Beraadslaging over de sancties. CKS EST- NB0NS THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Procramma MAANDAG 14 OCTOBER 1935 H A A R L EM'S DAGBEAD 4 BUITENLAND. Eden stelde te Genève voor allen invoer uit en allen uitvoer naar Italië te verbieden. Van het oorlogsfront Tweeduizend Somali's naar de Abessyniërs overgelopen? Italiaansche opmarsch in het Zuiden. De Werkcommlssie van de sanctieconferen tie is Zaterdagmiddag begonnen met de be sprekingen over ae economische sanctie maatregelen. Allereerst werd voorgesteld, dat de conferentie zich zal wenden tot de staten, die geen lid van den Volkenbond zijn. ten einde hun meening te vernemen, welke van groot belang is voor het welslagen van de actie. Een besluit hieromtrent is nog niet genomen. De Britsche minister voor Volkenbonds aangelegenheden Eden. stelde voor den uit voer uit Italië en den invoer naar Italië te verbieden. De maatregelen tegen den Ita- liaanschen uitvoer schijnen te zullen uit- loopen op een algemeenen boycot. Men gelooft, dat wanneer alle leden van den Volkenbond aan de actie zullen deelne men. ongeveer 70 pet. van den uitvoer uit Italië zal kunnen worden stil gelegd. Ten aanzien van den invoer in Italië is voorloo- pig slechts het oog gericht op zekere pro ducten. Dit tweede punt is veel moeilijker en zal slechts behandeld kunnen worden op grond van een nauwkeurig overzicht van de tot nu toe door de verschillende landen aan Italië gedane leveringen. Te dien einde zal iedere regeering een lijst moeten opstellen van de belangrijkste artikelen, welke door het betreffende land naar Italië worden uitgevoerd. Het verluidt, dat met de regeering der Vereenigde Staten contact is genomen met het oog op economische en financieele sanc ties. waarbij gebleken zou zijn. dat de Ver eenigde Staten in de practijk zelfs zullen wil len verder gaan dan de verklaring, welke Roosevelt op 5 October heeft afgelegd. De Fransche vertegenwoordiger stelde voor de levering van bepaalde grondstoffen stop te zetten. Zondag hebben de fmancieele deskundigen van de Sanctieconferentie gedurende onge veer 5 uren beraadslaagd over een ontwerp resolutie voor financieele sancties. Men is het eens geworden over een tekst, welke vandaag zal worden voorgelegd aan de werk- commissie der conferentie, welke hierover dan nader zal beslissen. Volgens Havas wordt er in de voorstellen Inzake een financieel embargo aan herin nerd, dat de toepassing van artikel 16 voor alle leden-staten vergemakkelijkt moet wor den en dat bijgevolg direct de volgende ver bodsbepalingen afgekondigd moeten wor den: lo. Alle leeningen, bestemd voor de Ita liaansche regeering en alle inschrijvingen op leeningen, voor de Italiaansche regeering. alsmede alle inschrijvingen in Italië of el ders voor rekening van die regeering uit gegeven. 2o. Bank- of andere credieten voor de Ita liaansche regeering en de voortzetting van de nakoming van leeningsovereenkomsten met die regeering. 3o. Alle leeningen voor openbare Italiaan sche autoriteiten, of voor alle personen, of maatschappijen op Italiaansche grondgebied alsmede alle inschrijvingen daarop. 4o. De uitgifte van aandeelen of ander ka pitaal voor personen, of maatschappijen op Italiaansch grondgebied, alsmede de in schrijving op dergelijke uitgiften in Italië of elders. 5o Alle bank- of andere credieten voor personen of m-^.schappijen op Italiaansch grondgebied en de voortzetting van leenings- contracten met die personen of maatschap pijen. 