H. C. C. I-Haarlem I. s a a Et ho TJ CD 0 0 5 0 CRICKET IN ENGELAND. HONKBAL. VOETBAL. M S A N D A G 2 SEPTEMBER 1933 HAAREEM'S DAGBEAD NEDERL. CRICKETBOND. V. R. A. I-Rood en Wit I. Het heeft maar zeer weinig gescheeld of Rood en Wit had ten tweeden male de kam pioensillusies van V.R.A. verstoord. Nu werd het, dank zij den regen, onder enorme span ning een tie, zeer zeker een weinig voorkomend resultaat. V.R.A. dat het eerst naar de wickets gegaan was, zat na ruim 2 uur spelen weer voor 75 runs aan den kant. V.R.A. trachtte nu door legtheorie te gaan bowlen de runs van Rood en Wit neer te houden, hetgeen haar ook in hoofdzaak lukte, doch ware de R. en W. innings niet eenige malen door den regen on derbroken geworden en was het velduitzetten van V.R.A. niet zoo opvallend langzaam ge gaan, dan waren de Amsterdammers voor de tweede maal geslagen. Het was jammer dat Yates en v. d. Tog't, die in waren, toen de laat ste over gebowled moest worden en nog twee runs voor de overwinning noodig waren, niet hebben getracht, op de ver buiten de mat pitchende ballen van Klink, inplaats van deze te slaan, de ballen te laten loopen en door een korte run een bye te forceeren. Wellicht was dit een paar maal gelukt. Nu ging echter v. d. Togt door een misverstand op de voorlaatste bal run out en Yates slaagde er niet in de laatste bal voor 2 te slaan, zoodat toen de tijd verstreken was het totaal van Rood en Wit ook juist 75 was geworden. Mr. Davidson won den toss, en verkoos hoe wel op een vrij nat veld, doch met slecht licht, te gaan fielden. Kramer en Yates openden den aanval op Glerum en de Waal en reeds in de tweede over gebeurde de „catastrophe" voor V.R.A.: Glerum werd voor slechts 1 prachtig door v. Schouwenburg gevangen. Dit bleek z'n uitwerking niet te missen, want geen der V.R.A.'ers wist vooral het schitterende bowlen van Yates te bespelen, en met groote regelmaat bleven de wickets vallen. Allen gingen clean bowled, zoodat reeds op 75 het einde der V.R.A.-innings was. Yates en Kramer bowlden voortreffelijk, doch vooral de Engelschman verdient een pluim voor z'n prachtige lengte en variatie. Rood en Wit startte ook slecht, daar op 6 reeds het openingspaar was verdwenen, doch v. Baasbank en Hagenaar en later v. d. Togt brachten verbetering. Vooral de laatste twee speelden een goede innings, daar het zeer las tig was om het leg-bowlen van Glerum en Klink te bespelen. De score kroop omhoog en hield ongeveer gelijke tred met den tijd. tot dat op 67 Hagenaar voor een voortreffelijke 37 werd gebowied. De spanning steeg met de mi nuut doch het is helaas niet gelukt het V.R.A.- totaal te passeeren. Hoewel R. en W. zich nu met 1 puntje moest tevreden stellen, zijn zij toch de moreele overwinnaars en hebben dit toch al zeer goede seizoen met twee prachtige prestaties tegen de a.s. kampioenen besloten. De volledige scores luidden: lste innings van V.R.A. I: Mr. H. W. Glerum c. G. M. v. Schouwenburg bowled W. Kramer 1 R. de Waal bowled W. Yates 11 H. v. Tienhoven bowled W. Kramer 3 Tj. Berghuis bowled W. Yates 2 T. Overing bowled W. Yates 19 Mr. G. Hamburger bowled W. Yates 5 W. Wittebol not out 5 H. Klink bowled W. Kramer 9 T. Inglis Arkell bowled W. Kramer 0 K. Leeser bowled W. Yates 11 E. Bonset bowled W. Yates 0 Extra's 9 Totaal 75 Wicketval: 1—3; 2—11: 3—16; 4—26; 5—40; 6—49; 7—60; 8—60; 9—75; 10—75. Bowlingcijfers Rood en Wit I: O. M. R. W. W. Yates 21.3 8 24 6 W. Kramer 14 5 29 4 A. v. d. Togt 7 2 13 0 lste innings Rood en Wit I; W. Kramer c. K. Leeser bowled W. Glerum 1 J. W. v. d Bogaardt bowled W. Glerum 1 P. C. Hagenaar bowled