Zij, die door de Koningin werden onderscheiden. HAARLEMMERS. AKKERTJES SITTERS tlKAR VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1933 HAARDE M'S DAGECAD 3 Tot Grootofficier is benoemd de heer J. C. Pabst. Ter gelegenheid van den vijf en vijftigsten verjaardag van de Koningin zijn een groot aantal onderscheidingen uitgereikt, waarvan wij de volgende vermelden: Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Pabst, gezant te Tokyo; zijn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau; jhr. mr. H. M. van Haersma de With, gezant te Washington; ir. D. de Iongh W.zn., lid van de Plebisciet-Com missie voor het Saargebied; is benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: L. G. van Hoorn, ge zant te Weenen, tevens Boedapest; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. baron van Breugel Douglas, gezantschapsraad te Washington: prof. dr. J. A. C. Fagginer Auer, hoogleeraar aan de uni versiteit te Harvard (Boston, Mass.); mr.- M. C. M. Voorbeytel. correspondent van het Al gemeen Handelsblad te Parijs; J. ten Cate, directeur der kanselarij van Hr. Ms. gezant schap te Parijs: A. M. Doorn, consul-generaal der Nederlanden te Praag; J. Polak, consul- generaal der Nederlanden te Oslo; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D. Pastoor, hoofdcommies aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken: G. W. Boissevain. consul der Nederlanden te Santiago; W. M. van der Tak, kanselier (secretaris) van het consulaat der Nederlanden te Nantes; A. M. de Jong, consul der Nederlanden te Malmö; H. Arends, consul der Nederlanden te Bou logne s/M.; W. P. Schouten, consul-generaal der Nederlanden te Asuncion; D. M. L. Ma- duro, consul te Havana; C. H. Holdtgrefe, koopman te Kopenhagen; E. Schilder, wissel- agent te Brussel; J. P. F. Dietz. penningmees ter der Nederlandsche Vereerliging van Wel dadigheid te Brussel; Cornells Walraven, te Mexico-City; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. mr. J. Kosters, vice-president van den Hoogen Raad te 's-Gravenhage; mr. Th. A. Fruin, advocaat eri- procureur te Rot terdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw; mr. A. Brants, procureur-gene raal te 's-Gravenhage; Mr. J. /E. van Rhede van der Kloot, president van de rechtbank te 's-Gravenhage; mr. dr. Ch. M. A. Bijleveld, ondervoorzitter van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht; mr. F. G. H. baron Michiels van Kessenich, voorzitter van den Raad van Beroep (O.) te Roermond; mr. A. F. M. Steen- berghe, officier'"van justitie te 's Hertogen bosch; mr. J. S. Aghina, auditeur-militair te 's-Hertogenboseh; mr. S. J. Hogerzeil, quaestor generaal van de Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Haaitsma, directeur der bijzondere strafgevangenis voor mannen te 'sGravenhage; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. Thomson, predikant te .Amsterdam; J. L. Jansen, pater Redempto- ristrie Wittem; F. A. J. A. Goyaerts, kanunnik te St. Michielsgestel; mgr. P. R. A. Sweere, kanunnik te Ginneken; dr. F. S. Meijers, te Amsterdam; I. P.Hooykaas referendaris te 's Gravenhage; J. P. L. Hulst, arts, te Leiden; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. de Visser, predikant te Groningen; J. H. Rietberg, predikant te Maassluis; J. S. van Buchem, pastoor te Rijswijk (Z.