ROEIEN GYMNASTIEK. HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL ATHLETIEK WIELRIJDEN AUTOMOBILISME GOLF. HENCELEN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1933 HA ARE EM'S DAG BEAD S De Hollandbeker-wedstrijden. De Spaarne-vier wint den Willem Hultzer-beker. De Holland-beker voor den Duitscher Von Opel. Het Hollandsche klimaat, bekend door zijn grilligheid heeft de organisatie van de Hol- landbeker-wedstrijdvereeniging een prettige verrassing bereid. Het was Zaterdag prach tig, helder, zonnig herfstweer spiegelglad water, geen zuchtje wind. Maar er stond nog al wat tegenstroom. Te 10.40 uur werd begonnen met het num mer: Jonge skiff B. Voor de eerste beslissing verschenen aan den start Kurt Schultz van de Favorite Hammonia, en Willi Fiith van RtisseLsheim. Laatstgenoemde won met zeker 120 M. voorsprong in 8 min. 49 sec.; Schultz 9 min. 25 3/5 sec. Double scull seniores. Te een uur kwam de beslissing in het nummer double scull seniores tusschen Het Spaarne en „Rüsselsheim". Het was te voorzien, dat de Spaarne-ploeg, die laat had ingeschreven om de Duitschers partij te geven zou verliezen. Toch maakten Cox Ob.) en Pieterse (slag), de bekende twee van de Olympiade in 1928, nog van de race we,t ze konden. De race verliep zonder spanning. Reeds di rect hadden de Duitschers Füth en Von Opel de leiding en hoewel de Haarlemmers nog eenige moeite deden om bij te komen, slaag den zij daarin niet. De Duitschers liepen met een baantempo van 26 slagen geleidelijk uit. Na 500 meter was dit reeds twee lengten. In den tijd van 8 minuten 14 seconden gin gen de Duitschers als eerste door de finsh. Jonge skiff A. De finale in dit- nummer ging tusschen de Duitschers Muller (Ruderklub ..Saar") en Schultz (Favorite Harmonia). Tot op 500 M. was het een boord-aan-boord race. Toen be gon MüUer uit te loopen. Schultz zakte meer en meer af. Met een baantempo van 28 ver grootte Müller zijn voorsprong tot wel on geveer 150 Meter. Zijn tijd bedroeg 8 min. 38 4/5 sec. Lichte skiff. Dit nummer bracht Ir. P. van Niftrik (De Hoop) en G. Voogt Jr. (Arsa) tegen elkaar. Er werd door beiden goed gestart; het ging aanvankelijk gelijk op. Dan begon de Arsa-man uit te loopen en bij 500 M. was het verschil ongeveer 3/4 lengte. Op de laatste paar honderd meter toen Van Niftrik een kleinen voorsprong had weten te behalen, verstuurde hij zich plotse ling en moest hij inhouden om niet met een Rijnaak, die aan den kant gemeerd lag. in aanvaring te komen. Voogt kon rustig door roeien en winnen in den tijd van 9 min. 32 2/5 sec. Vier zonder stuurman. Dit nummer brengt Nereus en Ruderklub „Saar" tegen elkaar. De Amsterdammers hebben pech. Onderweg naar den start heeft de boeg, Schoorl spit in den rug gekregen; hij moet vervangen worden. Van Ogtrop neemt zijn plaats in. Daar hij echter eigen lijk geen boegroeier is, is dit natuurlijk een groote handicap voor de Amsterdammers. Na even wat geroeid te hebben om aan elkaar te wennen, wordt dan gestart. De Duitschers zetten er direct een goed tempo in; weldra hebben zij een voorsprong, die bij de 500 Meter ongeveer een lengte bedraagt. Nereus roeit echter ondanks de handicap niet slecht en geeft goed partij. Door niet al te goed sturen komen de Amsterdammers ech ter vaak in vuil water; langzamerhand ver liezen zij meer en meer terrein en met lVz lengte voorsprong winnen de Duitschers in 7 min, 43 sec. "Willem Hultzer Beker. Voor den Willem Hultzer Beker wordt ge start door de