ilGLEY WRIGLEYS KAUWGOM Studenten-studiën, MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 HA'AREE M'S DAGBEAD 3 Zeer zware Z.-W. storm loeide over ons land. Windkracht 19 meter per seconde. Zeiljacht op IJsselmeer vergaan? Een nieuwe depressie, welker na dering- gisteren reeds door de meteo rologen was waargenomen, is van de Golf van Biscaye omhoog gekomen en heeft, nadat Zondagmiddag tijdens liet onweer de wind van Z.O. naar Z.W. omsloeg, waarbij gedurende vijf minuten een windkracht van 17 Me ter per seconde optrad, in de avond uren een hevige Z.W. storm over ons land doen losbarsten, waardoor op nieuw in vele gezinnen angst en vrees is gebracht voor de betrekkingen op zee. De Filiaal Inrichting van het Koninklijk Meteorologisch Instituut te Amsterdam no teerde tusschen 20.55 en 21,15 uur een wind kracht van 19 Meter per seconde, ongeveer, de snelheid, welke de Z.W. storm van 17 Sep tember behaalde en iets zwaarder dan de N.W. storm van verleden week. Door het slechte weer waren een aantal zieljachten, die op het IJselmeer deel hadden genomen aan de sluitingswedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei- vereeniging in nood geraakt. Vijftien sche pen kwamen in dezen wedstrijd uit. Geza menlijk werd de terugtocht naar Amsterdam aanvaard. Door den plotseling opkomenden Zuid-Wester storm verrast, werd de groep uit elkaar geslagen en verspreid over het woelige IJselmeer. De „Schollevaer", een boeier van zestien Meter lengte, eigendom van de firma Bruynzeel te Zaandam, bereikte om ongeveer zes uur na een moeilijken tocht de Oranjeslui zen met aan boord de bemanning van een dei- kleinere vaartuigen, de „Fink II" uit Amster dam. De „Schollevaer" had dit scheepje op sleeptouw genomen, doch vermoedelijk omdat de afstand te kort gehouden was. stootte het scheepje tegen den boeier aan. De boegspriet brak met het gevolg, dat ook de mast over boord slingerde. Dè inzittenden kon over genomen worden, terwijl het vaartuig losgela ten moest worden. In onzekerheid verkeerde men nog over de „Onrust" van den heer Langenaar uit Baarn. waarvan om drie uur hedennacht nog niets naders bekend was. De gemeentepolitie passeerde om zes uur met twee booten, onder leiding van inspec teur De Groot, de Oranjesluizen. Vier uur lang werd het gebied tusschen het eiland Marken en de vuurtoren bij Durgerdam met behulp van zoeklichten afgezocht. Het eenige. wat men vond. was een omgevallen jachtje, ver moedelijk het wrak van de „Fink II", dat naai den dijk van den polder IJdoorn was gedre ven. Van de „Onrust" werd echter niets ge zien. Verschillende informaties bij schippers leverden evenmin resultaat op. Slechts even over tijd kwam de ..Kasteel Sta verden" van de Holland Veluwe Lijn de sluizen binnen, aan boord waarvan men ech ter niets van eenig onheil had bespeurd. Zender te Kootwijk gestoord. De A.V.R.O. is Zondagavond gedurende een half uur gedwongen geweest te zwijgen, door dat de 100 K.W.-zender te Kootwijk, waar schijnlijk tengevolge van stormschade, defect ls geraakt. Het noodweer dat te Kootwijk woedde, be lette het zenderpersoneel een onderzoek in de masten in te stellen. Men hoopte dos nachts gelegenheid te hebben het defect op te sporen en te herstellen. De storing trad op vijf minuten voor ach ten op. doch het geduld van de luisteraars be hoefde niet lang op de proef te worden ge steld, want om half negen klonk de stem van den omroeper weer door den luidspreker. Dit was mogelijk, omdat men inmiddels had over geschakeld op den onversterkten 10 K.W.