DE BILT Geneefsche Impressies. Nieuwe Uitgaven. REGELASSEN EN MANTELS VRTJDAG '13 SEPTEMBER 1935 H A A R E E IPS DA'GBt'AD 2 Twee brandweerlieden licht gewond. Bij brand te Rotterdam. Donderdagavond omstreeks half elf w •brand ontdekt door een nachtwaker in het groote modemagazijn van de firma Lampe, gevestigd. Hoogstraat, hoek Spui, te Rotter dam. De oorzaak van den brand is vermoede lijk kortsluiting in de Neon-verlichting ge weest. Het vuur woedde tusschen het pla fond hoven de etalagekasten en de vloer van de eerste étage. De brandweer stond voor een lastige taak. omdat men deze ruimte zeer moeiliik kon be reiken. Er moest een groot aantal gaten in den muur en in het plafond gehakt worden, waardoor de slangen geleid werden. Ook ont wikkelde zich zeer. veel rook, waardoor de brandweer iri haar blusschingswerkzaamheden ten zeerste werd belemmerd. Met veel en zeer groot blusschingsmateriaal verscheen de brandweer, daar de brand aanvankelijk een uitermate gevaarlijk karakter had. Men is er echter in geslaagd het vuur te beperken tot de ruimte tusschen het plafond van de etalage en de vloer van de eerste verdieping Tijdens het blusschings.werk is een gedeelte van het plafond in één der étalagekasten ingestort, Hier waren twee spuitgasten bezig die door het neerstortende puin aan hoofd en handen werden gewond. Bovendien waren zij onwel geworden door de 'rook. De genees kundige dienst heeft hen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later bleek dat hun toestand niet van ernstigen aard was De brandweer heeft nog geruimen tijd moe ten werken, alvorens men de brand geheel onder de knie had. ONAFHANKELIJKE RELIGIEUZE GEMEENSCHAP. Zondagavond zet. naar wij vernemen, de Onafhankelijk Reiigieuse Gemeenschap haar reeks samenkomsten voort. In het Gem. Concertgebouw spreekt dan de heer A. R. de Jong, te Bussum, over „Go denschemering". DE FLORALIA-TENTOONSTELLING. Met medewerking van Eigen Tuin. Zaterdag en Zondag houdt de Floraliaver- eeniging in het Bavogebouw, Smedestraat, weer haar jaarlijksche tentoonstelling. Hon derden kinderen zenden hun plantje in en laten zien, hoe zij dit met zorg en liefde op gekweekt hebben. De jury staat Zaterdag morgen weer voor haar moeilijke taak, om te beslissen, welke Geranium, Begonia of Afrikaan de mooiste is. Ongeveer 2C0 prijzen worden toegekend, bestaande uit boeken planten en. praktische voorwerpen. Dit jaar zal de tentoonstelling door de medewerking van de vereeniging Eigen Tuin die haar complex volkstuinen aan de Zomer - vaart heeft, een bijzonder karakter dragen. Men weet, hoe tal volkstuinders Dahlia's Begonia's en Crysanthen kweeken, waarvan de cultuur door een vakman niet verbeterd kan worden. Geheel belangeloos vullen zij ongeveer 40 vierk. M. voor het podium in het Bavogebouw met een keur van afgesneden bloemen; door hen zelf smaakvol gearran geerd. Het is een. mooie combinatie, want uit elk kind-, dat zijn plantje met zorg heeft opge kweekt, groeit ongetwijfeld een tuinlief- hebber, terwijl de kinderen hier kunnen zien, welke resultaten zij later door liefhebberij kunnen bereiken. Zoowel de Floraliavereeni- ging als de volkstuinder hebben eenzelfde streven, n.l. om door liefde voor alles wat groeit en leeft het goede in den mensch aan te kweeken en te behouden. Ongetwijfeld zullen velen d-eze interessante tentonosteliing, die Zaterdag om 2 uur door den directeur van H-out en Plantsoenen, den heer J. L. Bouwer, geopend wordt, bezoeken. VERVOERSOPBRENGSTEN N. Z. H. T. M. In ons vorig nummer meldden wij dat Augustus een voordeelige maand is geweest voor de N. Z. H. T, M. en dat ongeveer f 6000 meer was ontvangen dan in de overeen komstige maand van 1934. Wij ontvingen heden een opgave van de juiste cijfers. De totaalopbrengst was in Augustus 1934: f 379.229 en in Augustus 1935: f 383.124. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Politiebureau, Sme destraat, handschoenen en ceinturen; quitan- tie; rozenkrans; Zuiderwijk, Schoterbosch- plein .27, gouden broche; Wieringen, Heus- sensstraat 74, zilveren broche; Hoogenkerk, Spionkopstraat 28, tortelduif; v. Baak, Kruis tochtstraat 76 rd.; doos inh. Pakjes rundvet; Boeree, Krocht 10, hond; Dekker, Barendse- straat 3, hond (Eng. fox-terrier); Ehel, Lijs terbesstraat 28, jongensjas; Spook, Leidsche- straat 112, loterijbriefjes; Smits, Reitzstr. 42, popenwagen; Gouwenbak, Spaansche Vaart straat 49, portemonnaie: Stet. Spaarnhoven- straat 77, portemonnaie; Smit Ursulastraat 23, fietspomp; Zomerdijk, Papaverstraat 10, tabakspijk; Postkantoor, loket 14. pakje post zegels; Aafjes, Herculesstraat 28, fietspomp; Borst, Harmenjansstraat 42, regenpijp; Punt, Gen. de la Reijstraat 7 zw., rijwielplaatje; Walbracht, Hofdijkplein 32, rijwielplaatje; Keunlng. Pijlslaan 37, ring; Reemer, Rolland straat 2a, rol tochtband; Verstéeg, Kruis straat 44, vischnet. AGENDA Het houden van algemeene beschouwingen kan soms toch wel van zeer veel nut zijn. Vooral, wanneer men het begrip algemeen in den meest algemeenen en wijden zin kan uit leggen. Zoo heeft de Volkenbondsvergadering dit keer de gelegenheid, generale discussies te houden over het rapport van den Secreta ris-Generaal van den Bond omtrent de werk zaamheden door den Raad in het afgeloopen jaar verricht, aangegrepen om het noodige aangaande de Italiaansch-Abessynische ver wikkelingen in het midden te brengen. Engeland's woordvoerder, de Minister van Buitenlandsche Zaken Sir Samuel Hoare, was de eerste die geen oogenblik aarzelde om bij kans onmiddellijk het probleem van den dag te bespreken, ook al moge formeel gesproken niet de Vergadering, doch de Raad zich hier mee bezig houden. De eerste gedelegeerde van het Vereenigde Koninkrijk had echter groot gelijk, toen hij niet schroomde thans precies te zeggen waar Engeland staat. Er was geen woord Fransch bij wat hij zei. On omwonden aanvaardde hier Engeland's afge vaardigde ten langen leste het juist altijd door Frankrijk op den voorgrond geplaatste denkbeeld inzake de plicht der Bondsleden, voor de collectieve veiligheid zorg te dragen. De woorden door Hoare gesproken, kondig den een politiek aan, die van beslissende be- teekenis voor de verdere ontwikkeling der in ternationale verhoudingen kan zijn. Geen wonder dan ook, dat meer dan eens in de stem en zelfs zoo nu en dan in het gebaar van den overigens uiterlijk onbewogen Brit een zekere ontroering viel waar .te nemen. Wat hij zeide, was voor heel de wereld van het allergrootste belang en maakte dan ook op het gehoor een enormen indruk. Hier sprak een geest van Britsche vastberadenheid om niet verder te laten tornen aan het Handvest, en om het nog maar betrekkelijk nieuwe, na den wereldoorlog tot stand gebrachte mecha nisme te laten gebruiken voor de doeleinden die het heeft te dienen, d.w.z. het zoo aan te wenden dat de Volkenbondsgemeenschap er voor zal waken, dat niet nationale eigenge reidheid maar het internationale recht zal ze gevieren. Italië kreeg in overduidelijke taal te hooren, dat het van schending van het Hand vest zal moeten afzien. En Frankrijk mocht vernemen, dat niet alleen nu maar ook in de toekomst Engeland een politiek van deelne ming aan bevestiging van de collectieve veilig heid wenscht te volgen. Voor de Italianen was deze rede niet aange naam. Zij viel, naar ik zoo hoorde, nog heel wat onprettiger voor hen uit, dan zij eigen lijk verwacht hadden. Aan het vuurroode ge zicht van Aloisi kon men zien, hoezeer hem het betoog van Hoare beroerd had. Speciaal