Aspbrbn MAANDAG 14 OCTOBER 1935 HAARDE M'S D A G B D A D De rechtbank eischte tegen P. de B. 16 jaar gevangenis straf. Ossenaren voor het gerecht. Zaak tegen de eerste bendeleden vanmorgen begonnen. DEN BOSCH. 14 Oct. (A.N.P.) In het paleis van justitie te dezer stede is hedenmor gen voor de arrondissementsrechtbank in een tot spanning geladen atmosfeer de berechting begonnen van een reeks misdaden gepleegd door de Ossche bende. Op de voor het publiek bestemde ruimte in de rechtzaal stonden vele belangstellenden. De eersten die gezamenlijk terecht moeten staan zijn twee beruchte typen: P. de B., de vader der inbrekers en de vrachtrijder L. A. van den H., bijgenaamd de Brus. Diefstal te zamen en in vereeniging gepleegd in den nacht van 16 op 17 Maart 1934 te Veghel in de wo ning van den thans 61-jarigen landbouwer Scheepers, waar zij f 1600 hebben weggeno men, en in de tweede plaats twee diefstallen met inklimming zijn hun ten laste gelegd. De B. en de Brus ontkennen de geheele ten laste- legging. De opperwachtmeester van de marechaussée geeft dan verslag van zijn bevinding in de eerste zaak. Daarna komt de landbouwer Sche pers naar voren. Hij vertelt dat hij in den. be- wusten nacht door zijn vrouw was wakker ge maakt, die lawaai had gehoord. Getuige had het licht aangestoken en zag plotseling drie mannen binnenkomen. Zij grepen hem vast. Eén hunner vroeg de sleutel van de brandkast. Getuige gaf deze en hij probeerde het meubel te openen. Hij morrelde wat en zei toen; ..Gaat dat altijd zoo slecht?" Getuige werd toen gedwongen de brandkast te openen. Vervol gens is getuige naar zijn bed teruggebracht met de sommatie te blijven liggen. Getuige kende de mannen niet terug. Vrouw Schepers heeft evenals haar man moeite met te verkla ren dat zij geen familie is van verdachte. Zij bevestigt dan de gedeelten van het verhaal van haar man. welke ze ook zelf heeft mee gemaakt. Van de bende heeft ook zij niemand herkend. De 32-jarige „Toon de Soep" is de volgende getuige. Hij deelt mede, dat hij op den bewusten nacht met De B., den Brus en den Ceel den roofoverval heeft gepleegd. Ver dachte en C. hebben het echtpaar Schepers vastgegrepen. De Brus had eerst de deur open gemaakt om de anderen toegang tot de woning te verschaffen. Als Toon de Soep dan het verhaal heeft gedaan van het openen en plunderen van de brandkast onstaat er eenige beweging, als de 23-jarige J. P. C., die behalve inbra ken en roofovervallen ook een moord op zijn geweten heeft, binnen komt. Op rustige wijze doet C zijn getuige verhaal. Hij ver klaart de vrouw vastgegrepen te hebben. Wat er in de kamer, waar de brandkast stond, is gebeurd wist hij niet. Van de buit heeft hij f 280 ontvangen. De geheele zaak is vooraf met de anderen in elkaar gezet. Nederland en de sancties. GENèVE, 14 October (A.N.P.) Hier deed het gerpcht de ronde, dat de Nederlandsche de legatie voorstandster zou zijn van het afbre ken der diplomatieke betrekkingen met Ita lië. Het blijkt echter, dat bij de Nederland sche delegatie zelf van een dergelijk «land punt niets bekend is. DE ROZENSTRAAT. Zooals men weet is het huis hoek Rozen straat Kruisstraat afgebroken en ook de drie aanliggende huizen aan de zuidzijde dezer straat tot den hoek der volgende vielen onder sloopershanden. Dat zag men bij het ingaan der stad. Maar ook eenige oude witte huizen aan de Noordzyde der