HAARLEM'S DAGBLAD Werkzoekenden ZEILEN WORSTELEN. KANO-SPORT PING-PONC. POSTDUIVEN. GOLF. SCHAKEN HENGELEN KYNOLOCIE. 20 KORTING r ADVERTEERT Dr. Tj. Halbertsma A. J. VAN REIJZEN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 H A A R L" E M'S DAGBt A D 11' Zeilwedstrijden met een aanvaring, Goed weer voor de sharpies. Zondag hield de Haarl. Jachtclub haar jaarlij ksche nationale wedstrijden op het Noorder Buitenspaarne en Mooie Hel te Haarlem. Hoewel het weer zioh slecht li-et aanzien, was het Zondags toch nog vrij goed. De wind was erg wisselend in sterkte en richting, zoodat het geluk ook wel een rol speelde. In alle klassen startten een flink aantal deelnemers; vooral in de Regenboogklasse en de Pampusklasse waren mooie velden aanwezig, die interessanten strijd te zien gaven. Saenden werd zoowel des ochtends als des middags mooi eerste, zoodat Leen de Wit wel tevreden kon zijn. Brand (H.J.C.) en Zuiderbaan (De Kaag) streden een feilen strijd om de tweede plaats. In de ochtend wedstrijd kroop laatstgenoemde bij de Spaarndammerboei tusschen de Nimf en de boei, vroeg ruimte, maar kreeg die niet, waarvan een stevige aanvaring, met een pro test het gevolg was, dat echter niet werd toe gewezen. Brand werd daardoor tweede ei Heijnen derde. In de Pampusklasse werd in beide wedstrij den hetzelfde resultaat behaald. Reitsma werd beide malen eerste, S. v. d. Steur tweede en Jhr. Benthem v. d. Berg, derde In den groepswedstrijd voor 12-voetsjollen liet De Kaag wegens onvolledigheid verstek gaan. De strijd werd nu beslist door de teams van de Zaanl. Z. V. (S. de Wit, Lands man en v. Lijnen Noomen) en de H. J. C. (Evers, Venema en de Visser). Evenals ver leden week op het Alkmaarder' Meer waren ook nu de Zaandammers het snelst en be haalden een flinke overwinning. Zij bezetten de eerste, tweede en vijfde plaats, terwijl de Haarlemmers drie, vier én zes werden. Het was mooi weer voor de sharpies. Glad water met een licht briesje en deze klasse maakte zeer snelle tijden. De beide Nauta's van De Kaag waren zeer op dreef en haalden één eerste, twee tweede prijzen en de Shar- piewisselbeker weg. De Sam-Sam van Koper iH.J.C.) kreeg twee derde prijzen. Bij de 12-voetsjollen wonnen S. de Wit (Z.Z.V.) en Braunberger (R.Z.V.) beiden een eersten prijs. Van de Haarlemmers wist alleen Evers zich twee maal derde te plaat sen. De volledige uitslagen luiden: Pampusklasse 1. Ruiter, R. Reitsma. 2. De Steur, L. v. d Steur. 3. Wervelwind, Jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh. 's Middags: 1. Ruiter; 2. De Steur; 3. Wervelwind. Jollenklasse: 1. Tulla, S. de Wit, 2. Ans, G. Landsmaj 3. Windekind, H. Evers. 's Middags: 1. Pinokkio, J. N. Braunberger. 2. Wig, G. V, Lijnen Noomen, 3. Windekind. B. M. Klasse: 1. Kemphaan, J. Spangberg. 2. It Swealtjys G. H. Draaisma. 's Middags: zelfde uitslag. Olympia-jollen. 1. Oranje, P. Schieffer, 2. Slof, E. G. v. d. Stadt. 12 M2. sharpieklasse: 1. Dinges, C. M. Nauta. 2. Spitsmuis, J. H. Nauta. 3. Sam^Sam, J. Köper. 's Middags: 1. Watergeus. W. Goedegebuure. 2. Spits muis, 3. Sam-Sam. Regenboogklasse 1. SaendehTL" de "Wit, 2. Nimf, M. G. Brand 3. Jan Maat, J. Heinen. 's Middags: 1. Saenden, 2. de Swan. 3. Nimf. Groepswedstrijd. 