DE BILT EENDELIJK THUIS. ECHTE WALES-ANTHRACIET M AA ND AG 14 OCTOBER 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Etalage-wedstrijd Gen. Cronjéstraat-vereeniging. Uitslag en prijsuitreiking. In Café-Restaurant „Het Bolwerk" heeft de uitreiking plaats gehad van prijzen gewonnen in den etalagewedstrijd der Generaal Cronjé- straat Vereeniging. De voorzitter, de heer H. Drupsteen, opende den avond met een woord van hartelijk welkom aan de niet al te talrjke aanwezigen. De opkomst had te lijden onder het verbazend slechte weer. In zijn openings woord hield de voorzitter een korte beschou wing over het houden van étalagewedstrijden Men moet zijn kijkers lokken, want kijkers worden vaak koopers. De étalages waren gekeurd door een jury bestaande uit drie bestuursleden van de Heem- steedsche Winkeliersvereeniging. De voorzitter van de jury deelde mede naar welke maatstaf de beoordeeling had plaats gevonden. Er is geoordeeld naar beste weten, maar dat zegt nog niet dat iedereen het met het resultaat eens zal zijn, dat is nu eenmaal bij étalage wedstrijden bijna niet mogelijk. De medailles en- eervolle vermeldingen wer den als volgt toegewezen: lste prijs: verg. zilv. med. H. M. Bakker, Gen. Cronjéstraat 135: 2e prijs: zilv. med. Kroeze de Vries, Cronjéstr. 52; 3e prijs: zilv. medaille Bosma. Cronjéstr. 146: 4e prijs: zilv. med. Fa. Urbach. Cronjéstr. 28: 5e prijs: zilv. med. M. M. v. Ake, Cronjéstraat 46; 6e prijs: Bronz. med. Alb. Kuiken. Cronjéstraat 6264. Eervolle vermeldingen: Fa. Hoogerheide, Cronjéstr. 5ü; Fa. Copeni Cronjéstr. 110: Fa. Piack, Cronjéstr. 114, Fa. N.V. Lij sta. Cronjé straat 14i>; Fa. Nauwland, Cronjéstr. 137: Fa. J. H. Kastjens. Cronjéstr. 32; Fa. R. E. W. O.. Cronjéstr. 8: Fa. De Tijdgeest, Cronjéstr. 158; Fa. Trommelen, Cronjéstr. 58;- Fa. Schehdeler, Cronjéstr. 3 b: Fa. Matto. Cronjéstr. 23. De prijzen werden aan de winnaars, voor zooter aanwezig, door den heer Drupsteen overhandigd. Na afloop bracht de voorzitter hartelijk dank aan de'heeren van de Heem- steedsche Winkeliersvereeniging voor de moei te die zij zich in weer en wind hebben gege ven om de ongeveer negentig étalages te be- oordeelen Hij sprak den wensch uit, dat de prettige en zeer vriendschappelijke verhou ding, die er bestaat tusschen beide vereeni- gingen, nog tot in lengte van dagen zou voort duren, tot nut en genoegen van beide orga nisaties. Na afloop van de prijsuitreiking oleef men nog een uurtje gezellig bijeen. VREDESSAMENKOMST 20 OCTOBER Het bestuur van, het plaatselijk comité deelt mede, dat de teksten dér liturgie met pro gramma a 6 cent te verkrijgen zijn bij de boek handelaren J. M. Stap. Groote Houtstraat 63, „Veko", Vernhouts Boekhandel, Zijlstraat 98, W. F. van Halst. Plein 32. en mejuffrouw C. A. Zomer. Cronjéstraat 99 Haarlem Noord. Eventueele giften kunnen gezonden worden aan het gironummer van den heer Ds. H. J. Kastein 112652 onder motto „Vi'ede". DWARS DOOR OOSTENRIJK Woensdagavond 16 October zal het winter seizoen van de afd. Haarlem van de Ned Reis- vereeniging worden geopend met een voor dracht te houden door den heer ,J. Panman in het Gem. Concertgebouw. De heer Fanmail, algemeen voorzitter der vereeniging zal zijn voordracht met als on derwierp: „Dwars door 0>*tenri,ik" zooals ge woonlijk