Mijn kijk op het spel H. F. C.—D. H. C, HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL ATHLETIEK HENCELEN GOLF. ZWEMMEN HONKBAL. IAWNTENNIS GYMNASTIEK. SCHAKEN BILJARTEN MAANn AG 30 SEPTEMBER 1935 H'A'AKEE M'S D A G B E A D 8 door Criticus. Het doel van deze rubriek is, het zij hier bij den aanvang van het nieuwe seizoen nog maals gezegd, datgene uit den be tref fend en wedstrijd naar voren te brengen, goed of slecht, dat naar mijn meening er toe kan bijdragen, de spelers en door hen het voetbalspel in het algemeen, wat tech niek. doch vooral tactiek betreft, op een mo gelijk hooger peil te brengen. Het is natuur lijk geenszins de bedoeling, bepaalde spelers scherper te becritiseeren dan andere, te min der. daar hel een ieder volkomen duidelijk moet. zijn, dat elke voetballer een off-day" kan hebben. Doch aan den anderen kant zal elke voetballer, die zijn sport slechts als spel beschouwt, gaarne de meening van den on- partijdigen criticus op de tribune vernemen, in de overtuiging, dat het spel iets levends is en men in het leven nooit uitgeleerd raakt. Het lijdt geen twijfel, of H.FC. zou twee kostbare punten veroverd hebben, als de re gen het beëindigen van den wedstrijd tegen D.H.C. niet had verhinderd. Daar na afloop de meeningen omtrent het „stakingsbesluit" zeer verdeeld waren, leek net mij wensche- lijk. scheidsrechter Casteleyn persoonlijk om uitleg te vragen en hij deelde mij mede, dat hij na overleg met beide partijen tenslotte besloten had. niet verder te laten spelen, omdat de toestand van het terrein zulks niet gedoogde. ..Ik had", aldus de referee, „de match reeds een half uur eerder kunnen stoppen, doch heb dit niet gedaan, omdat men vanzelfsprekend de aan de winnende hand zijnde partij niet gaarne het reeds be haalde voordeel ontneemt. Als het om twee of drie minuten te doen was* geweest, had ik ln ieder geval door laten spelen, maar toen ■wij voor de tweede maal begonnen, restte er nog een kwartier en het regende harder dan ooit". H.F C. beschikt evenals het vorige seizoen over een geestdriftige ploeg, waarin alle spe lers voor de volle honderd procent hun beste krachten geven. Er zijn wel eens jaren ge weest, dat het anders was. en men kan zich over den tegenwoordigen gang van zaken slechts verheugen. Temeer, daar het elftal thans over ruim voldoende technische capa citeiten beschikt en een bepaald „plan de campagne" naar de eischen der moderne tactiek ten uitvoer weet te brengen. Het is daarbij opvallend te kunnen constateeren, dat. zoolang de middenlinie het zwaartepunt in den aanval legt. het team onmiddellijk een veldmeerderheid demonstreet. die niet zelden tot doelpunten leidt, doch dat. zoodra de halfbacks zich teveel met verdedigen op houden. een meermalen fatale inzinking ont staat als gevolg van een geïsoleerde voor hoede. Deze aanvalslinie heeft ditmaal, vooral wat linkergedeelte en middenvoor betreft, uit stekend gespeeld, niet in de laatste plaats door het intelligente spel van Hagenaar, die van zijn snelheid goed profijt trok om de weersomstandigheden uit te buiten. Daar het duidelijk was, dat de gladde bal den Delftschen keeper, die zonder handschoenen speelde, moeilijkheden zou opleveren, maak te Hagenaar hiervan gebruik door naar bin nen loopend, des doelmans fouten met twee