1 DE BILT Ja, Mevrouw KRUL N.V. ECHTE WALES-ANTHRACIET TEGEN VERSTOPPING De match Euwe—Aljechin om het wereldkampioenschap. STENO TYPEN MAANDAG 7 OCTOBER 1935 H A" A R E E M'S D A G B C A D 2 Voor den Vrede. Gebeds-, bezinnings- en concentratie-i Op verzoek van het landelijk comité gebeds-, bezinnings- en concentratie-uur (dat vastge steld is op 20 October) heeft mej. Mr. G. H. J. va? if1* Molen te Aerdenhout een liturgisch gedeelte vastgesteld. De leidster van den avond begint met een Korte toespraak, waarin zij aanleiding en doel van het samenzijn uiteenzet even stilstaat by den oorlog in Oost-Afrika herinnert aan den oproep tot gebed van de keizerin van Abessynië doet uitkomen dat vrouwen van Nederland diep doordrongen van het gevoel van mede-verantwoordelijk-zijn voor wat er staat te gebeuren, deze ure van gebed en be- «?ung hebben willen houden erop wijst, cat de erkenning van Gods almacht ons hier tezamen dreef, wetende, dat in dezen bangen nood Hij alleen uitredding kan geven. Daarna wordt gezongen: Psalm 65 4 en 5: „O onze God, o vast vertrouwen" en ,,'t Gebruis der zee doet Gij bedarenDaarna herin nert de leidster aan de wet Gods. waarvan Jezus de volgende samenvatting heeft gegeven. „Gij zult liefhebben den Heere, uwen God, met geheel uw hart en met geheel uwe ziel en met geheel uw verstand. Dit is het eerste en het groote gebod. En het tweede aan dit gelijk is: Gij zult uwen naaste liefhebben als uzelven. Aan deze twee geboden hangt de gansche wet en de profeten". Daarna volgt een gezamenlijke schuldbelij denis met dezelfde woorden waarmee duizen den uit alle oorden der wereld dit doen in den wijdingsdienst, die elk jaar te Genève aan de opening van de vergadering van den Volken bond voorafgaat, gevolgd door gebed. Hierna wordt gezongen Psalm 79 4. „Ge denk niet meer aan 't kwaad dat wij bedre ven De leidster spreekt daarna over Vrede, waarop gezongen wordt psalm 85 4: „Dan wordt gena van waarheid blij ontmoet Dan somt de leidster vele uitspraken van den Bijbel op, o.a. Jesaja 65 1725. Daarna volgt het gebed om den vrede. Daarin komt de volgende passage voor; Vader der barmhartigheden ontferm U over' onze arme wereld, doe ons niet naar onze zon den en naar onze afdwalingen van U, maar betoon ons Uw groote Liefde daarin, dat Gij die groote ellendë van den oorlog van ons afwendt. Herstel toch den vrede onder de vol ken en leer hen hun geschillen op vreedzame wijze naar het door U gegeven recht te re gelen. Wij bidden U, o liefderijk Vader, in het bij zonder voor de vrouwen en moeders der ge- heele wereld, opdat zij overal een geest van liefde en toenadering tusschen de volken mo gen verspreiden en in gehoorzaamheid aan U de vredesboodschap mogen prediken. Wek in alle volken, in het bijzonder in hen, die bij den oorlog betrokken zijn, een sterken vre deswil, die alle hinderpalen overwint en het recht doet zegevieren. Zegen de pogingen die gedaan worden om den vrede te herstellen: geef dat ze oprecht en eerlijk mogen worden ondernomen en be-: kroon Gij ze met een goeden uitslag. Wat bii menschen onmogelijk schijnt, is im mers r- elijk bij U. Wij gelooven in Uwe wcit' 'ht, o Heer maak ons geloof niet bescL d. Doe Uw Rijk van vrede en liefde komen op de aart' door Jezus Christus, den Vredevorst. Na een stil gebed volgt het zingen van Ge zang 229 7. „O, Vredevorst! Gij kunt gebie den HET PROCES TEGEN DEN WONINGBUREAU HOUDER. In ons nummer van Vrijdag namen wij een ons gezonden stukje op waarin o.a. te lezen was „De Ned Bond van Makelaars heeft gel den bijeengebracht voor een gerechterlijke veroordeeling te verkrijgen