Oorlogsnieuws. De strijd in het Noorden. Uit Abessynië. ilet BdauQMjksèe 53e Jaargang No. 16042 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 10 October 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0 65, franco p. post 0.7214. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 1C600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIcN 15 regels ƒ1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes rie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden f 600 .-. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -. Duim ƒ250 -, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 10 October. Het Wespennest Op een eenigszins duidelijk beeld van het verloop der groote moordpartij in Abessinië behoeft de wereld blijkbaar voorloopig niet te rekenen. Wel is na een week, nu de Italianen eenige negerkralen en een stuk terrein bezet hebben, maar de Negus al tot tegenaanvallen is overgegaan in Erythrea, wel duidelijk ge worden dat Mussolini zich in een verschrik kelijk wespennest heeft ggstcken. Dat wespen nest wordt niet alleen gesymboliseerd dco: het moeilijk-toegankelijke, groote koloniale rijk van 1.120.000 K.M.2 oppervlakte (vieren dertig maal zoo groot als Nederland) met zijn' martelend klimaat en zijn met-wilde-dieren- fc volkte wildernissen, dat hij poogt te verove ren, maar ook door het verzet dat hij van Vol kenbondszijde ondervindt. Dit laatste formu leert zich steeds duidelijker, en Mussolini zelf zal niet in den waan verkeeren dat „de val van Adoea'', als het dan inderdaad gevallen is, buiten Italië veel indruk kan hebben gemaakt. Zijn relaties met het buitenland geven daarbij den indruk van een onzekerheid en weifeling, die niet het kenmerk van een dictator plegen te zijn. Ten eerste valt zijn ongerustheid over Frankrijks houding ten aanzien van de eco nomische sancties sterk op. Enkele dagen geleden kregen wij nog in snorkende taal te hooren. dat het Italiaansche volk alle eco nomische beproevingen met stalen wil enz. zou verduren. Ten tweede is het raar dat hij persé lid van den Volkenbond wil blijven, na zijn Vol kenbondsverplichtingen als'het bekende vod papier te hebben behandeld, en dat hij zijn delegatie maar in Genève laat voortmodde ren. Die delegatie, door den armen baron Aloisi aangevoerd, lijdt het eene échec na het andere, komt met de zonderlingste verhalen voor den dag waarmee zij niets bereikt, maar mag blijkbaar niet naar huis. Is dit niet vreemd? Is het niet zwak? Als men zoo ver vaarlijk prat gaat op zijn nationaal presti ge, is het dan niet een beetje zonderling dat men zijn vertegenwoordigers in dat Genève. dat men kennelijk minacht, het eene figuur na het andere laat slaan? Waartoe uit dictators-oogpunt beschouwd al dit nut teloos gepraat? Ten derde heeft de Duce geprotesteerd om dat de Abessiniërs zijn gezant te Addis Abeba, graaf Vinei, zijn paspoorten hebben verstrekt en hem verzocht, weg te wezen. Waarom wil hij een gezant houden in de hoofdstad van een volk. dat hij als barbaren bestempelt en dat hij poogt te vernietigen? Hij is een oor log begonnen zonder oorlogsverklaring hetgeen zeker weer een nieuwe vorm van „beschaving" is maar nu wil hij ook nog dat de aangevallen partij in vollen oorlog zijn gezant blijft huisvesten. Wat is dat voor zonderlinge toestand? Waarom wil het trotsche Italië met zijn hyper-trotschen dicta tor diplomatieke betrekkingen handhaven met een volk waarmee het oorlog voert, dat het wil afslachten „teneinde het te beschaven" en dat het officiëel voortdurend uitscheldt? Het is wel zeer moeilijk voor een nuchter-oordee lend mensch, de prestige-begrippen