fraaie opportuniteitsdoelpunten af te straf fen, waarmede hij eens te meer toonde, welke groote voordeelen een actief en vol gens de moderne tactiek werkend buiten speler zijn elftal kan opleveren. Ook zijn voorzetten en corners met het rechter been waren goed van lengte en hoogte, hetgeen Koper demonstreerde, door een er van zuiver in het doel te deponeeren. Men mag dan ook gerust zeggen, dat Hagenaar door zijn „Engelsche" speelwijze zeer veel tot de mo- reele overwinning heeft bijgedragen. Hij werd door Kermer. die een prachtig doel punt op een belangrijk moment maakte, uit stekend gesteund en het wil mij voorkomen, dat deze jongeman hier beter op zijn plaats is dan op den rechtervleugel. Hij toonde meer pit dan in vroegere matches en het viel vooral te prijzen, dat zoowel hij als Koper veel bewegelijker waren dan eertijds en on danks het zware veld doelmatig manoeu vreerden. Het was dan ook thans voor de halfbacks, zoolang die althans aanvallend speelden, veel gemakkelijker, hen met passes te bereiken, nu deze voorwaartsen niet meel de idee van wijlen Lodewijk XIV huldigden: „J'y suis, j'y reste". Op den rechtervleugel vlotte het minder. Wel deed de jeugdige Drijver in het veld dik wijls goede dingen, vooral bij het ophalen van den bal en het geven van ..cross-passes" naar Hagenaar, maar hij bleef te veel ach ter. hield het leder te lang bij zich en ver onachtzaamde zijn vleugelspeler Wepster, wiens productiviteit daaronder ten zeerste leed. Beide binnenspelers dienen te beden ken. dat z ij het juist zijn," die een verras senden. open aanval moeten inleiden en het element van verrassing is slechts dan aan wezig. wanneer de bal op het juiste moment en snel wordt afgegeven. Van de midder.lmie hebben de kanthalfs vlot gewerkt, Jongeneel had het tegen den snellen Van Nellen moeilijker dan zijn partner aan de overzijde, doch beiden heb ben zoowel aanvallend als verdedigend knap gespeeld. De aanvoerder heeft het lange .pingelen" gelukkig grootendeels afgeleerd, waaraan Drijver een voorbeeld mag nemen en het eenige, dat ik op zijn spel zou willen aanmerken, is. dat hij zijn hooge ballen naar den anderen vleugel iets te scherp plaatst, waardoor deze dikwijls een prooi van den vijandelijken doelman worden. Ten Have heeft zich van zijn taak. om den ge wonden Denijs te vervangen, goed en met vasthoudendheid gekweten: hij speelde zelfs bij iijden sterker dan de spil Kruyer. die blijkbaar grooten last van het natte en zware veld ondervond en het ieder niet snel genoeg weg werkte. In de achterhoede bleek Wittebol een ge decideerde aanwinst, vooral omdat hij het spel begrijpt en te zamen met Dorsman meermalen den buitenspel-val openzette. Zijn trappen waren in merkbare tegenstel ling met zijn slagen met cricket, van goede lengte en hij heeft in vele hachelijke mo menten. ook koppend, redding gebracht. Dorsman toonde zich als steeds een waar dig partner; deze speler heeft toch altijd een lossen, bijkans zwierigen stijl, die den voetballer met aanleg verraadt. Hij heeft ook dit keer zeer nuttig en doortastend gespeeld. Van den jeugdigen Schras in het doel kan men eveneens' voor de naaste toekomst goede verwachtingen koesteren; hij stelt zich over het algemeen genomen goed op. brengt, het lichaam op de juiste wijze achter de lage, doorschietende ballen en zal met wat meer routine ongetwijfeld leeren, den bal vlugger weg te werken, alvorens de aanstormende voorwaartsen hem bereiken. Dit gebrek aan routine kwam slechts in enkele gevallen tot uiting en wel in een ongedecideerdheid bij scrimmages voor zijn doel. Ik mag Schras echter, gezien zijn zeer korten staat van dienst en zijn „prille jeugd", een eervolle vermelding niet onthouden. Zonder twijfel kan men in dit H.FC.