ONZE EERSTE-KLASSERS IN T VELD KON. NED. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE 'TOTA'ffND'X'G 7 Ö'CTÖB'EK 1935 H 'A' A'REE M'S D' AG.B'TAD" 6 R. C. H. klopt Ajax met 10. V. S. V. wint met 41 van Xerxes en Stormvogels zegeviert in Delft met 5—2 over D. H. C. H. F. C. lijdt in Rotterdam een groote nederlaag tegen Feijen- oord. K. F. C. en Haarlem deelen in de Koog de punten. Bloemendaal verliest na zwaren strijd met 2—1 van 't Gooi. E. D. O. behaalt een normale overwinning op AIcmaria Victrix. Kinheim noteert tegen A. F. C. het eerste puntje. DE UITSLAGEN. AFDEELING I Eerste klasse: A. D. O.Sparta R. C. H.Ajax Hermes-D. V. S.—H. B. S. V. S. V.—Xerxes K. F. C.—Haarlem Tweede klasse A: A F. C.Kinheim E. D. O.Alcm. Victrix ZeeburgiaVriendenschaar U. V. V.—D. O. S. Bloemendaal—'t Gooi Tweede klasse B: HilversumHercules VeloxWest Frisia O. V. V. O.—W. F. C. O. S. V.De Spartaan Z. V. V.—B. F. C- Derde klasse A: H. R, C.Beverwijk De VolewijckersPurmersteyn Alkm. BoysZaandijk HollandiaSucces K. V. V.Helder Derde klasse B* T. I. W.—Z. R. C. HalfwegS. D. Z. D. E. C.—D. J. K. ZeemeeuwenD. W. V. AssendelftAhrend's V. C. Vierde klasse D: SwiftDe Meteoor S. L. T. O.Amstel Frederik Hendrik—D. I. O E. H. S.Ripperda Reserve eerste klasse: Haarlem 2—Blauw Wit 2 Spartaan 2—Zeeburgia 2 Ajax 2—E. D. O. 2 R. C. H. 2Stormvogels 2 Z. F. C. 2Hilversum 2 4—1 1—0 2—5 4—1 1—1 2-2 4—2 4—1 1—8 1—2 8—0 5—2 1—2 2—6 3—3 3—2 5—1 1—4 0--3 2—2 0—3 0—3 2—3 0—3 1—4 0—5 5—0 8—3 2—2 2—0 0—1 2—4 6—1 1—1 Reserve tweede klasse B: H. F. C. 2—Z. V. V. 2 5—1 W. M. S. 2—V. V. A. 2 1—1 Ajax 3A. F. C. 2 53 Reserve derde klasse A: Helder 2—Hollandia 2 2—0 Z F. C. 3De Kennemers 2 40 W. F. C. 3—H. R. C. 3 2—2 AFDEELING IL Eerste klasse: D. H. C.Stormvogels 25 FeijenoordH. F. C 50 V. U. C—Z. F. C. 3—3 Excelsior—D. F. C. 00 D. W. S.—Blauw Wit 1—1 Tweede klasse A UnitasEmma 02 Steeds HoogerS. V. V. 34 V. D. L.Olympia 21 R. F. C.The Rising Hope 22 Quick—H. V. V. 1—3 Tweede klasse B: Hoek van HollandU. V. S. 20 D. C. L.Alphen 61 NeptunusC. V. V. 12 O. D. S.Overmaas 11 Gouda—B. E. C. 1—1 Derde klasse A: SchotenZand voort 01 ScheveningenHillinen 12 HillegomLugdunum 23 De KennemersB. M. T. 70 Celeritas—S. V. C. 1—0 AFDEELING III. Eerste klasse: A. G. O. V- V.Ensch. Boys 21 P. E. C.Heracles 03 S. C. H—Z. A. C. 1—2 EnschedéWageningen 31 Tweede klasse A i SallandiaRobur et Velocitas 41 Rigtersbleek—U. D. 10—5 K. H. C.Zwolsche Boys 12 RodaPhenix 16 Tweede klasse B: TheoleQuick 31 RhedenZutphania 14 N. E. C.Vitesse 11 Be QuickA. Z. C. 13 AFDEELING IV. Eerste klasse: RoermondB. V. V. 22 N. A. C.Eindhoven 41 P. S. V.Bleijerheide 20 NoadLonga o4 Juliana—M. V- V. 0—0 AFDEELING V. Eerste klasse: VeendamG. V. A. V. 42 H. S. C.Leeuwarden 30 AchillesHoogezand 21 VelocitasBe Quick 00 SneekFriesland 25 AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V. S. V. 4 3 1 0 7 8—2 1.75 R. C. H. 4 3 0 1 6 9—6 1.50 H. B. S. 3 2 0 1 4 9—7 1.33 Ajax 4 2 0 2 4 12—6" 1.— Sparta 3 1 1 1 3 5—7 1.— A. D O. 4 2 0 2 4 9—12 1.— Haarlem 4 1 1 2 3 4—6 0 75 Hermes-D.V-S. 4 1 1 2 3 5—9 0.75 K. F. C. 4 0 2 2 2 2—6 0.50 Xerxes 4 1 0 3 2 5—9 0.50 Tweede klasse A: E. D. O. 4 3 1 0 7 14—8 1.75 Alcm. Victrix 4 3 0 1 6 15—10 1 50 D- O. S. 4 2 1 1 5 147 1.25 Vriendenschaar 4 2 1 1 5 8-9 1.25 Zeeburgia 't Gooi 4 2 0 2 4 8—6 1.