De sanctiekwestie voor de Assemblée. arrond. rechtbank. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Radio-Procramma DONDERDAG 10 OCTOBER 1935 EÏAREEM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND. Oostenrijk en Hongarije hebben bezwaren. Economisch risico te groot geacht. Nederland in de coördinatie commissie. Aloisi heden aan het woord. De Assemblée is gistermiddag om even over zes in het Volkenbonds gebouw bijeengekomen. De meeste Europeesche staten waren weer ver tegenwoordigd door hun ministers van buitenlandsche zaken. De be langstelling van pers en publiek was grooter, dan bij de meeste vorige plenaire zittingen. Na opening van de zitting las Benesj het besluit voor van den Volkenbondsraad van Maandag, waarin Italië tot aanvaller wordt bestempeld en tot schender van het Volken bondshandvest. Vervolgens maakte hij de door het presidium van de Assemblée opge stelde voorstellen voor de procedure der vergadering bekend. Het zeer uitvoerige rap port van Benesj nam ruim een half um- in beslag. Nadat besloten was onmiddellijk tot de beraadslagingen over te gaan. verklaar de Benesj. dat thans de leden van de Assem blée hun standpunt moesten uiteenzetten. Voor deze debatten gaf hij een reeks richt lijnen, die tevoren uitgewerkt waren. Daarbij is o.m bepaald, dat de Volkenbondsraad zich verder met de aangelegenheid zal blijven bezighouden en dat het niet de taak van de Assemblée is de procedure op grond van ar tikel 15 te hervatten. Het is de taak der le den hun standpunt te bepalen ten opzichte van wat in den Raad geschied is. Wie niet het woord zal vragen, zal geacht worden een instemmende houding aan te nemen. De bij zondere positie van eenige staten ten op zichte van het sanctieprobleem zal in de te benoemen coördinatiecommissie besproken worden. Een definitieve agenda der verga dering zal pas later worden aangenomen. Als eerste spreker kreeg daarop de Oos- tenrijksche gedelegeerde, baron Pfluegl het woord. Het 'kernpunt van zijn redevoering was, dat Oostenrijk zich niet in staat ziet in te stemmen met de conclusies betreffende het sanctieprobleem, waartoe de andere le den van den Volkenbond reeds zijn gekomen. De gedelegeerde gaf uiting aan de sympa thie van zijn land voor Italië. Oostenrijk zal niet vergeten, dat Italië op een tragisch oogenblik van zijn geschiedenis in den bes ten Volkenbondsgeest er toe heeft bijgedra gen zijn integriteit te waarborgen. Deze vriendschap zal voortduren. Het is de taak van den Volkenbond den vrede te be houden. Spr. kan niet nalaten op het ern stige gevaar te wijzen, dat de sanc ties voor het economische leven van Europa met zich moesten meebren gen, vooral voor staten, die tenge volge van ongunstige omstandighe den zich in een bijzonder moeilijke positie bevinden en die niet alleen aan zich zelf, maar ook aan hun crediteuren moeten denken. Oostenrijk heeft in een verklaring van 30 April 1922 zijn standpunt in de sanctiekwes tie uiteengezet, hetgeen principieel in het verdrag van Locarno (bijlage F) is opgeno men. In denzelfden zin sprak de Hongaarsche gedelegeerde, von VeliiUj. Het doel van den Volkenbond en van het Handvest is het be houd van den vrede en dat vooronderstelt, dat de ooi-zaken van den oorlog worden uit geschakeld. De oorlog mag alleen een ultima ratio zijn. De internationale samenleving is niet statisch en mag niet versteenen. Ook de Hongaarsche gedelegeerde sprak over de moeilijke positie van Hongarije ten opzichte van het sanctievraagstuk, vooral doordat Hongarije economisch is aangewe zen op afzet in