HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. R.K. VOETBAL Mijn kijk op het spel HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL BILJARTEN MAANDAG 7 OCTOBER 1935 HAARLE M'S DAGBEAD 8 AFDEELING I Eerste klasse: A.D.OK.F.C. Sparta—R.C.H. AjaxHermes-D.V.S. H.B.S.V.S.V. XerxesHaarlem Tweede klasse A: A F.C Bloemendaal KinheimE.D.O. AFDEELING II. Eerste klasse: D.H.C.D.W.S. StormvogelsFeij enoord H.F.C.—V.U.C. Z.F.C.Excelsior D.F.C.Blauw Wit iiiiiniiiiiiiiiiiipiiiiiiiiii» iiiimi Haarlem 2Blauw Wit 2 (20) In een goed en vlug gespeelden wedstrijd heeft Haarlem 2 op beide punten beslag weten te leggen. De overwinning was verdiend, al dient gezegd, dat- Blauw Wit verscheidene in vallers had. Ondanks deze handicap speelden de bezoekers lang niet slecht. Hun voorhoede moest echter in het Haarlem-achtertrio vol- komen haar meerdere erkennen. Keeper Kaan en de beide backs Verhappen en Stammes speelden een uitstekenden wed- strijd.Er is voor het Haarlem-doel dan ook vrijwel geen gevaarlijk oogenblik geweest. Haarlem 2 speelde in de volgende opstel ling: Kaan, Stammes, Verhappen, ICornet, Urban, Dik, Hartog, Best, Van Daalen, De la Mar. De Vries. Er ontspint zich direct een vlugge, leven- digen wedstrijd, waarbij de Haarlemmers iets meer den toon aangeven. De Blauw Wit-vcorhoede krijgt geen kans daar ook Urban een geducht struikelblok blijkt De voorhoede houdt het spel echter weer te kort, zoodat ook de Blauw Wit-achterhcede meermalen gemakkelijk kan ingrijpen. Toch weet Haarlem na ongeveer een half uur de leiding te nemen, als Van Daalen kalm een hem geboden kans benut (1Oh Na de hervatting beginnen beide partijen weer met het zelfde enthousiasme. De strijd speelt zich in hoofdzaak op het middenveld af. daar beide verdedigingen er wel raad mee weten. De zeer jeugdige Blauw Wit-ploeg. waarin de spil opvalt, combineert aardig, maar blijft ongevaarlijk. Als aan den anderen kant de Haarlemmers een goeden aanval onderne men, komt de bal na een korte scrimmage bij Best, die goed inschiet (20) Blauw Wit laat den moed niet zakken; in tegendeel. zij wordt iets sterker. Eindelijk weet Blauw Wit een doelpunt te scoren, maar dit wordt op appèl van eenige Haarlemmers door den scheidsrechter gean nuleerd. Direct daarop lost Best van grooten afstand een goed schot, dat op de lat terecht komt. Spoedig hierna is het tijd, of eigenlijk niet. omdat de 'scheidsrechter ongeveer vijf mi nuten te vroeg het einde aankondigde. R. C. H. 2Stormvogels 2 (61) In een vlot en vooral van R. C. H.-zijde uit stekend gespeelden wedstrijd heeft R. C. H. 2 weer eens van zijn kracht doen blijken. Met 1 werden de ï-eserves van Stormvogels naar huis gestuurd. Het positiespel bij de R. C. H.'ers was vooral goed verzorgd en was oor zaak dat reeds na twee minuten Ruigrok een pas van Van Balen kon benutten. (10). Spoedig daarop maakte Van der Meulen num mer twee en toen Meijer na een half uur het derde doelpunt voor zijn rekening nam. scheen de overwinning van R. C. H. reeds een voldongen feit. Toch maakte de midvoor van Stormvogels nog voor de rust een goed tegen- punt. (3—1). Na de hervatting bleken de R. C. H.'ers in de meerderheid te zijn. Ruigrok scoorde het vierde doelpunt, Van der Meulen kogelde nummer vijf langs den goed spelenden IJmuider doelman en toen daarna Meijer nog maais scoorde en den stand daarmede op 61 bracht, was