I J. Dam van iVKlJ D' A G T3 S EPTE M B E K '1935 H A AE'EE M'S D A"G B C A"D" LAATSTE BERICHTEN Mussolini zal zijn plannen doorzetten. Zelfs op gevaar af met Enge land in oorlog te raken. Onderhoud met den Duce. PARIJS, 13 September. Een medewerker van het politiek-litteraire weekblad „Grin- goire" is in de gelegenheid geweest eenige dagen geleden een onderhoud te hebben met Mus solini over den tegenwoordigen toestand in het bijzonder met het oog op de houding van Engeland tegenover het Italiaansch-Abessy- nische geschil. Men heeft den indruk, aldus schrijft deze medewerker, dat Mussolini zijn plannen eerst na zeer rijpelijk overleg opgesteld heeft en dat niets hem thans meer kan afhouden van zijn voornemen. Mussolini is zeer getroffen door de sympa thie, die hij bij de Fransche openbare meening vindt en die naar zijn opvatting, uitdrukking is van intelligentie en gezond verstand. De Franschen, aldus verklaarde Mussolini, begrij pen voor het meerendeel mijn voornemens en keuren ze goed. Italië heeft meer dan ieder ander land koloniën noodig. Het had reeds onmiddellijk na den oorlog nieuwe koloniale gebieden moeten krijgen; op onrechtvaardige wijze heeft men deze echter niet gegeven. Abessynië dat als een wig tusschen de beide Afrikaansche koloniën van ItaliëEritrea en Somaliland geschoven v^t, vormt het aan gewezen expansiegebied voor Italië. Op de vraag van den journalist hoe de meeningsversehillen tusschen Italië en Engeland ontstaan zijn, antwoordde de Duce, dat hij de Londensche regeering reeds langen tijd geleden van zijn plannen op de hoogte heeft gebracht. In een nota van 29 Januari j.l. heeft hij de Engelsche regeering deze plannen in alle bijzonderheden uiteen gezet, terwijl fair en volkomen openlijk de voor de uitvoering dezer plannen noodzakelijke maatregelen genomen zijn. Engeland lieeft dus tot in bijzonderheden alles geweten wat Italië voornemens was te gaan doen en het zou voou de Londensche regee ring gemakkelijk zijn geweest reeds maanden geleden haar bezwaren te doen gelden. De correspondent schrijft verder, dat hij een hooggeplaatste Italiaansche persoonlijk heid, die dagelijks met Mussolini verkeert en derhalve de opvattingen van den Duce nauw keurig kent, gevraagd heeft, waarom de En gelsche regeering zoo langen tijd noodig heeft gehad om haar stanpunt vast te leggen. Van die zijde is hem toen de volgende verklaring' gegeven: Engeland wil nu eenmaal niet, dat Italië zijn koloniaal rijk uitbreidt, in het bij zonder echter niet in Abessynië, aangezien dit een deel van Afrika is, dat het zichzelf heeft voorbehouden. Voor de eerste maal moet Engeland thans opmsrken dat het zijn tegenstand niet gelukt en ook niet gelukken zal, Italië tegen te hou den. Daarbij komt de ontevredenheid en de ergernis. Het mishaagt Engeland, dat Frank rijk en Italië, die sinds lang rivalen zijn op de Middellandsche Zee na de regeling hunner imeeningsverschillen ook in de Abessynische kwestie tot overeenstemming zijn gekomen. De correspondent .verklaart verder, dat hij na zijn onderhoud met Mussolini, den stel- ligen indruk heeft, dat Italië in ieder geval en op eigen kracht zijn plannen in Abessynië ten uitvoer zal leggen. De correspondent had Mussolini de vraag gesteld of hij na een eerste en beslissend militair succes in Abessynië bereid zou zijn met de overige belang hebbende mogendheden te onderhan delen