toelichten met een bijzonder mooie collectie lantaarnplaten. LEZING DS. A. M. BERKÏIOFF. Op Donderdag 17 October zal Ds. A. M Berkhoff uit Bilthoven, voorheen predikant der Chr Gereformeerde Kerk, een lezing hou den in de kerk der Broedergemeente aan de Parklaan hiertoe uitgenoodigd door 't Comité voor Opwekkingssamenkomsten. Ds Berkhoff zal spreken over „het bewindsel des aangezicht? wêggenomen van alle volken." AGENDA Heden: MAANDAG 14 OCTOBER Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel: „Gouden Regen". 8.15 uur. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken van Herman Heuff. 104 uur. (laatste dag). Cinema Palace: Feestprogramma met ,.Ar- tistcn". de 100ste Harry Pielfilm. Op het too- neel: Russakoff-ballet. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Feestprogramma met ,.De Kribbebijter Op het tooneel: The Ri- macs, het wereldbekende origir.eele Carioca- Rumba Orchestre. 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Feestprogramma „Het schandaal van den dag". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Legong, de dans der maagden". Feestprogramma. 2.30, 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 15 OCTOEER Stadsschouwburg, WilsonspleinDe Hage- spelers met „Verdriet gaat voorbij" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des' avonds. FEUILLETON Roman, door JOE LEDERER. Vertaling van ELSA KAISER. 8) De dame stond zwijgend naast den wagen Bij het flakkerende licht van de lantaarn was haar schaduw smal en Pasquai kon de oogen niet van haar afhouden. Welk een ge laat! „Bellissima", dacht Pasquala. „Ach, jij al lermooiste". De twee heeren vroegen naar kamers, maar Pasquala antwoordde de Signora. Hij boog en zeide dat hij alles in orde zou maken. Toen Ha ra ld in de coupé was teruggekomen om toestemming te vragen zijn whiskey-ken- nis voor te stellen, had Jeannine weifelend toegegeven. .Hij gaat ook naar Massa rossa". had Ha- rald haar gezegd, alsof dit reisdoel een aan bevelingsbrief was voor ieder mensch. Toen 'had hij zijn beschermelinge ge bracht. Beiaard-concert van de Groote Kerk op 27 dezer. Aangeboden door den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring. Het bestuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring dat dezer dagen het duizendste lid inboekte, heeft daarom besloten de ge meente Haarlem een concert aan te bieden, namelijk een beiaard-concert, op onze oude St.-Bavo, op een tijd. dat de omtrek niet door tramgebel of autogetoeter wordt vervuld. Het gemeentebestuur verleende gaarne medewerking. De bekende Belgische beiaardier, de heer Stcf Nees uit Mechelen nam de uitnoodiging voor de N. H. K. aan. Het concert zal plaats hebben op Zondag 27 October van 12 tot 1 uur: het programma zal nog nader worden bekend gemaakt. Het be stuur van de N. H. K. hoopt dat dit door an deren zal worden gevolgd. DE BOER—VAN RT.TK ENSEMBLE ,,'n Gewaagd experiment" Het De Boer-Van Rijk Ensemble komt Vrij dagavond 18 October a.s. in den Schouwburg aan den Jansweg met een geestig Engelsch blij'spel, waarin theorie en practijk van de liefde met elkaar in botsing komen. Het gegeven van dit tooneelstuk in 3 bedrij ven door Mac Davis, dat onder regie van Jaap van der Poll voor het eerst hier te lande ten tooneele wordt eebracht, is ontleend