Armenzorg te Haarlem. DE BILT BRANDSTOFFENHANDEL ZOMERPRIJZEN DENKT U ER OM MAAN DAG 9 SEPTEMBER 193S H A A R E E M'S D A G B E A D 2 Een onderhoud met den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Reorganisatie van „Weldadigheid naar Vermogen"? S. C. de Haas van Dorsser Wij hebben reeds eerder medegedeeld dat het Nationaal Crisiscomité tegen l jyiei 1936 zal worden opgeheven, alsook dat hét Haar- lemsche Crisiscomité binnenkort een beslissing zal nemen over zijn voortbestaan. Intusschen worden reeds maatregelen overwogen die ge nomen zullen moeten worden om de leemte in de armenzorg, die door de opheffing zal ontstaan, aan te vullen. Men weet dat bij het gemeentebestuur een plan ligt hier ter stede (in navolging van Leiden) een borgstellings fonds op te richten. Daarbij zal dan ook "de Kamer van Koophandel haar medewerking verleenen. Wij hadden heden nog een onderhoud met den heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon over de Ar menzorg te Haarlem. U weet zoo zei de diree teur ons uit een vorig interview, dat u met mij hield, dat ik ook een voor stander ben van de op richting van zoo'n fonds. Maar daar mede alleen kan natuurlijk niet volstaan worden, hoe wel zoo'n fonds onge twijfeld goed werk verrichten kan. Door het verleenen van credieten kunnen vooral klei ne middenstanders van den dreigenden on dergang gered worden.Deze week houdt de Ver- eeniging voor Armenzorg en Weldadigheid een congres te Alkmaar, waar ter sprake zal komen de steun van den kleinen midden stand. Het is bekend, .dat er een rijkssteunre geling is voor den validen arbeider,, die door werkloosheid getroffen is. Zoo'n regeling be staat evenwel niet voor schippers, winkeliers, kleine industriëelen, kleine kooplieden enzoo- voort. Verschillende praeadviseurs hebben in hun praeadviezen gewezen op den grooten om vang van deze groep en wegen uitgestippeld die bewandeld zouden kunnen worden om tot voldoende hulp en uniformiteit te komen. Eenige praeadviseurs wijzen daarbij ook op de wenschélijkheid om in de gemeenten borgstel lingsfondsen te stichten. Hoeveel gevallen te Haarlem zijn van ge steunde kleine middenstanders, industrieelen, winkeliers, kooplieden, kunstenaars enz., is niet te zeggen, omdat daarover geen statistiek bestaat. Ongetwijfeld zullen het er evenwel vele honderden zijn. Maar wat moet nog meer gedaan worden om de leemte aan te vullen die er zal komen na de opheffing van het crisiscomité? Daarop luidt het antwoord: Ongetwijfeld zal het noodig zijn, dat Maatschappelijk Hulp betoon 'n deel van de taak van 't Crisis Comité den polsslag van den tijd en zal natuurlijk overneemt. Onze dienst houdt rekening met zoo delicaat mogelijk optreden om de men- schen die slechts met looden schoenen naar Maatschappelijk Hulpbetoon komen niet te kwetsen. Misschien zou het ook mogelijk zijn in de toekomst nog een anderen weg te be wandelen. Ik denk daarbij aan de mogelijkheid „Weldadigheid naar Vermogen" te reorganiseeren, zoodat die vereeni- ging zich in de toekomst in het bij zonder zou kunnen wijden aan de behartiging van de belangen van de zoogenaamde nieuwe armen. Door den loop der omstandigheden in de laatste jaren is „Weldadigheid naar Vermo gen" feitelijk een tweede kantoor van „Maat schappelijk Hulpbetoon" geworden. De men- schen die den weg weten, gaan naar „Wel dadigheid", ook al hebben zij al steun van Maatschappelijk Hulpbetoon. Als „Weldadig heid" aan zoo'n gesteunde bijvoorbeeld f 1-50 steun uitkeert, dan wordt door ons 1 op den steun gekort-. (Dit betreffen dus niet de gevallen van den ruimeren armslag die de minister heeft toegestaan voor de arbeiders die onder de rijkssteunregeling vallen, want daarvoor is geen aftrek noodig). Nu zou het aanbeveling