1. Z.Z.V. 13.1 p., 2. H.J.C. 8 p. Wedstrijden om den Kikkertbeker. Zondag namen in hotel ..Oud Meeren- stein" te Beverwijk de wedstrijden in worste len en gewichtheffen om den Kikkertbeker, georganiseerd door de plaatselijke Kracht- sportver. D.O.K. 'n aanvang. Deze fraaie beker komt in het bezit van de vereenlging. die haar drie maal achtereen of vijf maal in het geheel heeft gewonnen. Een der bepalingen is, dat de vereeniging, die houdster is van den beker dit jaarlijksche tournooi organiseert. Deze eer was dan thans aan D OK. ten deel gevallen en als gewoon lijk hadden de heer Schelvis en zijn mannen zich beijverd, de wedstrijden een vlot ver loop te verzekeren. Het worstelen geschiedde zelfs op twee matten, zoodat de snelle af werking van het programma in niet geringe mate bevorderd werd. Voor den aanvang heeft de voorzitter van D.O.K.de heer P. Schelvis, verklaard, dat D.O.K. zich niet heeft laten weerhouden deze wedstrijden te organiseeren, ondanks het feit, dat slechts 100 deelnemers waren inge schreven tegen 150 vorig jaar. Zeer erkente lijk betoonde hij zich voorts jegens de V.V.V., die 2 eerste-, 2 tweede- en 3 derde-prijzen beschikbaar stelde voor dit tournooi. Daarna namen de wedstrijden een aan vang. Op dezen eersten dag was de belang stelling van het publiek reeds zeer bevredi gend. De uitslagen waren: Gewichtheffen, tweede afdeeling: Extra veder-gewicht: 1. Groen. (D.O.K., Amsterdam) 187,5 punten; Veder-gewicht: 1. Veffer. K.D.O., Amsterdam 207.5 pnt. Licht gewicht: 1. G. Rooymans. D.O.K., Beverwijk, 247,5 pnt. 2. Machielse. D.O.K., Amsterdam, 232,5 pnt., 3. F. de Larie, Hercules, IJmuiden, 220 pnt. Midden A-gewicht: 1 C. Gaarthuis. D.O.K., Beverwijk. 245 pnt., 2. L. Vianen. D.O.K., Be verwijk. 220 .pnt. Midden B-gewicht: 1. J. Kosse. Hercules. IJmuiden, 255 pnt. Zwaar gewicht: 1. Wijker, Hercules. IJmui den, 275 pnt., 2. Oostindiën, K.D.O., Amster- J"m, 3. J. Tartaar, K.D.O., Amsterdam, 270 p. Propagandawedstrijd „De Plassers". Ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan van de kano-vereeniging ,De Plassers" waren te Amsterdam op het „Boven Diep" propa- gandawedstrijden op korten afstand. De Haarlemsche Kanovereeniging behaalde de volgende prijzen: R. 1 S. Nieuwelingen: Tj. Kuperus le prijs; F. Kröder 2e prijs; H. M. Feije 4e prijs. Kl Nieuwelingen:Tj. Kuperus 2e prijs; H. M. Feije 3e prijs; J. W. van Beek 4e prijs. R. 2 S. Nieuwelingen: H. M. Feije en Tj. Kuperus le prijs. R. 1 S. Junioren: W. v. d. Kroft le prijs. K 1 Junioren W. v. d. Kroft le prijs; J. fc d. Schaar 4e prijs. Het seizoen van de Haarlemsche Tafelten nisclub begint op Donderdag 5 September. De Snelpost. De Snelpost hield een wedvlucht van Lier op Zondag 1 September (afstand 136 K.M.). Duiven los om 8.30 uur. De prijzen werden be haald: J. de Goede 1, J. Kuperus 2 3 8, R. Bra- kel 4 5 9, J. v. d. Linden 6 7 12 13, J. Oudolf 10, J. Paap 11. Eerst getoonde duif 10 uur 26 min. 46 sec. „De Zwaluw". De Zwaluw hield Zondag 1 September een wedvlucht van Lier (afstand 138 K.M.) De prijzen werdén gewonnen: J. Lasschuit Jr. 1 4 5 11 13, H v. d. Eijkhof 2 15 18, A. Ploeger 3 8' 10, K. v. Welt 6 7 9 14 16 19, W. Bakker 12 17 20, Om den Van Vliet-beker. Zaterdag had op de banen van de Kenne- mer Golf en Country Club te Zandvoort een 18 holes handicap medalplay plaats om den Van der Vliet-Wisselbeker. In 1934 won jhr. H. Teixeira de Mattos. Om den eersten prijs zal overgespeeld moe ten worden tusschen ir. T. F. Hubrecht (5) en J. W. Nienhuys (18), die beiden 76 scoorden. Verder had H. Mayer (22) met 77 een goede score. R.