A B E 5 5 IN I F DINSDAG 8 OCTOBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD SPORT EN SPEL KORFBAL. Ready TeckaSport Vereent (47) Direct na het begin leidde de Amsterdam- sche club met 10, doch lang duurde het niet of de stand was gelijk. De tweede aan val van S. V. maakte er toen 1—3 van. De rust ging in met 2—3. Na de rust werden de beide korven met af wisselend succes bestookt. S. V. had echter grooter schotvaardigheid, want die wist er nog vier aan toe te voegen, daartegenover Ready Tecka 2, zoodat de 2 punten mee naar Santpoort gingen. HaarlemBlauw Wit 3 (23) De Haarlem-aanval is zeer gevaarlijk. Er wordt heel goed samenspel gegeven, waartegen de Blauw Wit-verdediging niet bestand blijkt te zijn. De strijd is nauwelijks een paar minu ten aan den gang, of met een goeden door loop maakt J. Zijlstra 1—0; binnen de 6 minu ten maakt J. Voetelink, na een misverstand, een tweede punt. Direct daarop verkleinen de bezoekers den achterstand met een ver schot (2—1) Spoedig na de hervatting maakt een Blauw Wit-dame gebruik van het vallen van haar tegenstandster om gelijk te maken (2—2). De laatste aanvallen zijn slecht op dreef. Een kwartier voor het einde weten de gasten het laatste en winnende doelpunt te scoren (2—3). Westerkwartier 3Haarlem 2 (63) De open aanvallen bezorgen Haarlem 3 eenige goede kansen. Succes komt- aan de andere zijde. Westerkwartier komt 'geducht opzetten; zij heeft reeds vier maal de ope ning van de mand gevonden, vóór I. Klioo.in: de gelegenheid is een tegenpunt te scoren. Na de rust daalt het spelpeil aanmerkelijk. Westerkwartier weet nog twee maal te scoren,; waarna J. Arends en B. Vinke er voor zorgen.' dat de uitslag van dezen prettigen wedstrijd' 3 wordt. HAARL KORFBALBOND. Ons Genoegen. Gespeeld: 6 October; O. G. 1Alw. Ready 1 05 Tempo 1O. G. 2 - 61 Te spelen 13 October: Haarlem 3—-O. G. 1: 10 uur terrein Haar lem; O. G. 2Oosterkwartier 3, 10 uur: ter rein O. G. AnimoOosterkwartier 2 (17) Direct na den uitworp blijkt het een vinnige Strijd te worden. De partijen wegen goed te gen elkaar op. Na een klein half uur neemt Oosterkwartier de leiding. Dit blijkt echter van korten duur; na twee minuten maakt Animo gelijk (11). De vakverwisseling schijnt Animo niet goed te doen. Na de rust neemt Oosterkwartier weel de leiding, spoedig gevolgd door nog een doel punt. Dit schijnt deprimeerend op Animo te werken, waardoor Oosterkwartier den stand weet op te voeren tot 17. Qsno. Gespeeld-Zondag ft October: i Oeno—Haarlem III 5—5 Voor a.s. Zondag: Geen wedstrijd. - Zondag 20 October: Ons GenoegenOsno. Oefenen: Zaterdagmiddag van 24.30, ter- ieut Van Oosten de Bruynstraat. OsnoHaarlem 3 (55) Osno speelde met een gewijzigde opstel ling. De beginaanval vlotte uitstekend; ook de verdediging weerde zich goed. Spoedig nam Osno door een goed schot van J. Spronk de leiding-. Kort daarna maak te Haarlem