MAG. NEDERLAND STOOP'S OVERDEKT- EN OPENLUCHTBAD GROOT ZONNEBADTERRAS HET OPENLUCHTBAD BLIJFT OPEN TOT BEGIN OCTOBER Nederlandsche handballers in Oostenrijk. STEEDS VOORRADIG ALLE MODELLEN ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935 H A A R E E M'S D A G B E A D Ï3 VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag, Het groote competitierad gaat morgen nog niet draaien, maar toch worden er vele wed strijden gespeeld. In Rotterdam wordt tusschen Sparta en Excelsior (toevallig twee Rotterdamsche clubs) de beslissende wedstrijd om den Zilveren Bal gespeeld. In Haarlem krijgen we nog twee wedstrij den voor het Spaerne-bekertournooi, namelijk te één uur de verliezersronde tusschen Haar lem en Heracles en te drie uur de strijd om den eersten en tweeden prijs tusschen Storm vogels en Velocitas. De IJmuidenaren maken hier een goede kans. Zal ook het derde jaar een Westelijke ver- eeniging als overwinnaar eindigen? Won 't Gooi het eerste jaar den beker, het vorig jaar eindigde Haarlem als no. 1. Nu heeft Storm vogels de eer van het Westen in den eind strijd op te houden tegen den Noordelijken kampioen Velocitas. Afgaande op het goede spel van beide elftallen op den eersten Zon dag zal zeker een goede eindstrijd worden ver wacht en daar de heer Weij de leiding heeft, kan de rechtspraak geen moeilijkheden bieden. Ook de wedstrijd HaarlemHeracles onder leiding van scheidsrechter Vrugt, om den 3en en 4en prijs, zal ongetwijfeld belangstelling vragen. Beide elftallen eindigden het vorig seizoen als no. 2 op de ranglijst en waren in de na-competities tegenstanders, die op eigen terrein wonnen en uit verloren. De Stormvogels komen uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, Tol, Van der Steen, Van der Merkt, Van der Lugt, Prins, Van der Laan. HAARLEM—HERACLES. De roodbroeken zullen a.s. Zondag met het volgende elftal in het veld komen: Voogd, Van Gooi, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Oldenburg, Best, De Winter, Smit, Van Polanen. Verder spelen vele eerste-klassers een nut tigen oefenwedstrijd. H.F.C. krijgt aan de Spanjaardslaan bezoek van Z.V.V. De H.F.C.'ers komen met het vol gende elftal uit: Van der Togt, Dorsman, Van Baasbank, R. Jongen eel, Kruyer, Denijs, Wepster, Drijver, Koper, Kermer, Hagenaar. R.C.H. heeft den Oostelijken eerste-klasser Enschedé bereid gevonden Zondag naar het Heemsteedsche Sportpark te komen. De Ra cing heeft het volgende elftal; Metten, Kors, Prevost Sr., C. Geutskens, Ruis, Prevost Jr., Van der Meulen, Paape, Hoogendoorn, Van Balen, Lenselink. Enschedé, dat volledig verschijnt, heeft de volgende opstelling: Kamst, Hagels, Van Delden, Meilink. Veldkamp Sr., Stegehuis, Nagels, Wiegerink, Huckriede, Gerrits, Gerritsen. Te twaalf uur wordt in het Heemsteedsche Sportpark de wedstrijd R.C.H. 2—A.F.C. 2 ge speeld. Het tweede elftal van R.C.H. is als volgt: N.N., Van Thiel, A. de Vos, Hessels, Van Eek, Van der Gevel, Felder, C. Hellingman, Ruygrok, Oomen, Hut. E.D.O. gaat naar de Koog met het volgende elftal voor het spelen van een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen K.F.C.: Van Roon, Zandstra, Boeree, J. W. Koene, Koppen, Oomen, Spek Jr., Goemaat, v. d. Putten, Perukel Jr., Spek Sr. E.H.S. krijgt bezoek van E.D.O. 2. Bloemendaal speelt thuis tegen het Haag- sche Quick met het volgende elftal: De Haas, De Wilde, Hogervorst, Röbken, Beijk, Leemhuis, J. Kammeijer, De Bock, Van Bragt, Hartman, Van Gelder. SCHOTEN—RIJSWIJK. Zondagmiddag 2 uur speelt Schoten tegen Rijswijk, om den K.N.V.B.