DE BILT Komngmnefeesten POSTZEGELS op Uw brieven te plakken. Suède jasjes Nieuwe Uitgaven. MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 HA ARE EM'S DAGBEAD 2 (Vervolg van pag. 3) Geslaagde feesten te Bloemendaal. Met groote zorg, evenals vorige jaren, had de Commissie voor de Koningïnnefeesten te Bloemendaal, als altijd geassisteerd door P.W., het terrein in park Duin en Daal in orde ge maakt. Maar de nationale- en oranjevlaggen wap perden ditmaal niet vroolijk want dreigende luchten kwamen aanrollen. Toen het veld zich langzamerhand vulde met publiek, was het nog droog. De ondernemers der tenten waren in span ning. Voor hen zou een regendag een groote financieele strop beteekenen. De draaimolen, de zweefmolen, schiettent, poffertjeskraam en de tentjes van het crisis comité ^waren om het veld gebouwd. In het midden verhief zich het podium, waar de bur gemeester Jhr. Mi\ C. J. A. den Tex zijn ope ningsrede hield, nadat de stafmuziek van de burgerwacht uit Haarlem onder leiding van Luitenant-Kapelmeester Henry Schulpzand uit Overveen op het feestterrein was aange komen, waarbij zich de feestvierders uit Over veen hadden aangesloten. Toen de burgemeester het veld betrad met mevrouw den Tex, aan wie bloemen werden aangeboden, speelde de muziek het Wilhelmus. De burgemeester zette in zijn openingsrede uiteen, waarom de feesten toch door zijn ge gaan, niettegenstaande België rouwt om zijn jonge Koningin, ondanks het velen zwaar te moede is en de parades zijn afgelast. Maar door het afgelasten zouden in de eer ste plaats de kinderen worden getroffen en dan diegenen, die in deze tijden moeilijk eenige bijverdiensten kunnen missen. En wij ouderen, ging de burgemeester voort, denken in deze dagen juist veel aan onze Koningin, met wie wij zooveel leed gedeeld hebben. Het weer is hierbij maar een ondergeschikte factor. Spr. eindigde met een „Leve de Ko ningin!" waarna de muziek het Wilhelmus speelde. Mr. F. J. D. Theijse, voorzitter van de Cen trale Commissie en van „Bloemendaal's Bloei", wees op de eenheid in de feestviering te Bloe mendaal, bracht een woord van dank aan de Commissie en besprak op geestige wijze de belangrijkste punten van het programma. Spr. eindigde met: „Leve de Koningin, leve Bloemendaal. leve de Feestcommissie!" Nu kon het spel beginnen. De burgemeester trok met zijn kinderen ter vroolijke keuken; de draaimolen opende zijn zeilen, de poppen kast trok dadelijk toeschouwers. De malsche buitjes, die van tijd tot tijd vielen, vermochten de feestvreugde niet te storen en de opkomst was bevredigend. De draaimolen en de zweefmolen vormden weer de grootste attractie voor de jeugd. Paul en Tony met hun goocheltoeren en „Ta feitje dek j.e", Hans Ludwig, de ladderacrobaat, Bib en Bob hadden groot succes. Van de tenten voor het crisiscomité vormde de vroolijke keuken het middelpunt. Er is har telijk gelachen en veel stukgesmeten. Ook het Hoofd van Jut werd druk bekogeld. Onderwijl waren op straat de kinderspelen begonnen, waar de ouders groote belangstel ling toonden voor de verrichtingen van hun kroost, 's Middags werden die voortgezet om mooie prijzen. Uitslagen: Pensteken jongens: le pr. H. Greater. Zakloopen jongens: le pr. A. Hoolhorst. Hardloopen met hindernissen voor jongens: le pr. Adr. Wigman. Karretjesrijden voor meisjes: le pr. Annie v. Item. Pensteken meisjes: le pr. Dolly Cassee. Ringsteken op rijwielen voor meisjes: le pr. Trudi Cornelissen. Tons'teken voor jongens: le pr. P. Tuilenaar. Tonloopen meisjes: le pr. Annie Schoorl. Tonloopen jongens: le pr. A. Mudde. Het vele water bij dit laatste evenement werkte weer geducht op de lachspieren. 