vieren van Het Spa ara e en De Laak. De Haarlemmers hebben den besten start en liggen reeds direct behoorlijk voor. Langzaam maar zeker vergrooten zij hun voorsprong. Bij de 500 M. ligt het Spaarne ongeveer een halve lengte voor. Het tempo is rustiger dan bij De Laak. welke ploeg ruw wordt. Boven dien wordt De Laak gehandicapt, doordat bakboord reeds van den start af in het vuile water van Spa ar nes stuurboord roeit. Wanneer De Laak op 1000 M. door een spurt tracht bij te komen, doch daarin niet noemenswaard slaagt, verhoogt dit het zelf vertrouwen van de Spaarneroeiers, die een tempo van ongeveer 28 slagen roeien en winnen met ongeveer drie lengten in 7 mi nuten 51 3/5 sec. De Hagenaars hadden hun tempo nog wat versneld, maar dit baatte hun niet. Het Spaarne won welverdiend. De winnende ploeg bestond uit: W. van den Berg. W. Hazevoët. H. Swaving Dijkstra en R. Spanjaard (slag), F. van Blerkom (stuurman) Achtriemsgieken. Dit nummer werd door de Maïnzer Ruder Verein met groot gemak van de gemengde Amsterdamsche acht gewonnen in 6 minuten 44 3/5 sec. Amsterdamsche Vieren. Voor dit nummer komen De Amstel en Willem III tegen elkaar uit. Willem in wint in 8 min. 10 3/5 sec. Het hoofdnummer. Dan komt het slot- en tevens het hoofd nummer. In het nummer Oude skiff om den Hol land-beker binden Von Opel Rüsselsheim) en Moltzer (De Hoop) den strijd tegen elkaar aan. Beide skiffeurs hebben een goeden en snellen start. Tot op 500 M. gaat het gelijk op: het is een mooie race. Moltzer is dan zelfs een taflengte voor. Nadat beiden op de 1000 Meter gelijk liggen, zakt Moltzer af en wordt het spoedig een lengte verschil. Nu is het met onzen landgenoot gedaan. Het verschil wordt grooter en grooter en met wel 6 lengten var- schil wint Von Opel in 8 min. 10 sec. Zoo is dus de Holland-Beker ook dit jaar weer in 'Duitsche handen. Spelkampioenschappen K. N. G. V. Zondag werden te Lijnden de spelkam pioenschappen van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond gehouden. De uitslagen luiden: Grensbal dames: Lijnden—Amstels G. V. 30; Cama (Zaandlam)Concordia (Haar lem) 3—0. Eindstrijd: LijndenCaraa 40;. Slingerbal heeren: LijndenKracht Vriendschap (Amsterdam) 50; Bato (Haar lem)Excelsior (Gouda) 02. Eindstrijd: LijndenExcelsior 11. Na doel- yorpen 21 voor Excelsior. Vriendschappelijke wedstrijd: Lijnden 2— Excelsior 2 1—0. Jaarvergadering Ned. Hockey- bond. Onder voorzitterschap van den heer R. Baron van Pallandt hield de Nederlandsche Hockey Bond Zaterdag zijn algemeene vergadering in „Krasnapolsky" te Amsterdam. In zijn openingswoord memoreerde de heer Van Pallandt de kranige prestaties van het Nederlandsch elftal in het afgeloopen seizoen, waarvoor hij den spelers hartelijk dank zegde. Spr. wilde voorts nog een kort woord spreken ten aanzien van het komend seizoen. Er zal weer veel, zeer veel gevergd worden van hen, die voor het Nederlandsch elftal in aanmer king komen, niet alleen voor wat de interna tionale wedstrijden betreft, maar ook voor het tournooi der Olympische Spelen. Spr. hoopte, dat de spelers zich met evenveel toewijding als in het vorige seizoen zouden geven aan de noodige en nuttige training, opdat Nederland te Berlijn zoo niet de. dan toch een van de beste ploegen van het vasteland van Europa zal blijken te bezitten. Bij de behandeling van de verslagen van den secretaris-penningmeester, Jhr. L. J. Quarles van Ufford. sprak de heer De Bruyn (H.O.C.) den wensch uit, dat de kosten der reizen