van den Duce te begrijpen. Vroeger zou het als een zaak van eer ge golden hebben, den gezant terug te roepen. Nu moeten de verachte negers hem wegstu ren, en de Duce stuurt een protest-nota met de mededeeling dat „de Abessyniërs begonnen zijn met het verbreken der diplomatieke be trekkingen" Al deze dingen maken naar buiten geen indruk van sterkte. Als diplomatieke argu menten en manoeuvres lijken zij nergens op. De Duce begint zijn tekortkomingen in ken nis van andere volken en van internationale verhoudingen op opzichtige wijze te toonen. Hij heeft zich in een wespennest gestoken, en als daarin het geweld faalt rest hem blijkbaar niet veel. Dat hij met zijn geweld zal slagen is nog volkomen onbewezen. Zelfs de Italiaansche communiqués hebben de wereld niet den indruk kunnen geven dat de veldtocht tot dusver successen van belang heeft opgeleverd. En Addis Abeba uit de lucht bombardeeren zal niet veel helpen. Het heeft maar 50.000 inwoners, een deel daarvan is al geëvacueerd, en het is niet het hart des lands, zooals een Europeesche hoofd stad, maar niet veel meer dan de toevallige woonplaats van den keizer en zijn hof. En van het corps diplomatique De aanwezigheid van dit laatste is onge twijfeld Addis Abeba's beste beveiliging. Wat zou het effect in de wereld zijn, als eenige gezanten met luchtbommen vermoord wer den? Ja. het is een wespennest. En Mussolini's machtige zelfverzekerdheid lijkt er al in zoek geraakt te zijn. Caesar was toch nog een andere figuurR. P. De redacties van de kranten, Zitten ncoit te lanterfanten, Eiken dag gebeuren dingen, Die tot informaties dwingen, Naar de vraag of 't waar kan wezen, Vóór de lezer het mag lezen. Is geen zekerheid te krijgen, Dan besluit men maar te zwijgen. Want het mag dan intressant zijn. Waar vóór alles wil de krant zijn Dit mag in normale dagen. AI veel zorg en arbeid vragen, 't, Wordt in tijden zooals heten, Als een oorlog wordt gestreden, Een ondoenlijke verplichting, Tusschen waarheid en verdichting, En den tusschenvorm van beiden, Snel en juist te onderscheiden. Ook voor de correspondente' Al zijn 't nog zoo prominente. Z ij n daar bommen neergekomen? Is die stad nu ingenomen? Is hier het verzet gebroken? Is daar oude smaad gewroken? Z ij n er nu zooveel gevallen? Deugen die veriiesgetallen? Is die aanval afgeslagen? Vecht men nu de laatste dagen? W i 1 men met de diplomaten. Nu al, nooit, of nog niet praten? Daaruit kop of staart te maken, Is om zenuwziek te raken. Zou dit nieuwste nieuws nu deugen? Is het waar of is 't een leugen? En zoo ja, wie is dan schuldig? Ach. de draad is zoo geduldig. Nooit werd er een strijd gestreden. Zoo vol tegenstrijdigheden, En de arme krantredactie Is in ademlooze actie, Om de leugens uit te zeven En slechts waarheid weer te geven. Maar dan nog met voorbehouden, Voor als 't leugens blijken zouden, Doordat laatre tegenspraken, 't Eerder nieuws weer zouden wraken. Tegenspraken, die soms waar zijn, Of weer van een leugenaar zijn. Ook al zijn het dan de staven, Die die tegenspraken gaven. Mocht u, lezer, bij het lezen, Af en toe verbijsterd wezen, Wijt het dan niet aan de bladen, Die ook dikwijls moeten raden En er, in hun vurig streven. Om wat waar is slechts te geven. In verbijstring (wil 't beseffen) U nog verre overtreffen. Want tot op den dag van heden, Is er nooit een strijd gestreden. Die. dat is althans een klaarheid, Zoo in strijd was met de waarheid. P. GASUS. Wordt „Louwtje" verplaatst? Elders op de Groote Markt minder in het gedrang. Naar wij vernemen is er over gedacht in de toekomst de Groote Markt eenigszins anders aan te