W. Glerum 37 A. v. Baasbank c. H. v. Tienhoven bowled H. Klink 7 A. v. d. Togt run out 19 W. Yates not out 5 Mr. B. Davidson not out 0 R. Kramer G. M. v. Schouwenburg did not bat. Jhr. B. Th. Elias Mr. P. A. Davidson Extra's 5 Totaal 75 voor 5 (tijd). Wicketval: 1—1, 2—6, 3—27, 4—67, 5—74. Bowlingcijfers V.R.A.: O. M. R. W. Mr. H. W. Glerum 14 2 40 3 H. Klink 14 4 30 1 Zondag werd de verregende wedstrijd H. C. C. IHaarlem overgespeeld. Evenals verleden week bleven ook nu de Hagenaars in de meer derheid, zij het met gering verschil, evenals verleden week. De Haarlememrs gingen met eenige invallers naar Den Haag, n.l. voor J. Voogd en de Gebr. de la Mar. Ook nu weer faalden de meeste Haarlemmers met het bat, daarentegen waren er ook weer eenige goede, w.o. P. de Ruig, die een uitstekende innings speelde en H. Healy, die kahn en goed batten liet zien. B. Kleefstra zorgde ook voor runs en tbleef met 36 not out. In den H. C. C. aanval blonk M. Jansen, die de batsmen herhaaldelijk in moeilijkheden bracht, uit, getuige z'n cijfers 645, hierbij goed gesteund door Jhr. W. v. d. Bosch. De Hagenaars begonnen met Jhr. J. v. d. Bosch en H. v. Manen heel goed. Zij brach ten het tot 86, doch daarna vielen de wickets regelmatig achter elkaar, zoodat tenslotte Haarlem slechts met 33 runs verloor. Bij Haarlem werden vele bowlers geprobeerd, doch A. Maas, die weer meedeed, bleek verre weg de beste, gesteund door P. de Ruig en H. Hurkmans. Ook het fielden van Haarlem was weer goed verzorgd, doch vooral het veldwerk van H. Hurkmans was uitstekend te noemen. Niet minder dan 4 catches nam hij voor z'n rekening, waarvan bij de running catch waar mee W. Mommaerts uitgevangen werd, de mooiste was. Haarlem begint te batten en opent met H. Healy en A. Maas. De laatste wordt reeds op 2 gebowled. H. Healy en P. de Ruig zetten hierna voor het 2de wicket een goede stand op, waarbij beiden goed batten lieten zien. Eerst op 71 wordt deze stand gebroken, als n.l. P. de Ruig door H. van Manen gebowled wordt. J. Fortgens, die hierna inkomt, maakt het niet lang, op 74 wordt hij gebowled, ter wijl kort hierna H. Healy goed door J. v. d. Bosch gestumpd wordt (477). B. Kleefstra en F. van Dalsum houden dan weer eenigen tijd stand. B. Kleefstra moet echter voor de runs zorgen, want als F. van Dalsum op 83 ge bowled wordt, heeft de laatste nog 0 runs. Ook E. van Musscher, hierna inkomende, maakt het niet lang (687). B. Kleefstra ondervindt hier na eenigen steun van H. Hurkmans. Zonder verder wicketverlies verschijnt de 100 op het scoringbord en eerst op 116 wordt H. Hurk mans voor een nuttige 12 gevangen. Kort hier na valt ook het wicket van O. Abendanon (8117). K. Rypma houdt hierna weer eenige tijd stand, als ook hij op 134 verdwijnen moet, is het spoedig met de Haarlem-imiings ge daan. H. C. C. opent hierna met Jhr. J. v. d. Bosch en Mr. H. van Manen op het bowlen van A. Maas en P. ae Ruig. Beide batsmen hebben er reeds dadelijk goed het oog op en deze stand blijkt lastig te breken. Niet minder dan 9 bowlers werden geprobeerd, evenwel den eersten tijd zonder succes. Eerst op 86 heeft H. Hurkmans resultaat, als hij n.l. Mr. H. van Manen gevangen krijgt. Kort hierna moet ook Jhr. J. v. d. Bosch verdwijnen, als hij n.l. achter het wicket gevangen wordt. W. v. d. Bosch en Dr. M. Jansen houden dan weer stand en brengen de 100 op, kort daarop wordt Dr. M. Jansen gevangen. E. J. A. Schill biedt dan weer eenigen steun aan Jhr. W. v. d. Bosch, die kans zag een fenomenale zes op P. de Ruig te slaan. Op 114 moet ook W. v. d. Bosch verdwijnen. Kort na elkaar vallen nu de wickets