gelijk. .De tweede aanval van Osno maakte er spoedig door twee goede schoten van E. Kre- lage 3—1 van. Het zag er naar uit, dat Osno zou winnen. In den derden aanval maakte mej. N. van Teylinger er 4—1 van. - - Haarlem III kwam na de rust -goed opzet ten en maakte er 54 van. Mej. Meerman bracht door een goed schot den eindstand op 6—5. Hercules 2T. H. B. (34) Hercules is direct in de meerderheid, daar het middenvak van T. H. B. niet goed op het kleine terrein terecht kan. Na een kwartier weet de thuisclub te scoren, maar na een half maakt v. d. Waals gelijk. Hercules neemt kort voor de rust de leiding (2—1) waarmee half-time komt. Een kwartier na rust weet T. H. B. door Robse met een hoogen bal gelijk te maken. Daarna is het met Hercules gedaan. Achter eenvolgens doelpunten Hermes en Booms en •hoewel Hercules nog weet tegen te scoren, is is overwinning der Boys niet meer in gevaar. Einde komt met 34 voor T. H. B. D. S. V. Uitslagen: Flora-adsp.D.S.V.-adsp. 31 Compt.) Meerlebos 1D.S.V. 1 12 De wedstrijd tegen S.V.H. is afgelast. Te spelen op Zondag 13 Oct. om 10 uur. T.H.B. 3D.S.V. 3 op Gem. Sportpark te Heemstede. Vertrek 9 uur van het Nagtzaam- plein. 2 uur; D.S.V. 2Sport Vereent 4 op D.S.V.- veld. Ledenvergadering op Dinsdagavond 8 Oc tober in de bovenzaal van „Hos", Lange Hee- renvest. Oefenen: Woensdags en Zaterdags van 25 uur. s. v. 4—Flora 2 (1—3) Flora 2 heeft de competitie goed ingezet door haar eersten wedstdrijd te winnen. S.V. wint den. toss Flora neemt direct het spel in handen, maar het duurt een kwartier voor Amersfoort met een ver afstandschot 01 maakt. Even hierna maakt S.V. door een dame gelijk (1—1). Met Wesseling c.s. in den aanval maakt Flora spoedig 13, waarmede rust, komt. Na rust gaat de strijd gelijk op, maar gedoelpunt wordt er niet meer. Aurora. Gespeeld op 6 October: Aurora 1Palvu 33 S. V. 3Aurora 2 11 Aurora 3—E. T. O. 6—0 Meerlebosch 2Aurora 4 2—0 Wordt gespeeld op 13 Oct.: Watervliet 2Aurora 1 10 uur Aurora 2Tempo 1, 2 uur. Flora 2Aurora 3, 2.15 uur. Aurora 4Haarlem 5, 10 uur. FloraS. V. 2 (7—0) Flora heeft al spoedig een 20 voorsprong door Duijff. In den tweeden aanval wil het aanvankelijk niet vlotten. Het duurt dan ook vrij lang of Thuis maakt met een ver schot 30. Geels profiteert van een misverstand (4—0) Als mej.' Ophu.isen het vijfde doelpunt heeft gescoord, is het spoedig rust. Na de rust gaat het meer gelijk op. S. V. doet verschillende goe.de aanvallen, echter zonder succes. Aan den anderen kant wordt een groot aantal kansen gemist, totdat mej. Veen no. 6 in de mand deponeert. De beginopstelling blijkt, weer gunstig te zijn voor Flora; het is mej. Wijnands die den 7en goal scoort. (7r—0). WIELRIJDEN. Achilles. Zondag $erd door deze vereeniging haar 4de en laatste recordrit over 40 K.M. om den ,.Hertog"-beker gereden. De uitslagen waren als volgt:. A-klasse: 1. J- Rusman 1 uur 9 