UIT HET BUITENLAND THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Programma D I N S D A O 24. S E P T E M B E R 1935 H A A EL E M'S I) AG g'E AD 4 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Het secretariaat van den Volkenbond heeft Maandagavond den volledigen tekst gepubli ceerd van de voorstellen, -welke de commissie van vijf op 18 September heeft voorgelegd aan de vertegenwoordigers van Abessynië en Italië De voorstellen_ gaan uit van de stelling, dat het de taak der commissie is een basis voor onderhandelingen te vinden, welke berust op het principe van de onafhankelijkheid en ter ritoriale onschendbaarheid en veiligheid van alle staten-leden van den Volkenbond. Aangezien voor alle leden van den Volken bond rie verplichting bestaat de onafhanke lijkheid der andere leden te eerbiedigen, moet ieder plan tot hulpverleening te voren de toe stemming van de Abessynische regeering heb ben verkregen. Voor de bestuurshervorming zouden buiten landsche deskundigen naar Abessynië moeten worden gezonden met' de opdracht een corps politie en gendarmerie te vormen. Essentieel moet dit corps iri het ge- heele rijk waken voor de ten uitvoer legging der bestaande of tot stand te brengen wetten welke de slavernij zouden moeten verbieden of bestraffen. Het dragen van wapens door personen, die niet tot het gewone leger of politie of gendarmerie behoo- ren zou aan nauwkeurige voorstellen moeten worden onderworpen. Voorts zou deze politie tot taak moeten krij gen de beveiliging van de steden, waar Euro peanen wonen, n.l. te Addis Abeba, Diredoea en Harrar, voorts de handhaving van de vei ligheid in de landbouwdistricten, waar Euro peanen in grooten getale wonen en waar het plaatselijke bestuur niet voldoende is georga niseerd om zelf voldoende steun te verleenen. Ten slotte zou deze politie de orde moeten handhaven aan de grenzen van het Rijk en de naburige gebieden moeten beschermen tegen overvallen. De buitenlanders zullen de mogelijkheid moeten verkrijgen deel te nemen aan den op bouw van het economische leven des lands. Te dien einde moeten de kwesties van het groot grondbezit, den mijnbpuw, zoomede de uitoefening van de commercieele en indus- trieele activiteit, worden geregeld. Op het gebied van den buitenlandschen handel moet de voorziening worden getroffen van economische gelijkstelling met de voor waarde van wederkeerigheid. Er zullen ver bindingswegen en een modern stelsel poste rijen, telefonie en telegrafie in het leven moe ten worden geroepen. Op het gebied der financiën wordt in de voorstellen, behalve in de invoering van een modern begrootings- en belastingsysteem en de instelling van monopolies van staatswege, voorzien in de bestudeering van de kwestie der leeningen. Het geheele buitenlandsche personeel zou moeten worden benoemd in overleg tusschen den Volkenbond en den keizer van Abessynië. De opperste vertegenwoordiger van den Vol kenbond moet zoo dikwijls als noodig is, doch minstens éénmaal per jaar rapport uitbrengen aan den Volkenbond. Met het oog op de moeilijke taken wil de commissie van vijf het plan voorloopig vast stellen voor den duur van vijf jaren, doch na 5 jaren zal het door den Volkenbondsraad kunnen worden hei-zien, opdat rekening zal kunnen worden gehouden met de intusschen opgedane ondervinding. Ten slotte refereeren de voorstellen aan bij zondere Italiaansche belangen. Verklaard wordt, dat de vertegenwoordigers van Frank rijk en Engeland de commissie van vijf heb ben medegedeeld, dat hun regeeringen be reid zouden zijn als bijdrage tot een vreed zame regeling van het Italiaansch-Abessyni- sche geschil zekere gebiedswijzigingen tus schen Italië en Abessynië te vergemakkelij ken en te dien einde eventueel Abessynië in de buurt van de kust van