- VERSTOPPING WOENSDAG '4 SEPTEMBER 1935 H A A RIEH-'S DACBE'AD 7 De nieuwe Gedeputeerde van Noord-Holland. De nieuwe Gedeputeerde de heer D. KOOIMAN. De heer Kooiman is oud-burgemeester van Purmerend. Hij heeft vroeger reeds vele jaren deel uitgemaakt van het college van Gede puteerde Staten. Eenigen tijd na zijn benoe ming tot lid der Tweede Kamer in 1933 is hij als Gedeputeerde afgetreden. Hij werd toen in dit college opgevolgd door Mr. M. Slingen- berg. Nu volgt hij op zijn beurt den heer Slin- genberg op. „Klipfontein" spoedig naar Italië. „Prins der Nederlanden" wordt nog niet gesloopt. AMSTERDAM, 4 September. Naar wij vernemen is het in den aanvang van Juni naar Italië verkochte stoomschip „Klipfon tein" van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij, Maandagavond in een der dokken van de Amsterdamsche Droogdok maatschappij opgenomen. Het oude schip, dat aanvankelijk door de Italianen zou worden gesloopt zal thans als troepentrans portschip voor de Italianen naar Oost- Afrika worden gebezigd. Met man en macht wordt thans gewerkt tot het in orde brengen van de turbine, waarna het schip zoo moge lij k nog vandaag onder Italiaansche vlag en met een Italiaansche bemanning zal ver trekken. Ook het sloopen van het destijds naar Italië verkochte oude mailschip „Prins der Ne derlanden" zou naar ons ter oore kwam voor ombepaalden tijd zijn uitgesteld aangezien Italië ook dit schip noodig zou hebben voor het transport van troepen. Koning van Yemen doet afstand van den troon. ADEN, 3 September. Na een conferen tie van de voornaamste gezaghebbers in Yemen heeft de koning van Yemen afstand ge daan van den kroon. De kroonprins heeft het ïegentschap aanvaard. Men kondigt aan dat het leger van Yemen spoedig zal worden georganiseerd en dat de vloot zal worden samengesteld, welke Hodei- da tot basis zal hebben. (A.N.P.) Doodslag te Zoeterwoude voor het Hof. Vonnissen van 1 en 4 jaar. DEN HAAG, 4 Sept. Het Haagsche ge rechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 57-jarigen los-werkman A. van K. en diens 26-jarigen zoon den fabrieksarbei der F. W. van K.. die door de Haagsche recht bank respectievelijk wegens zware mishande ling en doodslag op J. van Polanen in den avond van 27 Januari j.l. te Zoeterwoude zijn veroordeeld tot respectievelijk twee en vijf jaar gevangenisstraf. Door den advocaat-gene raal werd bevestiging van dit vonnis geëischt. Het hof heeft thans het vonnis van de recht bank vernietigd en den verdachte A. van K. ter zake van mishandeling veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van de ge heele preventieve hechtenis en den verdachte F. W. van K. wegens doodslag tot vier jaar gevangenisstraf eveneens met aftrek van de geheele preventieve hechtenis. Het hof ge lastte voorts de opheffing van het bevel tot gevangenhouding van den verdachte A. v. K. TOESTAND VOORUITGAANDE Naar wij vernemen vertoont de toestand van W. Verwoert, die bij een ongeluk in de Haarlemmermeer in een maaimachine is ge vallen en die in het Diaconessenhuis wordt verpleegd, eenigen vooruitgang. KERK EN VREDE. De afd. Haarlem en Omstreken van de Ver- eeniging „Kerk en Vrede" houdt Woensdag 11 September a.s. in het gebouw van den Protes tanten-Bond een ledenbijeenkomst. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt, afdeelingsvoor- zitter, houdt een inleiding over het onder werp: „Europa 1935". SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, New York naar Rotterdam 1 9.11 n.m. 525 mijl West van Scilly. Boschdijk, Rotterdam naar New York 1 5.28 n.m. 170 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisreis) 3 van Beira n. Rotterdam. Heemskerk thuisreis 3 van Port Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk thuisreis 2 Sept. van Lagos. Maaskerk uitreis 2 Sept. te Bordeaux. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten, Calcutta, n. Cairns 3 te Sa- <ang. IJMUIDEN MARKTPRIJcZEN VAN WOENSDAG 4 SEPT. Tarbot per K.G. f 0,65f 0,40 Griet per 50 K.G. f 25—f 10 Tongen per K.G. f 0,98—f 0,70 Zetschol per 50 K.G. f 16,50f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 13—f 3,60 Bot per 50 K.G. f 7,50 Rog per 20 stuks f 12—f 10 Vleet per stuk f 0,63f 0,46 Gtroote schelvisch per 50 K.G. f 21f 14,50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 20f 15 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 16f 12 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11,50f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f 36—f 13,50 Groote gullen per 50 K.G. f7f4,60 Kleine gullen per 50 K.G. f 5f 2,70 Wijting per 50 K.G. f 4,50—f 2,70 Makreel per 50 K.G. f 10f 4,60 Heilbot per K.G. f 0,90 Leng per stuk f 0,63f 0,45 Koolvisch per stuk f 0,22f 0,15 Versche haring per kist f4,80f4,20 Groote hake per 125 K.G. f 100 Middel hake per 125 K.G. f82 BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJm. 37 450 manden f 2520. Odin IJm. 168 340 m. f 2640. Gerberdina Johanna IJm. 38 1200 m. f 4010 Witte Zee IJm. 167 300 m. f 2270. Zwarte Zee IJm. 27 50 m. f 610. Petten IJm. 49 550 m. f 2880. Schoorl IJm. 39 475 m. f 2190. Bloemendaal IJm. 71 455 m. f 2890 Aneta IJm. 82 200 m. f 910 (afgebroken reis). Julie Streiff IJm. 159 55 m. f 800. Dolfijn IJm. 103 85 m. f 850 Emma IJm. 177 190 m. f 1250 Condor IJm. 72 70 m. f 900. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 4 SEPT. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHJ BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.— Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt, Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 94 94 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II 92% 96% Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930 (Youngleen.) 17%-21% 21 (Youngleening) met verklaring 4 pCt. Engela-nd 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. Scheepv. Unie 37 Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat< Bezit) v. Berkei's Patent Cert. Calvë Delft 272 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez. Philips 251-252 252 Unilever 99% 99 - Industr. Buitenl. Anaconda Copper 26 - Bethlehem Steel 21% 21% Cities Service 1% 5 pCt. Cities per 19 66 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - 17% North Amer. Cy. - Standard Brands U. S. Steel 25% Banken Binnenl. Koloniale Bank 35% Cert. Handel Mij. 110% 75 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Ivon. Petroleum 187% 187%-% 84 Petrol. Mij. Buitenl. 12% Shell Union 56/8 Cultuur Mijen. H. V. A 169 168% 88% N. I. S. U 85 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II 31 Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak.. 137 138 Deli Mij. 148 147% 38 - 155 - Rubber Mijen. A'dam Rubber 9S7/8 98% Deli Bat Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 31 Comma Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee 2% Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers wordt vlug verholpen door Leopillen. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. I Dll I CM 'n d°osjes vanaf 20 ct IEzx&oKal'! Bij alle apoth. en drog. (Adv. Ingez. Med.) BENNEBROEK RAADSVERGADERING. De nieuwe wethouders. In de raadsvergadering van Dinsdagavond waren alle leden aanwezig. Na de opening der vergadering werden de nieuwe leden beëedigd, waarna de voorzitter hen feliciteerde en de hoop uitsprak, dat de heeren steeds in het belang van Bennebroek zullen handelen. Tot wethouders worden verkozen de heeren J. F. van Lierop (R.K. aftredend) en P. J. Smit (Prot.). De heer Dubbis had voor de stemming ver klaard met den heer de Vries, evenals hij ge kozen door de Ohr. Dem. Unie, blanco te zul len stemmen, omdat zijn partij buiten de voorbesprekingen tusschen de partijen was gehouden. De voor-zitter feliciteerde de gemeente en zichzelf met de herbenoeming van den heer v. Lierop, die hij als een strikt onpartijdig, zeer toegewijd wethouder heeft leeren ken nen. Ook de heer Smit werd door den voor zitter gelukgewenscht. De heer v. Lierop dankte voor deze woor den. Na vaststelling der notulen werd besloten bij de Maatschappij v. Gemeentecrediet een geldleening aan te gaan, groot f 31,280, waar van f 6000 voor de wegen en f 25,280 voor de school met den Bijbel. Vervolgens werden vastgesteld de bedrijfs- rekeningen en de Gemeenterekening over 1934. De gemeenterekening vertoont een nadee- lig slot op den gewonen dienst van f 225,42; op den kapitaaldienst van f 7069,98. Vastgesteld wordt de le suppletoire be grooting 1935. De rondvraag bracht een klacht van den heer Dubbis over de opslagplaats der ge meente en een verzoek om een betere plaats in de raadzaal voor de pers. De voorzitter zei overweging toe. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. De nieuwe raad bijeen. Jhr. Van de Poll (C.-H.) en Dr. E. A. M. Droog (R.-K.) her kozen als wethouders. De gemeenteraad van. Heemstede kwam gisteravond in zijn nieuwe samenstelling bij een ónder voorzitterschap van den burgen meester jhr. J. P. W. van Doorn. Nadat de beëediging van de nieuwe raads leden op de gebruikelijke wijze was geschied richtte de burgemeester zich in een korte toespraak tot den Raad. Spreker zeide, dat degenen, die reeds zitting in een raad hebben gehad weten, dat er inspanning van hen ge- eischt wordt en inzicht in de gemeentebe langen. Zich richtende tot de nieuwe leden zeide spreker ervan overtuigd te zijn, dat zij ge dreven door iiefde voor de burgerij hier ge komen waren. Spreker hoopte, dat er tus schen hen en de anderen goede samenwerking zou zijn, want in dezen raad heeft steeds een geest geheerscht, waarin men elkaar waar deert. Den aftredenden leden, mevr. Venhuizen- Kesseler en den heeren Kwak en Attema bracht spreker dank voor hetgeen zij voor de gemeente hadden gedaan. Tenslotte deed de burgemeester een beroep op alle leden. In dezen ongunstigen economi- schen tijd zijn alle krachten meer dan ooit noodig. Zeer moeilijke vraagstukken vragen de aan dacht. Spreker uitte den wensch, dat men er door nauwe samenwerking in zal mogen sla gen te arbeiden tot heil van de burgerij. Voordat tot de wethoudersverkiezing wordt overgegaan vraagt de lieer Van U n e n (V.B.) het woord. Hij zegt, dat er thans rechts negen leden en links zes leden in den raad zitten. Het was hem ter oore geko men, dat de rechtsclie leden besloten hadden de wethouders te herkiezen; Toen hij ge vraagd had, of daar niet met de anderen over gesproken zou worden, werd hem geantwoord, dat dit geen zin had. De zes zijn doelbewust gepasseerd. De vraag rijst of er in Heemstede niet plaats is voor drie wethouders, wat bij 20.000 inwoners mogelijk is. Spreker maakt daar geen voorstel van, maar oppert het idee. Financieele gevolgen kunnen vermeden wor den door de totale salarieering der drie wet houders op dezelfde hoogte te laten als die der twee wethouders. De heer v. d. Erf (R.K.) zegt, dat het niet de opvatting der rechtsche leden is geweest de meening der anderen te verwaarloozen. Spreker zou tegen een derden wethouder, die dan linksch zou zijn, geen bezwaar hebben. De wethoudersverkiezing heeft tot resultaat dat herkozen worden jhr. A. van de Poll (C.H.) en dr. E. A. M. Droog (R.K.). In eerstgenoemde vacature werden