DE BILT ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET MAAN D A G 23 SEPTEMBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Misschien nog wel koorts ookl (bayer^ Aspirin is de onovertroffen bestrijder van verkoudheid. Ie y Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR Uilsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 ds. en oranjezakjes v. 2 labl. a tO cfs. (Adv. IngezMed.) „De Oosthoek" opende haar seizoen. De Overijselaars, Gelderschen en Drentena ren, die in Haarlem woonachtig zijn, houden de herinnering aan hun geboorteland leven dig door den vriendschappelijken omgang met hun streekgenooten in de vereeniging De Oosthoek". Deze vereeniging doet alles om het haar leden naar den zin te maken. Ook voor het komende seizoen staat er weer heel wat op het programma: tooneeluitvceringen. St. Ni- colaasavond, Nieuwjaarsfeest, kienavonden. het echt Overijselsche Palmpaaschfeest met eieren en krentenbrood, een bal-masqué. Even als andere jaren wordt ook dezen winter een onderlinge dansles gehouden. Ook voor de kinderen heeft het bestuur ge zorgd: in April zal ëa' een kindermaskerade gehouden worden. Dit alles deelde de voorzitter de heer Helder mede in zijn openingswoord van den eersten gezelligen avond in het nieUwe seizoen, dien „De Oosthoek" Zaterdag hield in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. Voorts gaf hij een overzicht van wat de vereengiging in den afgeloopen zomer had tot stand gebracht (uit stapjes naar Nijmegen, Brussel en het Gooi) en herinnerde hij aan de kort geleden opgerichte korfbalclub. De rest van den avond was het woord aan het duo Hard SmalLeo van Norde, die met hun grappen en liedjes de stemming onder de „Oost-hoekers" erin hielden. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer van Norde hield de aanwezigen tot laat in den nacht nog bijeen. „THIJL UILENSPIEGEL" VOOR „KUNST AAN HET VOLK". Zaterdag komen „De Jonge Spelers" in den Stadsschouwburg met. bovengenoemd stuk. De korte inhoud is als volgt: Charles de Coster's beroemde boek „Thijl Uilenspiegel" geeft een stuk geschiedenis van i het Vlaamsche volk ten tijde van Karei V. "Uilenspiegel is de legendarisoh-symbolische I figuur van den grapjas, den potsenmaker, van den zijn zorgen weglachtenden volksjon gen. Richard Flink, die het stuk bewerkte hield zich echter niet het meest met deze figuur bezig, hij heeft de geschiedenis van het Vlaamsche volk, dat beefde onder den druk van een barbaarsche tyrannie. voorge steld. Deze geschiedenis is interessant ge noeg. omdat ze ook voor een goed deel den toestand weergeeft van Noord-Nederland. Het stuk geeft den strijd voor de vrijheid weer van het Vlaamsche Volk. Maar tegelijk grijpt het dieper en hooger, omdat het bo vendien den strijd om de vrijheid vertolkt voor alle volken van alle tijden, waardoor het een algemeene geldigheid krijgt. Simpel en eenvoudig is het verhaal, Klaas Kolend ra - ger, verpersoonlijkt den armen Vlaamschen arbeider in zijn troosteloos bestaan. Maar in hem rijpt het inzicht, dat het met de maat schappij niet heelemaal in orde kan zijn. „Mijn zoon", zoo spreekt vader Klaas tot zijn zoon Thijl, „nooit moogt ge aan mensch of dier de vrijheid ontnemen, want die is het hoogste goed. Laat een iegelijk de zonnen zoeken als hij hetkoud heeft en de scha duw als hij het warm'heeft". Klaas zoekt en tast naar de waarheid, die hij meent te vinden in het nieuwe geloof, dat fals: reactie op kerkelijke en wereldlijke onderdrukking zich snel verbreidt. Hij wordt verraden en sterft „door het vuur, voor een groote "-zaaK": i 19v< Daaromheen zijn