Een nieuw werkverschaffingsplan. WOENSDAG 2 OCTOBER 1935 HA'ASEEM'S DAGBEAD 7 Wijzigt Hitler zijn politiek tegenover Oostenrijk? PARIJS. 2 Oct. (A.N.P.) Men verneemt hier Bit „buitengewoon gezaghebbende bron", dat Hitier zijn politiek tegenover Oostenrijk zou hebben gewijzigd als gevolg van het bezoek van Goemboes. Hitier zal trachten Oosten rijk te winnen voor een Duitsch-Poolsch- Hongaarsch-Oostenrijksch blok door het acht voorstellen te doen omtrent de weder- zijdsche verhoudingen. De voorstellen zou den zijn ontworpen door Von Papen. Plannen voor Egyptischen steun aan Abessynië. CAIRO, 2 October. Er worden thans stap pen gedaan om in geval van oorlog Egyptische steun aan Abessynië te organiseeren. Er ver luidt dat in geval van uitbreken van den oorlog een beroep zal worden gericht tot het Egyptische volk ten behoeve van financieelen bijstand. Binnenkort zal een lid van de ko ninklijke familie naar Addis Abeba vertrekken teneinde den keizer van advies te dienen over het in dienst nemen van Egyptische vrijwilli gers. Poging tot revolutie in Bulgarije. De regeering is den toestand meester. Talrijke arrestaties verricht. SOFIA, 2 October (A.N.P.) De re geering heeft, naar de minister-presi dent aan de pers verklaarde, over het geheele land den uitzonderingstoe stand afgekondigd. De op morgen vastgestelde parade en feestelijkheden ter gelegenheid van den jaar dag van de troonsbestijging van den koning en de onafhankelijkheidsverklaring van Bulgarije zijn uitgesteld. De afkondiging van den .uitzonde ringstoestand is geschied in verband met de ontdekking van een gevaar lijke poging tot opstand, waartoe reeds alle voorbereidingen waren ge troffen. De opstandige beweging nTde hoofdstad ging uit van personen, die ook deelnamen aan den staatsgreep van 19 Mei 1934, de reserve-officier Weltsjeff. De organisator van dezen staatsgreep leefde in het buitenland in ballingschap. "Vanmorgen vroeg kwam hij per auto in Sofia aan, waar hij terstond werd gearresteerd In den loop van den morgen zijn er tal van andere,, personen o.a. ook de vroegere mi nister van financiën gearresteerd. De arresta ties der samenzweerders, die ook tot de radi cale boerenpartij behooren, duren op het .oqgenblik nog voort. Bijzonder alanneerend luidde het bericht, dat de beruchte agrarische communist Oesqnof m.e.t een .groote bende emigranten Bulgarije is binnengedrongen om de bevolking, vooral van de grensdistricten op te ruien en den opstand te steunen. Nader wordt gemeld, dat het doel van de samenzweering was het ten val brengen van de regeering en zelfs onttrooning van den koning. Kleinere werkverschaffings objecten te Haarlem. Bijzonderheden. Blijkens het verslag van de provincitle com missie voor werkverruiming zijn de volgende Haarlemsche objecten bestudeerd die nog niet belichaamd zijn in voorstellen aan den raad gedaan. Uitbaggeren van het Vuilrak. Kosten f 2251, waarvan f 1451 arbeidsloon. Inmetselen van oude gevelsteenen in de muren van het Frans Halsmuseum. Arbeids loon f 800 a f 1000. Houtrakpokler: Verbetering van wegen. Kosten f 44.000, waarvan f 14.500 arbeidsloon. De werkverschaffing van Noord-Holland. Geen grooter aantal Haarlemmers naar Castrïcum. Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld, dat de provincie Noord-Holland plan nen heeft tot uitbreiding der werkverschaffing in het duingebied onder Castricum en Bakkum. Men weet dat de provincie daar uitgestrekte duinterreinen heeft die voor de waterleiding en recreatieoord bestemd zijn. Reeds eenige jaren worden in werkverschaffing deze ge bieden bewerkt om beter aan hun bestemming te kunnen beantwoorden. Wij vernemen evenwel, dat het in de toe komst niet de bedoeling is om een grooter aantal Haarlemsche werkloozen naar deze werkverschaffing te zenden. Langen tijd zijn daar geregeld 50 Haarlemmers heengetrokken, maar den laatsten tijd was dit aantal tot 70 a 75 opgevoerd. Met moeite is in de laatste maanden dit aantal gehandhaafd. Door de uitbreiding der werkzaamheden zal het ech ter mogelijk blijven ook in de toekomst dit hooge aantal te handhaven. Ged. Staten hebben juist heden een brief aan de Prov. Staten gezonden waarin een overzicht is opgenomen van de werkverschaf fingen der provincie. In 1934 heeft de aanleg van weg Limmen-Bakkum f 122.940.46 gekost. Aan loon en bijkomende kosten werd f 92.211 uitgegeven. Verder is nog uitgegeven: verbetering Zee weg Bakkum-Castricum aan Zee f 10.220.67; werkverschaffing te Upendam f 45 763: pro vinciaal duingebied onder Castricum, Heems kerk. Egmond en Bergen f 87.735.07 (dat was het tijdvak Juli 1934April 1935). Het nieuwe object voor werkverschaffing der provincie in het duingebied omvat den aan leg van 36.5 K.M. zandweg en de bebossching van 190 H.A. De minister van sociale zaken heeft zich met deze plannen vereenigd. De kosten zijn geraamd op f 398.000, waarvan f 325.000 voor arbeidsloon. Er is daarbij werk voor 100 werkloozen voor 21/2 jaar. Hoe Haarlem 25 jaar geleden zag vliegen. Demonstraties van prof. Leon Verstraeten op het Haarlem"-veld Met een toestel van 75 k.g. en een motor van 50 p.k. Prof. Verstraeten vliegt morgen bij gunstig weer om 2 uur, 3 uur en 4 uur. Witte vlag op de electrische tram: beslist vliegen. Roode vlag: waarschijnlijk vliegen. Zwarte vlag: niet vliegen. Dit was de advertentie, die Haarlem's Dag blad in het begin van October 1910 opnam. Om juist te zijn Vrijdag 14 October van het jaar 1910, toen de dagbladen schier dagelijks in de sport- en binnenlandkolommen be richten bevatten over vliegen. Over vliegers, die vandaag hier vlogen en neerstortten en morgen elders de lucht in gingen en weer neerstortten, doch er vaak goed afkwamen en steeds doorzetten. De tijd van Olieslagers, die overal in Nederland kwam met zijn vliegtuig en die het de comité's der vliegdagen moeilijk maakte door zijn pre tenties. Over de gebroeders Morane, die een onge luk kregen en allebei langzamerhand weer herstelden. Over Chavez, die na een vlucht over de Alpen op 23 September 1910 bij Domo- dossola verongelukte; over den vlieger Tabu- teau die uit Biarritz opsteeg, 35 minuten later in San Sebastiaan daalde en over de Pyre neeën was gevlogen. En niet te vergeten over den Nederland- schen vlieger Wijnmalen, die begin October met een Farman tweedekker na langdurig ver blijf te Mourmelon het wereld-hoogte-record verbeterde. Het stond op naam van Chavez, die een hoogte van 2680 meter had bereikt. Wijnmalen steeg volgens de berichten tot 2875 meter, volgens zijn eigen verklaringen tot 2780 a 2820 meter. Om zoo hoog te komen had hij 1 uur en 45 minuten moeten klimmen. In een open toestel. Met 35 liter benzine en zonder de misbare deelen van het toestel om maar zoo hoog mogelijk te kunnen komen. En in de eerste weken van October had zich ook in Haarlem een comité gevormd. Men wilde Olieslagers naar deze stad laten komen, doch „Antwerpsche Jan" kon 'niet. Men ver zocht den Engelschman Archer met zijn Blé- riot hier te komen. Maar Archer was weer eens voor de zooveelste maal gevallen en had daar bij zijn vliegtuig beschadigd, zoodat hij dit eerst moest oplappen voor het gebruikt kon worden. Dus kwam hij niet. Doch 6 October vloog in Alkmaar de Belg prof. Léon Verstraeten. Hij