Btedwde REIKT FORTUNfl DE HAND. DE BILT A. PRINS 20% KORTING STENO TYPEN TH. WITKAMP Dr. Posthumus M A A X D AG 30 SEPTEMBER 1935 H A A R E E M'S DAGBEAD 2 P LETTEREN EN KUNST |j MUZIEK. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Groot concert. ?aterdagavond de openingsavond voor het aanstaande winter-seizoen, die door net Instituut voor Arbeidersontwikkeling aan zyn leden gegeven werd, en daarom begon die avond met een toespraak van een der be stuursleden van het Instituut, den heer Van Asperen. Een welkom werd den velen aanwe zigen door hem toegeroepen; den kunstenaars, die op dezen avond hun medewerking zouden verleenen bracht hij bij voorbaat dank. Verder wierp de spreker een blik op de wijzigingen, die het karakter der avonden in den loop der elf jaren van het bestaan van het Instituut hadden ondergaan: wijzigingen, waardoor het aantal der cursistische was ingekrompen ten gunste van dat der voordrachtsavonden. Hij memoreerde den bloei der schoolcursussen, maar zeiae eerst dan geheel tevreden te zullen zijn, wanneer alle arbeiders zich die mate van ontwikkeling eigen maken, die zij in dezen tijd noodig hebben 0111 tegen fraseologieën en misleidende beweringen ten volle bestand te zijn. Zoo paarden zich woorden van ver maning aan woorden van opwekking en ten slotte bewees een hartelijk applaus de instem ming die ze gevonden hadden. Terstond daarna nam de kamerorkestver- eeniging „Amsterdam" op het podium plaats. Het nog jonge ensemble trad hier voor 't eerst op; zijn leider Antoon Krelage hadden we reeds vroeger als dirigent van het zangkoor „De Stem des Volks" leeren kennen en waar- deeren. Zuik een goede scholing als dat koor bezit de kamermuziekvereeniging nog niet. Vooral in het begin van het Concerto grosso van Corelli was de rhyfchmische samenwerking met volmaakt en over 't geheel kan de klank nog heel wat aan fijnheid en aan rijkdom van schakeering winnen. Ook wil het ons toeschij nen dat Krelage's gebaren expressiever, zijn leiding dwingender kunnen worden. Doch mis schien is dit slechts een kwestie van tijd: we hebben al meer jonge dirigenten zich gaande weg zien ontpoppen. In eik geval was er naast onvolkomens cok veel goeds: we willen als voorbeeld het slot van het Tempo di Minuetto noemen. Later, in de Symphonie van Hayan, waarin natuurlijk ook een aantal blazers mee werkte. ging aanvankelijk ook niet alles in de perfectie. De hoorns bliezen te sterk, en in 't Andante stemden de beide hobo's niet geheel samen; daarentegen was de fluit heel goed. Maar hoe weinigzeggend is zoo'n symphonietje in vergelijking met hetgeen Haydn later op dit gebied geschreven heeft! Nog later, aan het einde van het concert, deed het strijkorkest zich van zeer gunstige zijde kennen in het Voorspel „Le Déluge" van St. Saëns, waarvan de vioolsolo door den concertmeester Sam de Gorter met mooien warmen toon en zuivere intonatie voorgedragen werd. In alle andere programmanummers had het orkest een begeleidende taak. Daar stond de vocale kunst op den voorgrond, en zij werd goed gediend. Ankie van Wickevoort Cromme- lin opende de rij en we genoten weer volop van den glans, de reinheid en de jeugdige frischheid van haar zingen, dat wel eerst in statige .ernst bleef, maar daarna* in het Rondo van G. Sarti, jubelde als een vogel in den lentemorgen. Een coryphee als zij maakte het voor die na haar kwamen niet gemakkelijk, maar toch konden we het altgeluid van Jo v. d. MeentWalter zeer waardeeren, al gaf de STEUNT ONZEN STRIJD Koopt een lot der loterij ten bate van TREKKING DONDERDAG a s om 8 uur in het GEM. CONCERTGEBOUW l.^llll'l'lllLA iliriMiM lü.fll.ll.l (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 30 SEPTEMBER Gebouw Protestantenbond: Openbare ver gadering over ItaliëAbessynië. 8 uur. Parklaan 21: ESperanto-cursus Roland Du- puis, 8 uur. Cinema Palace: Harold Lloyd in „Pas op val niet!" Op het tooneel: Jack Trio, fanta sie-equilibristen. 