gegroepeerd figuren als Lamme Goedzak, de eenvoudige niét veel- eischende burger; Soetkin, „de vrouw"; Nele. „de liefde". COCA'lNE-SMOKKELAARS BETRAPT. Te Middelburg heeft de Centrale tot bestrij ding van den smokkelhandel in verdoovende middelen drie-mannen betrapt bij het verhan delen van cocaïne. Tegen twee van hen is proces-verbaal opgemaakt, de derde is in be waring gesteld. (Adv. Ingez. MedJ AGENDA Héden: MAANDAG 23 SEPTEMBER Frans.Hals Theater: „In naam des konings" 2.30, T en.9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden van onzen tijd". Doórloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uür.' Cinema Palace: „Dertig jaar wereldgebeu ren." 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Bal in Savoy". Op het tooneel: Dora Gerson, Weensche voordracht kunstenares. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 24 SEPTEMBER Broeder kerk: Conferentie Evangelist J. Se- vensma. 3 en 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds FEUILLETON. Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 21) Diesel werpt een blik om zich heen. „Hier zijn te veel nieuwsgierige ooren", zegt hij na een korte pauze. „Kunnen wij niet samen een wandeling om het schip maken?" Nini is werkelijk nieuwsgierig, wat er komen zal en gaat derhalve bereidwillig mee. Er komt evenwel langen tijd niets, want het blijkt veel moeilijker Nini te zeggen wat hij op het hart heeft dan hij gedacht had. Ein delijk weet hij zich te vermannen en dan gaat hij recht op zijn doel af: „Bent u werkelijk zoo onmetelijk rijk. dat u zich al die kostbare sieraden kunt veroorloven?" Nini is verbluft. Die vraag had zij aller minst verwacht. Maar nu hij er zelf over be gint, is zij bereid open kaart te spelen. „Waarom wilt u dat weten? Zie ik er mis schien uit, of ik ze gestolen heb?" Voor Haarlem's Kantonrechter. UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. De kantonrechter deed heden uitspraak in de zaak tegen een bloembollenkweeker te Ben- nebroek, die terecht had gestaan wegens het ten uitvoer aanbieden van bloembollen zonder geleibiljet. In het vonnis werd overwogen, dat de bloem bollen op eën Belgische auto geladen werden ten uitvoer naar België en dat daarbij geen geldig geleibiljet was evenniin als een verkla ring van den plantenziektekundigen dienst, dat de bollen gekeurd waren. Het verweer, dat er wel een geleidebiljet was werd verworpen, aan gezien dit niet gold voor de heele partij. Overwegende, dat het hier een ernstige overtreding was, welke den bloembollenhandel kan schaden, veroordeelde de kantonrechter den verdachte tot 2 maanden hechtenis met vernietiging der in beslag genomen bollen. Van andere tenlastelegging werd verdachte vrijgesproken. Geëischt was 4 maanden hechtenis. HET SCHAFTLOKAAL. De uitvoerder, die terecht had gestaan, om dat een schaftlokaal bij een werk in de Haar lemmermeer niet aan de eischen zou hebben voldaan, werd vrijgesproken. VTJFTTG .TMR GETROUWD. Op 7 October hoopt het echtpaar J. van Tongeren-P. Verhoeven, Zijiweg 129. den dag te herdenker., waarop voor vijftig jaar de huwelijksplechtigheid plaats vond. Het zal dien dag wel niet aan belangstel ling ontbreken. Er is zelfs sprake van een te brengen serenade. LAATSTE AVOND-ORGELBESPELING Dinsdag 24 September 1935 's avonds van 8 149 1^4 uur geeft de heer George Robert de laatste" avond-orgelbespeling in de Groóte Kerk. Nederlandsch programma. 