-beker op haar ter rein aan den Vergierdeweg. Dit kan een in teressante strijd worden. Het Schoten-elftal is als volgt: Hoff, Schotman, Steenbergen, Koeleman, Van Roon, Hetem, Van Putten, Geutskens, Kedde, Cop. Philippo. Rijswijk stelt er het volgende elftal tegen over Van der Spek, Lux, Poot, Schoenmaker, Ter Borg, Schutte, Wagner, Olfers. Gij ze n, Eijken, Mooyman. Voorzitter van Rijswijk is de heer P. J. Drilsma, die vroeger voor Haarlem gespeeld heeft. HAARLEM 2—H. F. C. 2. Haarlem 2 speelt a.s. Zondagmorgen half elf een oefenwedstrijd tegen H. F. C. 2 op het terrein aan den Schoterweg. Het elftal van Haarlem is als volgt: Kaan, Van den Berg, Stammes, Cornet, Urban. Goedhart, Hartog, Verhappen, Dankelman, De la Mar, Kuiper. RIPPERDA—STRANDVOGELS. A.s. Zondagmiddag speelt Ripperda aan den Vergierdeweg tegen Strandvogels uit Hoog- karspel om den K. N. V. B. beker. Ripperda komt als volgt uit: Doel: G. Koster. Achter: J. Langeveld, H. J. Kruijff. Midden: J. Voulon, H. Dreyer, A. Dreyer. Vóór: W. Koster, J. Kruijff, N. N.. B. Cop, H. J. Peperkoorn. D. I. O.—R. C. A. D. I. O. opent Zondagmiddag het seizoen met een wedstrijd om den K. N. V. B. beker op het terrein aan de Ramplaan te Overveen. Het elftal verschijnt als volgt: K. Offenberg, H. v. Leen, H. J. Biesbrouck, G. Driehuizen, B. v. Dansik, J. d. Nieuwe, J. Poelgeest, E. Smit, F. L. Witkamp, S. Tjèertes, H. v. Ham. Te half twaalf spelen het 3e en 4e elftal van D. I. O. aan de Ramplaan resp. tegen Damia- ten en D.O.A. AUTOMOBILISME. De Hongaarsche reis der K. N. A. C. Officïeele ontvangst te München De K.N.A.C. meldt ons uit München d.d. 2 September: De deelnemers aan de clubreis der K. N. A. C. naar Hongarije hebben een uitstapje naar de Gross Glockner Hochalpenstrasse gemaakt, wat begunstigd werd door prachtig helder weer, zoodat alle panorama's, welke dit mees terwerk van Oostenrijkschen wegenbouw rijk is, duidelijk zichtbaar waren. De deelnemers zijn daarna uit Zeil am See vertrokken om den terugtocht naar Neder land te aanvaarden. De weg voerde over een der prachtigste routes wat natuurschoon be treft, welke Oostenrijk bezit, n.l. over Kuf- stein naar de Duitsche grens en München. In Kufstein werd de lunch gebruikt. De deel nemers werden daar ontvangen door den burgemeester, den heer Pirmoser, en den af gevaardigde van de Oostenrijksche Automo bielclub, den heer Hausherrn. 's Avonds heeft de Duitsche Automobiel Club den deelnemers een diner in het Preysing Palais aangeboden. De president der D. D. A. C. sprak het gezel schap met enkele hartelijke woorden toe en wenschte ieder een voorspoedige reis door het Duitsche land. De heer G. J. van Wickevoort Crommelin dankte namens de deelnemers voor de onver getelijke ontvangst, die het gezelschap in München ten deel was gevallen. MOTORWIELRIJDEN TERREIN-RIT 1935 LEIDSCHE MOTOR TOERINGCLUB. Evenals vorig jaar organiseert bovenge noemde club een terrein-rit op Zondag 15 September te Noordwijkerhout. Deze wedstrijd zal ven-eden worden om het Terrein-kampioenschaj 1935 van Leiden en Omstreken. Voor dezen wedstrijd worden alleen solorij ders toegelaten, welke worden ingedeeld in twee klassen, als volgt: klasse A: motoren tot en met 350 c.M.3; klasse B: motoren, boven 350 c.M.3. De route loopt door het kampeerterrein te' Noordwijkerhout. De terreinsgesteldheid is van dien aard dat aan de rijders geen onrede lijke eischen worden gesteld, noch aan de machines Het circuit is ongeveer 2300 M. lang en moet door de rijders van beide klassen 20 maal ge reden worden. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE GOOISCHE WIELER BAAN. De Gooische Wielerbaan heeft voor Woens dag 11 September weer een bijzonder aantrek kelijk programma samengesteld, o.a. is er een sprintprogramma vastgesteld, waarvoor voor aanstaande professionals op dit gebied zijn geëngageerd. We noemen slechts van Holland- sche zijde: Van Egmond, Pijnenburg. J. v. d. Heuvel en v. d. Linden en Veger. Voorts de Duitscbers Richter, kampioen van Duitsch- land en tweede in de wereldkampioenschap pen 1935 te Brussel, en Steffes, den Duitschen kampioen van 1934. Uit België komt Huibrechts, na Scherens de beste Belgische sprinter en Engeland zal ver tegenwoordigd zijn door zijn kampioen Cosens. Voor de wedstrijden achter den motor ko men Wals, Blekemolen en de Graaf. H.R.C. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een wedstrijd over 20 K.M. De vol gende renners verschenen aan den start: Crispijn, J. Hertog. Kleef, Scheffer, Borthaus, Co Weijers, Drogtrop, Kuil, Walgien, Lou Koekenbier, Wim Koekenbier, Korthals. Er werd vinnig gestreden; vooral de gebroeders Koekenbier reden een goeden wedstrijd. J. Walgien en J. Hertog wisten zich ook mooi te plaatsen. Uitslag: 1. Drogtrop, 2. Crispijn, 3. Scheffer, 4. J. Hertog, 5. W. Koekenbier, 6. L. Koekenbier, 7. J. Walgien. De overige renners uitgevallen door pech. De juniores reden een wedstrijd over 10 K.M. Hier was het E. Hertog, die zich no. 1 plaatste, wat verdienstelijk is, daar het zijn eerste wedstrijd was. No.2 Borreman; 3. G. Smit, 4. Schaaf.. SCHAKEN. EUWE-ALJECHIN. Het EuweAljechin Comité deelt ons mede. dat een pers-comité is gevormd, bestaande uit de heeren G. van Dam, Ch. H. Geudeker, J. Hoven, H. Kmoch, Mr .M. Levenbach, H. J. Looman. G. J. Nijland en L. de Wolff. Het Comité heeft tot taak het verspreiden van berichten en mededeelingen betref feil den de match tusschen Dr. A. Aljechin en Dr. M. Euwe om het Wereldkampioenschap Scha ken, welke match gelijk bekend is, eind Sep tember zal beginnen en die gespeeld zal wor den in ons land R.K. SCHAAKCLUB SINT BAVO. Uitslagen der groepswedstrijden: P. A. Wijtkamp—J. Bottelier 1—0 Th. v. OschJ. Hazert 1—0 J. HartmanC. Bottelier 0—1 3. HommesJ. Koelemij 1—0 A. WijtkampJ. H. Heuser 1—0 W. de BoerJ. Koelemij 1—0 Th. v. DijkW. de Boer afgebr. C. BottelierJ. Hasert 1—0 J. HartmanJ. Koelemij VzXA J. v. KesterenN. Bottelier afgebr. voorverwarmd water 68|70 F. Eigen badgoed mag worden medegenomen. ^Verplicht ontsmetten 3 cent). (Adv. Ingez. Med.) A"'CT0C7UICEB dobbel zuigvermogen mTELV UrAUlUcK nedfebr-laagste prijs Buitengewone condities.Vraag demonstratie Fit. Veló Waschmacnine Mij (Adv. Ingez. Med.) Tournee, dat een nuttige les heeft gevormd. (Van onzen Weenschen correspondent.) Een groep Nederlandsche handballers heeft onder leiding van den heer Trenth uit Gro ningen een tournée door Oostenrijk gemaakt en heeft thans ook te Weenen gespeeld. Over al werden onze jeugdige landgenooten, die sedert het passeeren van de Duitsch-Oosten- rijksche grens geheel en al de gasten van den Oesterreichischen Handball-Verband ge