min. 7 sec., 2. G. v. Wees 1 uur 9 min. 26 sec.. 3. J. v. Hon- schoten 1 üür 10 min 30 sec.. 4. H. C. v. Sta veren 1 uur 10 min. 34 sec., 5. Klinkenberg 1 uur 11 min.;51 sec.. 6. N. Kemp 1 uur 13 min. 24 sec. B-klasse: 1. H. v. Maris 1 uur 12 min. 2 sec., 2. Buis 1 ii$: 12 min. 54 sec., 3. B. de Vries 1 uur 13 miii. 24 sec., 4. W. v. Leeuwen 1 uur 14 min. 23 sec., 5. J. Bourgonje 1 uur 17 min. 3 sec. C-klasse: 1. J. Hobbelen 1 uur 16 min. 38 sec. 2. K. Oosterbaan 1 uur 16 min. 55 sec., 3. A. Groenendijk 1 uur 17 min. 11 sec., 4. J. Slui ters 1 uur 18 min. 52 sec., 5. Goedhart 1 uur 22 min. 4 5 sec.. 6. Selhorst 1 uur 22 min. 17 seó., 7. P. v. d. Zeist 1 uur 30 min. 18 sec. Juniores: 1. D. Groenendijk 1 uur 12 min. 25 sec., 2. S. Schrama 1 uur 15 sec. 51 sec., 3. Stet 1 uur 16 min. 41 sec., 4. Mircks 1 uur 17 min. 3 5 sec., 4. Hess 1 uur 18 min. 43 sec. Totale stand der 4 ritten over 40 K.M.; A-klasse: 1 J. Rusman 17 pnt., 2. G. v. Wees 14 pnt., 3. J. v. Honschoten 11 pnt. B-klasse: 1. H'. v. Mails 14 pnt., 2. B. de Vries -11 pnt.. 3. W. v. Leeuwen 7 pnt. C-klasse: 1. K. Oosterbaan 18 pnt., 2. J. Hobbelen 10 pnt., 3. D. Groenendijk 10 pnt. Juniores: 1. Schrama 16 pnt., 2 A. Groenen dijk 15 pnt., 3. Stet 10 pnt. De snelste tijd werd gemaakt door G. v. Wees n.l. 1 uur 4 min. 8 sec. over de 40 K.M. H. S. V. „De Kampioen". A. MOLENDIJK KAMPIOEN LANGE AFSTAND 1935 Zondag hadden deze belangrijke wedstrij den plaats. De 'A-, B- en C-klassen kwamen tegelijk aan den start voor dezen ruim 100 K.M. wedstrijd; De juniores vertrokken te ruim 9 uur. De gemaakte tijd van 3 uur 19 min. en 39 sec. toont wel, dat er steeds een scherp tem po is gereden. Nadat 1 maal rond de Meer was gereden, 60 K.M. dus, waren al eenige renners door pech uitgeschakeld. Aan den kop ging toen een groep van 5 renners, n.l. H. Peetoom, Burger, W. v. d. Nes, J. Staphorst en Asveld. Op 1 K.M. ruim volgde de groote groep. Hier in zagen we o.m. Molendijk. Schaper. M Peet oom, v. Rooyen. Fruitema Brey en Scheidier. Op 5. meter wederom een groep van 6 ren ners, waarbij we Moerkerk opmerkten en ten slotte een groep onder leiding van W. Stap horst. Op 75 K.M. was de eerste groep wederom in gehaald, toen zagen wij v.Rooyen, Scheidier en Brey afvallen. Ten slotte gingen Molendijk. Peetoom, Schaper en Burger aan den kop. Daarop volg den nog Esveld, H. Peetoom en Fruitema en nog weer later A. Barten, Burggraaf, v. Nes en W. Janse. 10 K.M. ongeveer voor het einde viel de be slissing. A. Molendijk ging er plotseling tus- schen uit en werd niet meer achterhaald. Met grooten voorsprong, circa 5 min., ging hij onder luid applaus als no. 1 door de finish, daarmede het kampioenschap 1935 behalend. In een zeer fraaie eindspurt werd M. Peet oom no. 2, Schaper no. 3 en Burger no. 4. Als nos. .5 en 6 kwamen nog aan respectie velijk Esveld en H. Peetoom. Na het sluiten der controle kwamen nog binnen A. Barten, Burggraaf, W. v. d. Nes en W. Jansen: ook de ze renners hebben den geheelen wedstrijd uitgereden. De A-juniores reden 60 KM. In een mooien eindspurt werd D. Peetoom winnaar. 