Sggif. SITTERS® KAR mm- PÖNDËED'X'G '5 SEPTEMBER 1935 H A A" R E E M'S D A 'G B E A E) 6 Geen roestschade meer bij tarwe? graansoort ontdekt. Volgens majoor H. G. L. Strange, een graan- Btatisticus in Winnepeg zal in het vervolg de schade aan den graanoogst door het optreden van roest in de toekomst zeer beperkt worden door Men uitzaai van jfcrwe, die tegen dit euverbestand is. Het proefstation te Manitoba heeft zich de laatste jaren toegelegd op het kweeken van dergelijke tarwe en hierbij groo- te successen geboekt. Er is thans reeds vol doende zaad voor den uitzaai in de provincies Manitoba en Saskatchewan. De heer Strange schat dat door de roest de oogst van 5 millioen acres verloren is gegaan. Beschuldigingen over ea. weer. Nu Russische verwijten aan Japan. MOSKOU, 5 Sept. De Sovjet-regeering heeft thans geantwoord op de Japansche nota waarin werd -geprotesteerd tegen de actie van de Komintern. In het antwoord van Rusland wordt gezegd, dat de actie der witgardisten tegen Rusland in Mandsjoekwo wordt ge steund door Japan. HET GROOT NEDERLANDSCH TOONEEL FAILLIET. De rechtbank te Amsterdam verklaarde van daag failliet het Groot Nederlandsch Tooneel en benoemde tot rechter-commissaris mr. Kuys en tot curator mr. E.. B. Asscher. Dit tooneelgezelschap werd in 1933 opge richt onder de 4-hoofdige directie van Paul Huf, Joh. de Meester, Hans van Meerten en Frits van Dijk. Onder de voornaamste tooneel- wcrken die opgevoerd werden noemen wij Familie Barrett. Het Mirakel, de groote reis, Weekend en Tobias en de Engel. Commissie-Nye dagvaart Fokker. NEW YORK, 5 Sept. Anthony Fokker Is gedagvaard om voor de commissie van onder zoek naar den handel en fabricage van wapens en munitie te verschijnen. De voorzitter van deze commissie Nye ver klaarde niet te kunnen onthullen wat aan Fokker gevraagd zou worden. DR. WEIZMANN PRESIDENT DER ZIONIS TISCHE WERELDORGANISATIE. LUZERN, 5 Sept. Dr. Chaim Weizmann is in de slotzitting van het Zionisten-congres ge kozen tot president van de Zionistische we reldorganisatie. MORGENTHAU ONTVLUCHT HET STABILISATIE VRAAG STUK. WASHINGTON, 5 Sept. In verband met zijn voorgenomen bezoek aan Europa heeft Mor- genthau verklaard, dat hij naar Europa ver trekt meer om het stabilisatie vraagstuk te ontvluchten dan om het op te lossen. Koning Leopold oververmoeid Doktoren schrijven absolute rust voor. BRUSSEL, 5 Sept. (A. N. P.) Koning Leopold moet op advies van zijn doktoren twee dagen het bed houden. De koning moet absolute rust houden, daal de medici overgroote vermoeidheid bij hem hebben geconstateerd. Condoléancebezoeken aan bisschoppelijk paleis. Donderdagmorgen was er van 121 uur ge legenheid in het bisschoppelijk paleis een con doleance-bezoek af te leggen. De bezoekers werden ontvangen door Mgr. Pichot, vicaris-generaal in het bisdom. O.a. legden een bezoek af vertegenwoordigers van de manlijke jeugdbeweging van Katho lieke actie, van den Dioc. R.K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem, van de R.K. Jonge Werkgeversvereniging te Haarlem. Verder door de heeren rabbijn de Vries, van de Ned. Israel, gemeente te Haarlem, mevr. Droog— Deckers, Mr. P. J. M. Aalberse, minister van Staat, A. Tervooren, van de R.K. Journalisten vereniging in Noord-Holland, J. H. van Oos ten, voor de R.K. Oratoriumvereeniging en de Ver. Kath. Pers te Amsterdam, H. v. d. Weyer, inspecteur L.O., M. L. A. Klein voor de R.K. Politiebond, A. Meier, lid der Tweede Kamer, W. van