schijnt den Italianen al heel onaangenaam getroffen te hebben, dat Hoare hun werkelijk niets meer aanbood. Dit lag echter voor de hand, sinds Aloisi zich tegenover de commissie van vijf vol komen onhandelbaar had betoond. Daarmee was de grens van het Britsche en ook die van anderer geduld bereikt. Omtrent de Engelsche rede heerschte al gemeen groote bewondering. Alleen kon men hier en daar vernemen ik geloof terecht dat Engeland veel eerder dit standpunt had moeten innemen. Zoo verklaarde Herriot mij bijv. dat eindelijk na 11 jaar, d.w.z. na de in 1924 in belangrijke mate juist ook door hem ondernomen poging om door middel van het toen opgestelde protocol van Genève beter te zorgen voor de collectieve veiligheid het Engelsche jawoord werd uitgesproken. Dit had hij ook tegen Hoare gezegd, dietoen natuurlijk van Herriot 'mocht' vernemen, dat thans' de Britten zeker niet 11 jaar op het Fransche antwoord zullen hoeven te wachten! Na het Britsche voorgaan kwamen vele anderen. Dit bezorgde den Italianen merk baar nog weer nieuwe onaangename mo menten. Of echter het gemeenschappelijk front van Genève de Italiaansche Regeering ter twaalfder ure nog tot inkeer zal brengen valt zeer te betwijfelen. Makkelijk is zulk een terugtocht niet, vooral wanneer men eerst zoo lang voorwaarts heeft kunnen marcheeren als helaas in dit geval geschied is. De moedige klare rede van Minister de Graeff vormde een welkome ondersteuning van het Engelsche standpunt. Het betoog van onzen afgevaardigde inzake billijke behande ling van aller handelsbelangen, liet ook niet na indruk te maken. Italië speelt ontzaggelijk hoog spel. Zelfs zonder den Volkenbond zou het aan Abes- synië wel eens zul een kwade pijp kunnen rooken, dat doorzetten van dit avontuur op den val 't régime zou uitloopen. Of Laval den grooten heer in Rome inderdaad telefonisch heeft kunnen en mogen bereiken beweerd werd eerst, dat Mussolini geen gehoor zou geven is -momenteel nog niet bekend. Kiest Italië geen eieren voor zijn geld, dan zou het een kolossale débacle kunnen oog sten. Het gezond verstand zou dan ook, bo venal na wat er in Genève is gezegd, tot het inzicht moeten komen, dat het ook hier geldt: beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Dr. E. VAN RAALTE. meldt: Hoogste barometerstand768.1 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 740.7 m.M. te Thorshavn. en voorspelt: Matigen aan de kust aanvankelijk Zuidwes telijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig ver andering in temperatuur. Uit het Buitenland Kans op regenbuien groot. De depressie drong vooral over het Noor delijk deel van de Britsche Eilanden Oost waarts door. Thans daalt over Zuid-Scandina- vië de barometer flink. Over Centraal-Europa bleef de hooge druk bijna onveranderd, ter wijl over het Zuidwesten van het waar nemingsgebied en ten Oosten van de Both- nische Golf de barometer steeg. De daling van den luchtdruk over de Noor delijke Noordzee en de stijging over de Golf van Biscaye en de stijging, over Frankrijk deden den wind bij ons toenemen. Ook over het Noorden van de Britsche Eilanden waait het vrij hard evenals langs de kust van Zuid- Noorwegen. De toename van bewolking over vrijwel het geheele waarnemingsgebied hield de nachtelijke afkoeling tegen, zoodat de ochtendtemperaturen flink zijn gestegen. Bo vendien voert de Zuidwestelijke strooming vrij warme lucht aan. In Zuid-Frankrijk kwam het gisteren tot zwaar onweer. Over Groot- Brittannië en Ierland viel eenige regen, ter wijl ook bij ons vannacht wat regen viel. De depressie veroorzaakt thans ook over Zuid- Scandinavië regen. Ten onzent werd het weer wat ongestadiger. Hoewel de kern van de depressie zich hier niet zal laten gelden is de kans op het pas- seeren van seeundairen met regenbuitjes groot. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 9.20 uur aan alle posten: Weest op uw hoede. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 762 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer 13 September: Hoogste gisteren 69 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden,tot 12 uur 66 F. BURGERLIJKE STAND. ARBEIDERSDELEGATIE NAAR DE SOVJET-UNIE. Men deelt ons mede, dat de V.V.S.U. (Ver eeniging van Vrienden der Sovjet-Unie) de vakbeweging in de Sovjet-Unie heeft verzocht, wederom een arbeidersdelegatie te mogen stu ren om een onderzoek naar de toestanden al daar in te stellen. De vakorganisaties ver klaarden zich bereid, met November een Hol- landsche arbeidersdelegatie te ontvangen, om haar een geheel vrij onderzoek toe te staan. Om tot een zoo objectief mogelijke samen stelling van zulk een arbeidersdelegatie te komen, heeft de V.V.S.U. zich gericht tot alle groote arbeiders-organisaties ter plaatse met het verzoek een vertegenwoordiger te benoe men voor het vormen van een plaatselijk comité en haar medewerking aan de samen stelling en voorbereiding van deze delegatie te verleenen. DIERENDAG. VRIJDAG 13 SEPTEMBER Luxor Sound Theater: „Het geheim van Evelyn Prentice". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Rumba". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Shirley Temple in „Harte- dief" Gp het tooneel: Meller en Wagner, de Weensche komieken. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Abessinië, het land van den Negus. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 14 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Adam wordt Papa". 8.15 uur. u w j Bioscoopvoorstellingen des middags en des omdat ze iets positiefs willen doen voor de fcvonds bescherming van het zwakkere dier. Ook thans weer kwam de werkgroep „Die renbescherming en Opvoeding" van de Ne- derl. Vereen, tot bescherming van dieren tot allen, die bij het Onderwijs werkzaam zijn, met het verzoek op 4 October een oogenblik te willen spreken tot hun leerlingen over onze vrienden, de dieren en hen op te wekken ook in het komende jaar vriendelijk te willen zijn voor al wat leeft en te willen beschermen wat die bescherming van noode heeft. Ook nu weer stelt de Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren allerlei materiaal ter beschikking van het onderwijzend perso neel om naast het opwekkend woord iets ter herinnering aan de kinderen te kunnen mee geven, b.v. een speldje op hun kleeding, dat zij moeten leeren dragen als een eereteeken, HAARLEM, 13 September." Ondertrouwd 12 September: W. Hartman én Wapperon; G. Kruisdijk en K. F. de Vries; M. D. van Binsbergen. en T: A. van Terwisga; J. Slappendel en H. G. Nieuwstad; Getrouwd 12 September: M. Gerritse en A. W. H. Franse; M. A. Lemmers en G. W. Delis- sen; J. H. Kramer en A. M. Drogtrop; J. W. Francken en M. B. van Norden; J. van Waarde en G. F. Slebos; A. Grillis en C. Andréa; H. van Dalen en J. H.Scherpenhuijzen; A. H. Willemse en H. H. Mandemaker; A. W. J. Over en A. IJ. Kingma. Bevallen 11 September: E. BoereeKap- tein, z.; J. Kleijn—de Heer, z.; G. Polakvan Dalum, z.; 12 September: A. MöringBies- brouck, d.; A. van GldenerBeek, d.; Overleden 11 September: J. P. Neelissen, 62 j., Spaarnwouderstraat; B. H., 21 mnd., z. v. B. Huijbens, Ooster Tuindorpslaan; E. C. Bulters, 36 j„ Ursulastraat; E. FibbeSeras, 67 j., Parklaan; K. R. E. Fuchs, 26 j., Kamperlaan. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 6.45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middag-dienst te 1.30 uur. Avonddienst te 8,03 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 8 uur. Tlmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen "s avonds te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De avonddiensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw. Lange Wijngaardstraat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge, Lange Begijnestraat 11. GOUDEN JUBILEUM CAFé REMMé. Zaterdag 14 September a.s. zal het 50-jarig bestaan gevierd worden van het café van den heer Co Remmé, Gierstraat 76. BAPTISTEN GEMEENTEN. Ds. R. A. P. Barendregt te Haarlem heeft bedankt voor het beroep naar Muntendam. OPEN LUCHT PREDIKING. Het bestuur der Stads Evangelisatie hoopt s. Zondagmiddag 5 uur in den Hout een bij zonderen dienst te houden, waar de heeren T. van Essen uit Leiden, W. Staalman, Huizen als sprekers dienen. Mej. D. Snijders uit Beverwijk zal eenige soli zingen. Ook des avonds 7.30 uur samenkomst, gebouw Lange Heerenstraat 6, deuren open om 7 uur. Toegang en zitplaatsen is vrij. J. F. SNOEKS, Geestelijk leider. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier vijf rijwie len ontvreemd. TEGEN DEN OORLOG EN ZIJN GEVOLGEN. A.s. Zondag 12 uur wordt door het N. A. S. en de R. S. A. P. te Amsterdam een landelijke meeting gehouden als demonstratie tegen den oorlog en zijn gevolgen. Naar de plaatselijke besturen ons mededeelen gaan veel deelne- mens uit Haarlem per fiets en trein naar deze meeting. De fietsers gaan 9.30 van de Groote Markt. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten: Dwars -door Abessynië. Bij Bigot en Van Rossiim te Amsterdam verscheen van de hand_ van B. Ph. van Harinxma thoe Slooten 'een interessante reis beschrijving van een door hem ondernomen expeditie in het Zwarte Keizerrijk. Het doel van den tocht was het verzamelen van zoog dieren en vogels voor het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden. In boeiende verteltrant geeft de schrijver de talrijke er varingen en avonturen weer, die hij tezamen met den bioloog G. Brouwer op zijn moeilijke reis van Addis Abeba naar Nairobi beleefde. Hij verhaalt van het wel en wee met zijn drager en zijn muildieren, van spannende jachtpartijen en geeft vele interessante bij zonderheden over de diverse stammen van Ethiopië. Ook deelt hij het een en ander mede over de feesten, die ter gelegenheid van de kroning van keizer Haile Selass'i werden gegeven en waarbij hij tegenwoordig is ge weest. Het boek is voorzien van vele foto's, die grootendeels door 'den heer Brouwer op genomen zijn. In de inleiding raakt de heer Van Harinxma thoe Slooten een paar belangrijke kwesties aan. Wij ontleenen het volgende: „Het lot der slaven in het feodale Abessynië in minder hard dan in Europa veelal wordt aangenomen. Persoonlijk heb ik kunnen constateeren, dat zij min of meer als lid der familie worden beschouwd en immers het is ook in het belang van den' meester- zelf ze behoorlijk te behandelen -en goed te voeden; Verder heb ik kunnen constateeren, dat de keizer volkomen te goeder trouw, de belofte door hem te Genève gegeven om de slavernij geleidelijk af te schaffen wenscht na te komen. De hand-el in slaven is reeds streng verboden en voorzoover dit in dit uitgestrekte land met zijn moeilijke verbindingen moge lijk is wordt er oprecht naar getracht hieraan streng de hand te houden. Een speciaal bureau met vele vertakkingen over het geheele land, dat werkt onder de controle van den Volken bond, is hiertoe ingesteld. Een zwak punt in de binnenlandsche ad ministratie van Abessynië is de verhouding van de eigenlijke Abessyniërs, die numeriek verre in de minderheid zijn, tegenover de heidensche en Mohammedaansche stammen, welke door hen worden overheerseht. Vele van deze zijn nog zeer wild en leven nog vol komen in natuurstaat. Totnutoe werd van regeeringswege niets gedaan om de levens omstandigheden van deze