Het Afrikaansche conflict voor den Volkenbond. ItaliëAbessynië voor den V olkenbondsraad. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1935 H A A R L EM'S' DAGB LA D BUITENLAND. Eden, Laval, Aloisi en de vertegenwoordigers der beide betrokken landen zetten hun standpunt uiteen. Wat Italië Abessynië verwijt. Politiek en economisch overwicht over Abessynië verlangd. Geen militaire maatregelen ver wacht zoolang de besprekingen te Genève duren. Italië eischt geen royement van Abessynië. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Na een korte geheime bespreking is de Vol kenbondsraad Woensdagmiddag bijeengeko men in de aangekondigde, openbare zitting ter behandeling van het Italiaansch-Abessynische conflict. De voorzitter, de Argentijnsche gezant te Bern Ruiz Guinazu, deelde mede dat de uit spraak der vijf scheidsrechters over het inci dent van Oeal-Oeal eenstemmig ter kennis van den Volkenbond was gebracht en de leden van den Volkenbondsraad ten spoedigste zou worden medegedeeld. De Raad had in zijn vorige zitting besloten, een onderzoek in te stellen naar de Italiaansch-Abessynische be trekkingen hl hun geheel. Alvorens hiertoe over te gaan bracht "Eden echter rapport uit over de onderhandelingen der drie groote mo gendheden te Parijs. Eden's verklaring bestond uit twee gedeel ten, n.l. het met de Fransche regeering over eengekomen rapport over de Parijsche bespre kingen, een een afzonderlijke verklaring der Brit-sche regeering. In het eerste gedeelte gaf Eden een overzicht van het verloop der Fransch-Engelsch-Italiaansche besprekingen te Parijs en het aanbod van een door den Vol kenbond georganiseerden Fransch-Engelsch- Italiaanschen bijstand voor Abessynië, waarbij in hooge mate rekening zou worden gehouden met de Italiaansche belangen. Namens de Engelsche regeering zeide hij, dat Engeland alles zal doen om den vrede te hand haven en zich van zijn Volkenböndsplichten bewust is. Engeland is er verder van overtuigd, dat Italië zijn bijzondere belangen zal eerbie digen, ook in de toekomst. Het handelt slechts als lid van den Volkenbond. Laval verklaarde, dat Frankrijk op den bo dem van het Volkenbondsstatuut staat. Hij zeide nog steeds te gelooven aan de mogelijk heid van een vreedzame oplossing binnen het kader van Genève en van het schenken van voldoening aan Italië met behoud van Abessy- ïiië's onafhankelijkheid. De Italiaansche vertegenwoordiger baron Aloisi zette in een uitvoerige rede uiteen, waar om Italië de te Parijs gedane voorstellen niet in overweging heeft kunnen nemen, waarbij hij verwees naar het Italiaansche memoran dum. Hij gaf een historisch overzicht van de ontwikkeling van de Italiaansch-Abessynische betrekkingen in de afgeloopen 50 jaar, om te bewijzen, dat „Abessynië zich voortdurend aan ernstige schending van zijn verdragsverplich tingen heeft schuldig gemaakt en een bar- baarsche staat is, die noch zijn handelingen, noch het optreden van zijn onderdanen in zijn macht heeft." Vervolgens sprak de vertegenwoordiger van Abessynië Prof. Jeze, die o.a. verklaarde, dat thans door een eenstemmige uitspraak van de commissie het incident van Oeal-Oeal uit de wereld is. Door haar memorandum tracht de Italiaansche regeering echter een nieuw voor wendsel te vinden om de toepassing van ge weld te rechtvaardigen. Abessynië is bereid, hierop te antwoorden, doch de Volkenbonds raad mag niet uit het oog verliezen, dat de tijd dringt en dat in snel tempo een vernieti gingsoorlog tegen een Volkenbondslid wordt voorbereid. Na een korte rede van den Spaanschen ge delegeerde stelde de vooazitter binnenkort een Abessynisch antwoord op het memorandum in het vooruitzicht en werd de zitting ver daagd tot een nader bekend te maken tijdstip. De Italiaansche middagbladen publiceerden gisteren een bijna drie pagina's beslaand uit treksel uit het memorandum, dat de Italiaan sche regeering aan den Volkenbondsraad heeft voorgelegd. Vier hoofdpunten hebben volgens het me morandum in de laatste 40 jaar hun invloed uitgeoefend op de Italiaansch-Abessynische betrekkingen 1. De Abessynische weigering, een definitieve grens tusschen het eigen gebied en de Italiaansche koloniën te trekken en de voortdurende ontoelaat bare bezetting van Itahaansch gebied door Abessynië. 