Hem^a I Mktick DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET WOENSDAG 2 OCTOBER 193S HAARDE M'S D A G B E A D 2 Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Uitvoering door leeraren. Met genoegen hebben we Dinsdagavond in de Muziekschool van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst aan de Nieuwe Gracht weer de muziekuitvoering van leera ren dezer school de eerste in dit seizoen bijgewoond, niet alleen omdathet altijd weer een genot is te luisteren naar het vioolspel van den heer Jos. de Clerck en het pianospel van den heer Karei de Jong, maar ook dooi de keuze der nummers, die ten gehoore wer den gebracht. Misschien was dit laatste ook wel de oorzaak, dat zooveel leerlingen en hun ouders waren opgekomen, dat er geen plaats in de groote muziekzaal onbezet was. Het eerste nummer van het kleine, maar rijke programma was de Tweede Sonate voor piano en viool van C Saint Saëns (a. (Poco allegro piü tosto moderato, b. Scherzo, Vivace, c. Allegro grazioso, non presto). Na de pauze hoorden we de Kreutzer So nate van L. v. Beethoven (a. Allegro Sostenu- to-Presto, b. Andante con variazioni, c. Fi nale-Presto). Een dankbaarder gehoor zullen de heeren De Jong en De Clerck nog niet veel gehad hebben. Met welk een aandacht luisterden vooral de jeugdige leerlingen naar het bezie lende vioolspel en naar de zilveren, tinkelende pianoklanken. Het is een uitstekende gedachte van de di rectie der Muziekschool, om dergelijke uitvoe ringen te organiseerën, want er gaat onge twijfeld een heilzame invloed van uit: de leer lingen zullen zich na zoo'n avond stellig voor nemen. hun uiterste best te doen, om later ook zoo iets schoons te voorschijn te brengen, en de ouders zullen hun kinderen met een gerust hart naar deze Muziekschool zenden, overtuigd dat de muzikale opleiding bij de leeraren in uitstekende handen is. Na beide nummers weerklonk een langdurig en welverdiend applaus, vooral na de schitte rende en jubelende Finale-Presto van de Kreutzer-Sonate De heer De Vogel heeft weer vele ouders aan zich verplicht. Deze uitvoering werd ook bijgewoond door vele leeraressen en leeraren der Muziekschool en door den heer J. C. Tadema, voorzitter van Toonkunst. ZILVEREN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer M. Terpoorten in dienst trad bij de firma Verdel, melkinrichting, Spekstraat. D? jubilaris werd he.dsnmorgen hartelijk toegesproken door zijn patroon, den heer M. A. Verd'el, die hem een gouden horloge met inscriptie aanbood. PERSONALIA. Geslaagd voor ingenieurs-examen koloniale bcschbouw o.a. de heer J. F. Wolterson, Haar lem. COOP. CENTRALE EIERVEILING. Purmerend 1 Oct. 1935. Aanvoer: 140.030 eendeieren f 22.65. 55.000 kippeneieren 70 80 K G f 4 50—4.80 65 66 K.G. f 4.40-4.60 63' 64 K.G. f 4.304.60 60 62 K.G. f 4.10—4 60 58'59 K.G. f 4.10—4.40 56 57 K G. f 4—4 20 53 55 K.G. f 3.70—4 50'52 K.G f 3.40—3 60 49 49 K.G. f 2.20—3.40 Oude Kippen f 0 351 Jonge Hanen f 0.400.99 Oude Eenden f 0.200.30 Kilo prijs Oude kippen f 0.220 36 Kiloprijs jonge hanen f 0.400.50 WANT MORCEN- AVOND 8 UUR IS DE TREKKING. