UIT HET BUITENLAND De zaak-De Clifford. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Programma j VRIJDAG 13 SEPTEMBER Ï935 H A' A R E E M'S DAGBE'AD 4 Hitier heeft den Rijksdag tegen Zondagavond bijeen geroepen. Ontbinding van den Rijksdag zou aangekon digd worden. Terugroeping van den gezant in Washington in overweging? Het Grieksche plebisciet zal op 27 October plaats vinden. Buitschland. De Rijksdag Zondag bijeen. De Duitsche Rijksdag is tegen Zon dagavond negen uur te Neurenberg bijeengeroeen om kennis te nemen van een regeeringsverklaring. Volgens Havas verwacht men. dat Hitier energiek stelling zal nemen in de kwestie var. het incident met de ..Bremen" te New- York en de jongste maatregelen van Litauen In Klaipeda (Memel). Ten einde meer gewicht aan zijn protest tegen het vonnis van rechter Brodsky te verleenen, zou Hitier zelfs overwegen den Buitschen ambassa deur te Washington terug te roepen. Ook zou de nieuwe wetgeving inzake de Jodenkwestie bekend gemaakt worden. Naar United Press aan de Tel. meldt zou Hitler a.s. Zondag den Rijksdag ontbinden. Deze ontbinding van den nauwelijks twee jaar gele den gekozen Rijksdag zou in over eenstemming zijn met Hitler's be lofte dat het volk elk jaar zal worden geraadpleegd omtrent zijn houding ten opzichte van de regeering. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar een volksstemming gehouden is over de vraag of Hitier Hindenburg moest opvolgeh. Te Neurenberg doen intusschen geruchten de ronde, volgens welke er na de ontbinding van den Rijksdag geen nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschreven. Men weet. dat de Rijksdag onder het huidige regime slechts tot taak heeft de door de regeering. genomen besluiten goed te keuren, en overigens uitslui tend een forum is voor belangrijke redevoe ringen van Hitler. Het is dan ook wel moge lijk. dat het parlement door de leden der par tij als een verouderde instelling wordt be schouwd, welker taak evengoed door -de an dere regeeringsorganen en vakgroepen kan worden vervuld. Intusschen zou hiervoor na tuurlijk een formeele wijziging van de grond wet. zoo niet van den staatsvorm noodig zijn. Rosenberg richt felle aan vallen op de Joden. De gevolmachtigde van Hitier voor het „toe- - zicht op de geestelijke en wereldbeschouwende opvoeding der N. S. D. A. P.", rijksleider Adolf Rosenberg, heeft op het partijcongres' dér NSDAP een redevoering gehouden, waarin hij zeer felle aanvallen deed op de Joden. Rosenberg zeide o.m.: Het is voor den ver der ziende geen toeval, dat de dragers en pleit bezorgers van de anti-Europeesche beweging geen Europeanen zijn. Karl Marx is noch Duitscher, noch geassimileerde .Ëngelschman, doch als afstammeling van een rabbijn een vreemde Jood geweest, die zonder eenig grip voor de werkelijk organiseerende krach ten der Europeesche volken in een groote so ciale crisis van het baanbrekende tijdvak dei- machines niet een systeem voor genezing uitdacht, doch een sociaal en wereldbeschou wend gebouw van dogma's oprichtte, dat de ingetreden verdeelheid moest vereeuwigen om deze verdeeldheid dan als noodzakelijk en onveranderlijk voor te stellen. Met de overwinning van de nationaal socia listische beweging heeft het Jodendom, dat zeer na toe was aan de wereldheerschappij, zijn sterksten tegenstoot' ontvangen en tege lijk met hem is het bolsjewisme, het geheele Marxisme in Duitschland tegen den grond geworpen en het mag op den grond van Her man den Bevrijder, Frederik den Groote en Adolf Hitler dan ook nimmer meer opstaan. nalen rechten van Abessynië zoowel als de