De eerste partij door Aljechin in 30 zetten gewonnen. De Vreedzame Strijd. 'n Berstende Hoofdpijn VRTjnAG 4 OCTOBER 1935 H "A A R C E M'S DS'GBCAD 1 ÏT HOCKEY, De wedstrijden voor Zondag. Na hun verregenden thuiswedstrijd tegen Amsterdam gaan de Musschen nu naar Hil versum,-den winnaar van den Hockeydag, die de vorige week tegen S. C. H. C. slechts een 1—1 gelijk spel wist te behalen. Hiermede mag geenszins verondersteld worden, dat M. H. C. van Hilversum zal winnen, maar als de Musschen even enthousiast spelen als tegen Amsterdam, dan hebben ze toch een heel goede kans op een verrassenden uitslag. In de promotieklasse komen thans de Strawberries voor het eerst in het veld tegen Hilversum 2, dat Zondag j.l. door Bloemen- daal met 61 geklopt werd. Ook de Beverwij- kers maken dus een goede kans op de over winning. Blcemendaal speelt thuis (achter „Zomer- zorg" te Bloemendaal) tegen Pinokkio, dal de vorige week met niet minder dan 10—3 van Laren klop kreeg. Toch moeten de Bloemendalers oppassen, niet door het enthousiast spelende Pinokkio verrast te worden. In de tweede klasse A ontvangt M. H. C. 2 In het Heemsteedsche Sportpark „Rijswijk", een nog onbekende tegenstander, daar die nog niet gespeeld heeft. In de B-afdeeling gaan M.H.C. 3 en Allian ce iesp. naar Oh Kay en Gooi 2; voor beide teams beteekenen dat zware uitwedstrijden. H. B. S. speelt thuis (aan den Bergweg te Bloemendaal) tegen Amsterdam 5.. Na den goeden start van H. B. S. tegen Gooi 2, mag hier een gunstige uitslag verwacht worden. Voor de derde klasse A vervolgt Strawber ries 2 de competitie tegen Leiden 2 in een uitwedstrijd. Zouden de reserve-Beverwij kers een succes kunnen boeken? H. B. S. 2 gaat naar Hudito. De thuisclub verloor reeds en H. B. S. 2 speelde nog niet. zoodat H. B. S. 2 met vertrouwen kan begin nen tegen een niet onverslaanbare tegen partij. In de D-afdeeling der derde klasse ontvangt M H. C. 4 thuis Pinokkio 2: een niet gemak kelijke tegenstander; terwijl Alliance 2 uit speelt tegen T. H. C. 1925; een nog zwaar dere tegenstander. Voor de vierde klasse D twee plaatselijke ontmoetingen. H. B. S. 3 krijgt M. H. C. 5 op visite; ver moedelijk gaan de gasten met de winst strij ken. In den clubwedstrijd Bloemendaal 3— Bloemendaal 4 zal het derde van het vierde behocrente winnen. Tenslotte debuteert Zandvoort op het ter rein van Strawberries tegen het derde, waar bij een voorspelling niet mogelijk is. SCHAKEN. Het eerste duel EuweAljechin De kamp der beide grootmeesters is begon nen. Euwe heeft Aljechin niet een hoffelijk ge baar den handschoen toegeworpen en de we reldkampioen heeft de vreedzame uitdaging op even hoffelijke wijze aanvaard. En nu zitten de rivalen tegenover elkaar in de Arena der Stilte. Rust is het kenmerk van dit geestelijk duel. Rust gaat uit van de twee peinzende figuren aan het schaakbord, van de groote schare toeschouwers, van de ge- heele sfeer waarin, zich de strijd om den titel afspeelt. En toch, hoeveel spanning, opwin ding en enthousiasme heerscht er onder het publiek. Het zijn dezelfde symptomen van het voetbalveld of de wielerbaan, maar alle ge adeld en getemperd door de waardigheid van het schaakspel. Op de borden in de zaal, die den stand aangeven wordt levendig ge discussieerd. gecritiseerd en gedebatteerd, maar het geschiedt alles op fluisterenden toon. menschen met minuscule zakschaak- bordjes loopen van hun tafeltje naar het strijdperk en van hc-t strijdperk naar hun tafeltje en de dikke tapijten smoren de klank