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA WOENSDAG 2 OCTOBER Volksuniversiteit. Aanvang cursussen astro nomie en „Probleem rechter- en linkerzijde". Cinema Palace: Harold Lloyd in „Pas op val niet!" Op het tooneel: Jack Trio, fanta- sie-equilibristen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ,AV2 Musketiers". Op het tooneel: Jean Lux, de Fransche imitator, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Sequoia" Jean Par ker. 2.30 uur en verder doorioopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: Shirley Temple in „Juf fertje Blauwbaard". 2.30, 7 en 9 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 3 OCTOBER Gem. Concertgeb. Trekking loterij „Brede- rodeduin". 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3-4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. De .Rotterdam" kan niet zinken. Sleepboot uit Curacao voor assistentie vertrokken. (Zie eerst pag. 3.) ROTTERDAM. 2 October. In de situatie van het gestrande s.s. „Rotterdam" van de HollandAmerika Lijn is geen verandering gekomen. Het schip zit vast op het rif, zoodat voor zinken geen gevaar bestaat, hoewel de boot op verschillende plaatsen water maakt. Aan boord bevinden zich op het oogenblik nog slechts ruim vijftig leden der bemanning. De sleepboot Indus van L. Smit Co.'s In ternationalen Sleepdienst is uit Curacao ver trokken voor eventueele huipverleening. of schoon de reederij niet om assistentie heeft verzocht. In den loop van den dag verwacht men na dere berichten. Order voor Italiaansche legerschoenen geweigerd. Een Nijmeegsche schoenfabriek heeft een order om aan Italië op korten termijn 590.000 paar legerschoenen te leveren geweigerd, zoo groot achtte men o.m. de commercieele be zwaren en het risico wanneer Nederland, in geval van oorlog, zou overgaan tot het toe passen van sancties. Er zijn aan het plaatsen van dezen order blijkbaar zeer groote moeilijkheden verbon den daar men zeer waarschijnlijk ook in Duitschland geen succes heeft gehad. Emil Ludwig over Abessynië. De bekende historicus en essayist Emil Lud wig heeft' Maandagavond in de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam voor een aandachtig publiek gesproken over Abessynië. De spreker begon met een karakterschets van land en volk te geven; hij is zelf op een van zijn reizen in het gebied van de bronnen van den Blauwen Nijl geweest. Voor een groot deel is het land een natuurlijke vesting, moei lijk te veroveren, maar ook moeilijk te re- geeren. De z-eden schetste spr. als volkomen bar- baarsch. De slaven™ bestaat nog, de slaven handel echter is afgenomen, Deze slavernij ongeveer de helft van de inwoners zijn z.i. slaven vormt het grondvlak van de staats- pyramide, zoo zeide spr. De afschaffing van deze slavernij zou de ineenstorting van den staat ten gevolge hebben. Vele volken zijn naar Abessynië gelokt dooi de sprookjes over de geweldige bodenirijkdom- men van het land. Merkwaardig echter is, dat geen enkel Europeesch volk het in Abessynië uithield; en in den loop der tijden trokken zij weer naar het oude Europa terug. Spr. noemde het een groote fout, dat Abes synië ooit in den Volkenbond is opgenomen; het land wa.s hiervoor niet rijp. Een land, waarvan de instellingen voor een groot deel gebaseerd zijn op de slavernij, behoorde niet opgenomen te worden in de rij van beschaaf de naties. Komende tot het dreigende conflict tus- schen Abessynië en Italië, merkte spr. op, dat Engeland een geweldige verantwoorde lijkheid op zich zou nemen,-wanneer door zijn ingrijpen een wereldbrand zou ontstaan. De gevolgen van' dezen veroveringsoorlog, die de Italianen gaan' voeren zijn nog niet