Somaliland zekere of fers te brengen. De vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland hebben de commissie van vijf bovendien medegedeeld, dat hun re geeringen ongeacht de tegenwoordige rechts positie voor de behandeling van vreemdelin gen en den buitenlandschen handel, bereid zijn Italië een bijzondere interesse toe te ken nen bij de economische ontsluiting van Abes synië. Dienovereenkomstig zouden genoemde regeeringen het sluiten van economische over eenkomsten tusschen Italië en Abessynië toe juichen, mits de belangen worden gegaran deerd, welke Frankrijk en Engeland bij de geldende verdragen zijn toegekend. De Abessynische gedelegeerde vei-klaarde tegenover den correspondent van Havas: ..Mijn regeering heeft medegedeeld, dat zij de voorstellen van de commissie van vijf aanvaardt. Zij aanvaardt deze in denzelfden vorm. als waarin zij haar werden voorgelegd, namelijk als basis voor verdere onderhande lingen, Wij stellen ons met name voor de wijze, waarop zij zullen worden toegepast, nader te bespreken". Een andere woordvoerder der Abessynische regeering zeide naar de Tel. meldt met be trekking tot Mussolini's eisch in zake grond gebied ten Westen van Addis Abeba ter ver binding van Eritrea met Italiaansch Somali land: ..Het is belachelijk. Mussolini verwacht, dat de keizer de rijkste provincies van zijn land met hun vruchtbare vlakten en pla teaux. waar de koffie zelfs in het wild groeit, en gebieden, welke rijk zijn aan goud, pla tina en andere kostbare metalen, aan hem overdraagt als prijs voor den vrede. Het eenige grondgebied, dat wij bereid zijn tegen contante betaling af te staan, is de provincie Ogaden met x4ussa, op voor waarde, dat de reconstructie en moderni seering van het land geschiedt onder» toe zicht van buitenlandsche adviseurs, wier be noeming door den keizer moet worden goed gekeurd. Dit aanbod werd enkele weken ge- De tekst van de voorstellen der Commissie van Vijf ge publiceerd. Hoe men aan de Italiaansche belangen tegemoet wil komen. Abessynië aanvaardt de voorstellen en acht de tegenvoorstellen van Mussolini belachelijk. De Negus bereid de provincie Ogaden af te staan. leden, tijdens de besprekingen der drie mo gendheden. gedaan en is nog steeds van kracht. Wij zijn ook bereid, toe te staan, dat Italië een spoorweg aanlegt, welke zijn kolo niën verbindt, en wei op dezelfde basis als de Fransche spoorlijn naar Djiboeti, doch territoriaal zal er ten aanzien van dezen spoorweg van geen concessie sprake mogen zijn en evenmin van economische zones of speciale politieke privileges. Gevaarlijke diefstal uit Hon- gaarsche Universiteit. Met cholera ingeente konijnen gestolen. Twaalf konijnen, die ingeënt waren met het virus van cholera en andere ziekten zijn ge stolen uit het laboratorium van de Pees-Uni versiteit, volgens uit Hongarije ontvangen be richten, aldus een A N P. bericht. De univer siteit heeft door middel van berichten in de dagbladen de dieven gewezen op de mogelijke gevolgen van hun daad en hun verzocht de dieren terug te geven, met de belofte, dat dan geen vragen gesteld zouden worden. Italië. Fascistische massa-mobilisatie gaat door. Het A.N.P, meldt uit Rome: Zoowel te Rome als in alle andere deel en van Italië is thans alles gereed voor de groo- te fascistische massa-mobilisatie, die Musso lini heeft aangekondigd en die zal gelden voor de fascistische organisaties en practisch voor de geheele buigerij. In alle steden en dorpen weet men reeds nauwkeurig, waar heen men zich moet begeven, wanneer het sein komt. Het signaal tot de mobilisatie zal niet al leen worden aangekondigd door tamboers en door het luiden der klokken, doch ook d:?