2. De voortdurende beperking der immuniteit der diplomatieke en con sulaire vertegenwoordigers van Italië in Abessynië. ij 3. Het voortdurende gevaar van leven en bezit van Italiaansche onder danen in Abessynië, wier economische ontwikkeling verhinderd wordt. 4. Gewelddadige aanvallen op leven en bezit van Italiaansche onderdanen op eigen Italiaanschen boden. Uit deze vier punten leidt Italië af, dat Abessynië openlijk en opzettelijk de tegenover Italië op zich genomen verplichtingen heeft geschonden. Deze schendingen waren niet in- cidentieel, doch systematisch en programa- tisch. Het memorandum bevat een opsomming van de tusschen Italië en Abessynië gesloten ver dragen, de schendingen ervan en van de ge vallen van overtreding der bepalingen. Naar men volgens Reuter te Londen gelooft, zal er voor Vrijdag of Zaterdag geen tweede openbare zitting van den Voikenbondsraad volgen. Er zal, naar men aanneemt, een com missie van rapporteurs worden benoemd, wel ke zal voortgaan met het zoeken naar een formule, die een oplossing zal brengen van het geschil. De Britsche delegatie te Genève was gisteravond ietwat optimistischer gestemd. Baron Aloisi heeft nl. in antwoord op een des betreffende vraag, verklaard dat Italië op het oogenblik niet overweegt uit den Volkenbond te treden en dat hij niet voornemens is het royement van Abessynië als lid van den Vol kenbond te verlangen. Voor het oogenblik, zoo ging Aloisi voort, -bestaat er geen onmiddellijk gevaar, tenzij men ons provoceert. Uit dezen zin valt op te maken, dat er, zoo lang de besprekingen te Genève duren, geen militaire maatregel te vreezen is. De Italiaan sche gedelegeerde veogde hier nog aan toe, dat de voorstellen, die men Italië te Genève heeft gedaan, onvoldoende worden geacht. Eden achtte ze royaal, maar zij kwamen niet met de Italiaansche verlangens en met de „opofferingen, die zij zich tot dusver hebben getroost", overeen. Italië verlangt een politiek en economisch overwicht over Abessynië. „Men heeft ons", aldus Aloisi, „slechts een half economisch overwicht aangeboden. De vraag is thans, of deze aanbiedingen het begin of het eind der onderhandelingen hebben ge vormd". Amerika. Morgenthau voor stabilisatie besprekingen naar Europa. Zoodra zijn werk het toelaat is de Amer kaansche minister van financiën Morgen thau, naar Reuter uit Washington verneemt, voornemens een „vacantie-reis" naar Europa te maken. Het eerst zal hij Spanje en Portugal be zoeken. In welingelichte kringen is men van meening, dat deze reis van. groote beteekenis is voor de internationale deviezen-stabilisatie. Het gerucht gaat,dat men in het najaar nieuwen vooruitgang zal zien in de stabilisatie. Morgenthau en Huil verbergen niet. dat in hun oogen een stabilisatie een gunstigen in vloed zou hebben op den wereldhandel. Een ongunstige factor voor de stabilisatie zou een oorlog tusschen Italië en Ethiopië zijn. Ook bestaat er onzekerheid omtrent de koers waarop men eventueel zou stabiliseeren. Men is van meening, dat vele moeilijkheden, over wonnen kunnen worden indien Morgenthau besprekingen voert met de buitenlandsche autoriteiten. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 Engeland. Italiaansch protest tegen de rede van dr. Martin. Uit Addis Abeba wordt gëmeldt, dat de Italianen aldaar hebben geprotesteerd tegen de rede, die de Abessynische gezant te Lon den, dr. Martin, aldaar heeft gehouden. De Italianen zouden zich gekrenkt voelen door de „ongewone taal", die deze diplomaat heeft gesproken, voornamelijk door diens uitlating dat het „deerniswekkende Italiaansche volk veel eerder een slavernij-bevrijding noodi; had dan de huisslaven in Abessynië". Dit was, naar de meening der Italianen, een on gehoorde manier om zich over een land te uiten, waarmee men nog in vrede verkeer de. (A.N.P.) Abessynië annuleert de olieconcessie niet. Zal Ricket andere kapitalen zoeken Naar uit Addis Abeba ivordt ge meld, heeft de Abessynische re geering laat in den avond besloten, dat de petroleuin-concessie niet zal worden geannuleerd. Blijkbaar verwacht men in Abes synië, dat Rickett andere kapitalen zal kunnen vinden ter vervanging van die der Standard-Vacuum-groep. Men wijst er te Addis Abeba op aldus Reuter dat het contract voorziet in een opzeggingstermijn van 83 dagen, voor het geval een der beide partijen op de onderteekening zou willen terugkomen. Ook Chertok trekt zich niet terug. De New Yorksche makelaar Chert-ok ver klaarde, naar het A.N.P. meldt, dat hij on danks het feit, dat de Standard Oil (die de houdster der Abessynische concessies contro leert) zich heeft teruggetrokken van de con- >ie in Abessynië, zijn concessierechten zal handhaven. Hij heeft nog veertig dagen den tijd om de in het optie-contract met Abes synië genoemde optie-som van 1 millioen dollar bij de Abessynische regeering te stor ten. Bovendien heeft het Staatsdepartement ten aanzien van dit optiebedrag nog geen contact met hem gezocht. Uit deze verklaring van Chertok zou zijn concessie onafhankehjk. zijn van die aan de Standard Oil. Roosevelt voert geen „dollardiplomatie' In een persconferentie sprak president Roosevelt, naar aanleiding van het afstand doen door de Vereenigde Staten van de petrioleum-concessies in Abessynië, de hoop uit, dat deze maatregel van de Vereenigde Staten een ondersteuning zou beteekenen van het algemeene streven tot behoud van den vrede. Roosevelt verklaarde, dat het opgeven van de concessie een nieuw bewijs was, dat de regeering der Vereenigde Staten sedert 4 Maart 1933, den datum van dè ambtsaan vaarding van Roosevelt, geen „dollardiplo matie" meer voerde. Noch hij, noch Staats secretaris Huil hadden den geringsten vrees gekoesterd dat deze particuliere petroleum- concessies de Vereenigde Staten in het Ita liaansch-Abessynische conflict zouden kun nen wikkelen. Het eenige gevaar was, dat de concessies eventueelen invloed op de Volken bondsonderhandelingen hadden kunnen oefenen. De president hoopte echter, dat de afwijzing ervan de politieke atmosfeer te Genève zou doen opklaren. LIJK VAN MOUNT-EVERESTVLIEGER GEVONDEN. Een verkenningsgroep voor de aanstaande Mount Everest expeditie heeft het lijk gevon den van kapitein Maurice Wilson, die verle den jaar naar Britsch-Indië was gevlogen in de hoop op den Mount Everest te kunnen lan den ten einde dan verder te voet den top te bereiken. Aangezien de autoriteiten hem geen vergun ning gaven om zijn plan ten uitvoer te leggen, veranderde hij dit. Hij vertrok in het geheim te voet met 4 dragers van Darjeeling. Op een bepaalde hoogte zond hij zijn dragers terug en '^anaf 35 - met garantie, pijn- _loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ging alleen verder. Thans is zijn lijk gevon den, 100 meter boven kamp 3, dat op een hoogte van 6300 meter boven den zeespiegel ligt. Honderden slachtoffers op de Florida-Keys. Menschen bij tientallen in zee gesleurd. Het A.N.P. meldt uit Miami 4 Sept.: De vree- selijke orkaan, die gisteren voornamelijk de „Florida Keys", de eilandenreeks aan de Zuid kust van Florida heeft geteisterd., heeft vol gens de laatste berichten vermoedelijk 700 menschenlevens misschien zelfs meer ge- ëischt. Een vliegtuig van de kustwacht, dat een vlucht over het geteisterde gebied heeft ondernomen, meldt dat twee werkkampen van oud-strijders volkomen zijn vernield. Een hulp- trein, die den veteranen in veiligheid zou brengen, ontspoorde. Alle wagons stortten om en men vreest, dat treinpersoneel en passa giers om het leven zijn gekomen. Reusachtige watermassa's stroomden over het land. Op sommige punten naderden wa