verdienen als „Weldadigheid" nieuwe wegen zou gaan bewandelen en zich in het bijzonder wijden aan de nieuwe armen. Er zou dan wel een oplossing gevonden moe- tne worden voor de afwikkeling van den steun dien „Weldadigheid" nu geeft, want anders zouden de nu gesteunden van de reorganisatie het slachtoffer worden, ook al is dit dan slechts (in verband met den aftrek) voor kleine bedragen. Men zou bijvoorbeeld een soort uitsterfsysteem kunnen toepassen, geen nieuwe gevallen meer nemen die feitelijk bij Maatschappelijk Hulpbetoon thuis hooren. De geheele verzorging van de nieuwe armen zou dan kunnen loopen over „Weldadigheid". Natuurlijk zou - als de bestuurders van „Wel dadigheid" voor zoo'n organisatie gevoelen 'nader overleg gepleegd moeten worden. „Wel dadigheid" zou niet alleen voor de financiën kunnen zorg dragen. Maatschappelijk Hulp betoon zou natuurlijk ook een deel der finan- cieele lasten moeten dragen, maar ik ben overtuigd, dat het gemeentebestuur het goed zal vinden om als in deze tot samenwerking besloten wordt de uitbetaling van den steun te doen geschieden via het kantoor van Maat schappelijk Hulpbetoon. Op deze wijze zou de steun voor de nieuwe armen op een uitste kende wijze geregeld kunnen worden, een wijze die, daar ben ik van overtuigd, ook de instem ming zal hebben van de betrokkenen, waar van er vermoedelijk velen zullen zijn, die lie ver naar het kantoor van „Weldadigheid' zullen komen dan naar Maatschappelijk Hulp betoon. Als deze weg bewandeld zou worden zou, naast de instelling van het borgstellingsfonds, te Haarlem een uitstekende oplossing gevon den zijn, om de leegte die ontstaan zal indien het Crisiscomité wordt opgeheven, aan te vullen. MEVR. MES—VAN DEN BOSCH f Op ruim 88-jarigen leeftijd is Zaterdag overleden mevr. M. Mesvan den Bosch. De teraardebestelling is bepaald op Dins dag 10 September a.s. te 12 uur op de Alge- meene Begraafplaats, aan de Kleverlaan. Mevr. Mes was in onze stad een zeer be kende persoonlijkheid. Gedurende 40 jaren heeft zij te Haarlem de verloskundige prac- tijk uitgeoefend, in ruim 12000 gevallen. Na dat zij haar veertigjarig jubileum met groote opgewektheid had gevierd, heeft zij zich uit de practijk teruggetrokken. Zij bleef toen te Haarlem wonen. In het begin van haar loop baan was zij zeer veel werkzaam in het St. Elisabeths Gasthuis. Op 74-jarigen leeftijd maakte zij nog een reis naar Bronckhorstspruit (Zuid-Afrika) waar haar oudste zoon geneesheer is. Mevr. Mes was indertijd bestuurslid van de afdeelingen Haarlem van den Chr. Vrouwen bond en van de Ned. Reisvereeniging. Levensmiddelenvoorraden hebben een slechten invloed. Te sterk aangegroeid in verhouding met de vermeerdering der wereldbevolking. AGENDA MAANDAG 9 SEPTEMBER. Schouwburg Jansweg: Schakels' Revue Ge zelschap. Revue „Hoe bestaat het?" 8.15 uur. Cinema Palace: „De heele wereld lacht" Op het tooneel: Rettichini's, fantasie- en acrobatische dansen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Hartedief", geprolon geerd. Op het tooneel: Wang Sion Ching- troupe. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De man die zijn hoofd behield." Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „100 dagen van Na poleon". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 10 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond "5 LONDEN, 7 September (A.N.P.) Door den heer Colin Clark van de Universiteit van Cam bridge is op een vergadering, te Norwich ge houden, de stelling verkondigd, dat inplaats dat de wereldbevolking een ongunstigen in vloed uitoefent op de middelen van bestaan, het meer de middelen van bestaan waren die op de bevolking een druk uitoefenden. De voorraden levensmiddelen waren naar ver houding van de vermeerdering van de we reldbevolking te sterk aangegroeid, en de groote voorraden die thans beschikbaar wa ren. oefenden op de markten een zoodanigen druk uit, dat de landbouwproducten slechts tegen zeer lage prijzen konden worden ver kocht, wanneer zij niet kunstmatig werden gesteund. Nog slechts tien jaar geleden zag het er naar uit alsof de toenemende bevol king in de industrie-centra slechts gevoed en gekleed zouden kunnen worden tegen steeds grooter wordende uitgaven, volgens de wet van verminderende opbrengsten. In werke lijkheid echter was in 1925 de verhouding van de wereldopbrengst van landbouwproducten tot de wereldbevolking op het peil van voor den oorlog aangeland of zelfs daar boven uit gekomen. Tusschen 1925 en 1932 was de to tale opbrengst van landbouw-producten met 7 pCt. toegenomen, hetgeen een grooter stij ging beteekende dan de vermeerdering van de wereldbevolking. Hoewel de industrieele producten in 1934 vrij gemakkelijk konden worden geabsorbeerd was zulks niet het geval met de landbouw- Droducten, tengevolge waarvan die tot ruïneus "age prijzen waren gedaald. De pogingen, die in Amerika in het werk waren gesteld om door bijzondere maatregelen de prijzen van landbouwproducten te doen stijgen, waarbij de weersomstandigheden een handje hadden geholpen, waren een zuiver Amerikaansche interne aangelegenheid, en de toestand van de landbouwers in andere landen was hier door niet verbeterd, doch integendeel nog veel slechter geworden. Het ongelukkige verschijn- J sel deed zich daarbij voor, dat de groote pro ductie-vermeerdering van landbouwvoort- brengselen viel waar te nemen in landen, die reeds een zeer groote productie hadden en waar de levensstandaard tot een hoog peil was gestegen. meldt: Hoogste barometerstand 770.7 m.M. te Jan Ma yen. Laagste barometerstand 753.3 m.M. te Helsingfors. en voorspelt: Meest zwakken wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen. Waarschijnlijk af nemende bewolking. Weinig of geen regen. Iets kouder 's nachts. Overdag iets warmer. Uit het Buitenland Wellicht beter weer. De rug van hoogen druk handhaafde zich van Jan Ma-yen in de Noordelijke IJszee via de Britsehe eilanden tot Zuid-Frankrijk en Zuid-Duitschland. Overal is het hier rustig weer met zwakken wind. In Noord-West- Frankrijk valt nog eenige regen. Verder is de lucht nog meest zwaar bewolkt en alleen aan de Noorsche kust heldert het wat op. De depressie over de Oostzee en Bothnische Golf vult langzaam verder op. De wind nam in dit gebied wat af. Een secundaire brengt in Duitschland nog eenigen neerslag. Over IJs land is sedert Zaterdag de barometer gedaald. In Zuid-IJsland waait een tamelijk harde wind uit het Zuid-Oosten. De Zuidelijke luchtbeweging aan de Oostzijde van de de pressie bracht een verwarming over IJsland en de Britsehe Eilanden. In het overige gebied is de temperatuur weer iets lager geworden. De vooruitzichten voor het weer ten onzent zijn niet ongunstig. Waarschijnlijk ontwikkelt zich4 het hooge drukgebied verder over Ier land, waardoor de wind ten onzent naar het Oosten zal gaan. De bewolking zal door den hooge drukinvloed eenigszins oplossen het geen een hoogere temperatuur overdag, doch een koude nacht tengevolge zal hebben. Barometer Stand van heden 767 m.M. Vorige stand 768 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 1164Q Thermometer 9 September: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 67 F. 54 F. 64 F. SEPT. LAATSTE MAAND Indien U prijs stelt op prima brandstoffen, bestelt U dan eens bij onderstaand adres. Geen slakken. Geensteenen. H. J. TER METZ, Voorh. J. Ploeg KAMPERVEST 3 a. TELEFOON 11716 (Adv. Ingez. Med.. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 9 September. Bevallen 9 September: J. KosterScheepsma, G. G. van WeesJongeling, d.; 6 Septem ber: M. van EsPlantinga, z.; J. Mossinkoff Stet, z.; A. M. A. BakkerVan Soest, z.; A. M. KoetseSörensen, d.; C. VerhorstKnegt, d.; H. C. de VriesMachielse, z.; A. C. Loman Meyer, z.; 7 September: C. F. Bousemade Ridder, d.: B. J. v. d. Rijdv. Willigenburg, z. Overleden 5 September: E. M. Erkelens, 62 j., Jansstraat. ITALIAANSCH WISSELDISCONTO VERHOOGD ROME, 9 Sept. (A. N. P.) Met ingang van heden is het officieele wisseldisconto van de Bank van Italië verhoogd van 4!/2 tot 5 pCt. Wenschen van de Midden standscentrale. Een adres aan den Raad. De Middenstandscentrale te Haarlem zal, naar het bestuur ons mededeelt, over enkele dagen een adres aan den Haarlemschen ge meenteraad zenden, waarin de verschillen de wenschen tot uiting zullen komen. Deze zijn in hoofdzaak: Straatbelasting: Berekening van de straat- belasting naar de huurwaarde der perceelen, die soms lager is dan de huurprijs, hetgeen onbillijk wordt geacht. Levensmiddelen-verstrekkingDistributie van alle levensmiddelen door Maatschappelijk Hulpbetoon via de winkeliers. BorgstellïngsfondsDe plannen van het gemeentebestuur, als het Nationaal Crisis Comité wordt opgeheven, om deel te nemen aan de stichting van een Borgstellingsfonds, worden toegejuicht. Ook de Middenstands centrale z-al gaarne haar steun verleenen. ElectriciteitstarievenVerlaging van het vastrecht voor 't winkelbedrijf met 25 pet. Precario: Vrijstelling van de bedrijfsauto's, die geen obstakels zijn voor het verkeer, van precario-rechten voor het parkeeren voor de eigen zaken-panden. Voorts ook vrijstelling van reclame-borden die niet meer dan 5 c.M. boven den gemeentegrond uitsteken. Telling van de bedrijven: Het organiseeren van een telling van winkels- en klein-indus- trie opdat materiaal verkregen wordt om maatregelen te nemen tegen overbezetting. Levensmiddelenraad: Uitbreiding van de indertijd ingestelde contactcommissie voor de levensmiddelen-voorziening met sub commissies voor de verschillende branches. Gemeend wordt dat deze uitgebreide com missie onder niet-ambtelijke leiding moet komen. Contact met het gemeentebestuur: De Middenstandscentrale is dankbaar voor de gelegenheid haar geboden om bij verschil lende gelegenheden adviezen te mogen uit brengen. Zij zon wenschen dat in de toekomst ook de meening gevraagd werd van de betreffende organisaties der centrale als verordeningen en maatregelen worden voor bereid die het terrein van den middenstand geheel of gedeeltelijk bestrijken Ventvergunningen: Gevraagd wordt slechts ventvergunningen te verstrekken aan bona fide handelaren en venters die reeds eenige jaren in het bedrijf zijn. ToonzalenGemeend wordt dat de gemeen te zich moet terugtrekken van het gebied van den handel en dat de toonzalen van het gas- en electriclteitsbedrijf zich daarom moe ten bepalen tot het maken van propaganda en het geven van adviezen. Hotel en cafébedrijf: Adhaesie zal worden betuigd aan de organisaties van het hotel- café- en restaurantbedrijf die aandringen op verlaging der Personeele- en Vermakelijk heidsbelasting voor die bedrijven MUNTSTABILISATIE EN DE GOUDEN STANDAARD. De „Financial Times" maakt gewag van een belangwekkende redevoering door Sir Josiah Stamp te Salzburg gehouden ter gelegenheid van het Internationale Congres van „Buil- dirig. Societies". Ten aanzien van het vraag stuk der muntstabiliSatie en het weder aan vaarden van den gouden standaard op inter nationalen grondslag, zeide hij dat stabili satie binnen korten tijd niet bereikbaar was. Ter verkrijging van stabilisatie waren drie voorwaarden noodig. In de allereerste plaats was het noodzake lijk dat een evenwichtstoestand te voorschijn werd geroepen tusschen enkele toonaangeven de valuta's