I 1935 was slecht voor Zandvoort. SITTERSEnv/D KA MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 10 LAATSTE BERICHTEN AMERIKAANSCHE KUSTWACHT HIELD SMOKKELSCHEPEX AAN. CAPE MAY (New Yersey». 9 Sept. Verscheidene schepen der Amerikaansche kustwacht hebben een Engelsche en drie Amerikaansche motorbooten aangehouden, die ladingen alcohol aan boord hadden ter waarde van in totaal 200.000 dollar. Twintig mannen werden gearresteerd. Dit is de groot ste dranksmokkelaffaire. die zich heeft voor gedaan sedert de opheffing van de droog legging. DE MAHARADJ& VAN PATIALA WEER VERTROKKEN. De Maharadja van Patiala en zijn gevolg hebben hedenmorgen ons land verlaten. De staking te Tilburg. TILBURG. 9 September. Hoewel heden morgen vroeg nog geen officieeele gegevens verkrijgbaar waren omtrent den stand dei- staking in de Tilburgsche wollen stoffen - industrie, kan worden aangenomen, dat daarin weinig verandering is gekomen NEDERLANDER IN BELGIc GEDOOD. HEERLEN, 9 September. Gistermiddag is te Verviers België) de heer C. H. Rutten. technisch ambtenaar bij Publieke Werken te Heerlen, met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een voertuig. De heer Rut ten werd bewusteloos opgenomen. Hij is hedenmorgen te Verviers overleden. Mevrouw R. die op de duo gezeten was, werd slechts licht gewond. Nog een candidaat voor de Abessynische olie! PARIJS, 9 Sept (ANP). In verband met de petroleumconcessie, die de negus heeft toegestaan aan een Amerikaansche maat- scbrppij, is in Frankrijk veel gesproken over een contract, dat in 1919 is gesloten tusschen een Fransche maatschappij en den toen- ma'igen Ras Tafari, den tegenwoordigen keizer van Abessynië. De leider van deze Fransche maatschappij een groot-industrieel Eayard genaamd heeft thans in een verklaring aan het „Journal de Rcubaix" deze geruchten bevestigd en na dere bijzonderheden medegedeeld. De maatschappij is vast besloten haar rechten te doen gelden. Zij heeft reeds kort geleden den Franschen minister van buiten land sche zaken evenals Mussolini ervan in kennis gesteld. De Italiaansche gezant te Addis A.beba draagt kennis van het verdrag. He'aas was de Fransche regeering ten tijde van de onderteekening van het contract zeer in beslag genomen door de werkzaamheden van opstelling van het verdrag van Versailles, zoodat zij de maatschappij niet met de noo- dige kracht heeft kunnen ondersteunen. Er moet echter verwacht worden dat de ondersteuning ditmaal niet achterwege zal worden gelaten. Italië concentreert troepen aan Erithrea's grens. ADDIS ABEBA, 9 September (Reuter). In een hedenmorgen door de regeering uitge geven communiqué wordt melding gemaakt van ItaUaanscfte troepenbewegingen in Erithrea. In deze bewegingen ziet men aldus Reuter een aanwijzing van het aanstaand offensief van de Italianen. Uit de telegrammen uit de verschillende Abessynische provincies wordt gemeld, dat de Italiaansche troepen op verschillende punten aan de grens van Erythrea worden gecon centreerd. Zitting der Assemblees geopend. GENèVE. Onder grootere algemeene be langstelling dan de laatste jaren gebruikelijk was is heden in het Volkenbondsgebouw de vergadering van de Assembleé geopend. De meeste Europeesche staten hebben hun mi nisters van buïtenlandsche zaken als eerste gedelegeerde voor deze gelegenheid naar Ge nève afgevaardigd. Frankrijk is vertegenwoor digd door Laval, Herriot en Paul-Borvcour. De zitting begon als gebruikelijk met een openingstoespraak v. den raadspresident, den Argsntijnschen gedelegeerde Ruiz Guinazo, waarin hij wees op de vredestaak van den Vol kenbond. De geheime diplomatie moet plaats maken voor