te overzien; zeker is echter, dat de expeditie te laat komt. Mussolini is verre van een hystericus, doch een staatsman van groote beteekenis. Nog onlangs heeft men hem met Napoleon verge leken. Daarmee deed men Mussolini onrecht, meende spr. Mussolini is een dictator, bij wien geen teruggang mogelijk is hij moet vooi- waarts! Mussolini kent Afrika niet, doch zeker is, dat hij de expeditie tot in de kleinste bijzonderheden heeft voorbereid. Een vreese- lijke guerilla-oorlog wacht hem in de ondoor dringbare bergvestingen, waar het klimaat aan de zijde van de bevolking staat, een bevolking, die voor haar vrijheid vecht. Het merkwaardige is echter, dat bij een overwin ning van de Italianen niet minder dan vijf millicen slaven de vrijheid zouden krijgen. Zonder aanval van buiten, meent spr. voor Abessynië geen vooruitgang mogelijk. Als pacifist is spr. tege iederen oorlog, doch deze expeditie zou naar zijn meening ook haar voordeelen hebben voor de humani taire verbeteringen in Abessynië. JUBILEUM MEJ. A. A. TH. VAN DIJCK. Heden. Woensdag, was het 12V2 jaar gele den dat mej. A. A. Th. van Dijck bij de fijn- wasscherij van den heer C. J. Philippo, Tey- lerplein in dienst trad.. Zij werd bij die gelegenheid hartelijk door haar patroon toegesproken, die haar een en veloppe met inhoud aanbood. Ook ontving zij vele bloemstukken. De jubilaresse bracht den dag verder in den huïselijken kring door. Melksteunbeperking gaat door Administratie moet bijgehouden ulorden. Anders volgt straf. Naar aanleiding van het dezer dagen ver schenen persbericht, waarbij de Minister van Landbouw en Visscherij mededeeling heeft gedaan van verschuiving van den datum van ingang der melksteunbeperking van 1 Juni '35 tot 29 Dec. d.o.v., is van belanghebbende zijde zeer herhaaldelijk de vraag gedaan, of bedoelde verschuiving tengevolge heeft, dat nu ook de verplichtingen inzake het bijhouden der betreffende administratie tot laatstge noemden datum zijn opgeschort. In verband hiermede zij medegedeeld, dat zulks niet het geval is. Geheel in overeen stemming n.l. met het standpunt van genoem den minister, dat „onder alle omstandigheden de melksteunbeperking met kracht en met alle beschikbare middelen zal worden doorge voerd en dat er geen sprake van kan zijn. dat deze maatregel zal worden ingetrokken", is besloten, dat de ten behoeve daarvan te voeren administratie nauwgezet moet worden bijge houden. ook gedurende de periode tot 29 December aanstaande. Niet nakoming van deze verplichting zal derhalve als overtreding worden beschouwd. Belanghebbenden zij aanbevolen van het voor gaande goede nota te nemen. JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 760.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 739.3 m.M. te Rost. en voorspelt: Tijdelijk afnemenden, later weer toenemen- den tot krachtigen Zuidelijken tot Zuidweste lijken wind. Tijdelijk opklarend. Later weer betrokken tot regen. Weinig, verandering in temperatuur.. Uit het Buitenland Aanhouden van het regenachtige en winderige weer. De depressie in hét Noorden trok Noord- Noord-Oostwaarts, een secundaire brengt nog regen hier te lande. De nieuwe depressie is reeds bij 'IJsland en Ierland verschenen, en wordt nog snel lieper. De hooge druk in het Westen trekt terug* en korte opklaring bracht lage ochtendtemperaturen in Schotland en Engeland, terwijl in Ierland en