De sancties tegen Italië. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON De Assemblee en de oorlog in Afrika. Radio-Programma WOENSDAG 16 OCTOBER 1935 HAARDE M'S D A G B E A D 4 BUITENLAND. Commissie stelt lijst van grondstoffen voor uitvoer verbod samen. Italiaansche regeering keurt de houding van Graaf Vinei goed. De commissie van de sanctieconferentie voor de economische maatregelen heeft gistermid dag beraadslaagd over een door de Fransche delegatie uitgewerkte lijst van voor den oor log van Italië belangrijke grondstoffen. De eerste groep wordt gevormd door die grondstoffen, die door Volkenbondsleden worden vervaardigd en derhalve uit Italië weg gehouden kunnen worden. Dit zijn: ijzererts, mangaan, chroom, zwaarstee.\, molybdaen. palladium, tin, wolfram, cadimium en alle ijzer-amalgamen. De tweede groep bevat producten, die niet door Italië in voldoende hoeveelheden, of wel door niet-leden van den Volkenbond worden voortgebracht, maar waarbij toch volgens op vatting van den Volkenbond een zekere con trolemogelijkheid bestaat. Het betreft hier aluminium, staal, nikkel en zink. Tot de derde groep behooren rubber, salpeterzuur en ni traten. In de eerste lezing is deze groep aan genomen, d.w.z. dat. deze zal dienen als basis voor verdere statistische constateeringen en deskundigenrapporten. Men neemt aan ,dat de beraadslagingen Donderdag zullen kunnen worden voortgezet. In de zitting der commissie van Dinsdag middag werd ook voorgesteld een einde te maken aan het voorzien van Italië van ver keersmiddelen, d.w.z. schepen, auto's, spoor wegmateriaal. lastdieren en trekdieren en werktuigmachines. In dit opzicht kon echter geen besluit genomen worden door het ver zet van eenige staten, zooals Zwitserland, die aanvoerden, dat het hier niet gaat om grondstoffen, maar om fabrikaten. Een bijzondere plaats wordt ingenomen door de zeer belangrijke grondstoffen: petro leum, steenkool en koper. Het verluidt echter, dat een lijst die deze en andere grondstoffen bevatten zal, binnenkort aan de leden van den Volkenbond zal worden voorgelegd, opdat deze hun standpunt zullen kunnen bepalen. De commissie zal vandaag de voorstellen behandelen inzake niet-afnemen van Itali aansche waren- Rome keurt Vinci's houding goed. Naar te Addis Abeba verluidt heeft de Ita liaansche regeering graaf Vinei er van in kennis gesteld, dat zij zijn weigering uit Addis Abeba te vertrekken voor de Italiaansche consulaire ambtenaren uit het binnenland gearriveerd zijn, volstrekt goedkeurt. De stem ming van Graaf Vinci is opgewekt. Hij wordt echter nauwlettend bewaakt door vijfentwin tig gewapende manschappen, die ook, wanneer iemand tot den ex-ambassadeur wordt toe gelaten, niet uit het vertrek wijken. Men verwacht niet, dat Vinei voor het einde van de week zal vertrekken. Italiaansche tegenspraken. Nieuwsagentschappen hebben uit Harrar be richten verspreid, volgens welke 'n Italiaansch eskader bombardementsvliegtuigen honder den bommen zou hebben uitgeworpen op de bevolking van Gorrahei, waarbij vrouwen en kinderen om het leven zouden zijn gekomen. Volgens dezelfde agentschappen zou een Italiaansch vliegtuig door luchtweergeschut naar beneden zijn gehaald. Deze berichten, aldus wordt met klem van Italiaansche zijde naar voren gebracht, zijn volstrekt onjuist. De luchtraid heeft uitslui tend een militair doel had. aangezien de Ita liaansche vliegtuigen munitie-depots hebben vernield en wanorde hebben doen ontstaan onder de troepen van gen. Nassiboe. die in de richting van Gherlogoebi oprukten, welke stad kortgeleden door de Italiaansche troepen is bezet. De vliegtuigen zijn zonder uitzonde ring weer op hun punt van uitgang terug gekeerd. Verhoogde activiteit der Italiaansche luchtmacht. Uit Addis Abeba: Volgens berichten van het Noordelijke front is daar