ONZE EERSTE-KLASSERS IN T VELD KON. NED. VOETBALBOND De wedstrijden van Storm vogels ongeldig/ H.F.C.-D.H.C. (4-2) Haarlem-V. S. V. (0-1) H. B. S.-R. C; H. (2-4) Stormvogels-D. W. S. (7-1) DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS M A'S ND AG 30 SEPTEMBER '1935 H "AAR EE M'S DA'GBCAD 6 .Van der Lugt ongerechtigd speler. De Tel. van Zondagmorgen bevatte het vol gende bericht uit IJmuiden: „Naar wij vernemen zullen de door Storm vogels gespeelde competitiewedstrijden tegen Z. F. C. in Zaandam en tegen H.F.C. in IJmui- den door den K. N. V. B. ongeldig worden ver klaard. daar Stormvogels in die wedstrijden met een ongerechtigd speler n.l. v. d. Lugt (ex-V.S.V.'er) is uitgekomen. Z.F.C. en H.F.C. zullen het overspelen van de wedstrijden, die respectievelijk in een gelijk spel en een overwinning der Stormvogels zijn geëindigd, aanvragen. Eveneens zullen de door Stormvogels gespeelde seriewedstrijden ge annuleerd worden en zullen de IJmuidenaren de daarin gewonnen prijzen terug moeten ge ven, hetgeen o.m. het geval is met den zilve ren Westertoren en De Spaerne-beker". Tot zoover de Tel. Naar aanleiding van dit bericht hebben we aan Dr. C. Spoelder, voorzitter van H. F. C., gevraagd, of zijn vereeniging inderdaad over spelen van den wedstrijd tegen Stormvogels heeft aangevraagd. Hij antwoordde bevesti gend, omdat uit de Officieele Mededeelingen van den K. N. V. B. gebleken was, dat Storm vogels inderdaad met een ongerechtigd speler was uitgekomen, waarvoor de IJmuider club dan ook met negen maal 5 boete gestraft was. Uit deze mededeeling bleek, dat de be trokken speler te vroeg van de hem verleende bevoegdheid, om voor een andere vereeniging te mogen spelen, had gebruik gemaakt. De meening van onzen IJmuider correspondent. Onze IJmuider correspondent schrijft ons het volgende: „Dezer dagen werd het bestuur van „Storm vogels" verrast met de mededeeling van het Bondsbestuur, dat Van der Lugt (ex V.S.V.), wien per 1 Augustus overschrijving was ver leend, beschouwd zou worden als te zijn on gerechtigd voor zijn nieuwe vereeniging Stormvogels uit te komen en reeds uitge komen te zijn. Dit beteekende dus, dat de ex- V. S. V.'er als „ongerechtigd" moest worden beschouwd in de wedstrijden om de Zilveren Westerkerk, het Spaernebeker-tournooi en in de competitie-wedstrijden tegen Z. F. C. en H. F. C., waardoor deze wedstrijden ongel dig zouden kunnen worden verklaard, terwijl de vereeniging tevens 9 x 5 boete werd op gelegd. Dat men ln het Stormvogels-kamp van deze mededeeling schrok, is te begrijpen, vooral ook, omdat men zich in dezen absoluut van geen kwaad bewust was. Wat toch was het geval? Toen aan Van der Lugt per 1 Augustus over schrijving werd verleend, geschiedde dit on der de gebruikelijke beperkende bepalingen, dat hij van zijn recht om voor zijn nieuwe vereeniging uit te komen geen gebruik zou mogen maken, indien hij o.a. ook reeds voor zijn nieuwe vereeniging had gespeeld in wed strijden uitgeschreven of geautoriseerd door een door den K. N. V. B. erkenden plaatselij ken of gemeentelijken bond (art. 76 lid 6 H.R - K. N. V. B.). Stormvogels, zoowel als Van der Lugt, waren