1 Fantasie over Psalm 33 C. de Wolf. 2 Prélude pastoral Cor Kint. 3 2de Sonate C. F. Hendriks Jr Allegro Adagio Allegro con brio 4. Fantasie over het lid ,,'t Scheepke onder .Jezus' hoede" Cor Kee 5. Ciaconna S. de Lange Jr. 6 Fête-Dieu Hendrik Andriessen. DE FILM „PAPIER"; 'Na-afloop van-de vergadering van-deh Kring van Kantoorboekhandelaren van Haarlem en Omstreken op Maandag 30 September a.s. om negen uur zal een film worden vertoond van de Kon.- Papierfabrieken van Gelder Zonen te Amsterdam, in de Kroonzalen van Restau rant Prinkmann Groote Markt te Haarlem. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Zaterdag hield de afdeeling Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers een verga dering. Na de opening sprak de voorzitter eenige woorden van waardeering aan het adres van den heer J. A. Scholl (S.D.A.P.). die als raadslid is afgetreden. Als raadslid heeft de heer Scholl krachtig voor het on derwijs gewerkt en uit zijn optreden bleek telkens, dat hij de,onderwijszaken volkomen beheerschte. De afdeeling is hem voor zijn werk veel dank verschuldigd. In eenige gevoelvolle woorden herdacht de voorzitter den overleden collega P. Volger. Al trad hij in de bondsafdeeling niet op den voorgrond, daar zijn tijd door ander belang rijk sociaal werk geheel in beslag genomen werd. toch wist men, dat er steeds op hem gerekend kon worgden. „We zijn er trotsch op, dat Volger een der onzen was. De afdeeling besloot haar medewerking te zullen verleenen om te komen tot oprichting van een afdeeling Haarlem van de Vereeni ging voor Paedagogiek. Daar er een „schreeuwend gebrek" aan plaatsruimte bestaat bij het voorbereidend lager onderwijs, besloot de afdeeling den Raad te verzoeker, tot eenige uitbreiding van dit onderwijs over te gaan. Uitvoerige besprekingen hadden plaats over de last. welke men ,in de scholen er van heeft, dat de leerlingen der zesde klas. die naar de Centrale school of de U. L. O. school gaan, na de zomervacantie eerst nog terug komen op hun oude school. Reeds begin Juni had het bestuur daarover een bespre king met den wethouder, maar resultaat is toen niet bereikt. Plet lijkt de afdeeling het beste, dat door een kleine leerplanwijziging de vacantie voor de vertrekkende zesde klas verlengd wordt tot 1 September. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken, o.a. steun aan de Jongerenkas, onder de aandacht van het bestuur gebracht. „Dat natuurlijk niet", bindt Diesel, min of meer geschrokken, in. „MaarEn nu moet het hooge woord er dan maar uit er kome van, wat wil: „Toch ook niet zoo, dat u ze zelf gekocht hebt". „Wat wilt u daarmee zeggen?" „Ik wil niets dan de waarheid weten: is er werkelijk iemand die uw gunst met diaman ten koopt?" Een oogenblik staat Nini Colijn hem spra keloos aan, maar dan schieten haar blauwe oogen plotseling vuur. „Ezel zegt ze woedend en meteen draait ze zich om en loopt weg. Nog nooit heeft dit woord iemand prettiger in de ooren geklonken dan nu Harry Diesel. Het is overtuigender dan alle uitvoerige expli caties en hij vindt de kwalificatie bepaald treffend. Maar of Nini hem de vraag zoo licht zal vergeven? Hij ziet wel in, dat dat niet zoo gemakkelijk zal gaan en dat hij iets buiten gewoons zal moeten doen om haar vergevens gezind te stemmen. Op dit oogenblik echter krijgt hij daartoe geen gelegenheid. Hij zoekt overal, maar vindt haar noch op het dek noch in een der salons. Tenslotte klopt hij zelfs op de deur van haar hut; eveneens tevergeefs. Dat zij haar hoofd in de kussens verbergt, opdat hij niet zal hooren, dat' zij schreit, weet Diesel niet. En zoo keert hij onverrichter zaké terug. En blijft hem niets anders over dan met zijn beide vrienden krijgsraad te houden. Nog eenmaal krijgt de „Ukami" het met de meldt: Hoogste