-K. Schaakclub „St. Bavo". De uitslagen der groepwedstrijden van Sint Bavo zijn: B. StevenhageTh. van Dijk 01 N. BottelierJ. Koelemij 10 W. de BoerB. Hommes 10 P. A. WijtkampTh. van Dijk 01 N. KuilboerJ. Hazert Vi—Vz W. de BoerJ. H. Heuser 10 J. KoelmijB. Stevenhage 01 P. A. WijtkampN. Bottelier 10 J. HazertB. Stevenhage 01 W .de BoerJ. Koelemij afgebv. Vereen. Staten winnen Intern. Schaaktournooi. Zaterdag werd de 19e ronde gespeeld van het inteojnaitionaal schaaktournooi te War schau, waarmede het tournooi beëindigd is. De Vereenigde Staten werden winnaars met een totaal aantal punten van 54. De eindstand werd 1. Vereenigde Staten 54 punten; 2. Zweden 52V2 p.; 3. Polen 52 p.; 4. Hongarije 51 p.; 5. Tsjecho Slovakije 49 p.; 6. Joego Slavië 45V2 p.; 7. Oostenrijk 43j4 p.; 8. Argentinië 42 p.; 9. Lethland 41 p.: 10. Frankrijk 38 p.; 11. Esthiland 37J4 p.; 12. Engeland 37 p.; 13. Fin land 35 p.; 14. Lithauen 34 p.; 15. Palestina 32 p.; 16. Denemarken 31J4 p.r. 17. Roemenië 27VÓ P-; 18." Italië 24 p:'; T9. Zwitserland 21 p.:' 20. Ierland 12 p. De Vereenigde Visschers. Het vischcollège D.V.V. hield Zondagmorgen een kaswedstrijd op witvisch, in de wateren onder Noord-Scharwoude. De vangst was gun stig. Er werden 305 vischjes gevangen. Na drie uur was de uitslag: le prijs (tevens held van den dag)) voor C. van Norde, met 77 stuks; 2. J. C. Traksel, 3. F. Diks. Keuring voor „Nut en Sport". Voor de pluimvee en konijnenfokkersver- eeniging voor Haarlem en omstreken ,Nut en Sport" heeft, de, in de sportfokkerij bekende keurmeester, de heer H. ter Kulver, een tafel keuring gehouden van jonge hoenders Van de 73 aanwezige exemplaren, van di verse pluimage zal er in het komende ten toonstellingsseizoen, menige eerste prijs voor de Haarlemsche fokkers zijn. De eerste krachtmeting zal gehouden worden op de Internationale wereldtentoonstelling te Brus sel in October waar de leden van „Nut en Sport" sterk vertegenwoordigd zijn. De vol gende heeren behaalden een eersten prijs voor de mooiste collectie: zware rassen J. van Gend; leghornrassen P. de Droog; anconas A. J„ v. d. Ploeg en voor de krielhoenders A. G. van Servellen VOETBAL. E. D. O.—H. B. S. (10—0) In een vriendschappelijken wedstrijd heb ben de Hagenaars een geduchte nederlaag tegen E.D.O. geleden. Met niet minder dan 100 werden zij verslagen. Met spelers als Bakhuys, Smeets, Ophorst en Mul was toch een goede kern aanwezig. Het verband in de H.B.S.-ploeg was echter ver te zoeken. Toch duurde het geruimen tijd alvorens E.D.O. de score opende met een goed schot van den jongsten Spek. Hierna is Bakhuys niet geluk kig als hij tweemaal buiten bereik van Van Roon tegen den paal schiet. De H.B.S. verde diging is heel wat gemakkelijker te passeeren. Putten. Koppen en Perukel brengen door goe de doelpunten den stand op 70. Intusschen is Bakhuys midhalf gaan spelen en Van Vliet midvoor. Deze wijzigingen brengen echter geen verbetering. Na de hervatting is H.B.S. geruimen tijd in de meerderheid doch de voorhoede is geen moment gevaarlijk. Aan de overzijde gaat het beter en onder leiding van Perukel worden de E.D.O.