had enorm succes. Men raakte niet uitgepraat over den moedigen vlieger, die tot drie keer toe op één middag opsteeg. Toen kwam voor Haarlem de groote tijding: Verstraeten was door den heer Sclietzer, ondernemer van het bioscoop-theater op de Groote Markt geëngageerd om op het Haar lem-terrein te Schoten bij h?t oude brugje te komen vliegen. Een vliegweek' werd georgani seerd, men was druk in de weer öm alles ge reed te maken voor het groote evenement. Van Donderdag 13 tot Dinsdag 18 October zou Verstraeten vliegen. Léon Verstraeten had op 34-jarigen leeftijd zijn eerste vlieglessen gekregen te Mourmelon, destijds een centrum van de vliegsport, bij Voisin. Later kwam hij in de leerschool van Sommer in Douzy in de Ardennen, waar hij als leeraar werd aangesteld. Een van zijn leer lingen was Clément van Maasdijk. Hij nam deel aan verschillende wedstrijden in Ant werpen, Nimes, Thierlemont enz. Als bijzon derheid werd in 1910 in de kranten vermeld dat hij eens in Rouaan 105 minuten achter el kaar vloog en dat hij een hoogte van 600 meter bereikte. Hij verwierf verscheidene prijzen o.a. te Chatelet die voor de meeste vluchten. Het toestel, waarmee Verstraeten vloog was een Sommer-tweedekker met een Gnome- motor van 50 P.K. Het geheele geval woog. 75 kilogram en had 15.000 vooroorlogsche francs gekost. Een groot voordeel van deze machine werd het feit geacht, dat de motor achter den piloot zat. Want de Gnome motor werd voortdurend beoiied uit een groot oliereservoir, dat tegen over het 100 literige benzinereservoir was aan gebracht. Bij het draaien van den motor spatte de olie naar alle kanten weg, te meer daar de cylinders van den motor, het waren er zeven, aan den schroef vast zaten. In dit geval nu behoefde de bestuurder geen bril te dragen, daar de olie achter hem het luchtruim invloog. Vrijdag 7 October kwamen Léon Verstrae ten, zijn broer Jean en de impresario De Grau hier in de stad om het veld te bekijken. Achtte de monteur van Olieslagers een veld van 120 meter breed wel wat klein, Verstraeten nam genoegen met een breedte van 32 me ter, terwijl hij de lengte van het voetbalveld, 12;t meter, voldoende vond. Op dit veld, het oude terrein van de voetbal- vereeniging „Haarlem" zou de Belg dus op stijgen. Een hangar was opgericht, op het veld zelf was ruimte voor het publiek gemaakt, zoodat men het mogelijk achtte dat 10.000 menschen de vluchten zouden kunnen gade slaan. De burgemeester van Schoten had zijn toe stemming tot het houden van de vliegweek gegeven. Eenige dagen voordat de demonstraties zou den beginnen dreigde er een klink in den ka bel te komen. Er was namelijk iemand, die van den boer aan wien het weiland achter het Haarlemveld toebehoorde, dit terrein gehuurd had en hieroD een aantal groote palen had laten zetten, die door prikkeldraad waren ver bonden. Op het laatste moment kwam echter nog een minnelijke schikking tot stand en de palen werden weggehaald. Woensdagmiddag 12 en Donderdag 13 Oc tober was Verstraeten bezig om zijn toestel in elkaar te zetten, nog niet zoo'n eenvoudig werk, want er moesten tientallen draden ge spannen, de vele verschillende deelen met el kaar verbonden worden en de motor moest in het gemonteerde toestel worden geplaatst. De wind bleek zich als een vliegvijand te ontpoppen. Donderdag was er te veel wind en Léon Verstraeten steeg niet op. De tram reed met een zwarte vlag. Vrijdag 15 October was er nog wind. En van de tram wapperden zwarte vlaggetjes. Doch Zaterdag werd de witte vlag vertoond. Tusschen vier en vijf uur zou Verstraeten vlie gen. En ten aanschouwe van een paar duizend