barometerstand 766.0 m.M. te Avord. Laagste barometerstand 741.6 m.M. te Skudesnaes. en voorspelt: Matigen tijdelijk afnemenden Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Tijdelijk opklarend, Weinig of geen regen. Mogelijk nachtvorst. Iets warmer overdag'. Uit het Buitenland VOORLOOPIGE WEERSVERBETERING TE WACHTEN. Met buitengewone snelheid heeft zich uit de barometerdalingen in de golf "van Biscaye een nieuwe depressie ontwikkeld, die thans bij het Skagerak ligt en in Denemarken storm brengt en nu naai' Scandinavië trekt. In het Zuidwesten verschijnt weer hooge druk. Op de Britsche Eilanden is het weer opklarend met nog enkele regenbuien en temperaturen onder normaal; terwijl in Noord-Scandinavië nog sneeuw en 'hagel valt onder invloed van de depressie, brengt de nieuwe reeds regen en storm in Zuid-Scandi- navië. Duitschland heeft in het Oosten vrij hooge temperaturen met plaatselijk onweer. In het Westen is het koel geworden en daar zullen de regenbuien doordringen. In Frankrijk neemt de bewolking af en is het in het Zuid- Oosten vrij warm. De uit het Zuid-Westen opkomende hooge drukking zal tijdelijk weersverbetering brengen aanvankelijk met kans op nachtvorst en hoogere temperatu ren overdag. Thermometer 23 September: Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 62 F. ZOliRPRIJZEN ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.05 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 GELDIG TOT 1 OCTOBER. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM23 September. Bevallen 20 Augustus: J. C. P. van Leeuwen Hoeben, d.; 21 Augustus: K. Roubos—Dijk stra, d. CONCERT RUSSISCHE KERKZANG. Op Donderdagavond 26 Sept. 8.15 uur zal een koor van Russische zangers in de Bavo zingen. Dit is een zeldzame gelegenheid, het muzi kale gedeelte van den eeredienst der Russi sche kerk nader te leeren kennen. Wij veronderstellen, dat de toeloop- groot zal zijn. Over opzet en doel van dit concert is reeds geschreven in dit blad. Er wordt door het koor een tournée gehou den door heel ons land, evenals dit' plaats vond in Engeland en 'Zwitserland, waar de indruk overweldigend is geweest. Bij dien uitgang zal een collecte worden ge houden voor het Russisch Seminarie te Pa rijs, de Russische Christen-^tudentenvereeni- ging en de Wereldfederatie van Christen- Stud.-vereenigingen. In het „Aanbevelend Comité" hebben zitting genomen de heeren Jhr. Mr. Dr. A. Röell, Com missaris van de Koningin in de Prov. Noord- Holland, C. Maarschalk, Burgemeester der Gemeente Haarlem, Mgr. H. T. J. van Vlijmen; Bisschop der Oud-Katholieke Kerk Haarlem, Ds. C. H. Brandt, Pred. der Ev. Luth. Gem., Ds. W. Bijleveld, Pred. der Chr. Ger. Kerk, Mr. Joh, Enschedé, Heemstede, Ds. H. J. Kastein, Vcorg. Vez-een. v. Vrïjz. Hervormden, Ds. F. Ch. Krafft, Pred. Waalsche Gem., Jhr. C. J. A. Reigei*sman, voorz. Haarl. Bachvereeniging George Robert. Musicus, Organist der Groote of St. Bavokerk, Pr. P. A, E. Sillevis Smitt, Pred. der Geref. Kerk H. V., K. J. L Verzihout Secr.-Penn. Rusland-Actie Haarlem en Om streken, Ds. G. J. Waardenburg, Pred. Ned. Herv. Gemeente MILITAIRE AANBESTEDING. In de ïnfanteriekazerne is aanbesteed het maken van gebouwen van gewapend beton en de verrichtingen van bijkomende werk zaamheden in en nabij Den Helder. De ra ming was f 63.000. De laagste inschrijving van cle 43 inge komen biljetten was die van H. C. Geerdink te Usselo in Overijssel voor f 60.760 zee te kwaad. Als men den volgenden morgen wakker wordt en de drie studenten met iets van weemoed constateeren, dat de laatste dag van hun zeereis is aangebroken, zien