-H.); B. J. Grobben, te 's-Gravenhage; W. F. H. van dei- Wart, te Ermelo; S. F. Louwerens, te 's-Gra venhage; F. B. L. M. Drion, hoofdcommies te 's-Gravenhage; H. de Groot, commissaris van politie te Zutphen; H. I. de Jong. commissa ris van politie te Amsterdam; G. A. Prins, arts te Utrecht; H. de Boer, notaris te Hoogwoud; G. W. van Bergen Walraven, hoofddirecteur van de H.A.V. te Schiedam; Ch. J. van Rijn te Utrecht; A. G. van der Linden te Hilversum; I. Keesing. directeur van „Systemen Keesing", te Amsterdam: A. Sneep, te Numansdorp; is benoemd; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. M. P. L. Steen- berghe. oud-Minister, te Goirle; C. A. Ling- beek te 's-Gravenhage; A. G. A. Schauwen te Princenhage; mr. J. D. Verbroek te 's-Graven hage: mr. J. H. M. Stieger te Goes; W. M. A. Galiart te Stevens weert; J. H. Jameijer te 's-Gravenhage; H. P. J. Bloemers, burgemees ter der gemeente Arnhem; mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam; J. F. H. Heidenrijk, inspecteur der P.T.T. te Rotter dam; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. B. Drijber te Hardegarijp; W. Froger te 's-Gravenhage; A. Gautier, bur gemeester van Coevorden; mr. B. M. Berger, burgemeester van Venlo; J. Huizinga, burge meester van Neuzen; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau; mr. M. W. Scheltema J.zn., griffier der Staten van Groningen; mr. Tj. S. Wieringa, referendaris te Assen; J. F. Ploeg makers, burgemeester van Oss; F. H. van Kem pen, burgemeester van Hillegersberg; E. van Douwen, burgemeester van Ooststellingwerf; mr. M. H. de Boer, wethouder van Utrecht; dr. J. J. Frederikse, Warnsveld; ir. G. J. Th. Bakker, 's-Gravenhage; dr. ir. Ch. E. A. Mait- land, Amsterdam; mr. G. F. M. Pathuis Cre- mers, Ommen; H. A. J. Rinnooy, referendaris. 's-Gravenhage; J. M. Lamers, referendaris, 's-Gravenhage: H. J. van de Kleinemulder, inspecteur der P.T.T. Groningen; H. Schipper, inspecteur der P.T.T. Zwolle; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: E. J. baron Lewe van Aduard, burgemeester van Valburg: G. Stapel G.zn., id. van Sijbe- karspel; M. H. Eggink. id. van Maarssen en Maarsseveen; J. P. Roijer. id. van Hasselt; T. E. Welt, id. van Usquert; P. Luykx, wethouder van Etten en Leur; Th. Derksen, id. van An- gerlo; J. van Luipen. id. van Maassluis; J. Nijsse, id. van 's Heer Arendskerke; E. van der Slikke, id. van Poortvliet: W. Stapel G.zn., id. van de Wijk; L. van Dam, te Putten; L. van Vessem, 's Heer Arendskerke; F. H. van der Meulen, secretaris van Öpsterland; L. Veen- hoven, secretaris van Hengelo (O.); P. M. L. J. Jansen, secretaris der gemeente Weert: W. H. Garaets, Bugenum; T. "Bekkering. Maastricht; C. Favejeé, hoofdcommies Utrecht; D. Ham burger jr.. voorzitter van den Ned. Bioscoop bond. Utrecht; J. Witte, te Zaandam; mej. L. C. A. de Kempenaer, Arnhem; mevr. L. Levi- sonAsscher, Amsterdam; P. A. Sprangers, Breda; E. H. Bijleveld, Utrecht; mr. J. W. Tysma, Leeuwarden; mr. E. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, Slochteren; H. S. Kamenaar, Arnhem; F. W. van Erk. Rotterdam: P. van Gijn. referendaris der P.T.T. Rotterdam; K. Veldkamp te Am sterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: prof. dr. J. J. Blanksma, Leiden; prof. dr. A. A. Hijmans van den Bergh, Utrecht; prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk, Groningen; prof, ir. J, A. Grutterink, Delft; prof. dr. H. A. van Bakel, Amsterdam; prof. dr. J. Kors, O.P., Nijmegen; mej. M. M. A. Michels, 's-Gravenhage; I. de Bruyn, Spiez; mevrouw A. NoordewierReddingius, Hilver sum; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: prof. dr. J. S. Theissen, Amsterdam; prof. ir. E. J. F. Thierens, te Delft; dr. H. J. E. Beth, Amersfoort; C. de Bruyn, 's-Gravenhage; dr. J. Reiding, Arnhem; pater J. J. Rombouts, Heerlen; dr. W. F. Stutterheim, Middelburg; dr. J, A. Vor der Hake, Baarn; mej. W. E. Wij nand, Rotterdam; H. J. Kockx. Wassenaar: D. J. Leverman. Groningen; A. Smit J.zn., Rot terdam; M. A. Brandts Buys, Velp (Geld.); ir. L. J. Koopman, Amsterdam; J. S. Kraus, Eelde; dr. H. M. R. Leopold, Rome; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. J. Drewes, Amsterdam: H. J. Th. van de Poel, Nijmegen; mej. dr. A. J. Portengen, 'sGravenhage; ir. Ph. J. Stok, 'sGravenhage; mr. W. J. Witsenboer, 'sGravenhage: H. C. Bloemendaal, Doesburg: P. Brittijn, Winters wijk: mej. C. J. ten Bosch, Amersfooi-t; ir. J. P. Huchshorn, Enschede: T. Koolhaas, Utrecht; mej. J. D. van der Waals, Amster dam; J. W. Blok, Amsterdam; W. R. de Jong, Hilversum; J. H. van Lint, Arnhem; L. L. E. E. M. Moonen, 'sGravenhage; J. Slop, Gouda; ds. P. J. Steinz, Goes; J. Strikwerda, Dokkum; mej. J H. UdenMasman, Rotterdam: C. van Veelen, Almkerk; mej. M. E. G. (Lizzy) An- singh, Amsterdam; Jan W. Eisenloeffel, Am sterdam; B. Ferweda, Renkum; A. J. Else Mauhs, mevr. PoonsMauhs, Amsterdam; Alex N. Voormolen, 'sGravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: A. G. F, Kniphorst, Leeuwarden; J. Andreae. Zwolle; J. A. van Bendegom, 'sGravenhage; mr. C. de Kempenaer, Arnhem; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. Tinbergen, referendaris bij de Alge meene Rekenkamer; J. F. Hampe, Middelburg; G. A. H. Kluijtmans, Leiden; C. C. Sterk, 's Gravenhage; A. H. van der Feen, Amster dam; C. A. Feteris, Nijmegen; mr. Y. Lang-: hout, referendaris, 's Gravenhage tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D. Beudeker, 'sGravenhage; J. C. Altorffer, Breda; P. C. Labrijn, 'sGravenhage; P. A. de Klerck, 'sGravenhage; J, Zeper, Nijmegen; D. Veenman, Amersfoort; L. van Riet, 's Gra venhage; is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: C. P. van Ginkel, secretaris-generaal van het Departement van Defensie; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: de schouten-bij-nacht A. Vos en T. L. Kruys; de generaal-majoorg: S. G. N. Nauta Pieter S. W. Praag eft I. H. Reynders en J. van Andei en D. J. Sonne; zijn bevorderd: tot. officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: J S. C. Olivier, W. K. Maurits en A. C. van der Sande Lacoste; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de legerpredikant ds. P Bootsma; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: J. J. Dik kers; H. B. van den Oudendijk Pieterse; H. Rooseboom, C. F. A. Beek, te 's Gravenhage: J. C. Pabst; de luitenant-kolonels: C. A. van Beugen Bik en J. E. Haitsma Muiier: de ma joors: G. J. Potgieter, J. C. C. Nijland, T J. Reeser, prof. dr. M. van Haaften en J. J. M. de Waal; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Mollema en C. A. J. von Frijtag Drab be; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: A. S. Pinke; J. C. Hamilton, P Vlam, V. M. J. Kettlitz en A. Lens-velt; de kapiteins: C. B. Zaaijer, G. Wegerif, J. W. Oosterveen, T. Ziedses