leggen, opdat die beter dan tot heden kan voldoen aan de steeds toenemende ver- keerseischen. Het verhoogde middenterrein zou dan verkleind worden. Bij het laatst uit gevoerde asphalteeringswerk is daarmede reke ning gehouden. Komen deze plannen tot uit voering dan zou het noodig zijn het stand beeld van Lourens Coster, dat steeds meer in de verdrukking gekomen is, een andere plaats op de Groote Markt te geven Het Haarlemsche Crisis Comité. De nieuwe voorzitter. In de plaats van wijlen Mgr. J. D. J. Aenge- nent is thans tot voorzitter van het comité tot bestrijding van de gevolgen van de werk loosheid te Haarlem (het Plaatselijk Crisis Comité) benoemd Prof. A. A van Schelven, ook een der oprichters van het comité. Veranderde tactiek der Abessijnsche troepen MAJOOR ATTLEE, die George Lansbury voorloopig opvolgt als leider der Britsche Labourparty (Van onzen specialen correspondent W. F. Desdes). ADDIS ABEBA, Woensdagavond. In de hoofdstad zijn omtrent den werke- lijken toestand aan het Noordelijk front weinig inlichtingen te verkrijgen. Toen de strijd begon met het binnentrekken van de Italiaansche troepen over de Noordgrens, was het duidelijk, dat de Keizer besloten was zijn troepen een strikt verdedigende po sitie te laten innemen. De Negus had Ras Seyoum bevel gegeven zijn troepen terug te trekken en de terugtocht uit Adoea was een onderdeel van het te voren opgestelde plan de campagne. Thans wordt echter openlijk beweerd, dat de Keizer gevolg heeft gege ven aan de adviezen van diegenen, die er nu Italië door den Volkenbond openlijk als de aanvaller is bestempeld op aandrin gen tot den aanval over te gaan en Eritrea binnen te dringen. Ik verneem, dat er waar heid in deze bewerirgen schuilt. Gedurende de laatste dagen is het Abessynische leger, in plaats van verder terug te trekken van Adoea, voortdurend opgetrokken. De guerilla oorlog over de grens van Eritrea en de her overing van Adigrat dragen zeker bij tot de veronderstelling, dat de tactiek der Abes- synische legers is gewijzigd. Ik verneem verder, dat de troepen van Ras Seyoum en van den schoonzoon van den Keizer hun marsch in Noordelijke richting voortzetten en zij schijnen zich 50 mijl ten Zuiden van Asmara te consolideer en. waar door de Italiaansche troepen in twee gedeel ten worden gesplitst. Verder is een gedeelte van het leger van Ras Seyoum er in geslaagd om langs een sterke troepenamacht dicht bij de vestingstad Adukualo over de grens van Eritrea te ko men. Deze troepen zullen waarschijnlijk nog verder in Eritrea oprukken, wanneer zij de benocdigde versterkingen krijgen. De Abessynische regeering verwacht een sterke verandering in den toestand, wan neer de troepen, die tot nu toe tegen in- heemsche troepen hebben gevochten, wer kelijk tegenover Italiaansche troepen komen te staan. Omtrent de actie der Italianen verneem ik, dat zij de streek langs de spoorlijn in de na bijheid van Awash hebben verkend met het oog op luchtbombardementen. De Abessynische regeering is er thans toe overgegaan in het belang van de militaire maatregelen een censuur op de dagbladbe- richten in te stellen. Het nieuws, dat toch reeds schaarsch is, wordt hierdoor nog meer beperkt. (Copyright Morningpost A.NP,) Sinds Dinsdag geen berichten van de fronten. Fransche troepen ter verdediging van den spoorweg Addis Abeba- Dzjiboeti aangekomen. Groote verliezen bij de Italianen? ADDIS ABEEA. 