zich in dezen van geen kwaad bewust, zoodat Van der Lugt rustig na 1 Augustus voor Stormvogels uitkwam. Waarom de ex-V.S.V.'er thans dan toch on gerechtigd wordt genoemd? Wel, met Paschen maakte Stormvogels een reisje naar Char leroi en speelde daar met een Belgische, een Fransche en een Engelsche club in een tour- nooi. In deze wedstrijden liet men Van der Lugt meespelen, er geen flauw vermoeden van hebbend, dat deze wedstrijden als „bin dende" wedstrijden zouden worden beschouwd. Zoozer was men te goeder trouw, dat op het spelersformulier de naam van Van der Lugt voluit werd ingevuld, zoodat in ieder ge val van „frauda" niet gesproken kan worden. Nu zal men zeggen: „Waarom wachtte de K. N. V. B. zoo lang met Stormvogels opmerk zaam te maken op het ongerechtigde van Van der Lugt's uitkomen?" Hieromtrent vernamen we, dat de Bond de vereenigingen hierop pas opmerkzaam maakt, als dat hem van de zijde van andere clubs verzocht wordt. Dit schijnt nu gebeurd te zijn en naar men ons van Stormvogelszijde mededeelde, weet men ook wel uit welken hoek de wind waait waardoor Stormvogels de dupe dreigt te worden van een onaangena me historie ten opzichte waarvan zij zich ge heel te goeder trouw voelt. Tot zoover onze correspondent in IJmuiden. Aan den voorzitter van „Haarlem", den heer J. P. van Balen Blanken, hebben we gevraagd of zijn bestuur reeds stappen had onderno men om den Spaerne-beker terug te ont vangen. Hij achtte deze zinsnede in het be richt van de Tel. te voorbarig en deelde mede dat het bestuur zich in deze aangelegenheid nog niet verdiept had. Over de prijzen schrijft onze IJmuider correspondent nog: Omtrent de door Stormvogels in het Zilve ren Westerkark en Spaernebeker-tournooi gewonnen prijzen, waarover de Tel. meldde, dat ze teruggegeven moesten worden, verna men we, dat daarvan bij Stormvogels niets bekend is. In het Stormvogelsbestuur neemt men daarover tot standpunt in, dat aan de vereenigingen Spartaan en Haarlem de ge- heele kwestie uitvoerig en der waarheid ge trouw zal worden medegedeeld, waarna men aan deze vereenigingen de beslissing zal laten, de prijzen al dan niet terug te vor deren. Van cfe zijde van het Bonds- bureau in Den Haag vernemen we, dat de wedstrijden alleen zullen worden overgespeeld, wan neer aan het eind van het seizoen blijkt, dat een der partijen bij het bezetten van de bovenste of on derste plaats betrokken is. Ein digen ze in het midden van de ranglijst, dan worden de wedstrij den niet overgespeeld. (Gestaakt.) Er zijn thans drie competitiedagen achter den rug en het merkwaardige doet zich voor, dat H. F. C., hoewel tweemaal in het veld ge weest zijnde, nog steeds geen wedstrijd ge speeld heeft, die meetelt voor de ranglijst, als tenminste het verzoek van H. F. C. (om den wedstrijd tegen Stormvogels over te spelen, ingewilligd wordt. Tegen D. H. C. met nog tien minuten te spelen en een veiligen 42- voorsprong te hebben, den wedstrijd te moeten staken, is een geduchte tegenvaller. Schras heeft zijn doel keurig verdedigd, keeper Boot van D. H. C. was minder klem- vast. Onder leiding van scheidsrechter Casteleyn stellen de volgende elftallen zich