van E. J. A. Schill en J. Koeleman i.6123). Met. J. D. Tresling en W. A. Prins op de mat gaat het hierna weer beter. Zonder verder wicketverlies wordt het Haarlem-totaal gepasseerd. Kort nadat het Haarlem-totaal gepasseerd is valt weer een wicket, n.l. dat van W. A. Prins. W. Mommaei'ts houdt dan weer stand, doch laat Tresling voor de runs zorgen. Op 154 vallen 2 wickets, n.l. van Tres ling en Mommaerts. Th. de Klerek en A. Fok ker brengen het dan tot 167. Dan wordt ge stopt. De volledige scores luiden: Innings van Haarlem: H. Healy, st. v. d. Bosch, b. M. Jansen 31 A. Maas, bowled W. v. d. Bosch 0 P. de Ruig, bowled H. v. Manen 41 J. Fortgens, bowled Jansen 1 B. Kleefstra, not out 36 F. v. Dalsum, bowled Jansen o E. L. v. Musscher, c. H. v. Manen, b. Jansen 0 H. Hurkmans, c. E. J. A. Schil, b. W. v. d. Bosch 12 O. Abendanon, l.b.w. b. W. v. d. Bosch 0 K. Rijpma, c. I-I-, v. Manen, b. M. Jansen 11 P. A. J. v. d. Bergh, c. W. v. d. Bosch, b. M. Jansen o Wides i Byes o Leg byes i No balls o Bowlingcijfers: W. v. d. Bosch A. Fokker M. Jansen H. v. Manen Th. de Klerek J. Koeleman W. Mommaerts Innings van H. C. C. I: J. v. d. Bosch, c. P. v. d. Bergh, b. Maas 38 H. v. Manen, c K. Rijpma, b. Hurkmans 44 W. v. d. Bosch, c. H. Healy, b. P. de Ruig 19 M. Jansen, c. H. Hurkmans, b. A. Maas 8 E. J. A. Schill, c. and b. H. Hurkmans 3 J. J. Koeleman, bowled P. de Ruig 1 J. D. Tresling, bowled K. Rijpma 18 W. A. Prins, c. H. Hurkmans, b. A. Maas 12 W. Mommaerts, c. H. Hurkmans, b. B. Kleefstra- 4 Th. de Klerek, not out 6 A. Fokker, not out 7 Wides 3 Byes 1 Leg byes 3 No balls 0 Totaal 134 O. M. R. W 14 5 21 3 4 2 5 0 18 4 45 6 16 1 42 1 4 0 12 0 4 2 4 0 2 0 3 0 voor 9 wickets Bowlingcijfers: A. Maas P. de Ruig F. v. Dalsum H. Hurkman3 J. Fortgens K. Rijpma B. Kleefstra E. v. Musscher H. Healey Totaal 167 M. R. W 14 4 45 3 7 0 45 2 2 0 16 0 6 1 32 2 1 0 3 0 1 0 6 1 2 1 5 1 1 0 3 0 1 0 5 0 Ranglijst eerste klasse. RANGLIJST EERSTE KLASSE «H —5 A gesp. o u g' ts 3 bo "u c b£> a V. R. A. 13 7 0 4 2 0 18 H. C. C. I ..13 7 0 3 4 0 17 H. C. C. II 12 7 2 3 16 Rood en Wit 14 6 1 1 6 0 16 V. O. C. 14 6 0 1 7 0 13 Haarlem 14 4 0 4 6 0 12 V. V. V. 14 3 0 6 11 Hermes-D. V. S. 14 1 0 4 3 1 5 BUITEN DE COMPETITIE. H. C. B. XI-A. C. B. XI. Deze wedstrijd werd Zaterdag onder on gunstige weersomstandigheden gespeeld op het Kennemer Lyceum-terrein en na 'n slech ten wedstrijd door den Haarlemschen Cricket Bond gewonnen met 40 runs. Door deze over winning is de Haarl. Cricket Bond wedetom voor een jaar eigenaar van den Zilveren Cricketbal, den wisselprijs. Het A. C. B. XI wint den toss en gaat eerst fielden op een nat veld. Spoedig bleek dat voor de Haarlemmerse, de Amsterdamsche bowler D. v. Gemen een groot gevaar was. Met uitzondering van O. Keyser (C. V. H.) en A. Heimig (Haarlem) was geen van de andere Haarlemmers in staat het den Amsterdammers lastig te maken. O. Keyser scoorde een goede 33 (5 x 4) alvorens hij na een wilden slag door N. Nagtzaam (de oud Haarlem-speler) wordt gebowld. A. Hei mig scoorde een harde 44, waaronder 3 x 6, I x 5 en 4 x 4, dus 39 runs aan boundaries. Van de overige spelers wist alleen J. Mulder juist de dubbele cijfers te bereiken. Hij scoorde een kalme 10. Het totaal was met inbegrip van slechts één extra 105 geworden. D. v. Gemen had in 13 overs 7 wicket genomen voor slechts 51 runs. De andere drie wickets waren voor N. Nagtzaam voor 25 runs. Reeds met den eersten bal van de Amster damsche innings valt een wicket, als H. Zon neveld. D. v. Gemen in de slips gevangen krijgt Ook het andere openingsbat is spoedig" ver dwenen. Maar