Stormvogels 2 een geslagen elf tal. Wel werd tot het einde toe moedig door gestreden echter kwam in den stand geen verandering meer. Ajax 2—E. D. O. 2 (2—4) De roodzwarte reserves hebben op kranige wijze in de Meer een overwinning behaald. Zij hebben gedurende den geheelen wed strijd den toon aangegeven. Calland wist met een goed schot zijn elftal de leiding te geven (01). De Haarlemmers zijn over het geheel meer in den aanval; door goed verdedigend werk van Ajax weten zij de score niet op te voeren. Een snelle Ajax-aanval heeft succes; de mid voor passeert met een goed schot Van Roon. (1—1). De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Alleen de voorhoede van E.D.O. is nu veel productiever. Calland brengt dsn stand op 1—2. Ajax maakt wederom gelijk (2—2). Het E.D.O.-elftal speelt nu een goed slui tend spel. Elke linie speelt, zooals 't behoort. Calland en Nottrot weten den stand tot 24 op te voeren. Met het volgende elftal heeft E.D.O. dit succes behaald: Van Roon. N. Kollerie. Van der Born, Kloos. Vreenegoor, Van Esch. Nottrot. H. Koene, Calland. Schalie, Kelder. De Uitslagen. V.V.A.V.V.IJ. de MeerVolendam V.v.Z.—Wilskracht E.M.M.—H.M.S. S.D.O.Onze Gezellen G.D.A.Leonidas Graaf Willem—D.H.L. S.J.C.Spartaan Volendam IIR.-K. A.V, Geel Wit—A.D.O. Elauw ZwartD.S.S. LisseVitesse DonkExcelsior Snartaan IIV.E.P. v usG.D A. H AeolusCeier. V V.P.Oiiveo 7—2 2—2 3—1 3—2 0—1 2—2 0—1 2—2 0—3 1—1 1—3 3—3 1—6 1—2 2-2 2—1 4—3 door Criticus. R. C. H.Ajax. Een emotievolle en goede wedstrijd, zooals men er helaas te weinig op onze velden ziet en die eens te meer het bewijs leverde, dat een elftal slechts zoo goed speelt als de tegenpartij het spelen laat. Aanvankelijk leek het een strijd te zullen worden van enthousiasme, snelheid en uithou dingsvermogen tegen een voor Hollandsche begrippen technisch en tactisch volmaakte voetbalmachine, die door haar gelijkmatigheid den tegenstander murw speelde, om daarna in de tweede helft van het verminderde tempo te profiteeren om de overwinning tot een feit te maken. Een dergelijke tactiek bracht Ajax het vorige seizoen in het Heemsteedsche Sportpark een 28 zegepraal en de jonge, in opkomst zijnde ploeg van R.C.H., zou dus ditmaal moeten be wijzen, dat er niet ten onrechte groote ver wachtingen van haar worden gekoesterd en dat de prestaties een stijgende lijn vertoonen. Daarin is het Racing-elftal schitterend ge slaagd en het heeft de verwachtingen verre overtroffen. Aangenomen, dat Ajax, als geheel genomen, nog altijd het beste voetbal in de twee Weste lijke afdeelingen speelt, kan de Amsterdam- sche ploeg slechts overwonnen worden door evenwaardig spel óf (en dit is het zwaarte punt van dezen wedstrijd) door een tot het einde volgehouden hooger tempo. Het is mogelijk, dat Ajax door haar superio- riteit van de laatste jaren nimmer genood zaakt is geweest, zeer snel te spelen, het is ook mogelijk, dat een volmaakte uitvoering van techniek en tactiek te veel tijd van de spelers I eischt of dat zij meenen met die eigenschap pen te kunnen volstaan, doch thans heeft R.C.H bewezen, dat de methode van Go-ahead en P.S.V. de juiste is, om de Amsterdammers te bedwingen. Voornamelijk door het vertoonde in de tweede helft komt R.C.H. deze overwinning met het kleinst mogelijke verschil wel toe, al had zij met een puntloos gelijk spel ook tevre den kunnen zijn. Want