aan een zonderling denkbeeld van een getrouwde vrouw die zich inbeeldt dat „haar dagen geteld zijn" en het haar plicht acht al vast zelf een op volgster voor haar man uit te zoeken. De meest komische verwikkelingen komen uit dit pogen voort, en in het bijzonder als de natuur sterker blijkt te zijn dan de leer en de jalonzip haar parten gaat spelen. Het stuk is in een luchtig amusante dialoog gehouden en mevr. Esther de Boer-van Rijk speelt de humoristische rol van Miss Jenkins, die met haar zoogenaamde tact en huln de toch al zeer groote verwarringen en verwikke lingen steeds maar gronter maakt. Als Miss Jenkins beeldt mevr, de Boer-van Rijk een zéér geëmancipeerde dame uit, dieals lift boy haar loopbaan is begonnen! JAARVERGADERING DER VER. VAN AFGESTUDEERDEN DER M.T.S. In café-restaurant Brinkmann hield de Vereeniging van afgestudeerden der Middel baar Technische School te Haarlem Zaterdag middag haar twaalfde iaarvereadering. De voorzitter opende de vergadering met enkele woorden, waarin hij de situatie der ver eeniging weergaf. Hij betreurde het dat niet meer afgestudeerden zich als lid van de ver eeniging opgeven. De cóncept-begrooting 1935—1936 werd na bespreking van eenige punten met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de hierop volgende verkiezing van twee bestuursleden werd de periodiek aftredende heer Bruyn herkozen, terwijl de heer R. Brus- se in de plaats van den aftredenden heer Kleinlein werd gekozen. Een nieuwe kascommissie werd gekozen. Na mededeelingen aangaande den Bond van de Vereenigingen van Afgestudeerden der Mid delbaar Technische Scholen in Nederland en andere zaken volgde sluiting na rondvraag. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Voor de afd. Haarlem en omstr. der Ned. Natuurh. Vereeniging. sprak de heer Jan P. Strijbos over. .zijn .zwerftochten over IJsland. Voor deze lezing bestond groote belangstel ling. IJsland, de „vroolijke keuken van het slechte weer" is slechts weinig bekend. De IJslander is in hoofdzaak boer, en afhanke lijk van de hooi-oogst. Behalve boer is de IJslander visscher. Veel vogels worden gevangen en daarna doodgeslagen, vooral papegaaiduikers. Dit vangen geschiedt met een aan een langen stok bevestigd driehoeksnet. De vogels worden in de vlucht gevangen; de vangst gelukt het best bij krachtïgen wind. als de vlucht niet zoo snel is. Vogelbescherming kent men op IJsland niet: de bevolking is te arm en heeft de vo gels te veel noodig. De karkassen worden, evenals de overblijfselen van de visch, als brandstof gestookt. Hoewel misschien slechts 6 personen zich met deze vogelvangst bezig houden, wordt de opbrengst gelijk verdeeld: zij die het werk de den, ontvangen geen grooter aandeel. Stands verschil bestaat op IJsland niet. De menschen zijn zeer gastvrij: hoewel de heer Strijbos zijn eigen tent meegenomen had, is hij er nooit toe kunnen komen, deze te gebruiken daar dit als een beleediging beschouwd zou zijn. Een avontuurlijk uitstapje werd gemaakt naar het Noordelijk eilandje Grimsey, het welk de Zuidelijkste broedplaats van de Klei ne alk en de Noordelijkste van de Jan van Gent vormt. Hier broedde ook de Noordsche stern, gelijkend op ons vischdiefje, doch met rooden snavel. Over het huiselijk leven vertelde spreker vele