DE OVERIGE EERSTE KLASSERS R.K. VOETBAL HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL ROEIEN HANDBAL WIELRIJDEN AUTOMOBILISME ZWEMMEN M A A N D A G 14 OCTOBER 1935 HïARCE M'S dagbead 8 Z. F. C.Excelsior (21) Het begin was voor de bezoekers, doch dit duurde maar kort. waarop Z F C. het spel wist te verplaatsen. Nadat keeper Lindemans een zeker schijnend doelpunt van Strieker had voorkomen, kwam de rust met blanken stand. In de tweede helft zette Z.F.C. er dirjet een flink tempo in. Na 8 minuten benutte De Maar een voorzet van Strieker (1—0). Verwoed kwam Excelsior toen opzetten, doch de ver sterkte Zaansche verdediging wist den druk'te doorstaan. Kort voor het einde had Niehof eindelijk met een kogel succes (1—1). doch van den aftrap nam Z.F.C. den bal mee en na een vergeefsche poging van haar linksbui ten. wist Offringa in de laatste minuten van den strijd toch nog het winnende punt voor de thuisclub te scoren (21). D.H.G—D.W.S. (3—3) Ditmars trapte af. D.W.S. weet hem spoe dig den bal afhandig te maken en levert al direct een groot gevaar op voor het doel van DH.C. Uit.een scrimmage weet Vermeulen een gemakkelijk doelpunt voor D.H.C. te ver krijgen (10). Niet veel later kopt Ditmars den bal in het doel en brengt daarmee den stand op 2—0. Nu gaan de D.W.S.'ers zwoegen. Met een onhoudbaar schot weet Beukers (D. W.S.) den stand op 2—1 te brengen. Even voor de rust ziet Bogaard (D.W.S.) kans om uit een goeden voorzet den bal in het doel te koppen. D.H.C. begint weer met een aanval op te zetten: Van Nellen neemt een door hem ge forceerde corner op een uitstekende manier. D.W.S. laat zich echter evenmin onbetuigd en krijgt ook enkele corners tc nemen. Alles blijft echter zonder resultaat, totdat v. d. Sloot onverwacht den D.W.S.'er Caldenhove passeert en den bal aan Ditmars overgeeft die hem in het net der Amsterdammers doet ver dwijnen (3—2). Korten tijd daarna echter krijgt Luttinghuizen (D.W.S.) den bal toege speeld, hetgeen een doelpunt als gevolg heeft (3—3). D. F. C—Blauw Wit (0—3) De Dortenaren trappen af en ondernemen een snellen aanval, die op niets uitloopt. Reeds na enkele minuten geeft Bergman zijn club met een voor keeper Jas onhoudbaar schot de leiding. Als er een'kwartier gespeeld is. maak! Brandt 'n groote fout, waardoor Van Nol met een zuiver gericht schot den voorsprong tot. 02 vergroot. Was Blauw Wit voor de rust iets sterker, in de tweede helft hadden de Amsterdammers dikwijls een uitgesproken overwicht. Er zijn nog maar een paar minuten verstreken als Bergman de bal vlak voor doel keurig krijgt toegespeeld en den uitloopenden Jas handig passeert (03) A. D. O.—K. F. C. (3—1) Bij beide ploegen waren de voorhoeden niet gelukkig. Ettelijke malen werden kansen ge mist. A.D.O. nam na 12 minuten de leiding toen de K.F.C.