Z.W. Engeland de regen reeds inzette. Frankrijk heeft op klaringen met lage ochtendtemperaturen, in het Westen begint de regen te vallen. Aan de Noorsche kust waait het nog krachtig uit Zuidwest en viel zeer veel regen. (Te Kinn 35 m.M.). Zweden heeft tijdelijke opklaringen, de vorst in het Noorden, verdween. Duitsch land heeft somber weer met regen in het Oosten en zwaren wind. In Zwitserland viel veel regen en valt nog meer. De algemeene toestand duidt op aanhouden van het regenachtige en winderige weer. 748 m.M. 751 m.M. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 2 October. Hoogste gisteren Daagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 60 F. 46 F. 52 F. W. KUIPERS Zn., Opticiens ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM. Leveranciers van ALLE ZIEKENFONDSEN. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 2 Octobef. Bevallen 1 October: ik. W. Visbeenvan Grootveld. z. Overleden 29 September: W. EijssenBen jamin. 81 j., Leidschevaart; 30 September: G. R. de Vreede, 28 j., Hazepaterslaan; N. Heeren, 40 j., Kamperlaan; W. C. Kleijwegt, 25 j., Gasthuisvest. Na de Indische reis van ir. Mussert. DEENSCHE PARLEMENT OP 21 OCTOBER ONTBONDEN. KOPENHAGEN, 2 Oct. (A.N.P.) De koning- heeft een besluit onderteekend waarbij het Volkething (Tweede Kamer) op 21 October wordt ontbonden. Den volgenden dag zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden. De crisis is veroorzaakt door de eischen van de boeren om steun. a. f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 18500 (Adv. Ingez. Med.) Vragen van den heer Albarda beantwoord. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid ir. J. W. Albarda in verband met het ontvangen in een bijzondere audiëntie door den gouver neur-generaal van Neaerlandsch-Indië van den heer Mussert en het hem zonder toepas sing van bijzondere bepalingen in de gelegen heid stellen in een aantal besloten vergaderin gen het woord te voeren, heeft minister Colijn geantwoord, dat, van het standpunt uitgaande, dat het uitsluitend aan den gouverneur-gene raal staat om uit te maken, welke personen hij wenscht te ontvangen of niet te ontvangen, de minister zich er van te onthouden heeft, den landvoogd zijn meenïng mede te deelen aangaande diens beslissing om den heer ir. A. A. Mussert audiëntie te verleenen. Op de vraag, of de minister niet van oordeel is, dat èn door de wijze, waarop de audiëntie is verleend èn door het daarbij verhandelde, alsmede door den ophef, die daarvan, zooals te voorzien was, door de N.S.B. is gemaakt, de G.-G. in een positie is gekomen, die hij als vertegenwoordiger der Koningin in Ned.-Indië had moeten vermijden, antwoordt de minister ontkennend, naar hij er aan toevoegt niettegenstaande den in sommige kringen ge- maakten ophef over de beteekenis der aan den heer Mussert door den landvoogd verleende audiënties. Dat ten aanzien van de door de N.S.B. ir Nederlandsch-Indië belegde besloten vergade ringen, waarin de heer Mussert het woord heeft gevoerd, in tegenstelling met de vergade ringen van sommige inheemsche vereenigin- gen, geen bijzondere maatregelen van politio- neelen aard zijn getroffen, vindt zijn grond in de omstandigheid, dat de N.S.B.-propaganda zich in Ned.