termuren, die eenige meters hoog waren, waar door de huizen als kartonnen doozen in el kaar werden gedrukt en menschen bij tien tallen in zee werden gesleurd. Volgens de laat ste berichten van het Roode Kruis werden in het dorp Tavornier op het eiland Plantation ongeveer 100 menschen gedood, terwijl te Rock Harbor het aantal dooden op 75 wordt geschat. Marine-troepen, leger-afdeelingen, het Ame- rikaansche Legioen en het Roode Kruis nemen aan de hulpverleening deel. Een juist overzicht van den omvang van de ramp en van het aan tal dooden is moeilijk te krijgen tengevolge van het feit, dat alle verbindingen met het geteisterdegebied vernield zijn. Des avonds was men er in geslaagd de lijken van 300 slachtoffers te bergen. SOLDAAT TE MEPPEL VERDRONKEN. Uit een gracht te Meppel is het lijk op gehaald van den 21-janigen R. Peeks uit Beilen, hospitaalsoldaat in garnizoen t,c. Utrecht, die vermoedelijk Zondagavond--laat. toen hij per rijwiel naar Utrecht wilde terugkeeren deer' de duisternis misleid, te water is geraakt en verdronken. BEGIN VAN BRAND BIJ TUSCHINSKI. AMSTERDAM, 4 September (A.N.P.) Tijdens de middagvoorstelling in het Theater Tuschinsky ontstond in één der tooneellog-es een begin van brand; de vloer was door een weggeworpen siigaret beginnen te smeulen. De bezoekers wilden toen door enkele per sonen Brand" werd geroepen, de zaal ijlings verlaten. De directie wist echter vanaf het tooneel door een kalmeerend. woord een paniek te voorkomen In'tusschen drong de rook de zaal binnen, doch binnen enkele minuten had het theater- personeel met eigen bluschmiddelen het ge vaar bezworen zoodat de voorstelling weer door kon gaan. VEREEN. VAN CHR. BEWAARSCHOOL ONDERW. IN NEDERLAND. Afd. Haarlem en Omstreken. Lezingen te houden door den WelEd. heer H. M. W. Bandel, hoofd eener Montessori school te H.: Vrijdag 13 September over „Suggestie"; Vrijdag 27 Sept. Moeilijkheden bij het ver tellen der Bijb. Gesch". Vrijdag 11 October: „De kinderleugen". Aanvang 8 uur Fröbelschool, Colensostraat 11, Haarlem N. Gematigdheid een eerste vereischte. Door Henry Bérenger, Fransch gezant, voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken van den Franschen senaat. Men zou wel heel onkundig moeten zijn van de vorming der koloniale mogendheden om de oogen te kunnen sluiten voor de ontwikke ling der Italiaansche politiek in Oost-Afrika. Wat Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten betreft om de drie belangrijkste te noemen waar is feitelijk de koloniale staat, die zich zonder geweld en uitsluitend met idealistische middelen heeft gevestigd? Moet men aan Engeland herinneren met zijn verovering van Indië, zijn bezetting van den Egyptischen Soedan, zijn oorlog met de Boerenbevolking van Zuid-Afrika, van Jame son en Cecil Rhodes af tot Lord Roberts en den Sirdar Kitchener toe? Moet men mis schien aan Frankrijk herinneren en zijn mili taire penetratie in Noord-Afrika, van Bu- geaud en Lamoricière tot aan Gouraüd en Lyautey, in West-Afrika van Faidherbe tot Achinard, in den Indischen Oceaan, van Briere de l'Isle en admiraal Courbet tot ad miraal Pierre en generaal Galliéni? Moet men er aan herinneren, hoe de Vereenigde Staten sinds 1786 te werk gegaan zijn bij hét „bedwingen" der Roodhuiden en Mexicanen op. een oppervlakte, die nog grooter is dan dif van Europa? Het zou huichelachtig zijn den Italianen het gebruik te verwijten van een methode, die men zelf voortdurend te baat heeft geno men bij het vestigen van zijn macht, zijn handel, zijn invloed en zijn welvaart in ge bieden en bij rassen, die er de veroverende en civiliseerende naties in het geheel niet om gevraagd hadden. Een dergelijke schijnheiligheid is niet al- leer. af te keuren, zij wordt bovendien ge vaarlijk voor hen, die er zich achter verschui len Werpt zij niet onvermijdelijk het vraag stuk op van een algeheele herziening der ko loniale bezittingen in de wereld? Als de Italianen inderdaad ten onrechte