over den toekomstigen poli- tieken vown van Abessynië. Een tijd lang aldus had Mussolini te kennen gegeven, zou hij tot een zekere grens daartoe bereid zijn. Wanneer Enge land echter reeds direct bij den aan vang der Italiaansche plannen vast beraden tegenstand biedt, moet men de ergste verwikkelingen, om niet te zeggen rampspoeden, verwachten. De conclusie van den correspondent is dan, dat Frankrijk eraan moet denken, dat Italië tot de sterkste militaire mogendheden van Europa behoort. Frankrijk kan zich niet per- mitteeren een verwijdering tusschen Italië en Frankrijk te doen ontstaan, aangezien Italië zich dan onmiddellijk tot Duitschland zou wenden. Hij heeft den stelligen indruk, dat Italië vastberaden zijn doel nastreven zal zelfs op gevaar af met Engeland in een oorlog verwik keld te raken. Italiaansche oorlogsschepen in Grieksche wateren. ATHENE, 13 September. Twee Italiaan sche torpedobooten en een torpedojager deden het eilandje Archeda bij kaap Suraium aan. waarna de vaartuigen weer vertrokken. ATHENE, 13 Sept. Zonder dat de Griek sche regeering daarvan in kennis is gesteld zijn wederom twee Italiaansche destroyers de Abyssos baai bij Laurium binnengevaren. De Italiaansche gezant te Athene heeft na het verschijnen van de Italiaansche oorlogs schepen bij het eiland Arsida de regeering te Athene ervan in kennis gesteld, dat het eiland als toevluchtshaven wordt bezocht. Op het oogenblik, waarop de bewuste tor pedoboot echter was verschenen, stond er in het geheel geen zeegang. De Grieksche regeering is voornemens ern stige démarches in Rome te doen, terwijl zij teven? de Grieksche Volkenbondsdelegatie op dracht heeft gegeven ook daar stappen te doen. DRAGON-RAPIDETOESTELLEN UIT ATHENE VERTROKKEN. AMSTERDAM, 13 Sept. De drie Havtil- land-Dragon-Rapide vliegtuigen P.H.A.K.U., P.H A.K.C. en P.H.A.K.W. van de K.N.L.L.M., welke op weg zijn naar Indië en „gebruikt zullen worden bij de karteering van een gedeelte van Nieuw-Guinea zijn hedenmor gen te elf uur uit Athene vertrokken. De moorden in Den Haag. O. werd te Muiden gearresteerd. Het A.N.P. meldt; De verdachte van den moord op zijn echtgenoote en zijn jongste kind in hun woning aan de Geest, de 26-jarige O., bevond zich gisteren te Muiden, waar hem op zijn verzoek onderdak werd verleend. Hij werd echter door de politie aldaar her kend ais degeen, wiens opsporing door de Haagsche politie was verzocht in verband met deze vreeselijke tragedie. O. werd dan ook gearresteerd en is heden morgen op transport gesteld naar Den Haag. Onze correspondent in Weesp meldt ons hieromtrent de volgende bijzonderheden: O. heeft zich gisteren in het Muiderbosch opgehouden, waar hij docr verschillende per sonen is gezien. Zij kregen den indruk, dat de geestestoestand van den man niet geheel in orde was. Zoo zeide hij bijvoorbeeld het eene oogenblik, nooit van de plaats Muiden te heb ben gehoord en het volgende moment ver klaarde hij het Muiderslot te willen bezoeken. Om ongeveer tien uur in den avond meldde O. zich bij de Muidensche politie om onderdak te komen vragen. Men scheen hier nog niets van het misdrijf in Den Haag te hebben gehoord of gelezen want zonder nadere incidenten werd den voortvluchtige, die zijn eigen naam opgegeven had, onderdak verstrekt in het politiebureau. Hedenmorgen vertrok O. weer. Hij was nog maar korten tijd weg, toen de veldwachter