-elftal meer vertrouwen hebben dan het vorig jaar: de training heeft niet nagelaten, vruchten af te werpen, speciaal wat balcontrole en uithoudingsvermogen betreft en wanneer steeds met dezelfde geestdrift ten strijde wordt getrokken als tegen D.H.C.dan be hoeft voor de onderste plaatsen totaal geen vrees te bestaan. Het was jammer, dat het veld zich ten slotte beter leende voor een optreden van Willy den Ouden dan voor voetbal, doch deze gecoupeerde wedstrijd zal. wat het verkrij gen van zelfvertrouwen betreft voor de H.F.C. spelers van groot nut blijken te zijn. D.H.C. wisselde goede met vele slechte mo menten af; de ploeg speelde slordig en' niét beheerscht genoeg. Het linker gedeelte van het elftal kon mij nog het meest bekoren, waarbij de linkshalf Bakker, de achterspeler Dorjee en de voorwaarts Van Nellen het beste voetbal vertoonden. Ook de rechtsback Noordeloos heeft behoorlijk gespeeld. Het tweede Delftsche doelpunt, gescoord door Van Nellen na een tactische combinatie met Bakker, was goed opgezet en verraste den H.F.C.-keeper en zijn backs volkomen. Ge durende de periodes, dat de D.H.C.-midden- linie aanvallend optrad, kwam de voorhoede in geregeld bezit van den bal, doch het te korte spel en het slechte afwerken der aan vallen als gevolg van een gemis aan vol doende balcontrole was een beletsel voor het behalen van succes. Naar den vertoonden vorm te oordeelen, zal D.H.C. in de competi tie een minder belangrijke rol spelen dan zij tot dusverre heeft gedaan. De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse. S. C. H. C.—Hilversum 1—1 H D. M.—H. H. IJ. C. 4—3 Gooi—H. O. C. 0—1 M. H. C.Amsterdam 32 (10 minuten ge staakt voor het einde). Promotie afdeeling A. Leiden—H. D. M. 2 3—0 T O. G. O.—Delftsche Studenten 5—3 VictoriaKieviten. Na 'onderling overleg niet gespeeld. Promotie afdeeling B. Hilversum 2—Eloemendaal 16 LarenPinokkio 103 Be FairAmsterdam 2 13 Tweede klasse A. H. H. IJ. C. 2—T. O. G. O. 2 7—2 H. O. C. 2—De Vierde 3—3 Tweede klasse B. Amsterdam 5M. H. C. 3 verregend. Bloemendaal 2—Oh Kay 24 H. B. S.—Gooi 2 1—1 Tweede klasse C. Hilversum 3—S. C. H. C. 2 3—7 B. H. V.—Be Fair 2 5—2 AmersfoortKameleon 32 Derde klasse A. H. D. M. 3—Leiden 2 4—1 Alkmaar 2Hudito 20 Derde klasse B. Kieviten 2Victoria 2 42 T. O. G. O. 3—H. H. IJ. C. 3—3 De Vierde 2Dordrecht gestaakt. Derde klasse C. Leiden 3—H. D. M. 4 0—0 K. H. IJ. C. 5—Clubh. te Werve 3—3 Derde klasse D. Amsterdam 4—M. H. C. 4, verregend. Pinokkio 2T. H. C. '25 23 Alliance 2Famos 15 M. H. C.Amsterdam (32) Gestaakt. De Musschen vatten direct, ondanks den bijna voortdurend neerstroomenden regen, den wedstrijd serieus aan en beginnen in een hoog tempo, hetgeen hun een overwicht op Am sterdam bezorgt. Telkens dreigt er gevaar voor het Amsterdamsche doel, zoo dat de halflinie het steunen van den aanval geheel