's Avonds gaf Euphonia een muziekuitvoe ring te Overveen, terwijl Bl. Chr. Gemengd Koor een zanguitvoering gaf in de muziektent in het Bosch. Met een filmvoorstelling van Hollandia uit Haarlem en een mooi vuurwerk in Duin en Daal, waar Sursum en Euphonia medewerking verleenden, werd het feest besloten. In Aerdenhout. Het programma in Aerdenhout is op nor male wijze uitgevoerd. Alleen de gecostumeerde optocht ondervond vertraging, omdat verschillende deelnemers twijfelden of het bloemencorso wel zou door gaan met de regenbuitjes. Aan de Openb. School had de prijsuitdeeling plaats: Rijwielen; le pr. Hetty Blom. id. Aagje v. d. Weyde. Autopeds: le pr. Adolf Davidson. Poppewagens: le pr. Maria Revalk. Diversen: le pr. kinderen Boelstra. Gecostumeerdle pr. kinderen Schmidt, id. Kinderen Top Groen, id. kinderen Weintjes. SEPTEMBER HERFSTMAAND? Maakt er ZOMERMAAND van doorZÜMER- (Adv. lngez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 2 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Saalbom-Ensemble: „De andere Wereld". 8 15 uur. Luxor Sound Theater: ,.De geheimzinnige" en „De Filmster". Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Hartedief". Op het tooneel Brasello's, evo luties op het slappe koord. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Gruss und Kuss, Ve- ronika" met Franziska Gaal. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Anny Ondra in „Groote schoonmaak". Op het tooneel Herbert Zernik, international variété-parodist. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 3 SEPTEMBER Statenzaal (Prinsenhof). Raadsvergadering 1 30 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 u. Stadsschouwburg: Saalbom-Ensemble: „De andere Wereld." 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Bloemendaal: Gemeenteraad, 2 uur. Zandvoort. Gemeenteraad, 3 uur. Heemstede: Gvmeenteraad 8 uur De groote autotocht naar Noordwijk was een groot succes, niet minder dan 13 bussen waren noodig voor de 350 kinderen. De heer B. Straus, die de ziel is van de feesten in Aerdenhout. heeft hiermede den kinderen een heerlijken middag bereid. Onderwijl werd de jeugd getracteerd. waar voor welwillend was gezorgd door de Sierkan, Smit en Zn. te Haarlem, Giesker en de melkerij Marienbosch. Tegelijkertijd had een opvoering plaats van „Filmmaniakken" van Henk Bakker achter de Openb. L. S. onder regie en spelleiding van den heer Van Holland, De vele aanwezigen hebben van deze uitstekende opvoering bui tengewoon genoten. Ook in Aerdenhout volgde tot slot een vuur werk. Te Heemstede. Hoewel de lucht zwaar bewolkt en de kans op regen niet uitgesloten was, waren tegen half 3 in den middag eenige honderden be langstellenden voor het Ververschingshuis in Groenendaal aanwezig om getuige te zijn van de verrichtingen van ,De Korver's ensem ble" uit Utrecht, en doordat het weer zich steeds beter deed aanzien, steeg de publieke belangstelling voortdurend. Uit wat dit gezelschap in de 2 uur van haar optreden liet zien, bleek dat de commissie tot viering van Koninginnedag geen slechte keus had gedaan. Vooral de jeugd heeft ge noten van ..Bentlich. de man met de leven de pop". De heer De Korver, de leider van het gezelschap trok ieders bewondering als „de elastieke man". Een Engelsch zang-, dans en muzieknummer uitgevoerd door Willy en Berto was een aardig intermezzo tusschen krachttoeren als die van „De Vree's Gladia toren" en het acrobatenwerk van „de Cris- tons" en het werkelijk