weest zijn, op de hartelijkste wijze ontvan gen. Helaas zijn wij er niet in mogen slagen veel zegepralen te behalen, integendeel, zij werden meestal met groot verschil verslagen, maar dat neemt toch niet weg, dat zij vaak goed spel lieten zien en dat men hun presta ties hier toch waardeert. Men moet niet ver geten, dat in Oostenrijk al veel langer hand bal gespeeld wordt dan in Nederland. In Duitschland begon men er in 1919 mede en in Oostenrijk volgde men dat voorbeeld reeds heel gauw. namelijk in 1920. Pas zes jaar la ter, in 1926 dus, zou het handbalspel in Ne derland ingang vinden. De Oostenrijkers heb ben dus in den loop der jaren veel meer erva ring kunnen opdoen en hebben hun technisch kunnen tot de hoogste hoogten kunnen op voeren. Handbal is in Oostenrijk in den waar sten zin des woords volkssport geworden. Te Weenen alleen telt men 52 handbalclubs. Daarbij komt dan ook nogen dat is een factor, die vooral niet vergeten mag worden, dat de teams, waartegen onze Nederlanders hier in Oostenrijk hebben moeten spelen, be staande elftallen zijn, waarvan de leden ge woon zijn met elkaar samen te werken, ter wijl de Nederlandsche jongens ten deele uit Groningen en ten deele uit Amsterdam kwa men. En een hunner, Schaap, die een schit terend keeper bleek te zijn, kwam uit Zaan dam. Onze Nederlandsche handballers hebben niet zoo dikwijls en niet doorloopend met el kaar kunnen oefenen en waren dus niet zoo zeer tot in de perfectie op elkaar „einge- stellt". Té Salzburg werden onze landgenooten met 175 verslagen en te Linz met 144. Te Wels daarentegen hebben zij mèt 87 gewonnen. De wedstrijd, die te Weenen tegen een club gespeeld werd, die haar tienjarig jubileum viert, werd o.a,, door den waarnemenden Ne- derlandschen consul-generaal, den heer J. H. G. Schouten, en den voorzitter van het Oos tenrijksche Olympische Comité, dr. Th. Schmidt, bijgewoond. De wedstrijd was van het begin tot het eind spannend. De Nederlanders zetten zoowel in den letterlijken als in den figuurlijken zin hun beste beentje voor. zij bewogen zich bui tengewoon snel over het veld. Ongeveer ze ven minuten na het begin van het spel leek het, alsof den keeper Schaap een ernstig on geluk overkomen was. Hij rolde, toen hij een bal gehouden had. een paar maal over den grond en bleef daar liggen. Het bleek dat hij met zijn knie tegen een paal van het doel was aangekomen en zich bezeerd had. Gelukkig kon het spel bijna onmiddellijk daarop, we derom met Schaap in den goal, voortgezet worden. Al vrij spoedig schoot Berkhout den eersten bal in het vijandelijke doel. Van der Geest maakte het tweede punt. Toen half time ge komen was. was de stand 7-2. In de tweede helft van het spel maakte Berkhout nog twee goals en Van der Geest en Mast ieder een. Het einde kwam met 186. De heer Twenth vertelde mij, dat de Hol- landsche jongens gedurende dezen tocht door Oostenrijk buitengewoon veel geleerd had den. Men kon dat goed aan hun spel zien, dat nu te Weenen al veel beter was dan bij de eerste match te Salzburg. Ook Oosten rijksche sportdeskundigen, die de diverse wedstrijden hadden meegemaakt, zooals „Hof rat" dr. Ernst Haas, de president van den Oesterreichischen Handball-Verband, zeiden me dat. De Hollanders, aldus de „Hofrat", hadden nog „harder" d.w.z. energieker kun nen spelen en misschien nog vaker kunnen probeeren het vijandelijk doel te beschieten, ook