Prijsvraag Haarlem's Dag-blad. VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1933 H A A R E E M'S DAGBEA'D Engelsch competitie-voetbal; Clubs, die kans maken op kampioenschap of promotie; Arsenal's moeilijkheden; Merkwaardige resultaten; Hubert Op:>erman breekt records; County-matches voor biljarters; Het Engelsche biljart; Een „fluke-champion"; Snelwandelen; Athletiek in Zuid-AfrSka; Cricket. Een duidelijk bewijs van het geringe ver schil in sterkte tusschen de Engelsche League clubs onderling is wel het feit. dat er na vier gespeelde wedstrijden, waarvan twee in mid week, nog slechts twee van de 88 elftallen het maximum aantal punten hebben behaald, te weten de Noordelijke derde klassers Stockport County en Wrexham. In de eerste divisie is er geen enkele team meer, dat nog ongeslagen is en alleen het verschil in doelgemiddelde be paalt de plaatsing der eerste tien clubs op de ranglijst. De meeste ploegen hebben hun waren vorm nog niet te pakken, eensdeels door het expe rimenteeren met een veranderde opstelling en de onwennigheid der nieuwe spelers, an derszij ds door de harde terreinen, waarop de controle van den levendigen bal soms zeer moeilijk is. Deze droge velden zijn voorts de oorzaak van vele verwondingen, die den ma nagers noodzaken, reservespelers in het elf tal te brengen, die meermalen nog niet vol doende ervaring van eerste klasse voetbal hebben. Zelfs de Arsenal-manager George Allison heeft daaromtrent zorgen, speciaal wat de voorhoede betreft. Weliswaar staat hem vol doende talentvol materiaal ten dienste, doch de moeilijkheid is juist, dat de individueele stijl van deze sterren bezwaarlijk tot een goed sluitende aanvalslinie leidt. Daarom moeten vele spelers, die gemakkelijk een plaats in het eerste elftal van een andere club zouden krij gen, bij de kampioenen in de reserve-ploeg uitkomen, doch ondanks dat zijn zij op High bury zoo tevreden, dat zij er niets voor voelen, een contract voor een andere vereeniging te teekenen. Naar den Ierschen internationalen middenvoor James Dunne is reeds herhaalde lijk navraag gedaan en een behoorlijke transferprijs geboden, doch Jimmy blijft lie ver te Highbury, waar hij overigens nog wel eens een kans zal krijgen, als Drake gewond of uit vorm raakt. De deskundigen zijn van meening, dat Arse nal meer moeite zal hebben haar kampioen schap te continueeren, dan om het in de drie voorafgaande jaren te winnen. De „Reds" wa ren vast besloten, te Birmingham te zege vieren, hetwelk in drie seizoenen niet was ge lukt en waar zij vorig jaar hun zwaarste ne derlaag (30) leden. In den wedstrijd van Za terdag j.l. behielden zij door een doelpunt van Drake tot de allerlaatste minuut een 10 voorsprong, doch Devine slaagde er zoowaar in, Wilson vlak voor het eindsignaal met een kopbal te passeeren, zoodat de zege wederom den kampioenen ontging. En daar zij drie dagen tevoren te Grimsby met 10 sneu velden, kan men gevoegelijk van een slechte week voor Arsenal spreken. Op den vorm der meeste clubs is, zooals ge zegd, nog geen peil te trekken. Zoo won Grimsby Dinsdag van Arsenal, doch verloor daarna van Chelsea, hetwelk op eigen veld door Stóke City geklopt werd. Liverpool leed op eigen terrein de nederlaag tegen Manches ter City, doch versloeg in de plaatselijke ont moeting haar stadgenoote Everton met niet minder dan 6—0. Voorts ging Middlesbrough op eigen grond ten onder tegen de Villa, doch zegevierde te Preston met 05 en op het ter rein van Aston in de returnmatch met 27. Twee Londensche clubs, die na twee wed strijden nog ongeslagen waren, werden voor eigen publiek geklopt, n.l. Brentford met 12 door