bijzonderheden. Eigenaardig is het vasthouden aan traditie naast het gemakkelijk aanvaarden van mo derne begrippen. Behalve de oude volksdansen worde- ook de nieuwste dansen gedanst. De vrouwen hebben geverfde lippen en dragen de nieuwste modesnufjes. Nadrukkelijk wees spreker er op, dat het be schavingspeil van den IJslander zeer hoog is.. Het onderwijs is er uitstekend en er is een groote lust tot leeren en zich ontwikkelen. Jeannine had bij den eersten blik Corodi herkend, hoewel zij tot nu toe slechts foto's van hem had gezien. Waarschijnlijk was hu de meest gefotografeerde tooneelspeler van Duitschland. Men kon geen krant doorbla deren zonder Corodo's beroemde lachje te ontmoeten. Hij was een klein onopgemerkt acteurtje geweest, toen men op een goeden dag dit lachje ontdekte. Het had hem bekend, en tot de lieveling van het publiek gemaakt. Hij vertoonde zijn stralende, witte sterke tanden en knipoogde daarbij brutaal uit zijn oog hoeken. Dat was alles. Maar het was eenig in zijn soort en onnavolgbaar, hoewel dra eenige jonge tooneelspelers probeerden op de zelfde manier uit hun ooghoeken te knippe ren en hun gebit te vertoonen Maar het was niet hetzelfde, iets ontbrak eraan, hoezeer zij ook hun best deden, hun lachje bleef een glanslooze grimas. Corcdi haalde zijn roem en zijn gage vol vroolijke vanzelfsprekendheid binnen Hij was van boeren afkomst en had de rust er. de eenvoud van zijn voorouders in het bloed, ook had hij de jaren van hongelijden moedig verdragen en werd niet verward toen het succes kwam. Maar hij vertelde graag van de eenvoudige kringen waaruit hij voorgekomen was en was trots op het sprookje van zijn leven. Het publiek was trots met hem. „Hij heeft zijn weg gebaand", dacht het, en aan ieder a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16.00 (Adv. lngez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 772.1 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 742.5 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Matigen tot zwakken wind uit. Westelijke richtingen. Zwaar of half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in tempe ratuur. Uit het Buitenland Vrij gunstige vooruitzichten voor liet weer. De hooge druk die een groat gedeelte van de Zuidelijke helft van het waarnemingsgebied beslaat houdt stand. In het Noorden trekken voortdurend depressiesystemen langs welke echter ten onzent hun invloed niet doen gel den. Op het oogenblik bevindt zich weer een secundaire over Zuid-Scandinavië waar zij langs de Noorsche kust vrij harden wind en regen brengt. Over de Britsche Eilanden waai de lucht meest zwaar bewolkt is, is de druk weer stijgende, zoodat ten onzent eenige rui ming van den wind te wachten is. Over Groot- Brittannië en Ierland en over Zweden en Noorwegen steeg de temperatuur, op het vas teland, waar talrijke station windstilte melden, zijn de ochtendtemperaturen weer wat lager geworden. Duitschland en het grootste ge deelte van Frankrijk melden plaatselijk lichte morgennevels bij overigens vrijwel on- bewolkten hemel. Over Zwitserland en Zuid oost-Frankrijk is de lucht betrokken onder invloed van de Middellandsche Zeedepressie. De vooruitzichten voor het weer ten onzent zijn vrij gunstig. Een uitbochting in de Iso- bai^n kan tijdelijk nog wat hooge