wanneer hun kansen vrijwel nihil geweest waren. Dit is de allereerste tournée van Neder landsche handballers in het buitenland ge weest. In 1937 zullen Oostenrijksche spelers naar Nederland komen. Zondag 8 September spelen onze landge nooten te Boedapest. Ter eere van onze landgenooten, voor wie op verschillende plaatsen de Nederlandsche •driekleur was uitgestoken, werden verscheidene festiviteiten gegeven, waarbij natuurlijk door tal van autoriteiten redevoeringen gehouden werden, waarin op de goede verstandhouding tusschen Nederland en Oostenrijk gewezen werd. Wederom werd met dankbaarheid het feit herdacht, dat indertijd zooveel arme, noodlijdende Oostenrijksche kinderen gast vrij in Nederland opgenomen en verpleegd werden. Onze landgenooten mochten verschillende geschenken in ontvangst nemen, namelijk enkele fraaie eere-wimpels en te Linz een schilderij. CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse: H.C.C. 2—V.R.A. Tweede klasse A: Olympia—B.S.C.C. (De wedstrijd H.C.C. IH.C.C. II is uitge steld tot 22 September). Nederland—Zuid-Afrika. Naar wij vernemen is het Nederlandsch Cricket-team, dat op Zaterdag 14 en Zondag 15 September a.s. in Den Haag tegen Zuid- Af rika zal spelen, als volgt samengesteld: Aanvoerder mr. H. van Manen (H.C.C.), A. Th. van Baasbank (Rood en Wit), A. M. J. de Beus (H.C.C.), Jhr. W. van den Bosch (H.C.C.), Jhr. J. van den Bosch (H.C.C.), mr. H. W. Gle- rum (V.R.A.), dr. M. Jansen (H.C.C.), H. de la Mar (Haarlem), H. Schnitger (P.W.), L. J. Sodderland (H.C.C.) en A. Terwiel (V.O.C.). POSTDUIVEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Lier, afstand 138 K.M. Los 8 uur 30 min. 1, 3, 5, 13. 14 E. D. des Bouvie; 2, 7 G. v. San ten; 4, 8. 9, 22, 23 H. A. Bouwmeester: 6 A. Verdonschot Jr.; 10, 20 A. de Zadel: 11 Gebr. Nieuwenhuizen; 12, 21 P. v. Egmond; 15. 18, 24 L. J. v. d. Voort; 16, 17 J. G. v. d. Meer; 19 K. C. Sijt-sma. Eerstgetoonde duif te 10 uur 24 min. 17 sec.; laatste prijswinnaar 10-32-40. A.s. Zondag wedvlucht van Vilvoorden. ZEILEN. DE ZEIL WEEK TE BURN HAM. Uit Burnham: Bij de Donderdag voortgezet te wedstrijden van de zeilweek te Burnham werd in de 6 M-klasse de eerste plaats bezet door „Kyla" van W. Russell, gevolgd door „Bathsheba" van W. B. de Ste Croix en „Ca therine" van C. Leaf. De „Piet Hein", gezeld door onzen landgenoot A. Dudok van Heel, werd vierde. Bij de Star-booten won ,.Paka" van E. F. Laeisz en P. Mylius in 1 uur 56 min. 36 sec. De tweede plaats werd bezet door „Lady Betty" van L. J. Martin en J. Fraser Miller in 1 uur 57 min. 25 sec. Derde werd de „Pirate" van H. S. Broom, die gezeild werd door onzen landge noot Ir. Loeff in 1 uur 58 min. 51 sec., terwijl onze landgenooten Van Marle en Moes met „Goetzee" de vierde plaats bezetten in 1 uur 59 min. 10 sec. In de open race voor sharpies was de eerste plaats voor de „Cutty Sark" van capt. E. S. Draws in 1 uur 33 min. 44 sec. met op de ze vende plaats onze landgenoot Ten Sythoff in 1 uur 37 min. 20 sec. In den club-team-wedstrijd voor sharpies waren de eerste en tweede plaats voor de Royal Corinthian Yacht Club. Onze langenooten van de Watersport Vereeniging „Loosdrecht" be zetten de zevende en achtste plaats. Uit Burnham: De zeilwedstrijden van Vrij dag hadden het volgende resultaat: Zesmeterklasse: 1. „Kyla" van W .Russell 2 uur 51. min. 54 sec.; 2. „Catherine" van C. Leaf 2 uur, 54 min. 20 