Huddersfield en in de tweede klasse Tottenham met dezelfde cijfers door New castle. Toch zijn er enkele aanwijzingen ten op zichte van de candidaten voor kampioenschap en promotie. Wanneer we reeds thans eenige clubs in dit verband willen noemen, dan zijn dit- in de eerste klasse Grimsby Town, Shef field Wednesday, Sunderland en Manchester City, waarvan de drie laatstgenoemden o.i. een prachtkans op den titel hebben. In de tweede divisie dient ernstig rekening te worden ge houden met Newcastle United, Manchester United, West Ham, Bradford en Blackpool, met Norwich City als sterke outsider. West Ham, dat het vorig seizoen slechts op deelcijfers bij het promoveerende Bolton ach terbleef, begon weliswaar slecht met twee ne derlagen, doch deze werden in lastige uitwed strijden geboekt, terwijl daarop twee overwin- ningen volgden, een 52 zege op Notts Forest, die aan duidelijkheid niets te wenschen liet en een 1—0 succes tegen >et sterke Bradford. In eerstgenoemde ontmoeting verdient de hattrick van den ex-Huddersfield middenvoor Mangnall vermelding, evenals de twee doel punten, door den veteraan linksbuiten Jimmy Ruffell gescoord. Deze Ruffell is nog steeds zijn plaats waard, omdat hij ten volle inziet, dat een buitenspeler nu en dan naar binnen moet komen en een kans om te doelpunten wagen, welke manoeuvre in ons land helaas nog altijd tot de zeldzaamheden behoort. In III Zuid maken Reading, Coventry en het gedegradeerde Notts County de beste kans op promotie met Crystal Palace als outsider, ter wijl in III Noord de strijd voornamelijk tus schen Stockport, Tranmere, Oldham Athletic en Chesterfield zal gaan. Watford (III Zuid), dat Zondag 1.1. te Amsterdam met 2—0 van Ajax won, speelde daags tevoren te Millwall puntloos gelijk en zal, evenals in andere ja ren. ook ditmaal wel een zeer bescheiden rol in de competitie spelen. Het zal niemand ver wonderen, dat in de Schotsche League die reeds eerder begon, Glasgow Rangers weer de leiding heeft met slechts één verliespunt in zeven wedstrijden. Aberdeen en Celtic hebben een match minder gespeeld en behaalden resp. 11 en 10 punten. De amateurclub Queen's Park neemt in deze afdeeling de veertiende plaats in met vier winstpunten. Hubert Opperman, de Australische beroeps wielrenner, die op Europeesche banen, voor namelijk in Frankrijk, triomfen oogstte, heeft dezer dagen twee records van den Engelschen crack Southall verbeterd. Hij reed van Land's End naar Hyde Park Corner in 14 uur en 8 minuten, hetgeen een uur sneller was dan de vorige beste prestatie. Dit ritje was echter te kort naar den zin van Opperman, die vervol gens door Stevenage, Baldock, Royston en Newmarket naar Norwich reed, waardoor hij in 24 uur 466 mijl (750 kilometer) aflegde, een recordverbetering van 12 mijl. Evenals met rugby en cricket, wil men thans in Engeland ook county-matches voor biljar ters organiseeren, zoodat komenden winter de verschillende provincies elkaar met de queue te lijf zullen gaan. Het heeft lang ge duurd, alvorens dit plan werkelijkheid werd, doch het spel op het groene laken is bij de Britten zoo populair, dat alle in aanmerking komende graafschappen hebben ingeschre ven. Het Engelsche biljart verschilt in construc tie aanmerkelijk met het in ons land gebrui kelijke. Het is langer en breeder, hetgeen den hotelhouders bij overgroote drukte steeds een voordeel oplevert, omdat er op deze wijze al tijd nog extra-slaapgelegenheid is. Voorts her bergt de tafel zes zakken, aan de vier hoe ken en in het midden der lange zijden. Voor onervaren spelers zijn deze „valkuilen" steeds een bron van verrassing, want als men zich na een