het principe van openlijke inter nationale betrekkingen op den grondslag van rechtvaardigheid en eer. Reeds thans kan men zeggen dat de Volkenbond de hoogste po litieke instanties der wereld en tegelijkertijd het eenige orgaan is ter beveiliging van de be trekkingen tusschen de volkeren. Juist op dit oogenblik. nu de horizon weer donker wordt en de geheele wereld de oogen met bezorgd heid richt op Genève, moeten alle gedelegeer den de vaste wil hebben den vrede te hand haven. Reeds tijdens de openingsrede onderzocht een speciale commissie de volmachten der ge delegeerden waarover spoedig rapport wordt uitgebracht aan de vergadering. Vervolgens ging de Assembleé over tot hoofdelijke stem ming ter verkiezing van een voorzitter. In al fabetische volgorde werden de verschillende landen opgeroepen en'de eerste gedelegeerden begaven zich achter elkaar naar de voorzit terstribune om hun stem te deponeeren in de daar opgestelde stembus. OVERVEEN Goedkoope groente voor werkloozen. Verleden jaar heeft het Haarlemsche ge meentebestuur gebruik gemaakt van de door het rijk geboden gelegenheid om aan werk loozen goedkoope groente te verstrekken. De distributie geschiedde via den handel en had, zooals wij toen mededeelden, veler tevreden heid. Er is te Haarlem geen gebruik gemaakt van de gelegenheid ook goedkoope zomer groente te distribueeren, omdat daaraan be zwaren verbonden waren. Nu de regeering weer de gelegenheid openstelt om goedkoope wintergroente te distribueeren, is het als zeker te beschouwen, dat ook de Haarlemsche werkloozen daarvan weer zullen kunnen pro fiteered VEELBELOVEND. Door de politie is de 14-jarige jongen D„ wenende te Haarlem, aangehouden wegens diefstal van geld uit portefeuilles, welke ge borgen waren in kleedingstukken in kleed kamers van Stoop's Bad. alsmede van een rij- vvielbelastingplaatje. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt en hij werd ter beschik king gesteld van de politie te Haarlem.' dia hem voor andere feiten zocht. HEEMSTEDE AANRIJDINGEN OP DEN HEERENWEG. Zaterdag 11. heeft een aanrijding plaats ge had op den hoek HeerenwegLaan van Ro zenburg. Een zekere B. wonende te Hillegom reed per rijwiel op den Heerenweg (komende uit de richting Haarlem) waar hij een onbe kend gebleven wielrijdster, komende uit de Laan van Rozenburg aanreed, tengevolge waardoor beiden vielen. B. klaagde over pijn in zijn rug en is door de politie naar zijn woning vervoerd. De rijwielen werden niet beschadigd. Zondagmorgen te 11 uur had op den hoek van den Heerenweg en de Van Merlenlaan een aanrijding plaats tusschen een autobus van de N. Z. H. T. M. en oen luxe auto. De bestuurder van de autobus. B.. reed daar mede op den Heerenweg komende uit de richting Haarlem en wilde links de Van Mer lenlaan inrijden. Bij het nemen van de bocht werd de autobus in de linkerflank aan gereden door de luxe auto bestuurd door W. A.. welke in dezelfde richting reed. De autobus werd licht beschadigd terwijl de luxe auto ernstig werd beschadigd en moest worden weggesleept. De bestuurder van de luxe auto heeft een paar ribben gebroken en is op ad vies van dr. van W„ ter observatie overge bracht naar het Diaconessenhuis te Haar lem (per Mathot). Door de politie werd pro ces-verbaal opgemaakt. Zondagmiddag 5.30uur reed E. als be stuurder van een motorrijwiel op den Hee- en weg alhier met als duorijdster zijn echt- genoote. Door onoplettendheid reed hij ter hoogte van de Zandvoortschelaaft tegen een auto komende uit tegenovergestelde richting. Hij en zijn echtgenoote vielen, waarbij het motorrijwiel zoodanig werd beschadigd dat daarmede niet meer was