vergeet, waardoor een groote gaping tusschen voorhoede en middellinie ontstaat, waarvan de Musschen halves zeer handig ge- gebruik maken. Bij Amsterdamsche aan vallen komt steeds de Haarlemsche voorhoede weer terug om den bal op te halen: zij is snel genoeg om dan weer een verrassenden aanval te ondernemen. Bij een der Musschen aanvallen gelukt het Mulder, met een goeden push-bal de score te openen (10). De tweede goal wordt door Scheffer ge scoord na een kart scrimmage (20). Nog vóór de rust is het weer Mulder, die aan M. H. C. nu een 3—0 voorsprong geeft. In de tweede helft zet Amsterdam er wat meer tempo in, zoodat nu de gasten wat in de meerderheid komen. Via den paal scoort v. d. Berg het eerste doelpunt (3—1) en later nog eens op buitengewoon fraaie wijze met een grooten omhaal 32. Dan komt een geweldige stortregen met on weer het spel onderbreken. Na drie kwartier wachten wordt de wedstrijd afgelast, zoo dat deze overgespeeld zal moeten worden, het geen voor M. H. C. wel heel erg jammer is. Hilversum 2Bloemendaal (16) Aanvankelijk wegen de partijen'goed tegen eikaar op. Van beide zijden worden aanvallen gedaan en weer afgeslagen, totdat na tien minuten de thuisclub de leiding krijgt (10). Voor de rust nog slaagt Kramer er in, gelijk te maken (11). In de tweede helft wordt het een belegering van het Hilversumsche doel, waarbij het spel te klein wordt gehouden. Desondanks komen de doelpunten met regelmatige tusschenpoo- zen van De Roos (2), Timmermans (2) en Kramer. De enkele snelle Hilversumsche uit vallen brengen Bloemendaal niet meer in ge vaar, zoodat Bloemendaal een fraaie zege te boeken heeft. S. O. S.—M. H. C. 2 (2—0) In een volkomen gelijk opgaanden wedstrijd heeft S. O. S. kans gezien, twee doelpunten te maken, dank zij een iets meer doortasten den aanval. De M.H.C.-aanvallen waren zeker niet minder talrijk, doch steeds bracht een stick of been redding voor de thuisclub, hoe wel de verdediging van S. O. S. ook wel een ietsje beter was. Dat kleine verschil in aanval en verdediging deed de rust met 10 ingaan. Het einde kwam met 20 voor S. O. S. Amsterdam 5—M. H. C. 3 (2—1) (Gestaakt). De Musschen openen de score op fraaie wijze als Menger uit een voorzet van Beets scoort (01). Maar de thuisclub komt er steeds be ter in en met rust is de stand gelijk (11). In de tweede helft is Amsterdam ook iets in de meerderheid, hetgeen in een doelpunt wordt uitgedrukt (21). Met dezen stand moet worden gestaakt wegens den al te hard neer stroomenden regen, zoodat overgespeeld moet worden. Bloemendaal 2Oh Kay (24) Oh Kay is wat sneller en heeft een kleine meerderheid, hetgeen in twee doelpunten wordt uitgedrukt (0—2). Uit een strafcorner scoort M. Gunning het eerste tegenpunt. In de tweede helft gaat het meer gelijk op. Een kwartier voor tijd maakt Van Löben Seis gelijk (2—2). Maar dan komt Ok Kay weer in eens fel op zetten en brengt in korten tijd den eindstand op 24. H. B. S.'t Gooi 2 (11) H. B. S. komt met een geheel verjongd elf tal uit; tegen het snelle Gooi is deze proef uitstekend geslaagd. De partijen wegen goed tegen elkaar op, zoodat de wedstrijd op goed peil gespeeld wordt. De rust komt met blanke score (0—0). In de tweede helft geeft Out aan H. B. S. de leiding (1—0), maar tien minuten later is de stand weer gelijk (11). Hierin komt geen ver andering meer. Amsterdam 4M. H. C. 4 (42) (Gestaakt). Amsterdam blijkt wat meer geroutineerd te zijn, wat met tusschenpoozen in doelpunten tot uitdrukking komt tot 3—0 toe". Dan komt M. H. C. 4 wat meer in den aanval; Jonkhart slaagt erin, tweemaal achtereen te scoren, zoo dat de rust met 3—2 kan ingaan. In de tweede helft vergroot Amsterdam 4 den voorsprong tot 4—2, waarna gestaakt moet worden wegens den regen. Alliance 2Famos (15) Rust komt met 0—2. In de tweede helft vergroot Famos den voor sprong tot 03, waarna Smit een zeer ver diend tegenpunt weet te maken (13). Famos voert den stand op tot 15. Als er nog 5 minuten gespeeld moet worden, wordt ge staakt en de resteerende tijd cadeau gedaan, zoodat deze wedstrijd niet behoeft te worden overgespeeld. Bloemendaal 4Alkmaar 3 (25) Na tien minuten krijgt Bloemendaal de lei ding (10). Langzaam maar zeker neemt Alkmaar de leiding in handen, zoodat de rust met 1—3 komt. Ook in de tweede helft weet Alkmaar den voorsprong te vergrooten (1—5). Daarna maakt Monnée voor Bloemendaal nog een te genpunt 125). M. H. C. 5Strawberries 3 (23) (Gestaakt). Hoewel M. H. C. wat meer aanvallend op treedt, komt het succes toch van den anderen kant, daar de gasten de leiding weten te ver overen (01). Spoedig brengt Hoying de par tijen op gelijken voet (1—1). Nog voor de rust geeft Breitenstein aan M. H. C. de leiding (2—1). In de tweede helft slagen de gasten er in, den achterstand om te zetten in een 32 voorsprong, waarna wegens regen en onweer gestaakt moet worden. Het programma voor Zondag 6 October. West le klasse: Hilversum—M.H.C. Promotie-afdeeling B. StrawberriesHilversum 2 Bloemendaal—Pinikkio West. 2e klasse A. M.H.C. 2Rijswijk West. 2e klasse B. Oh Kay—M.H.C. 3 H.B.S.Amsterdam 5 Gooi 2Alliance West. 3e klasse A Leiden 2Strawberries 2 Hudito—H.B.S. 2 3e klasse D. M.H.C. 4—Pinokkio 2 T.H.C. '25—Alliance 2 4e klasse D H.B.S. 3M.H.C. 5 Strawberries 3Zandvoort. Bloemendaal 3—Bloemendaal 4 Jaarvergadering Ned. Dames Hockeybond. Zaterdag is te Utrecht onder leiding van mej. E. de Josselin de Jong de jaarvergadering van den Ned. Dames Hockeybond gehouden. De voorzitster deelde mede. dat het aantal leden groeiende is. Het gewone en het financieel verslag van de secretaresse-penningmeeste- resse, mej. M. Rollin Couquerque, werd goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing sprak de voorzit ster woorden van dank tot het scheidende be stuurslid mevrouw E. E. Sprenger van Eyk Bauduin. Van de 24 door Nederland gespeelde internationale wedstrijden heeft mej. Bau duin er 19 meegespeeld. In haar plaats werd gekozen mej. A. Arriëns (Zutphen). Op voorstel van mej. Z. de Groot (Hilver sum) werden de andere leden van het bestuur bij acclamatie herkozen. De elftalcommissie werd als volgt samen gesteld: L. Leopold (SCHC, Utrecht). S. Bal- jon (HHYC, Den Haag). A. Eilers (Amster dam). D. Roos (BDHO en D. Vos (Leiden). Mej. Rollin Couquerque verstrekte mede- deelingen over de competitie, welke op 16 October zal beginnen. In het Westen een eerste klasse, een overgangsklasse, twee 2e klassen. 