>- de sirenes, die driemaal zullen loeien met een tusschenpoos van één minuut. De eerste maal zal de sirene vijf minuten achtereen loeien en met een tusschenruimte van één minuut nog tweemaal drie minuten. Op de voornaamste pleinen in de groote steden zijn vandaag luidsprekers aangebracht om de bevolking de noodige instructies te kun nen geven, zocdat men de mobilisatie thans elk oogenblik verwacht. Betere verstandhouding met Engeland? De Engelsche ambassadeur te Rome Drum mond heeft in een onderhoud met Mussolini, dat bijna een uur duurde, een persoonlijke boodschap van Sir Samuel Hoare aan den Duce overhandigd, aldus meldt Reuter. Het schijnt dat het lange en vriend schappelijke onderhoud mag worden op gevat als een nadere aanduiding van de ingetreden ontspanning in de Italiaansch Engelsche betrekkingen. Amerika. Een bureau voor controle op wapenen en munitie. Het staatsdepartement heeft bekend ge maakt, dat een bureau voor controle over wapenen en munitie zal worden ingesteld onder leiding van Walton Moore en Joseph Green. Dit bureau zal een onderdeel uitma ken van de commissie voor munitie-con trole, die in het leven geroepen is door het besluit inzake de neutraliteit, welke com missie onder voorzitterschap van staatsse cretaris Huil vandaag haar eerste zitting zal houden. Deze zitting zal gewijd worden in hoofdzaak aan het definieeren van begrip pen als „het uitbreken van oorlog" e.d. Ver der zal moeten worden bepaald, welke goe deren en grondstoffen geplaatst zullen moe ten worden op de lijst van „oorlogsartike len". die eventueel zouden vallen onder een verplicht embargo. Het verluidt volgens het A.N.P. dat reeds een groote mate van overeenstemming be reikt is over de definieering van deze be grippen en dat nog slechts gewacht wordt op de goedkeuring van president Roosevelt. Zelfs wordt gezegd, dat zoo noodig een kwar tier nadat de president het uitbreken van een oorlog bekend zou hebben gemaakt, de controle-instantie in werking zou kunnen treden. Zestien nachten het slapen belet. Bertliold Jacob vertelt. De Parijsche editie van de New York Herald Tribune meldt, dat de journalist Berthold Jacob bij monde van zjjn vrouw de volgende verklaring aan de journalisten heeft afge legd: Ik werd niet zoo slecht behandeld als an dere gevangenen. Gedurende de eerste zestien nachten werd ik opgesloten in een helverlichte cel met mijn handen voor mij gebonden. Twee cipiers die op den drempel van de cel stonden, beletten mij te slapen. Dit alles werd gedaan om mij te intimideeren en mijn geest kracht te breken. Deze marteling had echter geen succes. Mijn beproevingen kwamen ten einde, zoodra de openbare meening ter wereld druk begon uit te oefenen op de Duitsche re geering". Campbell Black terecht. Zijn toestel door brand vernield. Campbell Black, de winnaar van de Mel bourne-race die thans een vlucht Londen— Kaapstad had ondernomen en sedert Zondag ochtend vermist werd. bevindt zich met zijn metgezel in veiligheid. Maandagmiddag kwa men de beide piloten onverwachts op kamee- len de 130 mijlen ten Noorden van Khartoem gelegen stad Kaboesjia binnenrijden. Zij ver telden, dat hun vliegtuig, de „Boomerang", Zondagochtend ten Westen van Kaboesjia was verongelukt en door brand vernield. Zij hadden evenwel tijdig kans gezien een parachutesprong te wagen, waarbij zij goed neerkwamen langs den Westelijken oever van den Nijl. (A.N.P.) DRIE ARRESTATIES NAAR AANLEIDING VAN HET SPOORWEGONGELUK IN DRESDEN-NEUSTADT. Uit Dresden: Volgens een mededeeling van de politie, zijn in verband met het spoorweg ongeluk in Dresden-Neustadt de leider der rangeer-werkzaamheden, de machinist en de stoker van den leegen. goederentrein na een uitvoerig verhoor voorloopig gearresteerd en ter beschikking gesteld van de justitie. Gemeenschappelijke Grieksch- Turksche vlootmanoeuvres? Onder commando van den Griekschcn admiraal. STAMBOEL. 