Liemt, wethouder van Haarlem, Jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris, v. h. Haarlemsche Cïisiscomitë en de heeren A. Beets en Frits Schuurman, voorzitter en dirigent der H.O.V. Voorbeurs te Amsterdam. AANZIENLIJK BETERE STEMMING. De stemming op de ochtendbeurs was heden aanmerkelijk verbeterd. De berichten uit Genève zijn gunstiger dan verwacht werd al blijft de situatie nog uiterst onzeker. Voorts trad gisteren in Wallst-reet een vrij krach tig herstel in en dit bleef niet zonder in vloed op de tendenties op onze markt. Hoe wel de handel van zeer geringe afmetingen bleef, trokken de noteeringen over de ge- heele linie aan. Koninklijke Olie waren bijna 2 pet. hooger dan bij het slot van gisteren. Philips verkeerden in herstel en verbeterden eveneens 2 pet. Unilever kwamen weer op den parikoers, Aku waren weinig veranderd. Amsterdam-Rubber golden een fractie hooger en kwam dientengevolge op weer 100 pet. H.V.A. lagen zeer vast en avanceerden tot boven 170 pet. Youngleening was prijs houdend. Op de wisselmarkt was het meest opvallend verschijnsel de scherpe reactie die het pond te zien gaf. dat tot 7.313/8 daalde voor een herstel intrad, dat te danken was aan het ingrijpen van het Engelsche wis selkoersfonds. De Fransche franc en de dol lar ondergingen daarentegen slechts weinig verandering. T eraardebestelling Mr. C. H. Guépin. (Vervolg van pag. 1.) Bij de ter aarde bestelling van mr. C. H. Guépin merkten wij o.m. nog op; Mr. H. F. van Leeuwen, directeur der Twentsche Bank te Amsterdam, Jihr. F. Teding van Berkhout Jr. directeur der Twent sche Bank te Haarlem, mr. P. G. van Tien hoven, mr. A. S. Miedema, G. B^lkestein, in specteur van het M.O., jihr. Quarles van Ufford, J. F. Hengel, directeur der K.N.S.M. M. C. Koning, Paul den Tex, dr. E. Heldering, oud-voorzitter van de Kamer van Koophan del te Amsterdam, vele statenleden enz. Het was dan ook een lange stoet, die achter de baar volgde, toen deze naar het graf werd gedragen. Bij de groeve sprak allereerst de oudste broer van den overledene, die zeide mede namens' zijn echtgenoote met diepen weemoed en een bloedend hart een laatsten groet aan den overledene te willen brengen. Hij schetste het groote verlies, dat het over lijden van zijn broer voor de familie betee- kende. Hij was het, die ervoor zorgde, dat de jongeren der familie bijeen bleven. „Je was een groot gevoelsmensch en het kon daarom niet uitblijven, dat je met die eigenschappen wel eens wrijving had in de maatschappij. We zullen niet vergeten, wat je voor ons hebt gedaan en voor die instellingen, waaronder je je schouders hebt gezet en die je hebt kunnen zien groeien en bloeien. Jhr. Quarles van Ufford, voorzitter van de Nederlandsche Grondbriefbank, sprak eenige woorden als vriend. Als een rusteloos werker heb je tot het laatste uur gewerkt. In het bijzonder voor 'de Maatschappij van Nijver heid en handel heb je zooveel gedaan, dat dit je lichamelijk heeft geknakt. Spreker dankte den overledene voor hetgeen hij voor de Ne derlandsche grondbriefbank, waaraan hij zijn beste krachten heeft gewijd, heeft ge daan. Ir. A. Plate voerde het woord namens de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel. Hij wilde een woord van erkentelijkheid zeggen voor hetgeen de overledene voor de Maatschappij is geweest. Het is hier niet de plaats om een opsomming te geven van alle functies, die hij in de maatschappij heeft be kleed. Dit zal op andere wijze wel