6o. De uitgifte van saldi van leeningen of restanten van aandeelen of kapitalen, op grond van contracten, welker uitvoering nog niet is geëindigd. 7o. De regeeringen zullen bovengenoemde transacties verbieden, of zij direct geschie den. dan wel door bemiddeling van een an dere natie. In Engelsche kringen veronderstelt men. dat de sanctiemaatregelen reeds vandaag van kracht zullen kunnen worden verklaard. Voorts zijn Zondagmiddag tusschen Fran sche en Engelsche deskundigen besprekingen gehouden met betrekking tot eventueele eco nomische sancties. Overeengekomen werd de kwestie van de stopzetting der levering van grondstoffen aan Italië en aan den anderen kant een boy cot van Italiaansche artikelen nader te be- studeeren. Over den toestand aan het from ontvan gen wij de volgende telegrammen: ADDIS ABEBA. 13 October: Onder bescher ming van een zwaar bombardementsvuur dat ten doel had de dorpen te doen veriater en de vooruitgeschoven posten der Absessy- nische troepen te isoleeren. zijn de Italiaan sche legertroepen in Zuid-Oost Abessynië Zaterdag door het dal van de Webbe Sjibel: in Noordelijke richting opgerukt (A.NP. Overloopers. Reuter meldt uit Addis Abeba. 13 October. Uit Harar komt het bericht, dat volgens be weringen van Ethiopische kringen de chef der Somalis. Samatarrie. met 2090 aanhanger: naar Abessynië is overgeloopen. Ook zouder talrijke inlandsche soldaten uit Somaliland uit de Italiaansche gelederen zijn gedeser teerd. Het luchtafweer-geschut in Harar. dat het hoofdkwartier is van het Zuidelijk front de: Abessyniërs, zal versterkt worden met een groot aantal kanonnen, die geplaatst worden op gecamoufleerde plekken in de heuvels. Men hoopt met dit geschut van korten afstand op de Italiaansche vliegtuigen, wanneer deze laag vliegen, te kunnen schieten. Tegengesproken wordt, dat een Italiaansche voorpost zich voor slechts 60 K.M. van Harar zou bevinden. Uit Jigïga wordt gemeld, dat hier dagelijk- dulzenden Abessynische soldaten voorbijtrek ken, die zich op weg begeven naar het fron' van Ogaden. De mobilisatie in de omgeving van Harar is bijna voltocid. Aan het Front van Ogaden hadden slechts enkele schermutselingen plaats, maar de groote Italiaansche aanval wordt elk oogenblik verwacht. De overgave van Ras Koeksa. De speciale correspondent van Havas te Havos bericht, dat groote waarde wordt ge hecht aan de overgave van Ras Hailé Se lassie Koeksa. De negus heeft moeite gedaan hem ta weerhouden; toen hij zag, dat zijn pogingen weinig succes hadden, heeft hij hem een sterke troepen-afdeeling gezonden, om hem te helpen strijden en tegelijk om hem van zijn voornemen af te houden. Het zenden van de keizerlijke troepen- heeft de onderhandelingen versneld, welke eindigden met de overgave: hierdoor wordt tevens verklaard, dat slechts 1500 man hun chef volgden. Ras Koeksa begaf zich naar het hoofd kwartier om zijn onderwerping aan te bie den: hij werd hier ontvangen door generaal De Bono, die voor zijn tent stond, omringd door zijn staf. Koeksa. was gekleed in een Europeesch generaals-uniform en stelde zich door middel van een tolk aan de officieren voor. daarna had hij een onderhoud met De Bono in diens tent De Bono bood hem koffie aan en stelde hem vervolgens voor aan een aantal jour nalisten. Koeksa verklaarde dezen, dat hij steeds een vriend van Italië is geweest en hij hoopt zijn gebied met hulp van Italië te kunnen beschaven. Hij is overtuigd, dat de onder hem staande groepen zijn voorbeeld zullen volgen, zoodat de geheele provincie Makalé als in handen van de