— 4 2 0 2 4 9—10 1.— Bloemendaal 4 1 1 2 3 9—10 0.75 U. V. V. 4 1 1 2 3 7—15 0.75 A. F. C. 4 0 2 2 2 8—13 0.25 Kinheim 4 0 1 3 1 610 0.25 AFDEELING II. Eerste klasse: Stormvogels 4 3 1 0 7 15—5 1.75 D. F. C. 4 3 1 0 7 8—3 1.75 Blauw Wit 3 2 1 0 5 6—1 1.67 Feijenoord 4 2 0 2 4 104 1.— Z. F. C. 4 1 2 1 4 5—7 1.— Excelsior 4 1 2 1 4 5—8 1.— D. W. S. 3 0 2 1 2 5—11 0.67 V. U. C. 3 0 1 2 1 5—8 0.33 H. F. C. 2 0 0 2 0 2-8 0— D. H. C. 3 0 0 3 0 3—9 0— E. D. O.AIcmaria Victrix (42) E.D.O. gaat op den goeden weg voort; zij klopte het ongeslagen AIcmaria. De over winning is zeer verdiend. Het begin is sensationeel. AIcmaria trapt af. E.D.O. neemt het leder over en forceert een hoekschap. Deze wordt weggewerkt. Een hernieuwe aanval volgt; v. d. Putten kopt den voorzet van P. Spek onhoudbaar in (10). Het tempo is vlug. Van der Putten is met zijn kopballen zeer gevaarlijk. AIcmaria is in het veld geenszins de min dere, maar zij vindt in de E.D.O.-verdedi- ging een geweldigen tegenstand. Bij een aan val van rechts geeft Goemaat een goeden voorzet. Van der Putten laat heel listig den bal loopen, waarvan Perukel profiteert (2—0). Bij een volgenden aanval schiet Perukel tegen den Alcmaria-keeper aan. Een heel on- beteekenende Alkmaarsche aanval heeft succes. Uit het middenveld drijft Wieringen den bal op; hij schiet op flinken afstand op het doel, waar Verhagen den bal laat glip pen (21). Voor een klein ongeval moet S. Spek het veld verlaten. During neemt zijn plaats in. Na de hervatting is AIcmaria direct voor den E.D.O.-goal. Een hoekschop en een scherp schot verwerkt Verhagen uitstekend. De be zoekers zetten er weer een vlug tempo in, maar E.D.O. weet zich staande te houden. De thuisclub weet weer het spel te verplaat sen, maar de Alcmaria-voorhoede weet dik wijls zeer gevaarlijk door te breken. Verhagen redt eenmaal een bijna zeker schijnend doel punt, als De Jong van dichtbij in kopt. Dan verplaatst de thuisclub het spel. Een hoekschop, goed door P. Spek genomen, komt bij Perukel en de stand is 31. AIcmaria geeft zich geenszins gewonnen; snelle aanvallen van links en rechts volgen. Boeree, Zandstra en Verhagen zijn echter in goeden vorm. Toch moet Verhagen nog een maal zwichten. Uit een corner kaatst de bal tegen enkele spelers en den paal, om ver volgens in het doel te belanden (32) Van der Putten weet wederom met een kopbal zijn elftal definitief de overwinning te bezorgen (42) Bloemendaal't Gooi (12) Het spel, waarop de witte Bloemendalers hun supporters hebben vergast, was weinig verheffend. De geelzwarte tegenstanders wa ren over alle liniën de meerderen der thuis club, welke tenslotte met de kleine 12 ne derlaag niet ontevreden mocht zijn. Zoowel voor als na de rust heeft de midden- linie van Bloemendaal vrijwel verdedigend gespeeld en dan nog sterk destructief. 