goede jongleurwerk van Berto. Alles bijeen was het een aardig programma, waarbij de artisten vaak luide werden toegejuicht. De Harmonie St. Michael luisterde deze feestelijkheid op. Des avonds werd op het Raadhuisplein een feestconcert gegeven door het Fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer R. van 't Hoff, in samenwerking met de Heemsteedsche Oratorïumvereeniging H.O.V., waarvoor een groote belangstelling bleek te bestaan. Het programma begon met het Wilhelmus en enkele andere volksliederen door „Excel sior", dat daarna een viertal nummers ten beste gaf. De H.O.V. kwam daarna aan de beurt en vervolgens weer „Excelsior". Als slot het „Wien Neerlandsch bloed". De vrij sterke wind was vooral hinderlijk voor den zang. Overigens was de uitvoering keurig verzorgd en was het publiek vrij gul met applaus. Op het balcon van het verlichte raadhuis wonden B. en W„ enkele raadsleden en ge- noodigden het concert bij. In het dorp heerschte over het algemeen een heel rustige stemming. De opgeschoten jeugd stak wat straatvuur werk af, waartegen de politie ptrad. Hier en daar een haring-, zuur- en paling tentje. Merkbaar is dat de meesten die feest wil den vieren naar Haarlem waren getrokken. De trams waren den geheelen avond dan ook overvol. De jeugd uit de omgeving van de Zandvaart had met kano's en kleine bootjes een imi tatie-gondel tocht georganiseerd. Van de Zandvaartbrug gezien, leverde die schomme lende ranke vaartuigjes, rijk versierd met oranjekleurige lampions een a ardige aan blik op. De bewoners van het Fr. van Eedenplein hadden onderling een oranjefeestje georgani seerd. Te omstreeks 12 uur. toen de regenkans eenigszins geweken was, werd onder groote belangstelling in het gazon de nationale drie kleur geplant De bedoeling was des middags een film- vertooning te geven, maar B. en W. hadden wegens daaraan verbonden gevaar, daar geen vergunning voor gegeven. Des avonds was het groote plein versierd met een groote hoeveelheid oranjekleurige lampions, evenals de bloemperken op het plein en de tuintjes der bewoners. Op een open terrein naast het plein werd een aardig vuurwerk afgestoken. Natuurlijk trok dit intieme oranjefeest veel belangstel ling ook uit de omgeving. Om half 11 heerschte in Heemstede weer de gewone rustige Zaterdagavondstemming. Het muziekconcours op Koninginnedag. Om twee uur in den namiddag begon het concours in Den Hout. waarvoor uitsluitend korpsen van beter gehalte zich als deelnemer hadden opgegeven. En er ls inderdaad dik wijls superieur werk geleverd, terwijl geen oogenblik de gedachte aan minder voldragen werk den luisteraar behoefde teleur te stel len. 't Was daarom jammer, dat de belang stelling, wat 't aantal bezoekers aangaat, slechts matig was. Doch er was groote waar deering voor het werk der muziekkorpsen, waaronder een drietal uit Haarlem en de naaste omgeving. Na een kort openingswoord van den heer Fr. Duyn, lid van het Centrum comité der vei'. Koninginnedag, opende het Chr. Fanfarekorps „Arit et religioni" (dir. F. A. Dekker) het concours. Het kwam uit in de afd. uitmuntendheid en toonde zich daar inderdaad op zijn plaats. De stemming der instrumenten onderling liet niets te wen- schen, de nuanceering was hoogfijn, het rythme perfect. Nog eenmaal kwam met een ander korps de heer Dekker in 't krijt, n.l. met „Crescendo", Spaarndam. Ook dit korps maakte weer een heel goeden indruk. In de Marche des flambeaux kon af en toe het rythme nog markanter, maar opvatting en klank waren zeer te roemen. Ook de Heem stedenaren met het gunstig