tot in hoogste in stantie, van de niet beëedigde Woningbureau houders" Het bestuur van dezen Bond deelt ons even wel mede, dat voor dit proces geen gelden bij een gebracht zijn. Trouwens dit was niet noo- dig, want de vervolging is ambtshalve door de Justitie ingesteld. Het bestuur heeft alleen de aandacht van de Kamer van Koop handel gevestigd op de zijns inziens ongeoor loofde handeling van Woningbureau-houders, die woningen verhuurden op provisie, omdat het meende, dat daartoe alleen makelaars be voegd zijn. De Kamer van Koophandel heeft toen op dit geval de aandacht der Justitie ge vestigd, waarop een vervolging werd ingesteld. Ik verkoop U GOEDE ANTKRACIET, die prettig en zuinig brandt. OVERVEEN Telef. 23517 en 22557 (Adv. Ingez. 'Med.) AGENDA MAANDAG 7 OCTOBER Stadsschouwburg, WiLsonspleinAmsterd. Tooneelvereeniging met „De geborduurde bal" 8 uur H. B. S. a, Zijlvest hoek Raaks: Lezing Volks' universiteit. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken van Herman Heuff. 104 uur. Sociëteit Vereeniging: Leergang ir. B. Wi- gersma, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Patrouillewagen 99". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Modedokter". Doorloopende voorstelling van 7 u. tot 11.30 u, Cinema Palace: „Hou je roer recht!" Op het tooneel: Bardinet, muziek op 24 instrumen ten 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: .Kruier No. 17". Op het tooneel: Little Show, Balletensemble. 2.30, 7 en 9.15 uur. Tsyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 8 OCTOBER Stadsschowburg, WiLsonsplein: Volksvoor stelling van „Thijl Uilenspiegel". 8 15 uur. Teyler's Stichting. Spaarne 16: Lezing Dr. W. H C. Tenhaeff, uit Utrecht. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel-, ling werken van Herman Heuff. 104 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. De 40-urige werkweek. Voorloopig alleen te Amsterdam. De Tel. had een onderhoud met mr. B. Bouman algemeen secretaris van den Ned. Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland, over de goede kans van invoering te Amsterdam van de 40- ürige werkweek voor eenige werken, met be houd van hetzelfde uurloon. Naar aanleiding hiervan hebben wij ge ïnformeerd, of misschien ook voor Haarlem dergelijke plannen bestaan. Men deelde ons mede. dat de plannen te Amsterdam alleen betrekking hebben op de spoorwegwerken rondom ae hoofdstad en dat te Haarlem nog niet over invoering der 40-urige werkweek wordt gedacht. „KUNST AAN HET VOLK". Donderdag geeft „Kunst aan het Volk" een liederen- en duetten-avond met medewer king van Pim Kok (sopraan), Henk Borkent (tenor) en Chris Veelo (piano). Mejuffrouw Pim Kok, vroegere stadgenoote hc-eft haar opleiding genoten aan de Italiaan- sche school en studeerde daarna in Weenen. aan de Staatsacademie van de Meisterklasse van professor Du kan, waar zij haar einddi ploma verwierf en in Weenen aan het Aka- demie theater meermalen met veel succes is opgetreden. Zij was in Weenen tevens leer linge van Frau Schlemmer. Het vorig jaar is zij in Holland teruggekeerd en heeft bewezen muzikale en stemtechnische begaafdheid te bezitten, in de vertolking van de rol van Margaretha in de opera Faust" van Gounod Ook zong zij eens in de Remonstrantsche kerk alhier in een kerkconcert. waar op het programma meesters uit den ouderen klas sieken en modernen tijd voorkwamen. Henk Borkent genoot zijn algemeene mu zikale opleiding aan het conservatorium in Den Haag, waar hij studeerde onder leiding van Jan Dekker. Daarna wendde hij zich eveneens tot de Italiaansche school en heeft zich als zangpaedagoge