zij door de patrijspoort van hun hut hoe de hori zon langzaam rijst en daalt. Herinneringen aan de Golf van Biscaye worden opgehald. Zal dat, wat zij daar beleefd hebben, zich hier. in de Golf van Lyon, nog eens herhalen? Het ziet er in derdaad naar uit. Volkers laat een kernach tige verwensching hooren en meneer Slivko- witsch in de bovenste kooi steunt en jammert, of zijn laatste uur geslagen is. Frissche lucht is nu hoofdzaak. Zij zien daarom van hun bad af en inderdaad: boven op het dek voelen zij zich, ondanks het slin geren van het schip als oude zeerobben. De andere passagiers schijnen zich minder snel aan de omstandigheden te kunnen aanpassen. Het dek der Toeristenklasse is althans vrij wel geheel verlaten en terwijl de mist al zijn krachten beproeft op het zonnezeil boven hen, biedt een beschut hoekje hun dan ook volop gelegenheid om eens rustig van gedach ten te wisselen over het probleem, dat Diesel zoo na aan het hart ligt. Hij heeft hen gisteren reeds deelgenoot ge maakt van het onaangename onderhoud dat hij met Nini gehad heeft. Zijn beide vrienden zijn thans van meening, dat de kwalificatie „Ezel" meer dan verdiend was. „Hoe kan je nu ook zoo stom zijn een jonge dame zoo iets te vragen", verwijt Snavel Chr. Oratoriumvereeniging. Uitvoering van Bach's „Hohe Messe". In de afgeloopen week belegde de C.O.V. in haar repetitielokaal in de Lange Margare- thastraat een vergadering. In zijn openingswoord schetste de voorzit ter, de heer P. M. van der Sluijs de moeilijk heden waarmede de oratoriumvereenigingen in dezen tijd te kampen hebben. Hij sprak het vertrouwen uit, dat indien alle leden zich eens gezind achter het bestuur blijven scharen, deze moeilijkheden voor de Haarlemsche C. O. V. niet onoverkomelijk zouden blijken te zijn, 1-Iij legde den nadruk op de belang rijkheid van het naderende concertseizoen waarin de C.O.V. haar zilveren jubileum hoopt te vieren en waarin onder meer een vertol king zal worden gegeven van de Hohe Messe van Bach. De dirigent, de heer Georg Robert gaf een uiteenzetting van de redenen welke er toe hadden geleid dit werk op het programma te plaatsen. Hij prees de leden van het koor ge lukkig. dat zij in de gelegenheid werden ge steld te mogen medewerken aan het vertol ken van een werk dat algemeen als het hoogtepunt van Bach's scheppende genie wordi erkend. Hij wekte de leden op" alle krachten in te spannen tot het welslagen van dit concert en het koor hiervoor zooveel mo gelijk te versterken. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken vw den heer F. O. Touber. die om gezondheidsredenen zijn mandaat ter beschik king moest stellen, werd gekozen de heer J. v. d. Hoef. Met algemeene stemmen werd een wijziging in het huishoudelijk reglement der vereeni ging' goedgekeurd, waarbij' de contributie dei- kunstlievende leden meer in overeenstemming werden gebracht met de eischen van den tegenwoordigen tijd. „ST. HUBRECHT" VIERDE FEEST. Tot besluit van de viering van het veertig jarig jubileum van den R.K. Bond van brood-, koek-, en banketbakkers, cacao-, chocolade en suikerbewerkers „Sint Hubrecht". afdeeling Haarlem werd Zaterdagavond in gebouw „St. Bavo" in de Smedestraat een feestavond ge geven. De aanwezigen en vooral de bestuurders en afgevaardigden van zusterverenigingen wer den door den voorzitter van de afdeeling, den heer H. Bijster hartelijk welkom geheeten. Hij zeide, dat het hem veel genoegen deed, dat zoovele leden bijeengekomen waren om op plezierige en waardige wijze het veertigjarig jubileum te vieren. Hij hoopte dat voortaan ook de vergaderingen zoo