op: D. H. C.: Boot. Noordeloos, Dorjee, Leeuwenstein, Van der Lem, Bakker, Van der Sloot, Buyink, Van Dijk, Ditmars, Van Nellen. II. F. C.: Hagenaar, Kermer, Koper, Drijver, Wepster, Denijs, Kruijer, Jongeneel, Dorsman. Wittebol, Schras. H. F. C. heeft direct het beste van het spel; er wordt goed gecombineerd. Hagenaar kan eenige malen goed voorzetten. Het binnentrio benut deze kansen echter niet. Na 'n kwartier lost Drijver van vrij grooten af stand een hard schot; Boot laat den bal val len en Hagenaar is er direct bij om het leder in het net te deponeeren (01). D. H. C. neemt nu het spel in handen: het H. F. C.-doel beleeft benauwde oogenblikken. Inmiddels is Denijs wegens een oude knie blessure door J. ten Have vervangen. Weldra scoren de Delftenaren den gelijk maker als Van Dijk Wittebol passeert en van dichtbij inschiet (11). H. F. C. blijft op eigen helft teruggedron gen. Vijf minuten later schiet Van Nellen tusschen tal van beenen door den bal weder om in het net (12). Van Nellen is een voortdurend gevaar, maar plotseling komt er een ommekeer in den strijd. Een door Boot slecht weggewerkten bal is wederom een prooi voor Hagenaar, die den gelijkmaker scoort (22). Direct volgt er een zeer fraaie aanval van H. F. C., Kermer passeert naar Hagenaar, die goed voorzet; Koper kogelt den bal ineens langs den verrasten Boot (32). H. F. C. blijft tot de rust in den aanval; doelpunten komen er niet meer. Na de hervatting wordt er weer evenals voor de rust onder een hevige regenbui verder ge speeld. De strijd blijft zeer spannend. Beide achterhoedes hebben het zeer zwaar te ver antwoorden. Tenslotte heeft Kernier na goed samenspel succes, daarmede H. F. C. een ve'ligen 42-voorsprong gevend. 29 minuten voor het einde wordt het weer scheidsrechter Casteleijn te bar; hij stopt eenigen tijd. Er wordt daarna nog tien mi nuten doorgespeeld doch als dan door her nieuwde slagregens het veld onbespeelbaar wordt, besluit hij de match definitief te sta ken. Het is dus een onbevredigend einde van een zeer snellen, fairen wedstrijd. Na een aardigen, snellen «wedstrijd is het V.S.V. gelukt, in het laatste gedeelte van den strijd het eenige doelpunt op dezen middag te maken. Dit was een teleurstelling voor de Haarlem-verdediging, welke ongetwijfeld uit nemend voldeed in den stroomenden regen. Het was een wedstrijd, waarbij de spanning er tot het laatst in bleef. Te twee uur kwamen de volgende elftallen tegenover elkaar: Haarlem: Voogd, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar. Kammeiier, Vreeken. Oldenburg, de Winter. Huijsmans, Smit, v. Polanen. V.S.V.; Hillekamp, Sterk, Michel, de Wolf, Goosen, Broek, de Koning, den Boer, Van der Griendt. Van Zutphen, Michel. Al spoedig na het begin blijkt Smit zich niet geheel te kunnen geven en hoewel hij aardige dingen doet, speelt hij toch zóó voor zichtig, dat het voor de voorhoede een han dicap is. Vlug gaat het spel van doel tot doel. Dit Haarlem-elftal speelde heel wat beter dan de vorige week in Schiedam. Huijsmans is geen ideale centervoor, maar hij had veel last van het gladde veld. We verwachten betere dingen van hem. Ook het spel van V.S.V. was