toeschouwers stapte de Belg in zijn Sommer om op het vlaggesein van zijn broer Jean door de mannen, die het toestel in bedwang moes ten houden, te worden losgelaten en na een aanloop en eenige op- en neerwaartsche zwe vingen in de lucht te klimmen. Haarden Haardkachels JAN JAARSMA, W. FRISIA en L. PETERS. Desgewenscht per week of per maand, vanaf 45. J. J. CORNELISSEN, KAMPERVEST 1, hoek Kleine Houtstraat. (Adv. Ingez. Med.) En na een vlucht van acht minuten van angstige spanning onder het publiek, dat het ranke ding door de lucht zag hobbelen weer te landen.... op een weiland achter het Haarlemterrein, omdat dé vlieger zich in de greppel vergist had, die de landen scheidde. Het publiek juichte. De Brabanconne werd gespeeld. De leden van het comité snelden naar den Belg toe om hem geluk te wenschen, een krans werd aangedragen. En Verstraeten. verguld, verklaarde, dat hij op zeventig meter hoogte had gevlogen over een afstand van drie kilometer. Nog denzelfden dag maakte hij een tweede vlucht van 6Vz minuut. Zondag waren naar schatting 10.000 perso nen aanwezig om het toestel met edn moedigen vlieger te zien opstijgen. In de boomen, op de daken, overal zaten, stonden, hingen en lagen de menschen. Niettegenstaande er meer wind stond steeg Verstraeten tweemaal op, evenals Maandag en Dinsdag. Hij had het deze dagen vooral te kwaad met den wind en haast nog meer met het publiek, dat hem bijna onder de voet liep, toen het verrukt over de demon straties het veld opkwam. Zoo zag Haarlem vliegen, nu bijna 25 jaar geleden. Droogmaking van een polder van 243 H.A. bij Halfweg. Op initiatief der provincie. Op de begrooting voor 1936 der provincie Noordholland is 250.000 extra uitgetrokken voor werkverschaffing. Dit komt dus boven het jaarlijksch uitgetrokken bedrag van 200.000. De bedoeling is het extra-bedrag van 250.000 aan te wenden voor het door tus- schenkomst van de Ontginningsmaatschappij Noord holland ter hand nemen van werkver schaffingsobjecten. Als eerste object denken Ged. Staten aan de droogmaking van een thans aan de N.V. Veenderij Maatschappij „Eendracht" in eigen dom toebehoorend complex gronden en wate ren binnen de gemeente Amsterdam nabij Halfweg, gelegen ten Zuiden van den Rijksweg' Amsterdam—Haarlem, ter gezamenlijke groot te van rond 243 H.A., wolk complex door de voormelde vennootschap te koop is aangebo den. Ged. Staten zijn ter zake van den aankoop van bedoeld complex met de Veenderij in on derhandeling getreden en deze onderhande lingen hebben tot hef, resultaat geleid, dat de Maatschappij zich bereid heeft verklaard de betreffende gronden voor een bedrag van 900 per H.A. aan de Provincie te verkoo- pen en dit aanbod gedurende een drietal maanden gestand te doen. Uit een voorloopig ingesteld onderzoek is reeds gebleken, dat het werk zich in het alge meen zeer goed leent voor werkverschaffing, maar enkele punten, in hoofdzaak van tech- nischen aard, moeten nog nader onder het oog worden gezien. Dit nader onderzoek is thans reeds loopende en zal in den tijd, dat het aanbod nog geldig blijft, worden voltooid. Mocht dit onderzoek de aanvankelijke mee ning, dat uitvoering van het betreffende werk in werkverschaffing aanbeveling verdient, be vestigen, dan zoude er aanleiding bestaan tot aanvaarding van voormeld aanbod en dus tot, aankoop van het betreffende complex grond en wateren over te gaan. Indien het geheele complex zou worden drooggelegd geëgaliseerd, bewerkt, ontwaterd, bemalen, van de noodige wegen voorzien en geheel verkaveld en zaaiklaar door de Ontgin ningsmaatschappij zou worden opgeleverd, dan zou het