de nul van Ajax brengt meer glorie aan de blauwzwarte kleuren dan ae één in hun voordeel. De achterhoede en middenlinie toch hebben dit keer wel bizonder goed gespeeld, waarbij zij er in slaagden, de gevaarlijke Amsterdamsche aanvalslinie bui ten schotsafstand van het doel te houden. Of schoon de backs dicht op elkaar speelden, ver plaatsten zij zich in den regel vlug genoeg om de vijandelijke buitenspelers op te vangen en de schoten te pareeren. Doch ook de midden linie met de twee veteranen Ruis en Geutskens was zeer bewegelijk en laatstgenoemde speelde in zijn allerbesten vorm. Hoewel de spil met zijn plaatsen niet altijd fortuinlijk was, deed zijn routine, hem steeds de juiste positie kie zen en den R.C.H.-aanvoerder komt een wel zeer belangrijk aandeel in de overwinning toe, niet het minst door zijn voortdurend optrek ken met den aanval. Prevost Jr. als linkshalf back heeft zich hierbij uitstekend aangepast en vooral de goede verstandhouding met zijn achter hem spelenden broer verdient vermel ding. Echter dient hij zorgvuldige aandacht te besteden aan het dekken van den tegen stander bij ingooien. Thans kwam het meer malen voor, dat aan zijn kant twee Ajaxieden ongedekt stonden en aldus de gelegenheid kregen een aanval in te 'leiden. De doelverdediger Metten heeft rustig en stijlvol gespeeld; zijn optreden wekte vertrou wen en hij verrichtte zijn werk in een stijl, die een belofte voor de toekomst inhoudt. Een enkele maal stond hij bij voorzetten van de achterlijn af iets te dicht bij den naastbijzijn- den hoek van het doel, waardoor het leder over zijn handen naar den tegenovergestelden vleugelspeler ging, doch overigens heeft hij zijn doel met kennis van zaken en overleg verdedigd. Hij hoede zich voor te ver loopen met den bal in de handen. Thans de voorhoede, waarin begrijpelijker wijze allereerst de aandacht uitging naar de nieuwelingen Lenselink ein Hoogendoorn op den linkervleugel. Het moet eerstgenoemde als een groote verdienste worden aangerekend, dat hij er in slaagde, zich meestentijds zoo vrij op te stellen, dat de passes hem met kans op terreinwinst konden bereiken, terwijl hij er evenmin voor schroomde, naar binnen te loo pen, als de gelegenheid zich voordeed. Uit een dergelijke manoeuvre ontstond het eenige doelpunt, want zijn gepareerde schot belandde bij Hoogendoorn. die geen fout maakte. Even als Paape en Slot is Lenselink echter geneigd, het leder te lang bij zich te houden, hetgeen bij het spelen in de W-formatie groote bezwa ren oplevert, omdat het verrassende element bij een aanval van drie voorwaartsen tegen een numeriek sterkere verdediging dan ver loren gaat. Een vleugelspeler komt daardoor op het laatst in een ongunstige positie bij de hoekvlag, waarna een voorzet meestal moeilijk wordt en weinig nuttig effect oplevert. De rechtervleugelman Paape heeft langs de lijn zeer nuttige dingen gedaan, waarbij ik vooral het oog heb op zijn samenspel met Geutskens en Slot, doch hij treuzelde in zijn vooruitgeschoven positie veel te lang, alvorens het leder aan van der Horst door te spelen, waardoor de middenvoor vele malen buitenspel kwam te staan, als gevolg van de tactiek der Amsterdamsche backs. Een overzet naar den anderen vleugel had in dergelijke situaties wonderen kunnen doen, gelijk Paape trouwens een enkele maal demonstreerde. Doch daar hem zoovele vrije ballen