Ethiopië willen koloniseeren, hoe rechtvaar digen de Engelschen dan hun kolonisatie van Afrika van Kaïro tot de Kaap, en Azië van Haifa tot Singapore? Hoe zal Frankrijk zijn uitbreiding van Tunis tot Casablanca en van Algiers tot Brazzaville kunnen verklaren? Wat doen de Amerikanen op de Philippijnen, in Texas en in Arizona? Waarom is datgene wat voor Londen, Parijs en Washington geoor loofd was, voor Rome verboden? Laat ons dus alle valsche sentimentaliteit, die in de meeste gevallen zelfs niet eens iets met den waren aard van de zaak te maken ,heeft buiten beschouwing laten. Laten wij liever de kwestie in het juiste licht stellen en zien, of er nog niet een redelijke oplossing gevonden zou kunnen Worden. Italië beroept zich op de traditie der kolo niale behoeften, Engeland op de teksten van den Volkenbond. Terwijl Rome zich ver schanst achter de „precedenten" van Kitche ner, Curzon en Roberts, verbergt Londen zich achter die van de overeenkomst, welke als vervolg op het verdrag van Versailles werd geieekend. De Italianen kunnen natuurlijk Engeland gemakkelijk herinneren aan al de inbreuken, die het sinds vijftien jaar op de verdragen gemaakt heeft, van het tijdstip af, waarop het 't artikel betreffende de bestraffing van den Duitschen keizer en zijn generaals liet varen tot aan den tijd, waarin het te Lau sanne de Duitsche herstelbetalingen „liqui deerde" en een vlootaccoord teekende met een Duitschland, dat zich fel tegen den Volken bond en de ontwapeningsconferentie ge keerd had. Evenzeer kan Engeland, Italië en Frankrijk gemakkelijk in herinnering brengen dat op hun advies Ethiopië in 1923 als gelijkgerech tigde tot den Volkenbond werd toegelaten. Ook hier dienen wij ons positief te ont trekken aan al die dogmatische nauwkeurig heden, al die zoogenaamde onverbiddelijk heid der verplichtingen van een internatio nale code, welke nog geen enkele staat ver zuimd heeft te overtreden of te loochenen, zoö dra zijn binnenlandsch politiek of zijn bui tenlandsche belangen er mee in botsing kwa men. De onverbiddelijke toepassing van het ge weld of het recht kan slechts leiden tot een ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC. Sjonge, sjonge, is me dat even wat? Het is werkelijk niet te ver wonderen, dat dit eiland als onbeklimbaar bekend staat. Thijs vordert maar voetje voor voetje. Telkens moet hij zich aan een steen of een vooruitspringend rotsblok vastklampen om geen val te maken. En wat is die top nog ver verwijderd! Soms krijgt onze kleine ontdek kingsreiziger zin om maar terug te gaan, maar de lust tot avontuur blijft hem tenslotte toch de baas en zoo zet Thijs, ondanks alle hindernissen, zijn zware klimpartij voort. algemeenen oorlog, tot een universeele revo lutie, die voor de groote koloniale mogend heden allerminst gewenscht is. De Volkenbond is ongetwijfeld iets nuttigs; hij heeft echter niet op alles een antwoord. De bend op zichzelf is niet voldoende. De Ver eenigde Staten hebben den Volkenbond, na dat president Wilson hem had gesticht, ver loochend bij monde van hun senaat en de verschillende opvolgers van Wilson. Duitsch land en Japan hebben zich uit den bond te ruggetrokken en hem daardoor gevaarlijk verzwakt. De grootste voorzichtigheid is dus in de kemende dagen te Genève geboden bij het aanwenden van de geneeskunst van den Vol kenbond ter „behandeling" vanAbessynië..Er is daar een geneesmiddel, ongetwijfeld; een middel echter, dat, wanneer het bij te groote hoeveelheid gebruikt wordt, zoowel doktoren als zieken het leven zal kosten. Italië zal van zijn kant er goed aan doen zich niet al te zeer in te beelden, dat zijn Ethiopische actie, zooals Mussolini dat steeds herhaalt, „een zuivere koloniale aangelegen heid' is. Wanneer men de geschiedenis van alle eeuwen er op naleest zal men tot de conclusie komen, dat er nimmer „zuiver ko loniale aangelegenheden" geweest zijn. En thans zijn er minder dan ooit „koloniale aan gelegenheden". Wel