bij internationale wedstrijden zoo veel mogelijk beperkt zullen worden. Van bestuurszijde werd de toezegging ge daan dat in den vervolge het Nederlandsch elftal derde klas zal reizen, indien deze reis althans niet plaats heeft op den zelfden dag, waarop gespeeld moet worden. De verslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. Bij het agendapunt bestuursver kiezing stelde de heer de Waal (Amsterdam) voor de zittende leden bij acclamatie te her benoemen, hetgeen onder een krachtig applaus geschiedde. De Nederlandsch Elftal-Commissie zal voor het a.s. svizoen bestaan uit de heeren J. Wa gen er Jr., Mr. C. Ch. Geyl, F. Drijver, Mr. R. v. d. Rheede v. d. Kloot en Jhr. L. J. Quarles van Ufforü. De heeren Evekink, Mr. Molhuy- sen en Hoffma »n vormen de Technische Com missie; de heeren Van 't Lam en Van Erven Dorens zullen als plaatsvervangende leden op treden. Als gewoon lid werden de vereenigingen I.C.C. (Amsterdam), H.V. Assen (Assen). Ber gen op Zoomsche M.H.C. „Tempo", Groning- sche C. en H. C., Mixed Hockeyclub G.H.B.S. (Groningen), Haagsche H.V. „S.O.S.", Nijmeeg- sche H.C. Union, Rijswijksche H.C. en Sneeker M.H.C. toegelaten. Tot deelneming aan de competities werden als candidaat-lid toegelaten de vereenigingen Enschedesche H.C., Z.H.C. Zandvoort, H.C. Oranje Zwart, H.C. ONI. A.H.C. Harlekyn en Mixed H.C. Oosterbeek. De toelating als gewestelijk lid van den Zuid Nederlandschen Hockey Bond en den Zuid-Hollandschen Hockeybond werd aange houden, omdat de aanvraag niet geheel vol gens de bepalingen van het reglement had plaats gevonden. Voor deze aangelegenheid zal een buitengewone algemeene vergadering wor den uitgeschreven. De indeeling van de competitie vierde klasse West, en de lagere klasse in Oost, Zuid en Noord zal, volgens mededeelingen van den heer Quarles vair Ufford in den loop der vol gende week bekend kunnen worden gemaakt. De competitie voor alle klassen, met uitzon dering van het Noorden, begint 29 September. De Hockeydag te Amsterdam. Hilversum wint. Der traditie getrouw vormde de jaarlijk- sche Hockeydag te Amsterdam ook ditmaal weer het officieuze begin van het Hockey- seizoen. Zestien ploegen waren uitverkoren om op den dag der eindstrijden elkaar de overwinning te betwisten. De groote verrassing viel reeds in de mor genuren, toen Amsterdam gewipt werd door de H.H.Y.C. Vanzelfsprekend was aller be langstelling geconcentreerd op deze ontmoe ting, welke door de Hagenaars na een enerveerenden kamp met den oneven goal werd gewonnen. Het reserve-elftal van Amsterdam deed het beter; op een der andere velden achter het Stadion werd de E.M.H.C. uit Eindhoven, welke vereeniging Zwart Wit uit Breda verving, met 21 geslagen. De beide Oostelijke vertegenwoordigers Zut- fen en Deventer werden met flinke cijfers naar huis gezonden, resp. door Hilversum en Gooi. H.D.M. had Ankerman, die met verlof uit Indië hier te lande vertoeft, weer in de ge lederen. Bloemendaal werd in de eerste ronde met 3—2 geslagen. De kwart-eindstrijden. De weersomstandigheden waren verre van gunstig. Er stond een vrij sterke wind over de lengte van het veld. terwijl, toen met de kwart-eindstrijden begonnen werd, een on plezierige motregen spelers en toeschouwers het verblijf op de velden verre van aange naam maakte. De reserve-teams van Hilversum en Amster dam werden uitgeschakeld, terwijl in een vrij matige ontmoeting Hilversum de H.H.Y.C. met 21 uitschakelde, dank zij het goede werk van de Hilversumsche