zuiver werden aan gegeven, ware sneller en hooger voorzetten een eerste vereischte geweest. Tegen het einde van den wedstrijd nam hij de hoekschoppen met het linkerbeen, zoodoende voorkomend, dat de bal te ver naar het midden van het veld af dwaalde. De binnenspelers Slot en Hoogendoorn heb ben bergen werk verzet, waarbij Slot verde digend beter in zijn element scheen dan in de aanvallende taak. Waarschijnlijk was hem opgedragen als verbindingsspeler werkzaam te zijn, doch hoewel hij zijn middenlinie en ver dediging op die wijze krachtdadig te hulp kwam kon men aan zijn spel wel bemerken, dat hij vroeger in de halflinie heeft gespeeld. Hij bleef te dikwijls en te lang achter, zoodat de voorhoede haar aanvallen bij gebrek aan spelers zag doodloopen. De W-formatie is in den regel slechts dan doeltreffend, wanneer zij door vijf virtuozen wordt gespeeld, waarbij de binnenspelers de openingen maken en den aanval inleiden, doch tevens ervoor zorgdra gen, bij het afwerken van de attaque voor het vijandelijk doel aanwezig te zijn. Doen zij dit laatste niet, dan is de kans op het maken van doelpunten tegen een redelijk sterke verdedi ging zeer gering. Afgezien daarvan kan Slofs tactiek tegen een zoo sterken aanval en mid denlinie als die van Ajax worden geappre cieerd, temeer, daar hij herhaaldelijk losse ballen oppikte en dikwijls het onderlinge pas- seeren van de Amsterdamsche halfbacks brak. Doch in alle geval moet hij den bal veel eer der afgeven. In dit opzicht was Hoogendoorn hem de baas: verschillende malen constateer de ik een snelle pass paar vleugelman of mid- l denvoor en ook in ander opzicht toonde de linksbinnen, dat hij gevoel voor het spel heeft. Het wil mij echter voorkomen, dat, wanneer de beide binnenvoorwaartsen als verbindings- speler optreden, dit op den duur ten koste van de kracht van den aanval gaat. Zoo men dit systeem .überhaupt" wil toepassen, dan lijkt mij Slot voor deze rol beter geschikt dan Hoogendoorn, omdat de rechtsbinnen meel den stijl van den vroegeren H.V.V.-speler Max Jansen benadert, die destijds een, wat de En- geischen noemen „roaming commission" (een zwervende opdracht)) met kennis van zaken volbracht. De middenvoor Van der Horst had het dit keer lang niet gemakkelijk; als altijd speelde hij zeer enthousiast en doortastend, maar door het voortdurende achterblijven van zijn bin nenspelers werd hij steeds door drie Ajaxie den op de huid gezeten. Desondanks gaf hij den moed niet op en zoodoende vergde hij tot het laatste moment de volle aandacht der vij andelijke verdediging, waarvan Hoogendoorn, zij het dan ook slechts één keer. profijt kon trekken. Van der Horst dient echter beter op te letten, dat hij niet zoo dikwijls buitenspel staat. Alles tezamen heeft R.C.H. een goeden en vlotten wedstrijd gespeeld; tot het einde werd aan het eenmaal aanvaarde strijdplan vast gehouden en het verband tusschen de linies onderling werd bijna voortdurend bewaard. Technisch zoowel als tactisch heeft het elftal blijken van bekwaamheid gegeven en ik be schouw het als een knap staaltje van zelfbe- heersching en tactiek, dat het na het behalen van den kostbaren voorsprong, zich niet ge heel op verdedigen concentreerde, zooals in ons land ten onrechte te doen gebruikelijk is. Thans kreeg Ajax geen gelegenheid in ae meerderheid te komen en R.C.H. boekte een even fraaie als vertrouwen