-Indië tot dusver heeft gehouden binnen de in het belang der openbare orde en rust gestelde perken. Tegen dit standpunt der Indische regeering, hetwelk in het algemeen tegenover alle vereenigihgen en vergaderingen pleegt te worden ingenomen, kan, naar het den minister wil voorkomen, geen bezwaar be staan. DF. FRAUDE MET DE CONTRÖLE-KLOK. De heer G. Sprokkreeft, Begijnehof 26 al hier, verzoekt ons mede te deelen, dat hij niet S. is, die gearresteerd is in verband met de oneerlijkheid, die deze met de controleklok gepleegd heeft. De heer Sprokkreeft beweegt zich wel sinds vele jaren op het terrein der duivenvluchten, echter niet als postdui- venliefhebber, maar als organiseerend be stuurslid van den' Eersten Haarl. Bond van houders van Hoogvliegers, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De Middenstand. Wij zijn het er allen wel over eens, dat de werkloosheid een der ergste rampen is van onzen tijd. Degene die kans zou zien die gee- sel van ons volk af te wenden, zou zeker de grootste dankbaarheid en de diepste ver eering oogsten van alle weldenkende en voe lende menschen. Als wij het zoover konden brengen, dat alle takken van bedrijf tezamen brood en werk konden geven aan alle maat schappelijk uitgeschakelden, die van goeden wil zijn, wat zou dat geweldig mooi, edel en verheffend zijn. Wie zou om dat te kunnen bereiken niet volgaarne een offer brengen? Ook zonder uitzicht dat doel spoedig in vollen omvang te kunnen bereiken, moeten wij toch eigenlijk steeds en in alles zooveel mogelijk daar aan denken en alles te baat nemen wat daar min cxf meer toe kan leiden. Aan de tegenwoordige toestanden in ons land heeft niet alleen de z.g. wereldcrisis schuld, 't Is geen wonder, dat de mechani satie. hoe mooi ook op zich, dikwijls hartelijk verwenscht wordt. Is het eigenlijk niet ver keerd. dat bewust uitschakelen' van mede- menschen? Om zelf meer te verdienen, an deren het brood ontnemen, is dat niet ver schrikkelijk? Noodzaak verontschuldigt na tuurlijk, maar zonder noodzaak lijkt het mis daad. Mede een van de vormen van uitschakelen zonder noodzaak is coöperatie en wel meer bijzonder verbruikscoöperatie, ongeacht of die menschen een gezin te verzorgen heb ben. Immers dat alleen kan de mogelijkheid scheppen van gehoopte voordeelen. En nu zien wij de dwaasheid, dat eenerzijds alles wordt beproefd om zelfs kunstmatig mede- men-schen aan eerlijk verdiend brood te hel pen en anderzijds, misschien voor -een deel door dezelfde menschen hemel en aarde wordt bewogen om hun medemenschen - middenstanders zonder noodzaak als het eenigszins mogelijk is, uit hun bedrijf en dus hun broodwinning te dringen. Het is waar, dat het goed past in het raam van de tegenwoordige verwarde wereld, Maar die verwarring wil toch eigenlijk niemand. Het is niet aan te nemen, dat al die ooöpe- ratle-mensehen slechte menschen zijn. hun streven zal dus het gevolg zijn van verkeerd zien. Maar de tegenwoordige tijd moet toch wel de oogen openen van de goed willenden. Het is absoluut, verkeerd om zooveel moge lijk menschen öf gezinnen broodeloos te ma ken. Bij de tegenwoordige toestanden mag daar zeker op gewezen worden. Voor een 25 jaar was de hoogste wijsheid mechaniseeren, cen- traliseeren en alles wat -maar kon leiden tot overbodig maken van menschelijke krach ten. Toen was het zelfs mogelijk dat een vooraanstaand man in de middenstandsorga nisaties bij een -vraag, waar dè menschen heen moeten, die'in een bepaald bedrijf op de keien'kwamen, antwoordde: „die