10 October A.N.P.) Te Diredaoea zijn 180 man blanke FranSche troepen en 4 officieren aangekomen die in de stad zijn ondergebracht ter bescherming van den spoorweg Addis Abeba-Dzjiboeti. Te Dzji boeti zijn 1500 man aangekomen; voor de haven is een Fransche ekruiser voor anker ge. gegaan. Te Addis Abeba zijn sedert Dinsdag geen berichten van Noordelijk of Zuidelijk front binnengekomen. Volgens een A.N.P. telegram zou eechter een hevig gevecht ontbrand zijn aan het Zuidelijk front, waar sterke Italiaansche colones aanvallen deden op de Abessynische versterkingen in de streek v^n Gorahei. De Abessyniërs blijven beweren, dat de Italianen gas en chemicaliën gebruiken. De Negus heeft aanwijzing gegeven dat de Abessynische staatsburgers in Erithrea naar Abessynië moeten terugkeeren. De ..Daily Telegraph" meldt uit Rome dat bij vele Italianen een zekere bezorgdheid is gewekt door het feit dat geen Italiaansche verliescijfers zijn gepubliceerd. Men vreest dat dee verliezen ernstig zijn. Duizenden zieken bij het Italiaan sche leger? PARIJS. 10 October (A.N.P.) Fransche agenten hebben gerapporteerd, dat door het Suez-kanaal 10.000 zieken van het Italiaan sche leger in Oost-Afrika naar Italië worden vervoerd. Zij zouden lijden aan gele koorts en dysenterie Verzoek om Addis Abeba te sparen. ADDIS ABEBA. 10 Oct. (A.N.P.) Het corps diplomatique neemt voorbereidingen om te komen tot een internationale démarche te Rome met het doel Addis Abeba voor een luchtbombardement te vrijwaren. De stad her bergt 5000 vreemdelingen en is geen militair steunpunt en is niet van strategisch belang. Een bombardement zou daarom nutteloos slachtoffers eischen. Fransch-Engelsch plan voor sanctie- maatregelen. LONDEN. 10 Oct. De diplomatieke mede werker van de „Daily Telegraph" meldt uit Genève. dat de Engeische en de Fransche des kundigen het Woensdagavond eens zijn gewor den over den omvang der sanctiemaatregelen tegen Italië. Het schijnt dat beide landen op het stand punt staan, dat de maatregelen wel een groote doelmatigheid moeten hebben, maar niettemin geen oorlogskarakter moeten dragen. Hel Fransch-Engelsche plan dat zal worden voorgelegd aan de coördinatie-commissie zou de volgende voorstellen bevatten: 1. Verbod van buitenlandsche credie- ten aan Italië; 2. Beperking door contingenteering van den uitvoer van zekere Italiaan sche producten; 3. Beperking van den invoer in Italië van bepaalde goederen, die noo dig zijn bij de wapenfabricage; 4 Opheffing van het embargo op den wapenuitvoer naar Abessynië. De berichtgeving van hef oorlogsterrein. (Van onzen Londenschen correspondent) In de clubs van Pall Mall en Piccadilly kreunen de heeren eiken ochtend bij het door lezen van hun kranten over het karakter van de berichtgeving van den oorlog in Oost Afrika. Hoewel er kleine legers corresponden ten zijn aan Italiaanschen en Abessynischen kant is rechtstreeksche en juiste voorlichting- uit de plaatsen waar vijandelijkheden aan den gang zijn uiterst schaarsch. Elke mede deeling van het Italiaansche front ten westen van Eritrea vertelt, wat ze verzuimt te melden dat ze is gedicteerd door den staf van eeneraal Bono. De breeksprakigheid van de voorlichting verbergt haar gebrek aan de fei telijkheid waarnaar men uitziet en waarvoor de heeren vroeger dan gewoonlijk naar hun clubs zijn gekomen, Het karakter van de be richten die via Addis Abeba komen is anders: hierin vindt men. meer mededeelingen die als feiten worden voorgesteld. Maar besef van de moeilijkheden, waaronder correspondenten in en om de Abessynische hoofdstad werken, moet ernstigen twijfel wekken aan de feite lijkheid van de feiten die uit Addis Abeba worden gemeld, tenzij het zaken betreft die zich in de hoofdstad zelf afspelen, die echter voor een beoordeeling van den toestand op de gevechtsfronten van geen