bekend staande harmoniekorps „Eensgezindheid" maakten een beschaafden indruk met Vlessings Suite pastorale. Er werd mooi genuanceerd. Het slot echter van 't vrije werk vertoonde in de voordracht een inzinking, zoodat dit gedeel te wat koud aandeed. In dezelfde afd. uit muntendheid harmonie kwam het korps uit Weesp (Soli Deo Gloria) met de ouverture „Le Calife de Bagdad" keurig verzorgd werk ge ven. hoewel naast zooveel accuratesse ook wat meer warmte in de voordracht welkom was geweest, 't Geheel bleef wat vlak. maar 't vrije werk gaf revanche Nog was er in de eere-afd. fanfare het zeer mooie korps uit Zaandam, bestaande uit per soneel van Albert Heijn, ons groote verras singen komen brengen. In de breed opgezette Marche triumphale van Gadenne toonde zich dir. G. Brouwer weer man van smaak en groote ervaring. Zijn fijn-beschaafde voor dracht. wei-overwogen nuanceering en mooi klankensemble gaven den hoorder veel voldoening. Opmerkelijk waren de mooie so nore bassen, het saxo-ensemble, de solo-pis ton nist. De nu nog komende korpsen behoorden alle tot de afd. harmonie. Onder directeur «Toosten kwam „Sursum Corda" uit Kromme nie ons weer laten hooren, hoe men benoor den het Noordzeekanaal steeds in de muziek - ensembles hooge eischen stelt aan schoonen klank. In tegenstelling met Weesp had Krom menie een sappiger toonvolume. De nauw keurigheid echter deed tegenover Weesp nog al onder, hoewel in 't zeer moeilijke „Ballet d' Isoline" van Mesager in velerlei opzicht, vooral in de rijkelijk aangebrachte figura ties, hoogst loffelijk werd gemusiceerd. Bij den solo-klarinettist was de muzikale voor dracht zeer te roemen. Het slot van dezen mooi geslaagden wed strijd leverde dir. Joh. Bonte met zijn pracht- korps „St. Gregorius de Groote" uit Den Haag. Met twee werken van Von Weber ver overde deze dirigent de harten der opgetogen luisteraars. De ouverture „Oberon" was voor naam van opvatting en edel van klank. De stemming, was dan ook perfect, zóó zelfs dat het opviel, hoe in het neventhema de solo klarinettist een zwevinkje hooger had mogen blazen. In de doorvoering bleek het hout wat dun tegenover het koper, maar op zichzelf zijn dit kleinigheden die slechts de aandacht kunnen trekken in de nabijheid van zoo ab solute klankschoonheid. De voordracht der ouverture bij de opera „Peter Schmoll" stond in niets ten achter bij die harér beroemde kunstzuster. Tegen den avond liet de jury (de heeren A. L. Hazebroek, Jos. de Klerk en J. A. Meng) de volgende uitspraak bekend maken: Afd. uitm. fanfare: „Arti et religioni", Haarlem, le prijs, 348 punten. Eere-afd. fanfare: „Crescendo", Spaarndam, le prijs, 343 p. ..Albert Heijn", Zaandam, le prijs. 385 p. Afd. uitm. harmonie: „Eensgezindheid", Heemstede, 2e prijs, 311 punten. „Soli Deo Gloria". Weesp, le prijs, 364 p. Eere-afd. harmonie: „Sursum Corda", Krommenie, le prijs, 347 punten. Sup. afd. harmonie: „St. Gregorius de Groote", Den Haag, le prijs, 390 punten. Behalve de zilveren lauwerkransen, waar onder een enkele in verguld zilver, waren er nog drie extra prijzen in geld uitgeloofd, ten bedrage van resp. f 100,f 50.en f 25. voor hen die de hoogste puntentallen behaal den. 