Rozenstraat verdwe nen. Onmiddellijk volgde echter het uitzetten van een nieuw gebouw. Evenwel moest de nu breeder geworden Rozenstraat aangesloten worden met den Kruisweg. Den ganschen nacht is men er met man en macht bezig ge weest de oude bestrating op te ruimen en een nieuwe aan te brengen. Ook eischte het ver leggen van electrische kabels, riolen, gas- en waterbuizen heel wat hoofdbrekens. Dat is nu klaar. Om een straat te krijgen, die goed te gen het drukke verkeer bestand is, is na het opruimen der vroegere straatsteenen ten ste vig puinbed aangelegd. Daarop wordt nu een decimeter rivierzand gebracht en daar komt op de moderne wijze, zooals aan het statenbol- werk een klinkerbestrating. Vroeger noemde men deze straat de Korte Rozenstraat. Onder of in den aarden wal aan de westzijde der stad; over het einde der Rozenstraat was in vroeger jaren bij wijze van een tunnel, de Deimans Waterpoort. Cornelis de Koning, de Stadshistorieschrijver van 125 jaar terug, ver telt, dat die poort heette naar een der stads- regenten. Deiman die buiten de stad tegenover deze Waterpoort landerijen had, waarop hij vee weidde. Dat was ter plaatse, waar nu de Pieter Kiesstraat is. Ongerustheid in Egypte. CAIRO, 14 October (A.N.P.) De spanning in Egypte is na het uitbreken der vijande lijkheden in Abessynië vernieuw. Het Egyp tische comité tot steunverleening aan Abes synië heeft een oproep gepubliceerd om de naburen in hun wanhopigen strijd te helpen. De militaire voorbereidingen worden voort gezet. Voortdurend hebben besprekingen plaats tusschen de Egyptische regeering en de Britsche instanties. In politieke kringen is men van meening dat dit wijst op ernstige plannen. Men ge looft dat belangrijke beslissingen kunnen worden verwacht. In het vliegkamp te Aboekir heerscht een zeer groote bedrijvigheid. Onder de bevol king heerscht een opgewonde stemming en er wordt in sterke mate gehamsterd. Noodlottig verkeersongeluk in Hilversum. HILVERSUM, 14 October iA.N.P.1 Op den Laarderweg kwam een wielrijder in botsing met den motorrijder Th. Vonk, wonende al hier. De motorrijder sloeg over den kop en bleef bewusteloos liggen. In dezen toestand werd hij nog overreden door een auto. Hij is korten tijd later overleden. Uitslag van de Meme1- stemming. MEMEL. 14 October (A. N. P.). Het officieele resultaat van de verkie zingen in het Memelgebied wordt thans bekend gemaakt. De Duitsche eenheids- lijst heeft 24 zetels verworven, terwijl de overige lijsten vijf zetels verkrijgen. In totaal zijn uitgebracht 1.962.061 geldige stemmen. Een veel geplaagde. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zeer waarschijnlijk dezelfde inbrekers bende, die eenige weken geleden bij den houthandel der Firma C Hoogendijk en Zn. te Zwammerdam haar slag sloeg, getracht de kluis te forceeren in het kantoor van den houthandel J. Spreij, te Alphen a.d .Rijn. Ook daar is men volgens de beproefde me thode te werk gegaan. In de zware kluisdeur zijn drie gaten geboord en door middel daar van is een dikke metalen plaat op de deur geschroefd. Bij het aandraaien van de klem zooals dit instrument in vakkringen ge noemd wordt, heeft de bovenste bout zich eohter begeven, zoodal het bij een gedeelte lijke verbuiging van de kluisdeur is geble ven en deze niet. zooals te Zwammerdam ge beurde, uiteen is gesprongen. De operatie moet geruimen tijd in beslag hebben genomen. Maar zelfs indien zij gelukt ware. zou alle moeite toch nog tevergeefs zijn geweest, want de firma Spreij. die reeds vijf maal bezoek van inbrekers heeft gehad, bewaarde geen geld meer in de kluis. Men heeft er zich verder toe bepaald eenige schrijfbureaux te inspecteeren, doch ook daaruit wordt, voor zoover kan worden na gegaan, niets vermist. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.23 1 4—7.23 3/4 Berlijn 59.30—59.40 Parijs 9.72—9.73 Brussel 24.32—24 86 Zurich 48.05—48.09 New-Y^rk 1 47' 2—1-47 11/16. AANRIJDING O"0 DEN HOOGEN DUIN EN DAALSCHEWEG. Zondagmiddag vier uur heeft op den Hoogen Duin en Daalscheweg een aanrijding plaats gehad. Toen mej. Mr. C. M. S. wonende te Amsterdam met haar auto, komende van den Koninginne duinweg op den Hoogen Duin en Daalscheweg in de richting Overveen reed en een in dezelfde richting rijdende wiel rijder passeerde, zag zij van den tegenover- gestelden kant een met vrij groote snelheid rijdende motorfiets naderen, bestuurd door den 18-jarigen A. G. M.. wonende Julianalaan Overveen. Deze haalde, vermoedelijk omdat hij meende dat er niet voldoende ruimte tot passeeren wasnaar links uit. Onmiddel lijk daarop volgde een botsing tengevolge waarvan de auto slechts licht werd bescha digd. De motor echter werd aan de voorzijde zwaar gehavend. Peisoonlijke ongelukken kwamen niet voor De Commissaris van Politie te Bloemen- daal verzoekt den wielrijder van wien in bovenstaand bericht sprake is, zich zoo spoe dig mogelijk aan het bureau van politie te Overveen aan te melden. Uitgave N.V. „Focus", te Bloemendaal. „Mooie foto's met de box". „Aardige kinderfoto's." „Mooie vacantiefoto's". Onder den gezamenlijke titel Fotovreugd- serie" is bij de uitgeversmaatschappij „Fo cus" een drietal boekjes verschenen, dat ten doel heeft de beoefening der fotografie in breede kringen te bevorderen. De boekjes zijn geheel op mooi kunstdruk papier gedrukt, terwijl zoowel het omslag als het binnenwerk rijk geïllustreerd zijn met reproducties naar mooie en aardige foto's. De behandeling der stof is eenvoudig, zon der oppervlakkig te zijn en zoowel de ama teur. die reeds eenigen tijd fotografeert als hij. die nog geheel vreemd staat tegenover de fotografie, zal door deze boekjes een goed inzicht en talrijke aanwijzingen kunnen krij gen, bij de beoefening van die bepaalde on- derdeelen der fotografie. HEEMSTEDE AUTO GESTOLEN EN TERECHT. Zondagavond werd een auto. die vóór een perceel in de v. d. Spiegeilaan stond, gestolen. Te kwartier over vier, dienzelfden nacht, vond een nachtwaker van de N.V. Particuliere Nachtveiligheidsdienst en Controle, de auto terug. De wagen stond onbeheerd in de Java- laan. DE AUTO REED DOOR. Zondagmiddag te omstreeks 6.20. had op den Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. Volgens ooggetuigen had het ongeluk plaats doordat de wielrijder, die op het fietspad reed plotseling naar links den weg overstak om de Ritsema Boskade op te rijden, waarbij hij doo>- de auto werd gegrepen en daarna op den weg viel en een hersenschudding kreeg. Het slacht offer is op advies van een geneesheer per auto naar het Diaconessehuis te Haarlem overge bracht. De auto is na het ongeluk doorgere den. doch het nummer is door getuigen op genomen. CABARETAVOND BIJ „NUT EN GENOEGEN". Zaterdagavond had de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" als