Italianen zal kunnen worden be schouwd. Koeksa verklaarde verder, dat twee van zijn vijanden waken, nl. Ras Seijoem en Haile Koeorem, die met 7000 man oprukt naar Makalé. Zondag te Londen van het Noordelijke front in Abessinië ontvangen berichten mel den. dat 250 manschappen van de keizerlijke garde, waaronder een aantal officieren, die onder bevel stonden van Ras Koeksa, gewei gerd hebben, hem bij zijn verraad te voigen- Wederom 8000 man naar Oost-Afrika. Gedurende de afgeloopen week zijn uit verscheidene havens van Italië 8000 man troepen en een groote hoeveelheid oorlogstuig naar Oost-Afrika gezonden. Graaf Vinei. Naar volgens het A.N.P. te Addis Abeba verluidt, heeft de keizer van Abessynië hel voornemen den Italiaanschen consul en den handelsvertegenwoordiger van Italië in Ma- gallo. die nog een week reizen voor den boeg hebben, voordat zij in A.ddis Abeba zullen zijn aangekomen, per vliegtuig naar de hoofdstad te doen vervoeren, teneinde het arrest van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei te bekor ten. De gezant zou dan tezamen met de beide genoemde Italiaansche vertegenwoordigers afgeschoven worden. Omtrent de arrestatie van Graaf Vinei wordt nog bekend, dat hij onder begeleiding van 12 man cavallerie uit de legatie is weg geleid. Een aantal te Addis Abeba wonende Ara bieren wilde naar 'net A. N. P. verneemt de Arabische vrouwen en kinderen uit veilig-' heidsoverwegiugen naar Aden sturen. De Brit sche autoriteiten hebben ^echter geweigerd hen toe te laten. Te dozer stede wordt in verband hiermede bekend, dat in Aden uitge breide militaire maatregelen worden genomen. Op de hoogten, die de stad en de haven om - ringen wordt luchtafweergeschut opgesteld. De in Aden woonachtige vrouwen en kinderen zoo wordt hier verder verteld hebben de stad reeds moeten verlaten. Nieuwe Italiaansche lichtingen opgeroepen. Zaterdagavond is te Rome een offi cieel decreet gepubliceerd aldus het A. N. P. waarbij alle onderofficieren en manschappen van de lichtingen 1909, 1910 en 1912 onder de wapenen worden geroepen. (In Italië worden de lichtingen genoemd naar den geboor tedatum der recruten). Duitschland. Regeering betaalt achter stallige Volkenbonds- contribulie. De Dultsche regeering heeft naar uit Genève wordt gemeld, de achterstal lige Volkenbondscontributie ten be drage van vijf millioen Zwitsersche francs aan het Volkenbondssecreta riaat doen toekomen. Dit beteekent. dat Duitschland zijn financieele verplichtingen jegens de Volkenbond heeft vervuld, zoodat het op 21 October a.s. den dag waarop het twee jaar geleden voor het lid maatschap bedankte, inderdaad op houdt lid van den Bond te zijn. Engeland. Verzet tegen de sancties. Een vijftigtal conservatieve afgevaardigden, die zich tegen de toepassing van sanctiemaat regelen hebben verklaard, zouden zich volgens de „Daily Mail" in verbinding hebben gesteld met Fransche afgevaardigden, die dezelfde opvatting koesteren Zoo zouden, naar het blad schrijft, reeds eenige conservatieve par lementsleden onder leiding van Michael Beau mont voor het houden van een bespreking met de Fransche afgevaardigden zijn vertrokken. Voorts zouden ongeveer 30 Engelsche afge vaardigden. die tot de z.g. imperialistische partij behooren, een memorandum aan minis ter-president Baldwin hebben opgesteld, waar- :n zij uiting geven aan hun bezorgdheid voor het oorlogsgevaar, in geval de tegenwoordig te Genève gevolgde politiek wordt voortgezet (A.NP.l Duitsche logger op de Noordzee vergaan. Een logger uit