4 derde klassen en 4 vierde klassen. In het Oosten behalve een eerste klasse twee tweede klassen, hetgeen ook in het Zuiden het geval is. Toegelaten werd de vereenigingen Zaansche H.C. de Kraaien, Enschedesche H.V., Lochem- sche H.C., Schaarweyde (Zeist), Groninsche Cricket en Hockeyclub, Zandvoortsche H.C.. Amudo (Amsterdam). Tempon (Bergen op Zoom), O.N.I. (Eindhoven), Oosterbeek, Leeuwarder Hockey Club, Heerenveen en Sneek. De Bond zal met Paschen 1936 deelnemen aan het groote internationale dameshockey- tournooi in Duitschland. Op het internatio nale programma staan voorts de wedstrijden NederlandFrankrijk en BelgiëNederland. Verder is een uitnoodiging ingekomen om tegen Zwitserland te spelen. Een crediet werd aangevraagd in verband met het feit. dat in October van het volgend jaar de Nederlandsche Dames Hockeybond 25 jaar zal bestaan, welke feit feestelijk herdacht zal worden. NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland. Koog ZaandijkBlauw Wit, afgekeurd. SwiftOlympia. afgekeurd. Westerkwartier—D. V. D. afgekeurd. D. T. V.—Sportief 1—6 Tweede klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: D. D. V.—D. E. D. f 8—6 ExcelsiorBlauw Wit 2, afgekeurd. K. V. D—Z. K. V. 2—2 Afdeeling B: OosterparkLuto met 12 gestaakt. SpartaHercules 00 gestaakt. Sa mosVolharding 0—0 gestaakt. Rohda 2Bilthoven 15 gestaakt. Afdeeling C: RohdaAllen Weerbaar, afgekeurd. Westerkwartier 2Koog Zaandijk 2 31 Kattenburg—B. E. P. gestaakt. Oosterkwartier—Ajax afgekeurd Derde klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: Haarlem 2—D. T. V. 3 afgekeurd. D. E. D. 2Westerkwartier 3 met 02 gestaakt. The H. Boys—Kwiek afgekeurd. Swift 2Hercules 2 24 Afdeeling B: D.D.V. 2—Watervliet 3—1 Blauw Wit 4Ready Tekca met 00 gestaakt. Sport VHaarlem, afgekeurd. Sportier 2—Volharding 2 afgekeurd. OosterkwartierAjax gestaakt. Oosterkwartier speelde zijn eersten thuis wedstrijd tegen Ajax uit Amsterdam. Na 15 minuten nam Ajax met een mooien worp de leiding. Toen werd ce regen spelbreker; de scheidsrechter floot af. Na de hervatting werd te half 3 door den scheidsrechter wegens den aanhoudenden regen de wedstrijd gestaakt. Oosterkwartier 3Always Ready. Het derde 12-tal speelde thuis tegen Alw. Ready 2. De stand met rust was 50 voor Oos terkwartier. Na rust was het spoedig 60. Niet ontmoedigd speelt Alw. Ready door en wist door haar onvermoeid werken den eindstand op 6—2 te brengen. Oosterkwartier. Het vierde 12-tal had een vrijen Zondag. Zaterdagmiddag speelden de adspirantjes een oefenwedstrijd tegen de adspirantjes van „Sport Vereent". Hiervan was de uitslag: S.V.- adsp.Oosterkw. adsp. 08. A.s. Zondag wordt gespeeld op den speeltuin Het Oosterkwartier aan de Zomervaart: Oosterkwartier 4Watervliet 3 10 uur. Oosterkwartier 1Allen Weerbaar 2 uur. Oosterkwartier 2 speelt een uitwedstrijd tegen Animo 1, aanv. 2.15 uur. Wedstrijden van Concordia. Zondag hield Concordia in het Noorder Sportpark onderlinge atletiekwedstrijden voor de dames, heeren en juniores. De dames (i. b. juniores) hadden te ver werken 60 en 100 M. hardloopen, hoog- en verspringen, speer- en balwerpen. De onder- deelen voor de heeren (i. b. juniores) waren 100 en 200 M. hardloopen, ver- en hinkstap- springen, discus- en balwerpen. De uitslagen bij de dames waren: 1. A. Oster thun, 2. A, Wehrle, 3. J. Biesbrouck. De beste prestaties luidden: A. Osterthun 60 M. hard loopen 8,9 sec., 100 M. hardloopen 14,6 sec. speerwerpen 27,06 M., balwerpen 