dan houden D. de Vos en N. Nagtzaam stand, Zij verdedigen uitsluitend en er komen maar weinig runs. Van de eerste 15 overs die gebowled worden waren er 13 maiden overs. Hierna komen de runs iets vlugger, tot dat eindelijk O. Keyser, N. Nagtzaam l.b.w. krijgt voor een geduldige 11. Als vlak hierna D. de Vos door een misverstand run out gaat, ook vcor 11 runs, vallen er weer eenige wickets W. Burger met een snel gescoorde 15 en H. Schregel met 12 not out bereiken nog de dub bele cijfers. Het totaal werd met inbegrip van II extra's (waar onder geen byes) nog 65, Vermelding verdient de fraaie wijze waarop de wicketkeeper C. Poederbach G. Kornaat stumpte. H. Zonneveld bleek bij de Haarlem mers de gevaarlijke bowler en had met vijf wickets voor 13 runs in ruim 15 overs keurig gebowled. De volledige scores zijn: le innings H. C. B.: F. Vogelsang (C. V. H.) bowled G. v. Gemen 3 J. Mulder (Haarlem) bowled D. v. Gemen 10 O. Keyser (C. V. H.) bowled N. Nagtzaam 33 J. Beyk (BloemendaaD bowled D, v. Gemen 7 F. Seveke (C. V. H.) bowled D. v. Gemen 0 A. Heimig (Haarlem) bowled D. v. Gemen 44 C. Poederbach (Rood en Wit) l.b.w. N. Nagtzaam 3 A. v. Roon (R. C. H.) bowled N. Nagtzaam 0 A. v. d. Bergh (Haarlem) st, W. Vos b. D. v. Gemen 4 II. Bloemendal (Zandvoort) l.b.w. B. v. Gemen. 0 H. Zonneveld (R. c. H.) not out 0 Extra's 1 Totaal 105 Bowlingcijfers: D. v. Gemen J. Kus ter N. Nagtzaam W. Burgers le innings A. C. B.: D. v. Gemen c. A. Heimig b. Zonneveld 0 W. Engel c. F. Vogelsang b. Zonneveld l D. de Vos run out n N. Nagtzaam l.b.w. O. Keyser 11 J. Kuster c. H. Bloemendal b. T. Keyser 2 W. Vos l.b.w. A. v. Roon 1 W. Burger c. C. Poederbach b. J, Beyk 15 H. Schregel not out 12 G. Kornaat st. C. Poederbach b. Zonneveld 1 W. Dolman bowled Zonneveld 0 J. Bouw-es c. F. Vogelsang b. Zonneveld 0 Extra's 11 O. M. W. R. 15 1 4 7 51 8 2 24 11 3 3 25 1 4 Totaal Bowlingcijfers: H. Zonneveld O. M W. 151/ 7 5 A. Heimig 4 4 F. Seveke 3 3 J. Beyk 8 2 1 O. Keyser 6 2 A. v. Roon 5 2 1 Het Engelsche cricketseizoen is bijna ge ëindigd. Nog enkele county-matches resten waarna de festival-matches een waardig slot van een interessant seizoen zullen vormen. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden: Notts (5) 2-91 en 275 voor 6 (Gunn 147") speeelde een draw tegen Essex (10) 245 en 108 voor 2. Yorkshire (1) 220 en 281 eveneens een draw tegen Sussex (7) 274 en 221. Smailes, de Yorkshire-bowler nam in 2 innings 10 w. voor 70. Middlesex (3) 307 (Hendren 117") en 169—8 draw tegen Surrey (11) 120 en 141—6. De wedstrijd GloucesterLeicester verre gende. Gloucester scoorde op den eersten dag 438 voor 5, waarvan Hammond 252. Somerset Derbyshire en KentZuid-Afrikanen konden eveneens niet doorgaan. E. D. O. niet op de onderste plaats. De wedstrijd Ajax—E.D.O. heeft de beslis sing omtrent de bezetting van de onderste plaats gebracht in een voor E.D.O. gunstigen zin. Lang heeft de spanning geduurd, maar tenslotte heeft E.D.O. verdiend gewonnen. Voor E.D.O. verschenen achtereenvolgens aan slag: Van Esch, Van der Kuyl, K. Zand- stra, Van der Born, Van der Putten, J. v. d. Schaly, Kelder, Verhagen en H. Schijvenaar. Ook Ajax wase-geheel volledig. Ajax verkiest te beginnen met veld, zoo dat E.D.O. eerst gaat slaan. Voor Ajax wierp J. Blomvliet. Hij begint met twee keer vier wijd te geven. Dan kruipt K. Zandstra door het oog van een naald. Hij slaat n.l. een verren hoogen bal. Twee verre velders van Ajax rennen toe, blijven dan beiden slaanen de bal komt keurig tusschen hen in. Van den Bom is niet zoo gelukkig. Kreugel op het tweede honk vangt hem keurig uit. Deze