lang niet slecht. De meeste aanvallen werden hier geleid door Sterk, clie gang bracht in de voorhoede. Haarlem kreeg de kans om de score te ope nen, teen Van Polanen goed naar Huijsmans plaatste, maar deze schoot over. Michel kopte kort hierna een goeden voor zet van Hillekamp over de lat. Sterk probeerde enkele malen gebruik te maken van het gladde veld en schoot van grooten afstand, maar Voogd was op zijn hoede. Bij V.S.V. zijn het Van Zutphen en Van der Griendt en bij Haarlem Van Gooi en Van den Berg, die de situatie meester blijven. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft ging het precies als in de eerste. De verdedigingen bleven steeds zegevieren over de voorhoeden. De V.S.V.-aan- vallen zijn nu- talrijker dan van Haarlem, hoe wel toch ook keeper Michel er dikwijls aan te pas moest komen. Het gevaar bij V.S.V. kwam hoofdzakelijk van links, maar Van den Berg was steeds op zijn post. Het is inmiddels geweldig gaan rege nen. Velen hoopten, dat de scheidsrechter bij dezen 00 stand den wedstrijd zou staken, maar hij liet doorspelen. De kans op de overwinning kwam voor Haar lem. toen Huijsmans de verdediging en den uitloopenden keeper passeerde, maar toen hij den bal voor het verlaten doel zette, schoot het leder plotseling weg, waardoor Oldenburg er niet bij kon. Het bleef intusschen stortregenen; het pleit voor de spelers, dat zij in deze omstandigheden kranig volhielden. Een hard schot van Huijs mans stopte Michel. Zeven minuten voor het einde werd het vonnis voor Haarlem voltrokken, toen Sterk een. center van Michel hard inschoot. Door alles op den aanval te zetten, trachtte Haarlem nog een gelijk spel te verkrijgen, maar V.S.V. hield stand en won zoodoende met 10. R.C.H. heeft een ongedacht, doch niette min volkomen verdiend succes behaald in den uitwedstrijd tegen H.B.S. In tegenstelling met de vorige week vorm de het elftal nu een volkomen geheel, dat met uitstekend spel telkens weer de H.B.S.- verdediging in moeilijkheden bracht. Verde digend vooral werd er uitmuntend werk ge daan. Precies twee uur wordt begonnen; aanvan kelijk heeft H.B.S het meest te vertellen. Het schijnt alsof de R.C.H.-verdediging te veel aandacht noodig heeft voor Bakhuys, die al aanstonds met gevaarlijke, lage schoten Metten op de proef stelt, zonder succes ove rigens. Een vrije trap even buiten het strafschop gebied. door Bakhuys genomen wordt goed door Metten gestopt. Na een goeden aanval van R.C.H. kopt Slot een voorzet van Lenselink mooi in. Mul stopt den bal echter. H.B.S. houdt nog de overhand; een scherp schot van Boelhouwer gaat rakelings langs het doel. totdat na ongeveer twintig minuten Bakhuys den bal vrij krijgt en hard inschiet. Doordat Ruis even den bal van richting' ver andert, is dit schot voor Metten onhoudbaar. (1—0). Van dat moment af komt R.C.H. aan het woord. Steeds weer wordt de voorhoede op gedrongen en als Slot den bal mooi vrij speelt, schiet v. d. Horst hoog den gelijkma ker langs Mul. (11). Thans is de Racing het meest in den aan val; tien minuten later komt na fraai werk van Paape en Hoogendoorn door middel van v. d. Horst nummer twee. (12). Dit doelpunt heeft de juiste uitwerking op de R.C.H.'ers; hoe H.B.S. ook werkt, de rust komt met dezen voorsprong. Na de hervatting onderneemt R.C H. di rect een aanval. Lenselink zet scherp voor en weer is het v. d. Horst, die de kans benut. 