't Gooi trad onmiddellijk aanvallend op. Na ruim vijf minuten hadden de gasten reeds succes door N. Cohen, die met een tam en niet geheel onhoudbaar schot den Bloemen- daal-keeper passeerde (0—1). Ook hierna waren de bezoekers vrijwel steeds in den aanval. De verdediging der wit ten hield echter stand, terwijl ook het schie ten der geelzwarten te wenschen over liet. Eerst een minuut of tien voor het einde van de eerste helft wist Bloemendaal zich los te werken. Er werden verschillende aanvallen op het Gooi-doel ondernomen. Vijf minuten voor halftime benutte De Bock een goeden voorzet van Van Gelder met een fraai schot, zocdat met een gelijken stand kon worden ge draaid. Zij die in de meening verkeerden, dat de witten tijdens de tweede helft beter van leer zouden trekken, kwamen bedrogen uit. De middenlinie der Bloemendalers trok zich thans nog meer dan voor de rust voor het doel terug. Veel meer dan aanval en verdedigen was het niet, daar de aanval der thuisclub met de enkele verdwaalde ballen welke hem be reikten. geen raad wist. Het mocht intusschen de verdediging als een eer worden aangere kend, dat zij tot vijf minuten voor het eind signaal w'ist stand te houden. Ook thans weer bleek het schieten niet de sterkste zijde van de overigens zeer goed spelende Gooi-ploeg. Nadat het Bloemendaal-doel meermalen ter nauwernood aan een doorboring was ontsnapt slaagde J. Cohen er vijf minuten voor het ein de in met een volkomen onhoudbaar schot zijn club de leiding te geven (12). Ook gedurende het resteerende deel van den speeltijd werd er van Bloemendaal-zijde weinig fraais vertoond. Met een volkomen verdiende overwinning voor het Gooi kwam het einde. Bloemendaal speelde het het volgende elf tal: de Haas, Röbken, de Wilde, Leemhuis, H. Beijk, Hartman, Kammeijer, de Bock, Bracht, v. Gelder Jr., v. Gelder Sr. A. F. C.—Kinheim (2—2) Ook in dezen wedstrijd kwam weer dui delijk tot uiting, dat het nog hapert in de voorhoede van Kinheim. Er ontbreekt een aanvalsleider, terwijl bovendien de eenvou digste kansen soms onbenut worden gelaten. In 't veld was Kinheim gisteren zeker niet minder dan A.F.C., doch voor het doel was het mis. Harde voorzetten werden gegeven als een klein tikje voldoende was en over het algemeen werd er te lang gewacht. Al leen Raaymakers trok er nogal eens tusschen uit. De achterhoede vormde, nu Druyven weer in het doel stond, de hechte verdediging, terwijl de halflinie haar taak naar behoo- ren verrichtte. De spil W. Groeneveld had de lastige opdracht, om Lungen te bewaken wat hij op afdoende wijze deed. In het veld waren de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. Het duurde niet heel lang, toen Lungen een voorzet van rechts, dien Druyven niet kon onderscheppen, in het leege doel plaatste. (10).. Kinheim kreeg enkele fraaie kansen; een hoogen voorzet van Raaymakers werkte El len nog langs den paal en een hard schot van Van der Wal ging tegen de lat. Bij A.F.C. werd alles op Lungen gespeeld, doch hij kwam bijna niet aan een schot toe. Als hij echter een kansje kreeg, loste hij ferme kogels. Rust 10. Toen na de rust de rechtsbinnen Ellens een keurige pass van den rechtsbuiten Kam- minga ineens opving, en onhoudbaar in schoot zag het er slecht uit voor de Velsena- ren. (2—0). Kinheim zette de tanden echter nog eens op elkaar en was nu het meest aanvallend. In deze periode speelde vooral H. Groene veld nogal zwak. Toen I. Groeneveld ging spillen en W. Groeneveld linksbinnen stond, ging het spel ineens veel vlugger. Al spoe dig benutte hij een voorzet. (21). Zeven minuten later plaatste hij een goede pass in het uiterste hoekje. (22). De toeschouwers moedigden Kinheim nu luide aan en hoewel het enkele malen wei nig scheelde (vooral v. d. Wal kreeg nog een goede kans) de achterhoeden wisten verder stand te houden, zoodat de punten gedeeld werden. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de eerste klas wedstrijden luiden als volgt: Arsenal—-Blackburn Rovers 51 BirminghamChelsea 2L Bolton WanderersMiddlesbrough 31 BrentfordSheffield Wednesday 22 Derby CountyWolves 31 EvertonAston Villa 22 Leeds UnitedHuddersfield Town 22 Manchester CityStoke City 12 Preston North EndPortsmouth 11 SunderlandLiverpool 20 West. Bromwich Alb.—Grimsby T. 41 R.C.H.-Ajax (1-0) In tegenstelling met de algemeene verwach ting. heeft R. C. H. zich gisteren volkomen de meerdere getoond van het uitstekend spelen de Ajaxteam. dat een week tevoren met 91 van het sterke A.D.O. had gewonnen. Spelende als gisteren, met dezelfde spelop vatting en uitvoering, kan dit R. C. H.-elf- tal een goede plaats op de ranglijst beha.- len. Evenals tegen H. B. S. werd ook nu weer snel en goed gecombineerd in de voorhoede, waarbij deze linie uitstekenden steun kreeg van de middenlinie waarachter Prevost en Kors zich zeer goed weerden, terwijl daar achter Metten met die rust een zekerheid zijn werk deed, noodig om aan een elftal ver trouwen te geven. Precies kwart over twee liet hij de volgende ploegen aantreden: R. C. H.: Metten. Kors, Prevost. Geutskens. Ruis, Prevost. Paape, Slot, Horst, Hoogendoorn, Lenselink. AJAX: Roeg, Blomvliet, van Reenen, Volkers, Fischer, Schubert. Anderiessen, Gieseler, v. d. Puttelaar. Diepenbeek, Keyzer, De eerste aanvallen zijn voor R. C. H., waar bij al dadelijk het Ajax-doel in gevaar ver keert. Een snelle doorbraak van de Amster dammers maakt Metten onschadelijk, waarna Reeg plotseling in buitenspelpositie scoort, hetgeen Stasse niet ontgaat. Lenselink krijgt daarna gelegenheid, enkele scherpe voorzetten te geven, die telkens ge vaar opleveren, echter is Keyzer steeds op zijn post. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel, hoewel R .C. H. telkens weer iets in de meerderheid is. De Ajax-verdediging heeft alle aandacht r.oodig voor den telkens weer terugkomenden Racing-aanval, die het dank zij vooral het goed keepen van Keyzer maar niet tot een doelpunt kan brengen, hoewel het spelbeeld dit alleszins gerechtvaardigd zou hebben. Uiteraard is er volop spanning buiten het veld, vooral nu blijkt dat het R. C. H.-elftal zich zoo kranig weet staande te houden. Kort voor half time wordt nog een corner op het R. C. H.-doel genomen, doch Metten, goed gesteund door Kors en Prevost. keert alle ge vaar, zoodat met 00 gedraaid wordt. Na de hervatting schijnt Ajax zich in te gaan stellen op den aanval. R. C. H. daarente gen laat zich niet overrompelen en weet den druk moedig te weerstaan, waarbij het weer de verdediging is. die zich onderscheidt. Eenmaal weer wat losgewerkt gaat de voor hoede, van R. C. H. er ook weer op uit. Na or.geveer een kwartier spelen ontstaat een scrimmage voor het