des Plantos, G. Grei- danus, A. L. J. de Pauw, F. M. J. Stuvel, C. J. A. van der Heem, W. P. van den Abeelen, D. Brouwer: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. Smith, Willemsoord: G. Bakker. Vlissingen; L. F. Liera en L. H. Luijendijk. tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw; P. J. P. van der Steur, 's Gravenhage, prof. ir. M. F. Visser, Wageningen; jhr. ir. W. M. de Jonge, Assen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. Smit, 's Gravenhage; ir. G. F. H. Houben, Amsterdam; H. C. C. van Rijsbergen Wassenaar; G. F. H, Giesberger, Utrecht; ir. H. H. Rovers, Utrecht; ir. L. A. M. Anker smit, Utrecht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. F. Heinemann' 's Gravenhage; J. J. Cock Zierikzee; C. J. Meulmeester, 's Gra venhage; M. Hanraets, Weert; L. van Drunen Hintham (gem. Rosmalen); H. P. J. Rottier St. Jansteen; K, Vogel, Ezumazijl: J. van den Berg Rotterdam; H. C. J. Mali, Venlo; W. de Vrede, Utrecht: B. Verhey 's Gravenhage; J. Noest, Londen; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. dr. E. J. Beumer Utrecht: zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: H. P. Gelderman C. M. zn., Oldenzaal: D. Goedkoop D.zn., Amsterdam; dr. H. M. Hirsch- feld 's Gravenhage; ir. S. L. Louwes, Zwolle; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. S. van Beurden, Heeswijk, W. Kake- beeke. Goes; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. B. J. M. van Spaendonck. Tilburg: W G. A. H. van der Lugt. Hillegersberg; mr. H. F. van Walsem, Eindhoven: A. de Koster. Leiden: H. G. M. van der Vijver, Rotterdam; L. de Groot. Rotterdam: ir. W. H. F. de Haan 's Gravenhage; dr. W. van Dam Hoorn; ir. C. G. P. Stevens, 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Dresden, Amsterdam; A. van den Bergh. Nijmegen; L. C. F. M. Smulders, Utrecht; C. F. J. Schellens, Eindhoven: A. Goedewaagen Gouda: N. J. Harte, Terneuzen: ir. A. F. J. Beukers Breda; H. M. F. Smeets, Roermond: S. Barends, Delfzijl: P. Miedema, Leeuwarden D. A. Piers Veendam; K. Slomp, burgemeester Hebl Ge U aan iels geërgerd, meer dan Ge weten wilt? Hebt Ge U boos gemaakt, een emo tie, een schrik of 'n hevige pijn ondergaan? Dan kunt Ge niet beter doen dan dadelijk 'n "AKKERTJE" te nemen. Weldra zijt Ge dan weer Uzelf en zal alle narigheid vergeten zijnl "AKKERTJES" schaden niet I Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont MM (Adv. Ingez. Med.) te Nijeveen; O. C. van Heinessen. Ede; C. S. van Beuningen. Maarsbergen; N. van Om men, Leiden; C. van Vliet, Zoeterwoude: H van Vroonhoven, Veghel; ir. J. H. H. Bemel mans. Roermond: H. W. E. Struve, Boskoop; ir. J. A. van Riel, Dordrecht. is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: mevrouw douairière F. H. baron van Verschuer, geb. C. W. baronesse van Balveren, te Arnhem: zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: dr. G. H. Moll van Charante, Rotterdam; M. Pimentel, Amsterdam; dr. G. de Niet, Scheveningen; J. E. van Riet, Rotter dam; ir. M. E. H. Tjaden, Amsterdam; dr. S. G. Zwart, 's-Gravenhage; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. H. Joosten, Panningen; B. H. Jürgens, Purmerend; mej. A. E. Schipper, Amsterdam: ir. J. T. Duyvis, Amsterdam; ir. W. Meijling, Koog aan de Zaan; H. van Vollenhoven, Was senaar W. H. H. Schaab, Nijmegen; pater H. J. H. W. Sassen, Zwolle; A. Vollaerts, Utrecht; J. Nauta, Amsterdam; is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. W. Meyer Ranneft, vice-president van den Raad van Ned.