druk bezocht moch ten zijn. Vervolgens werd aan eenige leden, die vijf en twintig en veertig jaar lid van den bond waren en die Zondag, 15 September warén gehuldigd, een kistje sigaren aangeboden. Daarna begon men met .de afwerking van het feestprogramma. Het duo Buseh zorgde voor liederen en korte komische scènes als Olga van de Wolga en Liefde zoekt list, terwijl ook Santo met zijn clown Basta optrad. Tot laat in den nacht bleef men bijeen. DEV..A. R.A. De afd.. Haarlem van de V. A. R. A. houdt een ledenvergadering op Dinsdag 24 Septem ber. in café Brinkmann. De agenda vermeldt o.a.: mededeelingen en ingekomen stukken; omroeprapport eerste halfjaar 1935, bijzonderheden betreffende feestavonden en propaganda. Op Zondag 13 October wordt een „knal avond" georganiseerd in de Gem. Concertzaal. Op Dinsdag 17 Maart 1936 komt de groote ju bileum-revue in Haarlem. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING. Aan het verslag van den Gem. Dienst der Werkloosheidsbestrijding te Haarlem over 1934 is het volgende ontleend: In de itweede helft van 1934 verslechterde de toestand op de arbeidsmarkt zoodanig vooral door gebrek aan werkgelegenheid in de bouwnijverheid en de metaalindustrie dat het aantal ingeschreven werkloozen een nog niet gekende hoogte bereikte. Het gemiddeld aantal ingeschreven werk zoekenden bedroeg in December 1934: 6501 (5467 in December 1933). In 1934 werden 263 wei'kloozen 3 dagen per week tewerk gesteld bij werken, in werkver ruiming. uitgevoerd. De stijgende werkloosheid onder de jon geren deed het gemeentebestuur uitzien naar geschikte objecten, waaraan speciaal jeug dige werkloozen konden worden tewerk ge steld. Als een dezer objecten werd aangewe zen de verbetering van het Sportterrein aan de Van Oosten de Bruinstraat. Hier vonden sedert September 1934 een aantal jongeren tegen een zakgeld bezigheid, waarvan het moreele effect is te memoreeren, aldus het verslag. Gemiddeld waren 25 a 30 jongens tewerkgesteld, die 5 dagen (van 6 uren) per week werkten. Er werd wekelijks een zakgeld a f 2.75 verstrekt. Het aantal geplaatste arbeiders bij de werkverschaffing te Haarlem varieerde van 25 tot 60. Voor zoover de dienst der Werkloosheids bestrijding betreft werd aan steun verstrekt f 802.783 (in 1933: f 836.480). Aan onrechtmatig" genoten steun werd f 7467 teruggevorderd. Het aantal via den dienst gesteunaen bedroeg in Maart 1129 en in December 1706. hem. „En dan nog wel op een verdachtmaking van een zoo onbetrouwbaar individu als die Popodotschi!" valt Volkers hem bij. „Na onze ervaringen op de reis naar Malaga is toch wel gebleken, dat wij met dien vriend heel voorzichtig moet zijn!" „Dat weet ik allemaal wel", weert Diesel, wat heftig, af. „Maar begrijpen jullie'dat dan niet; ik moet toch eindelijk eens weten, wat ik aan Nini heb!" „Wat is dat nou?" vraagt Snavel ver baasd. „Wat je aan haar hebt? Maar man, wat gaat het jou nu eigenlijk aan, of zij haar brillanten koopt of dat zij ze zich door deze of gene cadeau laat doen?" Nu wordt het Diesel toch al te bar. „Ik ge loof, dat de kwalificatie „Ezel" nu langzamer hand ook op jullie van toepassing wordt", zegt hij gemelijk. „Aha raadt Volkers, „heb je dan ern stige bedoelingen?" „Ernstige bedoelingen Diesel haalt de schouders op, alsof hij die uitdrukking wat al te antiek vindt. „Ik mag Nini graag en der halve wensch ik te weten, waar ik aan toe ben. 