gevestigd in Den Haag. Als oratoriumzanger is hij in verschil lende steden van ons land met succes opge treden. Ook door zijn liederenrecitals voor de microfoon heeft hij bekendheid verworven. Chris Veelo studeerde ook aan het Kon. Conservatorium voor muziek in Den Haag en behaalde in 1928 zijn diploma voor solospel voor hoogere ontwikkeling in artistiek en technisch opzicht met onderscheidingen. Na dien verkreeg hij na vergelijkend examen de stipendiën van den Nederl. Staat voor verdere studie in het buitenland (Weenen). Na zijn terugkeer in Holland heeft hij ge concerteerd als solist met en zonder orkest in verschillende steden o.a. te Haarlem. In Den Haag heeft hij als paedagoog zich een voor aanstaande plaats verworven. Vliegtuig stort op een huis. Uit Berlijn 6 October: Hedenmiddag tegen 5 uur is een particulier vliegtuig, dat door den eigenaar, Klutke geheeten, bestuurd werd en waarin zes passagiers plaats hadden genomen, tijdens een rondvlucht boven Berlijn neerge stort. Het toestel kwam te land op het dak van perceel Pflogerstrasse 20. De piloot en een pasaagier werden gedood, de vijf andere pas sagiers werden zwaar gewond. (A. N. P.) Spoorwegen gaan goederen nog sneller vervoeren. Haarlem heeft nu een zelfde regeling als voor het stukgoederenvervoer. Met ingang van den winterdienst is een nieuwe regeling ontworpen voor het vervoer van goederen. Speciaal voor Haarlem is dit van beteekenis. Zooals men weet was reeds verleden jaar een nieuwe regeling gemaakt, waardoor stuk goederen veel sneller hun plaats van be stemming bereikten. Dit geschiedde door ook van Haarlem uit eenige goederentreinen samen te stellen, die rechtstreeks naar bepaalde groote plaatsen in het land reden van waar dan voor verdere distributie naar de kleinere stations in den omtrek werd gezorgd. Hierdoor werd bereikt dat de goederentreinen direct kunnen door rijden en het oponthoud bezorgende herhaal delijk stoppen werd voorkomen. Met ingang van heden is nu voor het goe derenvervoer per wagonlading eenzelfde ver andering Ingetreden, als een jaar geleden voor het stukgoederenvervoer het geval was. Uiteraard een groote verbetering voor hen, die geregeld groote ladingen uit onzen omtrek naar elders moeten verzenden. Zij kunnen er dan van verzekerd zijn, dat binnen enkele uren de overtocht is geschied. a 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 764.2 m.M. te Zuerich. Laagste barometerstand 734.3 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuid westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen regen. Koude nachten. Overdag weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Verbetering in den weerstoestand. De depressietoestand over de Britsche eilanden en onze omgeving maakte plaats voor een nog weinig beteekenenden hoogedruk toestand welke zich echter in het Zuiden en Oosten versterkt. Nabij IJsland vertoonde zich een diepe depressie, welke zeer actief schijnt te zijn, doch hoogstwaarschijnlijk haar in vloed ten onzent niet zal doen gelden. Over IJsland brengt dit hoogedrukgebied matigen neerslag. Een rest der oude depressie veroorzaakte over de Britsche Eilanden lichten regen, terwijl ook over Duitschland door een laatste depressierest zware regens vielen. De depressie bevindt zich thans over de Oostzee- staten. waar zij nog regen en harden wind brengt. Over het verdere gebied is het weer rustig. De vochtigheid van de lucht is vrij groot, zoodat vele stations zware bewolking meldden. De ochtendtemperaturen zijn over een groot gedeelte van het gebied gedaald. De drukverdeeling wijst op een verbetering in den algemeenen weerstoestand, Barometer 758 m.M. 756 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 58 F. 46 F. 58 F. PRIJSVRAAG RAMING TOTAAL- OPBRENGST ZOMERPOSTZEGELS Opgaaf per briefkaart met 6 et. Zomerpost- zegel, Amsterdam, Tesselschadestraat 9. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 October. Getrouwd 5 October: J. A. A. van Mee teren en M. M. v. d. Mijle. Ondertrouwd 5 October: J. B. Wessslingh en F. J. C. M. v. Leuven. Bevallen 3 October: A. S. L. M. WitRip, d.; 4 October: A. G. Braak—Oudejans, z.; A. M. A. PrinsRiesberg, z.; W. J. Versteijnen Bijster, z. Overleden 3 October: J. N. v. d. Straaten, 73 j., Van Nesstraat 4 October: J. J. v. d. Laan, 81 jJansstraat; M. SteegstraHazewindus, 73 j., Schouwtjeslaan. ITALIANEN UIT ZUID-AMERIKA NAAR ITALIë. Uit Rio de Janeiro, 6 October: Met het stoomschip .Augustus"' is het eerste contin gent Italiaansche vrijwilligers uit Zuid- Amerika naar Abessynië vertrokken. Het Italiaansch consulaat te Sao Paulo werd onder politie-bewaking gesteld, daar m de laatste dagen verscheidene ruiten waren ingegooid en het gebouw met pek was be smeurd (Reuter). zijn Leopillen een mild en prompt werkend laxeer middel, dat uit zuiver plantaardige bestanddeelen is samengesteld. Leopillen hebben, zelfs in chronische gevallen, sedert 20 jaar tot uitstekende resultaten geleid. R CA 03I H ln doosjes vanaf 20 ct. LEW"lril«i8«»£'Sa Bij alle apoth. en drog (Adv. Ingez. MedJ Zaterdagmiddag werd door collectanten voor Simavi een optocht georganiseerd, om daarmee belangstelling (en bijdragen) voor dit goede doel te vragen. Het vertrek van het Christelijk Lyceum aan de Leidschevaart. De aardige optocht, die met muziek door de stad trok. was n.l. georganiseerd door leerlingen van het Chr. Lyceum. Op de Groote Markt werden volksdansen uit gevoerd. Een en ander trok natuurlijk veel belangstelling. De collecte te Haarlem bracht ƒ1400.— op (het dubbele van verleden jaar), die te Bloemendaal 426.en de inzameling te Heemstede 223. SCHAKEN De tweede partij. Zondag begon in het Carlton-Hotel te Am-1 sterdam de tweede partij: Men was op een levendig aanvalsspel met sensationeele ontwikkeling, voorbereid. De verwachtingen zouden niet teleurgesteld worden. TWEEDE PARTIJ. Grünfeld-verdediging. Wit: Dr. M. Euwe. Zwart:.Dr. A. Aljechin. 1. d2d4 P g8—f6 .2 c2c4 g7g6 3. P bl.—c3 d7d5 De bekende Günfeld-variant, die in den laatsten tijd weer door Flohr in de mode ge bracht werd. 4. D dl—b3 De zet van'Botwinnik, die dikwijls ook door Euwe aangewend wordt. 4d5 x c4 5. Db3 x c4 Lc8e6 Op Lf8g7 zou wit met e2e4 niet alleen een sterk centrum verkrijgen, doch tevens een gunstig figurenspel. De scherpe tekstzet wil in de eerste plaats de witte dame depla- ceeren. 6. Dc4b5 -f (schaak) In aanmerking kwam ook Dd3 6Pb8c6 7. Pgl—f3 Ta8b8 Alvorens zijn ontwikkeling te voltooien dekt zwart eerst pion b7. 8. Pf3e5 Na lang nadenken besloot Euwe tot dezen zet. De meeste aanwezigen hadden echter e2e4 verwacht, het schijnt echter, dat Euwe er de voorkeur aan gaf om op het behoud van ae twee loopers te spelen en met een klein voordeel genoegen te nemen. In de an dere variant zou zwart meer tegenkansen verkregen hebben. Bovendien is de tekstzet scherp. 8Le6d7 min of meer gedwongen. 9. Pe5 x d7 Dd8 x d7 10. d4d5 Pc6—d4 11. Db5d3 e7—e5 Sterker dan c 5? Waarop wit met Lelf4 de sterkste diagonaal h2b3, met tempowinst zou kunnen bezetten. Het heeft den schijn, alsof zwart de moeilijkheden van de opening reeds te boven is. De twee loopers van wit kunnen in verband met het te vormen cen trum een aanval op den zwarten koning ont plooien. 