Italië. Nadat deze beide sprekers het woord had den gevoerd werd de vergadering verdaagd tot hedenmorgen. Als eerste spreker zal Aloisi dan het woord voeren. De Wsensche „Reichspost" schrijft in een artikel over de sanctie-kwestie, dat de eco nomische betrekkingen van Oostenrijk met Italië zoo mogelijk nog enger zijn dan die van Zwitserland met Italië. De waarde van den Oostenrijkschen uitvoer naar Italië be droeg in 1934 95''2 millioen schilling, de in voer uit Italië had een waarde van 49 l 2 Vonnis tegen Hauptmann in hooger beroep bevestigd. Nog drie wegen staan open. Het A.N.P. meldt uit Trenton. 9 October Het Hoogste Gerechtshof van New Jersey, de Court of Errors and Appeals, heeft het tegen Hauptmann uitgesproken doodvon nis bevestigd. Hauptmann was veroordeeld in verband met de ontvoering en den dood van de baby van Lindbergh. Er wordt op gewezen dat nu het doodvonnis tegen Hauptmann bevestigd is. hem nog drie wegen openstaan om in beroep te gaan. ten eerste kan hij zich wenden tot het gerechtshof van New Jersey, de Court of Pardons, dat be staat uit den gouverneur en zes rechters van de Court of Errors and Appeals. Dit hof weigert echter gewoonlijk dergelijke voorstellen te be handelen, wanneer geen verzachtende omstan digheden aanwezig 'zijn. Het zou hoogstens de doodstraf kunnen wijzigen in levenslange ge vangenisstraf. Verder kan Hauptmann een nieuwe behandeling van zijn zaak door het ge recht van New Jersey aanvragen op grond van nieuw' bewijsmateriaal: zijn verdedigers zijn hiertoe bereid. Tenslotte kan hij een beroep doen op het hoogste federale gerechtshof, wan neer zijn verdedigers kunnen aantoonen, dat de grondwettige rechten van den beklaagde geschonden zijn. NAUWERE SAMENWERKING TL'SSCHEN REUTER EN PRESS ASSOCIATION. De Engelsche telegraafagentschappen Reu ter en Press Association hebben besloten, in het Londensche dagbladcentrum gemeen schappelijk een groote berichtencentrale in te richten. In het nieuwe gebouw, dat 9 ver diepingen hoog wordt, zullen alle moderne vindingen op het gebied van organisatie en techniek der berichten verzameling in toepas sing worden gebracht. Tusschen het Reutcrbureau en Press Asso ciation zal een uitgebreide samenwerking en een berichtenuitwisseling plaats vinden. Ook de vertegenwoordigingen der met Reuter sa menwerkende buitenlandsche persbureaux, zullen lokalen in het gebouw betrekken. millioen schilling, zoodat de Oostenrijksche handelsbalans jegens Italië voor 45 millioen actief was. In den loop van dit jaar is Italië de grootste afnemer van Oostenrijksche pro ducten geworden. Oostenrijk, dat met de grootste inspanning juist een begin heeft kunnen maken met het herstel van zijn eco nomisch leven, mag aldus het blad wel ver wachten. dat zijn vitale belangen gerespec teerd zullen worden, indien er sprake is van economische sancties. Het „Neues Wiener Tageblatt" schrijft, dat zich het merkwaardige geval zou kunnen voordoen, dat een kleine staat, die aan de sancties zou deelnemen, daardoor ernstiger zou worden getroffen dan de staat tegen welken zij gericht zijn. In toonaangevende kringen te Boedapest wordt het standpunt van Hongarije ten op zichte van de sanctiekwestie aldus geken merkt. dat Hongarije aan den eenen kant evenals tot dusverre vasthoudt aan zijn ver plichtingen jegens den Volkenbond, maar aan den anderen kant toch vastbesloten is zijn vriendschappelijke betrekkingen met Italië in stand te houden. Het practische deelnemen van Hongarije aan sancties te gen Italië ziet men voor dit land niet als mogelijk, aangezien