waarde zijn. De berichtgevers in Addis Abeba zijn voor hun inlichtingen van de fronten aangewezen op hetgeen de inboorlingen van mond tot mond voortplanten totdat het de hoofdstad bereikt. Dat voortplanten van het nieuws gaat snel genoeg, maar er zijn geen middel-en voor be vestiging en zelfs al begon het authentiek hetgeen wel niet steeds het geval zal zijn aan nog moet het in het proces der voortplan ting vaak onherkenbaar zijn veranderd. Voeg daarbij het begrijpelijk verlangen der Abes syniërs het effect van hun verweer tegen den invaller zoo gunstig mogelijk voor te stellen, dan heeft men alle omstandigheden die aan berichtgeving twijfelachtige waarde geven. Nu de Abessyniërs, klaarblijkelijk ordelijk en met onverminderde gevechtsvaardigheid, van Ado- wa teruggetrokken zijn, zou men wel eens willen weten hoeveel verliezen de eerste bot sing tusschen de tegenover elkaar staande strijdkrachten heeft opgeleverd. Maar hoewel die botsing reeds eenige dagen geleden heeft plaats gehad blijft men daaromtrent in het onzekere verkeeren. De Italianen hebben tot heden nauwgezet vermeden van verliezen aan hun kant melding te maken. De opgave van de verliezen der Abessyniërs uit Italiaansche bron heeft geen beteekenis. Aangezien de Ita lianen tot heden geen beslissende overwinning hebben behaald kunnen zij geen slagveld af- tirailleeren om het aantal gevallen vijanden te tellen. De duizenden gesneuvelde Abessy niërs, waarvan het Italiaansche hoofdkwartier heeft gewaagd, zijn. mag men hopen, slechts gevallen in Italiaansche „optimistische" ver beelding. De heeren in de Londensche clubs teza men met de buitenwereld in haar geheel zouden voor een beoordeeling van den toe stand zeer gediend zijn met een betrouwbare beschrijving van de tartende Abessynische tactiek in en om Adoea. welke de bezetting van deze plaats door de Italianen zoo zeer ver traagde. De correspondenten in de achterhoe de van het Italiaansche leger in den sector van Adoea hebben mogen schrijven dat guer rilla-krijgers er den Italianen slapelooze nach ten hebben bezorgd. Misschien is het erger ge weest. In elk geval moet het moreel der Ita lianen ernstig worden aangetast indien de Abessyniërs zulke tactiek met al haar tergend effect kunnen blijven voortzetten. voorzichtig met koopen aan de deur: Een bewoner van de Jac. van Looystraat heeft Woensdag bij de politie aangifte gedaan dat hij van een koopman een fleschje vloei stof had gekocht voor 0.7o, waarmee kope ren voorwerpen verchroomd zouden kunnen worden. Om te bewijzen, dat dit werkelijk kon had de koopman een koperen knop met deze vloeistof ingesmeerd. Inderdaad leek die toen prachtig verchroomd te zijn. Den volgenden dag was echt-er al het nikkel weer verdwenen, zoodat moet worde.aangenomen, dat die vloeistof waardeloos is. e. TH. lockeffer lid der tweede kamer DEN HAAG, 10 Oct. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature- Fleskèns na het bedanken voor zijn benoeming van minister Deckers tot lid van de Tweede Kamer, benoemd verklaard de heer E. Th. Lockefeer te Hulst. DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN. De diplomatieke betrekkingen tus schen Italië en Abessynië worden verbroken geacht. VOLKENBOND. Oostenrijk en Hongarije hebben be zwaren tegen sanctiemaatregelen. Zij achten het economisch risico te groot. VREES IN ITALIC. Doordat er geen verliescijfers wor den meegedeeld, begint het Italiaan sche volk te vreezen, dat de krijg veel mensehenlevens kost. INVALLEN. Het blijkt juist te zijn, dat Abessy nische troepen de grens van Eritrea zijn gepasseerd. GEEN BOMAANVAL? Het corps diplomatique