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „4'2 Musketiers". Op het tooneel: Jean Lux, de Fransche imitator, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Sequoia" Jean Par ker. Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: Shirley Temple in „Juf fertje Blauwbaard". 2.30, 7 en 9,15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 1 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinVolksvoor stelling van „Gevaarlijke Bocht" door 't Ver- Rott. Hofstad Tooneel. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Tooneelgroep „Het Masker": première van „Voorloopige Invrij- heidsstelling". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. keuze van haar beide aria's te weinig afwisse ling. De bariton Otto Couperus werd in het Duettino van Cimarosa en het Duet uit „Die Zauberflöte" eenigszins overschaduwd door de schittering der sopraan; in de Landmans aria uit „Die Jahreszeiten" gaf hij krachtigen en welluidenden zang te hooren. De sonore tenorstem van Michel Gobets wekte bij. de ver tolking van een aria uit „Die Zauberflöte" een zoodanige geestdrift, dat zij herhaald werd. En toen de vier vocalisten te zamen met de alt Hans Weiss het prachtige Kwintet uit dezelfde opera zongen, hoe kon 't toen anders of ook hiervan moest althans een gedeelte nog eens gegeven worden? Daar zagen we in onze ver beelding de drie dames en Tamino en Papa- geno weer voor ons en vroegen ons weer af, waarom in ons land, dat zulke uitnemende vocale krachten telt, toch nooit een Neder- landsche opera levenskracht bezit. Welk een heerlijke muzikale openbaringen worden ons door het gemis van zulk een instelling ont houden. Zou misschien een samenwerking van in stellingen aLs het I. v. Arb. Ontw. een Volks opera kunnen stichten? Het zou een werk zijn, waarvan de cultureele invloed zich ook ver buiten de kringen harer leden zou kunnen doen gelden. K. DE JONG. HET TOONEEL. KUNST AAN HET VOLK DE JONGE SPELERS THIJL UILENSPIEGEL In deze dagen, nu De Jonge Spelers Thijl Uilenspiegel in de bewerking van Richard Flink opvoeren, zijn ook de Vlamingen met een door R. R. Graverson gedramatiseerden Thijl naar ons land gekomen. Het zou de moeite loonen den Vlaamscl^en Thijl ook eens door het Vlaamsch Volkstooneel te zien spelen, vooral, omdat Graverson in zijn bewerking van Charles de Coster's heldenepos zich blijk baar niet alleen zooals Richard Flink het deed tot het eerste boek van de legende heeft beperkt en dus Thijl waarschijnlijk in het Vlaamsche stuk meer de werkelijke hoofd persoon is geworden dan in dat van den Hol lander. Flink geeft voornamelijk de onder drukking van het Vlaamsche volk door keizer Karei en zijn tooneelspel is dan ook meer de tragedie van Thijl's vader, Klaas Kolenbran der, dan de geschiedenis van Uilenspiegel. Van den strijd voor de vrijheid hooren wij slechts sporadisch en aan het slot, wanneer Thijl zich opmaakt om Vlaanderen te bevrijden en in den roep om „Vrijheid" door Thijl en Joosje met de gebalde vuist omhoog, voelden wij vooral de bedoeling van De Jonge Spelers om dezen strijd der Vlamingen om de vrijheid, van geweten in 1555 tot een symbool te maken ook voor dezen tijd, waarin die vrijheid in zoó vele landen met kracht wordt onderdrukt. Doordat Richard Flink zich ten doel had gesteld vooral de tragedie van Klaas Kolen brander te geven, moest hij daardoor veel op offeren, van hetgeen toch ook een groote be koring aan het werk van de Coster geeft. Van den snaakschen, vrcjolijken, avontuurlijken Thijl zagen wij slechts heel weinig wij hoorden er enkel iets van en het accent werd ook in de opvoering voornamelijk gelegd op de sombere tragiek. En doordat die tragiek in enkele tafereelen moest worden verwerkt, kreeg het stuk althans na de pauze iets melodramatisch. Figuren b.v. als Kathelijne en Grijpstuiver kan men in een zoo fragmentarisch drama veel minder aanvaarden dan in het helden dicht, dat Charles de Coster schreef. Het gru welijke onrecht, Kathelijne aangedaan, wordt ons enkel in een kort tooneeltje door Nele verteld, maar dat is allerminst voldoende oni aan deze diep tragische