te rijden. De motor en de duorijdster kwamen met den schrik vrij. RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van diefstal van verschillende belastingmerken en een rijwiellantaarn. ZAND VOORT In droevige stemming den winter tegemoet. AFSCHEIDSPREEK DS. C. J. VAN PAASSEN. Naar wij vernemen zal Ds. C. J. van Paas- sen hoogstwaarschijnlijk op Zondagavond 10 November in de Groote Kerk zijn afscheids preek houden. Er moet verandering komen! Het seizoen is weer afgeloopen en weer staat een winter, een lange winter voor de deur, die door vele Zandvoorters met angst en beven tegemoet gezien wordt. En geen won der De resultaten van het seizoen waren over het algemeen slechter dan het vorige jaar en wel speciaal, wat betreft het gemeubileerd verhuren. Gedurende den voortijd Mei, Juni en half Juli werd zoo goed als niets verhuurd. Het aanbod overtrof de vraag verre met het natuurlijk gevolg, dat de prijzen tot een abnormaal laag niveau daalden. Hetzelfde- dreigde te geschieden met de prijzen in het hoogseizoen. In het begin van Juli werden nog huizen verhuurd tegen belachelijk lage prijzen. Toen knapte het weer wat op en werd de vraag iets grooter. Daardoor konden zij, die nog niet beneden de markt verhuurd had den nog een redelijken prijs bedingen. Toch waren de?e prijzen gemiddeld zeker 30% lager dan het vorig jaar. Nu hebben vele Zandvoorters het twijfel achtig genoegen een eigen huis te bezitten. In de meeste gevallen zijn de lasten, die er op drukken veel te zwaar om deze uit het ge wone inkomen te betalen. In normale jaren konden hypotheekrente, belastingen enz., voor een goed deel betaald worden uit de opbrengst die door gemeubileerd verhuren verkregen werd. Nu gedurende de laatste jaren de huur prijzen steeds meer dalen, terwijl de lasten ongeveer gelijk blijven, moeten vele zich groote opofferingen getroosten om eigenaar te blijven. We weten wel. dat iedere huiseige naar te kampen heeft met daling van de huurprijzen, doch zeker niet in zoo sterke mate als te Zandvoort. In den voortijd konden voor goed gemeubileerde huizen, nauwelijks prijzen bedongen worden, die voor dezelfde huizen ongemeubileerd moeten worden be taald. Vele huiseigenaren zouden dolblij zijn als ze met goed fatsoen van hun huis af waren, doch verkoopen is zoo goed als on mogelijk, daar ze in vele gevallen de eerste hypotheek niet kunnen opbrengen. Tot heden was het aantal executoriale ver koopen betrekkelijk nog klein, doch 't zou ons niet verwonderen als dit gedurende den winter onrustbarend steeg. De eerste groote executoriale verkoop meubilair van ongeveer 20 villia's is al aangekondigd en zal de volgende week plaats hebben, 't Is te hopen, dat dit niet het be gin zal zijn van een onafgebroken reeks ge durende de wintermaanden. Van de kleinere pensions hebben verschei dene vrij goede zaken gemaakt, doch de groote pensions en de hotels hebben een alles behalve rooskleurig seizoen achter den rug. In den voortijd hadden zij zoo goed als niets te doen en was het personeel in vele gevallen grooter dan het aantal gasten. Ook gedurende het seizoen, zelfs toen een aantal IJuitschers naar Zandvoort was geko men, bleef het aantal nog ver beneden het normale, niettegenstaande de prijzen tot de uiterste grens verlaagd waren. De heer Gun- ters, directeur van het Groot Badhuis en ook anderen met wien we over het afgeloopen seizoen spraken, zien de toekomst voor Zand voort dan ook zeer donker in. Zoowel de eige naars van de verschillende hotels, als die van SLKAR RIJWIELEN SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. iJigez. MedJ de groote pensions, wien wij hun oordeel