schenkende over winning. Bij Ajax viel de achterhoede eenigszins uit den toon; weliswaar kopte Van de Puttelaar verdienstelijk en verrichtte Keyzer eenige fraaie saves, doch „en bloc" was het verde digend trio, vooral onder pressie, ietwat on zeker. De doelman speelt zonder stijl, maakte enkele onnoodige fouten en hield den bal te lang bij zich, hetgeen hem bij een, op dit punt strengeren scheidsrechter op een doelpunt was komen te staan. Diepenbeek hield Van dei- Horst goed in het oog. doch werd herhaalde malen door den linkervleugel gepasseerd. De middenlinie beheerschte aanvankelijk het ge- heele terrein, waarbij Anderiesen zeer nuttig werk leverde, doch toen het R.C.H.-tempo niet verminderde, waarop de Ajacieden we! zeer schenen te rekenen, zakten de kanthalfs be denkelijk af en hun afnemen en aangeven werd zeer onzuiver. De voorhoede verraste bij vlagen door enkele prachtige aanvallen, waar bij de fortuin niet altijd mee zat, hun werd geen moment tijd gelaten tot schieten en af werken. hetgeen Van Reenen's humeur ook ditmaal niet ten goede kwam. Blomvliet deed veel „ophaaT'werk, Volkers kreeg geen kans de verdediging uit elkaar te spelen en per saldo was Fischer op den rechtervleugel, al thans in de eerste helft, door zijn snelheid en bizonder goede balcontröle het gevaarlijkst. Ais ploeg heeft Ajax knap voetbal vertoond, doch het volgehouden hooge tempo van R.C.H. bleek, zooals eerder van Go-ahead en P.S.V. een onoverkomelijk struikelblok. Scheidsrechter Stasse heeft den moeilijk te arbitreeren wedstrijd rustig en voortreffelijk geleid; slechts met het aanvallen van den doelverdediger was hij somwijlen te streng. CRITICUS. De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse. H.H.Y.C.—Gooi H.O.C.—H.D.M. HilversumM.H.C. Amsterdam—S.C.H.C. Promotie afdeeling A. H.D.M. 2—Victoria Kieviten—Leiden Promotie afdeeling B. StrawberriesHilversum 2 BloemendaalPinokkio LarenBe Fair Tweede klasse A. M.H.C. 2—Rijswijk De Vierde—H.H.Y.C. 2 T.O.G.O. 2—S.O.S Tweede klasse B. Oh Kay—M.H.C. 3 (onder protest van M.H.C. 3). H.B.S.Amsterdam 3 Gooi 2—Alliance Tweede klasse C. Be Fair 2—Gooi 3 S.C.H.C. 2—Amersfoort KameleonB.H.V. Derde klasse A. Leiden 2Strawberries 2 HuditoH.B.S. 2 H.H.Y.C. 4—H.D.M. 3 Vierde klasse E. H.B.S. 3—M.H.C. 5 Strawberries 3Zandvoort Bloemendaal 3—Bloemendaal 4 0—1 0—1 1—1 7—1 7—2 1—1 1—1 0—3 1—1 3—2 2—1 2—5 1—2 8—2 2—4 3—2 5—2 3—1 3—2 0—8 4—2 1—2 4—1 EERSTE KLASSE. HilversumM. H. C. (11) Opnieuw heeft M. H .C. bewezen, in de eerste klasse thuis te behooren. Na een voortreffelijken wedstrijd tegen Am sterdam volgde nu een gelijk spel tegen het sterke Hilversum. Direct dient vermeld, dat M. H. C. erg blij met dezen uitslag mag zijn en inderdaad ook was, want de verhouding was iuister uitgedrukt met een kleine Hilversum- sche zege. De doelpunten zijn echter be slissend. Met de voorhoede van M. H. C. ging het niet zoo vlot als wel gewenscht en het eenige doelpunt, door Reus gescoord, kwam op eenigszins gelukkige wijze tot stand. Het gaf echter aan M. H. C. in de eerste helft de lei ding. tot dat vijf minuten later de gelijkma ker al in het Haarlemsche doel kwam. Rust 1—1. In de tweede helft zette Hilversum er alles op, de overwinning te behalen, maar het bij zonder goed verdedigen van Stücker en Brusse, goed geholpen door den midhalf Brand en den keeper Salomons, voorkwam alles, zoodat