mislukte carambole, die bij het Engel sche spel voor twee punten telt, reeds mis moedig afwendt, bewijst dikwijls een wild ge jubel, dat men zonder het te weten, zijn score met drie, vijf of zeven heeft verhoogd, al naar gelang de roode. of deze plus een of twee der witte ballen een schuilplaats in een der zakken heeft gevonden. Naast deze aan gename verrassing is er echter ook een min der prettige, dat is, wanneer men per ongeluk den speelbal van zijn tegenstander de „tou wen" instuurt. Want eerstens moet men dan zijn serie met de overgebleven twee ballen vervolgen, hetgeen op een zoo groote groene vlakte reeds een toer op zichzelf is, doch tweedens geldt een dergelijk goedkoop succes (twee punten) als minder sportief, ofschoon men er in de meeste gevallen niets aan kan doen. Kan men zijn speelbal op de gewone wijze vanwege den afstand niet bereiken, dan mag men gebruik maken van de „rest", een langen stok met aan 't eind een soort vierbeenig weer- haantje, waarvan oost en zuid op 't laken rust en de queue in de opening tusschen noord en west gelegd wordt, zoodat men met één hand de „rest" vast houdt en met de andere de queue een duwtje naar den bal geeft. Inder daad een spel met zeer veel afwisseling en mogelijkheden, waarbij, een serie van i0::0 niet tot de zeldzaamheden behoort en dat wed strijden met een duur van twee weken ople vert. Men moet er voor alles uitstekend bij kunnen optellen, anders wordt men nooit kampioen. In verband met het bovenstaande valt het licht te begrijpen, dat wij met meer dan ge wone belangstelling de prijsvraag om het „fluke championship" gevolgd hebben. Een Engelsch tijdschrift had medegedeeld, dat het een wedstrijd-queue beschikbaar stelde voor diengene onder haar lezers, die op'hét'biljart het grootste „zwijn" fokte. Ter verduidelijking dient vermeld, dat een en ander niets met landbouw en veeteelt uitstaande heeft, doch dat een zeer fortuinlijke stoot op het biljart, alsook prestaties in andere takken van sport, om onverklaarbare redenen met den naam der bovengenoemde uiterst nuttige, edoch vreetza- me tweehoevigen wordt aangeduid. De prijs werd gewonnen door zekeren heer Phillips uit Tottenham, die in een partij van 100 punten op 92 stond, terwijl zijn tegenstan der reeds een totaal van 99 bereikt had. Op dat kritieke moment kwam Phillips aan stoot, zijn bal lag stijf in een hoek. vlak bij een der zakken en de andere twee ballen lagen tegen verschillende zijden van de tafel. Hij sloot zijn oogen, stootte met een kracht van drie atmosfeer en zag tot zijn groote verwondering, mitsgaders blijdschap, dat enkele momenten daarna de drie ivoren kogels van het laken in de zakken verdwenen waren, hetgeen een score van negen punten en daarmede de over winning opleverde. En nu vragen wij den lezer of mijnheer Phillips den prijs niet ten volle verdiend heeft. Elk jaar wordt er een snelwandelwedstrijd van Londen naar Brighton gehouden over een afstand van 52 mijl of bijna 83 kilometer. Evenals de vorige maal is de race dit keer door Whitlock van de Metropolitan Walking Club gewonnen, die er voor de eerste maal sinds de instelling van dit jaarlijksche sportevenement in slaagde, het parcours binnen de acht uur af te leggen, derhalve met een gemiddelde van meer dan 10 K.M. per uur. Whitlock, die twee jaar geleden een wereldrecord over 4 uur wan delen vestigde, is 27 jaar oud en bereikte het eindpunt in 7 uur 53 min. 50 sec. met een voorsprong van ruim 18 min. op nummer twee. Behalve de Victory Cup kreeg hij voor het verbeteren van het record een gouden medaille. De deelnemers startten om zeven uur 's mor gens bij den Westminster