van Muiden in een ochtendblad over den moord in de Geest in Den Haag las. Onmiddellijk drong het tot den man door dat het de moordenaar was, aan wien men nacht- logies had gegeven en dien men vrijuit had laten vertrekken. Men zal zich den schrik van den politieman kunnen voorstellen! Direct werden maatregelen genomen. Twee politieambtenaren maakten zich gereed met auto's den Rijksstraatweg naar beide kanten af te rijden. Doch voordat men goed en wel op zoek was zag men O. over de Vechtbrug loopen. Eenige oogenblikken later werd hij gearresteerd. Eenmaal gegrepen weigerde de man hard nekkig te bekennen, hoewel hij in den brief aan zijn schoonouders reeds een feitelijke be kentenis heeft afgelegd. In den loop van den morgen is de Haagsche politie O. komen halen en heeft hem naar Den Haag overgebracht, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. Minister De Wilde confereert met St. Lambertus. DEN HAAG, 13 Sept. (A.N.P.) De minis- ter van binnenlandsche zaken heeft een on derhoud gehad met de heeren Van der Meys en Mos, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Nederlandschen R.K. Textielarbei- dersbond St. Lambertus. Dit onderhoud droeg een louter informatorisch karakter. De mi nister wilde zich in verband met klachten, die bij hem ingekomen waren ter zake van de handhaving der orde in Tilburg, ook van de zijde der organisatie op de hoogte laten stellen. Reeds eenige dagen geleden had hij met den burgemeester hierover gesproken. Het conflict zelf heeft geen onderwerp van bespreking uitgemaakt. Voorbereidingen voor een Donaupact? En een bijstandspact voor de lucht. PARIJS. 13 Sept. (Reuter). In verband met de besprekingen van Woensdag tusschen Laval en Hoare meent „Le Journal" te kun nen melden, dat de Engelsche regeering zich bereid heeft verklaard zoo spoedig mogelijk tezamen met Frankrijk een aanvang te ma ken met de voorbereidingen voor het slui ten van een Donauact. Verder meldt het blad, dat men binnen zeer korten tijd reeds een verdrag zal voor bereiden betreffende wederzijdschen bijstand in de lucht. Men is het er echter over eens, dat dit pro gram slechts z-al worden verwerkelijkt wan neer het gelukken zal den oorlog in Abessy nië te vermijden. Een conferentie der onder teekenaars van het Kellogg- pact? Aanbeveling van Roosevelt's waarnemer Pope. PARIJS, 13 September (A.N.P.) De bij zondere correspondent te Genève van de ..Excelsior" meldt uit betrouwbare bron te hebben vernomen, dat de Amerikaansche senator James Pope, die zich thans in Europa bevindt en in zekeren zin kan worden be schouwd als Roosevelt's waarnemer een tele gram heeft gezonden aan staatssecretaris Huil waarin hij een bijeenroepen van een conferentie der mogendheden, die het Kel- loggpact hebben cnderteskend. aanbeveelt. Het doel van een zoodanige conferentie zou zijn den Volkenbond steun te bieden bij zijn streven naar een vreedzame regeling van het Italiaansch-Absssynisch geschil. Hevige brand teistert een Japansche stad. Elfhonderd huizen vernield; vijftig gewonden. TOKIO. 