Hongarije geen nabuur land van Italië* is en de algemeene finan- cieele en economische toestand van Honga rije. in het bijzonder de od het oogenblik nog bestaande internationale financieele controle over Hongariie een staken van het Hongaarsch-P^iaansche handelsverkeer niet mogelijk maakt. In de te benoemen coördinatiecommissie, die aanbevelingen tot de Volkenbondsst-aten zal richten over de toepassing van artikel 16 van het Volkenbondsverdrag en die bestaat uit twaalf gedelegeerden van staten, welke niet in den Volkenbondsraad vertegenwoor digd zijn, zal ook Nederland zitting nemen. Diplomatieke betrekkingen verbroken geacht. Volgens de opvatting te Rome. Aksoem nog niet gevallen. Zooals gemeld, heeft de Italiaansche ge zant te Addis Abeba van zijn regeering mach tiging ontvangen zijn paspoort aan te vragen en zijn standplaats te verlaten. Tegelijkertijd heeft de Italiaansche regee ring van den Abessynischen zaakgelastigde te Rome de mededeeling ontvangen, dat zijn regeering wenscht, dat hij zich zijn paspoort laat geven en Italië verlaat. Aan dit verlangen zal worden voldaan. De diplomatieke betrekkingen tusschen de beide landen zijn dus als verbroken te be schouwen. In bevoegde kringen te Rome ver klaart men, naar het A.N.P. meldt, dat de door Italië genomen maat regel het gevolg is van een uit Genève ontvangen mededeeling, dat Abessynië eischt, dat de Italiaansche gezant uit Abessynië vertrekt. De verbreking der diplomatieke be trekkingen gaat, naar men hier ver klaart, in beide gevallen dus uit van Abessynië, dat hiertoe het initatief heeft genomen. Met betrekking tot het bericht, dat Adoea door de Abessynische troepen zou zijn her overd. verklaart men in bevoegde Italiaan sche kringen te Rome, dat dit uit Addis Abeba afkomstige bericht automatisch wordt ge dementeerd door het Italiaansche legerbe- richt van Woensdag, dat vaststelt, dat Dins dag op het geheele front rust heerschte. Het is overigens zeer natuurlijk zoo wordt gezegd dat, wegens de onbegaan baarheid van het zeer moeilijke terrein, na het succesrijke eerste oprukken der Italiaan sche troepen, in de eerste plaats de verbindin gen met het achterland worden uitgebreid en dat in dien tusschentijd alle technische voor bereidingen worden getroffen voor de tweede étappe van den opmarsch. Men beschouwt den val van Aksoem, gezien den huidigen stand der voor bereidingen, als zeer aanstaande. De opmarsch wordt in elk geval voortgezet. Men beschouwt hem, met het oog op de hou ding van Genève, zelfs nog meer noodzakelijk Volgens Italiaansche opvattingen zijn de mogelijkheden voor een vreedzame regeling uitgeput, zoo dat het Italiaansch-Abessynlsche conflict thans nog slechts met de wapenen kan worden beslist. Dit sluit evenwel verdere onderhandelingen tusschen Italië en de beide landen, die het meest bij het conflict geïnteresseerd zijn, Frankrijk en Engeland, niet uit. Geen bommen op buitenlandsche missies en Roode Kruis. Te Rome is niets bekend van een verzoek der te Addis Abeba geaccrediteerde mogend heden. de buitenlandsche missies en de zieken huizen bij eventueele aanvallen uit de lucht op Addis Abeba te willen sparen. Men noemt het evenwel een natuurlijke zaak, dat de Italiaansche vliegers geen bom men werpen op de gebouwen der diplomatieke en de onder de bescherming van het Roode Kruis staande inrichtingen, aangezien de vlie gers in hoofdzaak verkenningsvluchten ma ken en bommen slechts op troepencontingen ten worden geworpen en niet aldus voegt men hier aan toe, zooals in tendentieuse berichten steeds weer wordt