klokketoren en de winnaar arriveerde aan het eindpunt bij het bekende Brighton Aquarium om even voor drieën, toegejuicht door een groote menigte week-end badgasten, die allen met den trein gekemen waren, welke over dezen afstand toch nog altijd 52 minuten rijdt. Wanneer nu het voorbeeld van Whitlock navolging vindt in onze goede stad, dan zal het niet lang meer duren, alvorens de auto's op den weg naar Amsterdam worden afgeschaft, omdat de fo rensen des morgens om zeven uur voltallig bij de Amsteraamsche Poort starten voor het wandelingetje van 20 kilometer naar de hoofdstad en kantoor, hetgeen hen in staat stelt, gerekend naar Whitlock's gemiddelde, om precies negen uur voor hun schrijftafel te zitten met de gedachte: Een gezonde geest in een gezond lichaam. Van athletiek gesproken, de studenten van Oxford en Cambridge zijn met een team, waarin tevens de sprinter Sweeney (Royal Air Force) is opgenomen, in Zuid-Afrika aan het touren. Te Kaapstad hebben zij op de Green- Point-baan strijd geleverd aan de studenten van de universiteiten van Kaapstad en Stel- lenbosch plus enkele athleten van de Western Province. Tot veler verrassing werd de ook hier zeer bekende Sweeney zoowel op de 100 als 22:i yards door den Zuid-Afrikaanschen student Schoeman geklopt. Laatstgenoemde maakte op de 100 yards den zeer fraaien tijd van 9.8 sec. en won met een meter verschil, terwijl hij op de 220 yards met geringen voorsprong in 22,1 sec. zegevierde. In totaal behaalden de Engelschen 19 punten tegen de Zuid-Afrikaansche universiteiten HV2 en de Western Province öVé. Wanneer wij hieronder nog eenige resulta ten geven, dient men daarbij te bedenken, dat de atmosferische condities te Kaapstad voor athletiek beter zijn dan in Europa. De 880 yards in 1 min. 56 3/5 door Brown (Cam bridge): de 120 yards horden in 15 sec. door Kiel (Western Prov.); de 440 yards in 51 sec. door Erwee (Stellenbosch)de 220 yards lage hindernis in 25 7/10 door Pilbrow (Oxford): de mijl (1609 M.) door Squires (Oxford) in 4 min. 33 2/5 en de halve mijl estafette door Oxford en Cambridge in 1 min. 29?2 sec. Tenslotte herinneren we aan de cricket- match. Holland-Zuid. Aft'lka op Zaterdag en Zondag a.s. té Den Haag, een unieke en wel licht'nooit weerkeerende gelegenheid om het allerbeste cricket in ons land te zien. MOTORSPORT. De Intern. Zesdaagsche Motorwedstrijden. Thans ook het Nederlandsche B-team kansloos. Uit Obersdorf: De vierde dag van de Inter nationale Zesdaagsche Motorwedstrij den is niet minder moeilijk geweest dan de vorige. Donderdag werd weer een afstand van 480 K.M. afgelegd: de deelnemers startten van Ti- tisee en moesten te Obersdorf aankomen. De wegen waren slecht en steil; verschillende snelheidsproeven moesten worden doorstaan. Voor Nederland is het geen goede dag ge weest. De kansen van het Nederlandsche B-team, dat, met het Duitsche A-team, nog zonder strafpunten was in den strijd om de zilyeren vaas, zijn tot nihil gedaald, doordat Hoogeveen is uitgevallen. Hij werd Donder dag hardnekkig door bandenpech vervolgd en bleek daartegen tenslotte niet opgewassen. Het Duitsche A-team is dus vrijwel zeker van de overwinning. Ten aanzien van de international trophy is de situatie weinig veranderd. De Duitsche zij span, die Woensdag over den kop sloeg, is Donderdag weer gestart en wel met denzelf den passagier, Mueller, wiens hoofd stevig in het verband zat. Het aantal strafpunten van het Tsjechische team, dat op de tweede plaats staat, bedraagt nog altijd drie, maar er moet wel een wonder gebeuren wil Duitschland ook op de international t-rophy geen beslag kun nen leggen. Donderdag zijn