-achterhoede miste en W. Tap hard langs Veen schoot (10). ■Na de thee pakten de gasten beter aan. Reeds na zeven minuten maakten zij gelijk: toen' Lobe} bij een goeden aanval van K.F.C niet afhield, zoodat Oosterbaan langs den uit- geloopen Kruys ln het verlaten doel kon schie ten (l1.) Dertien minuten waren er gespeeld, toen A.D.O. een vrijen schop te nemen kreeg. De Korte nam dezen en schoot hard op doel. Via Berg verdween het leder langs Veen (21) V.jf minuten voor het einde maakte J. Veen hands; Berg maakte uit den toegestanen straf schop er 31 van. AjaxHermes-D. V. S. (21) In het eerste gedeelte van den wedstrijd werd een zeer aantrekkelijk spel door beide ploegen ontplooid. Na tien minuten spelen kwam v. d. Tuyn in botsing met v. d. Putte- laar: dit kwam zoo ongelukkig aan, dat de Ajaxied van verder spelen moest afzien. Voor hem kwam Ten Have in de plaats. Na 20 minuten nam Hermes D. V. S. op fraaie wijze de leiding. Een voorzet van N. de Jong werd keurig door v. d. Tuyn ingekopt, onhoudbaar voor Keizer (0—1). Na een ge zamenlijke aanval op het Hermes-doel ont stond er een doelworsteling. waaruit Van Ree- nen den gelijkmaker scoorde (11). In de tweede helft bleek duidelijk, dat er verschil van klasse bestond tusschen de mid denlinie van Ajax en die van Hermes D V. S. Af en toen ging het wat ruw toe, doch de heer Kotte onderdrukte onmiddellijk ruw spel. Ruim tien minuten voor het einde kwam het reeds lang verwachte doelpunt. Fischer pas seerde fraai den halfspeler, gaf een hoogen voorzet en Roeg kopte buiten bereik van Beun in het doel. Een der backs van Hermes wist het leder er nog uit te houden, waarop een doelworsteling ontstond. Tenslotte verdween het leder langs vele foeenen in het doel (21). H.M.S.V.V.A. 0—3 Volendam—S.D.O. 5—1 V.V.IJ.—De Meer 3—2 Onze GezellenV.V.Z. 11 Wilskracht—E.M.M. 5—0 S.J.C.—H.B.C. 2—3 LeonidasD.H.L. 11 SpartaanG.D.A. 11 SantpoortGraaf Willem 31 DEM.T.Y.B.B. 3—3 V.I.C.Volendam II 4—1 D.S.S.Santpoort II 62 Teijlingen—Lisse 2—1 A.D.O.Blauw Zwart 82 G.V.O.—Geel Wit 2—0 Zuid-Nederland door Luxemburg geslagen. Uit Luxemburg: Voor een goed bezet terrein is hier Zondag de voetbalwedstrijd LuxemburgZuid-Nederland gespeeld. Onze landgenooten moesten de overwinning aan hun tegenstanders laten. Met een 32 neder laag moesten zij het veld verlaten, nadat de Luxemburgers bij de rust een 21 voor sprong hadden veroverd. Werkloozen-Competitie. Veertien elftallen. Men schrijft ons: Dank zij het bestuur van den Haarl. Voet balbond kan de werkloozencompetitie weer doorgaan Er nemen 14 elftallen aan deel. Het bestuur heeft gemeend de inschrijving voor deze competitie te sluiten op Donderdag 17 October. Een woord van dank verdienen de besturen van H. F. C. en Haarlem, die elke week een hunner terreinen ter beschikking stellen, om het. spelen aan deze chriy wogoJiik te maken.' De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse. H. D. M.Hilversum 0—2 S. C. H. C.—H. H. IJ. C 0—1 GooiAmsterdam 0—1 M. H. C.—H. O. C. 2—0 Promotieklasse A: VictoriaAlkmaar 3—2 Delftsche studentenH. D. M. 2 2—1 T.O.G.O.Kieviten 6—2 Promotieklasse B.: PinokkioStrawberries 1—0 Amsterdam 2—Bloemendaal 5—5 Hilversum 2—Laren 2—1 Tweede klasse A- H O. C. 2—M. H. C. 2 2—1 H. H. IJ. C. 2—S. O. S. 0—3 Rijswijk—T.O.G.O. 2 1—4) Tweede klasse B Bloemendaal 2Amsterdam 3 0—3 AllianceH. B. S. 0—4 Oh KayGooi 2 4—1 Derde klasse A: Alkmaar 2—H.H.LJ.C. 4. H.H.IJ.C. niet op- e kom en. II B. S. 2—Leiden 2 4—3 Strawberries 2H. D. M. 3 0—4 Derde klasse D: Alliance 2—A. M. V. J. 1—3 FamesAmsterdam 4 3—0 T. H. C. '25—M. H. C. 4 7—1 Vierde klasse E: ZandvoortM. H. C. 5 2—n Alkmaar 3Bloemendaal 3 3—7 Bloemendaal 4H. B. S. 3 2—3 De Competitiestanden. EERSTE KLASSE WEST gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Amsterdam 2 2 0 0 4 8—1 Hilversum 3 1 2 0 4 4—2' H. D. M. 3 2 0 1 4 5— M H. C. 2 1 1 0 3 3—1 Gooi 3 1 0 2 2 1—2 H. O. C. 3 1 0 2 2 1—3 H. H. IJ f 3 1 0 2 2 4—5 S. C. H. C. 3 0 1 2 1 2—9 PROMOTIEA FDEELING B: Pinokkio 3 2 0 1 4 7—10 Laren 3 1 1 1 3 12—6 Amsterdam 2 2 1 1 0 3 8—6 Bloemendaal 3 1 1 1 3 11—9 Eïilversum 2 3 1 1 1 3 4—8 Be Fair 2 0 1 1 1 24 Strawberries 2 0 1 1 1 1—2 EERSTE KLASSE. M. H. C.