-aanvallen keurig afgewerkt. Putten en Goemaat brengen den stand op 100 waar tegenover H.B.S. geen enkel doelpunt weet te scoren. v. s. v.—K. F. C. (2—2) Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der voetbalvereeniging Q. S. C. speelden beide eerste-klassers een eere-wedstrijd op het ter rein der jubileerende vereeniging. Het V. S. V.-elftal vertoonde in dezen wed strijd een goede partij voetbal. Het K. F. C.- elftal had eveneens een goed team met als uit blinkers Mol, Wens veen en Bouthoorn en niet te vergeten den uitstekenden doelverdediger. Direct ontwikkelt zich een snel spel. V. S. V. krijgt de eerste kans, doch het zeer goede schot van Sterk wordt door den K. F. C.-kee per goed gehouden. Dan volgen eenige zeer snelle aanvallen van de drie K. F. C.-voor waartsen, waarbij de linksbuiten een kans krijgt. Het hinderen van Broek belet hem echter een goed schot te lossen zoodat hij naast schiet. Hierna zijn het Mol en Sieker- man die het Michel zeer lastig maken. Het schot van den eersten stopt hij goed. Het schot van Siekerman kan hij slechts ten koste van een corner keeren. Hierna wordt V. S. V. iets sterker, doch de K. F. C.-verdediging is doei* haar sterk ver dedigend spel zeer moeilij.; te passeeren. De V. S. V.-verdediging' waagt zich dan te veel naar voren, een snelle aanval wordt haast noodlottig en ware het niet dat de scheids rechter het doelpunt voor buitenspel annu leerde ware dit op rekening van de V. S. V.- verdediging gekomen. Een doelpunt komt dan aan den anderen kant en zonder dat een der K. F. C.'ers een voet aan den bal had gekregen Michel dezen in het K. F. C.-doel 10. Eenige malen laat Michel dan listig' den bal voor zijn nevenspeler loopen, maar wordt daarbij niet begrepen. Dan komt Mol alleen voor Michel; hij lost een keihard schot doch keurig houdt Michel den bal uit zijn doel. Bij V. S. V. gelukt het beter, prachtig krijgt G. Michel den bal door van de Boer; deze maakt geen fout en V. S. V. leidt met 2—0. Dan scoort Mol even voor rust met een ge weldig hard schot onhoudbaar voor Michel tegen 21. Na de hervatting laat K. F. C. haar verde digend spel varen en zet alles op den aanval. Mol krijgt een ver doorgespeelden bal, maar Michel is er een moment eerder bij; deze kan echter niet meer goed wegwerken. Siekerman schiet opnieuw den bal in doch Broek weet nog juist den bal over de lat van het door Michel verlaten doel te koppen. Dan brengt weer de paal voor V. S. V. redding hetgeen bij K. F. C. eveneens het geval is als Sterk tegen de paal schiet. K. F. C. behoudt tot het laatste een klein overwicht hetgeen Mol ten slotte met een fraai doelpunt weet uit te drukken (22). Met strafschoppen wordt dan beslist wie den voor dezen wedstrijd gestel den prijs in zijn bezit krijgt, Michel weet 2 strafschoppen te houden. Terwijl Sterk en keeper Michel voor V. S. V. ieder een straf schop benutte. De KennemersB. E. C. (53) De Kennemers speelden Zondag een nut tigen oefenwedstrijd tegen de Delftsche tweede klasser B. E. C. en wisten na een aardigen kamp met 53 de overwinning te behalen. De Delftsche ploeg verscheen in haar sterkste samenstelling, terwijl de Kennemers met een gewijzigd elftal speelden, dat nog niet geheel en al voldeed. De thuisclub miste ook nog