beweerd, op de burgerbe volking. Het A.N.P. ontvangt uit Dzjiboeti de volgende telegrammen: Waterbronnen onbruikbaar gemaakt. Gemeld wordt, dat de Abessyniërs hoeveel heden zout werpen in de waterbronnen naar mate de Italianen meer oprukken uit de rich ting van de Moessali (den Oostelijken front- sector). De Italianen zouden reeds hinder van dezen maatregel ondervinden. De Italianen zijn 25 mb'en doorgedrongen in de woestijn en zijn staan dicht bij Aoessa, het gebied achter Fransch Somaliland. Van den Noordelijken frontsector wordt ge meld, dat de Italianen reeds hun opmarsch zijn aangevangen in Zuidelijke richting naar Makale, een belangrijk centrum ten Zuiden van Adigrat. Volgens de Daily Telegraph hebben twee Italiaansche kolonnes de~heilige stad Aksoem, welke op 12 mijlen van Adoea is gelegen, zoo goed als omsingeld. Hun actie wordt onder steund door tanks en pantserauto's. Van het front in Ogaden wordt ge meld, dat Italiaansche vliegers gas bommen zouden hebben uitgeworpen. Een vrouwelijke legerleidster. Waizero Gaby, de dochter van een bekend stamhoofd, is met een menigte bedienden naar het Noordelijke front vertrokken. Deze dame, die waarschijnlijk de rijkste vrouw van Abes synië is, zal aan het hoofd van 15.000 man tegen de Italianen optrekken. Zij heeft ver klaard de Italianen niet te vreezen. Een neutrale zóne van 20 mijl. De negus heeft de troepencommandanten van het Noordelijke leger opgedragen een neutrale zóne van 20 mijlen in te stellen. Men beschouwt deze houding, evenals de goede be handeling, welke de Italiaansche ambtenaren te Addis Abeba hebben ondervonden, als een aanwijzing voor den wensch van den negus een vreedzame oplossing te verkrijgen. Intusschen staan ongeveer 50.00 Italianen bij Gorahi. Italië neemt financieele maatregelen. Reuter meldt uit Rome: Bij ministerieel decreet is de invoer van meer dan 2000 lire per persoon verboden. Het zenden van lires naar Italië kan slechts ge schieden door bemiddeling van de banken. Verder moeten de facturen van exporteurs, welke zijn opgesteld in lires, de clausule be vatten, dat betaling moet geschieden in Italië, hetzij in buitenlandsche deviezen, het zij in cheques, getrokken op een conto in lires, geopend bij een Italiaansche bank voor het buitenland. Deze maatregel is genoanen om zooveel mo gelijk buitenlandsche deviezen het land bin nen te laten komen en den handel te dwin gen de wissel-operaties in Italië te verrichten om te voorkomen, dat lires op buitenlandsche markten worden aangekocht tegen een koers, welke veel lager is dan de officieele. MemelgeMed. Duitschers 2o, Litauers vermoedelijk 5 zetels. Naar van officieele zijde te Memel wordt vernomen, zullen de Litausche lijsten vijf zetels toegewezen krijgen üfc en wel de Bond van Litauers drie en het Centrum der Litausche boeren en de Arbeiderspartij samen twee zetels. De Eenheidslijst zou zeker 23 zetels toegewezen krijgen. Nader zal nog moe ten worden berekend, wie den laatsten zetel zal ontvangen. De districts-ldescommissie zal Maan dag 14 October den definitieven uitslag bekend maken. De landdag zal veertien dagen nadat de lijst der afgevaardigden offcieel zal zijn samengesteld, bijeen komen. Hij wordt bijeengeroepen door den gouverneur, die tevens den duur der zitting bepaalt. (A.N.P.) Engeland. Britsche kabinet bespreekt de sancties. Woensdagmiddag heeft wederom een be spreking der ministers plaats gehad en wel in de ambtswoning van den minister-president, aldus het A.N.P. Aan deze bespreking namen behalve Bald win deel de ministers van