figuur ook in het drama gestalte te geven. Zij, die het werk van de Coster hebben gelezen, zullen misschien achter deze krankzinnige de dieptragische vrouw uit het boek zien oprijzen, in het drama is zij enkel een min of meer episodische en daardoor melo-dramatische verschijning. En ook Grijpstuiver, aan wien in deze bewerking- een veel te groote plaats is ingeruimd ten koste van Thijl. wordt in dit spel eigenlijk ook door de uitbeelding van Een Groeneveld niet anders dan de marqué uit het oude volksdrama. Tot de pauze heeft Tijl Uilenspiegel veel meer indruk op mij gemaakt dan daarna. Het tafereel bijvoorbeeld in de hut van Klaas, tijdens de verbranding van den martelaar, miste de adembeklemmende spanning en be nauwenis welke men er bij lezing van krijgt. De spelers waren in een veel te kleine ruimte samengebracht, het licht was te fel, het spel te reëel en de suggestie van het gruwelijk ge beuren buiten de hut, waarvan dit spel toch feitelijk de begeleiding is, bleef vrij wel uit! En ook de slotscène op het Galgeveld bleef ver en ver beneden den indruk, welke de lezing van het boek ons geeft. De lugubere sfeer van den dood die er ook zonder een doode moest zijn ontbrak vrijwel geheel Het decor was hier zeer primitief en de verlichting werkte ook allerminst mee om stemming te wekken. Zelfs bij veel sterker spel want ook hieraan ontbrak in deze slotscène veel zou dit ta fereel maar een zeer matigen indruk hebben gemaakt. Nu leek het enkel de aanloop voor de slotapotheose, den roep om vrijheid voor het verdrukte volk, die zooals heel dit tooneel slechts theatraal aandeed. Charles de Coster's legende de verheerlij king van den Vlaamschen geest is een dei- schoonste heldendichten, die er ooit ge schreven zijn. Door dit werk gaat aMoor de adem van het genie. Om deze prachtige le gende maar eenigszins te benaderen, moeten zoowel de dramaturg als de spelers van groot formaat zijn en daarvan staan Richard Flink en de Jonge Spelers nog heel ver af. O zeker, de stof, die de Coster bood, is grootsch en daarom is zoo'n opvoering, ondanks de onvol komenheden nog altijd te verkiezen boven de vele koffie- en theestukken, die wij maar al te dikwijls ook nog tegenwoordig op het too neel te „genieten" krijgen, doch deze gedra matiseerde Uilenspiegel is toch maar een heel slap aftreksel van het standaardwerk, waar uit het zijn oorsprong vond. Verreweg het beste deel kregen wij voor de pauze. De vroolijke inzet met de kermisklan ten bijvoorbeeld was heel goed en ook de tafe reelen met den vreemdeling in de hut van Klaas misten hun uitwerking niet dank zij vooral de imponeerende figuur van de vreem deling en het zeer suggestieve spel van Fiolet in deze rol. Ook de tooneelen in de herberg met de vroolijke, luidruchtige Muizeken van Marie Hamel deden het en in heel dit eerste deel was ook de dramatische ontwikkeling, de groei van Klaas naar zijn geestelijke vrijheid met vaste hand en knap uitgewerkt. Nele was in de gedaante van Nelly Ernst een lieve, aan vallige figuur en het spel van Richard Flink als Klaas, was hoewel wat te modern realistisch misschien voor een man uit dien tijd sober, krachtig en overtuigend. Jan Seves waj een Lamm^ goedzak. zooals -wij ons (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 766.3 m.M. te Marseille en La Coruna. Laagste barometerstand 738.8 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: Matigen tot krachtigen, tijdelijk stonn- achtigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Nog' regen en storm. Het minimum van den luchtdruk ten Zuid westen van IJsland blijft stationnair. In het Zuiden nam de luchtdruk toe waardoor het luchtdrukverschil langs den Zuidrand van het gebied van lagen druk toenam en de wind om de randdepressie in liet .Kanaal en de Noord- en Oostzee plaatselijk en tijdelijk tot stormkracht aangroeide.. In het continentale gebied van hoogen luchtdruk boven de Alpen heerscht nog prachtig weer met zomersche temperaturen. Naar het Noorden en Westen neemt de bewolking echter snel toe