23 September. Naar reeds gemeld is, zijn Vrijdag een Grieksch vloot- eskader en een eskader Grieksche militaire vliegtuigen voor een bezoek aan de Turksche vloot in de Dardanellen aangekomen. In de Turksche bladen wordt thans medegedeeld, dat in de eerstvolgende dagen gemeenschappelijke manoeuvres gehouden zullen worden, waaraan de Turksche vloot en de in de Dardanel len liggende vliegtuigen en oorlogs schepen zullen deelnemen. Het opper commando bij deze oefeningen is in handen van den Griekschen admiraal, die zijn vlag zal doen hijschen op den Turkschen slagkruiser „Yawoets". Ook is het mogelijk, dat twee Roemeensehe torpedobooten aan de oefeningen zul len deelnemen. Kellogg treedt af als rechter bij het Permanente Hof. Reutor meldt uit Genève: Frank Kellogg, de Amerika arische rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's Gravenhage, is als zoodanig af- getreden In zijn schrijven aan het Volkenbondssecre tariaat zegt Kellogg, dat de omstandigheden het hem onmogelijk maken regelmatig deel te nemen aan de zittingen van het Permanente Hof. Voorts constateert hij, dat hij de betee- kenis van het Hof op het gebied van de rege ling der internationale betrekkingen ten zeer ste heeft gewaardeerd. Het is de wensch van Kellogg verder mede te werken aan den voor uitgang van de regeling van internationale geschillen door arbitrage, aangezien de aard dezer regeling hem van zeer groote beteeke- nis voorkomt met het oog op de handhaving van den wereldvrede. Pleidooi voor den vrijhandel. Nederland steunt te Genève de Fransche voorstellen. Tijdens de zitting van de tweede commissie van de Volkensbondsvergadering is gisteren het woord gevoerd door den Nederlandschen gedelegeerde mr. W. M. van Lanschot. Deze verklaarde, dat de Nederlandsche regeering instemt met de voorstellen van den Franschen gedelegeerde, behelzende stabilisatie der va luta's en geleidelijke terugkeer tot den vrij handel. Ten aanzien van de clearingpolitiek zeide spreker, dat Nederland op het oogenblik ver plicht is deze politiek te blijven volgen, doch dat de regeering het met tegenzin doet. Zij hoopt op terugkeer van de vrijheid in den inter nationalen ruil en zal gaarne tot het bereiken van dit doel met andere staten samenwerken. Verder pleitte de heer Van Lanschot voor het instellen van"eenonderzoek ter Verkrij ging van meer rechtszekerheid bij interna tionale leeningen. Anderzijds zal Nederland de goudwaarde van den gulden stabiel houden. VARKENSHANDELAREN ZIJN ONTEVREDEN Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Varkenshandelaren heeft zich ge wend tot den Minister van Landbouw en Vis- scherij met het verzoek maatregelen te willen nemen tegen het handeldrijven met varkens door zaakvoerders der Veehouderijcentrale. Hierdoor ontstaat er een déloya-le concurren tie tegenover de particuliere varkenshande laren. BAKFIETSEN OP HOOFDVERKEERSWEGEN. In verband met de jongste wijziging van het Motor- en Rijwielreglement waarbij o.m. de bakfietsen (rijwielen op meer dan twee wie len, ingericht voor goederenvervoer) met in gang \an 7 October a.s. bij duisternis moeten zijn voorzien van twee wit licht uitstralende lantarens aan de voorzijde, meent de K.N.A.C.. omdat haar blijkt, dat zulks niet algemeen bekend is erop te moeten wijzen, dat bakfiet sen zonder motor zijn ondergebracht in de rubriek „rij- en voertuigen, geen motorrij tuigen of rijwielen zijnde". Rijbanen van we gen, welke dus voor bespannen voertuigen en handkarren niet openstaan, als daar zijn de nieuwe Rijkswegen van 's Gravenhage na ai- Delft, DelftOverschie, IJsselmondeZwijn- drecht enz. zijn dus ook voor bakfietsen ver boden. De bakfietsen moeten in deze gevallen van de „oude wegen" gebruik maken. Veertienjarige candidate