middenlinie. De Musschen hadden de grootste moeite om met dezelfde cijfers van Amsterdam 2 te winnen, terwijl de Bussummers weinig moeite hadden met de reserves van de H.H.Y.C. De beide halve-eindstrijden begonnen te drie uur. De meeste spanning heerschte er in de ontmoeting GooiH.D.M. Gooi was sterk favoriet, doch ondanks krachtige pogingen van Houtzager c.s. bleef H.D.M. overwinnaar, zij het met den oneven goal. De Hilversummers hadden het heel wat gemakkelijker tegen M.H.C.; met 30 plaats ten de „zwartjes" zich in den eindstrijd. Dc finale. Onder leiding van de heeren Hoffman en Mr. Molhuijzen begon men om ruim vier uur met den eindstrijd HilversumH.D.M. Voor de pauze nam Hilversum met 20 de leiding door doelpunten van Schook en en Dijkstra. Lr de tweede helft verkleinde Buwalda den achterstand, doch midvoor Spa- renberg slaagde er in, kort voor het einde den voorsprong tot 31 te vergrooten, in welken stand geen verandering meer kwam. De resultaten waren: Eerste ronde: M.H.C.Delftsche Student 6—2 Amsterdam 2Zwart Wit 2—1 AmsterdamH.H.Y.C. 0—1 HilversumZutphen 3—0 GooiDeventer 3—1 H.H.Y.C.—Kieviten 1—0 S.C.H.C.—Hilversum 2 1—0 H.D.M.Bloemendaal 3—2 Kwar teindstrij d en M.H.C.Amsterdam 2 2—1 H.H.Y.C.—Hilversum 1—2 Gooi—H.H.Y.C. 2 4—0 S.C.H.C.—H.D.M. 0—5 Halve eindstrijden; M.H.C.—Hilversum 0—3 M.H.C.Hilversum 0—3 H.D.M.—Gooi 1—0 Eindstrijd: H.D.M.Hilversum 1—3 Algemeene Ledenvergadering B. D. H. C. Vrijdag 27 September houdt de Bloemen- daalsche Dames Hockeyclub haar algemeene vergadering. Bestuursverkiezing en bespreking der plannen voor het komende seizoen zijn de belangrijkste punten der agenda. Jaarversla gen van penningmeester esse, secretaresse, kas- en elftalcommissie zullen worden uitgebracht en nieuwe leden voor die commissie gekozen. NED. KORFBALBOND. Overzicht. De ontmoeting OosterkwartierT. H. B. moest afgelast worden. In 't Noorder Sportpark deed Haarlem haar plicht en won van D. D. V. II met 41. Sport Vereent bleek sterker dan Watervliet, dat met een 53 nederlaag naar huis toe moest. De Uitslagen. EERSTE KLASSE WEST Noord-Holland. D. V. D—D. T. V. 4—5 SportiefWesterkwartier 23 Blauw Wit—Swift 62 OlympiaKoog Zaandijk 25 TWEEDE KLASSE WEST Noord-Holland. Af deeling A: Blauw Wit 2—D. D. V. 5—5 Z. K. V.—Excelsior 2—0 D. E. D.—Vesta 2—4 Kattenburg 2—K. V. D. 5—3 Af deeling B: HerculesRohda 2 121 LutoSamos 41 BilthovenSpaxta gestaakt bij 33 wegens regen. VolhardingOosterpark 32 Afdeeling C: AjaxKattenburg geen scheidsrechter. B. E. P.Allen Weerbeer 4—4 Koog Zaandijk 2Rohda 23 DERDE KLASSE WEST Noord-Holland. Afdeeling A: OosterkwartierThe Haarlem Boys afgelast Westerkwartier 3Swift 2 51 Hercules 2D. E. D. 2 33 D. T. V. 3—Kwiek 4^6 Afdeeling B: WatervlietSport V. 35 Ready Tecka-^Sportief 2 0—8 HaarlemD. D. V. 2 41 WatervlietSport Vereent (3—5) Aan een droog terrein gewend, was het veldwerk van S. V. niet zoo goed, als men kon verwachten, Watervliet daarentegen had minder last van de gladheid. De aanvallen van S. V. waren echter iets gevaarlijker, wat A. Vink met een mooi schot tot uitdrukking bracht. De verdediging der gasten kon echter niet verhinderen, dat het al gauw 11 werd. En deze voorsprong van S. V. en het inloopen ban Watervliet heeft zich tot driemaal her haald. Een kwartier vóór het einde was het nog een open strijd (33). Toen echter S. V. er 34 van had gemaakt, zakte Watervliet af. Tegen het einde scoorden de gasten het vijfde doelpunt. HaarlemD. D. V. 2 (41) De Haarlemmers