werk in totaal aan 400 man geduren de 2 .iaar werk bieden. Aanvankelijk zal het werk zich echter tot een gedeelte van pl.m. 150 H.A moeten beper ken, daar de verkoopster zich het recht heeft voorbehouden op het overblijvende gedeelte ter grootte van pl.m. 93 H.A. nog gedurende een zestal jaren te mogen vervenen; dit heeft het voordeel dat de thans bestaande werkge legenheid in de veenderij intact blijft. Ged Staten stellen aan de Prov. Staten voor tot aankoop van de betreffende gronden en wateren te besluiten. ZWEMMEN. Zwemfeest Arbeiders Sportbond. De zwemgroep „Watervreugd" der afdee- ling Haarlem van den Ned. Arbeiders Sport bond hield Dinsdagavond een zwemfeest in Stoop's Bad, waarvoor veel belangstelling be stond. De leiding was in handen van den heer P. Mooiman. De uitslagen lüiden als volgt: 25 M. schoolslag voor meisjes van 7—14 jaar: 1. A. Mulder, in 25 sec.; 2.,R. Verharen in 25.6 sec; 3. A. Wildeboer. 25 M. schoolslag voor jongens van denzelf den leeftijd: 1. D. Postma in 24 sec.; 2. R. J. Stuifzand in 24.6 sec.; 3. H. Os. 50 M. schoolslag voor dames; 1. Mej. C. Las- schuit in 49,8 sec; 2. mej. G. van Staveren in 50 sec.; 3. mej. B. Sonneveld. 50 M. schoolslag voor heereri: 1. B. Hazelaar in 45 sec.; 2. A. van Wijngaarden in 45 sec.; 3 K. de Boer. 50 M. vrije slag voor dames: 1. mej. D. Steenken. in 46 sec.; 2. mej. W. Koetsier in 46 sec.; 3 B. Kenselaar. 50 M. vrije slag voor heeren: 1. H. Vos in 37 sec.; 2. J. Huyboom in 37 sec.; 3. Hols- bergen. Drie maal 25 M. schoolslag-estafette voor dames: 1. Mej. Wijngaarden in 1 min. 36 sec.; 2. mej. Jansen in 1 min. 37,2 sec.; 3. mej. Schippers. De wedstrijden, die een vlot verloop had den, werden opgeluisterd met fraaie staaltjes van schoonspringen en een grappige panto mime. De werkloosheid te Haarlem. Belangrijk stijgend. Eenige weken geleden deelden wij mede, dat toen het aantal werkloozen te Haarlem onge veer 5400 bedroeg. Da<rna is, helaas, dit aantal weer met sprongen naar boven gegaan, zoodat het thans boven de 5800 is. Dit is on geveer 600 meer dan verleden jaar om dezen tijd. Aanrijding op den Schoterweg Dinsdagmorgen acht uur heeft op den Schoterweg bij de Vroomstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een met een paard bespannen wagen, beladen met groente en aardappelen en bestuurd door den 48-jarigen groentehandelaar V. uit Vijfhuizen, en een vrachtauto, bestuurd door den 21-jarigen expediteur K. uit Hillegom. doordat laatstge noemde bij het inhalen niet voldoende op lette. De groentewagen brak door den schok in tweeën, waardoor het paard met het le- moen en het voorste gedeelte van den wagen op hol sloeg. Het dier kwam bij de Paul Kru- gerstraat uit eigen beweging tot staan. De groente en aardappelen waren natuurlijk op straat terecht gekomen. De groentehandelaar die eveneens op straat gevallen was, kreeg een hoofdwond en schaafwonden aan de linker hand. Door leden van den Ongevallendienst werd hij verbonden, waarna hij per taxi naar het ziekenhuis St.-Johannes de Deo werd vervoerd. Na hier behandeld te zijn kon hij zich per taxi naar Vijfhuizen begeven. De remmen van de vrachtauto bleken in orde te wezen. Tegen den onvoorzichtigen chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 2 OCTOBER '35 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCH1 BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.- Staatsl. Binnenl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 97% 4 1/2 pCt. Nederl. 93% Indië 19 30 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 181* -21% 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Scheepv. Mij en. 38 Stoomv. Mij. Ned. - 32 Industr. Binnenl. Alg. Kazijde Unie,... 