moeten dan maar ergens anders klaar zien te ko men". De tijden ieeren ons nu wel, dat die zienswijze niet juist was. Verstandig en menschelijk is het, zoovelen als mogelijk door middel van een bedrijf aan den kost te helpen. Daardoor wordt de alge meene welvaart bevorderd, maar niet door het tegenovergestelde. Nu vraagt de nering doende middenstander niet aan den kost ge holpen te worden, maar hij verlangt, dat hij niet zal worden verdrongen van het terrein, waar hij thuis hoort. Heeren en dames coöperatoren, wij gunnen u gaarne uw boterham. Zelfs sunn er) wij u welstand, hetzij gij 'behoort bij den gewonen man, of bij -den hoogeren ambtenaarsstand, of gepensionneerden, of intellectueelen, of gefortuneerden, maar als u het werkelijk goed kunt stellen, denkt er dan aan dat er nog edeler werk voor u te doen is dan ons middenstanders, die u niets misdaan hebben te lijf te gaan. De groot-winkelbedrijven en warenhuizen en al die ultra-ego is ten, die alles willen heb ben en een ander niets gunnen, mogen hier gerust een vorkje meepikken. Het bestaan en bevorderen van een zooveel mogelijk welva renden en talrijken middenstand en winkel stand is een algemeen belang. Er mag op ge wezen worden, dat statistisch is uit gemaakt, dat in normale tijden pl.m. 70 pet. van de arbeiders hun brood verdienen middels den middenstand. Eigenlijk moest het niet noo- dig zijn hier iets aan toe te voegen, want dit spreekt boekaeelen. Stel u voor alle midden standswinkels gesloten; hoe denkt u dat onze mooie steden er uit zouden zien? En hoe zou het zijn met stedelijk comfort? Voelt u niet dat winkelbedrijf en ander middenstandsbedrijf inderdaad noodzakelijk zijn -en ook zeer gewenscht? Dus geen nood zakelijk kwaad, maar een noodzakelijk goed. Is principieels bestrijding dan geen dwaas heid? Als te eeniger tijd de harmonie in de maat schappij terug zou keeren en ieder zich zou beaplen tot het terrein dat hem -eigen is, de ambtenaar, de officier, de notaris, de geld man, de arbeider niet meer zouden winkelen in coöperatie en de gefortuneerde lui zouden ophouden te trachten de minder gefortu neerden dood te drukken, maar hun geld gebruiken voor ondernemingen, die uiter aard groot kapitaal eischen, of anders voor hun genoegen een mooie buitenplaats gaan bewonen, dan zou een talrijke en welvaren de winkelstand de algemeene welvaart zeer sterk bevorderen. Dan zouden schilders, tim merlieden en andere ambachtslieden ook weer deelen in die welvaart. Het geld -zou weer circuleeren. U kent de geschiedenis van een rijksdaal der? Een uitgegeven rijksdaalder komt weer terug, maar heeft een bezoek gebracht bij kleermaker, slager, boekverkooper, klokke- maker enz. enz. En al die bedrijven hebben aan den rijksdaalder verdiend. Dit is zeer leerrijk. De bloedsomloop van de maatschap pij zou weer normaal worden, terwijl die nu wordt tegengehouden door groot-winkelbe drijf, warenhuis en coöperatie. Bij middenstandsbedrijf vloeit het geld links en rechts, terwijl bovengenoemde in richtingen opstoppingen veroorzaken. Het maatschappelijke lichaam is ziek. ook door het grootkapitaal, dat den bloedsom loop tegenhoudt. Men zou kunnen spreken van trombose en dat is uiterst gevaarlijk. Weg met de trombose, zij onze leus. Ook mag gewezen worden op het belang van den middenstand voor de andere stan den in verband met noodzakelijke evolutie. Hoevelen