bewolking veroorzaken. Barometer Stand van heden 767 mM. Vorige stand 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 14 October: Hoogste gisteren 59 F. Laagste heden nacht 48 F. Hoogste heden tot 12 uur 56 F. Voor moderne optiek en bill ij k e pr ij «berekening is uw adres: CAREL VAN HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13 - Telefoon 14112 Leverancier van alle Ziekenfondsen (Adv. lngez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 14 October. Bevallen 10 October: P. van Westerhoven— Bijster, z.; A. J. M. van DijkSchaafsma, d.; 11 October: E. J. Hurkmans—Kramer, z.; C. GortzakWortman, z.; T. Deende Heer, z.; 12 October: P. KoornVis. z. Overleden 10 October: H. Prent, 74 j„ Twijnderslaan; T. J. A. Oudenhoven, 74 j., M. v. Heemskerkstraat: 11 October: A. Deggelier, 59 j., M. Heemskerkstraat; G. M. C. Rosen- hart, 23 j-, Lorentzkade. Voorbeurs te Amsterdam. VERDEELDE STEMMING. De stemming op de Amst-erdamsche och- tendbeurs was heden verdeeld, doch de koers verschillen bleven over het algemeen van zeer weinig beteekenis. Het feit dat de New York- sche beurs Zaterdag gesloten was deed zich gevoelen. De internationale politieke situatie verhoogde de onzekerheid. Koninklijke Olie waren nauwelijks prijshoudend. Philips en Aku waren nauwelijks prijshoudend, Unilever daarentegen ontmoetten eenige vraag. H.V.A. konden bijna twee percent monteeren. Am sterdam Rubber bleven op peil, evenals de Youngleening. Op de wisselmarkt bleek aanbod te bestaan voor dollars, die tot 1,47 9 16 terugliepen, om daarna weer lichtelijk te herstellen. Het pond was nauwelijks prijshoudend op 7,23 3 8. De Fransche franc was weinig veranderd op 9.72 V2. scheen dit een belofte te zijn dat het hem ook eens zou gelukken om zijn weg te banen. Corodi trad bij verschillende gezelschappen op. De directeuren mochten hem graag. Een stuk waarin hij optrad, liep minsten drie maanden. Men applaudisseerde zelfs voor hem toen hij „Don Carlos" speelde, hoewel hij de slechtste infant was die ooit op de Ber- iijnsche planken had gestaan. Maar Mathieu had in vele interviews gezegd da het sedert jaren zijn droom was om deze rol te spelen. En het publiek veroorloofde hem zijn droom in vervulling te brengen. Waarom zou, deze had in vele interviews gezegd dat het sedert los" spelen? Hij zal zijn plezier hebben, dit geliefde kind van het geluk. Mathieu keerde bevredigd tot zijn gewone rollen terug, speelde sympathieke en schelm achtige minnaars in ontelbare comedie's wier namen weliswaar verschillend, maar wier inhoud eeuwig dezelfde was. Hij gaf het startschot waarmede de zes- daagsche rennen geopend werden, hij zat in de jury als men een schoonheidskoningin koos. Hij werd gefotografeerd als hij aan het ontbijt zat, naar de repetitie of naar de golf links ging. Het behoorde tot de geheele trage wereld vreemdheid van een Harald om niet te weten welk een zeldzamen gast hij in de ratelende spoorwegcoupé had gebracht. Jeannine had de tien minuten, tot aan het WIELRIJDEN. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een peloton-rit over pl.m. 50 K.M. Er versche nen 35 deelnemers aan den start. Het junio- res-peloton vertrok het eerst en kreeg 10 min. voorgift. De overige pelotons vetrokken om de 5 min. Bij het winnende peloton wist vooral Moison zich te onderscheiden, die al leen met G. v. Wees binnen kwam. De uitslagen waren als volgt: 1. v. Wees, Moison, Schrama, Hobbelen 1 uur 38 min. 47 sec.; 2. v. Sprundel, Stet. Schoorl met voorgift 1 uur 41 min. 20 sec.; 3. Gruyters. Oosterbaan, Selhorst. Hess 1 uur 44 min. 2 sec. 4. Lighthart, Kemp, Koppen Koelemij 1 uur, 44 min. 26 sec.; 5. Buis. P. v. Zeist. H. Bourgogne Stobbe 1 uur 48 min. 53 sec. 6.. Bourgogne, Mirks, Groeneveid Rutte 2 uur 10 min. 48 sec. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een rit over 60 K.M. voor de A klasse, 40 K.M. voor de B klasse en 30 K.M. voor de C klasse en juniores. De uitslag was: A klasse: 1. Scheffer, 1 u. 51 min. 14 sec. 2. Matzen, 3. Kleef, 4. v. Haarlem, 5. Korthals. 6. Borthaus, 7. v. Liemt. In de B klasse wist na een feilen eindspurt J. Hertog zicht als eerste te plaatsen in l uur 8 min. 53 sec.; 2. Claassen, 3. Vlugt 4. v. d. Veldt, 5. Crispijn, 6. Koek. In de C-klasse werd J. Ekel no. 1 in 56 min 28 sec.; 2. A. Bos. E. Hertog, 4. v. d. Steen, 5. Duineveld. Juniores: 1. R Borreman 1 uur 10 min. 10 sec. 2. Jas, 3. v. Loenen, 4. Schaaf. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd de laatste rit gereden voor den Kikkert-beker, waarvoor in totaal 38 C- klassers aan den start kwamen. Verder werd nog gereden de lste rit voor den Meijer-be- ker voor A- en B-klasse en 40 K.M. voor A- en B-juniores. J. Staphorst wist op fraaie wijze in den tijd van 1.46.49 beslag te leggen op den Kikkert- beker; J. Brey won den eersten rit voor den Meijer-beker. Het verloop was als volgt: 60 K.M. record Kikkertbeker: J. Staphorst 1.46,49, Schenk 1,51.1: Wennink 1,51.26, P. Feetoom 1,51.40, L. Drost 1.59,38. Dalfsen .0.5 v. Halst 2,2,15. De totaalstand om den Kikkert-beker is nu als volgt: J. Staphorst 1,46,49, Dalsen 1,48,53, Esveld 1,49,50, Sietsma 1,50,55, Schenk 1,51,1. Wennink 1,51,26; Beeldman 1,51,27. P. Peet- ccm 1, 51,33. D. Drost 1.52,34; de Vos 1,53,13, Stijnman 1.53,35, L. Drost 1,54,7. Voor den Meijer-beker kwamen 16 A- en B- klassers aan den start. De uitslag hiervan v/as: 1. J. Brey 5 p., 2. Schaper 4 p.. 3. W. Stap horst 3 p., 4. Moerkerk 2 p., 5. F. v. Rooijen 1 punt. Volgende week wordt hiervoor de beslissing gereden. De A- en B-juniores reden nog pl.m. 40 K.M. met den volgenden uitslag: 1. Bakker, 2. v. Putten, 3. Hermans, 4. v. Anker, 5. Keizers- waard, 6. v. d. Eijkhof. BILJARTEN. Competitie Ned. Biljartbond. De wedstrijden van de eerste ronde van de Competitie van den Ned. Biljartbond zijn weer begonnen. Haarlem-Noord was de eer ste biljartclub alhier, die in de afgeloopen week in den strijd kwam. Haar team in klasse F, afd. 3 ging naar Amsterdam, om tegen „In- sulinde I den kamp te openen. J. v. Velsen (Haarlem-Noord) gaf het goede voorbeeld door J. Bier te verslaan, doch zijn clubgenoot J. v. d. Bos verloor van J. Wijnman (Insulinde I). Daarna bezorgde G. Broertjes (Haarlem- Noord) zijn vereeniging weder een voorsprong, door op N. Dekker de zege te behalen. Ten slotte zorgde P. Groot voor de overwinning van Haarlem-Noord door H. Schaafsma glans rijk te verslaan, zoodat de stand werd 31 voor Haarlem-Noord. Federatie van Biljartvereenigingen. De stand luidt nu: Klasse A: Vr. Kring n, Insulinde. Excel sior. O.V.S., T.O.G., De Poort. Klasse B: Insulinde, Telescoop. Vr. Kring n. De Doelen. AD.O., T.O.G.. O.V.S. Klasse C: T.O.G., Insulinde, Telescoop, Soc. Vr. Kring, De Doelen. De Poort, Gr. Woud, O.V.S.. A.D.O., Vr. Kring U Klasse D: De Doelen. T.O.G., Telescoop, Soc. Vr. Kring. O.V.S., De Poort, Gr. Woud, A.D.O., Insulinde. Het programma luidt als volgt: Klasse A: 15 October: O.V.S.