—H. O. C. (2—0) Het is een fraaie, spannende, faire hockey wedstrijd geworden, dien M. H. C. en H. O. C. met 20 wist te winnen Aan beide zijden werd een snel open spel ge speeld. Het korte spel vlak voor doel had bij de Musschen iets meer snelheid en daardoor meer een verrassend element, zoodat het Haagsche doel meer in moeilijke omstandigheden is ge weest. Desondanks bleef een Haarlemsch doel punt voorloopig uit, daar backs en keeper op het kritieke moment steeds reddend wisten op te treden. Voor het Haarlemsche doel kwam het veel minder tot dergelijke kritieke situaties, daal de zuiver spelende backs reeds voor dien tijd den aanval der Hagenaars wisten te onder scheppen. De tweede helft was M. H. C. meer in den aanval. Een vrij schot even buiten den cirkel werd door Mulder hoog via de doellat over het hoofd van den keeper in het Haagsche doel gezet (10). Een kleine wijziging in het Haagsche elftal (Tresling Sr. ging midhalf spelen) bracht geen merkbare verbetering in den Haagschen aan val. Uit een der vele Musschen-aan vallen wist Scheffer nog bijzonder fraai te scoren (20). zoodat M. H. C. met 20 won. PROMOTIE AFDEELING B. Amsterdam 2Bloemendaa! (55) Zooals de uitslag al doet vermoeden, is het een zeer wisselvallige en daardoor tevens spannende wedstrijd geworden, waarbij de aanvallers sterker waren dan de verdedi gingen. Amsterdam 2 nam de leiding, maar Ver- sluys bracht de partijen al gauw weer op ge lijken voet, waarna nog vóór de rust A. de Roos aan Bloemendaal de leiding gaf. Rust 1—2. In de tweede helft slaagden de Amsterdam mers er in. op hun beurt den achterstand in te loopen (22). Dan geeft Gunning met een doelpunt uit een strafcorner aan Bloemen daal weer de leiding, maar opnieuw haalt Am sterdam 2 op (33'. Als nog 5 minuten te spelen zijn, krijgt Bloemendaal ineens een bevlieging: v. d. Stadt en Kramer brengen Bloemendaal met een 53 voorsprong in een schijnbaar veilige haven. In de enkele nog resteerende minuten maakt Amsterdam echter nog twee goals. Einde 55. TWEEDE KLASSE B. Bloemendaal 2Amsterdam 3 (03) De beide keepers hebben dezen wedstrijd beslist: de Bloemendaalsche doelman ten na- deele van Bloemendaal toen deze in 't eerste kwartier drie niet onhoudbare ballen doorliet: de Amsterdamsche keeper ten voordeele van Amsterdam, toen deze vooral in de tweede helft tegen het ver in de meerderheid zijnde Bloemendaal stand hield en op eminente wijze tallooze schoten wist te houden. Amsterdam was in de eerste helft iets ster ker en drukte dat in niet minder dan drie goals uit. In de tweede helft was Bloemendaal echter voortdurend op de Amsterdamsche helft maar de keeper was daar danig op dreef, zoo dat het einde aan Bloemendaal 2 een niet verdiende nederlaag bracht. AllianceH. B. S. (04) H B. S. was bijna voortdurende in de meer derheid en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. Reeds voor de rust had Bolland drie maal het doel van de thuisclub weten te vinden. In de tweede helft ondernam Alliance wat meer aanvallen, maar gevaar brachten deze niet voor de H. B, S.