en regent het. De grootste hoeveelheden regen vielen om de Noordzee, om de Botnische Golf en op de Britsche eilanden Den Helder 28, Hernosand 23 m.M. Rondom het centrum der depressie komen in een uitgestrekt gebied geen krach-, tige winden voor. Op IJsland stijgt de baro meter langzaam. Het is te verwachten dat het regenachtige en nu en dan stormachtige weer nog eenige dagen zal aanhouden. Barometer 758 m.M. 760 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit Opgave van: FIRMA KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137, tel. 11640 Thermometer Hoogste gisteren 65-F. Laagste heden nacht x 53' F. Hoogste heden tot 12 uur 54 F. Een kleine vonk, een groote brand Een klein verzuim, de grootste wroeging. Koopt nog heden „ZOMER- POSTZEGELS". (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 September. Bevallen 26 September: R. KuitDegenaars, z.; 27 September: A. M. MensCicholewski. d.; G. G. M. MoviatLesger, z. Overleden 27 September: N. H. Kenzen, 69 j., K. Spaarne; A. M. CouleStöver, 58 j., Oostvest; H. M. H. Slebos, 24 j., Atjehstraat: K. Slikker. 54 j„ Paul Krugerstraat; N. Ha- geboutZweers, 65 j., Hazepaterslaan. dezen vadsigen dikken lekkerbek voorstellen en Burgdorffer met Fiolet de beste gaf een aldoor levendige, boeiende uitbeelding van Joosje, den kreupelen armoedzaaier. Marie Meunier was een sympathieke, moederlijk Scetkin, Marie Hamel voldeed als Kathelyne. En aan het valsche, inhalige en duivelachtige van den Grijpstuiver van Ben Groeneveld twijfelde niemand. En Thijl? Ja, wij denken ons dezen snaakschen, vroolijken zwerver want dat is hij toch ook minder precieus en meer volksjongen dan Jacques de Haas hem ons gaf. Ook in het tweede deel bleef deze Thijl o.a. in zijn mololoog aan het slot bene den onze verwachting, Hij groeide niet uit tot de groote symbolische figuur, die deze held van Vlaanderen, toch in onze oogen moet zijn. De taferëelen na de pauze brachten ik schreef het reeds een teleurstelling. Voor een deel kwam dit door de bewerking. Waar om zoo vroeg ik mij af had Flink bij voorbeeld niet de rechtszitting, welke hij bijna zoo woordelijk uit de Coster's boek had kunnen overnemen ten tooneele gebracht. Zij had ongetwijfeld meer indruk gemaakt dan het tafereel in de hut tijdens de verbran ding van Klaas, een tafereel, dat vrijwel mis lukte. Ook de regie bleef in de laatste fragmen ten ver beneden de haar gestelde taak. De eenvoudige middelen, waarmee men waar schijnlijk om financieele redenen moest werken, bleken onvoldoende en het indivi- dueele spel vulde niet voldoende aan, waar de regie en de décors te kort schoten. Al heeft Thijl Uilenspiegel in deze bewer king en opvoering dus niet aan mijn ver wachting voldaan, zoo kan ik mij de keuze van het stuk door het bestuur van Kunst aan het Volk toch zeer goed begrijpen. De strijd om de Vrijheid, die in het werk van de Cos- ter verheerlijkt wordt, is van alle tijden en spreekt te sterker tot ons. nu wij overal om ons heen de geestelijke vrijheid verdrukt zien. Daarom is de opvoering van dit spel van on derdrukking dat eindigt in een felle, harts tochtelijke kreet om vrijheid, een soort pre diking, die in onze dagen niet kan worden misverstaan en zij miste haar uitwerking op de leden van Kunst aan het Volk dan ook niet Het zeer krachtige applaus aan het slot was er een getuigenis van. J. B. SCHUIL. Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap. Verklaart zich vóór behoud der saneering. De algemeene vergadering van het Hol landsch Bloembollenkweekers Genootschap begon hedenmorgen te 11 uur in café-restau rant Brinkmann, onder leiding van den heer S. Sc hone veld. Als punt 4 stond op de agenda de belangrij ke vraag: „Is het wenschelijk dat de sanee- ringsmaatregelen voor het teeltjaar 1935-1936 in haar geheelen omvang moeten gehandhaafd worden, .ia of neen?" Het Hoofdbestuur had drngend (met 14 stemmen voor, 3 tegen en 2 blanco) geadvi seerd, deze vraag bevestigend te beantwoor den. De voorzitter sprak in zijn openings woord den