op een wijze waardoor aan be paalde groepen exporteurs en importeurs geen nadeel zou worden toegebracht. Deze paritei ten zouden niet beinvloed moeten kunnen worden door speculatieve operaties of kapi taal-transacties. In de tweede plaats zouden dergelijke pariteiten aanvankelijk de facto moeten worden vastgesteld, waarbij ruim schoots gelegenheid moest worden gelaten voor verbetering en aanpassing tijdens de proefperiode. In de derde plaats zouden de toe- aatbare fluctuaties van de wisselkoersen nauwer dienen ten worden begrensd, waarbij van de ervaring in de practijk opgedaan, ge bruik zou moeten worden gemaakt en lang durige proefperiodes zouden moeten worden vastgesteld. Een zoodanige schikking zou dooi de centrale banken en autoriteiten op mone tair gebied moeten worden bestudeerd en in samenwerking ten uitvoer worden gelegd, waarbij wederzijdsch begrip en het uitschake len van wantrouwen als voorwaarden zouden moeten worden gesteld. Volgens Sir Josiah Stamp had net geen doel financïeele conferenties te houden voor dat de wereld haar achttiende eeuwsche denk beelden omtrent handel had vaarwel gezegd Hij verklaarde dan ook dat de wereld voor een vreemd vraagstuk was gesteld, daar tegelijker tijd internationale doeleinden werden nage streefd en het nationalisme meer op de spits werd gedreven dan sedert eeuwen het geval was geweest. (A. N. P.) ZONDAGOCHTEND-CONCERT IN DEN IIOUT Zondagmorgen gaf het Klein Harmonie Or kest de Kennemers onder leiding van den heer Adr. Nieman met medewerking van het Ge mengd Koor Polyhymnia, dirigent Willem Hespe een concert in de stadstent in Den Hout. Er was daarvoor een zeer gevarieerd pro gramma saamgesteld. Het orkest opende met een pittig gespeelde marsch van Adr. Nieman gevolgd door „In Venedig", ouverture van Joh. Strauss. Polyhymnia opende haar program ma met Lentezang van Fred. J. Roeske en Ellen van Isr. J. Olman. Dit was tevens het eerste optreden van den heer Hespe na zijn langdurige ziekte. Met veel genoegen zagen de aanwezigen hem weer den dirigeerstok han- teeren. Van beide werken werd een zeer goe de uitvoering, zuiver en beschaafd, ge geven. „Die Ehre Gottes" van L. van Beet hoven voor koor en orkest genoot een uitste kende vertolking en maakte in deze zoo rustige omgeving diepen indruk. Na de uitvoering van „Prés du fleuve étran- ger" van Gounod door het Gemengd Koor sloot het orkest met „En Marsche du Temps" van R. Rolland. Verrassend was het klankeffect dat dit orkest, bestaande uit slechts 18 beroepsmusici, bereikte. De rustige en zoo correcte leiding van den heer Nieman was daaraan niet vreemd. Het concert was zeer druk bezocht. Na het groote succes zien wij nog veel van deze och tendconcerten tegemoet. MUZIEKCONCOURS. Op het gister te Amsterdam gehouden Concours voor zang- en muziekgezelschappen, uitgeschreven door de Buurtvereeniging Schin kelhaven, behaalde het Gemengd Koor te Haarlem, dir. Jan Hensen, in de 2e afdeeling een lsten prijs met 355 punten. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden sUikken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van Mgr. J. D. J. Aengenent in den bisschoppelijken grafkelder te Overveen. Openlijke dankbetuiging. Nu de laatste openbare hulde aan Haar lem's overleden Bisschop, Mgr. Aengenent, is gebracht, gevoelt het bestuur van het Comité van Katholieke Actie, dat deze huldiging heeft verzorgd, behoefte om openlijk s.ijn dank te betuigen aan al degenen, die hebben medegewerkt om alles zoo waardig te doen verloop en. Allereerst gaat deze dank uit naar Haar lem's Burgemeester, die de bedegangen van de bij ons Comité aangesloten Katholieke Vereenigingen op j.l. Woensdag en Donder dag, wel heeft willen toestaan. Het is waar, ze hebben de rust niet