloniale Bank 36 Cert. Handel Mij. 112k 76 k Banken Buitenl, Deutsche Reichsb. Petrol. MIJ, Binl. Kon. Petroleum 192V4 192k-H 85 Petrol. MIJ. Buitenl. 13 6% Cultuur Mljen. 172 172k 92 N. I. S. U 89 16k Mijnbouw Müen. Alg. Exploratie 170 310 162 - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 136 136k Deli Mij 150 150l/f 40 153 153 Rubber Mijen. 1(2 101k 10.k Dell Bat. Rubber 65 Ned. Ind. Rubber Koffie 63 Ver. Ind. Cult, Ondern. 110 Spoorwegen Buitenl. 30k Comma Milwaukee 2% 5 pet. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas 59 Prolongatiekoers - Eert halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 29 Augustus: Uit het hoodartikel, geteekend Sw.: VOLKSOPLOOPEN. Nu en dan hebben er ook in ons land, naar het voorbeeld van andere landen, volksoploopen plaats, die ten doel heb ben aan de ontevredenheid over be staande toestanden of over de hande lingen van hooggeplaatste personen lucht te geven, en als we een blik slaan in de geschiedrollen van overoude tijden, bemerken we, dat die volks bewegingen volstrekt niet aan deze eeuw en de voorgaande haar ontstaan te danken hebben, maar ten allen tijde voorkwamen, al geschiedt dit thans ook meermalen dan vroeger. In Griekenland werden reeds voor 2500 jaar de be roemdste mannen vóór en na verban nen, en dit wel tengevolge van het Schervengerecht: was het volk namelijk ontevreden over den een of anderen staatsdienaar, dan kwam het bijeen en eischte luide diens verbanning: ieder kreeg dan een scherf, waarop hij de namen kon zetten van degenen, die hij over de grenzen wilde gezet hebben en zii, «Mpr romen het meest voorkwamen, ontkwamen aan den eisch des volks niet: al ging deze beweging ook volgens de voorschriften der wet. toch had zij gelük<mis met de oolossing van tegen woordig. Ook de Romeinen liepen in slechte tijden, na nederlagen van het leger of na wandaden der reeeerlng. te hoon en het ging er dan niet minder luidruchtig on toe. dan in onze dagen: zelfs verloren soms honderden, ja zelfs duiz°nden bij zulke bewegingen het leven. Het ligt niet in ons nlan een geschie denis te schriiven van de volksoploopen, die er ook ten onzent in vorige eeuwen hebben olaats gehad: we vermelden slechts terioons den onstand van het kaas- en h'-endvolk. de beweging in 's-Hage ln 1672 waarbij de beroemde gebroeders De Wit. zoo treurig het leven Heten, bet onroer te Rotterdam, waarin Kn-'t Mossel een hoofdrol SDeeJde. voor welke eerzame dame de onsterfelijke ■pildordi.ik bet. eerst voor de rechtbank nieitto- nok de opstootjes in den tild der Patriotten en tiidens de omwente ling. zoomede de AnrPbeweging in 1853. we gaan ze met stilzwiigen voorbij en pnristq.tepvpn door het bovenstaande slechts, dst voiksnnloooen en oproeren geen zeldzaamheid waren. HEEMSTEDE VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een drukbezochte ledenvergadering in café restaurant Hof van Heemstede. Allereerst was aan de orde de uitreiking van de behaalde prijzen met diploma's op de dezen zomer ge houden Nationale Lathyrustentoonstelling. Een nieuw lid werd geïnstalleerd. Voor de op Zaterdag 31 Augustus en Zondag 1 September a.s. te houden Zinniashow bleek voldoende animo te bestaan. De bloemen zui len worden opgesteld in de serre van café restaurant „Hof van Heemstede" en zullen beide dagen gratis voor belangstellenden t« bezichtigen zijn. Als prijzen zijn eenige kunst voorwerpen beschikbaar gesteld. Als datum voor de jaarlïjksche Dahliaten toonstelling werd 21 en 22 September vastge steld. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de groote zaal van café-restaurant „Hof van Heemstede". Er zullen prijsvragen uitgeschreven wor den voor groepen, manden, en vazen, terwijl ook andere groepen van planten en even tueel vruchten, zullen ingezonden worden. Voor inzendingen ter keuring behaalde de heer H. van Iperen met groep Achimenus, voor groep Colleus-Goudfazant en vaas groot- bloemige Zinnia's resp. 8, 7 en 7 punten en de heer A. v. <1. Berg met vaas Dahlia's Dorus Coöper 9 punten. Het bestuur zal trachten toestemming te verkrijgen, op Zaterdag 7 September a.s. een excursie te maken naar huize de Hartekamp, het buiten van mevr. von Pannwitz. SANTPOORT AANRIJDING. Nabij het kruispunt Hagelingerweg-Hoofd- straat had een aanrijding plaats tusschen een expeditie-auto van een Haarlemsche firma en een luxe wagen van een Santpoortsch inge zetene. De expeditie-auto werd niet noemens waard beschadigd, doch laatstgenoemde auto moest per takelwagen garage-waarts gesleept worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 6.68—6.54 Griet per 50 K.G. f 26—16 Tongen per K.G. f 1.20—0.63 Middelschol per 50 K G. f 26 Zetschol per 50 K.G. f 21—19 Kleine schol per 50 K.G. f 195 Bot per 50 K.G. f 8—6 Schar per 50 K.G. f 10—3.50 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 22—16 Kleine schelvisch per 50 K.G 168.30 Kabeljauw per 125 K G. f 5818 Groote gullen per 50 K.G. f 136 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.502 Wijting per 50 K.G. f 2.80—1.35 Makreel per 50 K.G. f 5.70—1.90 Leng per stuk f 0.90 BESOMMINGEN Trawlers: Juliana IJM. 63, 75 m. f 820. Amsterdam IJM 53. 615 m. f 2500 Carolina IJM. 26, 625 m. f 2490; Adelante IJM. 19. 320 m. f 1760 Maria IJM. 95 350 m. f 1910 Poolzee IJM. 77, 210 m. f 1890, Loggers: SCH LQ7 f 550, KW 55 f 430.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11