-mannen. Bolland deed het weer beter; hij bezorgde zijn club een verdiende 40 overwinning. DERDE KLASSE A. H. B. S. 2Leiden 2 (43) In een gelijk opgaanden wedstrijd is H. B. S. 2 als overwinnaar uit het strijdperk ge treden. Door Andrea nam H. B. S. 2 de leiding, waarop Leiden 2 gelijk wist te maken (1—1). Na een doelpunt van Blad voor H. B. S. kon de rust met 2—1 ingaan. In de tweede helft meende H. B. S. zich vei lig te stellen door den voorsprong te vergroo- ten tot 31, maar toen benutte Leiden 2 de kans. Al heel gauw was de achterstand ver kleind en kon zelfs ingehaald worden (3—3). Een laatste krachtsinspanning bracht H. B. S. 2 nog het begeerde doelpunt en daar mede de bijna nog ontsnapte overwinning (4—3). DERDE KLASSE D Alliance 2—A. M. V. J. (1—3) Door een fout van de backs wist Alliance in het begin reeds de leiding te verkrijgen. Het was vijf minuten later echter al weer 11 en direct daarop nam A. M. V. J. de leiding over. Rust 1—2. Ook in de tweede helft waren de partijen aan elkaar gewaagd, waarbij de aanvallen van A. M. V. J. iets gevaarlijker waren. Uit een dezer aanvallen kwam dan ook nog een derde doelpunt voor A. M. V. J. Met 1—3 kwam het einde. Overzicht. De plaatselijke wedstrijd BD.H.C.Rood Wit is gisteren met een kleine overwinning voor eerstgenoemde geëindigd, een overwin ning waar zij wel blij mee mag zijn. want eerst een minuut voor het einde moest Rood Wit zich gewonnen geven. Dit is de tweede wedstrijd, dien Rood Wit met 21 verloor, tevens de tweede winstpartij van Bloemen daal. H.D.M. speelde het klaar om tegen Amsterdam een punt te veroveren (11) en opvallend is de 20 nederlaag van H.OC. tegen H.H IJ.C. De ploeg van H.O C. blijkt dus inderdaad niet alleen verjongd, maar cok verzwakt te zijn. Voor de overgangsklasse heeft Kieviten in een van haar kant prachtig gespeelden wed strijd de Bloemendaal-reserves met 90 ver pletterd. Vooral de gezusters Broese van Groenau waren bijzonder op dreef: trouwens de geheele Kievitenploeg speelde uitstekend. Hilversum overtrof de verwachtingen door met 41 van B.H.V. te winnen; Leiden ver loor van Amsterdam II met 3—1. In klasse 2 A behaalde Victoria haar twee de overwinning, tegen H.H.IJ C. II (2Oh Te Werve verspeelde tegen B.D.H.C. III een punt door met 11 gelijk te spelen, een verdee ling waarmee Te Werve nog tevreden mag zijn. Strawberries verloor opnieuw, nu met 1O van Oh kay. In de 3e klasse B bracht H.B.S. het er goed af door met 41 van T.H.C. te winnen. Rood Wit III had zich hersteld en klopte de Leiden-reserves met 2-1. B.D.H.C. IV kon nog geen eerste punt binnenhalen; zij verloor met 31 tegen Amsterdam III. In 3D weer een overwinning voor H.B S. II. nu op A.M.V.J '10) en een tweede 20 nederlaag van B D.H.C. V. ditmaal tegen Amsterdam IV. T.H.C II—Famos 0—6. In 4 C begon Zandvoort de competitie met een kleine nederlaag tegen Amsterdam V (1—0). Rood Wit. IV versloeg nu de Kraaien, en alweer met 21. Strawberries IIB.D.H.C. VI werd door de thuisclub met 31 gewonnen. De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse. H. O. C.