't Een of het ander: of ze is zoo gefortu neerd. dat ik in haar oogen niet veel anders ben dan het bekende mopshondje, dat de maan aanblaft, of die Popodotschi heeft ge lijk. Zien jullie een andere mogelijkheid?" Neen die zien de beide anderen ook niet. Slechts op dit eene punt zijn zij het volkomen met elkaar eens, dat hier aan boord een of, GEEN VERANDERING IN DE TILBURGSCHE STAKING TILBURG, 23 Sept. (A.NP.) Hedenmorgen was in de staking te Tilburg nog geen veran dering gekomen. Het aantal stakers bedroeg ook nu 4274. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) ode klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 23 September 1935 Hooge Prijzen f 2000.— 9037 f 1000.— 6804 10467 I" 400.— 803 2108 7577 9689 10526 13961 18870 f 200.— 659 2748 3608 9020 13226 18133 18369 f 100.— 619 3181 3689 5342 7513 9590 11536 11988 13921 17311 17567 18731 19055 19077 19363 19962 Prijzen van 70. 474 491 560 599 854 882 998 1110 1267 1336 1340 1471 1822 1825 1850 1929 2044 2138 2171 2405 2525 2681 2699 2955 3020 3048 3092 3108 3120 3175 3262 3335 3372 3385 3457 3657 3809 3891 4029 4213 4323 4816 4892 4963 5055 5116 5170 5254 5343 5771 5777 5798 5873 5930 5995 C064 6089 6159 6168 6357 6383 6454 6471 6607 6677 6681 6686 6816 6862 7470 7606 7673 7903 7996 8045 3243 8511 8567 8568 8532 8768 8930 8934 8992 9212 9336 9409 9530 9566 9722 9797 9889 9837 9941 10115 10247 10311 10687 10741 10828 10841 10921 10937 10985 11164 11264 11277 11279 11294 11321 11587 11911 12020 12022 12063 12198 12463 12464 12493 12706 12794 12897 13033 13128 13175 13292 13293 13343 13349 13571. 13574 13625 14007 14135 14165 14227 14368 14418 14452 14496 14566 14607 14G86 14773 14S21 14837 15168 15227 15252 15660 15679 15879 15915 16012 16023 16125 10197 16266 1G566 16626 16966 17020 17092 17111 17368 17369 17397 17458 17499 17520 17693 18u33 18101 18107 18510 18541 18604 18695 18753 18800 18978 19068 19152 19262 19327 19598 1S804 19941 20034 20154 20312 20325 20329 20407 20456 20460 20461 20462 20615 20865 Nieten 10 19 20 50 61 120 138 170 186 291 300 328 371 431 463 577 582 586 596 597 602 654 682 693 707 750 782 796 843 849 867 876 883 888 906 980 1015 1021 1057 1087 1151 1160 1163 1181 1201 1221 1246 1271 1295 1324 1339 13S9 1403 1414 1434 1451 1453 1468 1518 1634 1637 1647 1650 1678 1726 1845 1871 1937 1942 1951 1952 1987 2055 2081 2093 2143 2195 2218 2221 2230 2283 2390 2393 2421 2422 2429 2485 2491 2502 2504 2532 2671 2696 2697 2710 2714 2734 2767 2772 2799 2815 2321 2831 2835 2885 2952 2978 2998 3018 3022 3026 3098 3111 3144 3156 3170 3177 3207 3281 3301 3307 3313 3325 3352 3368 3384 3402 3417 3422 3429 3445 3471 3500 3623 3634 3645 3646 3653 3692 3750 3790 3807 3816 3819 3832 3850 3860 3861 3930 4014 4070 4106 4134 4136 4192 4196 4206 4223 4261 4234 42S9 4349 4356 4376 4408 442S 4456 4520 4526 4585 4586 4597 4626 4635 4662 4667 4708 4870 4924 4941 4983 5005 5040 5143 5144 5154 5174 5186 5220 5225 5284 5294 5306 5318 5330 5344 534S 5347 5418 5514 5522 5528 5550 5559 5571 5740 5769 5846 5903 5913 5948 5988 5989 6011 6053 6086 6097 6.102 6118 6197 6236 6237 6238 6249 6333- 6379 6419 6444 6459 6532 6578 6610 6663 6728 6733 '6757 6797 6827 6836 6857 6864 6873 6918 6936 6842 6996 7114 7190 7200 7231 7261 7367 7407 7413 7417 7435 7475 7497 7502 7519 7569 7623 7647 7695 7724 7728 7737 7763 7850 7954 8004 8015 8034 8052 8064 8077 8088 8101 8138 8163 8200 8245 8256 8283 8288 8293 8398 8400 8418 8436 8463 8476 8510 8521 8523 8530 8545 8581 8583 8589 8678 8702 8715 8779 8794 8821 8882 8909 8933 8942 8999 9015 9104 9107 9132 9136 9190 9213 9222 9266 9299 9320 9321 9325 9427 9459 9477 9488 9534 9557 9657 9660 9677 9740 9793 9844 9960 10006 10032 10037 10059 10068 10076 10102 10118 10153 10220 10221 10230 10235 10251 10257 10272 10303 10312 