23.77 M.; A. Wehrle hoogspringen 1.24 M., Vèrspringen 4.66 meter. Bij de heeren was de volgorde: 1. P. Spoor, 2. C. Cornet, 3. H. Couzijn, De winnaar was tevens vens de beste in 100 M. hardloopen in 11.8 sec. 200 M. hardloopen in 24.4 sec., vèrspringen 6.10 M., balwerpen 33.80 M. M. Timmermans won den hinkstapsprong (12.40 M.) C. Blazer het discuswerpen (.26.75 M.) Concordia hield tevens wedstrijden voor adspiranten. Daarvan zijn de uitslagen: Meisjes 1011 j. l.T. Rombouts, 2. B. v. As- selt,, 3. C. Hop. Meisjes 1213 j. 1. H. Folkerts, 2. R. d. An ker, 3. H. Donkervoort. Meisjes 1415 j. R. Sjouwerman, 2. D. Krom hout, 3. S. Groenendaal. Beste prestaties: 8( M. 12.8 sec., hoogspringen 1.30 M. vèrsprin gen, 3.95 M., speerwerpen 20.48 M., discuswer pen 19.48 M. Jongens 1011 j. 1. K. Henskes, 2. H. Verweij 3. M. Swinkels Jongens 1213 j. 1. C. v. Arum, 2. R. Braak- sma. 3. K. Boting. Beste prestaties: 80 M. 12.7 sec., vèrsprin gen 4.27 M., balwerpen 21.39 M. Int. wedstrijden te Düsseldorf. De Nederlandsche athleten, die Zondag heb ben deelgenomen aan de internationale ath letiekwedstrijden te Düsseldorf hebben zeer verdienstelijke prestaties in het sterke milieu verricht. Osendarp won zoowel de 100 als de 200 M. terwijl Berger op de 100 M. als derde eindigde met zeer gering verschil op den Duit- scher Borchmeyer. Een prachtige prestatie werd voorts door de Nederlandsche Athletiekploeg geleverd op de 4 x 100 M. estafette. Met slechts enkele centimeters verschil werd het Nederlandsche team tweede achter Duitschland in den tijd van 41.4 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Het record stond tot nu toe op 41, 6 sec., dateerend van 9 September 1934. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondagmorgen een onderlingen wedstrijd in de Ringvaart bij Halfweg, met het volgende resultaat: le F. Janse—Kok met de grootste en 20 stuks. 2e A. v. Dijk met 28 stuks. 3e A. v. d. Pol met 23 stuks, 4e J. v. Dijk met 17 stuks, 5e J. C. Schou ten met 13 stuks, 6e J. Stevenhagen met 10 stuks. Amateurs tegen profs. Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de jaar- iijksche wedstrijd plaats tusschen een Neder landsche amateursploeg en een professional- ploeg. 's Morgens werden de foursomes gespeeld. Vijf van de zes partijen eindigden in een zege voor de profs, zij het ook 3 op het kantje af met 1 up, K. G. van Leyden en G. M. del Court van Krimpen brachten het tot all square tegen A. van Dijk en P. Witte. De singies, die 's middags gespeeld werden, moesten wegens het slechte weer gestaakt worden. Zoo mogelijk zal de wedstrijd op een nader te bepalen datum overgespeeld worden. De uitslagen van de foursomes luiden: K. G van Leyden en G. M. del Court van Krimpen spelen all square tegen A. van Dijk en P. Witte. Jhr. nu. A. Calkoen van Limmen en O. Zinnicq Bergmann verliezen van D. Ooster- veer en H. H. Lambert 1 up. E. J. Deen en jhr. mr. A. M. Snouck Hur- gronje verliezen van W. G. L. Ragless en H. W. L. King 6—4. M. Vetselaar en mr. G. M. Bierman verlie zen van D Monk en J. Blansjaar 3—1. B. Carp en ir. J. H. C. Salberg verliezen van B. Duin en C. Cramer 1 up. W. F. Looman en dr. H, J. Kessler verliezen van W. van Dijk en A. Visser 1 up. 2wemgroep „Watervreugd". Boveigenoemde groep der afdeeling Haar lem var