Handel, Binnenland- sche Zaken en de Dominions. Vervolgens heeft Baldwin een bespreking gehad met de drie ministers van de departe menten van Defensie. Men veronderstelt, dat het kabinet in zijn zitting den internationalen toestand van alle zijden heeft bestudeerd, en dat het voorts een aantal voorloopige beslissingen heeft genomen, welke moeten worden ten uitvoer gelegd, zoo dra vaststaat, welke politiek de Volkenbond te Genève zal volgen. Men kan voorts als vrij zeker aannemen, dat ook het embargo op wapens en de laatste Fransche nota besproken zijn. In de kwestie van de eventueele opheffing van het verbod van uitvoer van wapens zal geen beslissing worden genomen, aleer de Vol kenbond zijn houding zal hebben bepaald. Bij de beraadslagingen over de Fransche nota, werd. volgens Reuter, de noodzakelijk heid ingezien van nadere toelichting. Een annexatiequaestie. Haarlem contra Haarlemmerliede. Woensdagmiddag werd voor Ged. Staten in openbare zitting een zaak behandeld, die een gevolg is van de annexatie. Het ging om de salarissen van burgemeester en secretaris van Haarlemmerliede. Bij de Annexatie is n.l. bepaald dat Haarlem, in verband met het kleiner worden der ge meente Haarlemmerliede en met de salarisver laging. die daarvan het gevolg was, een bijslag van f 800 en f 600 op genoemde salarissen moest betalen, opdat de genoemden hetzelfde inko men zouden behouden als vóór de annexatie. Deze bijslag' komt ten laste van Haarlemmer liede en wordt door Haarlem terugbetaald. Maar nu zijn in den loop der jaren tijde lijke kortingen toegepast op de salarissen in Haarlemmerliede en bovendien moeten de ambtenaren nu hun pensioenpremie zelf beta len. En nu hadden Ged. Staten de vraag te be handelen of Haarlem nu bovengenoemde bij slag moet verhoogen met het bedrag, waar mede Haarlemmerliede in de jaren na de annexatie, de salarissen heeft verlaagd. Haarlem meent hiertoe niet verplicht te zijn. Van belanghebbenden was alleen opgekomen de gemeente Haarlem, vertegenwoordigd dooi den heer H. A. van Abs, die als het standpunt der gemeente Haarlem uiteenzette dat het niet de bedoeling van art. 36 der An nexatiewet geweest is. dat de betrokkenen daar voordeel van zouden hebben; er moest alleen worden gezorgd, dat zij geen financieel nadeel hadden. Het is volgens Haarlem niet juist, dat de salariskorting alleen betrekking zou hebben op de saJarisen en niet op de bij slagen. Voorts vestigde spr. er de aandacht op, dat over bijdragen in het pensioenfonds in de An nexatiewet in het geheel niet wordt gespro ken. Ged. Staten zullen zich beraden en hun be slissing nader bekend maken. ALG. NED. BANKETBAKKERS - GEZELLENBOND. In gebouw „Centrale" Spaarne vergaderde de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Bakkersge- zellenbond. De voorzitter de heer J. v. d. Weteringen deed uitvoerige mededeelingen over de talrijke verrichtingen van het bestuur, die werden goedgekeurd. Er volgde daarna een uitvoerige discussie over de quaestie van het loonverschil bij de Coöperaties „Vooruitgang" en „De Eendracht" Critiek werd het bestuur niet gespaard, maar zij werd door den bondsvoorzitter zoo beant woord, zoodat ieder bevredigd werd. Daarna hield de Bondsvoorzitter, de heer A. Hillebregt, een inleiding over de genoemde resoluties, besproken op de Kadervergadering van 29 September. In de eerste plaats stelde de spreker in het licht de meer dan erge over tredingen van de Arbeidswet; trots de mede werking der Inspectie en de politie zijn de overtredingen vele, eendeels door de geringe strafmaat, anderzijds door