—H. H. IJ. C. 0—2 B. D. H. C.Rood Wit 21 H. D. M.Amsterdam 11 Overgangsklasse. HilversumB. H. V. 4—1 KievitenB.D.H.C. 2 9—0 LeidenAmsterdam 2 23 Tweede klasse A. H. H. IJ. C. 2,Victoria 02 B. D. H. C. 3—Te Werve l—l Oh KayStrawberries i_o Derde klasse B. Leiden 2—Rocd Wit 3 1—2 B. D. H.' C. 4Amcterdam 3 13 K. B. S.—T. H. C. 4—1 Derde klasse D. M. V. J.—H. B. S. 2 0—1 Amsterdam 4—B. D. H. C. 5 20 T. H. C. 2—FAMOS 0—6 Vierde klasse C. Amsterdam 5—Zandvoort 10 Strawberries 2—B. D. H. C. 0 3—1 Rood Wit 4de Kraaien 21 Oostelijke afdeeling. Eerste klasse UnionDeventer 23 Nijmegen-P. W. 00 ZutphenArnhem 30 Zuidelijke afdeeling. Eerste klasse. H. T. C. C.—M. O. P. 5—0 BredaForward 60 Tilburg—E. M. H. C 1—1 Noordelijke afdeeling. Overgangsklasse. G. H. C.—D. B. S. 3—0 G. H. B. S.—L. H. C. 1—1 H. V. A.—H. C. W 2—3 B. D. H. C.—Rood Wit (2—1) Deze plaatselijke ontmoeting is na span- nenden strijd geëindigd in een kleine over winning voor B. D. H C. De gasten, die volledig waren, kwamen met: A. Voorwalt-Cassa, M. Schmeink, T. Goeting, D. Lambrechtsen. J. Vreede, M. Breitenstein, T. Leeuwenberg, W. de Voogt, A. v. Beeck Vollenhoven, M. v. Beeck Vollenhoven, J. Goeting. Bloemendaal had dezelfde opstelling als een week geleden, dus met invalster F. Kerk hoven op de linksbackplaats. Direct ontspon zich een snelle strijd, die zich veelal op het middenveld afspeelde. De uitvallen van Rood Wit waren niet onge vaarlijk: haar goed spelende middenlinie drong steeds verder op naar het Bloemen daalsche doel. om bij dreigend gevaar ook de verdediging niet te verwaarloozen. De thuis club was aanvankelijk niet zoo op dreef en er was dan ook reeds een groot deel van de eerste speelhelft verstreken, voordat een voor zet van mevr. Venema benut kon worden. Mej. Van Bueren legde den bal keurig klaar en mej. v. d. Brandeler plaatste hem in het doel (10). Na rust weer een spel op het middenveld met eenige aanvallen der Heemsteedsche dames. Bij een daarvan werd de bal keurig doorgegeven, de B D. H. C.-achterhoede liet zich uit haar opstelling spelen en mej. A. van Beeck Vollenhoven, kon met een hard schot van dichtbij gelijk maken (11). Mej. J. Goeting, die linksbinnen was gaan spelen, trachtte nog eenige malen door te breken, hetgeen haar niet gelukte. Iedereen dracht dan ook aan een gelijk spel, totdat nauwelijks een minuut voor het einde een heftige scrimmage voor het doel van Rood Wit ontstond. Eerst stopte de keepster en daarna de linksback den bal; de keepster de toen echter bij mej Streba. die zich niet bedacht en met een flink sc^ot aan B. D. H. C. de overwinning gaf (21). Direct na de bully floten de heeren H. Stalling en A. van Baasbank het einde A. M. V. J.—H. B. S. 2 (0—1) Voor de rust was het een gelijkopgaande strijd met veel enthousiasme aan beide kan- I ten. Doelpunten werden echter nipt gemaakt, wodat rust inging met 00. Na de rust was aanvankelijk A.M.V.J. sterk in den aanval, maar de achterhoede van H.B.S. wist doelpun ten te voorkomen. Later kwamen de gasten er weer beter in; ongeveer een kwartier na rust scoorde mej. Heek het eenige doelpunt (01). De thuisclub deed tot het laatste toe alle moeite om den achterstand in te halen. Dit mocht echter niet gelukken. NED. KORFBALBOND. Overzicht. De dag van gisteren gaf voor de Haarlem