Emden is naar het A. N. P. verneemt, tijdens een hevigen storm in de Noordzee gezonken Men vermoedt, dat het schip op een wrak was gestooten Van de opvaren den is slechts een man geborgen. Men verwacht, dat minstens 15 personen om het leven zijn gekomen. (Aav. mgez. Med.j Ontploffing op Russisch schip. Vier dooden. Aan boord van het Sovjet Russische mo torschip Warosjiiow heeft zich Zaterdag middag tusschen Norderney en het lichtschip Weser een ernstige ontploffing in de machi nekamer voorgedaan, waarbij een viertal personen ernstig werd gewond. Op de noodseinen van het schip was het Amerikaansche stoomschip President Roose velt ter assistentie toegesneld. De President Roosevelt heeft de vier ernstig gewonden aan boord genomen. Zij werden naar het ha venziekenhuis te Hamburg overgebracht, waar zij alle vier Zondag zijn overleden. Te Worosjilow met 3927 ton en werd in 1924 gebouwd. HET HUWELIJK VAN DEN PRINS VAN ASTURIë VOLTROKKEN. In de kerk van Sancta Maria della Angeli te Rome is Zaterdag het huwelijk voltrokken tusschen den zoon van Alfonso van Spanje, den prins van Asturië en prinses Maria Mer cedes van Bourbon. Om elf uur kwam koning Alfonso bij de kerk aan met het bruidspaar. Zij werden door Spaansche monarchisten en het verdere pu bhek luide toegejuicht. De koning leidde de bruid, die gekleed was in wit satijn, aan den arm; daarna volgde Juan van Bourbon, die het onderscheidings- teeken van het Gulden Vlies droeg, met Dona Luisa aan den arm, die gekleed was in een bruine japon met bont afgezet. Hier achter kwam Dona Christina in het licht blauw. aan den arm van Don Carlos. De kleine stoet passeerde langs een dubbele rij jonge lieden, gekleed in de kleederdrachten van de Spaansche provinciën. De volle kerk was verlicht door tallooze kaarsen. Vele vrouwen droegen zwarte Spaan sche kleederdrachten met mantille. Op het oogenblik dat de koning binnen trad weerklonk een hartelijk gejuich. Na de huwelijksvoltrekking begaven de jonggehuwden zich naar den Sint Pieter. Regeering waakt tegen te hooge spekprijzen. Zoo noodig komt bevroren spek op de markt. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat in- d'm mocht blijken, dat, in weerwil van de ver hooging van de heffing op varkensvleesch de prijsstijging op debinnenlandsche varkens- markt. nog verdêren voortgang vindt, be vroren spek van de Nederlandsche Veehouderij Centrale op de markt zal worden gebracht tegen een prijs van omstreeks 60 cent per K.G. (voor kwaliteit A). De Centrale beschikt over voldoende voor raden. zoodat voor een tekort aan spek nier de minste vrees behoeft te bestaan. „DE GEBORDUURDE BAL" De Amsterdamsche Tooneelvereeniging, dir. A. v. Dalsum en Defresne. komt Woensdag avond in den Stadsschouwburg een tweede voorstelling geven van het Chineesche stuk „De Geborduurde Bal", dat 7 October met zoo veel succes voor een bijna uitverkocht huis in den Stadsschouwburg werd opgevoerd. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN' VEREENIGING. Dinsdag 15 October zal in het verenigings lokaal Ged. Oude Gracht 104 de 2de les wor den gegeven van den kosteloozen beginners cursus welke eooals bekend dit seizoen door de Haarl. Amateur Fotografen Vereeniging ttordt georganiseerd. Dien avond zal de heer J. Spaander, hoofd bestuurslid der Nederi: Drogistenbond, spre ken over: „Het licht. Invloed van het licht op de ge voelige laag en Iets over lezen". Vereeniging „De Haarlemsche Manege". ONDERLINGE WEDSTRIJDEN. Door uitstekend herfstweer begunstigd hadden Zaterdagmiddag