geschieden. Spr. wilde er echter op wijzen, dat de overledene gedurende de zeven jaren welke hij de Maat schappij heeft gewijd haar heeft gediend op een wijze, die buitengewoon voorbeeldig mag worden genoemd. Prof. dr. Paul Scholten sprak namens de vrienden uit den studietijd. Hij wees er op, dat de overledene als student spoedig op den voor grond trad. Hij roemde vooral de groote trouw van den overledene. Namens de bestuursleden van en medewer kers van de Centrale Trust Cie voerde de heer van Eeghen het woord. Hij getuigde van de groote waardeering van de bestuursleden jegens de overledene. Eerst als secretaris, la ter al slid van den Raad van Beheer en als ge delegeerde heeft hij veel voor de Trust Cie gedaan. Mr. W. C. Wendelaar bracht den dank over van het hoofdbestuur van den Vrijheidsbond. De Vrijheidsbond zal een dankbare herinnering aan hem bewaren. Uit naam van de fractie van den Vrijheids bond in de Prov. Staten sprak de heer A. Asscher, die er op wees, dat alle zaken de Prov. Staten betreffende, zijn belangstelling hadden. Hij had steeds voor oogen datgene, wat Noord- Holland ten goede kon komen. Hij was vooi zen medeleden een trouw vriend eri een vriend, die vertrouwen genoot, omdat hij een man was, die recht door zee ging. Een zoon dankte tenslotte voor de groote belangstelling. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.311/4—7.31 3/4 Berlijn 59.40—59.47V2 Parijs 9.75 1/8—9.75 1/8 Brussel 24.83—24.84 Zurich 48,14—48.17 New York 1.47 13/16—1.471/8 „IIOE BESTAAT 'T" IN DEN SCHOUWBURG JAN S WEG. Op Zondag 8 en Maandag 9 September a.s. wordt in don schouwburg Jansweg, door Frits Schakels revue- en operettegezeLschap, de revue „Hoe bestaat 't" opgevoerd. Deze revue die door den bekende auteur Renée de Vos, auteur van verschillende revue's, in samen werking met Frits Schakels is geschreven, behandelt als hoofdmotief de reis van de onderzeeboot de K XVIII om de wereld. De hoofdrollen in deze revue worden vervuld door Frits Schakels. Emmy Emerants, Arnold Schotanus, M. v. d. Berg. Karei Brouwer, Piet de Keijzer, Ch. Braakensiek Jr., Willy Brands, Hans Verne. Agate Veidt e.a. Bovendien tre den op de Sunflower girls en een dansshow. Het geheel staat onder leiding van Renée de Vos. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk 3 van Vancouver naar Rotter dam. Narenta, Vancouver naar Rotterdam 31 van San Francisco. Nebraska, Vancouver naar Rotterdam 4 te Liverpool ve'rw. Edam 4 van New York te Rotterdam. Rotterdam 3 van Halifax te New York. Volendam 3 van Bermuda te New York. Statendam 3 van New York naar Rotter dam. Binnendijk, New Orleans naar Rotterdam 3 van Havana. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 3 te Cristobal. Delftdijk 4 van Rotterdam n. Vancouver via Londen. Blommersdijk 4 van Rotterdam naar Ant werpen. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Barneveld Chili n. Amsterdam 3 van Liverpool en Rotterdam. Deucalion 3 Sept. van Napels te Catania. Trajanus 3 Sept. van Valencia n. Faro v.o. Baarn, Amsterdam n. Chili 2 van Callao. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 31 van Val paraiso. Costa Rica 2 van Barbados te Kingston (Ja.) Ajax 4 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Colombia 4 v. Amsterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitreis) 4 Sept. van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 3 Sept. van Algiers. Johan van Oldenbarnevelt 4 Sept. van Ba tavia te Amsterdam. Poelau Tello (thuisreis) 2 Sept. v. Singapore. s ,,'rmrttitbeIalUUf SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16Ó59 (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK. Samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Ged. Staten houden een openbare vergadering. Burgemeesters zetten hu standpunt uiteen. De procedure, die zal moeten leiden tot het al of niet samenvoegen der ge meenten Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk is weer een stapje dichter bij de oplossing gekomen. Ter voldoe ning aan het daaromtrent bepaalde in de gemeentewet werden Woensdag middag in een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten de gemach tigden van beide gemeenten in de ge legenheid gesteld de over de fusie reeds ingediende rapporten mondeling toe te lichten. Burgemeester H. J. J. Scholtens en de heer K. Steyn (oud-wethouder) vertegenwoordig den in deze zitting de gemeente Beverwijk, burgemeester H. Rothe en het raadslid J. J. de Wildt waren door den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin naar deze zitting af ge- De voorzitter van het college van Ged. Staten, de Commissaris der Koningin Jhr. mr. dr. A. Roëll releveerde de werkzaamheden, die ten aanzien van de vereeniging van de beide gemeenten reeds waren verricht en waarom trent de stukken reeds bij het college be rusten. Hij deelde verder mede, dat van Wijk aan Zee en Duin een minderheids-rapport, namelijk dat van de tegenstanders was inge komen. Vervolgens werd het woord verleend aan burgemeester Scholtens van Beverwijk, die het onnoodig vond in herhaling te treden. Sedert de indiening van de rapporten heeft Beverwijk nog kennis kunnen nemen van de rapporten, die Wijk aan Zee en Duin uit bracht. Op de aangevoerde tegen-argumenten wilde de burgemeester evenmin ingaan, om dat volgens hem bij' vergelijking de waarheid wel in het midden zal leggen en ook in dat geval wel voldoende aan den dag zal treden. In het minderheidsrapport, aldus ging spr. voort, wordt al te veel de nadruk gelegd op den tegenwoordigen tijd, terwijl men deze zaak juist moet zien in het licht van de toekomst. Voorts wilde hij nog stelling nemen tegen het aangevoerde'motief, dat Beverwijk 200 opcen ten op de personeele belasting zou eischen. Dit is niet juist de heffing is 160200 opcen ten, terwijl de gemeente Beverwijk in een gunstiger klasse is ingedeeld. Een oplossing door partiëele grenswijziging achtte de burgemeester niet gewenscht, omdat de moeilijkheden dan slechts des te grooter zullen blijven bestaan. Daarna wees spr. op de in het rapport van de tegenstanders aangehaalde „Commissie voor de Streekbelangen". die wel voor de be langen van beide gemeenten zou zorgen. „Welke waarde", vroeg spr. zich af, zullen Ged. Staten nu aan dei-gelijke argumenten moeten hechten. Het is, alsof er nog een commissie zou bestaan boven den gemeenteraad voor de behartiging van algemeene zaken. Vermoede lijk zal men bedoeld hebben de Commissie voor het streekplan, die onlangs uit een vier tal gemeenten boven het Noordzeekanaal is gevormd. De burgemeester vroeg tenslotte de mede werking van Ged. Staten, om te willen bevor deren, dat de procedure tegen 1 Mei a.s. haar beslag zou kunnen krijgen. Ook de heer K. Steyn wees op de in het minderheidsrapport neergeschreven onjuist heden. In de eerste plaats kwam spr. op tegen de bewering, dat van het fusie-comité „Groot Beverwijk" een geweldige aandrang zou zijn uitgeoefend vóór de samenvoeging onder de leu ze