1—3). Met dezen voorsprong lijkt de kans voor R.C.H. voor het grijpen; inderdaad wordt er voortreffelijk gespeeld, totdat plotseling Met ten. die tot dat moment bijzonder goed werk gedaan had. moet uitvallen. Prevost neemt tijdelijk zijn plaats in, stopt zelfs een paar harde schoten, doch met. tien man komen de R.C.H.'ers iets in de minderheid. Plotseling komt de R.C.H.-doelman weer het veld in en het is alsof het elftal daardoor weer ge ïnspireerd wordt want direct is R.C.H. weer in den aanval. Metten beweegt zich echter moeilijk. Prevost Jr. veroorzaakt dan een penalty, die Bakhuys benut. Er is dus weer volop spanning. Moedig houden de R.C.H.'ers echter stand en als kort voor het. einde Hoogendoorn via een voorzet van Paape nummer vier in schiet, is R.C.H. in veilige haven. Volkomen verdiend is deze 42 overwin ning na een wedstrijd, die tusschen de vol gende ploegen gespeeld werd: H. B. S.: Mul, Arntzenius, Vermetten. Duysens, A. Graafland, C. van den Bergen. Ophorst, van Vliet, E. Bakhuys, F. Smeets, Th. Boelhouwer. R. C. H.: Lenselink, Hoogendoorn, van der Horst, Slot, Paape, Prevost Jr., Ruis, Geutskens, Prevost Sr., Kors, G. Metten. Stormvogels heeft na een uitstekend ge speelden wedstrijd met 71 van D. W. S. ge wonnen. De elftallen waren: Stormvogels* Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol. Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen, Wey, Effern, Prins v. d. Laan. D. W. S.: Van Stokken, Beuker, Heyn, Slot, Van Noord, Harman, Huysman, Marinus, Van Stokken, Caldenhove Heekelaar. Pas is de strijd begonnen, of Heekelaar stopt op wonderlijke wijze een kogel van Van der Steen, aldus een bijna zeker doelpunt voorkomend. D. W. S. heeft even tijd noodig om van de zen schrik te bekomen, maar dan komen de Amsterdammers gevaarlijk opzetten. Een vin nig schot van' Beuker brengt Hollenberg in ernstige moeilijkheden, doch de IJmuider doel man redt fraai. Heekelaar wil voor zijn collega niet onder doen en stopt in de volgende minuut weer mooi een vliegend schot van Effern. Ondanks het feit, dat Van der Steen loopt te hinken, is Stormvogels er nu goed in. Hee kelaar heeft geluk, als een schot van Wey ra kelings en buiten zijn bereik langs den paal rolt. Na dit IJmuider overwicht raakt het spel meer verdeeld. Slot is de motor in de Amster- damsche voorhoede. Hij vindt echter een pa rate verdediging tegenover zich. Als er een klein half uur gespeeld is leidt Fijen een mooien aanval. Wey lost na zijn center een vinnig schot, dat Heekelaar wel stopt, maar niet wegwerkt, Effern noteert 1—0. Stormvogels is nu niet te houden. De voor hoede combineert uitstekend; een minuut la ter maakt Prins in combinatie met Van der Laan een doelpunt (20). D. W. S. is onthutst; Stormvogels beheerschf eenigen tijd over alle linies het spel- Pas tegen de rust komt de D. W. S.