hebben de competitie goed inge.zet met een welverdiende overwinning. Bijna zien wij D. D. V. de leiding nemen, doch de bal rolt langzaam over den rand. Aan de andere zijde doet mevr. Haan het beter; zij weet geheel vrij staand 10 te maken. De vreugde is echter van korten duur, want spoe dig daarop maken de gasten met een keuri- gen doorloopbal 11. F. Licht is in den aanval zeer beweeglijk. Hij maakt op handige wijze 21. Twee minuten voor de rust wordt het 3—1. De wind doet ook in de tweede helft veel afbreuk aan het spel. Wel onderneemt D. D. V. eenige aanvallen, maar de afwerking is te slordig. Telkens brengt het goedspelend Haarlem middenvak den bal weer in den aanval, waar tenslotte Haan achter den paal succes heeft (41 Vriendschappelij k Haarlem EUFlora I 53 HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier. De wedstrijd Oosterkwartier—The Haarlem Boys is afgelast. Het bestuur houdt lederen Mandagavond, van half acht tot 9 uur met haar twaalftal- commissie zitting in het clubgebouw, Speel tuin „Oosterkwartier". D. S. V. Vriendschappelijk gespeeld: D.S.V. 1—Alw. Ready 1 14 D.S.V. 2Alw. Ready 2 01 Te spelen voor de competitie op Zondag 29 September: op D.S.V.-veld: D.S.V. 1Aurora 1 2 uur D.S.V. 2Aurora 3 10 uur. Zaterdag 28 September om 3 uur Adspi- ranten: AuroraD.S.V. terrein Vergierdeweg. Oefenen Woensdags en Zaterdags 2—5 uur. Ons Genoegen. Gespeeld 22 Sept.: Ons Gen. 1—Animo 1 4—4 Ons Gen. 2Flora 2 22 Te spelen 29 Sept.: S. V. 2Ons Gen. 1, l'O uur, terrein S. V. Ons Gen. 2—S. V. 3, 10 uur, terrein O. G. Aurora. Gespeeld op: 21 Sept.: Aurora adsp.Oosterkw.adsp. 16 22 Sept.: Aurora 1Oosterkw. 2 ll Tempo 2Aurora 2 01 Wordt gespeeld voor de competitie: 20 Sept.: D. S. V. 1Aurora 1, 2 uur. Aurora 2Haarlem 4, 2 uur. D. S. V. 2Aurora 2, 10 uur. Aurora 4Watervliet 5 10 uur, Osno. Woensdagavond 25 September a.s. algemeene jaarvergadering in het gebouw van den H. K. B. aan de Tempeliersstraat, Zondag 29 September wordt gespeeld: Oosterkwartier IIOsno te 2 uur op het terrein aan de Zomervaart voor de Competitie. Oefenen: Zaterdag van 24.30 Van Oosten de Bruynstraat. De sluitingswedstrijden van A. C. C. Op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam is Zondag het at'nletiekseizoen officieel gesloten. Het weer, dat zeer slecht was, stond natuurlijk het leveren van bui tengewone verrichtingen in den weg, doch dit neemt niet weg dat de prestaties toch goed waren. Er werden zelfs twee Nederlandsche records verbeterd. Voor deze verrichtingen zorgden de dames, want mej. de Koek verbeterde met een worp van 39.13 1/2 M. het op naam van mej. Leonhout staande record met 6V2 c.M., terwijl mej. Koen van A.V.A., dat met een tijd van 2 min. 29 sec., het oude record van mej. Koeman met liefst 4.8 sec. verbeterd werd. De 100 M. voor heeren leverde een verras sing op. doordat Berger nu ook in zijn club genoot Van Beveren de meerdere moest er kennen. Osendarp, die den loop won. werd reeds 20 M. 11a den start niet meer bedreigd, doch Van Beveren liep zienderoogen op Ber ger in. Op 80 M. had hij hem bereikt en even voor de finish zelfs gepasseerd. De tijden van deze 100 M. waren overigens wel zeer fraai, als men bedenkt, dat met tegenwind geloopen werd. Mesmann Schultz werd kampioen van Ne derland op de 200 M. horden. W. Kaan kon wegens ziekte zijn inschrijving niet gestand doen. Daardoor was van strijd geen sprake. Bij het hoogspringen werden eenige ver- geefsche pogingen ondernomen om tot re