Hil versum zich met een gelijk spel tevreden moest stellen. BloemendaalPinokkio (03) Bloemendaal heeft het nu weer leelijk laten zitten. Het wilde eenvoudig niet vlotten. Snel heid en open aanvallen waren eenige wapens van de gasten, welke Bloemendaal ditmaal niet op de juiste wijze wist te pareeren. Van beide teams was de achterhoede nog het beste: had de Bloemendaalsche verdediging kort na rust niet twee doelpunten helpen ma ken. dan zou Pinokkio met een minimale zege gewonnen hebben, want de stand met rust was 0—1. De Bloemendaalsche aanvallen waren te klein van opzet om succes te hebben, zoodat Pinokkio wat geflatteerd met 30 won. M. H. C. 2Rijswijk (32) De Musschen waren technisch beter en bijna voortdurend sterker, zoodat met de rust reeds een 20 voorsprong werd bereikt door eenige overrompelende aanvallen. Ook in de tweede helft waren de Musschen sterker: zij slaagden er in, den voorsprong te vergrooten (30). Ongeveer vijf minuten voor tijd komen de gasten snel opzetten en loopen in enkele mi nuten den achtaerstand tot 2—3 in. Direct daarop wordt het eindsignaal geblazen. Oh Kay—M. H. C. 3 (4—2) (Onder protest van M. H. C.). De thuisclub speelde een enthousiaste, goe de partij. Na vijftien minuten slaagt v. d. Poll ex in, de score voor de gasten te openen (01), maar nog voor de rust maakt Oh Kay gelijk (1—1). Ook in de tweede helft houden de partijen elkaar in evenwicht. Uit een dei' vele aanvallen geeft De Haas aan M. H. C. opnieuw de leiding maar weer maakt Oh Kay gelijk. Enkele minuten voor het eindsignaal krijgt de thuisclub plotseling een opleving en scoort twee goals achtereen (42). Er blijkt echter 4 minuten te lang te zijn gespeeld, in welken tijd de thuisclub twee goals heeft ge maakt. Tegen een en ander is door M. H. C. protest aangeteekend. 't Gooi 2Alliance (82) Bij Alliance is de juiste opstelling nog steeds niet gevonden. Nu kwam 't Gooi 2 weer een groote overwinning halen. Al is de uitslag ge flatteerd, het Gooi was veel sterker en voor de Haarlemmers niet te houden, al mag het tot troost strekken, dat nog eenige goals tegen gemaakt zijn. Nadat 't Gooi de leiding had genomen (10) maakte Bosse weer gelijk (1li, maar de rust kwam met 31 voor het 't Gooi, welke voorsprong tot 71 werd opge veerd toen Yland er 7—2 van wist te maken, 't Gooi 2 won met 82. HuditoH. B. S. 2 (32) De thuisclub nam de leiding, maar voor rust bracht de Vries de partijen weer op ge lijken voet (1li. In de tweede helft gaf Nieuwendijk aan H. B. S. de leiding (12). Het ging er zelfs op ge lijken, dat H. B. S. met de overwinning naar huis zou gaan, toeon kort voor tijd Hudito twee goals achtereen maakte en daarmee de over winning binnenhaalde. T. H. C. '25Alliance 2 (60) Ook het tweede van Alliance is met een zware nederlaag terug gekomen. T. H. C. '25 speelde een behoorlijke partij hockey waarte gen de Haarlemmers niet opgewassen waren, al werd met moed tegen de groote overmacht partij gegeven. Rust kwam met 40, het einde met 6—0 de thuisclub. De uitslagen. Westelijke Afdeeling. Eerste klassa. Gooi—H.H.Y.C. 5—2 B.D.H.C.—H.D.M. 4—0 Rood WitAmsterdam 12 Overgangsklasse. B.H.V.—Kieviten 3—1 Hurley—B.D.H.C. 2 0—1 Amsterdam 2—Hilversum 31 Tweede klasse A VictoriaRaad Wit 2 3—0 StrawberriesB.D.H.C. 3 25 Clubhuis te WerveOh Kay 10 Derde klasse B. Rood Wit 3—H.D.M. 2 0—8 T.H.C.