uitgebracht op jhr. van de Poll 8 stemmen, op den heer Voors (C.H.) 1 stem en 6 blanco. In de tweede vacature werden uitge bracht op dr. Droog 9 stemmen en 6 blanco. Hamerstukken Zonder hoofdelijke stemming worden de volgende agendapunten aangenomen: Verkoop grond van terrein Valkenburg. Verordening op de heffing van vergun ningsrecht. Verhooging crediet onderhoud motorrijwie len politie. Hoogtezon en- diathermie Gezondheidshuis. Begrootingswijziging. Ingekomen stukken Bij de ingekomen stukken is een adres van de afdeeling Haarlem van „Horecaf", waar bij verzocht wordt ten aanzien van den grondslag huurwaarde der personeele belas ting de koffiehuizen e. d. gelijk te stellen met de winkels. Dr. E. A. M. Droog. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het verzoek niet in te willigen omdat ge meend wordt, dat de toestand der koffiehui zen in deze gemeente niet van dien aard is, dat toestaan van het verzoek noodig moet worden geacht. De financieele commissie meent, dat voor- loopig geen verdere maatregelen getroffen moeten worden en adviseert tot afwijzing van het verzoek. De heer Rijkes (V.B.) vraagt, waarop de meening van B. en W. steunt. Is er een on derzoek naar den toestand der koffiehuizen ingesteld en hoe is dat verloopen? De heer Disselkoen (S.D.A.P.) zegt, dat de adressanten niet de noodzakelijkheid van een verlaging hebben aangetoond. Het adres is aan alle gemeenten gestuurd en heeft niet speciaal betrekking op Heemstede. Wethouder van de Poll sluit zich bij de opmerking van den heer Disselkoen aan en zegt, dat naar aanleiding van een ingesteld onderzoek een verlaging niet noodzakelijk werd geacht Raadscommissies Vervolgens heeft de verkiezing plaats der raadscommissies en de benoeming van ver tegenwoordigers en plaatsvervangende verte genwoordigers in de commissie voor het ge organiseerd overleg. Jhr. A. van de Poll. Bijslag op loonen in de bloembol- "Ienbedrijveü. Aan de orde is vervolgens het voorstel van B. en W. inzake bijslag op loonen in de bloembollenbedrijven, en dat in ons blad ge publiceerd is. B. en W. meenen, dat het aanbeveling ver dient, geheel voor eigen rekening een bijslag regeling als in de aangrenzende gemeenten geldt, in het leven te roepen en zij stellen den Raad voor, zulk een regeling vast te stel len. De bijslag zal, volgens het voorstel van B. en W.f worden gegeven op het loonbedrag, dat in een bloembollenbedrijf is uitbetaald, boven een bepaald minimumbedrag. De heer Audretsch (Vrijz.) vindt het langzamerhand noodzakelijk, dat Heemstede de rijksbijslagregeling aanneemt. Spreker geeft uiting aan de vrees, dat het voorstel van B. en W. tot gevolg zal hebben, dat vaste ar beiders door losse arbeiders zullen worden vervangen. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) heeft er in dit geval geen bezwaar tegen, dat door B. en W. reeds toezeggingen zijn gedaan, maar is van oordeel dat men met handelen zonder machtiging van den raad voorzichtig moet zijn. Spreker meent, dat er wijzigingen in de redactie moeten worden aangebracht. Spr. heeft bezwaar tegen de door den heer Audretsch geopperde aanvaarding der rijks regeling. De lieer Rijkes (V.B.) adviseert, ofschoon hij wel eenigszins huiverig is voor de conse quenties, het voorstel aan te nemen. De heer Van U n e n (V.B.) wenscht te weten in hoeverre aanvaarding, der rijksrege ling wenschelijk is. De heer De Te 11 o (S.D.A.P.) zegt, dat er in de adviescommissie behalve belangheb benden ook leden van het gemeentebestuur moeten zitten De heer v. d. Erf (R.K.) wil zich niet tegen het voorstel keeren, maar. is eveneens huive rig voor de consequenties. De heer Kromhout (C.D.U.) legt er den nadruk op, dat alles moet worden gedaan om ontslag aan arbeiders te voorkomen. Hij raadt B. en W. aan het voorstel nog eens rustig in studie te nemen. Spreker verzoekt om een maandelijksche opgave van de financieele ge volgen, die er voor de gemeente uit voort vloeien. Wethouder Droog zegt, dat er nadeelen verbonden zijn aan de rijksbijslagregeling. Dat het voorstel vervanging van vast perso neel door losse arbeiders mét zich meebrengt, gelooft spreker niet. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) zet uit een. dat wijziging van de redactie van het voorstel noodig is. daar anders niet-Heem- steedsche arbeiders bijslag kunnen eischen. Spreker adviseert tot aanhouding van het voorstel en voorloopig de regeling te handha ven, zooals die reeds een week is geschied. De heer Van Unen (V.B.) dringt aan op een spoedig advies inzake al of niet aanslui ting bij de rijksregeling. De heer Meeuwenoord (R.K.) is even eens voor aanhouding van het voorstel. De heer V oors (C.H.) zegt, dat de bedoeling der bijslagregeling is de werving van perso neel in den drukken tijd te vergemakkelij ken. Besloten wordt dat het voorstel opnieuw aan een bestudeering zal worden onderwor pen. De bijslagverleening zal voorloopig gere geld worden op de wijze, zooals dit reeds is gebeurd. Voorts gaat de raad ac- coord met een voorstel van den heer De Tello om de adviescommissie samen te stellen uit drie vertegenwoordigers van het gemeen- tebestuur, een werkgever, en een werknemer: één der leden van het geinèentebèstuür zal als j voorzitter fungeeren. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. De heeren Prinsenberg (R.K.) en Hogenbirk (C.H.), wethouders. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, op Dinsdagmiddag, onder lei ding van den voorzitter, Jhr. Mr. C. J. A. De n Tex. Installatie nieuwe raadsleden. Bij het begin der zitting heeft de installatie van den nieuwen Raad plaats. Elk lid legt af zonderlijk den eed of belofte af. Verklaring van den heer Bouvy. Een der vier nieuwe raadsleden, de heer Bouvy (R.K.), legt onmiddellijk na de in stallatie de verklaring af, dat hij, afgevaar digd door een partij, toch het gemeentebelang altijd als primair zal beschouwen erf slechts in zooverre met het partijbelang rekening zal houden, als het naar zijn meening het ge meentebelang niet schaadt. De voorzitter dankt den heer Bouvy. j Welkomstwoord. De voorzitter heet den nieuwen Raad welkom. Het is een groot voorrecht, tot lid van den Raad te zijn gekozen, maar het legt ook een groote verantwoordelijkheid op de schou ders der gekozenen. Er wordt wel eens gezegd, dat Bloemendaal geen zorgen kent, maar dit is onjuist. De ge meente heeft wel degelijk zorgen. Het Rijk volgt een politiek van nivelleering der belas tingen. Daardoor worden alle forensengemeen ten in hun bestaan ernstig bedreigd. Spr. stelt zich voor, met de begrooting voor 1936 hierop terug te komen. Zeer belangrijk zal in de komende vier jaar zijn het onderwerp: Bloemendaal aan Zee. In die 4 jaar zal de beslissing vallen over het uitbreidingsplan. Eenigermate verontrust is spr. over de sa menstelling van den Raad. Van de 15 leden die bij het begin der zittingsperiode lid van den Raad waren, hebben slechts 6 de geheele pe riode medegemaakt. Het verloop in den Raad is groot. Dit is niet in het belang van de ge meente. Het zou spr. met groote zorg vervullen als de Raad met een dergelijke snelheid bleef wisselen. Dan zit een groot aantal forensen in den Raad. Hebben dezen tijd genoeg voor andere werkzaamheden, bij hun eigen zaken? Het is gebleken, dat forensen vaak geen tijd hebben om commissievergaderingen bij te wonen. Dit is een groot bezwaar, vooral in de moeilijke tijden die ons nog wachten. Spr. hoopte, dat alle leden