sec.; 3. „Bathsheba" van W. B. de Ste Croix 2 uur 54 min. 38 sec.; 4. .Piet Hein" van A. E. Dudok van Heel 2 uur 55 min. 29 sec. Starklasse: 1. „Goetzee" van Van Marle en Moes 2 uur precies; 2. „Lady Betty" van Mar tin en Miller 2 uur 41 sec. Sharpies club Championship: De eerste en derde plaats werden bezet door booten van de Royal Corinthian Yacht Club, de tweede en de vijfde door United Hospital Sailing Club. De booten van de Watersportvereeniging „Loosdrecht" bezetten de zesde en de achtste plaats. LAWNTENNIS. De nationale kampioen schappen. Dank zij het snelle tempo van Donderdag konden Vrijdag in alle vijf nummers de kwart-eindwedstrijden gespeeld worden, in het gemengd dubbelspel, zelfs de halve finales. In de enkelspelen deden zich enkele ver rassingen voor. Mej. Terwindt sloeg niej. Belzer en hoewel deze uitslag op zich zelf geen surprise genoemd kan worden, waren de cijfers dit wel. Voorts won mej. Rollin Couquerque van mej. Visser en mevr. Vleugels Schutter nam revanche voor de nederlaag welke mevr. Boutmy haar te Bussum toegebracht heeft, en met rake cijfers ook. Zij won namelijk met 6—1, 6—2. In het heeren-enkeLspel had Timmer geen moeite om van Van Eek te winnen. Met 83, 61, 62 plaatste Timmer zich in den hal ven eindstrijd, waarin hij van Swol zal ont moeten. Deze won na een langen en moei lijken strijd, waarin hij met 62, 06, 68 achter kwam in vijf sets van Leem bruggen. Voorts won Hughan van mr. Brouwers zon der bedreigd te worden. De uitslagen waren: Heeren enkelspel (Kwartemdstrijden). H Timmer sl. Th. van Eek 63. 61, 62. W. Heynen sl. W. Karsten 3—6, 6—4. 7—5, 4—6, 7—5. T. Hughan s.l mr. Brouwers 63, 62, e—2. H. van Swol sl. G. Leembruggen 62, 06, 68. 6—3, 6—4. Dames enkelspel (kwart eindstrijden). Mej. G. Terwindt sl. mej. E. Belzer 57 6—2, 6—0 Mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. E. Visser 6-4, 6—1. Mevr. Vleugels—Schutter sl. mevr. Boutmy 6—1 6—2. Dames dubbelspel (kwart eindstrijden), mevr. VleugelsSchutter en mej. T. Knotten belt 6—1, 6—3. Mej. A. Knottenbelt en mej. Terwindt sl. Gemengd dubbelspel (kwart eindstrijden). Mej. Rollin Couquerque en H. Timmer sl. mevr. Meyer en H. van Swol 63, 62. Mej. Belzer en W. Karsten winnen van mej. A. Kerckhoff en G. Boon 64, 02 (terug getrokken) Halve eindstrijd: Mej. Belzer en Karsten sl- mej. Terwindt en Koopman 86, 60. Heeren dubbelspel (kwart eindstrijden). T. Hughan en H. van Swol sl. E. Hoeke en mr. J. Nielsen 62. 75, 61. Mr. Feith en H. Hoving sl. Th. van Eek en D. Rinkel 7—9, 6—4. 7—5, 1—6, 6—2. W. Karsten en W. Weber sl. A. Lijsen en J. Wisselink 6—2, 7—5, 2—6. 6—0. PAARDENSPORT. Int. concours-hippique te Wiesbaden. Uit Wiesbaden: Vrijdag is onder groote be langstelling het concours hippique begonnen, waaraan enkele Nederlandsche ruiters met hun paarden deelnemen. Op dezen eersten dag werden reeds twee Nederlandsche successen geboekt, immers zoowel in het springconcours, dat des morgens gehouden werd, als dat het welk in den namiddag plaats had, bezette telkens een Nederlandsche ruiter een zeer eer volle tweede plaats. In den morgen werd het springconcours gehouden om den prijs van Nassau. Dit concours stond alleen open voor Duitsche paarden. Als eenige Nederlandsche officier reeS luitenant Pahud de Mortanges mee met het paard „Madel wie du", Winnaar van het springconcours werd H. Knuth met het paard „Jager", waarbij het