-aanval weer wat in actie, doch over het geheel spelen. Heyn c.s. vrij zwak en in ieder geval te zwak voor een verdediging als die van Storm vogels, Rust 20. Nauwelijks is de strijd hervat, of Heekelaar grabbelt een schot van Effern ten koste van een corner uit het hoekje. Deze hoekschop wordt door denzelfden Vogel op de lat gekopt. Hierna komt D. W. S. flink opzetten. Her haaldelijk moet de IJmuider defensie in actie komen en dat blijkt haar ten volle toever trouwd, zoodat Hollenberg het vrij kalm heeft. Na twaalf minuten werkt Stormvogels zich weer los. Via Wey en Van der Steen komt de bal bij Effern, die er 30 van maakt. Stormvogels is nu niet te houden, terwijl vooral de D. W. S. midden-linie er hopeloos uitraakt. Als Tol een vrijen trap krijgt te nemen, vliegt de bal ten vierden male in 't net (4O). D. W. S. raakt hoe langer hoe meer de kluts kwijt. Stormvogels speelt overweldigend en. herhaaldelijk worden Caldenhove c.s. gepas seerd. Wanneer Van der Steen een mooien voorzet geeft, kopt Prins fraai in (50). Direct hierop maakt Effern weer een mooi doelpunt en dan maakt hij er uit een penalty 7—9 van. Dan redt Heyn de eer (71). Zwaar onweer en regen beletten H. F. C. van D. H. C. te winnen: met 42 voor H .F. C. gestaakt. V. S. V. wint na zwaren strijd met 10 van Haarlem. De Storm vogels kloppen D. W. S. met 71. Prachtig resultaat van R. C. H. in Den Haag tegen H. B. S. Ajax op schot! KinheimBloemen - daal met 42 door de gasten ge wonnen. E. D. O. verspeelt een punt in Culemborg. AFDEELING I Eerste klasse: SpartaK. F. C. AjaxA. D. O. H. B. S.—R. C. H. XerxesHermes-D.V.S. Haarlem—V. S. V. Tweede klasse A: KinheimBloemendaal Alcm. Victrix—A. F. C. VriendenschaarE. D. O. D. O. S.Zeeburgia 't Gooi—U. V. V. Tweede klasse B: Hercules—Z. V. V. B. F. C.—O. S. V. Derde klasse A: BeverwijkK. V. V. SuccesAlkmaarsche Boys HelderHollandia Derde klasse B* S. D. Z.—T. I. W. Vierde klasse D: D. I. O.—S. L. T. O Reserve eerste klasse: Blauw Wit 2—Z. F. C. 2 Zeeburgia 2Haarlem 2 Hilversum 2Stormvogels 2 Reserve derde klasse A Hollandia 2Alcm. Victrix 3 De Kennemers 2Helder 2 H, R. C. 3Purmersteijn 2 AFDEELING II. Eerste klasse: StormvogelsD. W. S. H. F. C.—D. H. C. (gestaakt) Z. F. C.Feijenoord D. F. C.—V. U. C. Blauw WitExcelsior Tweede klasse A S. V. V.—Unitas H. V. V.—R. F. C. Tweede klasse B: C. V. V.—D. C. L. OvermaasNeptunus Derde klasse A: LugdunumScheveningen S. V. C.De Kennemers 0—0 9—1 2—4 3—0 O—l 24 AFDEELING III. Eerste klasse: WageningenA. G. O. V. V. Ensch. Boys—P. E. C. HeraclesS. C. H. Go aheadEnschedé Tweede klasse A Robur et VelocitasBorne Zwolsche BoysRigtersbleek PhenixK. H. C. HengeloRoda Tweede klasse B: QuickBe Quick ZutphaniaTheole W. V. C.—Rheden VitesseSilvolde A. Z. C.—N. E. C. AFDEELING IV. Eerste klasse: Bleij er heideRoermond M. V. V.—N. A. C. LongaP. S. V. EindhovenNoad B. V. V.Juliana AFDEELING V. Eerste klasse: Be QuickVeen dam G. V. A. V.Hoogezand AchillesSneek H. S. C.Velocitas FrieslandLeeuwarden 2—4 1—2 2—0 2—1 2—3 0—3 3—1 2—1 3—0 7—3 2—1 5—1 3—3 3—0 3—3 0—0 5—2 4—3 4—1 2—2 3—2 3—3 1—5 7—3 AFDEELING 1. 2—2 3—1 Eerste kla.. >se: 3—4 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V. S. V. 3 2 1 0 5 4—1 1.67 1—3 Sparta 2 1 1 0 3 4—3 1.50 0—1 Ajax 3 2 0 1 4 12—5 1.33 R. C. H. 3 2 0 1 4 8—6 1.33 1—1 H. B. S. 2 1 0 1 2 4—5 1 1—3 Hermes-D.V.S. 3 1 1 1 3 3—4 1.