Ajax-doel, waarbij Hoo- ger.doorn met een goed geplaatst schot Key zer passeert. (1—0). Dit doelpunt ontketent aan de duizendkoppige menigte een oorver- doovend enthousiasme, Ajax zet alles op den aanval. R. C. H. blijft In dezelfde opstelling doorspelen, belaagt her haaldelijk het Amsterdamsche doel, zonder nochtans de score te kunnen verhoogen. Intusschen gelukt het ook den Amster dammers niet. Prevost c.s. te overrompelen en hoewel de spanning met de minuut stijgt, houdt R. C. H. zich staande. Als het einde komt. hebben Ruis c.s. een volkomen ver diende 1—0-overwinning behaald. V. S. V.-Xerxes (4-1) Voor het begin van dezen wedstrijd had voor de V.S.V-microfoon bij monde van den voorzitter der Supportersvereniging Rood-Wit den heer Timmer de overdracht plaats van een fraai scoringbord en een clubvlag, welke door den voorzitter van V.S.V.Dr. A. J. van Leusen voor V.S.V. met eenige toepasselijke woorden werden aan vaard. V. S. V. stelt zich als volgt op: N. Michel. Van Zutphen, Van der Griendt, De Boer, de Koning. Broek. Goossen, U. de Wolf, G. Michel, Sterk, Hille- kamp. Nauwelijks is afgetrapt of er volgt al een corner op het V.S.V.-doel, waarbij Michel, als de Jong inkopt, op het nippertje zijn doel schoon kan houden. Het spel verplaatst zich verbazend snel. Om beurten volgen zeer goe de aanvallen op beide doelen.Sterk schiet den bal tot tweemaal toe achtereenvolgens in, doch back en doelman werken beide scho ten weg. Aan de andere zijde schopt de Jong voor Lagendaal een mooie kans: deze wil het blijkbaar te mooi doen en de uitste kend opgesteld staande doelveraediger van V.S.V. keert het schot Dan probeert de Jong het zelf: hij lost een hard schot, maar weer weet Michel dit keurig te houden. Michel is dan ook weer in uitstekende conditie, het geen trouwens noodig is. ook al omdat de beide backs in den beginne er niet erg in zijn. Later herstelden zij zich uitstekend. De voorhoede der thuisclub zit evenmin stil en ook Wasserfall wordt dikwijls op de proef ge steld. Wanneer er ongeveer 16 minuten ge speeld zijn en de Wolf en Sterk een buiten gewoon mooi staaltje samenspel laten zien, bekroont laatstgenoemde dit met een fraai doelpunt. (10). Intusschen levert de bewegelijke Michel steeds meer gevaar op voor de Rotterdam- sche verdediging, doch hij heeft met zijn schoten voorloopig niet veel geluk. Een aan val van Xerxes brengt beroering als van Zut- fen genoodzaakt is, op den keeper terug te spelen. Hij doet dit wat te hard. maar al vallende weet Michel den bal nog over de lijn te werken. Steeds weer volgen de aanvallen elkander snel op en zoowel het doel van Xerxes als dat van V.S.V. verkeeren hierna nog dikwijls in gevaar. Het is Koch welke 5 minuten voor rust op keurige wijze de partijen op gelijken voet brengt. (11). In de tweede helft gaat het niet minder spannend toe. Het spel is ook nu weer van bijzonder goed gehalte. Vooral Sterk doet zich met zijn kogels geducht gelden Hij is echter niet erg gelukkig wanneer hij eenige malen hard tegen de lat schiet en een der Xerxes-backs den bal nog juist uit het doel werkt. Sterk probeert het dan een oogenblik op de linksbuitenplaats en met succes. Nau welijks heeft hij deze plaats ingenomen of een voorzet van zijn voet volgt. G. Michel staat klaar en V.S.V. leidt opnieuw. (21). Xerxes geeft zich nog lang niet gewonnen. Geducht wordt hierna het V.S.V.