-Indië; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandsche Leeuw: F. H. de Haag. Ba tavia; F. de Bakker, voorzitter der Algemeene Rekenkamer; prof. mr. dr. M. A. G. Hart- hoorn, Bandoeng; K. W. J. Michielsen. di recteur en eerste plaatsvervangend president der Javasche Bank; P. C. A. van Lith. direc teur van Binnenlandsch Bestuur; A. Ph. van Aken, Gouverneur van Atjeh; J. H. B. Kune- man, Gouverneur van Oost-Java; J. C. de Vos, Gouverneur van Midden-Java; ds. T. J. van Oostrom Soede, gewezen hoofdpredikant der Indische kerken; mr. G. H. C. Hart, direc teur van Economische Zaken; dr. K. W. Dam merman, directeur van 's Lands Planten tuin; A. Bagchus, gewezen burgemeester van Semarang; W. P. Marinissen, kolonel der in tendance van het Indische leger; J. Kuijper, directeur van het Koloniaal Etablissement; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: J. G. K. Kemmerling, majoor Indisch leger; H. ter Poorten, luitenant-kolonel Indisch leger: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau J. Boon Jzn., Koetaradja; J. W. Langeler, in specteur, onderhoofd van den dienst van scheepvaart; H. Ruyter, R.K. geestelijke in Suriname: zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. A. N. Molenaar, hoofd van den dienst van het veiligheidstoezicht; G. H. Thomas. Batavia; mr. C. Ph. C. E. Steinmetz, hoofd van den dienst der Opium- en Zout- regie: A. F. Verhoef f, secretaris van het De partement van Financiën; R. K. A. Bertsch, resident van Malang; G. van Brakel, assis tent-resident 1ste klasse; H. J. Jansen, assis tent-resident 1ste klasse: Ratoe Timoer. ge malin van Zijn Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII; Raden Toemeng goeng Kartonagoro, Regent-Kotta van Soe rakarta; Raden Mas Adipati Ario Warsohadi- ningrat. Regent van Blitar; J. Gerritsen, se cretaris der provincie Midden-Java; mr. J. Tazelaar, hoofdambtenaar ter beschikking van den directeur van Onderwijs en Eeredienst: H. A. F. M. de Wolf. onderpastoor van Pa- dang; dr. P V. van Stein Callenfels. adviseur bij den Oudheidkundigen Dienst; J. J. Pop ping, Batavia; dr. J. G. B. Beumée, hoofd van den dienst van Landbouw en VisscherijJ. L. Kingma, Miramontana in West-Java; mr. J. Luyten, voorzitter van de Centrale Organisatie der Suikerindustrie; ir. J. L. Moens. hoofd ingenieur Vorstenlanden: M. K. Perk. hoofd van het bedrijf der posterijen; J. Ramaer, se cretaris van het Gouvernement van Neder- landsch-Indië; H. J. A. Schroeder, inspecteur bij het onderwijs in Curacao; C. J. de Groot, re ferendaris bij het Departement van Kolo niën; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: J. A. Scheffelaar, kapitein der infanterie; J. W, Platte, kapitein der genie ir. A. Fischer, kapitein der artillerie; R. G. van Wichen, kapitein der intendance; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. P. J. A. Idenburg; mr H. A. Nauta, Soe- rabaja; mevrouw Lie Tjian Tjoen. geboren Aw Tjoei Lan; W. C. Gontha, te Menado; ir. D W. Sparnaay, Bandoeng; M. W. J. J. van Peer, Batavia; E. H. Simon, Soerabaja; G. A. Burgerhout, Soerakarta; L. L. Rehatta, Am- boina; A. Breekland, Molukken; mevrouw J. de Loos, geboren Haaxman; mej. A. M. C. van der Heyden, te Padang; L. Geerdink, Toeal