sche twaalftallen normale uitslagen. Oosterkwartier 1, dat naar Amsterdam trok en Westerkwartier 2 ontmoette, deed goed werk en kwam met een 52 overwinning terug. Haarlem 1 deed, wat we van haar ver wachtten en nam de beide puntjes van de jongste N. K. B.'er Watervliet meer naar Haarlem. S.V.' 1 en Haarlem 2, respectievelijk spelen de tegen Volharding en The Harlem Boys ver loren; de eerste met 20 en de tweede met 4—1. ADSPIRANTEN -AFDEELING. De Adspiranten-commissie heeft voor het seizoen 19351936 een afdeeling ingesteld bestaande uit de volgende twaalftallen. Animo. Aurora, Flora. Ons Genoegen. Oos terkwartier A en B. Meerlebosch en Sport Vereent. De competitie begint 19 October. De Uitslagen. Eerste klasse West. Noord-Holland WesterkwartierSwift 65 D. T. V.Koog Zaandijk 35 SportiefOlympia 12—1 Tweede klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: D. D. V.—Vesta 5—5 ExcelsiorK. V. D. 64 Z. K. V.—Kattenburg 2 11—3 Afdeeling B: Volharding—Luto 23 Samos—Hercules 23 Rohda 2Oosterpark 13 Derde klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: KwiekD. E. D. 2 scheidsrechter niet opge komen. Swift 2—D. T. V. 3 5—1 Haarlem 2The Haarlem Boys 14 Afdeeling B: D. D. V. 2—Ready Tekca 4—3 Sport VereentVolharding' 2 02 Blauw Wit 4Sportief 2 44 WatervlietHaarlem 14 De wedstrijden van den Westelijken Roeibond. In Delft, waar de jubileerende Roeivereeni- ging „De Delftsche Sport" als ontvangende vereeniging optrad, zijn Zondag de jaarlij k- sche wedstrijden van den Westelijken Roei bond gehouden. In het eerste nummer van de voorwed strijden overnaadsche skiff heeren kwamen tegen elkaar uit Laak (boei 1) en Delftsche Sport (boei 2). De skiffeur van De Laak had spoedig een voorsprong en won met enkele lengtes. Evenzoo verliep de strijd tusschen de roeiers van de tweede heat: Leythe (boei 1) en Schie 2 (boei 2). In het hoofdnummer, overnaadsche vier beginnelingen kwamen daarop aan den start de ploeg van De Delftsche Sport (boei 1) en die van het Spaarne (boei 2). Na eenigen strijd op de 400 Meter liep de Spaarneploeg uit. De vier van Delftsche Sport wist tegen het einde iets in te loopen, zoodat Het Spaarne tenslotte won met een voorsprong van ongeveer 3 4 lengte. Vervolgens ging de strijd tusschen de acht- riem.sgieken van Maas (boei 1) en Laak (boei 2) (invitatiewedstrijd). Ofschoon De Laak zich aanvankelijk eenigen voorsprong veroverde, kwam Maas op het rechte stuk van de baan, die 1000 Meter lang was op zetten. In een snelle eindspurt liep de ploeg in en schoot met ongeveer 3 4 lengte voor sprong op De Laak door de finish. De tweede heat in dit nummer werd geroeid door een Njord-Leythe combinatie aan boei 1. en de ploeg van Laga (boei 2>. Tegen de in een laag tempo roeiende Njord-Leythe ploeg kon de heterogene Laga-acht het niet bolwerken. De eerstgenoemde ploeg won dan ook. Daarna volgden eenige heats stijlroeien voor dames in overnaadsche skiffs. Eerst kwamen tegen elkaar uit Leythe en Schie. De jury kende het hoogste aantal punten toe aan de roeister van De Schie. Van de drie tegenstandsters in de volgende heat won Het Spaarne vóór Delftsche Sport en Laak. De eerste heat in het nummer over naadsche vier dames werd gewonnen door de fraai roeiende damesploeg van De Delftsche Sport voor die van De