de weinig medewer king der betrokken arbeiders zelf. Als alle ar beiders 48 uren zouden werken per week, zou den in het bakkersbedrijf talloos velen, die thans werkloos zijn, werk hebben. Daarna volgden de resolutie betreffende de loonen der gezellen en de vele volgens de or ganisatie ongemotiveerde loonsverlagingen, waartegen verzet zal komen. Het hoofdbestuur rekent op de medewerking van alle leden. De vergadering betuigde zijn volle instem ming met de resoluties en de plannen, die ge maakt zijn ter versterking van den Bond. Na- /at nog enkele woorden van waardeering waren "gesproken door de heeren A. Hillebregt en A, v. Es tot den scheidenden voorzitter, die naar elders vertrekt, werd de vergadering gesloten, UITSPRAKEN. Diefstal van bloemen. De man, die reeds 21 maal veroordeeld was en terecht heeft gestaan voor diefstal van asters te Aalsmeer, welken diefstal hij ont kende, zeggende dat hij in den tuin was ge gaan om een slaapplaats te zoeken, werd ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf con form den eisch. Aanrijding te Wormerveer. Op 11 Augustus was te Wormerveer een auto in botsing gekomen met een motorfiets, waarvan de bestuurder een pols brak. Tegen den automobilist was wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld f 40 boete geëischt en een maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Een heelen tijd moet Thijs wachten, dan wordt de poort open gemaakt en een soldaat zegt op barschen toon „Loop oogenblikkelijk door, aan de deur wordt niet gekocht!" ..Ik ben geen koopman," antwoordt Thijs. ..Ik wilde alleen den koning spreken over deze kroon." De soldaat kijkt nu wat minder boos. „Als dat het geval is, volg me dan maar" zegt hij. En z~o Ir-m' T^'s d*n toch het paleis b'nnen. De rechtbank veroordeelde tot f 50 boete zonder voorwaardelijke gevangenisstraf. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde Een kapper te Haarlemmermeer was door den kantonrechter veroordeeld tot 2 x f 75 boete of 2 x 25 dagen hechtenis, omdat hij personen voor rheumatiek had behandeld. In hooger beroep vroeg de officier beves tiging van het vonnis. De rechtbank legde 2 boeten van f 50 op subs. 2 x 20 dagen hechtenis. Aanrijding in de Haarlemmermeer. Op 5 Juli kwamen in de Haarlemmermeer twee auto's in botsing, doordat de eene be stuurder de van rechts komende auto geen voorrang had gegeven. De bestuurder van deze laatste auto brak bij de botsing eenige ribben, tengevolge waarvan hij geruimen tijd verpleegd is moeten worden en zelfs in le vensgevaar heeft verkeerd. De andere bestuurder heeft terecht ge staan voor het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld en hoorde f 400 boe te tegen zich eischen met een maand gevan genisstraf voorwaardelijk. De rechtbank veroordeelde conform den elsch. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM N. TELEF. 1 6 7 2 6 C A met garantie, pijn- vanat J oo*- ioos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. ingez. Med.) VRIJDAG 11 OCTOBER HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8— Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. W. Schouten. 11.00—12.— Orgelconcert F. Kloek:. 12.15 Gramofoonplaten12.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonpl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 —3.45 Hobo-recital B. de Vries, a. d. vleugel: A. Tump. 4.— Concert. G. de Knegt-Ter Haar (zang), F. Zepparóni (viool) en Rie Beute (piano). 5.30 Gramofoonpl. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.— Ned. Cnr. Persbureau. 7.15 Repor tage. 7.30 Literair Halfuur. 