speler maakte trouwens een uitstekende beurt. Hij heeft dezen middag meer spelers uitgevangen. Van Van der Put ten komt de eerste honkslag, waardoor Zand stra binnen kan komen. Dan gaat Van der Schaly uit op drie slag en Keider doordat hij den bal naar den werper slaat. Drie punten waren ten minste binnen! Het succes van Ajax is minder groot. Schijvenaar staat op de werpplaat en begint met Stam, één der beste slagspelers van Ajax drie slag te geven. Na hem loopt J. Blomvliet er kostelijk in. Hij is door een honkslag op het eerste honk gekomen. De bal was daar ook. Van der Put ten maakt de beweging van naar den werper te gooien enBlomvliet stapt van het honk af. Van der Putten heeft den bal echter nog en tikt Blomvliet uit. Onbegrijpelijk dat zoo'n oude rot daar nog in ioopt, II. Blom vliet gaat -dan uit door een goeden aangooi van B-orn en Ajax is uit voor nul. In de tweede beurt gaat het E.D.O. minder voor den wind. Wel begint Verhagen met een honkslag en maakt hij later, een punt door keurig het thuishonk te stelen, maar 't is het eenige punt van deze beurt. Schijve naar en Zandstra sneuvelden op drie slag en Kuyl wordt uitgevangendoor Kreugel. Na het wisselen is Schijvenaar minder op dreef. Drie spelers krijgen drie wijd van hem. Maar Verhagen doet twee keer een goede gooi naar het eerste honk en Schijvenaar eenmaal. Van der Putten maakt, daar geen fout en Ajax heeft weer drie nullen, nu met één run. E.D.O. staat met 41 voor. In de derde beurt is het succes meer aan Ajax-zijde. Bom worde uitgevangen. Van den Schaly slaat den bal naar den Ajax- werper. die hem naar het eerste honk speelt. Dan haalt Kelder het eerste honk door dat H. Blomvliet den bal laat vallen, maar door een o.i. foutieve beslissing van den scheids rechter gaat hij op het tweede uit. Van der Putten heeft ondertusschen een run geloopen Als Ajax voor de derde maal aan slag is, gaat het regenen. Misschien is het door den natten bal, maar E.D.O. maakt fouten. Bom gooit ver over het eerste heen en Van Esch mist een vangkans van H. Blomvliet. Waar schijnlijk omdat hij niet gauw genoeg succes heeft wordt Schijvenaar vervangen door Bom. Dit is echter geen verbetering. Born gooit op vier spelers, waarvan er drie vier wijd krijgen. Dan keert Schijvenaar weer terug. Door éénmaal drie slag en een vang van Van der Putten eindigt de Ajax- beurt. Er zijn echter zes spelers over de thuisplaat gekomen en dus staat E.D.O. nu met 75 achter. Doordat Koenen de vangkans van Schijve naar mist, Van Esch door een honkslag en Kuyl door vier wijd op het honk komt, raken drie honken bezet. Dan geeft Zandstra een prachttik. Hij komt er door op het derde honk en haalt drie spelers binnen. Ook Born geeft een honkslag, maar later start hij te laat van het tweede honk, en Ajax krijgt gelegenheid Van der Putten uit te maken op het eerste en Born op het derde honk. Dat was een keurig staaltje dubbelspel. Met vier runs gaat E.D.O. weer velden. Bij Ajax geeft nu alleen Gischler een honk slag. Twee vangen van Zandstra, waaronder een heel moeilijke, maken de Ajax-beurt kort en daardoor is de stand weer in het voordeel van E.D.O. (9—45). E.D.O. begint weer goed: honkslag van Schaly en driehonkslag van Kelder. Dan echter noteert Blomvliet tweemaal drieslag en Schijvenaar wordt uitgevangen.... door Kreugel. De oogst is nu maar een run. On danks twee honkslagen gaat Ajax voor nul uit, zoodat weer het gevaar bezworen is. Dan raakt de stemming onder de Ajaxieden mis. Bijna ieder speler heeft wat op te mer ken en 't spelpeil zakt geducht. Een oogen- blik leek het er op dat ook E.D.O. zich aan