expansie-behoefte van Italië recht zou doen wedervaren. Tenslotte sprak hij over de groote verantwoordelijkheid, die op Engeland rust om te helpen, den Europeeschen vrede te handhaven en herhaalde hij zijn verklaring, dat elk collectief verzet tegen een niet-uitge- lokten aanval door Engeland gesteund zou worden en dat dit een groote verantwoorde lijkheid oplegt aan .de geheele wereld. Enge land blijft bereid, mede te werken aan een on derzoek naar de beste wijze van exploitatie der economische hulpmiddelen der wereld. Lloyd George prijst de woorden van Hoare. Lloyd George heeft gisteren in een te Plymouth uitgesproken redevoering gerefe reerd aan het Italiaansch-Abessynische ge schil en aan de door den minister van buiten- landsche zaken, Sir Samuel Hoare gehouden, rede. Hij zeide, dat in een crisis als deze de regeering, welke Groot-Brittannië ver tegenwoordigt en de zaak van het recht in ieder geval een nationale regeering is in den waren zin des woords. Zij spreekt voor de natie als geheel. Het zou goed zijn, indien alle naties in Europa, dat zouden weten. Lloyd George ver trouwt, dat het land, zonder onderscheid van partij, achter de regeering zou staan bij haar beslissing het Volkenbondshandvest te steunen. Lloyd George juichte evenzeer toe, dat Hoare het probleem van de'controle op de grondstoffen had ter sprake gebracht. Van de redevoering zelve zeide hij, dat deze uit gesproken helder was en recht op haar doel afging. Getaève. Schietpartij had ernstige gevolgen. Afgevaardigde gedood; vier gewonden. Griekenland. Plebisciet over het koning schap op 27 October. Het plebisciet, dat zal beslissen, of in Griekenland het koningschap al dan niet za! worden hersteld, is thans naar Reuter meldt op 27 Oc tober bepaald. Ofschoon de regeering haar uiterste best doet. de politieke tegenstellingen te over bruggen. blijft er onzekerheid omtrent de toekomst bestaan. Vooral de meeningsver- schillen, welke tusschen den premier Tsal- daris en den minister van Oorlog. Kondylis, zijn gerezen, baren groote zorg. De Volks partij eischt met beslisheid. dat de door Kon dylis uit zijn functie ontzette republikeinsch gezinde generaal Panajotakos, de comman dant van het eerste legercorps en intiem vriend van Tsaldaris, in zijn commando zal worden hersteld. Tevens eischt de Volks partij het aftreden van Kondylis,die de lei der der conservatieven is. In militaire kringen te Athene lieerscht nervositeit, als -gevolg van de gebeurtenissen der laatste dagen. Engeland. Nog een rede van Hoare. Te Genève heeft de Britsche minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare gis teravond een radio-rede gehouden, die o.a. door alle Britsche zenders is uitgezonden. Hoare verklaarde, dat hij gaarne had willen zeggen, dat de kansen op regeling van het Italiaansch-Abessynische conflict verbeterd waren, doch dat hij dit helaas niet kon doen. Wèl meende hij te kunnen zeggen, dat de kan sen niet slechter waren geworden. Over zijn groote rede in de Volkenbondsver gadering zeide Hoare, dat hij uiting had ge geven aan de meening van de groote meerder heid van zijn landgenooten, en wel in de eer ste plaats aan den wensch om te leven en te laten leven in vrede, en ten tweede aan den wil. om vast te houden aan de grondslagen van den Volkenbond. Hoare betreurde de wrij ving, die was ontstaan tusschen Italië en En geland, en herinnerde eraan, dat hij tijdens den oorlog een gedeelte van zijn dienstjaren in Italië heeft doorgebracht voor welk land hij altijd de grootste bewondering had gekoes terd. Hij sprak dan ook de hoop uit. dat een oplossing zou