van hun voetstappen; wie per telefoon opge roepen wordt, kan zijn naam aflezen van een bord. dat door een geruischloozen piccolo wordt rondgedragen. Rust en Stilte heer- schen hier onbeperkt. Dr. Aljechin is een markante verschijning. Over zijn geheele figuur ligt iets zeer posi tiefs en zijn trekken verraden duidelijk den scherpzinnigen denker. Na een zet ziet ge hem doorgaans nog even de situatie bekijken vervolgens een sigaret opsteken, een pas of tien wegbeonen, een praatje maken en weer terugkomen. Is hij „aan slag", dan is zijn gelaat haast onbeweeglijk op het schaakbord gericht. Het lijkt wel of hij de stukken voor zich biologeert met de oogen van een slangen bezweerder. Dr. Aljechin verscheen ten too- neele zonder den kater, die als levende mas cotte fungeert en die hem, naar hij gezegd schijnt te hebben, tot. overwinningen inspi reert. De bereisde viervoeter bleef ditmaal rustig op des doctors hotelkamer achter, zoo dat de wereldkampioen slechts geflankeerd werd door den secondant Landau. Dr. Aljechin slaagde er dezen eersten avond in onzen nationalen matador tot overgave te dwingen. Max Euwe heeft hardnekkigen te genstand geboden, maar tenslotte noopten de aanvallen aan gene zijde van het schaak bord hem de vlag te strijken. Eenmaal pij nigde de Nederlandsche kampioen zich ge durende drie kwartier de hersens om zijn te genstander van antwoord te dienen en heel het gezelschap schaakenthousiasten peins de in spanning met hem mee. Vier uur duurde het tournooi, toen was het pleit beslecht. Al jechin trad als overwinnaar uit den strijd. en dat nog wel zonder den moreelen steun van zijn wijzen kater. Vele internationale sterren van het schaak- firmament kon men onder de toeschouwers opmerken. Ergens aan een tafeltje zag men den bekenden meester Spielmann eindelooze reeksen aanteekeningen maken, verder wa ren er Hans Kmoch, Tartakower, het jeug dige fenomeen Flohr en Maroczy, die als se condant bij de match optreedt. Het eerste treffen van den vreedzamen Strijd heeft plaats gehad en het is een span nend duel geworden. Een duel, waarin twee virtuozen elkaar op scherpzinniaheid en be rekening bestreden hebben. Edeler strijd dm de fijne kamp op het schaakbord is waarlijk niet denkbaar. J. H. V. DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Voor bovengenoemde competitie speelde de Damclub „IJmuiden" te Zaandam tegen de Damclub ..Zaandam". De uitslag luidt als volgt- „Zaandam": „IJmuiden": B. MaijP. Leijte 2—0 H. G, GiskesA. Ligthart 11 P. BeunderB. Dukel 02 J. BosC. Suijk 20 J. Kuit—F. Basstra 11 D. OnrustH. de Boer 0—2 F. v. d. MadeJ. Kramer 11 N. DekkerG. Postma afgebr. D. K. JupijnC. Bais 11 A. J. MankorJ. Smit 2—0 Voorl. uitslag: 10—8 Vermoedelijk eindresultaat11—9 voor „Zaandam". IJMUIDEN I—HAAEL. DAMCLUB I. Voor bovengenoemde competitie staat de volgende week een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Dinsdagavond a.s. speelt namelijk de Damclub „IJmuiden" tegen de Haarlemsche Damclub, een wedstrijd die voor beide vereenigingen van het aller grootste belang is. Wanneer de IJmuiden zouden winnen, heb ben zij een schitterende kans op het afdee- lingsclubkampioenschap, terwijl de Haar lemmers in dit geval vrijwel zeker hun kans op een der vier bovenste plaatsen verspelen, hetgeen tot gevolg zou hebben dat de Haar lemsche Damclub zich in 't volgend seizoen niet in de landelijke hoofdklasse af deeling zou plaatsen. POSTDUIVEN. VLUCHT VAN ROOSENDAAL De Commissie ingesteld door den Haarl. lemschen Postduivenbond en Concours-com missie Kennemerland .deelen ons mede, dat Zondag 6 October een „verbroederingsvlucht" zal worden gehouden vair Roosendaal, waar voor verscheidene eereprijzen zijn uitgeloofd en waaraan door een groot aantal duiven zal worden deelgenomen. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" Uitslag der wedvlucht van Quevrain, af stand 223 K.M. Los 8 uur: 1. 15 G. v. Santen; 2, 12 A. Verdonschot Jr.: 3. 4. 8 J. G. v. d. Meer: 5 C. D. du Bouvrie; 6, 11, 16 H. A. Bouwmeester; 7, 9 A. v. Zadel; 10 P. v. Egmond. Eerstgetoonde duif te 10 uur 26 min. 7 sec. WIELRIJDEN. JAARFEEST „DE JONGE KAMPIOEN". De Haarlemsche Wielrénnersvereeniging „De Jonge Kampioen" viert Zaterdagavond 5 October haar eerste jaarfeest in het gebouw „Olympia". Er is een aardig programma vast gesteld. die U kwelt eri belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij té pas kómen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. (Adv. Ingez. Med.J H.R.C. „EXCELSIOR", Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond haar laatsten avondtrainingsrit op den weg, over 10 K.M, Er verschenen 18 ren ners aan den start. Het is een snelle rit ge worden, daar een tijd werd gemaakt van 15V2 minuut. In een feilen eindspurt werd Hertog 1; 2. Schell Sr., 3. Claassen; 4. Scheffer; 5. L. Kóekenbier; 6. W. Koekenbier; 7. Van Wort; 8. v. d. Veld; 9. Kuil; 10 Borthaus; 11 Schaap; 11. Koch. De overige renners vielen uit door pech. De juniores reden eveneens een rit over 10 K.M. Ook hier werd fel gestreden. Borreman wist zich na een feilen eindspurt als eerste te plaatsen. Uitslag: 1. R. Borreman; 2. Cleef Jr.; 3. Vink; 4. Smit; 5. Schaaf. A.s. Zondag de laatste wedstrijd om den Gies- en Winicobeker. SCHOTERV7EG 1 TELEFOON 16659 (Adv. lngez. Med.) VOETBAL. De wedstrijden van Storm vogels. Z. F. C.Stormvogels wordt niet over gespeeld. Over bovengenoemde kwestie lezen we nu het volgende in de „Sportkroniek"; ..De oud-V.S.V.-er v. d. Lugt had over schrijving gevraagd naar Stormvogels, doch alvorens hem die was verleend, had hij reeds in serie wedstrijden, die te België plaats von den, met zijn nieuwe club meegespeeld. Eerst geruimen tijd later is dat op het Bondsbu- reau geconstateerd en het gevolg daarvan was., dat de inmiddels per 1 Augustus ver leende overschrijving moest worden ingetrok ken. terwijl aan Stormvogels voor alle wed strijden waarin v. d. Lugt had meegespeeld, boete werd opgelegd. Daarbij waren ook de competitiewedstrijden Z. F. C.Stormvogels (0—0 en StormvogelsH. F. C. (32). Bij velen heeft nu de meening postgevat, dat deze wedstrijden ongeldig moesten worden verklaard, wanneer de tegenpartijen dat aan vroegen. Dit is onjuist; een vereeniging kan bij een K. N. V. B. een verzoek indienen het formulier der tegenpartij te controleeren ter zake van de al of niet gerechtigdheid van een speler, doch moet dat eventueel binnen acht dagen na den desbetreffenden wedstrijd in dienen. Heeft later bij steekproef een formu- iierenonderzoek plaats en blijkt dat een onge rechtigd speler heeft meegedaan, dan kan de tegenpartij geen overspelen meer aanvragen als de termijn van acht dagen is overschre den. Gedeeltelijk is dit het geval bij de on derhavige kwestie. Toen in de „Sportkroniek" van Donderdag 26 September gepubliceerd werd, dat Stormvogels beboet was wegens het laten spelen van den ongerechtigden speler v." d. Lugt, kon Z. F. C. daaraan geen recht meer ontleenen om den wedstrijd Z. F. C. Stormvogels, die op 15 September