12. e2e3 Pd4—f 5 13. e3e4 Pf5—d6 Inu de zaal der toeschouwers, waar aan borden geanalyseerd wordt, werd door groep jes van aanstaande ..meesters" P f5—d5 ver wacht. Op d6 staat het paard echter beter, van waaruit het de velden e4 eb c4 observeert en bovendien beter ter verdediging van zijn koning dienst- doet. 14. f2—f4 Solider ziet Lfl—e2 er uit, maar wit moet scherp te werk gaan. wil hij iets uit de ope ning „halen" 1 4Dd7e7 15. Lel—e3 De inleiding tot een pionoffer. Wit wil spoedig rocheeren, teneinde een aanval te gen den zwarten koning op touw te zetten. 1 5Pf6—g4 op e5 x f4 Le3 x a7, Tb8—a8, La7—d4 met evenveel 000 gevolgd zijn. 16. Le3 x a7 Ta8 x a7 17. h2h3! Dit was de opzet van Le3 Wit wint nu een pion. Ofschoon dan loopers van ongelijke kleuren overblijven, behoudt wit toch de beste kansen 17Ta8 x a7 18. Ïi3 x g4 Lf8—g7 19. Dd3e3 Ta7—a5 20. f4—f5 Lg7—f6 Natuurlijk mag g4^-g5 niet toegelaten wor den en bovendien wil de zwarte looper op g5 komen, vanwaar uit hij de geheele diagonaal cl—h6 bestrijkt 21. a2a4 Wit speelt op beide vleugels. De bedoeling is om later b2—b4 te lalen volgen en hier mede de tweede lijn voor de torens vrij te maken. 21lf 6h4 lokt g2—g3 uit. 22. g2g3 Lh4g55 23. De3—f3 0—0 24 b2b4 Iets riskant gespeeld. Dezee zet neemt te veel verplichting op zich. Aan den anderen kant bestaat de mogelijkheid een vrijpion op de dame-vleugel te krijgen 2 4Ta5ab 25. Tal—a 2 In aanmerking kwam volgens Meester Maroczy Tbl maai' wit behoudt zich de moge lijkheid voor Th2 te kunnen spelen met even- tueelen Koningsaanval. 2 5Pd6e8 Het paard wil naar f6 en eventueel d7, waar het een meer agressieve positie innemen kan 26. Ta2b2 Het blijkt reeds dat 25. Tal—bl beter was. In ieder geval ha-d wit geen tempo verloren. 2 6Pe8—f6 27. Lfl—e2 c7—c5. In verband met de ontstane zwakte van b4, wil zwart de b- en d-lijn openen. Het is wonderlijk te zien hoe de wereldkampioen na eerst gedrukt gestaan te hebben, zich op meesterlijke wijze tegenkansen weet te ver schaffen. Alhoewel wit 1 pion meer heeft, maakt zijn positie niet meer dien goeden in druk als eenige zetten terug, 28. d5 x c6 b7xc6 29. 0—0 Wit moet langzamerhand zijn koning in veiligheid brengen. Op el stond hij eenigszms bedreigd. 2 9Ta8d8 De andere toren moet op f8 blijven voor het geval wit de f-lijn opent. 30. Kglg2 Om eventueele schaakjes uit den weg te gaan. 3 0Td8d4 31. b4b5 c6xb5 32. a4 x b5 Tf8—b8 33. f5 x g6 f7 x g6 34. b5b6 Wit's hoop is natuurlijk op de vrije b-pion gevestigd, welke ineens een dreiset>d« helding aanneemt. 3 4De7b7 Valt pion e4 aan en blokkeert tegelijk den witten pion. 35. Kg2h3 Slecht' zou zijn gxe4 wegens damesruil en het eindspel is voor wit gewoi nen. De vrijpion is is dan moeilijk te stoppen. 3 5Td4d6 36. Pc3d5 Kg8g7 Na ruil der paarden zou wit twee vrij pionnen hebben. 37. Tb2c2 Met Tfl—cl was de winst voor wit alleen een kwestie van tijd. Er had voorloopig ge dreigd Ta7. Euwe verkeerde echter in hoog- sten tijdnood en dacht ook met dezen zet een go-ede winstkans te behouden. 37Pf6xd5 38. e4 x d5 Td6xb6 39. Tc2c6! Tb6xc6 40. d5 x c6 Db 7—e 7. In deze stelling is de partij afgebroken. Wit (Euwe) heeft zijn zet (verzegeld in een enveloppe) afgegeven. De stand is: Wit: Kh3. Df3, Tfl, Le2, pionnen: c6, g3, g4. Zwart: Kg7, De7, Tb8, Lgp, pionnen: e5, g6, h7. De algemeene opinie is, dat Euwe deze partij zal winnen. Zelfs Aljechin was zeer pessi mistische gestemd. Nabeschouwing. De partij was buitengewoon spannend. Niet in dien zin, waarin de eerste partij be langwekkend was. Toen maakte zwart in dö verwikkelde stelling, die na afloop van de