't Is gemakkelijk te zien uit bovengaand lijstje, wie de gelukkige winnaars waren. Aan 't slot van dit verslag past een woord van lof aan die leden van het Centrum-comité, die door hun organiseerend werk het welslagen van dit mooie concours hebben mogelijk ge maakt. G. J. KALT. VRIJE HAARLEMSCHE SCHILDERSCHOOL. Op Woensdag 4 September, zal de Vrije Haarlemsche Schilderschool, gevestigd Kam persingel 42, worden geopend. Behalve het on derwijs in het teekenen en schilderen van stillevens, bloemen, gipsmodellen, zoowel als het beoefenen der grafische kunstenetsen, kopergravure, houtsnede, houtgravure, litho grafie) zal er gelegenheid zijn met of zon der correctie tot het teekenen en schilde ren van het menschelijk lichaam naar levend model. De leiding der school berust uitsluitend bij den kunstschilder en graficus Jan Visser, die tevens de lessen zal geven. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Dinsdag 3 September 1935, 's avonds van 8 1/49 1/4 uur, door den heer George Robert. Programma 1. Praeludium et Fuga b kl. t. J. S. Bach 2a. Sempre semplice b. Canzona S. Karg-^-Elert 3. Passacaglia, koraal en fuga over gez. 17, C. de Wolf 4. Prélude et petit Canon, V. d'Indy. 5. Pièce sur des Airs populaires flamands, Nadia Boulanger. 6. Final Iste symphonie L. Vierne. W. PARSON JUBILEERT. 1 September 1915 trad bij de firma Franken als kellner in dienst de heer Wouter Parson. En sedertdien verrichtte hij onafgebroken zijn dagelij ksche taak, steeds tot voldoening van de gasten van Franken's lunchroom en van zijn werkgevers. Heel wat menschen heeft de heer Parson in deze twintig jaar bediend en langzamerhand is hij zoowel in Haarlem als erbuiten een be kende persoon geworden. Velen kennen hem en velen kent hij. Een bewijs van zijn popula riteit is wel, dat hij in een filmjournaal op het witte doek is verschenen. Bekend is hij ook, doordat hij vaak 's win ters bij hevige kou den dienstdoenden ver keersagent op de Groote Markt koffie of war me soep brengt. Ter gelegenheid van zijn jubileum is den heer Parson een medaille met oorkonde ge schonken. ONGELUK OP DEN ZEEWEG. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks half drie reed de 30-jarige J. H. S„ wonende aan de Amsterdamsche Vaart te Haarlem, per motorfiets in de richting van het Bloemendaalsche strand. Op de duo zat de 48-jarige A. S., uit de De Clercqstraat te Haarlem. Vermoedelijk doordat het rubber van een der steunblokken afschoof, viel laatstgenoemde van den motor op den weg. Hij kreeg verschillende hoofdwonden alsook schaafwonden aan den rechterarm en een hersenschudding. Hij werd door Dr. Immink voorloop ig verbonden, waarna hij per zieken auto van Mathot naar het ziekenhuis St. Joh. de Deo te Haarlem werd overgebracht. WEER DE GEVAARLIJKE BOCHT. Zondagmiddag 12-14 uur, toen de 30-jarige wielrijdster M. R.L., wonende in De Witte straat, Amsterdam, per rijwiel den Hoogen Duin en Daalscheweg afreed in de richting Zomerzorgerlaah, verloor zij in de gevaarlijke bocht bij het Zandgat de macht over het stuur, zoodat zij tegen het langs den weg staande ijzeren hek botste. Dr. Oldenburgh verleende medische hulp. Zij had vermoedelijk een in wendige kneuzing in den rug en is per taxi naar huis gegaan. HEEMSTEDE. ONDERHOUD MOTORRIJWIELEN POLITIE. B. en W. stellen den Raad voor, hun een crediet verleenen van 450.voor verhoo ging van den post „onderhoud motorrijwielen" der begrooting 1935. Het oudste der twee motorrijtuigen van de poiitie moet n.l. grondig worden nagezien en verschillende onderdeelen moeten worden vernieuw en het gewone onderhoud der twee rijwiele zal, mede door drukker gebruik dat er van wordt gemaakt, ongeveer 85 meer kosten dan is geraamd. VERKOOP GROND VAN TERREIN „VALKENBURG". B en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen voor de gemeente te verkoopen, aan de heeren H. S. Honig en C. W. A Mou wen. beiden wonende te Eindhoven, een per ceel