de onderlinge wedstrijden plaats op het terrein van de vroegere ren baan „Woestduin" te Vogelenzang. De jury bestond uit le luit. der Veldart. J. A. de Bruine te Amersfoort. Het .lijden voor juniores", dat op de ge bruikelijke wijze in twee afdeelingen was ver deeld. stond als eerste nummer op het pro gramma. Alleen de wijze van rijden en zitten werd beoordeeld. Daar de juniores elkander weinig toegaven, was het een moeilijke taak om de prijswinnaars te bepalen. De twee klassen van het „springen" als onderdeel van den samengestelden wedstrijd volgden. Evenals bij het voorgaande nummer gingen de wisseibekers in andere handen over. De beurt was nu weer aan de juniores, die in drie groepen van ieder vier ruiters, elkander bestreden in een estafette, waarin het span nend toeging. Een tal!y-ho voor dames en heeren eindigde het programma. Behalve de gebruikelijke stap, draf en galop, moesten bij den laatsten gang eenige hindernissen wor den gesprongen. De voorzitter van de Vereeniging „De Haar. lemsche Manége" dankte na afloop den eige naar van het landgoed ..Woestduin" voor het welwillend beschikbaar stellen van zijn ter- treinen en luit. De Bruine voor zijn komst De uitslagen luiden als volgt: Rijden voor Juniores afd. A: 1. Inge van Hardenbroek en winnares van den wissel beker; 2. Robbie Rhodius; 3. Sidt de Kadt. Afd. B. 11. Geeske de Graaf en winnares van den wisselbeker; 2. Koos Steur; 3. Julia Ta meling. Samengestelde wedstrijd (Dressuur en Sprin gen) klasse II: 1. A. M. Lemmers en winnaar van den wisselbeker; 2. R. A. G. Davidson; 3. C. W. Brandt; klasse 1: 1. mej. E. Lodewijks en winnares van den wisselbeker; 2. Dr. M H. P. M. Eijsjvogel; 3. A. M. J. van Huijstee. Estafette: 1. de blauwe groep bestaande uit Th. Westerwoudt (als invaller, Nico Mouthaan Robbie Rhodius en John Steur. Tally-Ho: 1. A. M. Breitenstein; R. A. G. Davidson; 3. Mej. B. Israels. PERSONALIA. Voor het examen apothekers-assistente slaagden mej. Donker, te Aerdenhout, mej. J. L D. Breyer te Heemstede en mej. A. M. van der Sluijs, te Haarlem. Liefdadigheids-cabaretavond. Voor het Herstellingsoord van Spoorpersoneel. De vereeniging Herstellingsoord voor spoor- en tramwegpersoneel had Zaterdag een lief dadigheids-cabaretavond ten bate "van het af los-? in gsf on ds georganiseerd in het gebouw van den Haariemschen Kegelbond in de Tempe liersstraat. Het herstellingsoord, waar zieke leden van bet spoor- en trampersoneel hun zondheid kunnen hervinden., is gelegen te Vorden in Gelderland. De zaal was Zaterdagavond stampvol, zoodat. de kas van de vereeniging wel een behoorlijke versterking zal krijgen. Ook de tombola, die gehouden werd, zal het noodige geld inge bracht hebben, temeer waar het meerendeel der prijzen vervaardigd was door de ijverige leden van een damescomité. De voorzitter, de heer J. Wit, heette den aanwezigen welkom. Hij bracht dank aan de organisatoren van dezen cabaretavond en aan het damescomité, dat zooveel werk heeft ge had met het op touw zetten van de tombola. Spr. herdacht den overleden secretaris, den heer P. J Verwoest en den overleden penning meester, den heer A. K. van der Werf. Het be stuur heeft door het heengaan van deze beide leden een zwaar verlies geleden. De heer Wit wenschte allen aanwezigen een vroolijken avond toe. Het woord was vervolgens aan het Klein- Tooneelensemble „Panjong", dat een grappig eenactertje opvoerde. De humorist Bob Gun- delach bracht met zijn vroolijke liedjes en op gewekte scherts de ware feeststemming