weer achttien deelnemers uitgevallen, zoodat het totaal 99 bedraagt. Vrij van strafpunten zijn nog slechts 57 deelne mers, terwijl 92 rijders den strijd voortzetten, hoewel zij strafpunten hebben. Van de Nederlandsche rijders is Donderdag morgen Von Fuerstenrecht niet gestart. Zijn motor was Woensdag nogal ernstig bescha digd en bovendien klaagde hij over pijn in het been. Timmer, Teeken, Van der Voort en Ver maak zijn de eenige landgenooten, die nog vrij van strafpunten zijn. Opvallend is de volharding, waarmee de de butant Röell den strijd voortzet. Nadat aan vankelijk zijn benzinetank was losgetrild, welk euvel met kunst- en vliegwerk werd ver holpen, gingen andere onderdeelen van zijn machine aan het rammelen, maar toch zette Röell door en is hij aangekomen. Zijn straf- puntentotaal steeg van 12 tot 16. Van Dinter verrichtte een knap stuk werk door in 8 mi nuten een buitenband te verwisselen. De Duitsche zijspanrijder Von Kron heeft bij het uitwijken voor een houtwagen een wond aan den voet opgeloopen, doch hij heeft den tocht voortgezet. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. De Zwaluw hield een wedvlucht met post duiven van Vilvoorden, afstand 162 K.M.. De prijzen werden als volgt behaald: A. Ploeger 1. 17, 19: K. v. Welt 2, 9, 14, 16; J. Lasschuit Jr. 3. 4, 5, 8, 10. 11, 13,18; R. Schnei der 6, 7, 15; H. v. d. Eijkhof 12. 20. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB ST. BAVO. De uitslagen der groepwedstrijden luiden als volgt: B. StevenhageB. v. Kessel 01 J. KoelemijP. A. Wijtkamp 01 N. BottelierTh. v. Dijk afgebr. J. v. KesterenC. Bottelier afgebr. N. KuilboerJ. Hartman 10 B, HommesW. de Boer afgebr, J. HartmanP. A. Wijtkamp 01 B. Hommes—B. Stevenhage 01 HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week slechts twee competitiewedstrijden: Kampioenschap 3e klasse Haarlem: Zaterdag: Haarlem IIIR.C.H. III. Kampioenschap 3e klasse Amsterdam; Zondag: V.V.G.A. III—Shell. De wedstrijd Haarlem IIIR.C.H. III wordt gespeeld op het terrein aan de Kleverlaan en begint te drie uur. Verder wordt Zaterdagmiddag op het Ajax- terrein een wedstrijd gespeeld tusschen een N.H.B. negental en een negental uit de be manning van den Amerikaanschen torpedo jager Mac Donough en Zondagmiddag een zeFfde wedstrijd op het terrein van het Ken- nemer Lvceum te Overveen. AUTOMOBILISME. De Herfsttocht der K .N. A. C. Verschenen is het reglement voor den Herfst tocht der Kon. Ned. Automobiel Club. in den nacht van 19 op 20 October. Zooals bekend mag worden verondersteld, is het doel van de zen tocht de deelnemers te oefenen in het kaartlezen bij duisternis. In groote lijnen komt dit reglement volko men overeen met dat van den vorigen Herfst tocht. Ook nu weer zullen er twee afdeelingen zijn, een afdeeling A en een afdeeling B. In afdeeling A kunnen alleen zij inschrijven, die nog nimmer aan den Herfsttocht hebben deel genomen of in een of beide voorgaande Herfst- tochten reeds in Afdeeling A deelnamen. De onbekende route zal weer in drie deelen zijn gesplitst: elk onderdeel zal pas bekend worden gemaakt na het volbrengen van het voorafgaande. Het eenige wat de a.s. deelne mers mogen weten is, dat de start te Breda zal zijn gevestigd en de eindcontrole te Nijme gen. Wat daartusschen ligt blijft een diep ge heim. Wellicht het belangrijkste is dat in totaal niet meer dan 150 inschrijvers kunnen mede doen Dat wil dus zeggen dat men, evenals vorig jaar goed zal doen, ook nu weer zoo spoedig mogelijk zijn inschrijfbiljet op te zen den. Men weet dat de belangstelling voor den Herfsttocht in de laatste jaren steeds grooter is geworden en dat de kans