worden gevonden, die den natio- Zweden en België verlangen vervulling van de taak van den Bond. Na de rede van den Nederlandschen minis ter van buitenlandsche zaken is gisteren in de Assem blée het woord gevoerd door den Zweed- schen minister van buitenlandsche zaken, Sandler en den Belgischen premier Van Zee land. Sandler zeide dat het Italiaansch-Abessyni sche conflict voor zijn regeering van groot belang was aangezien de vraag wordt opgeworpen.' of het Volkenbondsstatuut bij conflicten van dergelijke draagwijdte al dan niet kan functionneeren. Ik heb ook het oog op de toekomst, wanneer ik hier verklaar, dat men zich moet hoeden voor een oplossing, die onder de pressie van machtigen invloed het recht van een zwakken staat zou verkrachten, aldus spreker. De Volkenbond.en zijn leden moeten bereid zijn, in de huidige situatie hun verantwoorde lijkheid te aanvaarden. De maatregelen, welke voor de bestrijding der slavernij worden ver- eischt, moeten genomen worden, zonder dat men de principes van het Volkenbondsstatuut schendt. De Belgische premier Van Zeeland sloot zich in zijn rede eveneens aan bij het stand punt van den Britschen minister'van buiten landsche zaken. België zal, zoo verklaarde de premier, de Kisten op zich nemen, die het gevolg kunnen zijn van de nakoming der taak van den Vol kenbond. Het zal alles doen, waartoe het bij machte is, om de verzoenings-actie van den Bond te steunen. België is vastbesloten zijn internationale verplichtingen volledig te ver vullen. Afrika. Abessynië gesterkt door Hoare's rede. De redevoering van Sir Samuel Hoare heeft in Abessynië een diepen indruk gemaakt, meldt het D.N.B. Zij wordt overal in vlugschrifteir in het Amharisch vertaald .verspreid. De kei zer zelf hoopt, dat Engeland er in slagen zal, een oorlog te verhinderen. Regeeringskringen zijn door deze redevoe ring weer zoo aangemoedigd, dat Abessynië thans op zijn stuk zal blijven staan en geen verdere concessies zal doen, buiten die welke reeds zijn aangeboden. De aangekondigde radio-redevoering van den keizer zal vandaag worden uitgesproken. Het A.N.P. meldt uit Mexico, 12 September Bij de schietpartij, welke zich Woensdagmid dag in de Kamer van Afgevaardigden voor deed, werd een afgevaardigde gedood, een werd ernstig en twee afgevaardigden werden licht gewond. In het geheel zijn 20 a 30 schoten gelost, welke een ontzettende consternatie teweeg brachten. De aanleiding tot de schietpartij was dat de voorzitter een afgevaardigde van de minder heidspartij niet het woord had verleend. Nog een slachtoffer. Nader -meldt het A.N.P.De schietpartij in de Kamer heeft een tweede slachtoffer ge- eischt. want gisteravond is een der gewonde afgevaardigden aan zijn kwetsuren bezwe ken. De beide lijken zijn in de Kamer opge baard. In politieke kringen heeft het incident in het parlement- groote beweging veroorzaakt. Naar verluidt zal de Kamer bijeen komen om te besluiten tot opheffing der immuni teit van de schuldigen en hun verwijdering uit het parlement, zoodat zij ter beschik king van de justitie gesteld kunnen worden. Een delegatie uit de meerderheids-fracties heeft een bezoek gebracht aan president Car- dema, teneinde hem officieel van het gebeur de op de hoogte te stellen. KEIZERIN MANEN'S RADIOREDE NIET OPZETTELIJK GESTOORD. Men heeft te Londen thans vastgesteld dat de storing, ten gevolge waarvan de radiorede van de keizerin van Abessynië in Europa niet gehoord kon worden, veroorzaakt is door het draadlooze station van Tasjkent in Turkestan, dat veel krachtiger is dan de zender van Addis Abeba en dat foto's