bouwterrein, groot plm. 760 M2. gelegen aan de noordzijde van de Torenlaan, tegen den prijs van 8 per M2. ONTVANGEN: Nieuwe Collecfie Verlaagde p^WElLL ZOON Barteljorisstraat 26-28 (Adv. lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 764.6 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 748.2 m.M. te Stornaway. en voorspelt: Meest matigen Zuidwestelijken tot Weste lijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets kouder, vooral des nachts. Uit het Buitenland Wellicht tijdelijke weersverbetering. Nog steeds blijft de depressie over de Brit- sche Eilanden stationair, doch thans wordt zij dieper bij Schotland. Aan haar Zuidzijde waait het over het Ka naal en de Zuidelijke Noordzee vrij krachtig. Overigens is het vrij rustig weer. De beide hoogedrukgebieden in het Zuiden en Noorden verloren aan beteekenis. Over Finland en Lap land bevindt zich een vlakke depressie nog door een onbeteekenende rug van hoogen druk van de Britsche depressie gescheiden. Over het Zuidelijk deel van het waar nemingsgebied herstelt zich de hooge druk en het is niet onwaarschijnlijk dat daar een tijdelijke weersverbetering uit voorkomt. De temperaturen zijn sinds gisteren over Zweden gedaald, evenals over Noorwegen. Over het grootste deel van de Britsche Eilanden, over onze omgeving en Duitschland zijn de ochtendtemperaturen iets hooger, ter wijl over Frankrijk de veranderingen uiteen liepen. Plaatselijk zijn groote hoeveelheden regen afgetapt. Calais had 25 m.M., Aberdeen 18 m.M., Stockholm 19 m.M., Abisco 14 m.M. In ons land bracht een onweer hedennacht in Vlissingen 6 m.M. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 758 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 2 September: Hoogste gisteren 72 F. Laagste heden nacht 63 F. Hoogste heden tot 12 uur 72 F. De reis van ir. Mussert. Dr. Colijn heeft inlichtingen aan den Gouverneur-Generaal gevraagd. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Albarda, in verband met het ont vangen in een bijzondere audiëntie door den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië van den heer Mussert, leider der Natio- naal-Socialistische beweging en het hem, zonder toepassing van- bijzondere bepalingen, in de gelegenheid stellen in een aantal beslo ten vergaderingen het woor dte voeren, heeft minister Colijn geantwoord, dat hij ter zake inlichtingen heeft gevraagd aan de ngouver- neur-generaal van Nederlandsch-Indië. Na ontvangst daarvan stelt hij zich voor op deze aangelegenheid terug te komen. HET JUBILEUM DER FIRMA H. P. MULLER. De dameshoedenzaak van de firma H. P. Muller. Groote Houtstraat 110, bestaat heden veertig jaar. Om aan dit feit een bijzonder cachet te geven heeft de firma in haar eta lages eenige modellen geëxposeerd, zooals zij in achtereenvolgende perioden in deze veer tig jaar door de dames gedragen werden. Men treft modellen aan uit 1895, 1905, 1915, en uit latere jaren. Op deze kleine tentoon stelling die zeer smaakvol gearrangeerd is, willen wij gaarne nog eens de aandacht ves- stigen, omdat zij een typisch beeld geeft uit de grillige historie van den dameshoed. Onze vrouwelijke stadgenooten zullen on getwijfeld de étalags der jubileerende firma met veel interesse in oogenschouw nemen JUBILEUM H. A. C. M. VRINS. Zondag was het 25 jaar geleden dat de heer H. A. C. M. Vrins. alhier, conducteur bij de N.Z.H.T.M. bij die Maatschappij in dienst trad. De heeren P. M. Gieske, le chef van den Uitvoerenden Dienst en Ir. B. Nugteren, chef van Exploitatie, kwamen hem te zijnen huize gelukwenschen en boden