—T.O.G.. Vr. Kring IIInsulinde en ExcelsiorDe Poort. Klasse B: 17 October: Vr. Kring nInsu linde. O.V.S.TO.G. en A.D.O.-De Doelen. Telescoop is vrij. KORFBAL WatervlietHaarlem (14) De thuisclub neemt het eerst de leiding, doch direct na den uitgooi komt de bal bij mej. L. de Graaf, die zich snelomdraaiend den stand op 1—1 brengt. Ook na de rust blijken de aanvallen niet zoo op dreef te zijn als in de eerste opstelling. Eerst 10 minuten voor het einde wordt de strijd beslist als Haarlem resp. door mevr. B. de Haan: J. de Haan en F. Licht den stand op 14 brengt. station Massa rossa, in wantrouwende ver wachting doorgebracht. Zij was ervan over tuigd geweest dat Corodi zich als een groote ster zou gedragen. En zij had van ster- manieren een heel zekere en niet erg vleiende voorstelling. Maar Mathieu had zich merkwaardigerwijze als ieder ander mensch gedragen. Misschien was hij nog een beetje minder spraakzaam geweest als de menschen in het algemeen op vervelende spoorwegreizen zijn. ,U heeft een prachtïgen hond", had hij eindelijk moeizaam gezegd en was dan langen lijd bezig geweest afwisselend Tommy en Jeannine met bewonderende blikken te be kijken. fretten, bescheiden en onopvallend, precies een lachje voor een persoonlijk bezoek. Toen zij in Massa rossa aangekomen waren en gezien hadden dat er geen ander huis dan .Bel vista" geopend was. was het vanzelf sprekend geweest dat Corodi zich bij hen had aangesloten. Jeannine had er niets tegen Corodi was geen amusante metgezel maar hij stoorde haar niet. Het scheen haar toe da' het bij een man als Corodi een goede hoe danigheid was dat hij in het particuliere leven eenvoudig en zelfs vervelend was. De intocht in ..Bel Vista" gebeurde in den grootsten vrede en deze eerste avond droeg alle kenmerken een vredige en onbelangrijke avond te worden. Men was om elf uur aan gekomen en had dan tot half twaalf in de. Haarlem 2—T. H. B. (1—4) Het eerste succes komt, wanneer Waals na 10 minuten het eerste doelpunt maakt. (0—1). Er ontstaan een paar kansen voor Haarlem door fouten in de T.H.B-verdediging. Uit een strafworp brengt B. Vinke den stand op 11. De tweede helft speelt T.H.B. met 11 per sonen. De gasten maken er 12 en even later 13 van. De Haarlem-aanval heeft weinig succes. H. Roose maakt met een ver schot 14. Oosterkwartier 2Flora (12) De partijen blijken aardig tegen elkaar op gewassen te zijn. Na 15 minuten maakt Poel geest met een ver schot het eerste doelpunt voor Oosterkwartier. Flora zet er alles op om gelijk te maken en dat lukt, wanneer Duijff een kans benut (11). Na de rust begint Flora met een serie aan vallen. J. Thuis schiet een keer goed in, doch de bal springt uit de mand terug. Eenige oogenblikken later doet dezelfde speler het beter; hij bezorgt Flora de leiding (12). Hiermee komt het einde. Aurora. Gespeeld op: 13 Oct. Watervliet 2Aurora 43 13 Oct. Aurora 2—Tempo 1, scheidsrechter n. o. g„ vriendschappelijk gespeeld 1—5 13 Oct. Flora 2Aurora 3 03 13 October Aurora 4Haarlem 5 13 Wordt gespeeld op: 20 Oct. Aurora 1Meerlebosch 1 2 uur 20 Oct.: Oosterkw. 