voorloopige mobilisatie was ontstaan, een minder goeden zet en dadelijk daarop nog een even weinig goeden, en nu was de vraag niet, of wit winnen zou, maar hoe wit winnen zou. In de tweede partij is het Alje chin. die al dadelijk in het begin van de mobilisatie van zijn stukken een zet doet, die in de boeken niet zou worden aanbevo len, indien de zet in dit boeken een plaats gevonden zou hebben. Maar het was geen fout. het was een zet, die kansen gaf, aan beide zijden, maar het meest aan wit. Nu was het wel de vraag, of een der partijen zou winnen en wie. Er wa ren er onder de aanwezige meesters, die als hun oordeel te kennen gaven, dat de ver wikkelingen heel goed ten voordeele van zwart zouden kunnen afloopen; en anderen, die allicht dachten aan de vaardigheid, waar mede Aljechin zich in gecompliceerde stel lingen beweegt, meenden zelfs, dat de beste kanse naan zwart's zijde waren. Er was strijd, een strijd, waarin beide spelers zich op hun best toonden. Aljechin, vol ressour- cen, hij rocheert „ln den aanval" wil Euwe verleiden tot een attaque op de open h-lijn. Euwe ziet dadelijk, dat zoo een aan val tenslotte zoo doodloopen, weerstaat de verleiding en laat zich niet afbrengen van zijn oorspronkelijk plan. dat op den Ko- ninginne-vleugel zal worden uitgevoerd. Elke zet brengt spanning. Na eiken zet verandert de meening der kijkers. Er ontstaat een compromïssoire meening, dat de partij re mise zal worden. Het zijn de raadsheeren van ongelijke kleur, die tot deze meening eenige aanleiding geven. Maar Euwe ver overt de zevende lijn, hij heeft een vrijpion op de zesde lijn. Hij doet de beste zetten en tegen deze drie vijanden kon Aljechin niet op. De partij is afgebroken en toch uit! Het verdere programma. Het verdere programma luidt als volgt: Dinsdag 8 Octooer in het Carlton Hotel té Amsterdam. Derde partij. Woensdag 9 October in het Carlton Hotel te Amsterdam. Eventueel voortzetting van de afgebroken derde partij. Donderdag 10 October. 4e partij in Hotel ,De Witte Brug" te 's Gravenhage. Vrijdag 11 October in Hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage. Eventueel voortzetting van de afgebroken partij van Donderdag. Zaterdag 12 October te Delft. De 5e partij n de Studenten Sociëteit „De Phoenix" aan de Phoenixstraat te Delft.» Zondag 13 October, eventueele voortzetting van de partij te Delft. Maandag 14 October. Rust. Dinsdag 15 October 6e partij te Rotter dam. Woensdag 16 October, voortzetting van de partij te Rotterdam. Donderdag 17 October, 7e partij te Utrecht, Vrijdag 18 October. Eventueel voortzetting van de 7e partij te Utrecht. Zaterdag 19 October. 8e partij te Amsterdam in de Militiezaal. Zondag 20 October. Eventueel voortzetting van de 8ste partij te Amsterdam in de Militie- zaal. Maandag 21 October. Rust. Dinsdag 22 October 9e partij te Amsterdam in het Gemeentelijk Meisjes Lyceum aan de Reynier Vinkeleskade. Woensdag 23 October. Eventueele voortzet ting van de De partij in het Gemeentelijk Meisjes Lyceum. Dondedag 24 October 10e partij. Deze wordt gespeeld te Gouda. Vrijdag 25 October, Eventueel voortzetting van de partij te Gouda. D. juffr., 32 j„ zag zich gaarne geplaatst als HULP IN DE HUISHOUDING of bij kinderen, op de hoogte van baby-verzorging en fröbelen. Br. no. 3403 bur. van dit blad Biedt zich aan nette jonge werkster voor Maandag en Zaterdag: ook genegen te wasschen, Br. no. 3399 bur. van dit blad f 3.50 of f 6.50 n. nind. f lesg. f 10.totaal Aanvang deze week. gecomb, of afzonderlijk Prosp. gratis. Onde Gracht 71 rXSTTi'U UT PONT

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2