vroegen, waren het er over eens, dat de toe stand voor de hotel- en pensionhouders vrij wel onhoudbaar was geworden. De hoofd oorzaak van den slechten om niet te spreken van den nood toestand was te zoeken in de „gaafheid" van onzen Holland- schen gulden. Ondanks ingrijpende bezuini gingen op de exploitatie was er niet te con- curreeren met het buitenland. Niettegen staande de zoo laag mogelijk gestelde prijzen bleven de buitenlanders weg uitgezonderd een klein aantal Duitschers. De Hollanders kwamen evenmin; bij duizenden trokken zij naar het buitenland waar zij in vele gevallen genoegen namen met minder comfort en slechtere verzorging, dan voor dezelfde prijzen in Holland. Daarbij komt nog, volgens onze zegslieden, dat Zandvoort speciaal bij de automobilisten in een zeer slechten reuk staat. Van Zandvoort gaat de roep uit, dat men letterlijk niets mag, dat alles verboden is. Wij weten wel beter. Wij zijn er zelfs van overtuigd, dat alles wat behoorlijk is in Zand voort wordt getolereerd, dat Zandvoort ook in vergelijking met het buitenland een van de meest vrije badplaatsen is. Voor automobilisten blijft er echter nog wel wat te wensehen. In de eerste plaats verbe tering van de toegangswegen! Aan dezen wensch zal in den loop van den winter zeker worden voldaan. In de tweede plaats: gratis parkeerter reinen Of aan dezen wensch geheel zal worden vol daan in de naaste toekomst betwijfelen we. Ten derde: het recht om een auto voor de deur te parkeeren in verschillende straten Dat de politie zeer soepel is betreffende de handhaving van parkeerverboden is niet vol doende. De angst, dat ieder oogenblik een be keuring kan komen, wordt daardoor niet weg genomen. Misschien was aan dezen wensch te voldoen, door aan huurders van gemeubileer de huizen en andere vaste gasten een speciale vergunning te verstrekken voor het parkeeren op bepaalde plaatsen. Ten slotte moeten de inwoners van Zand voort hun inkomsten voor een goed deel ont vangen van automobielbezitters. Indien het dus mogelijk is, het dezen menschen naar den zin te maken kan Zandvoort er slechts wèl bij varen. Een groep inwoners is er echter, die hun in komsten slechts voor een zeer klein deel dan ken aan de automobilisten, dit zijn de strand- pachters, die het moeten hebben van de groote massa, in hoofdzaak van de tienduizenden, die op mooie dagen met allerlei vervoermiddelen, naar Zandvoort komen. Ook gedurende dit seizoen kwamen zij bij duizenden doch het aantal mooie warme dagen voor het aan tal mooiZondagen wa£ te gering om het strandbedrijf loonqnd te maken. De een zegt: er zijn te veel strandpacht'érs, ze eten elkaar op. De ander: er komt voldoen de publiek, maar ze loopen de stoelen voorbij en als ze gaan zitten verteren ze niet. De der de: als ieder op het strand in badpak mocht loopen zou 't wel beter gaan. De vierde: de prijzen van de stoelen zijn te hoog. De vijfde: de prijzen van de stoelen zijn te laag in ver houding met den pachtprijs. Allen zeggen: de pacht is te hoog. Wie er precies gelijk heeft kunnen we moei lijk beoordeelen, doch een opmerking moet ons toch van het hart. Het feit, dat de bezoe kers de stoelen voorbij loopen of naast de stoe len in het zand gaan zitten, en het andere feit, dat het publiek niets verteert, bewijst o.i. dat het publiek de prijzen voor de stoelen en de consumptieprijzen te hoog vindt. Verlaging, maar dan een flinke verlaging, der prijzen zou in dit geval, terwijl ieder er van overtuigd is, dat er voldoende publiek komt, waarschijnlijk de aangewezen weg zijn. Mis schien was dan verlaging der pachtprijzen niet eens noodig. De gouden tijd, toen iedere