voor den Griekschen troon. Prinses Alexandradochter van koning Alexander I. (Van onzen Weenschen correspondent). WEENEN, 20 September. Zware stormen jagen over de aarde, onheil spellende onweerswolken pakken zich bijeen, hier schijnt een verschrikkelijke en gruwe lijke oorlog haast onvermijdelijk, ginds dreigt een bloedige revolutie uit te breken, daar weer is het druk aan het gisten en is het best mo gelijk, dat er een heftige burgeroorlog op komst is, en in Griekenland is men van plan van de republiek weer eens een koninkrijk te maken. Het is reeds bijna zoo goed als zeker dat ex-koning George II weer op den troon terug zal zitten, waarop hijzelf en zijn jongere broer en zijn vader en zijn grootvader gezeten heb ben. De dynastie van Sleeswijk-Holstein-Son- cerburg-Glücksburg heeft nog niet langen tijd in Griekenland geregeerd. Ex-koning George's grootvader. George I, was de eerste Grieksche koning uit dit huis. Hij was een Deensche prins, die oorspronkelijk Wilhelm heette, een zoon van koning Christiaan IV van Denemar ken. Met de hulp van Engeland, Frankrijk en Rusland werd hij in 1863 als George I op den Griekschen troon gezet. Gedurende een halve eeuw heeft hij zijn scepter over zijn Helleen- sche onderdanen gezwaaid, totdat hij in 1913 te Saloniki vermoord werd. Zijn zoon en op volger Constantijn, die met de Pruisische prin ses Sophie, een zuster van keizer Wilhelm II van Duitschland getrouwd was, werd drie maal van zijn troon gejaagd. Hij trachtte zijn land gedurende den wereldoorlog neutraal te hou den, hetgeen tegen den zin van de geallieerden was. Toen hij in Juni 1917 van zijn troon be roofd was, verliet hij Griekenland met zijn oudsten zoon, kroonprins George, die den titel van hertog van Sparta droeg is het niet, alsof ge het oude Hellas van Homerus en van de Olympische Spelen, van de Pythia te Del phi en van Leonidas en van Demosthenes en van de hegemonische oorlogen voor Uw gees tesoog ziet herrijzen? Want die kroonprins George was een vriend van de centrale mo gendheden. Ex-koning Constantijn begaf zich naar Zwitserland. Zijn opvolger was een jon gere zoon Alexander I„ die pas vierentwintig jaar telde, toen hij den troon besteeg. Venize los, des jongen konings eerste minister en in vloedrijkste raadsman, wist er voor te zorgen, dat Griekenland den centralen mogendheden den oorlog verklaarde. Een kwart millioen Grieksche soldaten rukte in den zomer van 1918 Macedonië binnen, en het duurde niet lang, of Bulgarije moest zich overgeven. Koning Alexander I is op eigenaardige wijze om het leven gekomen. Hij werd in het park van zijn slot Tatoi op den 4en October 1920 door een aap gebeten, die plotseling van den tak van een boom op de honden was gespron gen, die den koning vergezelden. De koning wilde zijn honden tegen den aap verdedigen, de aap beet hem en drie weken later stierf de zevenen twintigjarige monarch aan bloedver giftiging. Men trachtte nu een nog jongeren broeder van den koning, prins Paul, op den troon te krijgen, doch deze in Zwitserland vertoevende negentienjarige jongeling wees het aanbod van de hand, erop wijzende, dat zijn vader Constantijn en zijn oudste broer George nooit afstand gedaan hadden van hun rechten op c^en troon. Er werd een volksstemming ge houden en koning Constantijn werd nog vóór het einde van het jaar teruggehaald en werd nu weer in zijn oude koninklijke waardigheid hersteld. In September 1922 brak in Athene een revolutie uit, Constantijn werd weer eens van den troon gejaagd en nu werd zijn oudste zoon als George II de monarch. Vier maanden later stierf de verdreven Constantijn in Italië. De toestanden in den lande waren niet zeer rustig, in October 1923 verzocht generaal Pan- galos den koning het land te verlaten en in Maart 1924 