doorseinde. Vijftien mijnwerkers bij ontploffing gedood. In het Engelsche graafschap Yorkshire. Uit Londen: In de mijn North Gawber nabij Barnsley in Yorkshire heeft Donderdagavond een ontploffing het leven geëischt van vijf tien mijnwerkers, terwijl negen zwaar gewond werden. De ontploffing geschiedde op een diepte van 135 meter, terwijl 160 man aan het werk waren. Bij het eerste appel bleken 38 man te ontbreken. Tegen 9 uur vanavond wa ren verscheidene gewonden en vijf dooden aan cle oppervlakte gebracht. Tegen half elf waren alle gewonden en dooden geborgen. Het reddingswerk werd ten zeerste bemoei lijkt door de omstandigheid dat de schacht, waarin de ontploffing plaats vond, slechts een meter hoog was, zoodat de mijnwerkers der reddingsploegen met cle draagbaren over den bodem moesten kruipen om de gewonden te vervoeren. Bovendien brak onmiddellijk na de ontploffing brand uit. die echter geen grooten omvang aannam. (A.N.P.) „HOUTSKOOLAUTO" VOLBRENGT ZIJN RONDRIT. ROME. 12 September (Reuter). Na een rondrit van ongeveer 6000 K.M. door tien Europeesche landen is de op houtskoolgas loopende ..Alfa Romeo" te Rome aangekomen. Zooals men weet is het de bedoeling der re geering. dat op alle autobuslijnen in het land de benzinemotor wordt vervangen door een motor, die houtskoolgas als brandstof ge bruikt. en de verrichtingen van de proefauto zijn dan ook met groote belangstelling gevolgd. Bij aankomst van de wagen waren talrijke, autoriteiten aanwezig, o.a. de staatssecretaris van oorlog, Baistrocchi. MARYSE HILTZ VESTIGT EEN HOOGTE RECORD. De Fransche aviatrice Maryse Hiltz heeft het hoogterecord voor eendekkers met een ge wicht beneden de 450 kg. geslagen door op te stijgen tot een hoogte van 6.500 meter. Het- vorige record stond op naam van Hélène Bou cher met 5.900 meter. (A.N.P.) Een troon vacant. Selangor zonder vor De troon van den gefedereerden staat Se langor is vacant en men is er nog niet in ge slaagd éen passend candidaat te vinden. En kele maanden geleden n.l. aldus een A.N.P.- bericht uit Singapore hebben de Sultan van Selangor en zijn Britsche adviseur den zoon van den Sultan, Tengkoe Musa Iddin gedwon gen afstand van zijn rechten en titels te doen op grond van het feit, dat zijn wijze van leven ernstige ontevredenheid had gewekt. Sinds dien tijd tracht de sultan een van zijn andere zoons over te halen troonopvolger te worden, maar deze voelen daar weinig voor, aangezien het nog nooit is voorgekomen, dat een wettig troonopvolger gepasseerd is. Moratorium voor de Italiaan- sche handelsschulden? LONDEN, 12 September (Reuter). De ..Financial Times" en Daily Herald" melden, dat men in Londenscne City zou vreezen voor een spoedig moratorium inzake de Ita- liaansche handelsschulden. De „Daily Herald" weet voorts nog te mel den, dat men gisteren in de City en in.Ita- liaansche kringen te Londen van meening was, dat een nieuwe verhooging van het of- ficieele Italiaansche disconto op komst is. Stakingsonlusten in Minneapolis. MINNEAPOLIS, 12 Sept. Te Minneapolis is het bij een staking in een ijzergieterij tot ernstige botsingen gekomen. De politie werd door duizenden bedreigd en met steenen beko- geld, zoodat zij was gedwongen van vuurwa penen en traangasbommen gebruik te maken. Een groot aantal betoogers werd gewond. Antiek recht voor een modern misdrijf. LONDEN, 12 September. (Van onzen Londenschen correspondent) Lord de Clifford is een jonge Ëngelsch man, getrouwd met een van de dochters van wijlen Mrs. Mayrick, de nachtclub-koningin Zijn emplooi is auto-renner. En een verdere belangrijke bijzonderheid