van lage belastingen, rioleering enz. Zoo is de actie niet gevoerd. Persoonlijk heeft spr. vele jaren kunnen ervaren, wat een gemis er is gevoeld en hoeveel verlies er is geleden door menschen, die economisch, sociaal, en kerkelijk toch eigenlijk één geheel vormden, hoewel zij administratief in twee gemeenten gescheiden waren. Dit is heel wat anders, als zou achter heel deze beweging maar een groepje menschen staan, die toch „niets hebben in te brengen". Tegen deze bewering moet spr. protesteeren. Na nog zijn twijfel te hebben geuit omtrent den beweerden „historischen groei van de bad plaats", vroeg de heer Steyn zich af hoelang de onzekerheid, waarin de beide gemeenten hangende deze procedure verkeeren, zal du ren. Zeer aannemelijk zou het voor de bur gerij zijn, wanneer op den datum van 1 Mei 1936 zou mogen worden aangehouden. De heer De Wildt (Wijk aan Zee en Duin) verklaarde zich met de toelichtingen van bur gemeester Scholtens en den heer Steyn te kun nen vereenigen. Tenslotte werd burgemeester H. Rothe van Wijk aan Zee en Duin, tegenstander van de samenvoeging, in de gelegenheid gesteld zijn standpunt aan Ged. Staten toe te lichten. De burgemeester zei, nog steeds geen voordeel in de fusie te kunnen zien. Spr. oefende cri- tiek uit op de voorbereiding en meende, dat veel menschen met beloften van lage belas tingen, rioleering enz. zijn bedrogen. Het is spr. nog steeds een raadsel, dat men in Wijk aan Duin dit alles heeft kunnen gelooven. „Het leek wel", riep spr. uit, „alsof de gebra den duiven zoo maar uit de lucht zouden ko men vallen, maar dat is niet waar!" Ook had hij zich afgevraagd of de werkloosheid bij samenvoeging zooveel zou kunnen verminde ren, maar ook dat was misleiding, wanneer men dat van de zijde der voorstanders voor gespiegeld heeft. De toestand in Wijk aan Duin is absoluut niet slecter, dan in Bever wijk. De gemeente is weliswaar eenigen tijd van het Rijk afhankelijk geweest, maar daar aan is nu reeds een einde gekomen en de voo» uitzichten zijn gunstiger. Over het vraagstuk van de schulden wilde de burgemeester tenslotte opmerken, dat men bij fusie eenvoudig de paar millioen gulden schuld van Beverwijk voor een groot deel over hevelt naar de inwoners van Wijk aan Zee en Duin. De burgemeester eindigde zijn betoog met de medeaeeling, dat hij tot het laatste toe zou blijven strijden voor het zelfstandige be houd van zijn gemeente. De voorzitter merkte daarna op, dat de be volking zeer sterk toeneemt in Wijk aan Duin en dat daardoor feitelijk een geografisch ge heel is ontstaan, dat slechts administratief gescheiden is. Burgemeester Rothe gaf toe, dat langs de buitenwegen druk gebouwd is, maar specula tief. Hij had die bebouwing ongezond gevon den en haar zoolang mogelijk bestreden, ook al, omdat dan de moeilijkheden met de rio leering kwamen. Na geïnformeerd te hebben of de tegen standers niet voornamelijk in Wijk aan Zee te vinden zijn, vroeg de voorzitter aan burge meester Rothe: „U zegt, "dat de voorstanders in uw gemeente dat niet geweest zouden zijn, wanneer niet met beloften was gewerkt. Maar zijn dan de raadsleden niet tot zelfstandig oordeelen bevoegd?" Burgemeester Rothe: „Die zijn beïnvloed. Zij zijn zeer bewerkt." „Uit de stukken, die Ged. Staten zeer nauwkeurig hebben bestu deerd", zei de Commissaris" is anders geble ken, dat de commissies uit de ingezetenen zeer zorgvuldig gewerkt hebben. Als je dat alle maal leest, wisten die menschen toch zeer