opening van het win terseizoen een cabaretavond georganiseerd in het Ververschingshuis Groenendaal. Het bestuur had zich de medewerking ver zekerd van den heer John Kloos uit Rotter dam als conferencier. Riek Bouwens uit Den Haag als cabaretière en den heer Leberto uit Den Haag als goochelaar Met deze keuze is het bestuur ten volle ge slaagd. Na een kort openingswoord van den voor zitter. den heer J. Meijer, trad allereerst op de heer John Kloos. die de stemming er spoe dig in wist te brengen met een gezellig praat je.' Ook later op den avond met humoristische en levensliedjes wist hij hei pubiiek te boeien. Hij was het vooral die den aanwezigen een bijzonder gezelligen avond heeft bezorgd. Riek Bouwens zong verschillende liedjes, zoo o.a. ..Raad aan Jonge meisjes". „Wat liefde is" en .Laat de zon maar lekker schijnen", sloegen wel in bij het publiek, dat dezen avond vooral gekomen was om eens te lachen Haa*- ievensliedjes als o.a. ..Slaap maar mijn kindje" hadden een aandachtig gehoor. Leberto bleek een handige goochelaar te wezen. Ook hij droeg zeer veel bij tot het sla gen van den avond. Willy Heuchelshoven begeleidde de verschil lende medewerkers op uitstekende wijze. Ter afwisseling zorgde de Heem«teed«che Jazz band voor opgewekte muziek, ook bij het bal na afloop, dat onder leiding stond van den heer Lonv%kliA'. heeft het Aspirin-tablet be wezen. Sedert 38 jaar, dus sedert een generatie, ver trouwt de gehele wereld het kleine Aspirin-tablet. Daarmee is tevens bewe zen, dat Aspirin zelfs na jaren geregeld gebruik geen schadelijke neven werkingen voor het or ganisme veroorzaakt. Het produet van vertrouwen. (Adv. Ingez. Medj PERSONALIA. Aangesteld is tot tijdelijk onderwijzeres bij het Openbaar Onderwijs te Purmerend mej. J. R. Bruynsteen wachtgeldster te Haarlem. AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 14 OCT. 1935 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAM SIK BANKVEREEMGING KANTOOR HAARI.KJV Siaatsl. Binneul. 4^2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 41/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buiten], 5^2 PCt. DuitschlaJid 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 4I/2 pCt. Frankrijk S'chatk, 193 Sclieepv. Mijeti. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv." Mij. Néd. Iudustr Binncnl. Alg. Iv.zijde. Unie. A. N. I. E. M? (Nat.' Bezit) v. Berkels Patent Gert. Calvé Delft Nederl. Forrl Ned. Ind. Gas (Nat Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever Iudustr. Buitenl. Anaconda Copper Am. Smelting- Am. Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl Kon. Petroleum Perlak Petrol. Mij. Buiten!. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. Deli Mij Besoeki Senembah Rubber Mijen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondem. .Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Wilwaukee 5 pCt. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Pacific Prolongatlekoers S4% 93 253 242* 98 13)6 22% 1% 5 26% 891* - 1Q0 81 184 103 167* 134 152 40 155 104* 69 106 19* 22% 241* *81* 22", 1* 37* 114 72 190* 20* 134* 153 104* ZANDVOORT Opheffing Commissariaat van Politie. Een bezuiniging van ƒ5000.per jaar. Door een viertal raadsleden is een voorstel ingediend om het Commissariaat van Politie op te heffen in deze gemeente, althans te be vorderen. dat, gezien den zeer moeilijken financieelen toestand der gemeente, voorloo- pig geen nieuwe Commissaris van Politie wordt benoemd. De omstandigheid, dat niet kan worden ge zegd, dat de afwezigheid van den Commissa ris van Politie gedurende een zoo lange perio de, waarin ook viel het badseizoen 1935. heeft geleid tot een minder goede gang van zaken, heeft ook bij B. en W. de vraag doen rijzen, of het niet gewenscht is te komen tot ophef fing van het Commissariaat van Politie, te meer nu door het niet voorzien in de bestaan de vacature een besparing aan jaarwedde en pensioenbijdrage kan worden verkregen van ruim f 5000. Het verdient volgens B. en W. in ieder geval aanbeveling, dat de voorziening in de bestaan de vacature eenigen tijd, bijv. drie jaar, wordt opgeschort. Zij stellen derhalve voor te beslui ten tot H. M. de Koningin het verzoek te rich ten het Commissariaat van Politie in deze gemeente op te heffen er. zoo daartoe niet kan worden overgegaan, de voorziening in de be staande vacature gedurende den tijd van drie jaar op te schorten. NIEUW GEBOUW VOOR SOC. ZAKEN. B. en W. achten het voor de goede werking van het gemeentelijk bureau voor Sociale Za ken gewenscht, dat de administratie van Maatschappelijk Hulpbetoon en van het bu reau voor werkverschaffing en steunverlee ning worden ondergebracht in één gebouw. Het bureau heeft thans de beschikking ge kregen over eenige lokalen van het onlangs door de gemeente aangekochte voormalige hotel „Suisse" Voor meubileering wordt door B. en W. een crediet van f 100 gevraagd; de meubels kunnen worden overgenomen van de vorige eigenaresse van „Suisse". OPHEFFING COMMISSIE. B. en W. stellen voor de Commissie van Ad vies betreffende de verstrekking van school- schoeisel en kleeding op te heffen. Alle aanvragen zullen dan ter afdoening gegeven worden aan den dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Christina Rozina dochter van J. v. d Heyde en E. A Vos, l'Amistraat 2. Anna Cornelia Maria, dochter van C. Visser en M. Koning, Haltestraat 9rood. Erik Jaap, zoon van C. H. Stapper en M. M. Polder, Julianastraat 1. Ondertrouwd; B. H. Bothe en A. C. Visser, Paraaijsweg 11. G. Bannink en M Loos. Spoor- buurtstraat 11. Gehuwd: V. Paap en W. Jacobs, Haarl.str. 52. W. Keur en M. Woudenberg. Koningstraat 19. J. Keur en A. Molenaar, Van Lennepstraat 15. WIJK AAN ZEE EN DUIN OPOE VAN DER MEIJ 102 JAAR. Heden viert de wed. E. van der Meij—Snij ders haar 102en verjaardag. Ondanks haar hoogen leeftijd geniet zij een goede gezond heid alleen 't gehoor heeft haar grootendeels begeven. Haar geheugen is echter nog goed en gaarne vertoeft zij met haar herinnering bij de jaren, toen zij voor dag en dauw naar Egmond liep om visch in te koop-en en deze in wijden omtrek te gaan venten. Ook vele feiten uit haar jeugd staan haar nog helder voor den geest OVERVEEN Gouden feest op Elswout. Koninklijke onderscheiding voor C. Beek. Voor den heer C. Beek. die Zaterdag vijftig jaar als timmerman op ELswout werkzaam was is het een onvergetelijke dag geworden 's Middags half twee werd hij met zijn echt- genoote per auto van zijn woning gehaald en naar het poortgebouw gebracht, waar in één der vertrekken een mooie bloem- en groen- versiering was aangebracht. De heer A. Vrijland, rentmeester der familie Van der Vliet, sprak den jubilaris op waar- deerende wijze toe en overhandigde hem een geschenk onder