—B.D.H.C. 4 3—2 Amsterdam 3H.B.S. 11 Derde klasse D. B.D.H.C. 5—A.M.V.J. 0—2 Oh Kay 2—T.H.C. 2 5—1 B. D. H. C.—H. D. M. (4—0) Op fraaie wijze heeft B.D.H.C. de compe titie ingezet, in een goed gespeelden wed strijd werd met 40 van de nieuwe eerste klasser H.D.M. gewonnen. Bloemendaal, dat één invalster telde, die goed voldeed, verscheen met het volgende elftal: H. Andreas, D. Roos, F. Kerkhoven, A, de Vletter. D. v d. Velde, E. Leendertz, B. Venema, M. Strebe, W. v. Bueren. N. v. d. Brandeler, M. Stehouwer. Gedurende de eerste twintig minuten deed H.D.M. de partijen tegen elkaar opwegen. De Haagsche voorhoede, waarin de linksbuiten opviel, wist met eenige open aanvallen tot de Bloemendaalsche backs door te dringen, maar verder dan een schot van buiten de cirkel brachten de gasten het niet. B.D.H.C goed samenspelende, drong de bezoeksters meer en meer op eigen helft te rug en mej. v. Bueren wist na goed doorzet ten het eerste punt te scoren. Even later werkte mej, v. d. Brandeler al vallende den bal voor de tweede maal in het H.D.M.-doel. Een aan B.D.H.C. toegekende strafcorner bracht voor het derde succes; mej. v. Bueren doelpuntte via den binnenkant van den paal. Rust ging in met 30. Na de pauze maakte mej. Strebe er al gauw met een flink schot 4—0 van. B.D.H.C. voelde zich toen veilig; eenige Haagsche aan vallen waren daar het gevolg van, waarbij het Bloemendaal-doel tweemaal ternauwer nood aan doorboring ontkwam. Met 40 kwam het einde van dezen prettigen wed strijd. die door de heeren H. Stalling en A. van Baasbank goed geleid werd. Victoria 1Rood Wit 2 (30) Victoria was in de eerste 35 minuten heel goed. Ze speelde een mooi open spel De thuisclub heeft dan ook kans gezien om voor half time de drie goals te maken, die door de middenvoor gescoord werden. Na rust was Rood Wit sterk in de meer derheid. Het korte spel werd omgezet in een mooi open spel. De achterhoede van Rood Wit had bijna niets meer te doen. Verschei dene malen zijn er door R. W. corners geno men, maar jammer genoeg zonder resultaat. Het einde kwam met 30 voor Victoria. H. B. S. 2Amsterdam 4 (20) In de eerste helft werd vlot en pittig ge speeld. Het spel werd goed opengehouden. Na een fout van Amsterdam werd een doel- puntje gescoord. Ongeveer in het midden van het veld werd de fout gemaakt. De vrije slag werd recht naar voren geslagen, in den slagcirkel gaf de middenvoor van H.B.S. den bal nog het laatste duwtje, H.B.S. nam met 10 de leiding Een oogenblik later maakte ook de links binnen een doelpunt, waardoor de voor sprong tot 20 vergroot werd. Na de rust werd door beide partijen min der goed gespeeld. Waarschijnlijk door de nog geringe training aan het begin van het seizoen was een spoedige vermoeidheid te constateeren. Een doelpunt kon dan ook van ■weerskanten niet meer gemaakt worden. NED. KORFBALBOND. Oosterkwartier debuteerde in haar nieuwe omgeving goed. door Allen Weerbaar met een 43 nederlaag naar Amsterdam terug te zenden. Haarlem 1 stelde teleur door van Blauw Wit op eigen terrein met 23 te verliezen. Haarlem 2 kon het in Amsterdam ook niet redden, zoodat Wester kwartier 3 met 63 won. Beter deden de T.H.B.'ers door Hercules met 43 te overwinnen. Ook Watervliet en Sport Vereent wisten elk de overwinning te behalen; de eerste won van Sportief 2 met 62, de laatste met 74 van R. Tecka. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland. Blauw WitWesterkwartier OlympiaD.T.V. D.V.D.