wensch uit dat het resultaat der besprekingen zou zijn in het waarachtig be lang van het vak. Een kloek en beslist ant woord op de vraag is noodig. Ook het Ge nootschap moet nu zijn standpunt vaststellen, vooral omhet het bekend is dat de meenisigen onder de leden over de saneering verdeeld zijn. Het Hoofdbestuur heeft nog steeds hoop op het herstel van het'evenwicht tusschen cul tuur en export. Het ingrijpen der overheid is alijd onaangenaam voor een vak en geen won der dat er verlangen bestaat naar vrijheid en zelfstandigheid. Maar men meot zich wèl af vragen wat in de heerschende omstandighe den de gevolgen van vrijheid zullen zijn. Waar zou nu het vak zijn geweest, als een ongebreidelde cultuur was toegelaten? Dit wordt niet altijd ernstig genoeg overwogen. Aan de saneering kleven gebreken, maar daarom mag men nog niet zeggen, dat zij er nooit geweest had moeten zijn. Er is geen enkel bewijs, dat de saneering op den duur zal teleurstellen. Er worden te veel beschuldi gingen geuit aan het adres der saneering, waarvoor zij niet aansprakelijk is. Tenslotte adviseerde spr., de saneering te handhaven en voort te zetten, dan zullen de meeste vak- genooten behouden blijven en zal het vak ge red zijn. Hierna begonnen de besprekingen. De afd. Haarlem betreurde het dat de ze vergadering niet eerder gehouden is. Nu is de vergadering der Alg. Vereen, voor Bloem-1 bollencultuur voorgegaan. De afd. Harenkarspel drong aan op een betere prijsregeling, maar ging overigens met het Hoofdbestuur mede. De afd. Langend ijk zou gaarne zien, dat een gegarandeerde minimumprijs werd gesteld, met het oog op de vele ontduikingen. De afd. Anna Polowna zag ook de uit wassen gaarne besnoeid. Maar zonder sanee ring gaat het in ieder geval niet. De afd. Lang en dijk had gaarne voor schotten voor de bollen die eventueel het vol gend jaar opgehouden zullen worden. De voorzitter wees er op, dat het hier alleen ging over het behoud der saneering, ja dan neen. De afd. Winkel was vóór saneering, maar vroeg ook een gegarandeerden minimumprijs. Tegenover de afd. Haarlem zeide de v 0 o r- zitter, dat wanneer de saneering door de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur was ver worpen, het Hollandsch Bloembollengenoot schap misschien in haar vergadering nog in vloed kunnen uitoefenen. Daarom wordt de vergadering van het Genootschap eerst nu gehouden, De afd. L i s s e dankte den voorzitter voor de objectieve wijze waarop hij de zaak heeft be handeld. Spr. wdas vóór behoud .der sanee- iing.'; ",1; De heerNie u wenhuis (van'de afd., Hil- legoi'n) zei, dat zijn af deeling tegen de saneë- ring zou stemmen, omdat zij zich niet kan ver eenigen met stabilisatie der prijzen en be perking der cultuur. Alles wat kunstmatig is wreekt zich op den duur. De af deeling Hillègom zou tegenstem men. De afdeeling Te.xel zeide te zullen stemmen tegen de saneering. Deze afd. wil van alle „ambtenarij" af. De heer G oemais, als lid. deelde mede, dat de afdeeling Hillegom niet tegen sanee- ring is, maar tegen den huidigen vorm daar van. Hierna werd tot stemming overgegaan. Met 128 tegen 55 stemmen verklaarde de vergadering zicli vóór behoud der saneering. De Voorzitter zeide nog toe dat het hoofdbestuur alles zal doen om de zaak der saneering vlat te doen verloopen. Spr. wist, dat er gelegenheid zal zijn, om voorschot ten te krijgen. Hierna werden nog verschillende wenschen en verlangens ten opzichte der saneering ter sprake gebracht. I1ET GOUDEN JUBILEUM DER „ZUSTERS VAN DE MARIASTICHTING". Het secretariaat van het uitvoerend comité schrijft ons: Vooruitloopend op de dankbetuiging, welke de eerwaarde Overste tot ieder persoonlijk zal richten, wil het comité van uitvoering reeds thans zijn groote erkentelijkheid betui gen vcor den ontvangen steun en hartelijke medewerking van zooveel honderden uit stad en omgeving, van allerlei stand en richting, waardoor de gouden jubileumsdag van Dins dag 24 September 1935 een onvergetelijke dag is geworden, die in de annalen der Ma- rjastichting