-zen der. welke overdag wordt gebruikt. Het pro gramma kon hiermede verder vlot worden afgewerkt. Onbewaakte eischt dubbele voorzichtigheid. Roofoverval te Rotterdam opgehelderd. Jeugdig echtpaar aangehouden. Botsing had wonder boven wonder geen noodlottige gevolgen. Zondagmiddag kwart voor drie is op den onbe waakten overweg tusschen Heer de en Wapenveld een auto, waarin zich een gezel schap van zes personen uit Brummen bevond, door den motortrein, komende van Apeldoorn, aangereden. De auto werd opzij gegrepen en totaal ver nield. Hoewel dit een wonder mag heeten, bleven de inzittenden, behoudens enkele lichte kwet suren, ongedeerd. Het ongeval schijnt aan onoplettendheid van den autobestuurder te wijten te zijn. (A.N.P.) Scheepsramp op de Eier- landsche Gronden. Lijk van schepeling aan gespoeld. Naam van het schip nog onbekend. In een logement te 's-Hertogenbosch zijn aangehouden een man en een vrouw, die ver dacht werden eenigen tijd geleden te Rotter dam een roofoverval te hebben gepleegd op een oude vrouw, in een hofje, dat aan de Kruiskade uitkomt. Toen zij op bed lag werd zij met een kolenschop op het hoofd geslagen en zijn de man en vrouw met f 140 verdwenen. De te 's-Hertogenbosch aangehoudenen zijn te Rotterdam met de oude vrouw, die nog in het ziekenhuis vertoeft en met nog eenige ge tuigen geconfronteerd. Allen hebben hen per tinent herkend. Geld is op het tweetal niet ge vonden. Het zijn de 20-jarige H. V. en zijn 18- jarige vrouw J. V.G. Zondagmiddag Omstreeks zes uur is op de punt van de Vliehors het lijk aangespoeld van een naar schatting der tig jarigen man. Het is overgebracht naar De Cocksdorp, waar het in het lijkenhuisje is opgebaard. Men meent hier te doen te hebben met het lichaam van een schepeling, afkomstig van het in de Eierland- sche Gronden liggende wrak. Men acht dit vermoeden gewettigd omdat de man slechts in een flanel gekleed was. waaruit men af leidt. dat hij getracht heeft de kust zwem mende te bereiken. Het signalement van het slachtoffer luidt: lengte 1.80 Meter, kort geknipt blond haar, gaaf gebit, gezond uiterlijk, zwaar gebouwd, op rechter onderarm is de Duitsche vlag ge- tatoueerd. Dit is dus het tweede lijk, dat na den storm op de Waddeneilanden is aangespoeld. Het eerste spoelde eenige dagen geleden bij Oude Schid op Texel aan land. Laadboom en zeil geborgen. Het betonningsvaartuig van het Loodswezen heeft Zondag een laadboom en een zeil van het op de Eierlandsche Gronden vergane schip geborgen. De gegevens, waaruit zou kunnen worden opgemaakt, welk vaartuig is gezonken, ont breken tot nu toe. EEN VREEMDE HISTORIE. Te Arnhem is één dezer avonden een sur- veilleerend agent van politie aangesproken door een Duitscher, die in opgewonden toe stand verkeerde, en die hem zeide dat hij juist was ontsnapt aan een drietal Hollandsche communisten, die hem met een revolver had den bedreigd en die hem rijwiel en paspoort hadden ontroofd. Bij onderzoek bleek, dat de Duitscher een brief had moeten bezorgen bij een vooraan staand communist te Arnhem; daar was hij door twee mannen afgehaald, die hem met een revolver in bedwang zouden hebben ge houden. De politie arresteerde twee personen, verdere aanhoudingen worden verwacht. (A.N.P.). DE DRIE KARTEERINGSVLIEGTUIGEN IN SINGAPORE. De drie Havilland Dragon-Rapide vliegtui gen PH-AKU. PH-AKV en PH-AKW van de K.N.I.L.M., welke op weg zijn naar Indië en gebruikt zullen worden bij de karteering van een gedeelte van Nieuw-Guinea, zijn in Singa pore aangekomen. De vliegtuigen zullen daar eenigen tijd blijven voor het nazien der mo toren. Aan boord is alles wel. (A.NP.) C. van der Voort van Zijp overleden. Op 64-jarigen leeftijd is te Utrecht over leden de heer C. van der Voort van Zijp, bur gemeester van Maartensdijk. De heer van dei- Voort van Zijp die voor predikant had gestu deerd, heeft te Vuren en Daalen en te Doesburg gestaan. Later is hij tot lid der Tweede Kamer gekozen als candidaat voor de A.R. party. Zeventien jaar lang is hij Kamerlid geweest. In 1924 werd hij tot burgemeester van Maar tensdijk benoemd. Hij heeft eenigen tijd een ieidersfunctie in de N.S.B. vervuld, doch heeft deze beweging weer verlaten. DE RAMP VAN DE „KALBA" Zaterdag is op 't strand tusschen