op de Kei-eilanden; dr. A. Nortier, Malang; mej. H. C. H. Hoeteilnk, Batavia; G. J. Ranneft, Ba tavia; ir. J. Fokkinga, Bandoeng; H. C. van den Tillaard, Riouw; W. R. Groskamp, Ma kassar; H. F. Versteegh, Banda; M. de Groot, Ambonia; ir. F. M. C. Berkhout, Atjeh; H. F. Reichman, J. F. Bouwens, F. H. Strassner, J. Schott, L. Maitimo, P. van der Mije, H. A. Rob, A. M. Samson. Paramaribo: H. J. de Vreis, Paramaribo: J. H. P. Schrils, Curacao; A. A. van Ierland (frater Gerontius), Curacao: mej. M. D. van Hoogstraten, Zeist; is benoemd tot broeder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mej. C. Slagter, Tajoe in MiddenJava. De „Gelria" naar Triëst. Met de Italiaansche vlag in top. Met de Italiaansche vlag in top is Donder dag middag het mailschip „Gelria", geheel gereed zijnde voor zijn nieuwe bestemming, van de Coenhaven uit naar Triëst vertrokken de inspecteur voor de Scheepvaart te Amster dam, de heer C. A. G. van der Boom maakte de reis tot IJmuiden mede. Naar reeds ge meld is. geschiedt de overtocht met Neder landsche équipage en onder Nederlandsch commando. In Italië zal de „Gelria" haar nieuwen naam ontvangen. Staking te Tilburg breidt zich uit. Thans reeds 2500 tot 2600 man. Het aantal stakers te Tilburg ligt vermoe delijk tusschen de 2500 en 2600. De vereeniging van Tilburgsche Fabrikan ten van Wollen Stoffen heeft in een nieuwe aankondiging medegedeeld, dat de stakers van thans zich a.s. Dinsdagmorgen, wanneer de fabrieken na de sluiting van de kermis wor den heropend, weer bij hun vroegere werkge vers om werk kunnen aanmelden. Het hoofd bestuur van St. Lambertus publiceert een communiqué waarin het zich keert tegen de beweringen van het stakingscomité, als zou het hoofdbestuur geen overleg met zijn leden hebben gepleegd over de loonsverlagings kwestie. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat verga deren op dit oogenblik, gezien de huidige situatie, als onmogelijk moet worden be schouwd. In de stad is alles volmaakt rustig. Partijen door den burgemeester ontvangen. De burgemeester van Tilburg heeft Donder dagmiddag achtereenvolgens het stakings comité. en de afgevaardigden van de fabri kanten bij zich ontvangen, om met beide par tijen het conflict te bespreken. Het resultaat is niet bekend. Heden zouden de besprekingen worden voortgezet. De werkverschaffingen. Verhooging premie-verhaal ingevolge de Ziektewet. Hoewel de wet toelaat, dat de helft van de piemie voor de Ziektewet tot een bepaald maximum op de arbeiders wordt verhaald, Is tot nu toe voor de arbeiders bij een werk verschaffing met 1/4 deel volstaan, omdat tot voor eenigen tijd een vrij hoog percentage als premie moest worden geheven. Nu echter het bedrag der premie geleidelijk niet onbe langrijk lager is geworden, is het, naar de minister van Sociale Zaken heeft medege deeld, om meer dan één reden noodzakelijk, dat het deel. dat op de tewerkgestelden wordt verhaald, meer in overeenstemming is met wat in het vrije bedrijf gangbaar is. Onder die omstandigheden is bepaald, dat ingaande de eerste volle werkweek in de maand Sep tember 1935 van de tewerkgestelden bij de werkverschaffing zal worden geheven de helft van de premie (c.q. voorschotpremie) welke de werkgever ingevolge de Ziektewet moet be talen, met dien verstande, dat de tewerkge stelde arbeider niet meer mag betalen dan 1 pet. van het vastgestelde dagloon. Deze rege ling geldt voor alle gesubsidieerde werkver schaffingen Co.m. particuliere ontginningen) ook al wordt geen bijdrage gegeven in de kosten der ziekteverzekering. De minister vestigt er de aandacht op. dat de verschuldigde premie en het op de ar- beidsloonen in te houden bedrag niet moet worden berekend over het werkelijk uitbe taalde loon. doch over het door hem voor elk: gemeente vastgestelde dagloon. Onderscheidingen. Verleend aan inwoners in deze streek. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op Zaterdag, zijn heden onderscheidingen verleend. Daaronder zijn de volgende aan inwoners in deze streek: Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. W. G- del Baere, kantonrechter te Haarlem: mr. A. Bruch, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, te Haar lem: P. J. Roosegaarde Bisschop, directeur der Java-China-Japan lijn te Amsterdam, wonende te Overveen. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: dr. A. Haentjens. Remonstrantsch predikant te Haarlem; S. Ph. de Vries, rabbijn der Ned. Israelietische gemeente te Haarlem; mej. J. G. Fontein te Bloemendaal; J. H. A. Vooren commies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst, aangewezen als directeur van het kan toor te Sassenheim; mej. J. J. Ritsema, kunst- ;childeres te Haarlem; Jo Vincent (mevrouw BosVincent) concertzangeres te Overveen; A. G. T. de Neyn van Hoogewerff, landmeter van het kadaster te Haarlem. Officier in de orde van Oranje Nassau: W. Munnix te Bloemendaal: J. C. Tadema, voor zitter van de afdeeling Haarlem van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst; N. Lcvenkamp, directeur van het westelijk rayon van de Twentsche Bank te Haarlem; J. T. Hattum te 's-Gravenhage, commissaris der N.V. M. J. van Hattum's havenwerken en voorzitter van den raad van beheer der Hollandsche Maatschappij van aannemingen te Beverwijk; J. Kamerbeek te Heemstede, secretaris van den R. K. Bond van Wasch- industrieelen; J. Th. Bornwater, arts te Overveen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden is benoemd de gep. reserve- kapitein van het 5de regiment infanterie P. J. M. van Tetering te Haarlem. De titulaire rang van luitenant-kolonel is verleend aan den majoor bij de infanterie ln Ned.-Indië C. L. Becking te Heemstede. De eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend: In goud aan W. H. Stoker, machinist bij het loodswezen, standplaats IJmuiden, P. T. Boom te IJmuiden, oud-havenmeester bij het Staatsvisschershavenbedrijf. In zilver aan P. Assenbroek, gep. brand meester te Amsterdam, wonende te Wijk aan Zee. H. Bruyn te IJmuiden. oud-haven wachter bij den Rijkswaterstaat, J. E. van der ."Heulen te Haarlem, onderbaas bij de Ned. Spoorwegen, J. Oderkerk te Haarlem, oud ambtenaar bij den civielen dienst van de stoomvaart maatschappij -Nederland"; M. J. P. Storckmeyer te Bloemendaal, meester knecht bij de firma H. Stephanus te Amster dam. In brons aanG. de Groot matroos-kok bij het loodswezen te IJmuiden; M. P. van der Reep te Hillegom. bloemist-arbeider bij den heer W. F. van Waveren te Bennebroek: II. Woltermath. bloemist-arbeider bij de N.V. Eloembollenbedrijf tot voortzetting der firma Joh. v. Til Jzn. te Hillegom. Door onze lens gesnapt. Ir. H. A. J. de Bijll Xachenius. Ir. H. A. J. de Bijll Nachenius, directeur van de Werf „Conrad" alhier, werd geboren te Amsterdam