hem, namens de directie, de gebruikelijke enveloppe aan. Ook afgevaardigden van het Jubileumfonds kwamen den jubilaris een geschenk aanbie den. Zijn vrouw kreeg bloemen van het Fonds. WINKELDIEFSTALLEN. Vijf vrouwelijke leden van het personeel van een „warenhuis" hier ter stede zijn Zaterdagavond aangehouden, als verdacht van diefstal uit dat magazijn van verschil lende kleedingstukken en andere artikelen, als een pyjama, een paar pantoffels, twee overhemden een pot jam, een sigarenaan steker, boodschappen en andere tasschen, knotten wol, fruitmesjes, een koralen arm band, snuisterijen en verschillende snoepe rijen. Eveneens werd aangehouden de moeder van een der vijf verdachten, die als heelster optrad. De goederen zijn te haren huize grootendeeis in beslag genomen. Alle zes verdachten heben bekend. De Bisschop van Haarlem. Belangstelling van den Paus. Z.H. Paus Pius heeft (naar de Maasbode meldt) door bemiddeling van den Nuntius te Brussel een telegram gezonden aan Mgr. J. D. J. Aengenent. De vertaling hiervan luidt als volgt: De Heilige Vader, zee getroffen door het bericht van de ziekte van Z. H. Exc. mgr. Aengenent, zendt hem Zijn bij zonderen Apos- tolischen zegen als onderpand van de hemel- sche vertroostingen. Ik voeg hierbij mijn allerbeste wenschen en verzoek mij op de hoogte te houden van het verloop. W.g. Mi- cara, Apostolisch Nuntius. JUBILEUM. Heden is de gouden medaille der Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen uitgereikt aan me juffrouw Martha Slosser, die 35 jaar de familie Van Lennep, Heerenweg te Heemstede, trouw en vol toewijding heeft gediend. De oorkonde der vereeniging werd de jubilaresse door me vrouw DyserinckVan Gilse van der Pais met een bijzonder hartelijke toespraak overhan digd. De jubilaresse en mevrouw Van Lennep ontvingen van de afdeeling Haarlem en Om streken bloemen. Het vliegtuig door J. H. W. v. d. Muelen. Wij ontvingen no. 2 en no. 3 van Meulen- hoff's luchtvaart-bibliotheek, resp. getiteld „Het vliegtuig, opbouw en werking" en „Het vliegtuig, materialen en constructie" en ge schreven door J. H. W. v. d. Muelen. Drankwetgids. Verder kregen wij een „Drankwetgids ten behoeve van de Nederlandsche drankweer", samengesteld in opdracht van en uitgegeven vanwege de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme. Kamperfoelie, door A. A. Milne. Aesculaap in China, door A. Gervais In de Karavaan-serie, die wordt uitgegeven door Boucher in Den Haag zijn twee boeken verschenen. „Kamperfoelie" van den Engel- schen schrijver A. A. Milne en „Aesculaap in China" van den Franschen arts, A. Ger vais. Het eerste boek, no. 6 in de Karavaan- serie, werd vertaald door Ed. de Nève. „Aesculaap in China" de Fransche San Michele, is vertaald door N. Brunt. Het is no. 5 uit de serie. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 2 September 1931 Hooge Prijzen f 25000.— 11114 f 1500.— 16286 f 1000.— 5747 18176 f 400.— 3444 9594 10776 18937 f 20017095 18754 f 100.— 9777 14312 18031 20821 Prijzen van i5 44 47 94 110 125 133 174 192 218 253 266 309 331 345 349 373 389 397 401 444 445 513 526 559 580 605 608 662 734 756 784 807 813 874 935 950 958 972 1045 1064 1104 1137 1162 1173 1185 1189 1206 1255 1292 1359 1366 1385 1387 1436 1485 1540 1565 1568 1588 1.605 1606 1635 1668 1674 1684 1688 1698 1701 1743 1780 1787 1806 1819 1838 1859 1879 1917 1936 1964 1979 1996 2004 200G 2028 2059 2072 2117 2188 2265 2296 2346 2357 2407 2412 2434 2437 2452 2510 2518 2519 2564 2567 2617 2628 2661 2684 2685 2712 2718 2724 2750 2756 2810 2845 2871 2937 2944 