werd in het Grieksche parlement de republiek geproclameerd. Ex-koning George II, die eerst een poos in Boekarest gewoond heeft hij was met een Roemeensehe prinses, Elisabeth, en zuster van den huidigen koning Carol, gehuwd, van welke hij op den 6en Juli 1935 gescheiden is en die zich vervolgens hoofdzakelijk te Londen op hield, waar hij veel vrienden heeft, is niet de éénige pretendent voor den troon. In het bui tenland weet men over het algemeen nog niet. dat er nog een andere candidaat. of liever ge zegd een candidate is, want dit is een veer tienjarig meisje, Alexandra geheeten. Zij is een dochter van koning Alexander I en zij is pas na den dood van haar vader geboren. De jonge vorst had ongeveer een jaar vóór zijn dood een geheim huwelijk gesloten, waarbij Venizelos als getuige gefungeerd heeft. De uit verkorene zijns harten was Aspasia Manos, een dochter van een Griekschen overste, die stalmeester aan het hof van Alexander's vader, koning Constantijn, geweest was. Uit deze echtverbintenis, die kerkelijk ingezegend was, is prinses Alexandra ontsprotem Toen zij het eerste levenslicht aanschouwde, was haar ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. En nu zul je weer eens kunnen opmerken, hoe Thijs altijd op het gevaarlijke moment zijn verstand weet te gebruiken. Want met deze flescli, dat begrijpt hij heel goed, kan hij den toovenaar wel klein krijgen. Voordat Abierebom tijd heeft om den toestand te overzien, heeft het leepe beertje de flesch al aan zijn mond gezet en er op geblazen Wat er nu gebeurt kun je op het plaatje zien. Onder gesis en gebruis begint het lichaam van den toovenaar ineens te smelten en voordat Thijs het beseft is Abierebom al in een nevelspook veranderd! Alleen het kalotje op zijn hoofd is hetzelfde gebleven. „Het is gedaan met je heerschappij, Abierebom!" zegt Thijs, als hij van zijn verbazing bekomen is. grootvader Constantijn alweer koning. Maar het volk was van den dooden, jongen koning" Alexander blijven houden, onder wiens regee ring Griekenland Smyrna en de eilanden in de AegaeLsche Zee en Thracië en Adrianopel veroverd had. Onder Constantijn hebben de Grieken in hun strijd tegen de Turken Klein- Azië verloren. Toen George II na slechts iets langer clan een jaar geregeerd te hebben met zijn echt- genoote en zijn volgelingen het land verliet, kon zijn jeugdig nichtje Alexandra met haar moeder in een villa aan den Piraeus blijven wonen. Er is een sterke strooming, ook in regee- ringskringen, welke Alexandra tot koningin wi! verheffen. In de eerste plaats was haar vader Alexander bijzonder populair en houdt men zijn nagedachtenis hoog in eere. In de tweede plaats heeft het meisje' voortdurend temidden van een Grieksche omgeving en te midden van het Grieksche volk vertoefd *.n is zij in Griekenland opgegroeid en houdt men van het meisje en heeft men een stillen eer bied voor haar en haar moeder. En in de derde plaats en deze reden is misschien doorslag gevend, daar zij van een meer realistischen aard is is Tsaldaris een buitengewoon sterke persoonlijkheid, wiens aanzien in den laatsten strijd tegen Venizelos enorm toegenomen heeft. Hij bezit het vertrouwen van een groot gedeelte van het volk. En wanneer Alexandra koningin zou worden, zou Tsaldaris zeer zeker wel als regent of minstens als lid van een re- gents chapsraad de teugels van het bewind in handen blijven houden. Waarmede ook alweer velen, waaronder natuurlijk Tsaldaris zelf ook, tevreden zouden zijn. W. M. BEKAAR. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 f met garantie, pijn- _loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. MedJ WOENSDAG 25 SEPTEMBER. 1935. HILVERSUM, 1875 M. V.ARA-uitzending. 8.C. Steyn (orgel) en H. Wiggelaar (viool). 8.30 Gram.