hetzelfde kwaad zou bezondigen. Wel was in het laatste gedeelte van den wedstrijd de verstandhouding tusschen de beide partijen minder goed. En ook met een beroep op „zenuwen" is dat niet goed te praten. Blomvliet wierp niet veel anders meer dan wijd. Alleen dat leverde E.D.O. in de zesde beurt al drie runs op. Kelder gaf een twee- honkslag maar was zoo onverstandig naar geschreeuw aan den kant te luisteren en hal verwege het tweede honk terug te keeren, waarna hij uitgetikt wordt. Hierna werp: Koenen. Verhagen geeft een klein slagje Gischler gooit den bal ver naast het eerste honk en voordat H. Blomvliet hem heeft op gehaald, loopt Verhagen de vier honken. Dan gooit Koenen vaak vier wijd, Stam wil met een hand vangen en mist Zandstra en alleen Van der Putten brengt het tot een honkslag. Kelder zorgt voor de derde nul door vlak langs het eerste honk te slaan. Op dat moment zijn er nog drie honken be zet. In de laatste beurt slaat Verhagen een hoogen foutbal en ontstaat er een hevig debat of H. Blomvliet dien nu gevangen heeft of niet. Het slot van het debat is: Verhagen uit. Hierna wordt Schijvenaar uitgevangen.... door Kreugel en Zandstra sneuvelt op drie slag. Alleen Van Esch gaf een honkslag. maar ondanks dien eindigt E.D.O. voor de eerste maal, met nul runs. Schijvenaar is ook minder goed. Hij geeft nu meermalen vier wijd. Doordat bij Ajax echter weinig geslagen wordt, komen vrij- geen spelers meer binnen. In drie slagbeur ten weet alleen Bonneveld den bal te raken Hij haalt daarmee Doon binnen en dat is de eenige run in dien drie beurten. Toen Ajax voor de laatste maal aan slag ging, de stand was toen 169, deed Van der Schaly een keurige vang. Daarna zorgden goede •^■aangooien van Bom en Verhagen voor dei, twee laatste nullen. Daarmee was het ge vaar voor goed bezworen. Ajax had niet meer gescoord en E.D.O. heeft zich door een 169 overwinning in de eerste klasse gehand haafd. De toestand van veld en bal in aanmerking genomen, heeft E.D.O. een goeden wedstrijd gespeeld. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 3—1—1—4—1—3—3—0 16. Ajax: 0—1—6—1—0—1—0—0 9. Quick—V. V. G. A. (23—1) Quick is kampioen der eerste klasse door een 231 zege op één harer voornaamste concurrenten. Het is wel een sensationeel slot. Hoe het gekomen is? Besanger wierp voor V. V. G. A., maar wierp vaak vier wijd. Bij uitzondering eens drie slag. En als hij geen vier wijd wierp werd hij geslagen. We noteerden honkslagen van: Reinshagen, Vonk, Bakker, Vrij, Lammers, T. Postma. D.w.z. dat er maar een enkele spe-' Ier niet in slaagde op hem te slaan. En als Besanger geen wijd wierp en niet geslagen werd, dan werden er in het veldwerk van V. V. G. A. fouten gemaakt. Want ook de an dere G. A.'ers hadden last van zenuwen. In de zesde beurt ging Meenhorst werpen. Maar het bleef vier wijd en honkslag. Er kwamen in die beurt vier spelers binnen en toen stond Quick al op vijftien. In de zeven de beurt stond Bouman op de werpplaat. Ook toen kwam er geen einde aan de series vier wijd, hongslagrfouten. Quick scoorde vijf runs en stond nu op twintig. In drie slag was Lammers niet geweldig,, maar de ambtena ren sloegen den bal naar den werper, naar het eerste honk of naar iemand die hem naar het eerste honk kon aangooien. Pas in de vierde kwam de eerste G. A.'er op een honk... door een fout van Reinshagen. In de vijfde beurt weer ééndoor een fout van Dollee. In de zesde beurt twee. Een door een honk slag, de ander door vier wijd. Doordat deze te vrceg ging loopen sneuvelde hij echter nog doordat Lammers Kreuger uitving (dubbel spel). Hierna zijn er in nog drie innings nog drie op de honken geweest. Weer een door een fout, een door vier wijd, en een door een honkslag. De tweede, en laatste honkslag van V. V. G. A.!.... De gelukkige, die door een fout van Postma op het eerste honk kwam, De Flart, bracht het zelfs tot een run. De eenige run van ne gen innings der V. V. G. A.! Quick speelde maar acht en bracht het tot drie en twintig. Het was geen schitterend slot van het com petitie-seizoen, maar Quick is wel in stijl gebleven: sensationeel begonnen en sensatio neel geëindigd. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 0, 0, 0, D, 0. 0. 0, 1, 0 1. Quick: 3, 1, 0. 4, 3. 4, 5, 3, 23. Haarlem II kampioen der tweede klas. Won met 172 van Duvianen. De beide kampioenen der tweede klasse A en B. speelden Zondagmorgen op het neu trale R. C. H.-terrein een beslissingswedstrijd. Zooals we verwachtten is deze geëindigd in het voordeel van Haarlem II. We hadden ech ter van de Velsenaren wat meer tegenstand verwacht. Mazee kiest velden voor Haarlem, zoodat Duvianen eerst aan slag gaan. De Mon werpt ,n door zijn toedoen vallen al gauw drie nullen: twee keer drie slag en een vangbal. Ook de tweede beurt der Velsenaren duurt maar kort. De Mon geeft één keer drie slag en Hinze doet een buitengewone vang. De Weers krijgt van schendsrechter Van der Putten uit, omdat hij buiten zijn slagperk stapt, en dan is Duvianen weer voor nul uit. Op dezelfde manier gaan trouwens nóg vier Duvianen slagbeurten, met dit verschil, dat Damgen De Weers éénhonkslagen geven en Van Dijk het zelfs tot een tweehonkslag brengt. Als tegenprestatie levert Haarlem een dubbelspel. Nieuwenhuizen wordt door Blos- mink uitgevangen. Sluiters, die voor Buis liep, was gaan loopen en was dus uit op het derde. Pas in de zevende inning komt de eerste run der Velsenaren. Stam komt door een honkslag op het eerste honk en later door een honkslag van Sluiters thuis. Verder had De Mon succes, door drie spelers drie slag te geven. Ook in de achtste beurt scoren de Velse naren nog éénmaal, doordat Bloemink, tweemaal achtereen een hoogen bal mist. In de negende beurt is De Mon weer aan het woord: tweemaal drie slag en een goeden aangooi naar het eerste honk. Haarlem wisselde goede een minder goede slagbeurten af. Eerst wierp Van Dijk twee inings en daarna Buis zes innings. Vooral de tweede beurt van Van Dijk was zwak. Met maar één honkslag kreeg Haarlem toch zes runs, dank zij eenige fouten in het veldwerk o.a. van Nieuwenhuiaen op het eerste honk, die dit keer ver beneden zijn gewonen vorm speelde. Ook in de vierde beurt kreeg Haarlem vooral punten door de fouten der Velsenaren. Wel eindigde ook eens een beurt met nul, maar toeri Duvianen aan haar eer ste punt toe was. was de stand 140. Het einde kwam met 172. De cijfers der innings waren: Duvianen: 0. 0, 0, 0. 0. 0, 1. 1. 0 2. Haarlem II: 1, 6, 0, 5, 0, 2, 1, 2, 17. Het gevolg van dezen uitslag is datu Duvia nen een promotiewedstrijd moet spelen tegen Ajax I, als laagst geplaatste in de eerste klasse. De overige uitslagen. I. V. O.—R. C. H. (8—41) I.V.O. foond den strijd tegen R. C. H. I aan met zeven man. Onder andere ontbrak Ch. de Bock, de werper. Nu nam eerst De Vries en la ter G. de Bock die plaats in. Er werd door R. C. H. op beide werpers nog al geslagen. Door de gebrekkige bezetting van het veld werden vijf goede slagen home runs. De tweede van Kors kwam toen drie honken bezet waren en leverde dus vier punten op. Toen de R. C. H.