2953 2965 3115 3180 3197 3275 3292 3316 3319 3360 3404 3411 3421 3460 3479 3490 3504 3506 3540 3553 3573 3636 3676 3690 3828 3838 2862 3887 3916 3933 3971 3979 3989 4049 4141 4215 4249 4258 4260 4283 4329 4380 4428 4494 4503 4531 4532 4553 4572 4618 4625 4640 4731 4755 4812 4841 4842 4885 4901 4919 4923 4956 4973 4976 4977 4982 5003 5007 5010 5014 5072 5090 5110 5182 5217 5218 5287 5292 5307 5316 5372 5419 5457 5474 5509 5527 5546 5599 5621 5634 5656 5682 5699 5746 5748 5795 5799 5811 5826 5889 5912 5914 5940 6025 6033 6045 6076 6078 6090 6099 6141 6239 6257 6265 6334 6361 6391 6414 6418 6489 6511 6518 6536 6591 6598 6671 6692 6741 6762 6807 6808 6814 6835 6863 6881 6954 6976 6983 7018 7042 7161 7186 7225 7294 7331 7384 7421 7433 7439 7463 7482 7522 7574 7607 7609 7622 7627 7665 7676 7733 7771 7821 7832 7853 7392 7923 7983 8033 8048 8053 8109 8128 8134 8259 8269 8276 8298 8316 3367 8405 8438 8550 8576 8587 8621 8628 8636 8652 8729 3786 8851 8911 8961 8980 9050 9056 9076 9081 9093 9145 9184 9229 9349 9383 9413 9466 9469 9489 9509 9514 9565 9704 9714 9730 9741 9753 9770 9812 9828 9837 9853 9873 9915 9975 9976 9997 10041 10074 10203 10249 10261 10285 10328 10364 10390 10426 10427 10436 10460 10461 10518 10620 10625 10698 10758 10801 10827 10846 10866 10878 10899 10915 10933 10970 10981 10988 11003 11016 11032 11040 11058 11080 11086 11087 11098 11129 11171 11197 11199 11205 11221 11233 11280 11345 11352 11369 11390 11402 11453 11457 11504 11505 11540 11568 11594 11G95 11696 11711 11771 11901 11902 11904 11917 11920 11943 11948 11989 12018 12112 12122 12124 12138 12174 12184 12233 12239 12255 12271 12292 12312 12316 12353 12359 12363 12404 12497 12507 12518 12551 12580 12583 12605 12613 12642 12647 12659 12670 12707 12709 12720 12724 12753 12761 12774 12790 12793 12815 12819 12823 12843 12848 12864 12889 12952 12953 12969 12977 12987 13020 13060 13074 13097 13118 13124 13131 13159 13202 13337 13388 13425 13436 13476 13533 13580 13594 13628 13630 13644 13657 13660 13664 13719 13743 13784 13787 13831 13853 13858 13885 13917 13933 13945 13949 13955 13981 14035 14098 14154 14183 14191 14271 14321 14330 14344 14356 14359 14387 14417 14514 14520 14523 14535 14570 14580 14597 14611 14674 14686 14758 14817 14832 14844 14898 14901 14979 14983 14991 1.5000 15091 15104 15108 15132 15169 15182 15196 15218 15278 15291 15343 15419 15482 15529 15544 15569 15615 15648 15676 15690 15702 15710 15711 15788 15847 15910 15929 15951 15968 15984 15992 16053 16085 16100 16140 16145 16184 16276 16287 16292 16315 16353 16393 16465 16482 16493 16509 16536 16543 16571 16580 16597 16614 16692 16802 16818 16820 16836 16845 16847 16916 16922 16981 16998 17044 17080 17103 17107 17120 17124 17186 17194 17207 17228 17306 17320 17329 17375 17388 17400 17418 17438 17509 17517 17544 17550 17552 17611 17626 17728 17751 17771 17808 17822 17920 17937 17997 18062 18065 18072 18078 18085 18102 18126 18128 18205 18206 18212 18305 18320 18339 18398 18402 18409 18439 18475 18492 18527 18535 18581 18601 18644 18682 18683 18706 18740 18755 18762 18789 18807 18836 18869 18964 19006 19048 19085 19092 19099 19131 19135 19169 19189 19220 19286 19336 19367 19373 19407 19476 19479 19485 19504 19538 19572 19578 19591 19601 19630 19657 19658 19681 19713 19740 19779 19826 19829 19853 20022 20033 20059 20072 20089 20142 20152 20177 20188 20321 20378 20393 20394 20408 20412 20430 20455 20479 20523 20530 20568 20606 20723 20735 20791 20852 20856 20920 20921 20942 20943 20981 20993

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2