verstoord, maar toch, wij beseffen dat de toestemming tot deze in onze stad ongebruikelijke daad, van dengeue, die de verantwoordelijkheid der openbaar heid draagt, insgelijks een daad is geweest. In de tweede plaats zijn wij oprecht er kentelijk voor de tactvolle en voorkomende wijze waarop de Politie het welslagen van de huldebetuiging aan onzen overleden Bisschop heeft verzekerd. Aan heei'en commissaris en inspecteurs, hoofdagenten en agenten, alsook aan de motor-brigade, onze welgemeenden. dank voor hun gewaardeerde medewerking en de extra moeite, die zij zich voor ons hebben getroost. In de derde plaats brengen wij onzen op rechten dank aan onze niet katholieke stad- genooten bij den weg, die onze bedegangen door hun waardige houding en eerbiedige stilte als het ware hebben vergezeld. Zij hebben ons door deze daad van solidariteit getrof fen en grootelijks aan zich verplicht. Wij hebben hierin een tastbaar bewijs gezien dat het mede-burgerschap een band vormt, die eenheid maakt, al is en blijft er dan ver deeldheid in diepste overtuiging. Dat die eenheid hier en nu zóó tot uiting is gekomen heeft ons ontroerd en zal ons kracht geven in moeilijke dagen, als die wellicht komen gaan. Ook op den dag' der plechtige begrafenis mochten wij eenzelfde medeleven en mede werking van het gezag en van onze mede burgers ondervinden bij de wel stille, maar toch sprekende manifestatie door de duizen den leden onzer Katholieke Vereenigingen die met haar vaandels langs den weg van de Kathedraal naar het kerkhof stonden opge steld. Daar is dezer dagen met groote waar deering geschreven, óók in de niet-katholieke pers, over onzen overleden Bisschop en stellig zal hijzelf om zijn beminnelijk en sociaal karakter daarvan de eerste aanleiding zijn geweest, maar die waardeering is ook ge toond, en daarvoor wilden wij onze dank baarheid betuigen, omdat het ons mogelijk heeft gemaakt onze groote liefde voor onzen beminden geestelijken Vader op onze eigen wijze in het openbaar te toonen. Namens het bestuur van het comité van Katholieke Actie, Prof. Dr. ALPHONS STEGER, Voorzitter. Menschen of duivels? Een Amerikaansche omroepvereeniging heeft toestemming gevraagd om in een eventueelen oorlog tusschen Italië en Abessynië een oog getuige-verslag te mogen geven van de gebeur tenissen op het slagveld. Hebben we goed gelezen..?! Jawel, het staat er, zwart op wit. Dus: de verschrikkingen van den modernen oorlog, het bulderen van de kanonnen, het razen der vliegtuigen, de ontploffingen van granaten, de angstkreten van gewonden en stervenden, het gillen der wanhopigen, die krankzinnig geworden zijn van ellende.dat alles zal door de radio uitgezonden worden om een ander deel der menschheid te amusee ren ja, te amuseeren, omdat het zoo heer lijk-griezelig is! totdatook misschien bij ons al die verschrikkingen zullen komen. Hoe zouden we het dan vinden als anderen naar ónze ellende zaten te luisteren? O, gezegende radio, hoeveel genot kunt gij brengen, naar ach, hoe wordt gij misbruikt in de handen van beestachtige menschen, die den naam van mensch niet meer verdienen, maar duivels zijn in dienst van den Mammon! Mannen en vrouwen, in naam van gerech tigheid en vrede, protesteert! Protesteert te gen deze duivelsche geraffineerdheid! Maakt de uitvoering ervan onmogelijk door een mas- salen schreeuw van verontwaardiging, die zóó fel zal zijn, dat de wereld ernaar luisteren moet! Adhaesiebetuigingen worden gaarne inge wacht bij onderstaande leden van den Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid: Mevr. E. MIOLéE—RIEM VIS, Ga ren kokerskade 31 rd. Mevr. L. VERHEUS—v. d. ROER, Garenkokerskade 3. Mej. A M. SWAANSWIJK, Pieter Kiesstraat 15.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2