was ge speeld. opnieuw vastgesteld te krijgen. Iets anders was het met Stormvogels H. F. C.. want toen H. F. C. op 27 September cngeldigverklaring aanvroeg, was zij binnen den termijn van acht dagen gebleven. Ver moedelijk zal dus wel aan het verzoek van H. F. C. worden voldaan, hoewel het Bonds- bestuur in dezen nog geen definitieve be slissing genomen heeft. Strikt genomen toch heeft H. F. C. geen controle van 't formulier verzocht, doch eerst na de publicatie, waar uit de ongerechtigdheid van v. d. Lugt bleek overspeling gevraagd, 't Toeval is de Haar lemsche club dus gunstig gezind geweest en o.i. kan aan de hand van het reglement haar verzoek niet geweigerd worden. Wordt inderdaad de wedstrijd ongeldig ver klaard, dan wordt hij, aan 't einde van het seizoen eerst dan opnieuw vastgesteld, als zou blijken dat het resultaat van invloed is op het bezetten van de eerste of laatste plaats. Wat de overschrijving van v. d. Lugt be- EUWE—ALJECHIN Een strijd van nog geen vier uur. Donderdagavond is in het Carl ton-Hotel te Amsterdam de eerste partij van de schaak- match AljechinEuwe om het wereldkam pioenschap begonnen. Precies 17.45 uur weerklonk het signaal van den wedstrijdleider Hans Kmoch. De vijandelijkheden namen een aanvang. De burgemeester van Amsterdam, dr. de Vlugt, deed den eersten zet der eerste partij en op advies van Aljechin speelde Amster dam's burgervader d2d4. Er volgden d7d5, c2c4, c7c6. Tsjechisch dus. Aljechin had wit, Euwe moest dus eerst passief blijven. Achter de tafel, waaraan de beide mees ters zaten, hadden de secondanten Landau en Maroczy plaats genomen. Daarachter, zoodat hij zijn blikken over het geheel zou kunnen slaan, had Hans Kmoch zijn zetel. In een hoek van het kleine zaaltje Flohr. Euwe's trainer tijdens deze match. Verder gaven wethouder Boekman en oud- wethouder dr. Vos van hun belangstelling blijk. In de aangrenzende groote zaal groepten overal meesters en liefhebbers bijeen, druk analyseerend eiken zet van beide matadors, gewichtig discussieerend bij de groote de monstratieborden. welke op verschillende punten van de zaal waren opgesteld. De be langstelling voor deze eerste pattij was vrij groot. De echtgenooten van Aljechin, Euwe en Flohr waren aanwezig. De eerste zetten werden in snel tempo ge speeld. Doch na den 14en zet van Aljechin dacht Euwe lang, heel lang na en met elke minuut langer wachten steeg de spanning in de zaal. Men voelde, hier lag de beslissing. Tot in bijzonderheden gingen de deskundi gen na, welk antwoord Euwe het beste zou kunnen geven Te half tien gaf Euwe na 30 zetten op. zijn positie was hopeloos geworden. „Der Anfang muss gut sein", heeft Goethe eens gezegd en Aljechin heeft zich er aan gehouden. De partij is door hem foutloos gespeeld: zijn eenmaal verkregen kansen heeft hij in een zege omgezet. Het verloop van deze partij was als volgt: WIT ALJECHIN. ZWART EUWE. (Tsjechische verdediging) 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 d5 x c4 De meest gebruikelijke behandeling dezer opening. De pionwinst is van tijdel ij ken aard. Wit heeft verschillende mogelijkheden den pion terug te winnen. 5. a2a4 Vröeger werd hier veel e2e3 gespeeld en pas na b7b5 speelde Wit a2—a4. De beken de partij Rébi-Lasker uit Mahrisc'n-Ostrau heeft echter bewezen, dat zwart geen moei lijkheden in deze variant heeft. Het eenige bezwaar van dezen zet is, dat het veld b4 zwak wordt, maar hier staat tegenover de mogelijkheid een sterk centrum te vormen. 