tracht Addis Abeba voor een luchtbombardement te vrijwaren. De Paleis voor Volksvlijtzaak. Vandaag begon de vijfde Kamer der arr. rechtbank te Amsterdam de behandeling van de strafzaak tegen den ex-directeur van het Paleis voor Volksvlijt L. M en den ex-commis saris van de N.V, den 56-jarigen leeraar in de Lichamelijke Opvoeding J. P.. die er van wor den verdacht omvangrijke fraudes te hebben gepleegd ais directeur en commissaris van het Paleis. De uitvoerige dagvaarding vermeldt in de eerste plaats ten aanzien van den ex-directeur het pubiiceeren Van een onware winst- en ver liesrekening per 30 April 1932, terwij! onjuiste toelichtingen aan aandeelhouders en pers zijn toegezonden. Op dezen balans was de post: verlies 1931 ad f 26 345,48 gelijk hij wist aldus de dagvaar ding f 8128 te laag en de post effecten een zelfde bedrag te hoog. Aan de linkerzijde van de W. en V.-rekening had een pos; ..nog opge komen obligaties" f 8128 moeten staan en het verlies had met dat bedrag verhoogd moeten worden. Eenzelfde feit is hem thans ten laste gelegd ten aanzien van den balans per 30 April 1933, waarop dezelfde posten als op den vorlgen balans onjuist zijn. Bovenstaande feiten zijn alleen den ex- direcieur ten laste gplegd. Dan Is aan de twee verdachten gezamenlijk ten laste gelegd, dat zij zich in de periode 19301935 wederrechte lijk hebben meester gemaakt van een aantal 3% obligaties van het Paleis elk groot f 200 nominaal. Er zijn 508 aandeelen ten laste ge legd subs, worden er 113 genoemd, nog meer subsidiair 32. Subsidiair is ten aanzien van dit gedeelte der dagvaarding den ex-directeur en den ex- commissaris heiing ten laste gelegd. Voorts is o.a. tenlaste gelegd verduistering van f 11.000. die volgens het Kasboek op 3 Mei 1930 zijn uitbetaald aan een makelaar voor „courtage" bij verkoop van het Paleisterrein en een bedrag van f 10.000 dal door P. gestort is bij een bank en welke gelden toebehoorden aan de N.V. en zich onder berusting van den ex-directeur bevonden. Aan verd. P. is ten laste gelegd het behulp zaam zijn bij en gelegenheid geven tot het plegen van bovenstaande feiten. Dan zijn aan den ex-directeur een groot aantal kleinere verduisteringen ten nadeeie der N.V. ten laste gelegd In totaal zijn door het O.M 33 getuigen a charge gedagvaard, w.o. vele deskundigen. DE DRIE DE HAVII.LANDS VLIEGEN VERDER BATAVIA, 10 Oct. i Aneta) De De Havil- lands zijn heden om zeven uur in den morgen van Koepang naar Ceram vertrokken. Oostenrijk en Hongarije hebben voor do As semblee bezwaren geopperd tegen toepas sing van sancties. pag. 4 Rome beschouwt de diplomatieke betrekkin gen met Abessynië door toedoen van dit land verbroken. pag. 4 Het doodvonnis tegen Hauptmann is voor het Hoogste Gerechtshof van Trenton bevestigd; drie wegen staan nog voor hem open. pag. 4 In den nieuwen Landdag van Memel zullen de Duitscliers vermoedelijk 23, de Litauers 5 zetels krijgen. pag. 4 De Eerst? Kamer heeft het wetsontwerp, waar door de regeering uitvoerverboden kan uit vaardigen, aangenomen. pag. 3 Re Regeering heeft de uitvoer van benzine verboden. pag. 3 Te Glane zijn vijf huizen afgebrand. pag." 3 Men blijve op normale wijze inkoopen. pag. 3 Voor Haariem's Politierechter. pag. 8 Euwe heeft de derde partij tegen Aljechin ver loren. pag. 1 Laatste berichten. pag. 6 ARTIKELEN ENZ. R. P.: Het Wespennest. pag. 1 Een hondenleven: Nieuwe emotie. pag. 3 J. H. de Bois over een tentocn telling van sil houetten van Jan Wiegman. pag. 13 Voor de vrouw pag. 10 Bekende Haarlemmers: de heer W. Koppen. pag. 3

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1