strandpachter van de zomer verdiensten bijna 't geheele jaar kon leven, zal wel nooit terugkomen. Maar dat is ook wel wat veel gevraagd. Resten nog de badbedrijven. Ook voor deze bedrijven was het seizoen niet gunstig. De werkelijk mooie, warme Zondagen bleven op een enkele uitzondering na, weg. Indien de bedrijven in quaestie 23 Aug. hadden kunnen sluiten zouden de meesten er waarschijnlijk zonder kleerscheuren afgekomen zijn. De laatste week van Augustus en de eerste week van September, die nog een zoet winstje had den kunnen brengen, leverden thans niets dan nadeel op. Ook de inkomsten van deze bedrij ven bleven daardoor vrij ver beneden die van verleden jaar. We kunnen dus gerust zeggen, dat Zand voort over de geheele lijn een slecht seizoen heeft gehad, en dat het hoog tijd wordt, dat er op een of andere manier verandering komt. SANTPOORT. LANDDAG „LICHTHOEVE". Toen we Zaterdag het terrein van de „Licht hoeve" betraden ter bijwoning van den ,Lichthoeve"-landdag, scheen het zonnetje heerlijk, maar was de belangstelling nog niet groot. Niettegenstaande dat ging de 2de voorzitter van het bestuur der „Lichthoeve" tot de ope ning over. „Wij zijn hier gekomen", zoo zeide hij o.m. „om feest te vieren. En nu zult ge mogelijk zeggen: „Is er wel reden om in deze tijden feest te vieren?" En dan zeg ik volmon dig: „Ja". In de eerste plaats zijn wij God dankbaar, dat Hij ons in staat gesteld heeft, voor de „Lichthoeve" te kunnen doen, wat wij gedaan hebben. Dan zijn wij dankbaar jegens hen, die ons gesteund hebben met hun bij dragen. En tenslotte verheugt het ons uiter mate de directrice der „Lichthoeve", zuster Kuyck, weer kerngezond in ons midden te zien na een ziekte van verscheidene maanden". Hierna sprak de directrice een kort woord. „Men heeft mij verzocht", aldus Zuster Kuyck, „een vriendelijk woord tot u te spreken. Daar aan voldoe ik bij dezen. Welnu dan: „Ik hoop, dat het voor de laatste maal is, dat ik u hier zie. Dit klinkt misschien vreemd, doch wij ho pen hier nog' maar kort te wonen, daar ons huis veel te klein is. In Februari herdenken wij ons 12V2-jarig bestaan. Mogen wij het ten opzichte van ons gebouw den man nazeggen, die na 12* jaar getrouwd te zijn, zeide: „Nu is het lang genoeg geweest!" Hierna hadden de aanwezigen gelegenheid het feestterrein te bezichtigen. In cirkelvorm stonden de tentjes waarin van alles te koop was. Zelfs de oud-Hollandsche oliebollen- kraam ontbrak niet. Voorts herinnerden op schriften als „Lichthoeve bracht licht in me nig kinderleven", „De Lichthoeve is een te huis" en „Lichthoeve-kinderen zijn gelukkige kinderen" er aan, welk een mooie instellin! „De Lichthoeve" is. Onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt uit Haarlem werd nu aan de afwerking van het programma begonnen. Eerst zongen de kinderen „Het Snoepwinkeltje", een welbe kend liedje, dat zij door de aanwezigheid van een snoepwinkeltjes-vrouw en snoepgrage klanten aanschouwelijk voorstelden. Terwijl vervolgens bezichtiging van het ge bouw voor de grooteren op het programma stond, vertoonde „Oom Piet" uit IJmuiden de poppenkast, een nummer, dat buitengewoon in de smaak viel. De heer Hemsing uit Haarlem gaf hierna een poosje les in vaderlandsche geschiedenis Hoewel de kleinen soms braaf lachten, geloo- ven we toch, dat hun de eigenlijke humor ontging. Volop genoten zij echter bij de goocheltoe ren van den heer Taverno. Deze, hoewel „slechts" een amateur zijnde, verraste groot en klein door zijn bewonderenswaardige vin gervlugheid. Aardig was ook de geeostumeerde optocht, waaraan ook de niet-gecostumeerden mochten meedoen. Onder leiding