-doel onder schot genomen. De verdediging krijgt het dan ook een poosje hard te verduren. Geheel onverwacht komt dan het derde doelpunt voor V.S.V. wanneer als N" Michel hard heeft uitgeschoten, G. Michel zich achter den bal plaatst om zonder dat een der Xerxes-spe- lers kans ziet dit te verhinderen, te doelpun ten. (3—1). Sterk voegt hieraan na keurig samenspel met de Wolf nog een doelpunt toe zoodat het einde komt met een zwaar bevochte 41 overwinning voor VS.V. Feijenoord-H. F. C. (5-0) Deze eerste voor den competitièstand géi den de wedstrijd van H. F. C. is op een zware nederlaag uitgeloopen en niet onverdiend, in tegendeel. de eindstand geeft nauwelijks voldoende uitdrukking aan het Feijenoord- overwicht. Zoo goed als de H. F. C.'ers den vorigen Zondag tegen D. H. C. speelden, zoo slecht was het nu. De H. F. C.-doelman Schras heeft, mede door goed uitloopen, veel gered. De elftallen stellen zich als volgt op: FEIJENOORD: v. Male, Bul, v. d. Heiden, Würsten, B. Paauwe, v. Heel, de Greef, Vrauwdeunt, Groenendijk, v. Luyk, Linssen. H. F. C.' Hagenaar, Kermer, Koper, Drijver, Wepster. J, ten Have, Kruijer, Jongeneel, Dorsman, Wittebol, Schras, Feijenoord is onmiddellijk in den aanval: tweemaal komt een voorhoedespeler voor Schras, die uitloopende weet te redden. Vijf minuten na het begin gebeurt een ongeluk. De rechtsbuiten De Greef trapt tegelijk met een H. F. C.'er en breekt daarbij een been. Vrauwdeunt gaat nu rechtsbuiten spelen en Barenarecht neemt diens plaats in. Feijenoord blijft veel sterker; spoedig is het Van Luyk. die uit een scrimmage de H. F. C.-verdediging passeert (10). Linssen en Vrauwdeunt zijn in buitenge wonen vorm; hun voorzetten zijn steeds uitermate gevaarlijk. Een van deze wordt door Van Luyk totaal onhoudbaar ingekogeld. (2—0). In de H. F. C.-voorhoede is Hagenaar zeer actief; Van Male krijgt van hem nog eenige schoten te stoppen, doch deze zijn evenals die van Drijver van te grooten afgstand, om het den langen Rotterdammer erg moeilijk te maken. Feijenoord is gevaarlijker; een fraaie voor zet van Linssen wordt door den overal op duikenden Vrauwdeunt mooi ingekopt (30). Tot de rust blijft het spel hetzelfde beeld vertoonen, doch de stand verandert niet. (3—0). Na de hervatting loopt Feijenoord weer hard van stapel, doch Schras redt. niet zon der eenig geluk, op alle mogelijke manieren. Nu zakt het spelpeil aanmerkelijk, vele kan sen worden door de Feijenoord-voorhoede verknoeid; ook gaan vele ballen slechts rake lings naast of over. Het spel is zóó weinig aantrekkelijk meer, dat een regenbuitje in staat is, vele toeschou wers naar huis te jagen. Tot overmaat van ramp voor H. F. C. moe ten Wittebol en Hagenaar vrijwel gelijk tijdig uitvallen, waarvoor Smit en Kuik in het veld komen. Wepster, die nu linksbuiten gaat spelen, geeft eenige goede voorzetten, maar Van Male grijpt alles. Het heeft er allen schijn van, dat verdere pogingen tot scoren zonder resultaat zullen blijven, maar Vrauwdeunt, die wederom snel naar binnengeloopen is. weet een voorzet van Barendrecht in een doelpunt om te zetten. Even later wandelt Linssen door de H. F. C.