Westkapelle en Domburg een portefeuille gevonden, in houdende paspoort, foto's, bewijs van inschrij ving als schipper, een Engelsche vrachtbrief, Engelsch geld en Belgisch geld. In de onmid dellijke naoijheid lag een horloge; het stond stil op drie uur. Alles is herkend als 't eigendom van den verdronken kapitein van de „Kalba", H. Bakker, gewoond hebbende te Groningen. Motorrijder oorzaak van een botsing. Toch reed hij door. BEVORDERT EETLUST EN SPIJSVERTERING (Adv. Ingez. Med.) Ervaringen van een Eerstejaars in Amsterdam. Melksfeunbeperking gaaf 29 Dec. a.s. in. Op het gevaarlijke kruispunt bij de Vecht- brug te Muiden, zijn Zondagavond ruim 5 uur twee auto's, door de roekelooze houding ven een, tot nu toe onbekend gebleven motorrijder, met elkaar in botsing gekomen, waardoor eenige inzittenden zeer ernstig gewond wer den en naar ziekenhuizen moesten worden overgebracht. De heer P. V., te Bloemendaal, kwam, ver gezeld van zijn echtgenoote. in zijn auto van de richting Bussum, toen hij. op het kruispunt van rijksweg en Weesperweg. vlak voor de Vechtburg, den bovenbedoelden motorrijder eensklaps den weg zag oversteken, zonder dat door hem eenig teeken was gegeven. Een bot sing met dien motorrijder zou dan ook onver mijdelijk zijn geweest, waarom de heer V. uit alle macht remde, met het gevolg, dat zijn wagen naar links schoot en op het andere ge deelte van den weg terecht kwam. Juist kwam van de tegenovergestelde zijde de heer L. Th. P. M. B. uit Hilversum, eveneens in gezelschap van zijn echtgenoote, in volle vaart met zijn auto aanrijden, zoodat de beide wagens met kracht tegen elkaar botsten. De inzittenden werden tegen de voorruit geslingerd, met het gevolg, dat de meesten hunner zeer ernstige verwondingen opliepen. Het ernstigst was mevr. B. er aan toe. die een gapende wonde aan het voorhoofd opliep, ter wijl zij ook een zware hersenschudding be kwam. Bovendien werd deze dame aan de beenen gewond. Haar echtgenoot kreeg even eens een ernstige hoofdwonde. In de andere auto had mevr. V. een pols factuur en een verwonding aan een der bee nen bekomen, terwijl haar echtgenoot aan den neus en ook aan de beenen gewond werd. De heer en mevr. B. werden naar het Burger ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Mevr. V. werd per auto "naar de Diaconessen- inrichting te Haarlem ter observatie overge bracht. Door de rijks- en gemeentepolitie van Mui den. welke zeer spoedig ter plaatse waren, werd het verkeer op de drukke Vechtbrug gaande gehouden, terwijl een, kraanwagen de zwaar-beschadigae auto's wegsleepte en over bracht naar het gemeentelijk magazijn to Muiden, aangezien de politie voorloopig op beide wagens beslag had gelegd. Onder de talrijke omstanders was de ver- 1 ontwaardiging groot over het feit, dat de motorrijder, hoewel hij wist, welk onheil hij ihad aangericht, en zelfs nog even had omge keken, zich zoo spoedig mogelijk in de richting Weesp verwijderd had. De politie zal trachten uit te vinden, wie de motorrijder is. Ouders, als het eenigszins mogelijk is, geeft dan uw kinderen een gewone achter naam mee in het leven. Ik heb nu gezien tot welke rampspoeden het kan leiden als je achternaam het voorwerp wordt van spot in den groentijd. Hela, zeg. hoe heet jij daar? Nee, jij niet, jij met die flapooren. Struyck meneer Zoo maar domweg Struik? Wat voor struik? Rozenstruik, seringenstruik of hoe? Struyck van Bunschoten meneer. Wat zeg je me nou? Spruyt van Riet schoten? Nee meneer, Struyck van Bunschoten. Da's precies hetzelfde. Dus jij bent die man van die corsetten? Nee meneer. Nee meneer? Als je nou toch Spruyt van Rietschoten heet! Zoo. zoo. da's heel interes sant. Leuke branche wel, corsetten. vind je niet? En loopen de zaken nogal? Veel last van den slappen tijd? Och nee. vrouwen trekken zich niets van de crisis aan; als die zich maar corsetten kunnen aantrekken. Maar meneer. Niks te