cordverbeteringen te komen. Vooral de jeug dige Carlier viel daarbij bijzonder op. Klin kenberg bracht het slachts tot 1.70 M. Ook zijn clubgenoot Schoemaker bracht het tot die hoogte; dit was voldoende om de eerste plaats in het B-nummer te bezet ten. Spoor van „Haarlem" eindigde met 1.65 M. op de 2e plaats. Bij de 1500 M. voor B-klassers zorgde van Wilsum voor een uitstekende 2e plaats, ter wijl Vic Mans met grooten voorsprong de 4C0 M. voor B-klassers wist te winnen. Lamoree werd tweede bij het kogelstooten. Van Musscher nam bij hink-stap-sprong slechts de derde plaats in. Op dit nummer werd Wim Peters voor het eerst in Neder land geklopt. Het was Klasema, die voor dit kunststukje zorg droeg. Bij de Zweedsche estafette moest „Haar lem" haar aanvankelijke goede positie prijs geven, doordat op de 200 M. Osendarp zoo geweldig spurtte, dat zijn club van de 5e positie uit plotseling derde werd Van Geen huizen werd van deze verrichting de dupe en de ploeg nam de 4e plaats in. Wielerbaan te Schaesberg. Zaterdagavond zijn op de wielerbaan te Schaesberg wedstrijden gehouden, welke het volgende resultaat hebben opgeleverd: Sprint over drie ronden: Van Vliet wint van Te Loo, tijd laatste 200 M. 12 3/5 sec.; Peper kamp wint van Bovendeaard, tijd laatste 200 M. 113/5 sec;; Ooms wint van Leene, tijd laatste 200 M. 11 2/5 sec.; Van Vliet wint van Peperkamp, tijd laatste 200 M. 111/5 sec.; Ooms wint van Te Loo, tijd laatste 200 M. 11 4 5 sec.; Leene wint van Bovendeaard, tijd laatste 200 M. 11 3/5 sec.; Van Vliet wint van Leene, tijd laatste 200 M. 12 sec.; Te Loo wint van Peperkamp, tijd laatste 200 M. 11 3/5 sec.; Ooms wint van Bovendeaard, tijd laatste 200 M. 11 3/5 sec.; Leene wint van Peperkamp, tijd laatste 200 M. 114/5 sec.; Van Vliet wint van Ooms, tijd laatste 200 M. 111/5 sec.; 'Te Loo wint van Bovendeaard, tijd laatste 200 M. 114/5 sec.; Bovendeaard wint van Van Vliet, tijd laatste 200 M. 12 1/5 sec,; Ooms wint van Peperkamp, tijd laatste 200 M, 12 sec.; Leene wint van Te Loo, tijd laatste 200 M. 12 sec. Tijdrace over een ronde: 1. Van Vliet 112/5 sec.; 2. Leene 114/5 sec.; 3. Peperkamp 114/5 sec.; 4. Bovendeaard 121/5 sec.; 5. Te Loo 12 1/5 s.ec.; 6. Ooms 12 3/5 sec. Omnium-wedstrijd: 1. Van Vliet 3V2 punt; 2. Leene 7punt; 3. Te Loo 11 Vz punt: 4. Ooms 12V2 punt; 5. Bovendeaard 14 punten; 6. Pe perkamp 14 punten. Koppel-wedstrijd voor amateurs over 30 ronden: 1. Van VlietOoms, 11 pnt., tijd: 43 min. 13 sec.; 2. Te LooDurey 6 pnt.; 3. Bo vendeaardPeperkamp 4 pnt.; 4. Lammerts Kloth 4 pnt.; 5. ScheenenGommans 1 pnt.. Op een ronde: 6. LeeneMulders 6 pnt. H. S. V. „De Kampioen". Jac. van Egmond kampioen. Zondag werd het sprintkampioenschap op den weg 1935 verreden. Na afloop werd Jac. van Egmond bij monde van den voorzitter den heer Jan ten Hove, gecomplimenteerd en met bloemen gehuldigd. Het verloop was als volgt: A-klasse: le serie: 1. J. v. Egmond. 2. V. Barten, 3. Huyboom, 2e serie: 1. T. v. Rooyen, 2. Wester, 3. Oudolf, 3e serie; 1. Schelvis, 2. Koning, 3. Heyseiaar, 4e serie: 1. Schaper, 2. Fabel, 3. Brey, 5e serie: 1. Molendijk, 2. A. v. Kersen, 3. Th. Drost. Demifinales: le demifinale: 1. J. v. Egmond, 2. Koning, 3. V. Barten, 2e demifinale: 1. Mo lendijk, 2. Fabel, 3. Schelvis, 3e demifinale: 1. Wester, 2. Schaper, 3. v. Rooyen, 4. v. Kersen. J. v. Egmond, Molendijk en Wester plaatsten zich dus voor de finale. B-klasse: 1ste serie 1 Burger, 2 M. Peetoom, 3 A. Barten; 2e serie: 1 C. de Best, 2 J. de Laat. 3 W. Staphorst; 3e serie: 1 R. Groot, 2 Meijer, 3 v. Noorden. Demi-finales: 1ste demi-finale: 1 Meijer, 2 Burger; 2e demi-finale: 1 De Best, 2 M, Peetoom; 3e demi-finale: 1 Groot, 2 de Laat. C-klasse: 1ste serie 1 D. Drost. 