goed, waar ze het over hadden". De burgemeester merkte daartegenover op, dat de commissieleden in Wijk aan Zee en Duin „papiertjes hadden van Beverwijk", waarvan zij voorlazen, hetgeen ook in die ge meente was gezegd. De voorzitter merkte verder op, dat Ged. Staten de beslissing niet in de hand heb ben. Samenvoeging van beide gemeenten is een ingewikkelde en langdurige procedure. Spr. wees in dit verband op den langen duur van de voorbereiding van de grensuitbreiding van Haarlem. Ged. Staten konden dus geen toezegging doen, dat deze zaak binnen acht maanden gereed zal zijn, hoewel spr. moest toegeven, dat de wenschen van beide ge meenten zeer bescheiden zijn. Beverwijk drong alleen op spoed aan en Wijk aan Zee en Duin verzocht slechts de belangen van het perso neel te willen behartigen. Omtrent dit laatste behoefde evenwel geen ongerustheid in Wijk aan Zee en Duin te bestaan, want dat spreekt vanzelf, aldus de voorzitter. Burgemeester Scholtens wees er nog maals op, dat de onzekere toestand tijdens de procedure fnuikend is. De voorzitter antwoordde daar op, dat Ged. Staten eventueel een wets ontwerp moeten gereed maken en naar Den Haag opzenden. Ook zullen zij de bezwaren van de minderheid, de tegenstanders, onder het oog moeten zien. Gedeputeerden zullen echter trachten zoo spoedig mogelijk te be slissen. De zitting werd hierna gesloten. SANTPOORT FLORALIA-WERK. Evenals reeds enkele jaren daarvoor waren ook dit jaar weer door de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" middels het onderwij zend personeel van School F aan de leerlin gen dezer school plantjes uitgedeeld, n.l. fuchsia's, geraniums en margrieten. De bedoeling, welke bovengenoemde afdee ling van „Volksonderwijs" hiermede beoogt, is duidelijk: Men wil trachten de jeugd liefde bij te brengen voor de natuur. En een ieder, die weet, hoeveel daaraan bij honderden grooten en kleinen nog mankeert, zal het met ons eens zijn, dat „Volksonderwijs" hiermee een nuttig werk verricht. Gisteren moesten de planten weer worden ingeleverd. Natuurlijk bedraagt het aantal ingeleverde planten altijd minder dan het aantal uitgereikte, want menig kind vergeet vooral in de vacantie vaak zijn plant. Toch viel het aantal, dat in één der lokalen van School F stond opgesteld, ons niet tegen: Bijna 100. Opvallend was ook nu weer het groote verschil tusschen de vex-schillende exempla ren. En waar de kleine plantjes indertijd in dezelfde conditie werden uitgereikt, blijkt overduidelijk, dat ook een plant voor een goede behandeling zeer gevoelig is. Door de firma Cornegge was ditmaal een extra prijs uitgeloofd voor de meest opval lende plant van de geheele tentoonstelling. Deze viel ten deel aan Lena Cohen, die in derdaad een prachtige fuchsia had ingezon den. De overige prijzen werden als volgt ver deeld: Fuchsia's: 2. Dirk Scholten, 3. Hetty Rut gers, 4. Jan Zaal, 5. Rob Tabernal. Geraniums: 1. Jaap Jak, 2. Ineke Brons, 3. Annie Warnier, 4. Bep Loot, 5. Jaap Jonker. Margrieten: 1. Jaap Boot, 2. Liesje de Graaf, 3. Rie Lokkers, 4. Emiel Lokkers, 5. Agnes Stoelenga. Waarschijnlijk door het slechte weer was de belangstelling voor de tentoonstelling niet zoo groot als het vorige jaar. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de nieuwe R.K. School is o.m. benoemd onze plaatsgenoote mej. Mulders. R. C. BREDERODE. Het programma van de serie wedstrijden loopt ten einde. Reeds is de tweede afdeeling geheel uitgespeeld met het volgende resultaat le prijs: Spaarnevogels; 2e prijs: Stormvogels 4; 3e prijs Stormvogels 3. Het programma luidt verder: Zaterdag 7 September 6.30 uur S.I.Z.O.