10336 10408 10444 10455 10535 10538 10595 10672 10705 10707 10718 10724 10746 10789 10816 10848 10868 10874 10S77 10908 10912 10975 10994 11019 11100 11126 11128 11165 11187 11222 11251 11254 11258 11284 11334 11403 11420 11437 11460 11512 11517 11535 11570 11605 11623 11637 11648 11671 11680 11727 11737 11776 11787 11838 11879 11881 11886 11913 11915 11941 11976 12046 12049 12076 12164 12199 12211 12225 12234 12236 12251 12291 12303 12326 12354 12372 12442 12469 12481 12485 12486 12499 12545 12554 12575 12582 12587 12625 12649 2655 12701 12912 12925 12978 13028 13059 13065 13130 13165 13199 13214 13222 13249 13277 13298 13312 13350 13357 13358 13414 13417 13507 13541 13588 13595 13596 13607 13682 13702 13707 13754 13870 13887 13906 13908 13931 13960 13975 14076 14142 14201 14216 14221 14236 14280 14290 142 92 14355 14369 14484 14494 14517 14541 14572 14589 14593 14658 14665 14699 14721 14734 14745 14749 14760 14793 14S23 14838 14843 14958 14963 14967 14987 15005 15008 15047 15076 15078 15201 15217 15219 152S7 15294 15360 15362 15385 15460 15471 15524 15537 15573 15594 15671 15714 15727 15761 15796 15388 15891 15963 15971 15S93 16052 16081 16093 16103 16108 16116 16229 16269 16282 16288 16333 16346 16375 16397 16455 16515 16554 16563 16598 16608 16621 16663 15675 16714 16780 16788 16814 16833 16837 16838 16848 16894 16908 16964 16965 16S91 17129 17162 17175 17202 17214 17234 17302 17303 17324 17347 17434 17463 17464 17465 17500 17502 17507 17623 17338 17639 17656 17659 17756 17774 17814 17869 17926 17962 17977 17999 18029 18056 18070 18118 18178 18214 18217 18247 18318 18328 13341 18379 13104 18435 18454 18473 18478 18486 18562 18576 18656 18714 18726 18749 18772 18814 18822 18841 18884 18961 18963 18988 19003 19024 19027 19054 19061 19225 19246 19270 19308 19311 19317 19328 19433 19440 '19459 19519 19586 19597 19632 19636 19646 19650 19687 19716 19771 19800 1980S 19815 19823 19827 19837 19871 19.948 19949 20035 20062 20092 20113 20166 20199 20209 20281 20301 20313 20327 20332 20354 20383 20397 20427 20481 20482' 20516 20532 20538 20584 20598 20600 20603 20662 20703 20712 20724 20759 20377 20882 20390 20910 20923 20924 20371 ander complot wordt gesmeed, dat tegen Nini Collijn persoonlijk of tegen haar diamanten gericht is en dat de Notenkraker, madame Manescu en nog een of andere derde persoon daarbij de hand in het spel hebben. En bo vendien zijn zij unaniem van oordeel, dat daartegen iets moet worden gedaan. Ten slotte komen zij overeen den kapitein van hun vermoedens en ontdekkingen in kennis te stellen. Diesel wordt als afgevaardigde naar hem toegestuurd. Hij vindt hem aan het ontbijt in zijn ruime, lichte hut boven op het sloepen- dek, waar alle trappen voorzien zijn van het bordje „Verboden toegang". Hij is verrast, als hij Diesel plotseling voor zich ziet staan. Als hij hem een stoel heeft aangeboden, luistert hij vriendelijk en ge ïnteresseerd naar hetgeen de jonge passagier uit de Toeristenklasse op het hart heeft, maar als Diesel aan het eind is van zijn verhaal, blijkt het niet zoo heel veel indruk op hem te hebben gemaakt. „Ik ben zeer erkentelijk voor uw vrien delijke bemoeiingen en voor het vertrouwen, dat u in mij stelt", zegt hij. maar men hoort aan zijn toon. dat dat slechts een phrase is. „Het is inderdaad juist, dat wij waardevolle sieraden aan boord hebben, maar die zijn zoo veilig opgeborgen, dat. zelfs al zouden een of meer onbevoegden trachten deze in hun bezit te krijgen, een dergelijk plan reeds bij voorbaat tot mislukking gedoemd is". (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2