Gordijn. Groot trapt voor de thuis club af, doch de Delftenaren zijn het eerst in den aanval. Als de linksbuiten den bal in buitenspelpositie krijgt toegespeeld, weet hij in den uitersten hoek fraai te doelpunten (0—1).. De Kennemers laten het er niet bij zit ten en als Steeman naar Horeman kopt, scoort deze onberispelijk de gelijkmaker (1—1). Na eenige goede Delftsche aanvallen, die v. Urk bezweert, krijgt de Kennemers-voor- ..hoede. een bevlieging.. Rechtsbuiten Rakker benut Op fraaie wijze een voorz-et van Groot <2~1). Goed opgestuwd door de halflinie vallen de Kennemers geregeld aan en Groot weet onhoudbaar den stand op 31 te brengen. Enkele minuten later is het weer de mid-voor die met een schitterend schot de score op 41 brengt. De gevaarlijke tegenaanvallen worden door v. Urk c.s. met succes onderbroken. Rust 41. Na de rust zijn de eerste aanvallen voor de bezoekers, die er een snel tempo inzetten. De linksbinnen mist eens een fraaie kans, terwijl aan de overzijde Bakker juist naast schiet. De strijd wordt dan wat minder in teressant, doch vooral de bezoekers blijven hard door werken. Eindelijk heeft hun mid-voor succes door van dicht bij v. Urk te passeeren (42). De thuisclub neemt hier geen genoegen mee, want onmiddellijk hierna maakt Bakker na een snelle ren 52. Kort voor tijd maakt de linksbinnen in buitenspel positie nog eeno doelpunt, welke goal echter wordt toegekend. Met 53 komt het einde van deze nuttige ontmoeting. VOETBAL IN ENGELAND. Arsenal zet het nieuwe voetbal seizoen goed in. De resultaten van de Zaterdag gespeelde wed strijden voor de eerste afdeeling der Engel- sche League luidden: Arsenal—Sunderland 31 Aston VillaSheffield Wednesday 12 Blackburn RoversGrimsby Town 10 Bolton WanderersBrentford 0—2 ChelseaLiverpool 22 EvertonDerby County 40 Huddersfield TownPreston Nort End 1—0 Manchester CityWest Bromwich Albion 1—0 MiddlesboroughPortsmouth 32 Stoke CityLeeds United 31 Wolverhampton WanderersBirmingham 31 Hotels, restaurants en cafés. Om verlichting van lasten gevraagd. De besturen van Horecaf en Ons belang hebben eenigen tijd geleden een adres tot den Haarlemschen raad gericht met het verzoek het hotel-, restaurant- en cafébedrijf ten aanzien van den grondslag huurwaarde voor de Personeele Belasting gelijk te stellen met winkels en om de belasting op de vermakelijk heden te verlagen. De besturen hebben thans kennis genomen van het voorstel van B. en W. aan den raad. om vermelde verzoeken eerst te behandelen bij de begrooting van 1936. „De toestand in het hotel-, Restaurant- en Cafébedrijf hier ter stede is zooals reeds eerder breedvoerig is uiteengezet buiten gewoon slecht. Ontslag van vele werknemers in dit bedrijf zoowel van kellners als musici, staat voor de deur. Indien niet spoedig een verdere verlichting van lasten plaats vindt is sluiting van verschillende bedrijven niet lan ger te voorkomen. Uitstel van behandeling van voormelde verzoekschriften is derhalve niet langer te verantwoorden." De besturen verzoeken den raad daarom dringend het voorstel om de behandeling van de verzoekschriften uit te stellen, niet goed te kernen. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Mr. Cornells Herman Guepin Lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland, Bidder in de orde van den Xederlandschcn Leeuw, in den ouderdom van 60 jaar. Santpoort: A. E. GUEPIN— VAN DER NIEPOORT Amsterdfun A. J. GUEPIN J V-r LJ c. i X H. GUEPIN— SEELIGER A. A. J. GUEPIN H. GUEPIN—HILLEN Santpoort: M. A. GUEPIN Leixoes: A. E. VAN DORSSU5R- GUEPIN J. F. VAN DORSSER en kleinkinderen Santpoort. 2 Sept. 1935 Huize „Spaarnberg"' Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 5 Sept. op de begraafplaats „Westervcld" na aankomst van trein 11.41 uur aldaar. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze zeer geachte patroon Mr. C. H. Guépin betreurd door ons allen. Namens het geheele T. BUNING Tuinbaas Spaarnberg Santpoort, 2 Sept. 1935 In plaats van kaarten Heden overleed tot onze groote droefheid onze jong ste lieveling Hanny in den aanvalligen leeftijd van 31/2 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders Broertje en Zusje, P. J. REIBER M. G. REIBER—NAN BENNIE ANNIE Haarlem, 1' 'Sëpt. 935 Kleine Houtweg 8 Hiermede vervuilen wij den droevigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onze innig ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Helena Ruygvoorn na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouder dom van 70 jaar. Haarlem. 1 Sept. 1935 Eendrachtstraat 64 Uit aller naam: J. B. VERDONK De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Woensdag 4 September a.s. in de Kathedrale kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en S uur, waarvan de 1-1. Mis van S uur zal wor- den gezongen, waarna de begrafenis om 12 uur op het R.K. Kerkhof St. Bar bara. Geen bezoek Heden behaagde het Gode tot Zich te nemen, na een langdurig lijden, onzen lie ven Zon, Broeder en Oom Johannes Theodorus Stoeltje in leven verpleger te Medemblik, in den ouderdom van 41 Jaar. Sneek: Weduwe F. STOELTJE- NAUTA Nes (W.D.) Friesland: A. STOELTJE en Verloofde Bloemendaal: K. STOELTJE M. STOELTJE— HORNSTRA Wolfhezen: A. STOELTJE M. STOELTJE— GROEXEVELD Bloemendaal, 31 Aug. 1935 Brederodelaan 51 (post station Santpoort) Bezoeken kunnen niet worden afgewacht De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 4 September a.s. te 2 uur op do Algemeene Begraaf plaats te Bloemendaal (Bergweg). Vertrek van het Diaco- nessenhuis 1 uur In volle vrede ontsliep heden tot onze grote droef heid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Catharina Alberdina Hissink Weduwe van Johannes Jansen in de ouderdom van 93 jaren. Haarlem: JOHs. JANSEN D. JANSEN BRAUNS JOCK TON WILSON Haarlem, 1 Sept.' 1935 Wilsonsplein 4 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Woens dag 4 Sept. te 11 uur op de Algemeene Begraafplaats a. d. Klevérlaan. t Het Dinsdagmiddag Spreekuur Arts J. VAN VEEN VERVALT met ingang van 3 Sept. a.s. SPREEKUREN: Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag van 12-2 u. Dinsdagavand van S-9.30 u* AUFGEBOT Es wird zur allgemeinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Kesselschmied Ernst Heinrich, Karl Hesse, wohnhaft in Ohiee Bergstr. 29, vordeni in Leopoldshall und Herne. 2. die bèrufslose Elisabeth Flo rentine Unterstell. wohnhaft in Herne, Hertenerstr. 