13 Sept. In de aan de Noordkust van Japan gelegen stad Niigata heeft in den nacht van Donderdag op Vrijdag een ontzag lijke brand gewoed. De voornaamste winkel straat van de stad. waar zich ook een bank gebouw. de spaarbank, een schouwburg en het hoofdbureau van politie bevinden, is volkomen door de vlammen vernield. Men is er nog steeds niet in geslaagd den brand te bedwingen. De voorstad Sjibata heeft ook te lijden gehad. Vijftig personen werden bij den brand gewond. In totaal zijn 1100 ge bouwen verwoest waaronder een school, de kazerne, het ziekenhuis en het postkantoor. OVER EEN WAARSCHUWING. In ons vorig nummer verzocht een adver teerder geen geld of goederen af te geven aan zijn vrouw. De heer J. van Altena wonende Oosterduinweg te Aerdenhout, van beroep voorman-wagenvoerder bij de N. Z. H. T. M., verzoekt ons, in verband met den gelijklui- denden naam, mede te deelen dat die adver tentie niet door hem is opgegeven en dat hij dus daarmede niets uitstaande heeft. WIJ ZIJN GEREED voor Herfst- en Winterseizoen Costuums n. maat met 2 pantalons vanaf f 40«- Demi of Winterjas n. maat vanaf f 32.50 Onze STOFFEN. COUPE en afwer king staan onder volle garantie. GED. OUDE GRACHT 78 Vraagt stalen. TEL. 12236 (Adv. Ingez. Med.) De keuze van een nieuwen bisschop. De voorbereidende arbeid. ,St. Bavo", godsdienstig tijdschrift voor het Bisdom Haarlem, deelt mede, hoe het gaat met de benoeming van een nie.uwen bisschop. De definitieve benoeming van een Bisschop is uitsluitend het recht van den Paus. Maar de Paus laat zich natuurlijk voorlichten. Deze voorlichting is voor de bisdommen van ons vaderland en dus ook voor het Bisdom Haarlem op de volgende wijze geregeld. Het Kathedrale Kapittel van Haarlem heeft in zijn vergadering van Maandag 9 Septem ber drie candidaten voor het bezetten van den ledig staanden zetel aan den Paus aanbevo len. De aanbeveling wordt opgezonden aan de andere bisschoppen van Nederland, die over de gestelde candidaten hun advies geven. De aldus opgemaaakte candidatenlijst wordt met de bijbehoorende stukken den Paus aange boden, die echter aan de voordracht niet ge bonden is, doch, geheel vry, een niet-aanbe- volen candidaat kan benoemen. Die benoeming geschiedt niet dan na een minutieuse voorbereiding, welke wordt toe vertrouwd aan de Congregatio Consistorialis. Van dit bestuurs-departement van den H. Stoel is de Paus zelf Prefect en een kardi naal (thans kardinaal Rossi) secretaris, ter wijl 13 kardinalen (gekozen uit de meest op den voorgrond tredendeer lid van zijn. De voornaamste hoofdambtenaren van den H. Stoel zijn als consultoren of raadslieden aan gewezen. Deze Congregatie is o.a. belast met het voorstellen der candidaten voor het bisschops ambt, met het inwinnen en onderzoeken van de noodige inlichtingen en gegevens. Al ligt het voor de hand dat voor dit onderzoek ge bruik gemaakt wordt van de diensten van den Apostolischen Internuntius, de Congregatie is daartoe niet verplicht en evenmin beperkt: zij kan inlichtingen vragen aan ieder persoon, die zij daarvoor geschikt acht. Daar alle, op deze wijze verkregen gegevens nauwkeurig onderzocht en tegen elkander af gewogen worden, wat wellicht weer tot nieu we navraag aanleiding geeft, kan men begrij oen dat de voorbereiding eener bisschops- jenoeming den noodigen tijd vraagt, te meer daar de Congregatie slechts op gezette tijden bijeenkomt en de Kardinaal-Secretaris slechts éénmaal per week, op Zaterdag zijn zaken- audientie bij den Paus heeft. Deze uitgebx-eide voorbereiding geeft echter wel de grootst mogelijke waarborg dat de openstaande zetel waardig bezet wordt. Allen, die met de voorbereiding dezer be noeming gemoeid worden, verplichten zich bij eed tot de