stammen te ver beteren. Wel wordt als regel schatting ge heven. Ingevolge hiervan hebben deze stam men hl het algemeen voor de Abessynische regeering weinig genegenheid en het is een vraag, welke ingeval van een eventueelen oorlog van belang zal zijn, of die stammen zich dan loyaal zullen betoonen, of dat zij wel licht van deze gelegenheid gebruik zull-en maken om de Abessyniërs in den rug aan te vallen. Hun eenig wapen is nog de speer, daal de Abessyniërs er steeds angstvallig voor waakten, dat zij niet de beschikking kregen over vuurwapenen. Hoewel wat dit betreft het binnenland nog onvoldoende is geëxploreerd, staat wel vast, dat Abessynië van nature een rijk land is. Op de veelal vruchtbare hoogvlakten heerscht eèn gematigd klimaat, waardoor deze streken voor Europeanen zeer wel bewoonbaar zijn. Verder bevat de bodem, vooral in het westen vele schatten, welke thans door gebrek aan wegen en kapitaal nog slechts op gebrekkige wijze worden geëxploiteerd. Eenige goudmij nen leveren daar slechts een bescheiden op brengst. Zoo moest dit land door zijn structuur wel de begeerte opwekken van naar expansie stre vende mogendheden. Het ideaal van den keizer is om door de eigen kracht van het Abessynische volk, wel licht op den duur met behulp van vreemd kapitaal, het land tot ontwikkeling te bren gen. Voor dit ideaal is hij en is, hiervan ben ik overtuigd, ook het Abessynische volk be reid tot het uiterste te strijden". SPORT EN SPEL VOETBAL. HAARLEM—R.C.II. •De elftallen voor bovengenoemden wed strijd zijn als volgt: Haarlem Voogd, Van den Berg, Huijsmans, ■Van Gooi, Kammeijer, Vreeken, Oldenburg, De la Mar Jr., De Winter, Smit, Van Polanen. R. C. H.: Lenselink, Slot, Van der Horst, Hoogendoorn, Paape, Prevost Jr., Ruis, J. Geutskens, Prevost Sr.„ Kors, Metten. De belangstelling voor dezen wedstrijd is zóó groot, dat voorverkoop aan de bekende adressen plaats heeft. ZWEMMEN. MEVR. J. E. TRIEBELS—KOENS. A.s. Zondag hoopt de bekende zwemmoeder Mevrouw J. E. TriebeisKoens haar 70sten verjaardag te vieren. Ter gelegenheid hiervan heeft de „Zwemkroniek een geïllustreei-d jubileumnummer uitgegeven. POSTDUIVEN. POSTDUIVENVEREENÏGING „PLEINES". Voor de kampioenschappen 1935 plaatsen zich o.a. de volgende oude duiven van: 1. A. Schuiten met 292 punten, 2. H. Lansdorp met 271 pnt., 3. P. Stokman met 243 pnt., 4. A. Dorsman mét 178 pnt, 5. Jb. Groot 139 pnt. De jonge duiven van de volgende eigenaars dingen o.a. mede: 1. I-I. Lansdoi-p met 159 pnt., 2. M.. Kuypers met 137 pnt., 3. A. Schui ten met 135 pnt., 4. P. Stokman met 122 pnt., 5. J. Hagen met 113 pnt. Voor de kampioenschappen worden voor de eerste duif 25 pnt. voor de tweede 24 pnt. en zoo vervolgens telkens 1 punt minder toege kend. Van eiken liefheber komt slechts één duif voor een prijs in aanmerking. SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Lier, 138 K.M.: C. Beil- schmidt 1. 13. B. V. v. d. Meer 2, 9, 10, 14. 16, J. H. Somers 3, 4. 6, 19, D. v. Wel, 5, 7, 15, 18 G. A. Steijl 8, 17. J. Keijsper 11. 12. Wedvlucht vaxx Vilvoorden, 162 K.M. lste duif 11 u. 13 m. 6 sec. J. H. Somers, 1, 6. D. v. Wel 2, 10, 11, 12, B. C. v. d. Meer 3.' H. Gras 4, 5, C. Belschmidt 7, 8, J. Keijsper 9. WIELRIJDEN. HALFWEGSCHE WIELERBAAN. Op Zondagmiddag 15 September zullen op de Wielerbaan te Halfweg groote sluitingswed strijden worden gehouden. Het uitgebreide programma vermeldt een wedstrijd voor nieuwelingen in 3 series en een finale, waaraan wordt deelgenomen door de rennei-s C. Wijdenes, B. Schild, J. Nieuwburg, C. van Egmond etc. Voorts een omniumwedstrijd tusschen de nieuwelingen R. Komer, L. Spieard, B. Duine- veld en J. van Beusekom. De amateurs en onafhankelijken zullen el kaar bestrijden In een achtervolgingswedstrijd over 4 K.M. per koppel. Tenslotte zal een koppelwedstrijd over 60 KM. (300 ronden) verreden woi-den, waarbij de volgende koppels aan den start verschijnen: A. Meerschaert-J. de Reus, J. Rijneveld-B. van Dijk, B. Franken-F. Weemans. R. Los- kamp-H. Cuveliei-, N. Sliphorst-K. Balk en B. van Stek-A. Cleeren. H. K. C. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een wedstrijd over 20 K.M. Er wei-d flink gedemarreerd; de renners gaven elkaar weinig toe. Het was L. Kuyl, die zich als no. 1 plaatste. 2. J. Hertog, 3. Kleef, 4. Dammers, 5. W. Koekebiei-, 6. Kok, 7. Barthans, 8. N. N., 9. Crispijn, De overige renners zijn uitgevallen door pech. Vervolgens red-en de Juniores een wedstrijd over '10 K.M. Hier werden ook vele uitloop pogingen ondernomen. Het was J. Walrie, die no. 1 werd; 2'. E. Hertog, 3. van Zijst, A. Ko Weij-ers,' 5. Borreman, 6. Jas, 7. G. Smit, 8. Schaap. A.s. Zondag wedstrijd om den Gies-beker, beschikbaar gesteld door den heer Glesbergen. LAWNTENNIS. DE AMERIKAANSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Uit Forest Hills: In de finale van het heei-en enkelspel om de Amerikaansche kampioen schappen won Willmer Allison Donaerdae van Sidney Wood met 6—2; 62; 6—3. DAMMEN. Het conflict Ned. Dambond Keiler. Het bondsbestuur verleent geen toestemming tot een match VosKeiler om den Nederland- schen kampioenstitel. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de com missie van onderzoek inzake het conflict tus schen den heer R. C. Keiler en het bestuur van den Nederlandschen Dambond Keiler in het gelijk heeft gesteld en tot de conclusie is gekomen dat hem het deelnemen aan den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland niet had mogen woi-den ge weigerd. Naar aanleiding van deze uitspraak heeft; Keiler zich thans tot het bestuur van den Ned. Dambond gericht en verzocht hem te willen berichten hoe hij nu zijn kansen op den kampioenstitel 1935, welke zooals be kend thans in het bezit is van den heer J. H. Vos, alsnog kan verdedigen. Het bondsbestuur heeft hierop echter ge antwoord, dat op de op 1 September 11. gehou den bestuursvergadering met algemeene stemmen werd besloten Keller's verzoek niet in te willigen. De kwestie Keiler is dus nog steeds niet opgelost. De tegenwoordige kampioen J. H. Vos heeft zich bereid verklaard, Keller in een match om den nationalen titel te ontmoeten, zoodat dus Vos het bondsbestuur geen moeilijkheden in den weg legt. Het komt ons voor dat het bondsbestuur, door te weigeren Keiler in zijn rechten te herstellen, een fout heeft gemaakt en dat dit besluit op de eerstvolgende alge meene vergadering van den Ned. Dambond nog wel ter sprake zal komen. Heden overleed, na een k-qr-t© ongesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Tante, Mevrouw Alida Christina Waveren Weduwe van den Heer G. Wesseldijk, in den ouderdom van SS jaar. Kantens de familie: C. VELTHUIJS Ex, Test. Haarlem, 12 Sept. 1935 Leidschevaart 7 0 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag IC September a.s. te 2.30 uur op de algemeene be graafplaats, ingang Klever laan. Vertrek sterfhuis 2 STOOMEN en Waterproof maken van Tijdel. 20% korting op Chemisch Reinigen v. Japonnen en Mantels De Curator In het faillissement van TI. BROUWER, wonende te Haarlem, eertijds wonende te Heemstede aan <le Heemsteedsche Dreef 133„ brengt ter kennis, dat d.d. heden de door den E.A. Heer Rechter-Commissaris goedgekeur de eenige ultdeelingslijst door hem ter Griffie van de Arrondls- sements-Rechtbank te Haarlem is gedeponeerd om aldaar gedu rende 10 dagen voor de crediteu ren kosteloos ter inzage te liggen. De Curator; Mr. Dr. F. A. BIJVOET Ged, Oude Gracht 54, Haarlem;

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2