- \erdediging heen en deponeert den bal ach ter Schras '50). Spoedig hierna fluit de heer v. d. Spek. die een rustigen middag had. het einde. K. F. C.-Haarlem (1-1) Na een spannenden wedstrijd, waarbij K.F.C. tot twee minuten voor het einde nog de lei ding had. hebben de partijen de punten ge deeld, welk resultaat Haarlem zeker verdiende; de Koogsche club kreeg wel iets meer, dan haar toekwam. De volgende elftallen stellen zich op onder leiding van scheidsrechter Hofman: K.F.C. Veen, J. Veen, W. Mol. Hartog, Nieuwenhuis, Bley, Wensveen, Stroo, J. Mol, Oosterbaan, Krulver. Haarlem: Van Polanen, Smit, Huijsmans, De Winter, Oldenburg, Goedhart, Kammeijer, De la Mar, Van Gooi, Van den Berg, Voogd. Bij Haarlem is Goedhart dus ingevallen voor Vreeken; hij heeft verdienstelijk ge speeld. K.F.C. trapte af en begon met enkele fana tieke aanvallen, maar zoowel Van Gooi als Van den Berg laten zich al spoedig van hun beste zijde zien. Toch had reeds na enkele minuten een aanval van K.F.C. noodlottig kunnen zijn. maar Van Gooi kon nog juist redden, toen de bal voor het verlaten doel was Steeds keerde K.F.C. terug, maar toch bleef de Haarlem-verdediging stand houden. Er kwam spoedig opluchting, toen Kammeijer met verre trappen de voorhoede van Haarlem tot aanvallen bracht Toen ging de strijd meer gelijk op, waarbij Van Polanen helaas ditmaal niet profiteerde van de vele goed aangegeven ballen van Smit. Nu wist steeds Veen het terrein te zuiveren. Haarlem komt in de meerderheid, hoewel de aanvallen van K.F.C. gevaarlijk blijven. Het blijft echter bij enkele schoten van Mol, op grooten afstand gelost, die over het doel gaan. Na een half uur is een voorzet van Kruiver Haarlem noodlottig. Voogd grijpt mis en Wensveen trapt in het verlaten doel O—0). Hierna is Haarlem het meest aan het woord; een hard schot van Smit vliegt langs den paal. Rust komt met 1—0 voor K.FC Had K.F.C. in de eerste helft haar oude systeem laten varen, in de tweede helft ging zij zich meer op verdedigen toeleggen, blijk baar tevreden met den mageren 10 voor sprong. Het werd zoodoende een aanhoudend aanvallen op het Koogsche doel, waar de backs Veen en Mol uitstekend verdedigden en keeper Veen op talentvolle wijze alles uit zijn doel ranselde. Kammeijer liet zich intusschen niet ver leiden om mee ten aanval te trekken en zoo doende de dupe te worden van den een of anderen verrassende uitval. De Haarlem-achterhoede bleef op haar post, waarbij ongetwijfeld Van Gooi opviel. Steeds viel de Haarlem-voorhoede aan. Van Polanen bleef naar zijn vorm zoeken, on danks de vele toegespeelde ballen die hij kreeg. De Haarlem-aanval zag zich als het ware voor een muur geplaatst. Ieder dacht reeds aan een nederlaag, toen twee minuten voor het einde uit een scrimmage Huijsmans ge lijk maakte, zoodat de roodbroeken hun hard nekkig volhouden toch beloond zagen. Zelfs leek het er nog op, dat het een over winning zou -worden, want direct hierop gin gen Smit en De Winter door de verdediging heen; Veen wist slechts op het laatste moment te redden. Het einde kwam met een 11 gelijk spel. D. H. C.