van den heer Schmidt werd een rondgang over het terrein gemaakt Intusschen liet een jury haar keurend oog gaan over de gecostumeerden. Zij kende de prijzen als volgt toe: Mooiste groep: De kabouters. Origineelste groep: Zuid-Amerika. Meest toepasselijke groep: Het Steentje. Mooiste paar: Roodkapje en toovenaar. Origineelste paar: Het 3de huwelijk. Meest toepasselijke paar: Kok en keuken meid der „Lichthoeve". Ie prijs meisjes afzonderlijk: Zustertje Alida 2e prijs meisjes afzonderlijk: Strandmeisje le prijs jongens afzonderlijk: Heer met hoogen hoed. 2e prijs jongens afzonderlijk: Iemker met korf. Nadat nog eenige kinderwedstrijden gehou den waren, waren de feestelijkheden ten ein de. Hoewel deze dag niet het drukke bezoek bracht, dat men mogelijk verwacht had, kan men er toch met genoegen op terugzien. FIETSENDIEVEN. In den nacht heeft men door opensluiting een tweetal rijwielen ontvreemd uit een ga rage van den heer M. bloembollenkweeker aar. den Rijksweg. Een ander rijwiel, waaraan geen lantaarn was, heeft men er achtergelaten. EEN DUUR RITJE. De politie maakte Zondagmiddag proces verbaal op tegen den heer M„ die geen bevoegd heid bezat een auto te besturen en die toch een pleizierritje maakte met een door hem zelf bestuurden auto. Ook de wegenbelasting was niet betaald. AFSCHEID DR. W. G. HARRENSTEIN. Dr. W. G. Harrenstein, die het beroep naar de Geref. Kerk te Santpoort aannam, zal 30 October van de gemeente Amsterdam afscheid nemen. BLOEMENDAAL ONGELUKKEN OP ZONDAGMIDDAG Zondagmiddag 5 uur reed een juffrouw per fiets op den Hoogen Duin en Daalscheweg. Door de snelle vaart die zij kreeg, kon zij haar stuur niet houden en viel, waarbij zij wonden kreeg aan lip en handen. Dr. Immink heeft haar verbonden, waarna zij per trein naar haar woonplaats, den Haag, is vervoerd. Omstreeks denzelfden tijd, Zondagmiddag 5 uur, reed een i2-jarige wielrijder uit IJmuiden tegenover Villa Beau-Record op den Hoogen Duin en Daalscheweg zonder om te zien of deze veilig was. Hij werd door een anderen wielrijder aangereden en viel, waarbij hij viel en schaafwonden aan gezicht en handen kreeg en een sleutelbeen brak. Dr. Bos verleende de eerste hulp, waarna de jongen per taxi naar zijn huis werd vervoerd. ZOMER-AVOND-EXCURSIE. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Woens dag 11 September een avond-excursie naar de firma Van Empelen en Van Dijk te Aer- denhout. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Nauwelijks is de openbare school in Over- veen leeg, of de holle lokalen zijn gevuld met een schat van bloemen, die dezen zomer ge kweekt zijn door de schoolkinderen uit de wij ken Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout. Ditmaal is de jaarlijksche Floralia-tentoon- stelling wel een zeer bijzondere gebeurtenis. De afd. Bloemendaal toch van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, die veel heeft gedaan, om de kennis van bloemen en planten te bevorderen, heeft zeer terecht het belang ingezien reeds de jeugd in haar opbou- wenden arbeid te betrekken. Zij heeft samenwerking gezocht en gekre gen met het jeugdwerk en het resultaat is schitterend geweest. Niet minder dan 1800 planten zijn uitge deeld, pelargonia's, fuchsia's, salvia's, petu nia's, afrikanen en begonia's en een kleine duizend stonden Zaterdag in de lokalen op gesteld. SPREEKUUR VAN DEN WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De nieuwe wethouder voor het onderwijs de heer H. Hogenbirk, zal voortaan eiken Woensdag van 34 uur ten Raadhuize spreek uur houden. Niet minder dan 150 prijzen waren beschik baar gesteld, het boek over kamerplanten van