den Ned. Arbeiders Sportbond houdt heden Maandagavond tot- sluiting van het sei zoen en zwemfeest in Stoop's Bad. laarlem 3Shell (216) Zondgmorgen speelde de kampioenen der Haarleische en Amsterdamsche derde klasse afdeeiigen een beslissingswedstrijd tegen elkaar. Hoewl Shell in Amsterdam gewend is, groote overwinningen te behalen heeft zij tegen laarlem III geen oogenblik kans ge had. Voor! in het begin, toen Alders voor Shell wierp, iep Haarlem hard van stapel. Later wierp erkoren. Toen was het succes van Haarlei III minder groot, maar gedeeltelijk kwam et doordat de Haarlemmers zich lieten beinvlorien door het gebrekkige spel der Amsterammers. Zoowel e Amsterdamsche als de Haarlemsche werpersDe Mon en Ferment hadden last van den naten bal. Daardoor waren de prestaties minder .an anders. Van Éten sloeg een keurigen home run. De ci;ers der innings zijn: Shell:?—0—0—1—0—2—0—1 is 6 Haarlui7—5—15—1—0—1—1 is 21. Haarlui heeft de achtste innings niet uit- gespeelddaar halverwege de speeltijd ver streken 'as Ameril$ansche profs te Amsterdam. Van d Zaterdag gehouden tenniswedstrij den op iet D. D. V.-terrein te Amsterdam, waaraandeelnamen de Amerikaansche be roepsspers Tilden, Vines, Lott en Stoefen waren duitslagen als volgt: Enkispel: Vines laat Tilden 64, 46, 6—3, 26, 6—1. Dutelspel: Vines h Stoefen sï. Tilden en Lott 5—7, 3_6, 6—i 8—6, 6—4. Zcndaizouden de Amerikaansche profs in Den Ha? demonstreeren, maar de regen heeft ditielet, De mcilijkheden in het K. N. G. V. leren-keurkorps niet naar Berlijn, Te Leien had Zondag de eerste bijeenkomst plaats va het lieeren-ksurkorps van het K. N. Gter gelegenheid van den nieuwen cursus, e door den bekenden Zwitserschen turner Miter Bach in ons land in verschil lende pktsen wordt gehouden. Op één na waren al' turners aanwezig. Naar wij verna men hebDii deze keur-turners besloten, niet naar Berin te gaan voor deelneming aan de Olympisce Spelen in 1936. Ook enkele leden van het miores keur-corps hebben reeds medegedeld. dat zij niet voor eventueele uit zending i aanmerking wenschen te komen. D match EuweAljechin. Van deijde van het Euwe-Aljechin-Comité vernemer wij dat Dr. Aljechin op Dinsdag 1 Octobeite Amsterdam hoopt te arriveeren. De hee en mevrouw Dr. Aljechin hopen gedurend den geheelen wedstrijd hun intrek te nemenn het Carl ton-Hotel te Amsterdam. Hii heettalen verzoeken, hem niet. te storen. De zesd partij van de match om het we- reldkampenschap schaken tusschen dr. Euwe en Ir. Aljechin zal worden gehouden op Zaterr^ 12 October a.s. op de studenten sociëteit f Delft. Federate van Biljartverenigingen. De standluidt. t'ians: Klasse AVriendenkring. De Poort, T. O. G., Insulindc, ïxcelsbr. O. V. S. Klasse B: Vrien<enkring. De Doelen, Teles coop. O. V. S. T. OG„ A D. O.. In sulinde. Klasse C: De Port, Vriendenkring, T. O. G., Groene Woud, Telscoop, O. V. S.. De Doelen, A. D. O.. Insulinde Soc. Vriendenkring. Klasse D: De Poet. De Doelen, Groene Woud, Telescoop. O. V. S T. O. G., A. D. O., Insulin- de, Soc. Vriendenring. Het programmaluidt: 1 October, klas A: T O. G.Vrienden kring II, Excelsio'r-G. V. S. en De PoortIn- sulinde. 3 October, klas: B: T. O. G.Insulinde, G. V. S.—Telescoop n De DoelenVr. Kring II A D. O is vrij.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12