— 2—1 Xerxes 3 1 0 2 2 4—5 0.67 Haarlem 3 1 0 2 2 3—5 0.67 2—2 A. D. O. 3 1 0 2 2 5—11 0 67 20 K. F. C. 3 0 1 2 1 1—5 0.33 Tweede klasse A: 2—3 1—3 Alcm. Victrix 3 3 0 0 6 13—6 2.— 0—0 E. D. O. 3 2 1 0 5 10—6 1.67 Vriendenschaar 3 2 1 0 5 7—5 1.67 5—0 Bloemendaal 3 1 1 1 3 8—8 1.— 7—3 D. O. S. 3 1 1 1 3 6—6 1.— 5—2 U. V. V. 3 1 1 1 3 6—7 1 Zeeburgia 3 1 0 2 2 4—5 0.67 't Gooi 3 1 0 2 2 7—9 0.67 A. F. C. 3 0 1 2 6—11 0.33 Kinheim 3 0 0 3 0 4—8 0.— 7—1 4—2 0—3 3—1 4—0 AFDEELING II. Eerste klasse: D. F. C. 3 3 0 0 6 8—3 2.— Blauw Wit 2 2 0 0 4 5—0 2.— 3—3 Stormvogels 3 2 1 0 5 10—3 1.67 3—2 Excelsior 3 1 1 1 3 5—8 1.— Z. F. C. 3 1 1 1 3 2—4 1.— 4-0 Feijenoord 3 1 0 2 2 54 0.67 2—0 D. W. S. 2 0 1 1 1 4—10 0.50 H. F. C. 1 0 0 1 0 2—3 0.— 1—6 D. H. C. 2 0 0 2 0 1—4 0— 2—6 V. U. C. 2 0 0 2 0 2—5 0.— DF.C.-V.U.C. (3—1) Langzamerhand kwamen de gastheeren wat in de meerderheid en kwamen herhaaldelijk voor het Haagsche doel, welks verdedigers er in slaagden den druk gedurende een half uur te doorstaan. Dan kreeg Beekhuyzen plotse ling een goede kans, die hij benutte (10). Het was wederom Beekhuyzen, die zijn club op eenigszins fortuinlijke wijze aan het tweede doelpunt kon helpen (20*. De Haagsche ver dediging werd door de snelle Dordtsche door braken in het nauw gedreven en na goed sa menspel had Beekhuyzen voor de derde maal succes. Toen kwam er eenige kentering in den strijd; talrijke Haagsche aanvallen volgden, waaruit Van Gelder vlak voor rust een doel punt wist te scoren 31. Na de hervatting was op het doorweekte veld geen goed voetbal meer te spelen. Tot het einde bleven de verdedigingen meester van het terrein, zoodat het einde met 31 kwam. Ajax—A. D. O. (9—1) Vooral in het eerste gedeelte van den wed strijd was de thuisclub in de meerderheid; A. D. O. werd geheel overspeeld. Na acht mi nuten reeds had Ajax met 3—0 de leiding. Deze goals werden resp. gemaakt door Van Reenen, Blomvliet en Roeg. Na een kwartier scoorde de laatste opnieuw. Ajax was toen iets minder in den aanval, waarvan Van der Beukei van A. D. O. gebruik wist te maken (41). Na een half uur scoorde Roeg nog eens, met welken stand (51) de rust inging. Bij het begin van de tweede helft waren het nu de Hagenaars, die iets meer kwamen op zetten. Niettemin bracht Schubert voor Ajax de stand op 61, waarna in het laatste ge deelte van den strijd door Van Reenen drie goals werden gescoord. Blauw WitExcelsior (40) Het spel ging aanvankelijk gelijk op met de Blauw-Wit-voorhoede gevaarlijker voor doel dan de Rotterdamsche. Aan den anderen kant kwam het meeste gevaar van den lin kervleugel Manssen—Niehoff, doch de aan vallen werden slecht afgewerkt. Na 20 minu ten nam Blauw-Wit de leiding, toen Van Nol een keurigen pass van Westphal benutte (1—0). Excelsior antwoordde met een offensief, doch verschillende schoten gingen langs of over doel. Vooral Niehoff miste verscheidene kansen. Een kwartier voor rust wist Blauw- Wit haar voorsprong te vergrooten. De snelle rechtsbuiten Pais wist door te breken, zette voor, Van Nol en