erin. Het gezellige cabaretprogramma, dat den verderen avond vulde, verwekte de noodige lachsalvo's. Het ba!, dat tot 3 uur duurde en onder lei ding stond van den heer W. Schroder, hield de danslustigen nog lang bijeen. De muziek stond onder leiding van den heer W. Boeree ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC „Overal wil ik naar den eigenaar van deze kroon zoeken," besluit Thijs zijn verhaal. „Maar ik ben maar een doodgewoon ijsbeertje en heb dus niet veel macht. „Wilt gij mij behulpzaam zijn?" „Zeker, wil ik dat," zei de koning, „maar ik moet zeggen, dat ik het een rare geschiedenis vind, daar zit tooverij achter. Ik denk, dat ik er eerst een nachtje over ga slapen. Weet je wat? Blijf vannacht bij me logeeren, dan kunnen we morgen nog eens rustig bepraten wat ons te doen staat." Met dat voorstel is Thijs best tevreden! Logeeren bij een koning, dat komt nu niet zoo iederen dag voor en de vorst zal zeker een goede oplossing voor het raadsel weten te vinden. De koning belt om een knecht, die onmiddellijk verschijnt en Thijs yerzoekt maar te willen volgexr Mersa Matruh voor de K. L. M. gesloten. Wijziging in de Indiëroute. Het Italiaansch-Ethicpisch conflict brengt thans voor de K.L:M. ook gevolgen mede. De Egyptische regeering heeft n.l. het vlieg veld Mersa Matruh gesloten, zoodat de Indië- vliegtuigen op hun weg van Athene naar Cairo daar niet meer mogen landen. Getracht zal nu worden Solloem als tus- sohenlandingsplaats te benutten. Dit plaatsje ligt ongeveer tweehonderd kilo meter ten westen van Mersa Matruh bij Tripolis, doch nog juist op Egeyptisch ge bied. Geregelde vliegdiensten doen het niet aan en omtrent den toestand van het vlieg veld aldaar is men momenteel nog niet ge heel op de hoogte. Dit zal nog worden onder zocht. Eenige jaren geleden, in de dagen van de vluchten van den heer van Lear Black is een Ki.M.-toestei er eenige malen ge land, doch toen was het veld niet meer dan een stukje woestijn. Of het sindsdien ver beterd is, is niet bekend. Mocht het niet mogelijk zijn daar te lan den, dan wordt het traject AtheneCairo in één ruk gevlogen. Cairo ligt een vierhonderd K.M. verder dan Solloem. doch doordat in rechte lijn wordt gevlogen, wordt op dezen afstand belangrijk gewonnen. Niettemin zullen de piloten, omdat zij ver der moeten vliegen, meer benzine moeten meenemen, met het gevolg, dat< de overige lading wat zal moeten worden beperkt. Onverantwoordelijke rit. Zaterdagmiddag keerde na zijn beëediging een vliegenier met twee van zijn vrienden uit Soesterberg per auto terug. Alle drie waren onder den invloed van sterken drank en niet het minst de bestuurder. Ter hoogte van het sanatorium „Zonnegloren" reed de bestuurder op zoo onverantwoordelijke wijze, dat een aanrijding met een stilstaande groentekar niet meer voorkomen kon worden. De eige naar, de heer van Duren uit Soest, die op den wagen zat werd er afgeslingerd en bleef met een groote hoofdwonde op den weg liggen. De politie constateerde, dat alle drie heeren onder den invloed van sterken drank waren en wilde hen mee naar het bureau nemen, waartegen zij zich heftig verzetten.. Eén wilde zelfs met de auto, welke totaal onberijdbaar was geworden wegrijden. Het verzet werd zoo erg, dat de politie ertoe moest overgaan om één hunner te boeien. Toen begrepen de an deren, dat het ernst was en gingen mee naar het politiebureau, waar zij voorloopig werden ingesloten. De toestand van den gewonde is redelijk wel. (A. N. P.) H0U,UUl|lil|1,illlllHllli||!t,[iniiWI DINSDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00 en 10.00 Gramofoonpl.; 11.30 Godsd. halfuur; 12.15 Gramofoonpl. en orkestconcert 2.00 Vrouwen uur; 3.00 Knipcursus; 4.00 HIRO.; 5.10 Orkestconcert, lezingen en gra mofoonplaten; 8.00 Berichten; 8.05 Zang en piano; 10.00 Voordracht; 1.10 Populair con cert; 10.30 Berichten. Voordracht; 10.35 Po pulair concert; 11.15 Gramofoonplaten. HILVERSUM II 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 "Gramofoonplaten; 9.