18, vordem in Haarlem in Holland. die Ehe miteinander eingelien wollen. Die Bekanntmachung des Auf- gebots hat in den Gemeinden Her ne, Ihle und Leopoldshall und in einer in Haarlem erscheinenden Zeitung zu geschehen. Herne, am 27 August 1935 DER STAXDESBEAMTE TIJDELIJK op Chemisch reinigen van JAPONNEN en MANTELS Onswerk is beter! CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KENAUPARK 26 A Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9-11 en 1-2: Dinsdagsavonds 6.30-8.30 uur. Zaterdagsmiddags geen spreekuur het instituut voor talen- en handelsonderwijs wilhelminastraat 11 haarlem, tel. 16660 nieuwe cursussen: uitgebreide opleiding stenotypist (e) tachotype opleiding praktijkexamens inschrijving dagelijks Van tot 2« installeeren wij Uw keuken! Kook-en Verwarmings toestellen Aluminium-, Emaille-, Houtwaren Draad- en Blikwerk Steeds liet nieuwste op Huish. gebied. ee/z/6 outstrgg oarfe/n Mag geop. V.M. 8 - N.M. 6 uur Zaterd 8 - 9 is de Courant waarin de zaken man het doel treffendst en met groot succes Tandarts van der Wal PRAKTIJK HERVAT TANDARTS A, HAIJE Koninginneweg 33 PRAKTIJK HERVAT M. EEFTINCK SCHATTENKERK Arts heeft de praktijk HERVAT Kinderarts IS VERHUISD NAAR HAZEPATERSLAAN 7 en HERVAT de huispraktijk Terst. gevr. flinke zelfst. diensth. Café-Rest. Houllust. Kennemerstraatweg IS. Alkmaar. Zelfst. aanb. Net jong meisje zoekt plaats als leerl.-verkoopster Opl. vaksch. Winkelpers. gen. J. Manus, Orionweg 39, H.N. Wegens huwelijk der tegen woordige vraagt Mevrouw THIEL Vijverlaan S (Haarlemmerhout park) een FLINKE DIENSTBODE tegen 15 Septemb. v. d. en n. Zich aan te melden 's avonds tus schen 7 en 9 uur. Gevraagd met 1 October in een klein gezin een Keukenmeisje en tweede meisje P.G. Zich melden 's avonds tus schen 8 en 9 uur Crayenesterlaan IS, Haarlem DAGMEISJE gevr. v. heelo of halve dagen. Wa genweg 60. Voor direct gevr. FL. DAG-DIENSTBODE voor kl. gezin van 8 tot 5 uur, v. g. g. v. Zondags vrij. Loon 5 gld. Adres te vern. bur. van dit blad Kamermeisje gevr. v. direct. Hotel Iepenhove, Ilartenlustlaan 4, Bloemendaal Jongelui, goed bespraakt, leeftijd niet beneden 18 jaar, die wen- schen opgeleid te -worden voor bode begrafenisfonds brandverze kering enz., gelieven te schrijven onder no. 318S bur. van dit blad Nette Loopjongen gevr.,e g. k. fietsen, niet boven 16 j. D. NOL, Hoogstraat 172, Santpoort. TE HUUR een BENEDENHUIS gelegen Julianalaan 311, bev. ka mer en suite, serre, slaapkamer, keuken, voor- en achtertuin. Te bevragen Nwe. Gracht 78. f 150.- TER LEEN GEVRAAGD mnd. aflossing 10. Hooge rente. Spoed. Br. no. 3189 bur. v.d. blad Waarschuwing. Hierdoor berichten wij onze geachte cliëntèle dat onze voor malige chauffeur H. v. Nimwegen om geldige reden ontslagen is. Daar genoemd pei-soon bij de cliënten van onze zaak komt, om waschgoed op te halen, verzoe ken wij onze cliëntèle beleefd geen waschgoed aan den betref- ienden chauffeur af te geven. Hoogachtend, St. Wasch en Strijkinrichting „DE RIJZENDE ZON" TE KOOP een zeer solide teakhouten win kelpui met gebogen spiegelruiten. Te bevragen Ripperdastraat 24, Haarlem Vulhaard f 25. le koop met vl. en m.plaat 25. Bad en geyser 47.50. Gashaard 10. Wit gasf. (Senking) 20. Kampersingel 42. VERPLAATST: Beluingoi'ij, Stoffeei-derij, Bcdden- niakeiij, Complete Wonlnginricht. God. Oiidegraclit 60, werkplaatsen Klein Heiligland 34 heeft zij zaak verplaatst naar: WILHELMINASTRAAT 31 Telefoonnummer blijft 15849

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3