tijd zullen vinden, om zich volkomen te wijden aan de belangen der gemeente Bloemendaal, want Bloemendaal is een gemeente die de liefde en de toewijding, aan haar besteed, in ruime mate teruggeeft. Spr. eindigde met den wensch, dat alle raads leden in de komende periode die belooning deelachtig zullen worden. De wethoudersverkiezingen. Hierna hadden de wethoudersverkiezingen plaats. Bij die voor de vacature-Bornwater werden 11 stemmen uitgebracht op den heer H. Hogenbirk, 3 op den heer Schulz. Verder was er 1 blanco stem. De heer Hogenbirk (C.H.) was dus ge kozen. In de vacature Prinsenberg kreeg de heer Prinsenberg 11 stemmen. Vier stemmen waren blanco. Zoodat de- heer Prinsen berg (R.K.) herkozen was. Beide gekozenen aanvaardden de benoeming. Vervolgens ging de-Raad- over-tot-de-benoe ming van de verschillende ledexi der raads- commissiën. Annuïteitsduur. Wethouder Pr in sen berg (R.K.) herin nerde er aan, dat de Raad indertijd den an nuïteitsduur voor woningbouwvereenigingen van 50 op 75 jaar heeft gebracht, waardoor huurverlaglng mogelijk werd. Dit besluit is daarna weer ingetrokken, volgens de wensch der regeering. Maar B. en W. zijn sindsdien tot de conclusie gekomen, dat toen méér is ingetrokken dan noodig was. Zij stelden dus thans voor, dit intrekkingsbesluit terug te nemen voor wat betreft de twee complexen, die niet met gemeentesteun zijn gebouwd en de zaak verder voor die twee complexen nog eens onder de oogen te zien. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De heer Bouvy (R.K.) vroeg reflectoren aan te brengen bij de verkeersborden bij het rijwielpad op den Zeeweg. De voorzitter zegde overweging toe. Het bezwaar is, dat reflectoren zoo vaak worden stukgegooid. Jhr Quarles van Ufford (V.B.) zegt dat het rondpoint bij Zomerzorg op eens is volgeplant. Dit levert gevaar op voor de voet gangers, vooral als de beplanting hooger groeit. De voetgangers (die zijn er altijd nog, zei spr.) kunnen dan geen auto's meer zien aankomen. De voorzitter zeide, dat aandacht aan die zaak zal worden gewijd. Hierna sluiting. TERUG VAN EEN REIS OM DE WERELD. De heer J. van Oldenborgh, directeur van het Prov. Waterleidingbedrijf in Noord-Hol land, zal, teruggekeerd van een reis om de wereld tijdens zijn extra verlof, op Vrijdag 6 September zijn werkzaamheden bij het Waterleidingbedrijf hervatten. THIJSSE'S HOF EEN WEEK GESLOTEN. Van Zondag 3 September des avonds 6 uur tot Maandagmorgen 16 September zal Thijs- se's Hof gesloten zijn. PERSONALIA. De heer J. v. d. Meer, uit Amsterdam, is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Openb. School voor U. L. O. (Hartenlustschool) VEREENIGING VOOR JEUGDWERK. Floralia-Tentoonstelling. In samenwerking met de afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft de Ver. voor Jeuedwerk dit voorjaar ongeveer 1800 bloemstekken uit gereikt aan de kinderen der scholen in Bloe mendaal, Overveen en Aerdenhout. Donderdag 5 SeDtember moeten de kinderen hun pleegkindertjes 's morgens naar school meenemen, waar de gekweekte planten door een jurv zullen worden gekeurd, voor welke keuring fraaie prijzen zijn beschikbaar ge steld. Voor bloemenliefhebbers volgt dan nog een verrassing. Alle ingezonden planten worden vereenigd in het oude gebouw der Openbare School te Overveen aan den Bloemendaal- schen weg. waar dan Zaterdag van 129 uur en 's Zondags van 1021 uur een expositie wordt gehouden voor ieder toegankelijk. De MaatscbaoDii voor Tuinbouw heeft zich met de onstelüng belast en zal voor een keu rige aankleeding zorgen. Op Zaterdag 7 September om 4 uur des na middags zal Dr. Jac. P. Thijsse in hetzelfde ge bouw een toespraak houden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9