dus niet uitge sloten moet worden geacht, dat ook thans zóóveel animo voor het sportieve gebeuren bij de K. N. A. C. leden zal bestaan, dat de Inschrijving nog voor den officieel vastgestel- den datum van 10 October e.k. zal moeten worden gesloten. Het secretariaat der K. N. A. C. is gevestigd Lange Vijverberg 10 te 's Gravenhage. HOCKEY. HET SEIZOEN BEGINT. De gebruikelijke traditioneele opening van het Nederlandsche hockey-seizoen is weer in aantocht: „de hockeydag". Welke hockey'er zou deze voorposten-ver- kenning willen missen? De wedstrijden worden gespeeld in vijf centra, waaronder ook Haarlem (het M.H.C.- veldencomplex in het Heemsteedsche Sport park). Daar komen Zondag a.s. 16 teams aan den start; slechts drie theams zullen zich kunnen plaatsen voor den finale-Hockeydag in Am sterdam op den volgenden Zondag. Het programma der wedstrijden werd reeds eerder gepubliceerd. De loting wijst wel uit, dat er toch eenige plaatsing is toegepast, zoo dat niet de sterkste teams elkaar onmiddellijk zullen ontmoeten. In de bovenste groep van acht teams zal Bloemendaal I, thans promotieklasseiach tereenvolgens Hurley M.H.C. 3 (of O.K.?) en H.B.S. (of M.H.C. 2?) wel kloppen. In de volgende groep van vier is Amsterdam 2 zeker de sterkste te achten, terwijl in de laatste groep van vier M.H.C., als herboren eerste klasser, zich zal weten te klasseeren, zoodat de eenige eerste klasser M.H.C. en de beide promotie-klassers Bloemendaal en Am sterdam 2 naar den Hoofd-Hockeydag zullen gaan. Uitzonderingen natuurlijk voorbehou den. daar verrassingen op zoo'n eersten wed strijddag niet onmogelijk zijn. De wedstrijden beginnen des morgens te 11 uur. ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 - Tel. 16659 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL. Zondag begint 't weer. Zondag gaat het spel om de punten weer be ginnen, wat voor de meeste liefhebbers betee- kent, dat dan pas weer het ware genoegen van de mooie voetbalsport kan gesmaakt worden. De meeste clubs komen echter niet voor het eerst van dit seizoen in het veld, daar zij óf aan tournooien hebben deelgenomen óf eenige vriendschappelijke ontmoetingen achter den rug hebben. Zooais te begrijpen is, kunnen uit deze „voorposten-gevechten" nog geen juiste con clusies getrokken worden. Daarvoor worden vooral vriendschappelijke ontmoetingen te vaak te weinig serieus opgenomen. Hoe anders een 70 nederlaag van V. S. V. tegen Z. F, C. en een 10—0 nederlaag van H. B. S. tegen E. D. O. te verklaren? Wat meer houvast hebben we echter aan beker- en dergelijke wedstrijden. En dan be wijst de stevige overwinning van de Kenne- mers op L. F. C dat de Wijkers weer groot- sche plannen hebben! En laat ons dan ook niet vergeten het tweevoudige succes, dat de Stormvogels boekten bij het Zilveren Wester- kerk-, en Spaernebekertournool! Zooals dat onze gewoonte is. zullen we de openingswedstrijden niet uitvoerig bespreken. Daarvoor ontbreken ons nog de noodige ge gevens. We zullen ons dus tot een kort over zicht bepalen. V. S. V. ontvangt Hermes-D. V. S. In de V. S. V.-ploeg zijn eenige veranderingen aan gebracht. Zoo is o.a. Van Zutfen vervangen door Broek, zijn U. de Wolf en Kruiswijk de voorhoede weer komen versterken en heeft Michel zijn plaats onder de lat weer inge nomen. Stormvogels gaat trachten 111 Zaandam de nederlaag van 't vorige seizoen te wreken. Als haar dit inderdaad gelukt, dan zal zij echter haar wraak gekoeld hebben op een elftal, dat grootendeels uit andere spelers bestaat dan het vorige jaar, daar Z. F. C.'s team een ge duchte verjongingskuur heeft ondergaan. Stormvogels zelf beschikt weer over