—V.S.V. 3. Zondag 8 September 2 uur: Brederode Kinheim 4 en 4 uur: finale 4e afd.: V.S.V. 4 Kinheim 5. BLOEMENDAAL Dl'. BORNWATER'S AFSCHEID. Dr. J. Th. Bornwater, wethouder van On derwijs te Bloemendaal heeft Woensdagmid dag afscheid genomen van de ambtenaren, met wien hij als wethouder van Onderwijs in contact kwam. 't Afscheid had plaats in de Raadszaal in tegenwoordigheid van den bur gemeester. Dokter Bornwater voerde hierbij eerst het woord waarbij hij den nadruk legde op de prettige samenwerking met de ambte naren. Ook werden door eenige der ambtena ren hartelijke woorden van waardeering voor het werk en de wijze van samenwerking met dokter Bornwater gesproken. Het was een korte plechtigheid, die niet na liet diepen indruk op den scheidenden wet houder te maken. [JMUIDEN BESOMMINGEN Trawlers: Cornelis IJM. 15, 475 m. f 2450. Bergen IJM. 16 475 m. f 2710, Uiver IJM. 384, 260 m. f 1520. En avant IJM. 8, 335 m. f 2000 De Hoop IJM. 46, 160 m. f 1420. Eveline IJM. 115, 325 m. f 2340. Eendracht IJM. 117, TOO m. f 2540. Flamingo IJM. 42, 85 m. f 1010. Kotter E 369 f 770. Logger: KW 67 f 480. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 5 SEPTEMBER. Tarbot per K.G. f 0.58—0.50. Griet per 50 K.G. f 19—9. Tongen per K.G. f 1,08—0.80. Zetschol per 50' K.G. f 22,50—19. Kleine schol per 50 K.G. f 17,507. Bot per 50 K.G. f 11,58—8,50. Schar per 50 K.G. f 5—3.70. Vleet per stuk f 3,501,35. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2319. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2119. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20 f 14,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12,506.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 6021. Groote gullen per 50 K.G. f 116. Kleine gullen per 50 K.G. f 7,502,60. Wijting per 50 K.G. f 3.60—2,50. Makreel per 50 K.G. f 7,50—3.10. Leng per stuk f 1,10. Versche haring per kist f 5.103.75. Kleinmiddelliake per 50 K.G. f 37. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 5 SEPT. 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.— Staatsl. Blnnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 94% 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II 92% Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 17H 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. axs 36 H 36M-37 Stoomv. Mij. Ned. Industr. Binnen^ Alg. K.zijde Unie.... 28 A. N. I. E. M. (Nat. «a v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft as 266 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez. Philips 255 - M 100 lOOjtf Industr. Buitenl. Anaconda Copper HK-11% 11H 26% Bethlehem Steel 22% 5 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation 17% North Amer. Cy Standard Brands 26% 26H Banken BinnenL Koloniale Bank 36 Cert. Handel Mij. 74H Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 190»* - H 1905^-190 84 Petrol. Mij. Bulten]. 6% Cultuur Mijen. H. V. A 89 N. I. S. U 86 Mijnbouw Mijen. 170 Alg. Exploratie 31 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 138 Deli Mij 149 35 160 Rubber Mijen. 02H - y2 102 Deli Bat. Rubber 62 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult, Ondern. Spoorwegen Buitenl. 31 Comma Milwaukee - 5 pet. Adj. Milwaukee 2% 2% Missouri Kansas Texas Union Pacifio Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10