25M 24% A. N. I. E, M. (Nat. .Bezit) 151 v. Berkei's Patent Cert.Calvé Dei'ft 58 Nederl. Ford 278 Ned. Ind. Gas (Nat. Geril. Bez. Philips 242 141^-141 95% 957* - h Industr. Buitenl. Anaconda Copper 11% 12H 11% 29% lOVo Bethlehem Steel 23% 22% 1% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (sew.) General Aviation 18% - Standard Brands - 5 -- 27% Banken Binnenl. Koloniale Bank 34% Cert. Handel Mij. 112 71H Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Biul. Kon. Petroleum 184H 184%-H Petrol. Mij. Buitenl. 117/f Continental Oil 5% Cultuur Mijen. H. V. A 173 174 88V* N. I. S. U 85 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 30 Tabak Mijen, Deli Batavia Tabak.. 132 139% Deli Mij 147 145% 40 151 - Rubber Mijen. 98-M 98% Deli Bat. Rubber eo Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl, 28K Comma Milwaukee - - 5 pet. Adj. Milwaukee 2% Missouri Kansas Texas - 62 Prolongatiekoers HEEMSTEDE DE HEER A. W. M. VAN HEES 60 JAAR. Zooals wij meldden bereikte de heer A. W. M. van Hees. leider van het Instituut voor talen en wiskunde en van de Eerste Ned. Theoretische en Practische Biljartschool aan de Amaryllislaan, alhier, heden den 60-ja- rigen leeftijd. Hedenmorgen mocht de jubilaris reeds vele telefonische en schriftelijke gelukwen- schen ontvangen. Ook kwamen bloemstuk ken en caaeaux in. Bovendien kwamen eeni ge leerlingen en ouders 'en heer Van Hees gelukwenschen. IJMU1DEN. Per zeilkano op de Noordzee. „De omstandigheden bepalen den mensch" aldus begint W. Duijn het verhaal, dat hij ons deed toekomen over zijn avontuurlijke reis en welk verhaal mede bedoeld is als een correctie op de onjuiste geruchten, die over het vaartuig, w:aarmede hij de reis onder nam, de ronde deden. Duijn vertelt dan allereerst van zijn maat schappelijke tegenslagen. Zooals ook door ons reeds was opgemerkt, mocht het hem niet gelukken steun te verkrijgen. Alles wat hij aanvoerde werd als niet steekhoudend aange merkt, zijn gezin was door de crisis uit elkaar gerukt en zoodoende was hij wel genoodzaakt elders een bestaan te zoeken. Geld voor reiskosten had ik niet. zoo ver volgt hij en daarom besloot hij een kano te bouwen om met behulp daarvan te trachten, naar het buitenland te komen. Hij meende over voldoende technische bekwaamheid te beschikken om een kano te bouwen en over voldoende zeemanschap met zulk een vaar tuig naar zee te gaan. Met het oog op het late seizoen beschouwde Duijn zijn reis meer als een pi-oeftocht om de deugdelijkheid van zijn werk te toetsen. Wel nu, zoo vertelt hij verder, viermaal heeft de kano schitterend de branding getrotseerd, zoowel van zee naar strand als omgekeerd. Na een week op zee en strand gezworven te hebben, kwam Duijn weer in de haven. Hij hoopt met het a.s. voorjaar, gesterkt door de thans opgedane ervaringen er opnieuw op uit te trekken, teneinde elders een bestaan te zoeken, dat hij hier niet kan vinden. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 2 OCT. Tarbot per K.G. f 0.84—f 0.72. Griet per 50 K.G. f 25—f 15. Tongen per K.G. f 0.95f 0.66. Groote schol per 50 K.G. f 26f 25.5 Middelschol per 50 K.G. f 24.50—f 20. Zetschol per 50 K.G. f 20.50—f 15. Kleine schol per 50 K G. f 15—f 6. Schar per 50 K.G. f 10—f 9. Tongschar per 50 K.G. f 22f 14. Rog per 20 stuks f 18f 4.50. Vleet per stuk f 3.65—f 0.65. Kleine poon per 50 K.G. f 7.50f 3.60. Groote schelvisch per 50 K.G. f 32f 31. Middelschelvisch per 50 K.G. f 28f 26. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 22f 16. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15—f 6.