Dix, een Leerdamschaal met hyancinthen, een glas met een hyacinth als le, 2e en 3e prijzen en verder vele troostprijzen. Bij de opening waren o.m. aanwezig de bei de besturen, de heer en mevr. Burdet en Dr. Jac. P. Thijsse. Ds. J. C. van Dijk, dé voorzitter van de Ver. voor Jeugdwerk bracht dank aan alle mede werkers en prees de groote zorg aan de planten besteed. Op zijn verzoek werd Dr. Jac .P; Thijsse met een driewerf hoera begroet, als verlengstuk van zijn feest. Dr. Thijsse wendde zich tot de jeugd en haalde oude jeugdherinneringen op. Hoe hij al vroeg getroffen werd door de schoonheid van bloemen en hoe deze er toe mede kunnen werken om een mepsch gelukkig te maken. „Gij hebt getoond van bloemen te houden", eindigde spr. „vervreemdt u niet van de na tuur, maar blijft van bloemen houden, tot jullie net als ik 75 jaar bent". (Luid applaus). Hierop werd een ommegang door de school gehouden. Ook Zondag is deze mooie expositie open* geweest. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 9 SEPTEMBER. Tarbot per K.G. f 0.76—0.73. Griet per 50 K.G. f 17—10. Tongen per K.G. f 1,300.94. Groote schol per 50 K.G. f 19. Middelschol per 50 K.G. f 17. Zetschol per 50 K.G. f 2314. Kleine schol per 50 K.G. f 17—4.10. Schar per 50 K.G. f 7,50. Tongschar per 50 K.G. f 17,50. Klein poon per 50 K.G. f 2,801,75. Groote schelvisch per 50 K.G. f 22.5013.— Middelschelvisch per 50 K.G. f 2015. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18— f 9.—. Kleine gullen per 50 K.G. f 7—2,80. Wijting per 50 K.G. f 4.90—2,60. Makreel per 50 K.G. f 94.90. Heilbot per K.G. f 0.92. Leng per stuk f 0.750.45. Koolvisch per stuk f 0.500.20. Versche haring per kist f 6.305.50. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 4033. Kleine hake, per 50 K.G. f 23. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Jacquelina Clasina IJM. 10 Vangst 25 man den schelvisch, 110 manden braadschel- visch, 60 manden gul. 80 manden wijting, 60 manden platvisch, 150 manden groote makreel. 40 manden kleine makreel.. Totaal 525 manden, benevens 140 stuks stijve kabel jauw. Ewaid, IJM. 48, vangst: 740 manden ha ring. Betje, R.O. 16, vangst: haring (hoeveelheid onbekend), benevens 110 manden varia. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAC 9 SEPTEMBER'35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHB BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2 - Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 94^ 4 1/2 pCt. Nederl. 92^ Indië 19 30 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 18 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv, Mijen. 4* 37* Stoomv. Mij, Ned. 30* Industr. Binnenl Alg. K.zijdo Unie 29 A. N. I. E. M. (Nat. 158* v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft 58 267 Ned. Ind. Gas (Nat. 143* Gem, Bez. Philips 98* Industr. Buitenl. Anaconda Copper 12 27* 11 Bethlehem Steel 23% Cities Service 1* 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (ge-w.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands 5 - 26 Banken Binnenl. Koloniale Bank 36* Cert. Handel Mij. 75 Banken Buitenl Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 190* 83 Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 12* 6 Cultuur Mijen. H. V. A 171 90 N. I. S. U 87* Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 33 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak. 140 Deli Mij 152 ieo Rubber Mijen. 101 Deli Bat Rubber 64* Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. 32* Comma Milwaukee 2% - 5 pet. Adj, Milwaukee Missouri Kansas Texas 63 Prolongatiekoers

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8