8.— Berichten. 8.05 Arnhemsche zangvereen. „Bel Canto", de Arn- hemsche orkestver. en solisten olv. P. Versloot 9.25 Declamatie door F. C. van Dorp. 9.55 Ver volg concert. 10 25 Berichten. 10.3011.30 Gra mofoonpl. HILVERSUM, 301 RL 8.00 VARA. 12.00 AVRO 4.00 VARA. 8 00 VPRO. 11..00 VARA. 8.— Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.35 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 11.Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg Orvi tropia. 12.—' Gramofoonpl. 12.30 Kovacs La- jos orkest (gr.pl.» 2.— P. J. Schenke: De tuin in het najaar. 2.20 Omroeporkest olv. N. Ger- harz, mmv. E. Veen (piano). I. d. pauze voor dracht door Greta de Braekelaer. 4 05 De Zon nekloppers olv. C. Steyn. 5.Kinderurn tje 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst 6.10 Gramo foonpl 7.— Lezing over Herdy, door Dr. H. Polak,'gramofoonpl. en declamatie door Hetty Beck. 7.50 Nieuwsber. Herh. SOS-ber. 8.— Nieuwsber. Vrijz. Godsd. Persbureau. 8 05 Dr. Nic. A Bruining: Onze Bijbel. 8 30 Concert mmv. Maja Reiligh (sopraan), Lrni Schroder (alt). F. Zepparóni (viool) en H. Schouwman (piano) 9.00 Mr. Dr. W. Verkade spreekt over Thorbecke. 9.30 Vervolg concert. 10.— H. Rut- ters spreekt over Heinricht Schuetz. 10.45 Nieuwsber. Vrijz. Godsd. Persbureau. 11 Jazz muziek (gr.pl.) 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.Oo Causerie 11.20 Orgelspel F Bayco. 11.50 Voor de scholen 12.10 Het Trocadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Solistenconcert. 2.25 Voor de scholen. 3 20, 3.3d en 3.50 Lezingen. 4.20 BBC-Midland orkest olv. L. Howard, mmv. A. Cave (viool 5.3a BBC-dansorkest olv. H. Hall 6.20 Berichten. 6.50 Zang door H. Heyner (bariton) 7.10. 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest olv. M. Sar gent mmv. Hh. Reise (cello) 9 50 Berichten. 10.40 Cabaret programma. 11.1012.20 Mau rice Winninck en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestcon cert olv. Gaillard. 3.20 Gramofoonpl 8.20 Or- °'cl, viool en zang. 9.05 I. „Le violonneux ope rette van Offenbach. II. „Cronchette" opera van Terrasse, mmv. solisten en orkest olv. Labis. 11.10 Dansmuziek. 11.201 20 Gramo- foonplaten. KALUNDBORG 1261 RI. 11.201 20 Strijkorkest olv. H. Aandersen. 2.50—4.50 C. Rydahl's orkest. 5 05—5.35 Gra mofoonpl. 7.30 Zang en piano 7.45 Radiotoo- neel. 9 45 Mandolineconcert 10.2911.50 Dans muziek. KEULEN. 456 RI. t 5.50 Orkestconcert. 6.30 Kamerconcert. 9.o5 Schrammelensemble. 11.20 Orkestconcert. 1.3o Gramofoonpl. 3.30 Cembalo-concert. 4 20 Drss- densch Philh. orkest olv. Schestak. T.35 Leip zig. symphonie orkest olv. Blumer. 8.15 Uit Munchen: Omroeporkest olv. Kloss. 10.20— 12 20 Omroeporkest en balalaika orkest. ROME, 421 M. 8.— Gevar. concert. 9.20 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 Rl. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest olv. Douliez. 6.20 Trio-Concert 7 35 Gramofoonpl. 8.20 Salonorkest olv. Wal pot en radiotaooneel. 10.3011.20 Dansmu ziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.40 Zang'. 12 50 Omroeporkest olv. Douliez. 1,50 Zang. 2 00 2.29, 5.20 Gramofoonpl. 5.50 Pianorecital. 7.10 Gramofoonpl. 7.35 Zang. 8.29 Voor Oud-strij ders 9.40 en 10.30—11.20 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 Rl. 7.35 Herdenking van Felix Draeske mmv. or kest olv. Th. Blumer.8.15 ,Die deutschen Reichs kleinodiën historisch hoorspel. 9.29 Berich ten. 9 50 Zang en piano. 10.05 Weerbericht. 10.29—11 29 Kamermuziek door het Btuinier Y

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6