maren. Sta eens op. Spruyt van Rietschoten. Zoo. En klauter nu eens op dien stoel. Wat? Doe je dat niet? Nee meneer. Weet je wat de Senaat je heeft gezegd Spruitje? Ja meneer. Je mag alles weigeren wat onzedelijk en wat onredelijk is. nietwaar? Ja meneer. Vind je het onzedelijk op een stoel te klimmen? Nee meneer, onzedelijk niet. Vind je het dan onredelijk? Ja meneer, eigenlijk wel. Zoo. dus jij beschouwt het zich met de voeten op een stoel bevinden als in strijd met de rede. Ja meneer. Maar als je er nu een reden voor hebt. Als je nou een rede wilt houden. Een rede is toch niet onredelijk? Of vind je dat een onredelijke reden, in strijd met de rede? Dus een redelooze reden? Tegen deze logica is de ongelukkige nul- dejaars niet ongewassen. Met angstige voor gevoelens bestijgt hij het meubel." Bind nou dit servet om je buik verzoek stilte en demonstreer het corset van je vader. Maar meneerik ben Spruyt van Rietschoten niet. Wat komt dat er nou op aan! Je hebt geen grein fantasie. En bovendien ben je Spruyt van Rietschoten wel. Ik heb het ge zegd en dus is het zoo. Wij op den grond zien zwijgend toe hoe onze lotgenoot een haperende redevoering tracht af te steken over elastiek en veters en slankmakende modellen. Niemand van ons lacht. Behalve dat het als oncollegiaal wordt beschouwd en er strenge straffen op staan, voelen we heel goed dat wij alleen door dit gelukkige toeval aan den dans zijn ontsprongen, dat onze ouders ons met laag- bij-de-grondsche namen de studentenwereld hebben ingezonden. Gelukkig zijn nu de bezoeken bij de Jaar clubs afgeloopen en gaan we nu naar de Dis puten toe. In een daarvan zullen we zelf verzeilen en daarmee drukken we een stem pel op onzen heelen verderen studententijd. Dus kijken we goed uit en delibereerenuiten- treuren onder elkaar, welke Disputen den voorrang verdienen. Laatst trof ik het dat ik bij een ouden medicus te land kwam. Ik raadde goed dat hij zesdeiaars was daar krijg je langzamerhand kijk op en toen hij hoorde dat ik ook medicijnen ga studee- ren, nam hij me mee naar een andere ka mer. Zoo. steek nou eens een sigaret op. Wil je wat drinken? Ik was heelemaal de kluts kwijt. Zoo was ik in lang niet toegesproken. Toen ik met een glas terug kwam en weer tusschen zijn knieën zat, heeft hij me een heeleboel verteld over de medische studie. Over de moeilijkheden en teleurstellingen van het vak, over de mislukkingen en ont goochelingen. Hoe weinig je vaak kan doen en hoe je zit te piekeren over een ernstig geval. Tja, jong, zei hij. als je 't zoo bekijkt is 't een rotvak. Goddank heeft het nog an dere kanten, anders had ik het bijltje er al lang bij neergegooid. Toen kwam het gesprek op den groentijd. Snap je nou een beetje hoe verduiveld goed die tijd voor jullie is? Eerst moet er een dikke laag schoolverwaandheid en snotjon gens-eigenwijsheid van jullie afgeboend wor den. Daar zorgen die daar voor we luister den samen naar het heidensche kabaal in de aangrenzende kamer, waar Spruyt van Riet schoten nu daasde over corsetten voor zwa re figuren en dan komen wij ouderejaars er aan te pas. Wij moeten jullie leeren ken nen zooais je werkelijk bent. In een korten tijd. Dat gaat niet. als jullie met een pedant snoet op 'n stoel sigaretten zit te rooken. Maar zooals wij het doen hebben we jullie verduiveld gauw door. En jullie ons. Snap je? Ik snapte het. En het verzoende mij met mijn kalen kop. mijn gescheurde jas en mijn petje. Ik voelde i dat ik nu aan het begin van mijn studenten leven stond. A. A. MATRIS. Regeering kan niet wachten tot 1 Juni 1936. Vereenvoudiging der administratie. Naar wij van de Nederlandsche Zuivel Centrale vernemen, is, te re nen vanaf 29 September 1935 de uït- keering op alle tot zuivel- of melkpro ducten verwerkte melk vastgesteld op basis van 2.56 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3,2 pet. De thans vastgestelde