Leythe. De tweede heat ging tusschen Spaarne en Laak. Het Spaarne won dezen wedstrijd. De derde heat in het nummer overnaadsche skiff volgde. Hierin kwamen tegen elkaar Spaarne 'boei 1) en Schie 1 (boei 2). De Spaarne-skiffeur liep regelmatig uit en won met een paar lengtes In de vierde heat ver schenen aan den start de winnaar van de eerste heat Laak (boei 1) en die van de tweede heat. Leythe (boei 2.) De skiffeur van Die Leythe. die een veel langeren doorhaal had dan die van De Laak. roeide rustiger dan de laatste en won met eenige lengtes. Vervolgens zou worden geroeid de tweede heat in het nummer overnaadsche vier hee ren. Door een misverstand betreffende het al of niet gerechtigd zijn tot uitkomen van cle Spaarneploeg kon deze geen verdere heats roeien. De kwestie werd zoo geregeld dat de vier van De Delftsche Sport in de plaats van die van Het Spaarne uitkwam tegen De Laak. De eenigszins matte ploeg kon zich tegen de fel lere Laak-vier niet handhaven en deze ging dan ook als eerste door de finish. De ploeg van Die Leythe (boei 1) leed in de derde heat een nederlaag tegen die van De Schie (boei 2). die vanaf het begin van den strijd de leiding had en die met ongeveer een lengte won. Hierna werden de finales verroeid. Allereerst roeiden de seniores heeren-vieren van Die Leythe (boei 1) en Het Spaarne (boei 2). Die Leythe had direct de leiding en ging met flinken voorsprong door de finish. Tijd 4 min. 2 sec Bij den eindstrijd overnaacsche skiff dames was het Het Spaarne-, dat won. De roeister van die vereeniging, mej. N. Spandaw, kreeg meer punten dan die van De Schie. Het was voor de jury moeilijk een uitspraak te doen in het nummer overnaadsche vier dames. Tenslotte won de ploeg van De Delft sche Sport vóór Het Spaarne. De seniores-damesvier van Het Spaarne. be staande uit de dames L. de Breuk (boeg), H. Wildschut. A. v. d. Weg. R. Gratama (slag) en S. Spier (stuurvrouw) won echter van De Laak-ploeg. Vervolgens werd de finale ovemaadsclhe skiff heeren verroeid t'Vschen Die Leythe (boei 2) en Het Spaarne (boei 1) De Spaarne- roeier bleek niet opgewassen te zijn tegen clen zekeren, langen haal van zijn tegenstander. Deze liep gedurende den wedstrijd tot op eenige lengtes uit en ook een eindspurt wan den Spaarne-man baatte niet Winnaar was dus Die Leythe (G. Velds) Tijd 3 min. 42 2 5 seconde. De finale van het hoofdnummer bracht De Laak (boei 1) tegenover De Schie* (boei 2). Hoewel De Schie fel, doch af en toe slordig en ongelijk roeien vertoonde, kon zij toch niet tegen de forsche Laakpioeg op. De Laak won met 112 lengte voorsprong in den tijd van 4 min. 10.6 sec. en won daardoor den Westelijken Roeibondbeker en den beker, door dr. Kreiken oua-Spaarnevoorzitter uitgeloofd. Den wedstrijd tusschen de achten van De Maas (boei 1) en de Njord-Leythe combinatie (boei 2) won De Maas met een feilen einds purt met ongeveer 3 4 bootlengte voorsprong in den tijd van 3 min. 34 sec. De prijsuitreiking geschiedde aan het di ner, dat in de sociëteit Eensgezindheid werd gehouden. DAMES. ConcordiaAalsmeer (22) Na 10 minuten krijgt Aalsmeer een straf- worp toegekend en weet dien goed te benut ten (01). Vlak voor rust scoort Concordia na een scrimmage door mej. Scharpff (11). Na rust scoort Aalsmeer spoedig nogmaals doch