5. Lc8—f5 Alleen op deze wijze kan de zware looper ontwikkeld worden en cck el wordt voorloo- pig onmogelijk gemaakt, wat na Lg4 wel mo gelijk zou zijn. 6. Pf3e5 j -( Een scherpe voortzetting, die voor het eerst in Karlsbad 1929 door Samisch tegen Vidmar gespeeld-'werd. Een tijdlang gold e2e9 als de beste zet, waarop zwart twee varianten ter beschikking heeft, nl. den looper naar b4 ontwikkelen of de Laskervariant (het paard via a6 naar b4) 6. Pb8d7 Beter dan e7e6, waarop f2f3 gevolgd door e2—e4, zou kunnen komen. 7. Pe5 x c4 Dd8c7 Bogoljubow beveelt in zijn brochure „Das Damengambiet" den zet Pd7b6 aan om op Pc4e5 het andere paard naar d7 te bren gen. Wit behoeft echter niet Pe5 te spelen en kan eenvoudig op b6 ruilen en op bezetting van het centrum spelen <f3 en e4). De tekst zet bereidt den volgenden zet voor.... (ge bruikte bedenktijd 4 minuten). 8. g2g3 Evenals in de Cambridge-springsvariant schijnt ook hier het fianchetto de juiste tac tiek te zijn tegen deze opstelling. 8. e7e5 Het plan van zwart is duidelijk. Door ruil der centrumspionnen wil zwart de meerder heid op den damevleugel verkrijgen. 9. d4 x e5 10. Lel—f4 U. Lflg2 12. Pc4 x e5 13. 0—0 14. Ddlc2 Stand na 14. Ddlc2: WIT: Kgl :Dc2: Tal en Tfl: Lg 2 en Lf4; Pc3: a4; b2: e2; f2: g3: h2. ZWART: Ke3: Dc7, Ta8 en Th8; Le6 en Le7: Pe5; a7; b7; c6; f7; g7; h7. Deze laatste zet van wit kwam iets ver rassend. In San Remo gaf Bogoljubow dezen zet aan. maar Aljechin meende toen, dat zwart zich gemakkelijk verdedigen kan. Het blijkt echter, dat hij 'dien zet van Bogolju bow overgenomen heeft en aan studie on derworpen. Euwe dacht hier 40 minuten na en speelde 14. Ta8—d8 Meester Flor had Da5 verwacht, maar vermoedelijk vreesde Euwe Pb5. waarop hij echter volgens Flohr koelbloedig f7f6 had kunnen antwoorden en op Pd4 Ld7. Het is niet te zien, op welke wijze wit in het voor deel zou moeten komen. Na den tekstzet kan Wit Tfldl spelen en hls zwart dan rok- keert met Pd5.op het behoud van het looper - paar spelen. 15. Tfldl 0—0 116. Pc3—b5 Deze zet schijnt nog sterker te zijn dan die door Flohr aangegeven, want nu wordt de Dame op minder gunstige velden gedreven. 16. Td8 xdl -f (schaak) ij-. Tal x dl Dc7a5 De beste zet. Op Db3 of b6 zou Pd4 zeer sterk zijn met de dreiging Pf5 en ruil van den looper. Daarentegen zou Pf5 zeer fnui kend zijn voor Wit, omdat na Lxf5; Dxf5; Pf3 -f- de witte Dame verloren gaat. 19. Pb5ö4 Natuurlijk niet FxaT. Het paard zou op den duur verloren gaan, 18. Le6c8 19. b2—b4 I r-» Deze zet verraste Euwe. In de vooruitbe rekening dacht Euwe op den variant- in te mogen gaan. Nu de pion niet te nemen is (zie voigende bemerking) wint Wit een tempo. 19. Da5-m7 Op Lxb4 had Wit den vólgenden variant op het oog: 19. Lxb4: 20. Pb3; Dc7; 21. De4; Ld6 ;22. Dd4 met stukwirist. 20. b4b5 c6cd 21. Pd4-*-f5 f7—f6 22. Pf5e3 Wit geeft de voorkeur het sterke paard te behouden, in plaats van tegen den zwarten looper te ruilen. 22. Lc8e6 Zwart verdedigt zich ondanks den gsooten tijdnood, waarin hij verkeert, zoo goed mo gelijk. Wit bewijst echter, dat de strijd ho peloos is-, 23. Lg2d5 Wit ruilt de loopers, om met zijn figuren in te dringen. De open d-lijn en het veld f5 komen in zijn macht. 23. Le6 x d5 24. Tdl x d5 Sterker dan Pxd5. 24. Dc7—a5 Een laatste poging tot tegenspel te ko men. Anders gaat minstens een pion ver loren zonder compensatie. 25. Pe3—f5 Da5—el 26 Kgl—g2 Le7d8 27. Lf4 x e5 f6 x e5 28. Td5—d7 Zwart had hier al op kunnen geven. 28. Ld8—f6 29. Pf5h6 Kg8h8 Natuurlijk niet g7 x h6 wegens mat op h7. 