-Stormvogels (2-5) Stormvogels heeft haar tweede groote overwinning in successie behaald. Ook nu weer was de overwinning ten volle verdiend, want gedurende 3/4 van den wedstrijd was zij zeer zeker in de meerderheid. Er werd, goed gecombineerd, vooral ter rechterzijde. Hier kwamen dan ook de meeste doelpunten vandaan. Maar ook Prins en Effern kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. De elftallen waren* D. H. C.: Boot, Noordeloos, Dorjee, Leeuwenstein, v. d. Lem, Bakker, v. d. Sloot, Buyink, Ditmars, Vermeulen, Van Nellen. Stormvogels: v. d. Laan, Prins, Effern, Wey, v. d. Steen, Braven-boer, Fijen, Tol, Haak Jr., Haak Sr. Hollenberig. Stormvogels miste dus Van der Merkt, v, d. Lugt, en v. d. Velde. D.H.C. loopt hard van stapel, zoodat Haak c.s. direct in actie moeten komen. Al spoe dig krijgt D.H.C. een corner te nemen, wel ken Hollenberg onderschept. Stormvogels waagt af en toe eens een aanval, doch over het geheel blijft D.H.C. voorloopig nog aan 't woord. Nadat Van der Sloot een corner heeft ge nomen, krijgt Prins den bal verkeerd op zijn schoen, waarna Buyink onhoudbaar in schiet. (10). Stormvogels zag, dat het zoo niet ging. De middenlinie, die tot dusver nog niet zoo op dreef was geweest, ging nu beter spelen. Fijen vertoont nu weer zijn bekende staal tjes voetbal, terwijl Tol Van Nellen's spel beter door gaat krijgen. Ook deelt hij zijn bekende lange centers weer uit. Een dezer belandt bij Van der Laan, wiens voorzet Wey onberispelijk inschiet. (11). Er is nu 25 minuten gespeeld. Stormvogels gaat nu steeds beter spelen. Wey speelt als verbindingsspeler voortreffelijk. Met afge meten centers zet hij Van der Steen steeds aan het werk. Uit een der vele voorzetten, van Van der Steen weet Prins onhoudbaar in. te kogelen. (12). Bij een der tegenaanvallen van D.H.C., meestal geleid door Van Nellen en Ditmars, raakt Haak Jr. geblesseerd. D.H.C. is nu sterker, maar de overige verdedigers weren zich dubbel. Rust. 12. Ook na de rust speelt Haak Jr. nog op halve kracht, wat de taak der anderen aan merkelijk verzwaart. Niettegenstaande dat ziet de middenlinie bij herhaling kans de voorhoede aan 't werk te zetten. Vooral Bak ker heeft het tegen Van der Steen-Wey niet gemakkelijk. Wanneer Wey zijn zooveelste goede pass aan Van der Steen geeft, benut Prins weer diens goeden voorzet. (13). D.H.C. tracht door forsch spel den wed strijd te forceeren en gaat voorts veel op rechts spelen. Bravenboer is er echter nu aardig in, zoodat Van der Sloot weinig vrij spel heeft. Toch krijgt Ditmars een paar maal den bal vrij, maar is met schieten niet gelukkig. Zoo schiet hij eenmaal te-gen de lat en ook bij eenige hoekschoppen is D.H.C. niet fortuinlijk, daar* Hollenberg ze metstal fraai onderschept. Vervolgens is Stormvogels weer gerulmen. tijd aan het woord. Vooral de rechterwing weert zich. Uit een der voorzetten van Van der Steen kopt Effern mooi langs Boot. (14). Even later is het weer Wey, die Van der Steen den bal vrij toespeelt en nu doelpunt Van der Steen zelf. (15). Tegen het eind krijgt D.H.C. een penalty te nemen, welke Van der Lem benut. ï»>odat Stormvogels met 25 wint.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10