zijn niet in den middenstand ge treden komende uit den arbeidersstand? Die -mogelijkheid moet blijven bestaan. Dat is een maatschappelijk belang, anders komt er ook in dat opzicht trombose. Het is zeer denkbaar en normaal dat iemand na eerst misschien loopjongen .en la ter bediende geweest te zijn, kans ziet zelf een zaak te beginnen. Het is niet denkbaar dat een bediende van een warenhuis zelf een of anderen dag een warenhuis gaat opzetten De arbeidersstand heeft dus belang bij een normalen middenstand. Maar bij het terug vallen van hoogeren stand, doet de midden stand ook dienst. De onfortuinlijke hoeft niet volkomen af te zakken, maar blijft drijven op den middenstand. Het chapitre is nog lang niet uitgeput. Maar het zal wel duidelijk zijn, dat een goe de en goed functionneerende middenstand een belang is van den eersten rang. De mid denstand is inderdaad het hart van de maatschappij en het is dwaasheid en erger daartegen strijd te voeren. VEREENIGING MIDDEN STANDS ACTIE. Waarbij aangesloten Kruideniers ver. Ons Belang Door Eendracht Sterk. D. E. M. Haarlem- sche Inkoopcombinatie H.I.C.-Haar- lemsche Inkoopver. H.I.V. Nederland- sche Banketbakkersver.R.K. Ban ketbakkersver. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de Hjst Trekking van Woensdag 2 October 1935 Hooge Prijzen 5000903 10001193 3083 5328 5420 13381.20384 400.— 3911 7259 8309 8681 8919 14862 100.— 412 518 1288 1700 3542 3951 9242 9348 10907 12416 14974 18819 Prijzen van 70 45 55 68 320 322 500 665 835 1088 1089 1218 1332 1381 1541 1943 1957 2282 2290 2417 2508 2609 2618 2761 2791 2894 295S 3051 3053 3076 3124 3356 3373 3589 3640 3892 4063 4157 4160 4533 4628 4722 4725 4882 4903 5363 5376 5431 5624 5626 5705 6158 6282 6299 6399 6502 6549 6832 6896 6929 7102 7277 7427 7553 7653 7672 7707 7720 7753 7849 7868 7985 8090 8162 8265 8772 8319 8929 9100 9115 9144 9254 9402 9483 9576 9606 9920 9942 9945 10025 10083 10099 10188 10275 10373 10456 10490 10501 10560 10681 10730 10821 10852 10858 11377 11396 11431 11432 11508 11511 11528 11606 11770 11910 12014 12016 12150 12265 '12310 12527 12546 12571 12662 12667 12711 12782 12832 12887 12993 13136 13167 13232 13314 13467 13548 13550 13606 13680 13717 13916 14077 14141 14174 14188 14235 14255 14308 14343 14444 14506 14619 14629 14753 14754 14731 14820 14899 14941 14977 15007 15171 15345 15356 15608 16183 16204 16691 16705 16755 16834 168S4 16912 17072 37082 17145 17185 17197 17245 17267 17274 17479 17543 1788G 17931 18055 18105 18109 18122 18479 18508 13582 18750 18759 18934 19098 19146 19161 19240 19292 19334 19540 19753 19914 19940 19999 20146 20266 20453 20539 20559 20570 1775 2514 2979 3390 45 U 5047 5728 6625 7471 7768 8535 9155 9752 946 1863 2592 2982 3571 4514 5054 6115 6635 7541 7801 9157 920£ 315 679 915 1302 1648 1803 2029 292 676 860 1280 1631 1,796 1967 2272 2281 2360 2369 2462 2470 2672 2675 2964 3031 3221 3265 3428 3441 3569 3617 14 264 667 832 1194 1487 1782 1941' 2235 2345 2443 2652 2933 3198 3400 3566 3772 3884 3893 3925 4230 4236 4251 4407 4435 4443 4584 4587 4601 4743 4818 4853 4971 5011 5075 5153 5185 5204 5387 5390 5403 5508 5557 5658 5876 5922 5927 6068 6073 6088 6328 6346 6405 6630 6678 6690 6872 6940 6967 7109 7120 '7156 7240 7256 7284 7418 7436 7437 7564 7584 7669 7799 7802 7803 7912 7946 7968 8088 8149 8220 8412 8428 8479 8620 8623 8635 8774 8783 8823 9039 9047 