van zijn persoon lijkheid is, dat hij de 26ste baron is van het geslacht de Clifford. Hij moet dus het hoofd zijn van een der oudste adelijke familie^ zijn land. „Debrett" het jaarboek dat alle gegevens bevat van den Engelschen adel, leert dat de lste baron de Clifford in den adelstand verheven, anders gezegd pair werd in het jaar 1299. De baron van onzen tijd, in menig opzicht een zeer modern man. heeft onlangs op den by-pass weg van Kingston, ten westen van Londen (een by-pass weg is een verkeersmiddel van dezen tijd en heet zoo omdat hij om dicht be\yoond gebied is gelegd en aan beide kanten van een dorp of stad den normalen verkeersweg die door het bebouwd gedeelte gaat ver bindt) een anderen automobilist aangereden met bet gevolg dat deze werd gedood. De om standigheden van de aanrijding met haar noodlottig gevolg waren zoodanig dat de „coroner" van Kingston de Clifford schul dig moest verklaren aan den dood van den anderen automobilist, omdat hij gereden had met ernstig gevaar voor de openbare veilig heid. Deze uitspraak was en het was de nor male gang van zaken voor de politie aanleiding den baron te arresteeren, hem voor den politierechter te brengen. Deze bleek de inzichten van den „coroner" over den aard van het ongeluk te deelen en maakte uit dat de Clifford voor de crimi- neele rechtbank Old Bailey te Londen terecht zou staan, beschuldigd van doodslag (man- .slaughter) en rijden met gevaar voor de openbare veiligheid. De rechters van de Old Bailey hebben zich echter onbevoegd ver klaard in deze zaak recht te spreken. Zij zijn verder gegaan en hebben uitgemaakt dat ook de politierechter niet gerechtigd was zich met de zaak te bemoeien. De zaak is dat zijn „peers", dat is „zijn ge lijken" over Lord de Clifford recht moeten spreken. Dat is reeds uitgemaakt in het jaar 1215 en in een wetboek dat grooter ge zag heeft dan alle andere wetboeken van het land, n.l. in de Magna Charta (het Groote Charter) waarin de persoonlijke en politieke vrijheden zijn omschreven welke de Engel schen van hun eenigen koning John hadden verkregen, of juister Z.M. hadden afgedwon gen op de beroemde weide van Runnymede in de Theems. De Magna Charta bepaalt dat over alle Engelschen geoordeeld moe worden door hun „peers". In de taal van den tijd beteekent dit dat zij moeten worden geoordeeld door hun gelijken. De „peers" van Lord de Clifford zijn de „peers" van het Rijk, anders gezegd de leden van het Hooger- huis. En de rechters van Old Bailey hebben doen weten dat de zaak van Lord de Clif ford een zaak is voor het Hoogerhuis. De moderne uitlegging van de bepaling in Magna Charta is dat èen Lord als de Clifford terecht moet. staan voor het volledige Hoogerhuis indien hij zich schuldig' heeft gemaakt aan verraad of aan zware misdaad (felony). Aangezien manslag of doodslag (manslaughter) in de klasse der zware mis daad (felony) valt was het voor de Old Bailey niet moeilijk een beslissing te nemen. Rechtsgevallen van dezen aard doen zich in Engeland thans hoogstzelden voor. en de zaak-de Cliffoi-d heeft dan ook bijzondere openbare belangstelling gekregen. In de laat ste honderd jaren heeft men slechts twee gevallen gehad, een in 1841 toen een adellijk officier door het Hoogerhuis werd vrijgespro ken van een beschuldiging, een mede-officier in een duel te hebben gewond, en een in 1901 toen burggraaf Russell (de familienaam van de Clifford is toevallig ook Russell) door „zijn gelijken" werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf op een beschuldiging van „theoretische veelwijverij". Het is gelukkig dat rechtzaken