2 v. d. Hey- den, 3 Eesveld (pech): 2de serie: 1 L. Drost, 2 Reildman. 3 Stijnman; 3e serie: 1 J. Stap horst. 2 Dalfsen, 3 Hessels4e serie: 1 K. v. Kersen, 2 Kruyd, 3 v. Halst; 5e serie: 1 Kaestner, 2 Graaf, 3 L. Sietsma; 6e serie: 1 Hensen, 2 J. Sietsma, 3 v. d. Pols; 7e serie: 1 H. Peetoom, 2 F. Veenhof, 3 Hut; 8e serie: 1 C. de Vos, 2 Jansen, 3 v. Loenen; 9e serie: 1 H, Veenlhof, 2 Hensen, 3 Vijzelaar, 4 v. d. Mark. Tussobenrittenle rit 1 D. Drost, 2 Kruyd, 3 Beeldman (pech); 2e rit: 1 L. Drost, 2 Dalfsen, 3 v. d. Heyden; 3e rit: 1 K. Kersen, 2 J. Staphorst. 3 F. Veenhof: 4e rit: 1 Kaest ner. 2 Sietsma. 3 W. Jansen; 5e rit: H. Peet oom, 2 Vos, 3 Eesveld. 4 de Graaf; 6e rit: 1 Hensen. 2 Burger, 3 H. Veenhof. Demi-finales: le demi-finale: 1 J. Hensen, 2 H. Peetoom; 2e denh-finale: 1 Kaestner. 2 D. Drost; 3e Demi-finale: 1 L. Drost, 2 K. v. Kersen. Juniores: 1ste serie: 1 Sterke, 2 Peetoom, 3 Hermans: 2e serie: 1 Radsma, 2 Bakker, 3 Keizerswaard3e serie: 1 Tennes, 2 Hessels, 3 Büll; 4e serie: 1 Rijneveld, 2 Graaf, 3 Cuk- hof; 5e serie: 1 Laan, 2 Putten, '3 Anker, 4 Jouby. Demi-finale: 1ste demi-finale: 1 Bakker, 2 Sterke. 3 Laan; 2e demi-finale: 1 Rijneveld 2 Peetoom, 3 v. Putten; 3e demi-finale: 1 Radsma, 2 Tennes, 3 Hessels, 4 Graaf. Finale: 1 Bakker (kampioen junioren); 2 Radsma, 3 Rijneveld. Demi-finales: Hierin startte elk een A-, B- en C.-klasser; 1ste demi-finale: 1 v. •Eg- mand, 2 Groot, 3 L. Drost; 2e demi-finale:. 1' de Best, 2 Wester, 3 Kaestner; 3e demi-finale 1 Molendijk, 2 Henzen,- 3 Meijer. Kleine finale: 1 L. Drost, 2 Meijer, 3 Midden-finale: 1 Groot, 2 Henzen, 3 Wester Groote finale: 1 Jac. v. Egmoncl, karrpïoen 1935; 2 Molendijk, 3 de Best. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar wegkampioenschappen op den langen af stand voor A, B en C. KI. 120 K.M. Voor Ju nioren 60 K.M. Het was Rovers, die als kam pioen over de eindstreep kwam met een flin- ken voorsprong op het hoofdpeloton, gevolgd door 2 Roorda, 3 Verboom, 4 Vergers, 5 Fil- lipho, 6 Siebeling, 7 Fennis. Anderen uitgeval len door pech. Bij de Juniores was het Vonk, die met eenige minuten van het hoofdpeloton wist los te komen en als kampioen over de eindstreep te gaan, gevolgd door 2 Hoogland, 3 v. Es, 4 Smit, 5 Veen, 6 Duijns, 7 v. Breuke- len, 8 Post, 9 F. Jansen, 10 Smits, 11 Bijl. Excelsior. Om den Gies- en Winico-beker. Excelsior reed haar tweeden competitie wedstrijd voor den Winico- en Gies-beker over 1 K.M. sprint. Uitslagen series sprint 1 K.M. voor den! Giesbeker: le serie: 1. Van Haarlem, 2. Cleef, 3. Van Hobbelen; 2e serie; 1. Hertog, 2. Claasen; 3< Vlugt; 3e serie: 1. Scheffer; 2. Koekebier* 3. L. Kuil.; 4e serie: 1. Korthals; 2. W. Koeke- bier; 3. Borthaus; 5e serie: 1. Schaap; 2, Crispijn; 3. Schouten. Herkansing: le serie: 1. Vlugt; 2. Van Hob belen; 3. Koekebier; 2e serie: 1 Kuil, 2. Bort haus: 3. Schouten. Demifinale: le serie: 1 Scheffer; 2. Van Haar; 3. Hertog: 2e serie: l. Korthals; 2. Vlugt: 3. Kuil 4. Koekebier; 3de serie: 1. Claa sen; 2. Kleef. Halve finale: le Serie: 1. Korthals, 2. Van Haarlem; 3. Claasen; 2e serie: 1 Scheffer; 2. E. Vlugt. Finale voor de eerste, tweede en derde' plaats: 1. Korthals 5 pnt.; 2. Scheffer 4 pnt.;: 3. van Haarlem 3 pnt. Om