9057 9198 9200 9248 9412 9425 9431 9548 9549 9595 9635 9698 9806 9308 9377 9919 10399 10423 10458 10665 10682 10685 11099 11112 11144 11253 11276 11295 11498 11583 11620 11S33 11845 11866 11959 12006 12030 12223 12248 12277 12376 12378 12400 12577 12591 12596 12846 12853 12855 13052 13109 13147 13398 13403 13415 13590 13604 13696 13866 13943 14020 14026 14177 14179 14184 14267 14294 14383 14670 14633 14732 14930 14942 15017 15327 15333 15350 35559 15578 15588 35722 15750 15762 15925 15960 15986 16198 16246 16274 16447 16518 16546 16685 16686 16711 16959 17006 17011 17260 17269 17272 17488 17490 17545 17692 17745 17749 17908 17940 17955 18048 18088 18093 18216 18220 18241 18455 18472 18512 1S722 18729 18791 19089 19136 19163 19399 19401 19430 19588 19674 19688 19830 19835 19S64 20009 20330 20046 20159 20179 20185 20363 20421 20526 20699 20780 20789 20960 20963 20976 Verbet. 5de ld. 6544 m. Z. 6534; Nieten 127 173 327 556 692 696 937 1076 1311 1348 1721 1722 1820 1827 2058 2095 2291 2306 2384 2386' 2475 2497 2689 2800 3033 3070 3268 3272 3478 3512 3623 3637 3683 239 562 713 1093 1370 1723 1857 2112 2307 2389 2554 2834 3078 3304 3557 3957 4305 4452 4609 4854 5082 5224 5400 5666 5932 .6120 6466 6708 7009 7158 7292 8657 8897 9090 9307 9433 9598 9955 10519 10795 11160 11328 11635 11870 12045 12295 12448 12645 12867 13154 13427 13729 14028 14198 14458 14740 15025 15370 15612 15736 15995 16290 16586 16731 17018 17349 17560 17769 17976 18106 18296 18514 18872 19243 19452 19720 19S79 20054 20210 20581 L0804 4011 4324 4469 4689 4862 5085 5315 5442 5770 5937 6155 6468 6761 7049 7174 7340 7507 7739 7830 7994 8296 8483 8658 8900 9176 9312 9475 9643 10018 10531 10882 11162 11353 11661 11880 12078 12305 12498 12731 12904 13287 13428 13799 4055 4341 4512 4709 4876 5094 5334 5443 5797 5986 6165 6513 6819 7083 7195 7369 7511 7743 8307 8505 9187 9313 9523 9655 10092 10533 10334 11200 1136S 11691 11899 12089 12329 12514 12747 12961 13313 13450 13812 14081 14113 14204 14223 14557 14576 14748 14868 15066 15263 15425 15487 15644 15667 15823 15878 16016 16056 16295 16400 16603 1661S 16735 16784 17040 17086 17367 17403 17564 17608 17799 17816 17990 180OS 18135 18141 18298 18350 18589 18608 18878 18880 19344 19345 19466 194S4 19751 19792 19890 19906 20057 20075 20218 20240 20586 20594 20836 20370 245 249 567 643 724 815 1165 1167 1390 1466 1735 1772 1861 1933 2177 2206 2320 2328 2416 2427 2573 2650 2860 2888 3122 3147 3324 3358 3560 3564 3711 3767 4146 4174 4392 4404 4529 4560 4720 4742 4877 4953 5111 5140 5358 5370 5455 5478 5823 5861 6029 6058 6262 6280 6517 6561 6821 6859 7097 7104 7222 7224 7377 7397 7533 7562 7767 7792 7886 7887 8022 8042 8327 8392 8554 8557 8698 8712 8947 89S8 9195 9354 9403 9524 9545 9665 9671 10135 10377 10534 10653 10904 11071 11223 11224 11474 11478 11754 11782 11933 11934 12114 12136 12360 12368 12517 12541 12765 12810 12984 13014 13330 13397 13529 13547 13817 13828 14124 14162 14228 14253 14586 14612 14875 14925 15281 15305 15519 15540 15680 15683 15898 1590$ 16119 16132 16416 16418 16641 16642 16844 16911 17087 17230 17409 17482 17614 17518 17857 17863 18024 18043 18156 18157 18416 18424 18621 18624 19074 19G8S 19347 19369 19562 19564 19910 19917 20090 20129 20276 20298 20684 2C689 20897 20899 10de lijst: 19730 m. z. niet;, m. z. 16898.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2