strikste geheimhouding. Eventueele berichten of geruchten die over benoeming dus de ronde mochten doen, kunnen niet an ders zijn dan gissingen. ST. NICOLAASVEREENIGING HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging houdt Vrijdag avond 20 September haar uitzoekavond in het Gebouw St. Bavo, Smedestraat. Aan de ouders die op dezen avond hun keuze niet doen, worden cadeaux door het bestuur toegewezen. De cadeaux worden door Haarlemsche win keliers geleverd. Woensdag 25 September wordt in St. Bavo de verloting gehouden. Na afloop vindt de le denvergadering plaats. De agende vermeldt vaststelling der Statuten voor koninklijke goedkeuring'. NIEUWE HAARLEMSCHE KUNSTKRING. De Nieuwe Haarlemsche Kunstkring opent Maandag 16 en Dinsdag 17 September a.s. het seizoen met de opvoering van „Tante Roosje" door het De BoerVan Rijk Ensemble. De toeloop van nieuwe leden en introducé's is zoo groot, dat de Stadsschouwburg op beide avonden zoo goed als uitverkocht is. De leer lingen van de Haarlemsche middelbare scho len zijn weer in de gelegenheid gesteld, tegen betaling van een klein bedrag de voorstellin gen bij te wonen. Op 13 en 14 November, volgen opvoeringen van „De andere Wereld" door het gezelschap Saalborn. Met het Nieuw Schouwtooneel is een contract afgesloten voor de opvoering van „Gouden regen". Over volgende voorstellingen zijn nog onderhandelingen gaande. Zwemfeest Sportfondsenbad. Het programma van het derde zwemfeest op Zondagmiddag 15 September in het Sport fondsenbad luidt als volgt: 1. 50 Meter Schoolslagzwemmen voor het Sportfondsenbad-diploma. 2. Afval-wedstrijd voor meisjes. (Oud-leer lingen van het Sportfondsenbad-Haarlem) 67 jaar: 8—9 jaar; 1011 jaar; 1214 jaar. 3. 50 Meter rugzwemmen voor het Sport fondsenbad-diploma. 4. Estafette 4x200 Meter wisselslag om het kampioenschap vaxx deix Zwemkring Haarlem d. K. N. Z. B. 5. Afval-wedstrijd voor jongens. (Oud-leer lingen van het Sportfondsenbad-Haarlem) -7 jaar; 89 jaar; 10—11 jaar; 1214 jaar. 6. Watex-polo-wedstrijd H. P. C.Rest van Haarlem. 7. Gekleed zwemmexi (gecostumeerd) voor het Sportfondsenbad-diploma. Voor de mooiste en origineelste costuums en groepen zijn mooie prijzen beschikbaar. Tijdens dit feest zullen loten verkocht wor den (met attracties) om gedui-ende de winter maanden eenige abonnementexx te krijgen voor arme kinderen. Hiervoor zijn mooie prij zen beschikbaar. Prinses Juliana bezoekt de Kaasmarkt. ALKMAAR, 13 Sept. (A. N. P.). Hedenmorgen was het Waaggebouw op de Kaasmarkt te Alkmaar versierd met veel kleurige vlaggen, waaronder de koninklijke standaard van prinses Juliana. De prinses had namelijk het voornemen te kennen ge geven eeix bezoek te brengen aan de kaas- markt. Te ruim half tien arriveerde de prinses, begeleid door freule De Brauw en bax'on Baud, op de kaasmarkt, waar door den bixrgemeester, jhr. mr. T. H. van Kinschot, eexxige marktautoriteiten aan de prinses wer den voorgesteld. De heer Grousma. voorzitter van de Noord-Hollandsche kaashandelaars, demonstreerde daarna hoe de kaas behandeld en geboord wordt, waarna de prinses een stukje van de kaas proefde en blijkbaar over de kwaliteit zeer tevreden was. In het Waag gebouw werd aan de prinses voorgesteld de 80-jarige Dijkman, de nestor der kaasdragers, die onlangs zijn 60-jarig jubileum heeft ge- viex-d. waarmee de prinses hem nog felici teerde. De prinses sprak er haar verbazing over uit. dat eexx bijna 80-jarige nog deze zware gewichten kon hanteeren. De prinses begaf zich vervolgens, begeleid door den burgemeester naar het huis van Soixoy, waar door mevrouw Van Kinschot een fraai bouquet in de stadskleuren, werd aangeboden. Hier was ook gearriveerd jhr. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, waarna het gezelschap de koffietafel in het huis van Sonoy gebruikte. De prinses begaf zich vervolgens naar de Harmonie, om het congres voor Armenzorg en Weldadigheid bij te wonen. De hooge bezoekster werd daar be groet door een commissie van ontvangst, die haar naar binnen leidde. De besprekingen hebben daar vervolgens een aanvang ge nomen. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCH1' BANK VEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 92-91% 92^-Va 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 183 B 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 21 *4 4 pCt, Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Seliecpv, Mijen, 5% 40 41^ Stoomv. Mij. Ned. 33-X Industr. Binnenl, Alg. K.zijde Unie.... 29-Vs A. N. I. E. M. (Nat. v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft 53 H'H &H-H Ned. Ind. Gas (Nat. 270 Gem. Bez. Philips 248% 250 992*-100 100 Industr. Buitenl. Anaconda Copper 12% 12 H 28% 11H Bethlehem Steel 237/s 237/g 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel 183£ North Amer. Cy. Standard Brands 5 2SH 28^4 Banken Binnenl. Koloniale Bank».... 36 Cert. Handel Mij. Indische Bank 75 Banken Buitenl, Deutsche Reichsb. Petrol. Mij» Binl. Kon. Petroleum 192*4 192 M 84H 84H Petrol. Mij. Buitenl. 12^ Cultuur Mijen. H. V. A. 173—174 174 93 N. I. S. U S8H 16 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 141K - Deli Mij 155 157 Besoeki Senembah 162*4 - 163 162*4 163 Rubber Mijen. A'dam Rubber 102^ 103^4 Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buiten!. Comma Milwaukee 3 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas 63H Prolongatiekoers - UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Programma seizoen 1935'36. Op 18 September a.s. zal het twee eeuwen geleden zijn, dat Justus van Effen, de zeden- schilder en zedenmeester van Hollaixd's Bur gerij in de achttiende eeuw, is gestorven. In verband met dit feit zal in October dé heer H. G. Cannegieter een herdenkingsrede houden voor de leden van den krixxg over van Effen en zijn werk, mevr. Margreet Boldingh heeft zich bereid verklaard, daarbij eenige van de even amusante als leerzame vertoogen uit de Hollandsche Spectator voor te dragen. In November volgt een volksliederen-avond van Harry van Oss en Felix de Nobel. In December geven Joh. Feitkamp Piet Ket ting een recital voor fluit en piano. In Januari zal het beroemde Fransche strijk-trio Pasquier op zijn tournee door Ne derland ook Heemstede bezoeken, terwijl in Februari het seizoen besloten wordt met een lezing van Ir. H. T. Zwiers, architect B. N. A. Bij voldoende deelneming zal in October eexi excursie worden gehouden naar de Reinbraxidt tentoonstelling te Amsterdam. BLOEMENDAAL VEREENIGING VOOR JEUGDWERK. Winterlezingen. Door de Vér. voor Jeugdwerk zijn voor dezen winter vier lezingen uitgeschreven. Donderdag 14 November 1935 spreekt mevrouw Jo van AmmersKüller „Uit en over eigen werk"; Donderdag 12 December: L. W. Biërens de Haan over Sardinië (met lichtbeelden). Donderdag 