onuitwïschbaar beschreven zal werden. Van vele zijden wordt aan het secretariaat gevraagd of het nog mogelijk is bijdragen voor het huldeblijk te zenden. Men was op reis men had vergeten, enz. En wij antwoordden daarop dadelijk: ja! Het secretariaat zal zeer gaarne deze na komende inschrijvingen alsnog ontvangen en de strookjes dier inschrijvingen zullen in het herdenkmgsalbum worden ingeplakt. Zij, die geen invulformulier meer mochten hebben, kunnen dit bekomen bij het secreta riaat van het uitvoerend comité, Groote Markt 4, hoek Koningstraat, Telefoon 10134. EEN SERENADE. Bij gelegenheid van haar twintigjarig lid maatschap van de afdeeling Zang- en Ope rette van de vereeniging „Onderling Genoe gen" en gelijktijdige huwelijksvoltrekking, wordt door genoemde afdeeling Zang en Ope rette. met medewerking van Haarlemsch fan farecorps „Voor Ons Genoegen", aan mej. T. Blom, Generaal de la Reijstraat 22, op Woens dag 2 October 's avonds van half acht tot half negen een serenade gebracht. EERSTE HULPVEREENGING „SNELVERBAND". Bij de te Overschie gehouden nationale wedstrijden in het verleenen van Eerste Hulp Bij Ongevallen werd door de damesploeg van bovengenoemde vereeniging, onder leiding van mej. B. E. Króonsberg. in de afdeeling „seniores" de 3e prijs behaald. Aan de commandante van deze ploeg werd voor haar leiding de 1ste. prijs toegekend. Voor het behoud der Haarlemmermeerlijnen. Een audiëntie bij den Minister van Waterstaat. De commissie die op de te Hoofddorp ge houden vergadering van de Haarlemsche Ka mer van Koophandel en Fabrieken benoemd is om te ijveren voor het behoud der Haarlem mermeer-spoorlijnen. heeft, zooals wij reeds mededeelden, j.l. Woensdag een bespreking gehouden met de directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht. Deze bespreking heeft evenwel geen resultaat gehad. Daarom heeft de commissie een onderhoud met den Minister van Waterstaat aangevraagd. Wij vernemen thans, dat deze audiëntie a.s. Maandag 7 October, 's middags te 2.30 uur zal plaats hebben. GEVAARLIJKE BOCHT. De belangstelling voor de vertooningen van „Gevaarlijke Bocht", door de N.V. Ver. Rot- terd. Hofstad-Tooneel (dir. Cor van der Lugt Melsert) op 15 en 18 Sept. jJ. was zoo groot dat de directie besloot dit stuk te herhalen op Dinsdag 1 October a.s.f- in den Stads schouwburg alhier. 8 OCTOBER UITSPRAAK VOOR DE SURSéANCE AAN DE FA. SCHAAP. De rechtbank bepaalde de uitspraak voor do verleening van de surséance van betaling aan de firma Schaap te Wormerveer op 8 Oc tober. eventueel eerder. Heden overleed, te onzen huize, na een kortstondige ziekte, onze beste Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder Wijntje Eijssen- Benjamin, in den ouderdom van SI jaar Uit aller naam: I. VAN DER SLUIJS- EIJSSEN J. VAN DER SLUIJS Haarlem, 29 Sept. 1935 De i d sch e vaart 2 SC Heden overleed, in den ouderdom van 93 jaar, Me juffrouw Antje de Vlaming Heemstede, 28 Sept. 19 35 Namens de Familie: Dr. H. KIKKERT Czn. Es.-Test. Haarlem, Wagenweg 222 Volstrekt eenige kennis geving TIJDELIJK op Chemisch reinigen van JAPONNEN en MANTELS Ons werk is beter! 3.50 of f 0.50 p. mud. pm lesg. 10.totaal Aanvang 4 October a.s. gecomb. of afzonderlijk Prosp. gratis. Oufle Gracht 71 INSTITUUT PONT Pietcr Kiesstraat 44 Muziekonderwijzer es (Piano-, Orgel-, Theorielessen) Spreekuur: Dinsdag 1011 Donderdag 23 en volgens afspraak TELEF. 11615. PIANOLEERAAR Diploma Conservatorium A'dam TEMPELIERSSTR. 20 CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK KEN A OP ARK 26 A Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN lederen werkdag 9-11 en 1-2; Dinsdagsavonds 6.30-S.30 uur. Zaterdagsmiddags geen spreekuur Oogarts ALOE SPREEKUREN HERVAT Wijziging spreekuren voor parti culieren: voortaan: eiken werk dag 1112 en 2.303.30, des Zaterdags 1112 en 12 TH. W. TWAALFHOVEN Arts tot 9 Oct. a.s. AFWEZIG Waarn. de dokt. v. d. Eist, Faber, Feilzer, Müller. Prinz, Tervooren, (particulier) en Voogd

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2