de 4de en x5de plaats: 1. Vlugt 2 pnt; 2. Claasen 1 pnt. Totaaluitslag: 1. Korthals 5 pnt.; 2. Schef fer 4 pnt.; 3. Van Haarlem 3 pnt.; 4. E. Vlugtf 2 pnt; 5. Claasen l pnt. De juniores reden voor den Winico-beker een sprint over 1 K.M.: le serie: 1. Hertog; 2. Jas: 3. Huis; 2e serie: 1. Borreman; 2. Kok;' 3. Smit; 3de serie: 1. Vink; 2. Schaaf. Herkansing: 1. Schaaf; 2. Smit: 3. Huis. Demi-finale: le serie: 1. Hertog: 2. Jas; 3. Schaaf: 2e serie: 1. Borreman; 2. Kok, 3. Vink. Halve finale: 1. Hartog; 2. Kok; 2e serie: X Borreman; 2. Jas. Finale: 1 .Hertog 5 pnt.: 2. Borreman 4 pnt.J 3. Jas; 3 pnt.; 4 Kok 2 pnt. Achilles. Zondag verreed „Achilles" haar lange af stand kampioenschap over 130 K.M. Ondanks den grooten afstand en 't dreigende weer ver schenen er 54 deelnemers aan den start. De uitslagen waren als volgt: Klasse A en B: 1. J. Rusman kampioen 1935, 4 uur 10 sec.: 2. P. Gruijters 4 uur 11 min. 29 sec.; 3. J. Klinkenberg op 1 lengte; 4. J. v. Maris 4 uur 29 min. 45 sec. Klasse C. 70 K.M.: 1. Lïgthart 2 uur 11 min.;" 2. J. Hobbelen 2 uur 15 min. 10 sec.; 3. J. Bourgogne 2 uur 18 min. 10 sec.: 4. Sieve- ding 2 uur 21 min. 15 sec.; 5. Oosterbaan42 uur 21 min. 15 sec. Juniores 50 K.M.: 1. C. v. d. Aart; 2. Ste.t;1 3. v. Sprandel; 4. Meus. Om den Grooten Prijs van Spanje. Uit Madrid: Zondag is op het circuit van Lasarte, dat een lengte heeft van 17.315 K.M., de automobiel-wedstrijd om den Grooten Prijs van Spanje verreden, welke een uiterst spannend verloop heeft geha'd. De race werd gevolgd door 80.000 toeschouwers. Winnaar werd Caracciola, op Mercedes Benz, die de 300 ronden (519.456 K.M.) aflegde in den tijd van 3 uur 9 min. 59.4 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid is van 164 K.M., een nieuw record. Om den „Haagschen Ooievaar". Zondag had op de banen van de Kenne- mer Golf en County Club te Zandvoort een wedstrijd plaats om den Haagschen Ooievaar- wisselprijs. opengesteld voor dames en heeren, leden van erkende golfclubs en waar aan 20 speler (sters) deelnamen (18 holes handicap tegen bogey) De Ooievaar blijft eigendom van de club, terwijl de winnaar een zilveren kikker ont vangt. Mevr. Nielsen (18) werd eerste met 3 up. Verder maakten een goede score W. F. Looman (6) 2 up en mevr. Buma (4) 1 down. Het Baarsje. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op baars in haar vischwater, de Kruisvaart. Men vertrok te zes uur van het clubhuis van den heer Slot aan de Spaarnwouderstraat. Na afloop van den wedstrijd ging het ge zelschap naar het clubhuis, waar de voorzit ter, de heer Tabbers, de prijzen uitreikte: le pr. J. Kuier met de grootste, 2e pr. B. Veen met de meeste, held van den dag; 3e pr. B, v. Vierdag; 3e pr. R. van Aar; 5 pr. Smit Jongbloed; 6e pr. G. Veen; 7e pr. Berghuis; 8e pr. J. Deen; 9e pr. T. Bezoojen, 10e pr. Eland. Tusschen het Riet. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar jaarlijkschen snoekwedstrijd in het ge zamenlijk gepachte water de Leidschevaart. Vijftig leden namen er aan deel, maar door het zachte weer was de verwachting niet. groot. Toch werden er nog zes bovenmaatsche snoeken verschalkt, terwijl verscheidene on- dermaatsche snoekjes weder te water moesten. H. B. Homborg werd eerste-prijswinnaar met een snoek van 59.5 c.M., hij was tevens voor de tweede maal winnaar van de Willemsen Wissel Beker. De prijzen worden op 1 October uitgereikt in het gebouw Het Blauwe Kruis.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12