2de Ten- nes, 3e v. Putten, 4 Bakker, 5 Rïjneveld (ge vallen), 6 Keizerswaard, 7 Laan. De B-Juniores reden pl.m. 40 K.M. Hiervan was de uitslag: 1 v. d. Anker, 2 Jouby, 3 Vogel, 4 Eykhof, 5 W. v. d. Heyde, 6 Hex-mans, 7 Hes sels. Na afloop complimenteerde de voorzitter, de heer Joh. ten Hove, de winnaars. Molendijk werd met bloemen gehuldigd. Excelsior. VAN HAARLEM WINNAAR VAN DEN GIES-BEKER. HERTOG WINNAAR VAN DEN WIMCO- BEKER. Bovengenoemde vereeniging hield haar laatste competitie-rit bestaande uit een handicap sprint. De renners startten als volgt: Van Haarlem van meet, Koekenbier, Kleef, Scheffer, Korthals op 4 M. Op 6 M. Hertog. Lou Koekenbier, op 7 M. Claasen, op 8 M. E. Viugt, Van Hobbelen. Dit werd een spannende rit. De uitslag luidt 1. Korthals 5 pnt. 2. Scheffer 4; 3. van Haar lem 3; 4. Van Hobbelen 2; 5. Kleef 1. De Junioren reden eveneens een handicap sprint over 1000 M. Het was Hertog die fraai no. 1 werd 5 pnt.; 2. Borreman'4; 3. Jas 3; 4. Schaap 2; 5 Koek 1. Totaal uitslag van de competitie voor den Gies-beker luidt: 1. Van Haarlem 13 pnt., 2. Korthals 12 pt.; 3. Scheffer 11 pnt. 4. Kleef 8 pt. 5. W. Koekenbier.7 pnt. 6. L. Koekenbier, Hertog, Van Hobbelen, allen 6 pnt. 7. Claasen 5 pnt.. 8. Eldert Vlugt 4 pnt. 9. Matze 3 pnt. 10 Kuil 2 pnt. 11. Borthans, Crispijn, Schaap, allen 1 pnt. Totaal uitslag competitie voor den Wimco- beker: 1. Hertog 22 2pnt„ 2. Roel Borreman 18 pnt., 3. Jas 9 pnt., 4. Roijers 4 pnt. 5. Schaap 3 pnt. 6. Van de Velden 2 pnt. Heesenmans en Ruigrok ieder 1 pnt. Vervolgens een wedstrijd over 40 K.M. De volgende renners verschenen aan den start: Matze, B. Scheil Sr., Lou Koekenbier, Scheffer Kleef, van de Veld, Van Wort, Van Hobbelen E. Vlugt, Borthans, Van Haarlem, Korthals. Drogtrop. Kuyl, Claasen, W. Koekenbier, Her tog. Hiervan werd de uitslag in een feilen eind spurt: 1. Scheffer, 2. B. Scheil Sr., 3. Matze, 4 Van de Veld, 5, Eldert Vlugt, 6. Claasen. 7. W. Koekenbier. Ovenge renners opgegeven en uitgevallen door pech. De Juniores reden een wedstrijd over 20 K.M. Hier was de uitslag: 1. Hertog. 2. Bos, 3. Borrenman. 4. Schaaf, 5. Koek, 6. Vink. De overige juniores uitgevallen. BILJARTEN. Federatie van Biljartverenigingen. De stand luidt thans: Klasse A: Vr. Kring II. Insulinde, O.V.S., T.O.G.. Excelsior, De Poort. Klasse B: Insulinde. Telescoop. Vr. Kring n. AD.O.. De Doelen. T.OG.. O.V.S. Klasse C: T.O.G.. Insulinde. De Poort. Telescoop. Gr. Woud, De Doelen. O.V.S., Soc. Vr. Kring. Klasse D: O.V.S., De Doelen, Telescoop. T.O.G., Soc. Vr. Kring, De Poort, A.D.O., Gr. Woud, In sulinde. Het programma van 7 tot 12 October luidt als volgt: Klasse D: A.D.O.Insulinde Vriendenkring nDe Poort Soc. Vr. KringG.V.S. TelescoopDe Doelen Gr. Woud—T.O.G. Klasse C: InsulindeSoc. Vr. kring De DoelenGr. Woud A D.O.Telescoop T.O.G.