op 1 Februari 1875. Hij bezocht de H. B. S. te Haarlem en ging daarna studeeren aan de Technische Hoch- schule te Zurich, waar hij in 1901 het diploma behaalde voor werktuigkundig ingenieur. In 1916 werd hij benoemd tot directeur der N.V Werf Conrad. De heer De Bijll Nachenius is voorts commis saris van de Rubberfabriek „Vredestein" te Loosduinen en curator van het Kennemer Ly ceum, te Overveen. pïs weem SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) Geloof en Wetenschap. Het winterprogvamma. Het programma voor het jaar 19351936 van de vereeniging „Geloof en Wetenschap" vermeldt: Vrijdag 11 October: Kunstavond in den Stadsschouwburg te geven door: a.) Xanda Stradowska te Rotterdam, en haar groep: plastische dansen op muziek van Beethoven, Chopin, Debussy e.a.; b.) Mej. Bé Gerris te 's-Gravenhage: pianovoordrachten. Vrijdag 25 October: Mgr. Prof. P. Groenen, te 's-Gravenhage geeft een voordracht met lichtbeelden over „De Geschiedenis der Ka tholieke missie in Indië", in den Jansweg Schouwburg. Vrijdag 8 November N.V. Vereenigd Rotter- damsch Hofstad-Tooneel. Dir. Cor v. d. Lugt Melsert voert in den Stadsschouwburg op Brusse's „Boefje" met Annie v. Ees en Cor v. d. Lugt Melsert in de hoofdrollen. Vrijdag 29 November: Mme Mari Gasquet te Parijs houdt in de Kroon een voordracht over ,Les deux procés de Jeanne d'Arc." Vrijdag 13 December (Stadsschouwburg) Nieuw Schouwtooneel te Amsterdam, Dir. Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. Opvoering van „De Vreemdeling", tooneelspel in 4 be drijven door Anton Coolen (première voor Haarlem). Vrijdag 27 December (Jansweg-Schouwburg) Prof. Dr. A. Steger te Heemstede. Voordracht over „De Vrijmetselarij en het wereldgebeu ren". Vrijdag 10 Januari (Stadsschouwburg) Kunstavond, te geven door: a.) Luc. Louman te Haarlem: Liederen, begeleid door Mej. Suze Proot; b.) Henk Schaer te Amsterdam: de clamatie. Vrijdag 24 Januari (Jansweg-Schouwburg): Pater H. Geurtjens M.S.C. te Tilburg: Voor dracht met lichtbeelden over: „Onder oer- menschen". Vrijdag 7 Februari (Stadsschouwburg)N.V. Amsterdamschc Tooneelvereeniging. Dir. Alb. van Dalsum en A. Defresne. Opvoering van „Electra" tragedie van Sophocles, muziek van Dr. Alphons Dieppnbrock. Met medewerking van het Utrechtsch Stedelijk Orkest onder leiding van Mr. Den Hertogh. Vrijdag 14 Februari (Jansweg-Schouwburg) Voordracht over „Der Titanen kampf zwi- schen Heidetum und Christentum. Wie wird er enden?" Vrijdag 6 Maart (Jansweg-Schouwburg): Cultuurfilm-Exploitatie, Dir. Ed. Pelster te Amsterdam. Vertooning van de documentaire film „Pandion de Vischarend", deskundig toe gelicht door Jan Strijbos te Heemstede. Voor afgegaan door: „Oberammergau, het dorp der Passiespelen" en „Winter in de Beïersche Alpen". Vrijdag 20 Maart (Jansweg-Schouwburg): J. Lammcrtse Lz., Drs. theol te Amsterdam. Voordracht over: „De crisis in het Protestan tisme en hare mogelijkheden voor het Ka tholicisme". Vrijdag 17 April (Stadsschouwburg): Nieuw Schouwtooneel te Amsterdam, Dir. Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. Opvoering van .Gouden Regen", blijspel in 4 bedrijven door J. B. Priestley. FOSTAIMBTEXAAR FRAUDEERDE. Te Bussum is een postambtenaar gearres teerd wegens verduistering van f 1300. welke hij gedurende dc laatste tien maanden uit de kas heeft genomen. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5