—Swift SportiefKoog Zaandijk Zuid-Holland. DeetosH.K.V. D.K.C.—Fluks (gestaakt) Het Zuiden—H.S.V. RozenburgOns Eibernest Tweede klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A. K.V.D.D.D.V. D.E.D.Eexcelsior Blauw Wit 2Z.K.V. VestaKattenburg 2 Afdeeling B. HerculesVolharding Samos—Oosterpark LutoBilthoven Afdeeling C. Koog Zaandijk 2Ajax Kattenburg—Westerkwartier 2 B.E.P.Rohda OosterkwartierAllen Weerbaar Derde klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A. D.T.V. 3—D.E.D. 2 Westerkwartier 3—Haarlem 2 KwiekSwift 2 HerculesThe Haarlem Boys Afdeeling B. WatervlietSportief 2 HaarlemBlauw Wit 4 Ready Tecka—Sport Vereent Volharding 2D.D.V. 2 3—2 4—7 6—14 7—8 afgekeurd. 5—3 5—1 3—4 0—5 6—4 2—2 12—2 5—5 3—6 9—3 4—2 7—4 8—2 4—3 3—3 6—3 4—1 3—4 6—2 2—3 4—7 1—1 Kampioenschap van Nederland 4e kl. groot biljart. M. KNOOP WINT DEN TITEL. Het tournooi om den titel van kampioen van Nederland der 4e klasse groot-biljart cadre 45 c.M. werd Zaterdag middag en -avond te Haarlem voortgezet. Er werd beter gespeeld, dan op den eersten dag. De resultaten van Zaterdag luiden: pnt. brt. h.s. gem. W Esser 104 33 27 3.15 M. Knoop 150 33 45 4.54 P. Vilters 150 54 19 2.77 C. M. Lammes 116 54 19 2.14 I. Davidson 147 49 18 3.— C. M. Lammes 150 49 18 3.06 J. Gestel 72 39 8 1.84 A. Niessen 150 39 38 3.84 P. Vilters 150 54 17 2.77 P. J. Bos 117 54 13 2.16 H. Schoen 99 38 14 2.60 M. Knoop 150 38 31 3.94 H. v. d. Heijden 132 33 25 4.— I. Davidson 150 33 21 4.54 W. Esser 106 33 43 3.21 H. Schoen 150 33 21 4.54 J. Gerstel 100 33 17 3.03 W. Esser 150 33 19 4.54 P. Vilters 147 41 20 3.58 I. Davidson 150 41 19 3.65 De partijen van Zondag. Hei tournooi is Zondagmiddag voortgezet met de laatste vier partijen van de voorronde in de beide ploegen. De uitslagen van deze wed strijden luiden als volgt: pnt. brt. h.s. gem. M. Knoop 150 25 27 6.— A. Niessen 88 25 16 3.52 H. v. d. Heijden 150 46 22 3.26 P. J. Bos 128 46 20 2.78 J. Gerstel 112 H. Schoen 150 14 12 2.54 44 18 3.40 I. Davidson 150 45 16 3.33 P. J. Bos 107 45 10 2.37 Door deze resultaten waren définitlef in de finale geplaatst: M. Knoop, A. Niessen, P. Vilters en I. Davidson, die daarna vier par tijen speelden, daar degenen, die elkaar in de voorronde ontmoet hadden, niet meer tegen elkaar speelden. Het verloop van deze partijen was aldus: pnt. brt. h.s. gem. M. Knoop 150 36 37 4.16 I. Davidson 145 36 27 4.02 A. Niessen 150 43 18 3.46 P. Vilters 138 43 18 3.26 M. Knoop 150 33 22 4.54 P. Vilters 95 33 13 2.87 I. Davidson 150 29 24 5.71 A. Niessen 120 29 13 4.13 Hierdoor heeft de speler M. Knoop van de biljartclub „Rembrandt" uit Amsterdam het kampioenschap gewonnen. Na afloop reikte de voorzitter van de biljart club der „Sociëteit Vereenlging" de prijzen uit, waarna de voorzitter van den Ned. Bil jartbond, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, de kam pioensmedaille aan den kampioen uitreikte. De eindstand luidt: gesp. gew. pnt. brt. h.s. gem. M. Knoop 6 6 900 201 45 4.47 A. Niessen 6 4 808 204 38 3.96 I. Davidson 6 4 892 233 27 3.82 P. Vilters 6 3 830 265 19 3.13 C. M. Lammes 4 3 566 212 19 2.66 H. Schoen 4 2 541 157 21 3.44 H. v. d. Heyden 4 2 489 163 25 3.— W. Esser 4 1 420 125 43 3.36 J. Gerstel 4 0 383 152 25 2.51 P. J. Bos 4 0 481 210 20 2.29

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12