uitkecring stemt overeen met 67.2 cent per K.G. boter en 80 cent per K.G. melkvet. Bij verwerking van melk of boter zoodanig dat uit honderd kilogram melk van 3,2 pet. vet 3.60 K.G. boter verkregen worden, zal de uitkecring hierop dus f 2.42 per 100 K.G. bedragen. In een toelichting tot dezen maatregel wordt nog o.a. medegedeeld, dat de uit ver schillende omstandigheden voortvloeiende moeilijkheden den minister van landbouw en visscherij hebben doen besluiten, den datum van het in werking treden van de mslksteun- beperking, welke aanvankelijk op 1 Juni 1935 was bepaald, te verschuiven en nader vast te stellen op 29 December 1935. Weliswaar is deze datum minder geschikt dan 1 Juni van eenig jaar. doch aangezien het onmogelijk is, den datum te verschuiven tot 1 Juni 1936, zal dat bezwaar moeten worden aanvaard. Met groote stelligheid kan dus thans wor den medegedeeld, dat de regeling 29 Decem ber 1935 definitief in werking zal treden. De nog resteerende maanden zullen worden gebruikt, om de uitvoering in finesses verder voor te bereiden en mede om te trachten, de noodige administratie voor de melkveehouders te vereenvoudigen, hetgeen mogelijk geble ken is. Koningin en Prinses gehuldigd- Grootsehe betooging op den Dam. Het hoogtepunt van het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad is onge twijfeld het huldebetoon geweest, dat Zaterdagmiddag op den Dam door de Amsterdamsche Oranje-gezinde burgerij aan de Koningin en haar dochter is gebracht. Dank zij de voor treffelijke organisatie en mede door de medewerking van de natuur, die zoowaar, na zich de vorige dagen van haar zwartste zijde te hebben doen kennen, voor een vriendelijk zonne tje gezorgd had, voltrok zich in bijna anderhalf uur een manifestatie van trouw en aanhankelijkheid aan Oranje, welke ongetwijfeld op beide Vorstinnen een diepen indruk zal hebben gemaakt. Van half twee af marcheerden de vele vereenigingen, scholen, groepen en deputa ties tezamen ver over de tienduizend deel nemers via de Damstraat het historisch plein op. waar zij door de orde-commissaris sen haar plaats kregen toegewezen. Het front werd gevormd door- de jeugd, daar achter stelden zich de organisaties van oude ren op. Achter de afzetting op het verder beschikbare gedeelte van het midden-Dam- terrein en op de trottoirs aan de zijde van Dam en Kalverstraat had zich een enorme menigte belangstellenden verzameld; ook op de balcons en achter de ramen der omlig gende gebouwen groepten vele .kijkers en kijksters en zóó bood weldra de aloude Dam. vooral ook door de zee van oranje en rood- wit-blauw vlaggen en de talrijke vaandels, een buitengewoon imposant schouwspel. Massazang en défilé. Een daverend gejuich weerklonk, toen klokslag drie uur. terwijl de marine de eer bewijzen bracht, de Koningin en de Prinses, vergezeld van den burgemeester, dr. W. de Vlugt. op het balcon van het Paleis ver schenen. Fotografen en filmoperateurs leg den op dat oogenblik het beeld vast van een enthousiaste massa; duizenden kinderen, die zwaaiden met vlaggen of niet de oranje pro gramma's en duizenden ouderen, die wuif den met hoed of zakdoek. Een vroolijke noot in dit huldebetoon werd gevormd door eenige tientallen padvinders, die hun hoeden heen en weer lieten dansen op de hoog opgeheven stokken 1 Gezamenlijk werden eenige liederen ge zongen, waarna het défilé begon. Ter kerke in de Oude kerk. De Koningin en de Prinses hebben Zon dagmorgen den kerkdienst bijgewoond in de Oude kerk aan het Oude Kerksplein. Kort voor tienen kondigde de voorganger, ds. J. P. van Bruggen, voor de geheel' gevulde kerk de komst van de beide Vorstinnen aan, er nadrukkelijk op wijzende dat het de wensch van Hare Majesteit was, dat door de ge meente aan haar aanwezigheid geen aan dacht zou worden besteed. Enkele oogenblikken later namen de Koningin en de Prinses geheel onopvallend plaats in de ronde bank tégenover den kan sel. De banken ter linker- en rechterzijde werden ingenomen door de leden van het gevolg, den burgemeester en den hoofdcom missaris. Des middags werd een bezoek gebracht aan de Rembrandt-tentoonstelling. waarbij de Koningin vooral groote belangstelling voor de teekeningen van den Meester toon de. Hedenmiddag zou de Koningin naar Apeldoorn vertrekken. De Prinses zou daar na nog in Watergraafsmeer gehuldigd wor den. Koningin en Prinses koopen schilderstukken. Zaterdag hebben de Koningin en Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de S.O.S.- tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Door de beide Vorstinnen zijn daar eenige schilderstukken aangekocht. Door de Ko ningin werd aangekocht het stuk „Pointset- tia's van de schilderes A. C. van den Berg, „De Munt" en „Nieuwe Kerk" (interieur) van den schilder H. Ch. Dekker, de ets ..Amster dam" van A. Hemelman en de teekening „Haven Enkhuizen" van Dirk Kruizinga. Door Prinses Juliana werd gekocht „Tul pen" van Otto Hanrath. I Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 30 September: Een Fransch schilder, vertelt een Rus sisch blad. kwam dezer dagen per spoor aan het station Kodrjumir aan. De streek was zeer romantisch, en daar de trein tien minuten stilhield, haalde de schilder zijn schetsboek, dat hij steeds bij zich droeg, voor den dag. zocht een geschikt plekje uit, en begon te teekenen. Eensklaps stond een gendarme voor hem en vroeg hem in het Russisch „Wat voert gij "daar uit, jnijnheer?" De schilder begreep geen enkel woord van het gesprokene en keek den gendarme overbluft aan. Een politie beambte en een tweede gendarme kwa men op het geval af en bekeken de teekening. „Wat heeft hij daar toch ge knoeid?" vroeg de eene gendarme den anderen. De politieman was de snuggerste der drie en zeide onmiddellijk „Hij heeft onze versterkingen op papier gebracht." „Maar dan is die vent een Engelsch spion!" steunden de gendarmes. „Een Engelsch en mogelijk ook wel een ander spion," bevestigde de politie beambte. „maar wij moeten hem in elk geval arresteeren." Dit gebeurde en de arme schilder werd naar het station geëscorteerd; de chef ervan had heel wat moeite om den wakkeren rustbewaarders aan het ver stand te brengen dat de Franschman doodonschuldig en volkomen onschade lijk was. Door onze lens gesnapt. DE HEER H. A. VAN ABS. De heer H. A. van Abs. geboren 25 Mei 1877 trad op 15 Februari 1894 in gemeentedienst als klerk ter gemeente-secretarie. Hij is in onderscheidene rangen en op ver schillende afdeelingen aldaar werkzaam ge weest. Thans is hij als referendaris in hoofd zaak belast met de leiding van de werkzaam heden ter uitvoering van de Pensioenwet 1922, van de gemeentelijke pensioenverordeningen en van de wachtgeldregelingen. In 1897 behaalde hij "het diplopia van can didaat gemeente-secretaris, afgegeven door den Ned Bond van Gemeenteambtenaren. In het vereenigingsleven bekleedt hij de functies van onder-voorzitter van de afd. Haarlem van het Nat. Verbond van Gemeen te-ambtenaren. en voorzitter van de Damclub Haarlem. Indien U zich onbehaag lijk voelt, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken. I Zon Aspirientje helpt toch maar! (Adv. Ingez. Med.) Voorloopige handelsregeling met Denemarken. Onze delegatie niet ontevreden Besprekingen worden voortgezet. Naar ons ter oore komt. zullen de handels besprekingen. welke door een Nederlandsche delegatie in Kopenhagen met de Deensche autoriteiten werden gevoerd, binnenkort af- loopen. Er is tusschen beide delegaties over eenstemming bereikt over een voorloopig re geling, welke inmiddels reeds in werking is getreden. Gezien de vele moeilijkheden, welke overwonnen worden moesten, is men van Ne derlandsche zijde niet ontevreden over dit resultaat. De besprekingen worden ten aanzien van, enkele punten nog voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5