Achterberg raakten beiden het leder half, door de gladheid van het veld schoot de bal door. Keeper Lindemans was uit- geloopen, doch greep ernaast en kalm rolde de bal tegen den paal. De toeloopende Berg man had toe geen moeite om te scoren (20). Enkele minuten voor de rust volgde een derde doelpunt. De Excelsior-b3cks waren ver opgedrongen en toen van rechts de bal schuin naar voren werd gespeeld bleef de Excelsior-verdediging staan wegens vermeend buitenspel. Bergman en A. Smaal liepen toe, de Amsterdammer maakte keurig het teder vrij en met een fraai boogschot werd Linde mans wederom gepasseerd (30). Gedurende de tweede drie kwartier heeft het aan één stuk door gestortregend, en in deze omstandigheden was tenslotte iedereen maar blij, toen het einde werd aangekondigd. Van Nol had een kwartier voor het einde nog kans gezien een vierde doelpunt te maken (4—0). XerxesHermes-D. V. S. 0) Xerxes geniet weer den steun van Lagen- daal. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op. Na ruim een kwartier geeft Pollé met een kopbal uit een door Van der Welle genomen vrijen schop aan Xerxes de leiding (10). Enkele minuten daarna brengt Lagendaal met een keurig schot den stand op 20. Hermes-D.V.S. doet in het tweede gedeelte van den strijd haar uiterste best den achter stand in te halen, maar zij slaagt er niet in. In de laatste minuut brengt Lagendaal dooi* een prachtig schot den stand op 30. SpartaK. F. C. (00) De snelle aanvallen van K. F. C.. meest door Kruiver geleid, bleken gevaarlijk. Cohen redde eens*door uitlocpen, waarbij Wensveen, K. F. C.'s rechtbuiten tegen hem aan schoot. Tot de rust blijft Sparta in de meerderheid. Na de rust was het veld tengevolge van een kleine wolkbreuk heel moeilijk bespeelbaar. Een juist bij net doelgebied van K. F. C. ont stane modderpoel, houdt de aanvallen van het Sparta-binnentrio tegen. Het spelpeil wordt nu veel minder. Sparta raakt haar spil De Korver kwijt door een blessure. Geen van beide partijen is erin geslaagd te scoren. Met 00 wordt het einde geblazen. Z. F. C.Feijenoord (03) Dadelijk ging de thuisclub goed van start, waarop Feijenoord met een aanval ant woordde waarbij de Zaansche keeper een voor zet van Groenendijk moest onderscheppen. Z.F.C. speelde in deze periode heel goed, doch onverwachts nam Feijenoord door Burg met een goeden kopbal de leiding (01). Nadat Z.F.C. een individueele poging van Vrauwdeunt onschadelijk had gemaakt, plaatste Van Heel zuiver naar Groe nendijk, die het leder over den uitge- loopen keeper Dijkstra in het leege doel plaat ste (02). Het spel was nauwelijks 20 min. oud toen Vrauwdeunt een fout in de Z.F.C.- defensie afstrafte (03). Z.F.C. trachtte het spel to verplaatsen, doch Feijenoord hield uitstekend stand. Eerst tegen de rust wist Z.F.C. een paar goede aanvallen te onder nemen, die echter geen resultaat brachten. Na een lange rust ging de thuisclub dadelijk tot den aanval over. doch Feijenoord had haar verdediging versterkt. Wel kregen beide ploegen nog een paar kansen, doch het spel werd op het midden uitgestreden. Ver andering kwam er niet meer.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10