van dezen aard zeldzaam zijn. De „kosten van het ge ding" zijn aanzienlijk maar worden door het rijk, d.w.z. het publiek, betaald; dat behoort bij het privilege. Een van de pronkzalen van het Hoogerhuis, de Royal Gallery, moet voor de rechtzitting in orde worden gemaakt. Dat alleen kost bijna 1000. Dan moet elk van de bijna 1000 pairs of lords, die tot het Hooger huis behooren, worden aangeschreven, om dat zij gerechtigd zijn aan de behandeling van de zaak deel te nemen. Daarbij komen de normale kosten der rechtspleging, die waar het het hoogste gerechtshof van het land geldt, buitengewoon hoog zijn. De behande- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. ling van zulk een zaak gaat met antiek ce remonieel gepaard. De beschuldigde moet zich in dit gevai (de Clifford is tegen borg- 'to'ch't op vrije voeten)' in arrest laten stellen door „Black Rod" (stafdrager en deurwaar der van het Hoogerhuis). Hij moet vóór zijn „peers" verschijnen met' gebogen' hóófd en die houding handhaven tot- hem gezegd wordt, dat bij recht-op mag staan of mag gaan zit ten. De dames van de rechtsprekende lords mogen door haar aanwezigheid luister geven aan het tooneel. Het „volledig" Hoogerhuis van den wets- regel moet niet letterlijk worden opgevat. De meeste maken geen gebruik van hun recht over de zaak van een hunner te oordeelen, zooals zij geen gebruik maken van hun recht over de wetsvoorstellen van het Lagerhuis te oordeelen. Deden zij het wel dan zou een hoogst pijnlijke toestand ontstaan daar er lang geen ruimte genoeg is in het Hooger huis voor een kleine 1000 lords, laat staan (hetgeen onhoffelijk zou zijn) de dames. Niet temin geven vele lords aan den oproep ge hoor. Zij verschijnen in hun toga's en kroon tjes. Hooggeplaatste rechters zijn bij de hand, om den president van dit indrukwekkend rechtscollege eventueel bij te staan. Deze pre sident heeft voor de gelegenhend een witten staf in de hand, als teeken van zijn waar digheid. En hij wordt verondersteld dezen staf te breken, wanneer het oordeel is uitge sproken. Dat oordeel wordt verkregen door stemming. Na het hooren van de zaak be geven de lords zich naar hun gewone verga derzaal, waar zij een voor een met plechtige indrukwekkendheid verklaren dat zij „op hun eer het schuldig" of „op hun eer het onschul dig" uitspreken. En tenslotte maken de hee- ren onder elkaar uit welke straf aan hun dwalenden gelijke moet worden toegekend. Er is geen toeroep op de uitspraak, want het is de uitspraak van het hoogste rechtscollege. Dit dan is de zaak de Clifford, die de ge moederen thans in Engeland zoo druk bezig houdt. De behandeling voor het Hoogerhuis begint in het begin van October. A. K. VAN R. (Adv. Ingez. Med.) Zoo wordt Thijs dus, zonder dat hij er iets aan kan doen, naar den heerscher van het eiland gebracht. Allerlei andere nevelgedaanten zweven het tweetal zwijgend voorbij. Het is een somber gezicht Tenslotte komen zij bij een groot en machtig gebouw. Hier brengt het spook Thijs naar binnen. In het portaal dwalen tal van witte nevelslierten heen en weer. Wat ziet het er hier kaal en onpleizierig uit! Nu begint Thijs de moed toch werkelijk in de schoenen te zinken. ^iiiiiiiiiiiii'i|'',l|''iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^'l|ll|''i'iiiiiiiiiinu]iiiii|l'''ll'''''iiniiiiiiiiiiiiiiiii'^^ ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1935 HILVERSUM, 1875 M. Vara-uitzending. 8.00 Gram.pl, 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders i. d. Continubedr. VARA- tooneel olv. W. v. Cappellen, J. Jong (orgel), en gram.pl. 12.00 De Notenkrakers olv. D. Wins 12.45 Gram.pl. 1.00 E Walis en zijn-orkest 1.30- 1.45 Grampl. 