30. Dc2 x c5 Opgegeven. Nabeschouwing. Het was te verwachten, dat' Aljechin met d4 zou beginnen en dat Euwe de Tsjechische verdediging zou kiezen. Het tempo, waar mede de eerste zetten gespeeld werden, deed aan een vreedzaam verloop denken. Toen Aljechin echter met den 14en zet Dc2 speel de. werd de zaak ernstig. Euwe dacht zeer lang na en speelde Ta8d8. Volgens Flohr was dit de beslissende fout, ofschoon Euwe na de partij opmerkte, dat de dertiende zet van zwart 'Lf8e7) die door Aljechin in het tournooiboek van San Remo werd aan bevolen. zwart in moeilijkheden brengt. Aljechin nam zijn kansen schitterend waar en versterkte met eiken zet zijn positie. Toen de laatste poging van Euwe. om wat tegen spel te Verkrijgen, faalde, gaf hij den ho- peloozen strijd op. De aanval van Aljechin was niet meer te pareeren. De meening van Aljechin. Na afloop deelde wereldkampioen dr. Al jechin ons mede, dat hij begrijpelijkerwijs zeer tevreden was over het verloop van de eerste partij. Hij meende, dat hij buitenge woon goed gespeeld had en hij hoopte, dat hij in dezen vorm ook de andere partijen zou kunnen spelen. Een merkwaardige bij zonderheid was wel, dat hij twee uur van te voren de Tsjechische verdediging nog eens bestudeerd had en twee varianten had uit gespeeld, waarvan de eene in de partij van Donderdagavond precies zoo was uitgekomen met de daarbij behoorende tegenzetten van Euwe. Belangstelling te Moskou. Wij vernamen, dat de belangstelling uit het buitenland bijzonder groot is voor deze match. Zoo bellen belangstellenden uit Mos kou enkele malen per dag het Carlton-Hotel te Amsterdam op om den stand van de match te vernemen. Zondag 6 October wordt de tweede partij in de Militiezaal te Amsterdam gespeeld. Enwe zal dan met wit spelen, treft diene, dat die opnieuw moest worden aangevraagd, hetgeen inmiddels is geschied. Zij gaat nu echter pas een maand na de nieuwe aanvrage, d.i. op 1 November a.s., in." D. H. C.—STORMVOGELS. Stormvogels speelt met: - Hollenberg. Haak Sr. Haak Jr., Tol, Fijen. van der Velde, v. d. Steen. Wey, Effern, Prins, v. d. Laan. v. s. v.—XERXES. V. S. V. heeft het volgende elftal: Michel, Van Zutfen, v. d. Griendt Den Boer, De Koning, Broek, Goossen, de Wolf, Michel, Sterk, Hillekamp. R. C. H.—AJAX. Het R. C. H.-elftal is ongewijzigd gelaten en speelt dus in de volgende formatie; Metten. Kors, Prevost Sr.. J Geutskens. Ruis. Prevost Jr., Paape, siot, v. d. Horst, Hoogendcorn. - Lenselink. R. C. H. 2—STORMVOGELS 2 Deze wedstrijd, welke oorspronkelijk in IJmuiden gespeeld zou worden, heeft thans van 12—2 uur plaats op het R. C. H. terrein. Het tweede elftal der blauwzwarten komt als volgt uit- Bergsma, Kaestner, van Thiel, Hessels. v. Eek, v. d. Gevel, v d. Meulen, Kedde, Ruygrok, van Balen', Meyer. E. H. S.RIPPERDA Met de volgende opstelling speelt Ripperda a.s. Zondag tegen E. H. S.: G. Koster. J. Langeveld, H. J. Kruijff. B Cop. H. Dreijer, A. Dreijer. W. Koster, J. Kops, G. Roode, A. Riethoff. H. J. Feperkoorru E. D. O ALCMARIA YICTRIX Met het volgende elftal komt E. D. O. uit: Verhagen, Zandstra, Boeree, J. W. Koene. Koppen, Oomen S. Spek, Goemaat, van der Putten, Perukel, P. Spek. AJAX 2—E. D. O. 2 Zondagmorgen half elf speelt E D. O. 2 in Amsterdam met het volgende elftal: Van Roon, N. Kollerie, van der Bom. Kloos, Vreenegoor, C. van Esch Nottrot, II. Koene, Callandt, van der Schalie, Kelder. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Telefonia heeft van baar reisje naar Velsen niet veel pleizier beleefd. De Haarlemmers moesten met tien man, waaronder vier inval lers, den strijd tegen V. V. IJ. aanbinden. De IJmuiöenaren speelden een bijzonder goeden wedstrijd en het was dan ook geen wonder, dat Telefonia geen voet aan den grond kreeg. De einduitslag was 10—0. Kennemerland herstelde zich tegen SIZO volkomen. De Hillegommers, die in het veld soms fraai werk deden, werden door de oran je-zwarten met 50 verslagen. Z. S V. leed tegen Tweede Jeugd een onverwachte 31 nederlaag op eigen terrein. Kennemerland 2 schijnt in de A afdeeling de zwakste te zijn. Van V. V. IJ. 2 werd met 4—0 verloren. In de B afdeeling vallen de goede prestaties van het herboren V. E. W. op. De lastige uit wedstrijd tegen Kennemerland 3 werd met 42 gewonnen.Het komt ons voor, dat de Jong c.s ook in deze afdeeling een hartig woordje zullen meespreken om de bovenste plaats. Ulysses stelde geducht te leur door tegen V. V. B. uit Velsen een 5—2 nederlaag te lijden. Voor morgen het volgende programma: Afdeeling A: TelefoniaV. V. IJ. 1 Tweede Jeugd—Kennemerland 1 V. V. IJ. 2—Z. S. V. SIZOKennemerland 2 Afdeeling B: V. J. B.—Kennemerland 4 V. v. B.—Kennemerland 3 V. E. W.—Ulysses JOHEZ—SIZO 2 Afdeeling C: V V. IJ. 3—V. V. R. A. Kennemerland 5V. J. B. 2 Kennemerland 6SIZO 3 Z. s. V. 2—V. E. W. .2 Telefonia. dat de groote nederlaag tegen V. V. IJ. nog wel niet geheel te boven zal zijn, krijgt reeds morgen gelegenheid, revanche te nemen. Dat zal echter wel niet gelukken, zelfs al komt de thuisclub geheel volledig aan den start. In het Noorder Sportpark ontvangt Tweede Jeugd het eerste elftal van Kennemerland. Sinds jaren bestaat er tusschen deze teams een groote rivaliteit. Tot dusver waren de ont moetingen zeer spannend, waarin beide elf tallen zich steeds ten volle gaven. De match van morgen zal op dezen regel wel geen uit zondering maken. V. V IJ. 2 heeft reeds twee overwinningen geboekt. Het ziet er naar uit. dat de IJmuide- naren morgen hun derde zege behalen in den wedstrijd tegen Z. S. V. De reserves van Ken nemerland moeten bij SIZO op bezoek. De Hillegommers hebben nog geen enkel punt behaald, zelfs nog geen enkel doelpunt ge scoord. De prestaties van Kennemerland 2 zijn weinig betej\ zoodat hier een wedstrijd tusschen twee zwakke elftallen zal worden ge speeld. SIZO heeft het voordeel van eigen ter rein, terwijl de Hillegommers bovendien op Kennemerland 2 voor hebben, dat zij doortas tender spelen. Vermoedelijk blijven beide pun ten in het bollendorp. V. J. B. kan oï. gemakkelijk van Kenne merland 4 winnen. V. V. B., dat nog geen punt heeft verspeeld, bindt den strijd aan tegen Kennemerland 3. Ook nu kunnen de Velsena- ren beide punten veroveren, al zal ze dit niet gemakkelijk vallen. Ondanks het feit. dat Ulysses tot nu toe nog weinig fraais heeft la ten zien, zal V. E. W. o.i. moeite genoeg hebben, beide punten te bemachtigen. De ontmoeting tusschen JOHEZ en SIZO 2 wordt vermoedelijk door de thuisclub ge wonnen. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Voor deze wedstrijden heeft alsnog de bil jartclub „Excelsior" te Velsen Noord inge schreven in klassen E en F met 1 team in elke klasse. Zij zijn als volgt ingedeeld: klasse E, afd. 4: Rembrandt IT. Vordfl IT. Insuündè II. alle te Amsterdam: Anti Poedel te Zaandam en Excelsior; klasse F, afd. 5: Insulinde III, Rem brandt II, Vondel II, alle te Amsterdam; De Oranjezaal te Enkhuizen en Excelsior.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11