3Aurora 2 10 uur 20 Oct.: Oosthoek 1Aurora 3 10 uur 20 Oct. Aurora 4—Alw. Ready 10 uur Woensdag training adspiranten. Haarlem 3Ons Genoegen (2-3) Verschillende goede aanvallen worden op gezet, doch doelpunten leveren deze niet op. Deze komen pas na een half uur (0—2). Haarlem blijft volhouden; het gelukt haar den stand gelijk te maken door doelpunten van Fabel. Kort voor het einde maakt O.G. er 2—3 van. Ons Genoegen. Gespeeld 13 October: Haarlem 3O.G. 23 Ons Genoegen 2Oosterkwartier 3 scheidrechter niet aanwezig. Te spelen 20 October: O.G.Oosterkw. 2 10 uur, terrein O.. ZandvoortO.G. 2, 2 uur, terrein Zand- voort. Osno. Zondag 20 October 10 uur: Osno—S.V. 2 op het terrein aan de Van Oosten de Bruijn- straat. Maandag 14 October: twaalftal commissie vergadering bij den heer G. Jorritsma, Hees- weg 2. Oefenen: Zaterdag van 24.30 uur Van Oosten de Bruijnstraat. D. S. V. Gespeelde wedstrijden: D. S. V. 1—Palvu 1 i_3 T. H. B. 3D. S. V. 3 4—1 D. S. V. 2S. V 4 (afgelast) Te spelen op Zondag 20 October om 2 uur: Watervliet 2—D. S. V. 1. Vertrek per. fiets om half één van Nagtzaam- plein. D. S. V. 2Flora 2. 10 uur op D. S. V.-veld. Oefenen: Woensdag en Zaterdag 25 uur. WANDELSPORT. De Vierdaagsche. De Wandelsportvereeniging „De Vierdaag sche", organiseert op 15 December een marsch van 35 K.M. voor personen boven de 15 jaar en van 25 KM. voor personen beneden de 15 jaar. HOCKEY. Het programma voor Zondag. Eerste klasse West H. H. IJ. C—M. H. C. Promotie-afdeeling B BloemendaalBe Fair LarenStrawberries Tweede klasse A: M. H. C. 2—H. H. IJ. C. 2 Tweede klasse B: M. H. C. 3Bloemendaal 2 AllianceOh Kay Derde klasse A: H. B. S. 2Strawberries 2 Derde klasse D: M. H. C. 4Famos Vierde klasse E: Bloemendaal 3—M. H. C. 5 Strawberries 3H. B. S. 3 Alkmaar 3Zandvoort TAFELTENNIS. Tournooi te Haarlem. Zondag 20 October zal in het Zander Insti tuut te Haarlem een tournooi door de Haar- lemsche Tafeltennisclub worden gehouden voor Haarlem en omstreken. Het secretariaat is gevestigd Vredenhofstraat 19. groote. onverwarmde eetzaal gezeten. Door de kieren van de vensters floot de wind en uit de marmeren vloer stroomde een ijzjge koude. Om twaalf uur zeide Jeannine Goeden nacht maar zij ging niet naar haar kamer, men hoorde dat zij een telegramformulier vroeg. Het kamermeisje dat een flesch Pommard bracht, deelde de heeren ongevraagd mede, dat de signora hiernaast in den salon zat. „Waarom drink je niet?", informeerde Harald vol zorg. „je maakt mij droevig". Mathieu knikte. Hij dronk en tuurde door de geopende deur naar den salon. Maar hij zag niets anders dan een beetje mat lamplicht en de leuning van een reusachtigen stoel. Hoe lang heeft men noodig om een telegram te schrijven? Twee, vijf, tien minuten? Harald was moe. Hij mompelde dat Corodi alleen de gezegende Pommard moest drinken en zich niet laten storen. Corodi liet zich heelemaal niet storen. Hij luist rde en wachtte. Maar daar naast bewoog niets. Toen de klok half één sloeg verloor Mathieu zijn geduld. Hij stond op schoof zijn stoel terug en ging den salon binnen. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2