een be proefde verdediging. De voorhoede is voor ons, ondanks het succes in 't Spaernebeker-tour- nooi, vooral wat de linkerwing betreft, nog een vraagteeken. Kinheim bezoekt de Benjamins uit de 2de klas A, Vriendenschaar. De Culemborgers be schikken over een aardig elftal vooral hun midvoor is een handig speler en zullen ze ker dapper partij geven aan de club van de 3 Groenevelds. De ex-Stormvogel I. Groeneveld is n.l. als spil opgesteld. De Kennemers spelen thuis tegen Hillegom, dat het vorige jaar geen slecht figuur sloeg. De start van de Kennemers in de bekerwed strijden is echter een dusdanige geweest, dat we hoopvol dezen eersten competitie-wedstrijd tegemoet zien. In de 3de klas A van afdeeling I begint Be verwijk haar 3de klas-loopbaan. Zaandijk te gen welke club aan het Zaansche Guispad ge speeld wordt behoort gewoonlijk niet tot de sterkste clubs, zoodat de Wij kers, die een goede vooroefening hebben gehad, gelegenheid krijgen wat „in te burgeren" in hun nieuwe omgeving. Stormvogels 2, dat in een friendly game tegen Haarlem 2 een dikke nederlaag leed. start met een vrij sterk elftal tegen Ajax 2. Dat is direct al een zware tegenpartij! V. S. V. 2 speelt uit tegen Z. V. V. 2. dat voor het eerst in deze omgeving speelt. Wij hebben er moed op, dat de roodhemden het seizoen goed inzetten! Voor Kennemers 2 is nog geen wedstrijd vastgesteld, VOETBALCLUB „BLOEMENDAAL". Donderdagavond werd in café „Rusthoek" een algemeene vergadering gehouden van de voetbalclub „Bloemendaal". In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer A. Cassée, mede, dat 47 nieuwe leden toegetreden zijn, die hij hartelijk welkom heette. De vooruitzichten voor het nieuwe sei zoen zijn gunstig. Veel jeugdige elftallen zullen de eer van Bloemendaal moeten op houden. Het tweede elftal moet zijn uiterste best doen om weer terug te komen in de eerste klas H. V. B. Ook het eerste elftal wacht een zware taak, omdat het ingedeeld is in een sterke groep. Spreker wekte op, om door een goeden clubgeest, uit te munten. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat er een behoorlijk batig saldo is. De begrooting sluit aan inkomsten en uit gaven met f 3375. De kascommlssie had schriftelijk verslag uitgebracht over haar onderzoek der boek houding van het vorig jaar en alles in orde 1 bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen Wie scoort het eerste doelpunt? We herinneren aan de Prijsvraag,, waarvan de bijzonderheden in ons vorig nummer ge publiceerd werden. Het gaat er om, antwoord te geven op onze vraag: „Wie maakt het eer ste doelpunt voor de eerste en tweede klas clubs in Haarlem en omgeving?" De eerste oplossingen zijn reeds binnenge komen. Zooals onze lezers weten, kunnen die tot uiterlijk Zondagmiddag twaalf uur worden ingezonden. de heeren Ph.. Immer (penningmeester),, J. Kaspers (secretaris) en J. IJfs (commis saris). In de plaats van den heer C. J. Cassee werd als commissaris benoemd de heer Kopjes Nieman. De voorzitter deelde mede, dat de heer Boi- lington dezen winter als trainer gehand haafd blijft, doordat hiervoor een bedrag is bijeengebracht door vrienden van Bloemen daal. Hij wekte allen op, de trainingsavonden bij te wonen. Dr. F. G. H. Munnich. die zich voor deze taak zeer geïnteresseerd had, bood hierop de bijeengebrachte som aan het bestuur aan, bij eengebracht door 200 personen; hij dankte alle medewerkers. Na een toespraak van den voorzitter tot de nieuwe leden en een geanimeerde rondwraag, werd de vergadering tegen middernacht ge sloten. „KENNEMERLAND". De voetbalvereniging ..Kennemerland" houdt hedenavond in hotel Roozendaal te Overveen een algemeene vergadering. De agenda omvat 10 punten van behandeling. HET STORMVOGELS-ELFTAL. Zooals men in de opstelling van het Storm vogels-elftal heeft kunnen zien. !s daarin o.a. aan Ketting geen plaats ingeruimd. Wij vernemen hieromtrent, dat hij vervan ger. is. aangezien hij wegens een „knietje" geruimen tijd niet zal kunnen spelen. STORMVOGELS 2—AJAX 2. Stormvogels 2 verschijnt met: De Vries. Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt, Wilderom, J. van Pel, K. v. Pel, Nijssen, Schipper v. d. Steen. 'T GOOI—E. D. O. Voor de competitie speelt E. D. O. Zondag in Hilversum tegen 't Gooi met het vol gende elftal. Van Roon, Zandstra, Boeree. Koene, Koppen. Oomen. Spek Jr., Goemaat, v. d. putten, Perukel Jr., Spek Sr. E. D. O. 2—BLAUW WIT 2. Zondagmorgen 10 uur spelen op het E. D. O.- terrein bovengenoemde elftallen voor de com petitie. Het E. D. O.-elftal is als volgt: Verhagen, N. Kollerie, v. d. Borne. P. v. Esch, Kloos, C. v. Esch, Nottrot, H. Koene, Cailandt, v. d. Schalie, Kelder. Werkloozencompetitie. Elftallen, die aan bovengenoemde compe titie wenschen deel te nemen, moeten zich tot en met Maandag 16 September opgeven aan het adres Hyronimus van Alphenstraat 23, waar het voorloopig secretariaat gevestigd is. Er moet bij vermeld worden het aantal elf tallen en de kleur van het costuum. Er zal aan bonds- en andere instanties medewerking ge vraagd worden. Mochten elftallen in het bezit zijn van een terrein, waarop ze hun wedstrij den kunnen spelen, dan wordt hun verzocht, dit bij de inschrijving te melden. Bij voldoende deelneming zullen de bestu ren voor een vergadering worden uitgenoodigd. Het voorloopig bestuur bestaat uit: H. C. Hartman, H. Heijermans, J. van Dijk, Munk, v. d. Heul, Scheurman en J. Otten. Het voorloopig bestuur verzoekt beleefd naam en adres van scheidsrechters, die in de gelegenheid, zijn, wedstrijden te leiden. De toestemming tot spelen is aan den H. V. B. aangevraagd. H. F. C. heeft voor deze competitie reeds een terrein beschikbaar gesteld. WANDELSPORT. DE WANDELTOURIST. A.s. Zondagmorgen 9 uur wordt gestart voor een trainingsmarsch van 20 K.M.. Start Frans Halsplein, hoek Zocherstraat. PAARDENSPORT. CONCOURS HIPPIQl'E TE UTRECHT. Onder zeer groote belangstelling had Don derdagmiddag ter gelegenheid van de groote nationale vee- en paardententoonstelling te Utrecht een Concours Hippique plaats, dat ge volgd werd door een springconcours. Allereerst had plaats een springconcours voor officieren op Rijkspaarden, die in trai ning zijn voor deelneming aan bultenlandsche wedstrijden. Het was een zwaar parcours, dat 10 hindernissen omvatte, waarbij twee van 1.40 M. hoogte en één triple-bar ter breedte van 1.30 M. Eerste werd ritmeester Heuff met ..Jimmy',' 0 fouten. 63 sec. No. 2 ritm. Sirtem.a van Gro- vestins met „Godar/i" één fout. 64 sec.: No. 3 luit. Tonnet met „Igor" 4 fout. 72 sec.; 4. Pa- hud de Mortanges met „Ikarus" 7 fout. 77 sec.; 5. de Bruine met „Gawein" 16 fout, 64 sec. Daarop volgde een springconcours, bereden door amateurs en professionals. Er waren 39 deelnemers, waaronder vele militaire ruiters. De uitslag was: 1. „October" bereden door den heer Sausr- sapf, eigenaresse mej. Enmetz, Den Haag. 0 fouten 70 sec.; 2. luit. de Bruine met „Ro- sir.e" 0 fouten 74 sec 3. D. H. Pasman met „Dünenbank" 4 fouten 64 sec.; 4. luit. Jhr. A. van Lennep met „Diana" 4 fout. 67 sec.; 5 H. B. Gcscher met „Allah" Door mej. Enmetz werd met ..October" de wisselbeker gewonnen, die was uitgeloofd als eereprijs door den commissaris der Koningin in de provincie Utrecht.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7