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek: 10.30 Vervolg Omroepor kest; 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m.m. van B. Lensky (viool); 12 30 Cantabilé or kest o.l.v. E. Beeckman; 2.00 De Hollandia- hree (accordeon), Mr. Ph. C. la Chapelle 'voordracht) en B. Drukker (piano); 3.00 Knipcursus; 4.15 Gramofoonpl.; 4.30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Kinder halfuur; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 7.00 Kamermuziek door het Manhattan-strijk- kwartet; 7.30 Engelsche les. Fred Fry; 8.00 Berichten; 8.10 Optreden van Rud. Nelson's Revue ensemble; 8.40 Disco-nieuws; 9.20 Tweede deel van ..De Strafzaak Mary Dugan" van Bayard Veiller. o.l.v. Kommer Kleyn; 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. M. Loevensohn 'cello»; 11.00 Berichten; 1110 Gramofoonnlaten11.15 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. DROITV/ICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Causerie: 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gramofoonpl.; 12.35 Fr. Biffo's kwintet m m.v. Ph. Saxe Wyndham (piano); 1.20 Het Sehot-sche Studio-orkest mm.v. J. Robertson (zang); 2.20 Berichten: 2 25 Voor de scholen. 3.15 Gramofoonpl.; 3.55 Fransche les; 4.20 Lezing; 4.40 M. Field-Hyde (sopraan) en het Kamermuziekensembie: 5.35 Het BBC-Dans- orkest o.l.v. H. Hall; 6.20 Berichten: 6.50 Or gelconcert C. H Trevor: 7.10 Fransche les: 7.50 Causerie; 8.20 .The Band Box", het BBC-Theater en het BBC-dansorkest; 9 20 Pianorecital. C. Fernandez; 9.50 Berichten; 10.20 Causerie; 10.40 Het BBC-orkest o.l.v. Fr. Bridge, m.m.v. M. Moise (fluit»; 11.35 De Grosvenor House Band o.l.v. S. Lipton. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonpl.12 35 Orkestconcert o.l. van Krettly; 9.05 Zang o.l.v. Vorcet; 11.10 Dansmuziek. KALUNBBORG 1261 M 11.20 Concert uit .Angleterre"; 2.20 L. Preii's orkest; 5.05 Gramofoonplaten; 7.20 Lezing (met muzik illustratie); 8.10 Hoor- soel: 8.25 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl; 9.40 dito; 10 20 Dansmuziek. KIP T EN. 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Uit Leipzig: Om roeporkest. EmDe-orkest en koor o.lv. Weber: 1.35 Gramofoonpl.: 3.30 Zang en piano; 4.20 Uit Koningsbergen: Omroepkleinorkest en E. Börschel en zijn orkest; 7.30 Omroepklein orkest. koor en solisten. ROME 421 M. 8.10 Gevar. programma; 9.20 Kamermuziek door het Romeinsch kwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl.; 12.50 Salonorkest o.l. van Dejoncker; 1.50—7 35 Gramofoonpl.; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason; 10.30 Gramofoon platen. BRUSSEL. 484 M. 12.205.20 Gramofoonplaten; 5.35 Salon orkest o.l.v. Dejoncker; 6.20 Zang; 7.05 Vo caal concert; 8 20 Gramofoonplaten; 8.35 Svmpbonieconcert o.l.v. L. de Vocht en Ra- dioteoneel: 1P3^ P^r-u'rir concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Blaasconcert (gr.pl.); 9.20 Berichten: 9.50 Koorconcert; 10.05 Weerbericht-; 10.2Q Trioconcert.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6