parcours zon der fouten werd afgelegd. Luitenant Pahud de Mortanges werd tweede: ook „Madel wie du" had geen enkele fout gemaakt. De Iets langere tijd van 86 seconden gaf echter den doorslag. In den namiddag werd een springconcours gehouden om den prijs van het Hof Hausen. In totaal stonden 21 hindernissen opgesteld op een parcours ter lengte van 1200 Meter. In totaal namen 68 ruiters aan dezen wed strijd deel. De eerste prijs werd gewonnen door mevr. Irmgard von Opel met het paard „Arnim". Deze amazone legde het parcours af in den snelsten tijd ni. 2 min. 5 sec. De tweede prijs werd gewonnen door ritmeester Heuff met het paard „Godard". De tijd van onzen landgenoot bedroeg 2 min. 12 sec. WEATHERPROOF OOK VOOR JONGENS GR. HOUTSTRAAT 36 (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA-LIJN Damsterdijk, Rott. n. Vancr. 4 v. Cristobal. Lochgoll, Rott n. Vancouver 3 v. San Franc. Narenta, Vancouver n. Rott. 3 v. Los Angeles. Delftdijk, Rott n. Vancouver 5 te Londen. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN Gaasterkerk 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Zuiderkerk (uitreis) 5 te Manilla. HALCYON LIJN. Maasburg, Rotterdam n. Puerto Ferrajo 4 (6.56 n.m.) 30 mijl Zuid van Niton. Stad Amsterdam 5 v. Pto Ferrajo n. Almeria. Stad Haarlem, 6 v. Vlaardingen n. Bagnoli. Stad Zaandam 5 v. Vlaard. te Savona n. MakrL Stad Arnhem 6 v. Emden te Vlaardingen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 5 Sept. van Santos. Montferland (thuisr.) 8 (v.m.) te IJmuiden verwacht. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 4 Sept. van Singapore n. Haiphong. Agnita 23 Sept. van Amsterdam n. Curacao. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN Alcyone (thuisr.) 5 Sept. te Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Barneveld, Chili n. Amst. 6 te Rotterdam. Colombia 5 Sept. van Amsterdam te Hamburg. Deucalion 5 Sept. van Messina naar Palermo. Flora 6 van New-York naar Port au Prince. Oberon, Cadix naar Genua pass. 5 Gibraltar. Orestes 5 Sept. van Piraeus naar Salonika. Orion 4 Sept. van Limni naar Candia. Poseidon 6 van Amsterdam te Rotterdam. Rhea 5 Sept. van Bari naar Calamata. Simon Bolivar 5 v. Amsterdam te Barbados. Triton 5 Sept. van Malta te Alexandrië. Van Rensselaer, Amsterdam naar Paramaribo 5 Sept. van Funchal. Vesta 5 Sept. van Venetië naar Triest. Costa Rica 3 van Kingston (Ja) n. Port Limon. Orpheus 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Fauna 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hebe 6 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ariadne 5 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Amazone vertr. 9 v. Danzig n. Amsterdam. Perseus vertr. 8 v. Stettin n. Amsterdam. Hercules 6 v. Tanger n. Algiers. Aurora 6 v. Gibraltar n. Oran. Crijnssen 6 v. Amsterdam n. W.-Indië. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND Poelau Bras 6 van Hamburg te Bremen. Poelau Tello (thuisreis) 5 Sept. v. Sabang. Tajandien (thuisreis) pass. 4 Sept. Perim. Chr. Huygens (uitreis) 6 v. Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus Dairen n. Rott. 6 v. Tsingtao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kot a Agoeng (uitr.) 6 Sept. v. Suez. Soekaboemi (thuisr.) 5 Sept. v. Napels. Blitar (thuisr.) 5 Sept. van Colombo. Garoet 6 Sept. van Liverpool n. New-York.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7