2.00 Fantasia onder leiding van E. Walis met medewerking van Lisette Stevens (zang). 2.30 Gram.platen 2.50 De Bohemians onder leiding van J. v. d. Horst, 3.30 Film praatje M. Sluyser. 3.45 Gram.pl. 4.45 F. Bar- mes: net congres der Soc. jeugdinternationale te Kopenhagen. 5.05 Schalmei onder leiding van P. Renes. 5.15 XX-ensemble onder leiding van Steyn. 5.40 Literaire lezing Dr. J. Geers. 6.0o Strijkorkest onder leiding van E. Walis. 6.30 Esperanto-uitzending. 7.00 Orgelspel J. Jong. 7.30 Zang, Nico Huisman (bas-bariton). 8.00 SOS-berichten. 8.03 berichten. VARA- varia. 8.15 De Flierefluiters onder leiding van E. Walis met medewerking van Bert van Dongen (zang) 8.45 Angela Tosnerova en Tummers 9.00 VARA-orkest onder leiding van H. de Groot. 9.45 „V/at de menschheid ver- eenigt", spel van O'Henry, m.m.v. het VARA- tooneel onder leiding van W. v. Cappellen. 10.00 De Notenkrakers onder leiding van D. Wins. 10.30 C. Steyn (orgel) en H. Wiggelaar (viool). 11.00 Gram.platen en pianospel J. Jong. HILVERSUM 301 M. KRO-programma ".00—9.15 en 10 uur gramofoonplaten 11.30- 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.platen Or kestconcert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00—4.00 Kinderuur 4,15 Orkestconcert 5.00 Gram.platen en lezingen. 8.00 berichten. 8.05 Schlagermuziek. 8.30 Voordracht 8.50 Schla- germuziek. 9.20 Hoorspel. 9.35 Gramof.platen 9.50 Schlagermuziek. 10.15 Hoorspel. 10.30 Be- 'ichten. 10.35 Schlagermuziek. 11.00-12.00 Gra- mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie 1,20 Gramofoonplaten. 11.50 BBC-Northern Orkest onder leiding van McNair. 12.50 Gra mofoonplaten. 1.20 ^Commodore Grandorkest onder leiding v. Davidson. 2.20 BBC-Northern Ireland-orkest onder leiding van Godfrey Brown. 3,2o Orgelspel H. Ramsay. 3,50 Squire Celeste Octet. 4,50 Mantovani's Tipica-orkest. 5,35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6,50 Sportpracftje. 7,05 Zang door M. Tann Williams (alt). 7,20 Alfredo's Zigeunerorkest. 8,20 M. Marova (sopraan) en Vitya Vronsky en V. Ba bin (twee piano's). 9,00 Variété-pro- ramma. 10.00 Berichten. 10,20 BBC-Theater- orkest onder leiding van St. Robinson m. m. v. L. Finneberg (sopraan). 11.2U12,20 BBC- dansorkest onder leiding van H. Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Orkest concert onder leiding v. Doyen. 9.05 „Martha" opera van Flotow. M. m. v. solisten, koor en orkest onder leiding van Bigot. 11.10-12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest onder leiding van Reesen. 8.35 L. Preii's orkest. 9.05 Hobo-soli. 9.20 Amerikaansche Filmmuziek. 10.05 en 10.45 Populair concert. 11.10 Banjo-soli. 11.25-12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert 11.20 Kwintetconcert. 12.20 Uit Stuttgart: Gevar. concert. 2.35 Gra mofoonplaten. 4.20 Gevar. programma met medewerking van solisten en het Omroepor kest onder leiding van Eysoldt. 6.20 Cherubi- ni-concert. 7.20 Reportage van het Volksfeest te Nümberg. 8.50 Uit Leipzig: Omroeporkest onder leiding van Kretschmar. 11.20—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 Giulietta et Romeo", opera van Zando- nai, onder leiding van den componist. Koor- leiding: V. Veneziani. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.50 Concert uit Leipzig onder leiding van C. Kretzschmar. 10.20 Berichten. 10.50 Viola d'amore en Pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Dansmuziek door Barnabas von Geczy en zijn orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6