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedrijven: XX-ensemble o.l.v. C. Steyn m.m.v. T. Jonker (zang) en Mr. R. v. d. Heide (lezing). 11.RVU. Kniples. 11.30 Vervolg uitzending van 10.15: Strijk orkest o.l.v. E. Walis 12.— Gram.pl, 12,30 De Notenkrakers. 1.Gram.pl. 1.151.45 E. Walis en zijn orkest. 2.Voor de vrouw. 2.15 Fantasia o.l.v. E. Walis m.m.v. B. van Dongen zang. 3.Voor de kinderen. 5.30 Vara- orkest o.l.v. H. de Groot. 6.30 RVU.. Dr. G. Stuiveling: De breuk tusschen '80 en de Nieuwe Gids". 7.Sportuitzending. 7.15 Ver volg orkestconcert. 8.S. O. S.-berichlen. Nieuwsberichten. Vara-varia. 8.15 Gram.pl. 8.30 „Brief in Schemer", van Heyermans. M.m.v. Mevr. E. de Boervan Rijk en Jan Musch. 9.Pianorecital door R. Lanes. 9.30 Uit het Gebouw K. en W.. Den Haag: „Hoe gaas' es",revue,. Muzikale leiding: G. van Weezel. 10.30 Gram.pl. 11.15—12.00 De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. HILVERSUM, 301 M. NCRV-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. L. v. d. Wolf. 11.00—12.00 M. F. Jurjaanz (orgel) en mej. D. Mijnhout (zang). 12.15 Gram.pl. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gram.pl. 3.00— 3.45 Gram.pl. 4.00 Hendriks Trio. 5.00 Kinder uur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan 7 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Gram.pl. 7.45 Lezing in verband met de Anti- Lawaai-Week. 8.— Berichten. 8.05 Kerkliede ren d. h. Kerkkoor van de Duss. Orth. Theol. Hoogeschool te Parijs o.l.v. Ivan Denissow. 9.Voor jonge menschen. 9.30 Orgelconcert J. Zwart (om 10.00 Berichten). 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Gauserie 11.20 Gram.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac Lean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Gram.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Pianorecital Ivy Parkin. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o. l. v. R. Austin m.m.v. H. Perkin (piano). 5.05 Western Studio orkest o.l.v. Fr. Thomas 5.35 B.B.C. Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.50 Cembalomuziek 7.10 en 7.25 Lezing. 7.50 Alfredo-Campoli-Trio. 8.20 Bachconcert. B.B.C.-Symphonie-orkest en solisten o.l.v. Sir Henry Wood. 10.Berich ten. 10.30 Reportage uit Boedapest. 11.— Piano-recital E. Mitchell. 11.20—12.20 Sydney Kyte en zijn Band RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 8en.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche. 6.10 Gram.pl. 8,20 Harprecital M. Kalm. 9.05 „Le faiseur", spel van Baizac. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12,20—2.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20— 5.20 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. 5.20—5.50 Gram.pl. 8.35 Voordracht met muzik. illustra tie. 9.35 IJslandscne muziek. 10.35 Kamer muziek. 11.15—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 11.05 Zang. 11.40 Pianorecital 12.20 Omroeporkest en Emdé-orkest. 2.35 Gram.pl. 4.20 Zang. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud en solisten. 7.20 Liszt-concert. 8.35 Uit Berlijn: Rijksuitzending: Auslandsdeut- sche Jugend. 9.05 „Soldaten, Kameraden!", gevar*. programma. 10.5012.20 Omroeporkest o.l.v. Kühn en solisten. ROME 421 M. 9.Radiotooneel. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Max Alexy's orkest. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Zang en piano. 6.35 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.10 en 7-35 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Salonorkest o. 1. v. Walpot. 10.3011.20 Dansmuziek. 4.84 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gra.m.pl. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.05 Vioolrecital. 8.20 Symphonieconcert o;l.v. André. 10.3013.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6