-werper Van Eek er wat in was, presteerde I. V. O. met het slaghout niet veel meer. C. Visser gaf een driehonkslag, maar sneuvelde nog toen hij trachtte het thuishonk te stelen. S. de Vries gaf een twee honkslag maar kreeg geen kans thuis te ko men. In elk geval heeft I. V. O. nog lang niet slecht partij gegeven. De cijfers der innings zijn: I. V. O.: 4, 0,1, 0, 1. 1, 0,1. 8. R. C. H.: 12, 2, 2. 2, 7, 3, 13* 41. R. C. H. 2—D. E. V. 2 (30—9) Ondanks de versterkingen door D. E. V. in het tweede negental aangebracht is het niet gelukt van R. C. H. II te winnen en daar mee in puntenaantal gelijk te komen. Zoo wel aan slag als in het veld was D. E. V. niet sterk. De R. C. H.-werper Van Thiel wisselde harde ballen af met enkele slowballen en had daar vaak succes mee. R. C. H. won dan ook alleszins verdiend. Af zonderlijke vermelding verdient wel een keu rige homerun van Willemse (R.C.H.) De cijfers der innings zijn: D. E. V. II: 0, 0, 0, 2, 0, 2, 5, 0, 9. R. C. H. n: 8, 3. 0, 1, 12, 2 4,* 30. Door dezen uitslag is R. C. H. kampioen van de Haarlemsche derde klasse C. Schoten 1—R. C. H. 3 (21—20) Schoten I streed met acht man een span- nenden strijd tegen R. C. H. IH. Na de eerste innings had Schoten de leiding, maar na de tweede R. C. H. IH. Schoten herwon haar voorsprong echter, maar een paar goede in nings van R. C. H. brachten groot gevaar mede. Na acht innings was de tijd verstre ken en stond Schoten nog met één ruil voor. De cijfers der innings zijn: Schoten I: 2,1, 12, 1, 2, 2, 0, 1 21. R. C. H. III: 0. 4. 2. 0. 0. 7, 5, 2 20. Haarlem IV kwam in haar thuiswedstrijd met slechts vijf man, zoodat de wedstrijd tegen E. D. O. IV niet kon doorgaan. Een hoofdklasse op komst? Vergadering van den K. N. V. B. in Den Haag. In Den Haag heeft het parlement van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond een vergadering gehouden, waar enkele be langrijke besluiten en beslissingen moesten worden genomen. Voor den derden keer kwam het onderwerp: strafrechtpleging aan de orde. Nu is ten slotte besloten het rapport Verwoerd, van 1934, dat destijds naar de commissie werd terug gewe zen, aan te nemen. Daardoor blijft de strafrechtpleging aan het bestuur verbonden. De afdeelingsbesturen zul len echter uitgeschakeld worden, waardoor de procedure sneller verloopt. Een eigen orgaan krijgt de K. N. V. B. niet. Met 54 tegen 7 stemmen werd dit besluit ge nomen na" behandeling in groote trekken van het rapport der desbetreffende studiecom missie. De begrootmg sluit dit jaar met een bedrag van f 145.700. Belangrijk ook was een voorstel van de af- deeling vier, om een commissie te benoemen die de wenschelijkheid en mogelijkheid zal onderzoeken om het aantal to spelen com petitiewedstrijden uit te breiden. Het voorstel werd met overgroote meerder heid van stemmen aangenomen. Waartoe dit zal kunnen leiden, is uiteraard nu niet reeds te voorspellen. Zeker is echter dat, indien werkelijk eens tot uitbreiding zou worden besloten, veel nieuwe mogelijkheden opdoemen, waarbij men o.a. kan denken aan de instelling van een z.g.n. hoofdklasse. Verder kwamen geen belangrijke punten aan de orde. Wel werd nog het woord gevoerd door den heer W. Muiier, het 70-jarige eerelid van den K. N. V. B., die dank bracht voor de hulde die men hem bij zijn jubileum had bewezen en die een ernstig waarschuwend woord liet hooren, opdat men ervoor zou waken dat ons voetbal niet zou ontaarden. Krachtig optreden tegen incidenten, die de publieke opinie over het voetbal in gevaar kunnen brengen is z.i. zeer noodzakelijk. Strenge straffen tegen hen die anderen in het voetbal lichamelijk letsel toebrengen zijn op haar plaats en daarvoor mag men niet terug schrikken.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10