—De Poort O. V. S. vrij. HENGELEN Morgenrood. Door bovengenoemd college werd Zondag in de Ringvaart bij Fort a. d. Liede, de eerste der drie te houden baarswedstrijden om een gouden medaille, gehouden. De vangst was zeer slecht. De uitslag luidde: 1. P. H. van Woer kom, 2. N. van Dijk, 3. F. Janse Kok, 4. H. Smits 5. C. Martens. Alle overige deelnemers konden geen baars bemachtigen. DE GRUNDEL. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar tweedén onderlingen wedstrijd op baars om den beker van den heer Baxs. De stand na twee wedstrijden is nu als volgt: Chr, Schouten 8 stuks, N. Cornet 7 stuks, R. Papenburg 5 stuks, B. Joores 4 stuks, Chr. Duits 3 stuks, P. Bloemers 3 stuks, H. Koele- meijer 3 stuks, W. Hesseüng 3 stuks, A. Eer hart 1 stuks, B. Duits 1 stuks. GOLF Kennemer Golfclub. Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de maande- lijksche wedstrijd plaats (18 holes handicap medaiplay). De dames-prijs werd gewonnen door mevr. Ender (28) 72. Voor den heeren-prijs moet worden over gespeeld door H. Mayer (22) en Ch. Veltman (9), beiden 71. HANDBAL HEEREN. Concordia (Haarlem)Concordia (Zaandam) (04) Het is Concordia niet gelukt, haar eersten competitiewedstrijd tegen haar naamgenoote uit Zaandam te winnen. Voor rust wist de achterhoede der thuisclub aardig stand te houden. Rust komt met 10 voor de Zaan dammers. Na rust is er echter voor de Haar lemmers geen houden aan. Nog drie maal weet ce voorhoede der Zaandammers te scoren. De eindstand komt met 4—0 voor Zaandam. DAMES. ConcordiaHebe (50) Wegens niet opkomen der Zaansohe kam pioenen heeft Concordia haar eersten compe titie-wedstrijd met 50 gewonnen. OlympiaRapiditas 2 (10) Twee gelijkwaardige ploegen hebben elkaar te Zaandam bekampt. Door een fout van de Rapiditas-keepster weet Olympia voor rust te scoren. Verder wordt er niet meer gedoelpunt wegens gebrek aan schotcapaciteiten van beide ploe gen. VOETBAL. ENGELAND—DUITSCHLAND. Uit Londen: De F.A. heeft in zijn Maandag ge houden vergadering besloten, den Jandenwed- strijd EngelandDuitschland op 4 December a.s. in Londen te doen plaats hebben. De wed strijd zal op het "terrein van de Tottenham Hotspurs worden gespeeld. De tribunes bieden plaats aan 75 tot 80.000 toeschouwers: men verwacht dat er geen plaats onbezet zal blij ven. Het Keizerrijk Abessynië. Ten gerieve van onze lezers publiceeren wij heden nogmaals een uitgebreide kaart van het keizerrijk Abessynië. Allen, die willen nagaan waar de in de talrijke berichten ge noemde plaatsen liggen, raden wij aan deze kaart uit te knippen of althans deze pagina tot dat doel te bewaren. t MET Pc OMLIGGENDE ITALIAAHSCUE SEZlTTlKlGEU-U'lLGEBlEP -EU QMGEVl WG

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7