intercontinentale aange legenheden. Het intercontinentale vraagstuk van Abes synië zijn de bronnen van de Nijl. dat is de lijn van Kaïro naar de Kaap, dat is de ver binding van de Middellandsche Zee met den Indischen Oceaan. Wil men een oorlog vermijden, dan dient er een schikking getroffen te worden. Ieder moet daartoe het zijne bijdragen. Dit is geen tijd stip voor nauwkeurige navolging van onver- btddelijke dogma's. Wat wij nu noodig heb ben is een met verstand toegepaste relativiteit die rekening houdt met geografische en an dere omstandigheden. (Nadnik verboden.) RADIO-PROGRAMMA! VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO en AVRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie R. Numan. 10.35 Gram.pl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 Gram.pl. 12.00 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Voordracht E. Hess-Binger. 2.20 Gram.pl. 3.10 AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 4.00 Orvi- tropia o.l.v. J. v. d. Horst. 5.05 Kinderuurtje. 5.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 6.15 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 7.00 S. de Wolff: De ontwikkeling der wereldconjunctuur. 7.20 Orgelspel C. Steyn. 7.50 Herhaling SOS-be- richten. 7.53 Nieuwsberichten. 8.00 Ds. J. W. Samberg: „De overwinnende mensch". 8.30 Uit het Kurhaus te ScheveningenResiden tie-orkest o.l.v. Carl Schuricht, m.m.v. Frieda Leider (sopraan) en M. Oehmann (tenor). Om 9.15: A. F. J. Portielje: Het sterven in de na tuur. 10.15 Declamatie Ben Royaards en Geor gette Hagedoorn. 10.45 Nieuwsberichten. Vrijz. Godsd. Persbureau. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM 301 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 3.454.00 Gram.pl. 4.15 Orgel concert. 5.00 Schlagermuziek en gram.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Grampl. 8.00 Berichten. 8.05 Or kestconcert en Gram.pl. 10.15 Schlagermu ziek. 10.30 Berichten. Gram.pl. 10.45 Schlager muziek. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel R. O. Grady. 11.50 Trocadero- Cinema-orkest o.l.v. A. v. Dam. 12.50 BBC- Variété-orkest o.l.v. Kelley. 1.35 Gram.pl. 2.20 Imperial Hotel Orkest o.l.v. R. Smythe. 3.20 H. Darewski en zijn orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Marius B. Winter en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Northern Ireland- Orkest o.l.v. Montgomery. 7.35 Fred Hartley's Novelty Kwintet m.m.v. Brian Lawrence (zang). 8.20 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m.m.v. A. Catterall (viool) en Ed. Erdman (piano). 10.00 Berichten. 10.20 BBC- orkest o.l.v. A. Buesst m.m.v. M. Blyth (so praan). 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o. I.v. Gaillard. 3.20 Gram.pl. 8.20 Vocaal kwar tetconcert. 9.05 Literair-muzikaal programma. 11.10 Dansmuziek. 11.201.20 Orkestconcert o.l.v. Clergue. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest o.l.v. Thyregod. 3.50 5.20 Concert uit rest „Ritz". 8.20 Symphoi: concert o.l.v. N. Malko. 10.35 Pianorecital. 11.1012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 11.00 Guitaarrecital. 12.20 Uit Frankfort: Omroeporkest o.l.v. 1-Iess. 2.35 Gram.pl. 4.20 Bach-pianorecital. 5.20 Gevar. concert uit Hamburg. 7.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 8.35 Zie Deutschlandsender. 9.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt en solisten. 11.2012.20 Weragkamerorkest o.l.v. Hage- stedt. ROME, 421 M. 9.00 Concert m.m.v. orkest en A. Dado (ba riton). 10.35 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest o.l.v. Dejoncker. 6.20 Zang en piano. 6.50 en 7.35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Ga- son. 10.3011.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram pl. 12.40 Zang. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zang. 5.50 Kamermu ziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. André. 10.3011.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6