enveloppe. Spreker deelde mede dat het aan de Koningin behaagd had. den heer Beek te vereeren met de eere medaille van de Oranje Nassau-orde in brons. De jubilaris werd daarna nog hartelijk ge- lukgewenscht door Mr. Dr. J. Luden en namens het personeel door den heer B. Wes- seling, die een mooie pendule met coupes overhandigde. Het feest werd verder in intiemen kring gevierd. Tal van bloemen, telegrammen en brieven mocht de heer Beek nog in ontvangst- nemen. KAMPVUUR PADVINDERS OP DUINVLIET De afdeelïng Haarlem der Ned. Padvinders hield Zaterdagavond een kampvuur onder het hooge geboomte van Duinvliet. Even voor 8 uur kwamen de padvinders met hun trommels aanmarcheeren. De districtscommissaris de heer M. C. de de Jong. opende hel kampvuur op de gebrui kelijke wijze, waarna het „Hoort zegt 't voort" werd gezongen en de gasten met een yell verwelkomd werden. Toen volgden de recreaties van de verschil lende groepen, waarna hopman Dr. J. Rinse afd. secretaris van Haarlem het woord nam en een en ander vertelde van de vorige en komende jamboree. Vele gidsen zijn bij een dergelijk wereld kamp noodzakelijk. Spr. hoopte, dat voora'. de Aid. Haarlem klaar zal staan cm te heiper. Hierna volgde een gevarieerd programma waaraan voortrekkers en verkenners medp- werkten. Ds. Barger sprak een slotwoord, waarin hij Art. 7 van de padvinderswet behandel de. Het jaarlijksche kampvuur werd gesloten met het le en 6e couplet van het Wi'.helmuc waarna ds. Barge: u. •>e:A.d voorging en ulei •net tromgeroffel v.h-j j. cv staó 'r BLOEMENDAAL BENOEMING Onze plaatsgenoot de heer P. Meij. is be noemd tot hoofd van de Chr. school te Kalen- berg lO.) UITVOERING BLOEMENDAAL'S TOOXEEL. Indien er geruchten gaan dat Iemand over leden is. dan doet hij het beste zich in le venden lijve te laten zien. Deze methode heeft de tooneelvereeniging ..Bloemendaal's Tooneel" Zaterdagavond toe gepast en nu weten de vele vrienden van deze vereeniging niet alleen, dat ze leeft, maar ook. dat ze nog kerngezond is en met succes een tooneelstuk op de planken kan brengen. Dit tooneelstuk was Eikenheuvel. In 3 be drijven van Arnold van Deenen. De hoofdpersonen waren volkomen in staat aan het spel kleur en verve te geven. Jim Doolit en Diaken Wiggens waren twee kostelijke oude vrijers Benjamin Fornes. de ontijdig blind geworden jongeman, die even wel voor den goeden afloop zijn gezichtsver mogen terug krijgt, komt ten gevolge van jeugdherinneringen op een boerderij verzor ging zoeken, waar niet meer een Agatha Kent van vroeger den scepter voert, maar een jongere generatie, een Agatha Kent van zijn eigen leeftijd, die om wat geld te ver dienen de rol op zich neemt van de oude, gestorven tante Agatha. Dat zou gelukt zijn als Fornes alleen ge weest was. Met Warrens, zijn vriend, er bij wordt het moeilijk. Fornes en Warrens hebben zich verdien stelijk van hun taak gekweten. De kroon komt echter toe aan Agatlia Kent. die voor al door de wijze van zeggen bekoorde. Julia, de moderne mondaine verloofde van Fornes, was weinig overtuigend in haar spel. Ook de kleineer rollen waren in goede han- Het publiek toonde zich zeer voldaan, den. De Jolly Jokers verzorgden het muzikale gedeelte van dezen aardigen avond. En.... tot besluit een dansje. SANTPOORT. E. H. B. O. SANTPOORT. Het feit, dat bovengenoemds vereeniging in de afgeloopen week haar 12'2-jarig jubi leum