Concordia weet door mej. Duijff den ge lijkmaker te scoren (22). CarnaRapiditas (03) Het was een mocie open wedstrijd. Rust kwam zonder dat een der partijen had te scoren (0—0). Na rust is Rapiditas in de meerderheid; haar midvoor mej. Poorter weet drie maal te scoren. Einde komt dus met 30 voor Rapiditas. Hebe 2Rapiditas 2 (00) De Rapiditas-reserves hebben geen enkele maal het doel van de tegenpartij kunnen vin den. Het gelijke spel is dan ook te danken aan het feit, dat de achterhoede een goeden wedstrijd speelde. Einde (0—0). HEEREN: ConcordiaAalsmeer (02) Voor de rust zijn de partijen beurtelings in den aanval, met de gasten iets in de meer derheid. Na 15 minuten scoort Jongkind voor Aalsmeer (01). Na de rust- tiet zelfde apelb.eeld. Aalsmeer weet nogmaals te doelpunten. Eindstand 0—2. AchillesRapiditas (26) Dadelijk na het begin weten de Haarlem mers na een snellen aanval te scoren (01). Regelmatig wordt deze voorsprong door mooi veldspel vergroot. Rust komt met 04. Na rust vlot het minder bij Rapiditas. De voorhoede weet slechts tweemaal te scoren. Ook Achilles weet twee tegenpunten te scoren zoodat het einde komt met 26. Wedstrijden te Antwerpen. Uit Antwerpen: De resultaten van de Zaterdagavond in het Sportpaleis gehouden wielerwedstrijden, luidden: Sprint: 1. van Egmond, 5 punten: 2. Steffes 3: Masy 7 pnt.; 4. van der Linden; 5. Jezo; 6. Arlet. Internationale koers achter tandems over tweemaal 30 minuten. Eindresultaat: 1. Pijnenburg afgelegd 53.265 K.M. 2. Loncke 53.025 K.M. 3. Archambeaud 53.010 K.M. 4. Schön 52,890 K.M. 250 Meter vliegende start: 1 en 2° Van Eg- mond en Jezo. beiden 15 sec. 3. Steffes 15 1/5 sec.: 4. en 5. v. d. Linden en Arlet 15 2/5 sec. 6. Mazy met 16 sec.. De bergwedstrijd bij Montlhery. Herkuleyns eerste in de 750 ccm-klasse. Uit Parijs: Zondag organiseerden de A.M.C.F.. de A.C.I.F. en het dagblad „Le Journal" een internationalen bergwedstrijd. den z g. Lapize- rit, in het autodrome van Montlhéry. In de 750 ccm-klassp werd onze landgenoot Herkuleyns met zijn M.B. eerste, terwijl hij in de 1100 ccm-klasse als tweede eindigde. Twee Nederlandsche records verbeterd. Zondagmiddag werden te Rotterdam natio nale wedstrijden van de Rotterdamsche Dames Zwemclub gehouden. Willy den Ouden heeft getracht het wereldrecord op de 440 yards vrije slag. dat op naam staat van de Ameri ka ansche zwemster Leonore Kight met een tijd van 5 min. 30 sec., te verbeteren. Willy den Ouden is hierin echter niet geslaagd: haar tijd bedroeg 5 min. 31.2 sec. Twee Nederlandsche records werden ver beterd. J. C. Scheffer van ..De Jonge Kampioen'' verbeterde het Nederlandsch record op de 100 M. rugslag, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 min 11.4 sec. Het oude re cord stond op naam van P. van der Hoek van ZIAN (Den Haag) met een tijd van 1 min. 12,2 sec. Voorts heeft de estafetteploeg van de Heem steedsche Poloclub, bestaande uit Braam, Kemper, Mooi en Sipkema, het Nederlandsch record 4 x 200 M. vrije slag verbeterd door een tijd te noteeren van 10 min. 3,4 sec. Het oude Nederlandsche record stond eveneens op naam van de H.P.C. met een tijd van 10 min. 7 sec., gevestigd door dezelfde zwemmers op 15 Sep tember van dit iaar te Hna-Wv

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12