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 32f 31. Middelschelvisch per 50 K.G. f 28f 26. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 22f 1 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15—f 6.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 62—f 48. Groote gullen per 50 K.G. f 22f 15.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 18.50f 5.50. tiroote gullen per au k. Kleine gullen per 50 K.u. i Wijting per 50 K.G. f 8.60—f 1.65. Makreel per 50 K.G. f 5—f 1.35. Heilbot per K.G. f 0.74. Leng per stuk f 1.35—f 0.45. Koolviscli per stuk f 0.90—g 0.15., Vèrsche haring'per kist f 4.40—f 2.20. Klemmiddel hake per 50 K.G. f 48f41,. Kleine hake per 50 K.G. f 25—f 21. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomen.de voor de Donderdagmarkt: Mary IJM. 189, vangt 40 m. schelvisch, 180 m. braadschelvisch, 15 m. platvisch, 30 m. wij ting, 450 m. gestripte makreel. 150 m. dichte makreel, 15 m. varia, totaal 880 manden, be nevens 80 stuks stijve kabeljauw. Henriëtte Jacoba IJM. 190 vangst 60 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 70 m. gul, leng en koolvisch, 60 m. varia, 450 m. makreel, totaal 710 manden. Utrecht IJM. 73, vangst 1100 m. groote ha ring, 100 m. kleine haring, 40 m. varia, totaal 1240 manden, benevens 12 kantjes steur- haring. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 8 October 1935, des namiddags 7 uur BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. WijkerKrab d.. Marconi straat 60, IJmuiden; J. B. BooijSuijker- buijk, d., Casembrootstraat 7, IJmuiden; M. van Oevelenvan Tiggelen z„ Groeneweg 42, IJmuiden; A. H. E. van BeekStegemeijer d., Hoi'geest 24, Velsen; C. G. Schol—Veldman d,. Annastraat 14, IJmuiden; M. Plugde Ruij- ter z„ le Alex. Belldwarsstraat 6, IJmuiden; M. Smitde Graaf z., Kon. Wilhelminakade 11 rood, IJmuiden; J. J. van DorpHeerings d.. Kweekerslaan 7. Santpoort; A. Th. Filars- kiLindeblad d., Velserduinweg 153. IJmui den; G. v. d. BoorenJansen z-, Keizer Wil- helmstraat 22. IJmuiden. Overleden: W. J. Terhorst 6 j., zoon van W. J. Te'-horst, J. P. Coenstraat 10, IJmuiden. BLOEMENDAAL LEDENVERGADERING DER BLOEMENDAAL- SCHE BURGERWACHT. De Bloemendaalsche burgerwacht hield Dinsdagavond een ledenvergadering in hotel Roozendaal te Overveen onder leiding van den heer H. Smidt van Gelder. Uit de verslagen van den secretaris en pen ningmeester bleek dat de afdeeling uit eigen middelen er in geslaagd is het jaar af te slui ten met een klein batig saldo. De heer Haccou bracht als commandant verslag uit. Op 1 Juli 1934 is hij als comman dant door den burgemeester geïnstalleerd. Tien dames-leden begonnen een cursus E.H. B.O. onder leiding van dokter Immink. Een geüniformeerde mobiele afdeeling is opgericht. Het bureau werd in het raadhuis onderge bracht. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. Smidt van Gelder en H. J. van Tongeren herkozen en verder gekozen mr. J. F. de Vilder, J. G. Sinia, kapitein b.d. en A. M. M. van Loon, majoor Gen. Staf, waardoor het bestuur weer compleet is. De statutenwijzigingen werden met alge- meene stemmen aangenomen. De commandant reikte den Lambert-wissel- beker uit aan den heer Visse. die voor de vierde maal winnaar werd. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. H. RoosLeuvenberg, d. Ondertrouwdgeene. Getrouwd: Jhr. W. Ph. Teding van Berkhout en A. A. G. van Valkenburg, p. B. van der Zwan en J. H. van Galen. G. P. Meeuwenoord en L M. Hubmer. Overleden; Y. P. van Egmont, 72 jaar. W. A. Bijlard, 74 jaar.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11