herdacht en dat 2 der thans nog lid zijnde personen nl mej. J. R. Zuydwijk en de heer G. J. Slebos tevens 12>'2 jaar lid der vereeniging waren, is op den laatsten oefen avond herdacht. Allereerst herdacht Dr. de Groot het heugelijke feit van het 12'2-jarig bestaan der vereeniging en knoopte daar aan vast zijn gelukwensch aan de jubileeren- de leden, die al een reeks van jaren reep. secretaresse en penningmeester zijn. Hij overhandigoe daarna een persoonlijk blijk van hulde voor het harde werken en sprak den wensch uit, dat het hun gegeven moge zijn nog gedurende een reeks van jaren de vrijwillig opgenomen taak ten bate van de lijdende" mênschheid en in 't bijzonder van hen, die door een ongeval getroffen zijn, te mogen vervullen. Daarna voerde de voorzitter het woord. Hij memoreerde o.m. het op en neer gaan van het ledenaantal, dat gedurende de laat ste jaren steeds stijgende is, Daarna over handigde hij aan ieder der jubilarissen een blijvende herinnering 'oenevens een vaas met bloemen namens alle leden der vereeniging. Na een kopje thee gingen de leden der ver eeniging huiswaarts IJMUIDEN BESOMMINGEN Trawlers: Clazina Luther IJM. 59. 475 m. f 2380. Martha IJM. 165. 110 m.. f 1370 Hlma IJM. 44. 345 m f 3160. Utrecht IJM. 73. 1020 m.. f 2360 Corrie IJM 21. 310 mf 2200 Bergen IJM 16. 1100 m.. f 4320 Adriatic IJm. 28. 700 m., f 2260 Eveline IJm. 115. 1055 m., f 3180 Julie Streiff IJM. 59, 55 m. f 144C Emma IJM 177, 140 m.. f 1130. Flamingo IJM 42, 70 m. f 1160. Loggers- KW 175 f 340: KW 162 f 450; KW 75 f 310, KW 48 f 420, KW 178 f 540, KW 108 f 490, KW 93, f 350; KW 42 f 500, KW 159 f 680. YERSCHE HARING. SCH. 236 f 600; 310 f 840; 250 f 2570; 69 f 930 KW 3 f 610: 4 f 320; 141 f 240; 29 f 930. 69 f 1540. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuissloomende voor de Dinsdagmarkt: Sumatra IJm. 253, vangst 35 manden schel- nsch, 90 manden braadschelvisch, 25 manden gul. 10 mander. platvisch, 20 manden wij ting, 50 manden makreel. 40 manden radio, 10 manden koolvisch, 25 manden varia, totaal 305 manden benevens 700 stuks ijskabeljauw en 25 stuks stijve kabeljauw. Gorrijdijk IJm. 490, vangst 22 last pekelha ring, 10 last versche haring. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 14 OCT. Tarbot per 50 K.G. f 64—62. Griet per K.G. f 0.28—0.24. Tongen per K.G. f 0.900.65. Groote schol per 50 K.G. f 23. Middelschol per 50 K.G. f 20— ir Zetschol per 50 K.G. f 17—15. Kleine schol per 50 K.G. f 156. Schar per 50 K.G. f 95.50. Tongschar per 50 K.G. f 21t-17. Rog per 20 stuks f 15—14. Vleet per stuk f 2.35—1.30. Kieine poon per 50 K.G. f 6—3.80. Groote schelvisch per 50 K.G f 21—16. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2014. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 19.- -f ,11.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 135.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—28. Groote gullen per 50 K.K f 15.50—12. Kleine gullen per 50 K.G. f 125.50 Wilting per 50 K.G. f 3.80—1.75' Makreel per 50 K.G. f 5,40—2.75. Heilbot per K.G. f 0.85—0.38. Leng per stuk f 1.300.80. Kcolvisch per stuk f 0.140.15 Versche haring Der kist f 51.80. Middel hake per 125 K.G. f 106. Xleinmiddelhake per 50 K.G. f 44. Kleine hake per 50 K.G. f 30. GESLAAGD. De heer D H. d. Werf te IJmuiden-Oost l-'agde t- n- f- *M- civiel-

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7