23 Jan. 1936 Ds. A. K. Straatsma. over: Adolf Hitler - rnein Kampf" en einde lijk Donderdag' 20 Febr. 1936 Ds. J. C. van Dijk, over Franciscus van Assisi. BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Onze plaatselijke tooneelvereeniging zal ook dezen winter haar arbeid weer hervatten, on danks de slechte tijdsomstandigheden. Als regisseur is weer geëngageerd de heer v. d. Schaaf. In studie is genomen „Huize Eikenheuvel", terwijl verder nog enkele bekende stukken op het programma staan. GEVONDEN VOORWERPEN. A. v. d. Laar. Oranje Nassaulaan 112, een das: Ravenhorst, Boschlaan 69, Bloemendaal, een bankhamer; F. v. d. Weijden, Dompvloeds- laan 11, Overveen, een muts; R. Bruin, Da maststraat 1, Haarlem, sigarenaansteker;. Mevr. Vaxx Eeghexx, Bentveldsduinweg 8, Aer denhout, een armband, Jansen, Pastoorstraat 22, Santpoort, damesschoen; Warmendam, Vogelenzangscheweg 180, Vogelenzang, een shawl; Schoorl, Alb. Thijmlaan 39, Bloemen daal, een rozennkrans; H. C .v. d. Stadt, Kleine Houtstraat 136, Haarlem, eexx fox-terrier; W. Nieuwpoort, Zomerzoi'geriaan 38. Bloemendaal een portemonnaie; C. de Vries, Waldeck Pyr- montstraat 61, Haarlem, een rozenkrans; v. d. Pol, Zijlkweg 267, Haarlem, een broche; E. Ruiten, Oranjestraat 6. IJmuiden, een dames- tasch met inhoud; Politicbureau Overveen:' een kerkboekje, een paar dameshandschoenen, een mantelceintuur, een lampekap, een mond deksel van een geweer; Politiepost Aerden- dexihout: een rijwiel, een ceintuur. OVERVEEN FEESTELIJKE OUDERAVOND. Op Zaterdag 14 Sept. wordt in de Gym nastiekzaal van de nieuwe Julianaschool ter viering van de opening een feestelijke bijeen komst gehouden, waaraan de schoolkinderen uit de verschillende klassen met zang, spel en tooneel zullen medewerken. HAARLEMMERMEER. BRUTALE DIEFSTAL. Eenige dames, die Donderdag een fiets tochtje door Haarlemmermeer maakten en aan den IJweg, terwijl ze een gebouw binnen gingen, haar rijwielen tegen een heg hadden neergezet, kwamen tot de ontdekking dat een dief van een 5 tal fietsen de belastingplaatjes had gestolen. SANTPOORT. HET PROGRAMMA VAN R.C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt; BrederodeKinheim 5 2 uur Brederode 2—E.D.O. 7 12 uur Schoten 5Brederode 3. ZWEMVEREENIGING „VELSEREND". Bovengenoemde zwemvereeniging houdt on derlinge wedstrijden op Zaterdagmiddag 14 September in het Natuurbad „Velserend". Op het programma staat o.a. een pblowed- strijd: zwemvereeniging „Velserend"Haarlem comb. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 13 SEPT. Tarbot per K.G. f 0.74—f 0.62. Tongen per K.G. f 1.50—f 0.78. Middelschol per 50 K.G. f 22.50. Zetschol per 50 K.G. f 16—f 10.50. Kleine schol per 50 K.G. f 15.50—f 6.20. Bot per 50 K.G. f 13. Schar per 50 K.G. f 7.80—f 2.60. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 30f 25, Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20—f 8. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—f 31. Groote gullen per 50 K.G. f 17.50—f 16. Kleine gullen per 50 K.G. f 14f 6. Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 4.60. Makreel per 50 K.G. f 13—f 11. Versche haring per kist f 5.20f 4.40. BESOMMINGEN. Trawlers: I. S. Groen IJM. 130 910 m f 4080. Voorwaarts IJM. 83 145 m. f 1310. Loggers: KW ÓC f 510, KW 135 f 500, KW 27 f 4 '.C, KW 18 f 310, KW 107 f 420.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11