in alle sectoren een verhoogde activiteit begonnen van de Italiaansche luchtstrijdkrachten. Een ver kenningsvliegtuig zou zelfs zijn doorgedron gen tot de spoorlijn Addis AbebaDzjiboeti en gezien zijn tusschen de stations Errer en Gotta. Het vliegtuig zou echter geen bom men hebben neergeworpen. Ten Zuiden van Makalle zijn twee Italiaan sche vliegtuigen gezien. Zij zouden bommen hebben geworpen boven Arnba Ala ja bijna 200 K.M. diep :n het Abessynische gebied. Schade zou daardoor echter niet zijn aange richt. In de onmiddellijke omgeving van Makalle heeft men ook Italiaansche vliegtuigen waargenomen. Volgens een bericht van het front heeft daar een Italiaansch vliegtuig twee bommen op een afdeeling Abessyniërs ge worpen. Ook hier zouden de bommen noch materieele. noch persoonlijke schade hebben aangericht. Haile Selassie naar het front? Omtrent de mogelijkheid, dat de keizer in zijn kwaliteit van opperbevelhebber der Abessynische strijdkrachten zich naar een dei- fronten zou begeven, wordt van welingelichte zijde medegedeeld, dat deze mogelijkheid in derdaad bestaat. Vrijwel zeker is in ieder geval dat de minister van oorlog. Mulugueta, een inspectietocht in de gebieden van den oorlog zal gaan maken. Daarbij weet men echter EGYPTISCHE PRINS NAAR ABESSYNIë VERTROKKEN CAIRO. 15 October (A.N.P.) De president van het Egyptische comité tot hulpverleening aan Abessynië, prins Ismail Daoed, die zich ter beschikking van Abessynië heeft gesteld, is gisteren van Port-Said naar Dzjiboeti ver trokken. Zijn vertrek van het station te Cairo was aanleiding tot een groote pro-Abessyni- sche demonstratie. Ook prins Omar Toessoen en de Koptische patriarch waren op het sta tion verschenen. Écn groote menschenmenigte uitte voortdurend haar sympathie voor Abes synië en juichte den vertrekkenden prins geest driftig toe. niet of de keizer en de minister ieder naar een verschillend front zullen gaan, dan wel of voorloopig volstaan zal worden met de enkele inspectie van Mulugueta, die dan den keizer daarbij zou vertegenwoordigen. Mocht de keizer besluiten zelf naar het tooneel van den strijd te vertrekken, dan zou hij daarbij door een zeer groot escorte worden verge zeld. Het ligt voor de hand, zoo voegde men aan deze inlichtingen toe, dat geen enkele mededeeling zal worden verstrekt over den datum van vertrek, de te volgen route en het doel van een eventueele reis van den Negus daar het keizerlijk gezelschap dan een al te gemakkelijk doel zou vormen voor de Ita liaansche bombardementsvliegtuigen. (A. N. P.) Amerika. Zes en twintig samenzweerders in San Salvador gefusilleerd. In de republiek San Salvador wordt, naar Reuter meldt, een strenge censuur uitgeoefend als gevolg van een complot tegen president Martinez, 26 personen, die de leiders van het complot zouden zijn, zijn op staanden voet gefusilleerd. De woning van president Martinez wordt door soldaten en politie met mitrailleuses be waakt Cordell Hull over het voor komen van den oorlog. Binnen het kader van een reeks radio redevoeringen, georganiseerd door het New Yorksche dagblad „Herald Tribune", heeft staatssecretaris Huil een rede gehouden over de schadelijke gevolgen van een oorlogstoe stand. De staatssecretaris besprak de gevol gen die een oorlogstoestand heeft op het wel zijn van de menschheid en ging vervolgens over op bijzonderheden, o.a. op de gevolgen die den oorlogstoestand zou hebben voor den Amerikaanschen buitenlandschen handel. Zijn rede voortzettende, constateerde Huil, dat Amerika voor zijn verdediging is uitge rust. De Vereenigde Staten willen echter geen aanvalsoorlog- voeren, noch hebben zij voor nemens zich meester te maken van gebied van een anderen staat. De federale regééring is vastbesloten zich van den op het oogenibilk woedenden oorlog verre te houden. Dit negatieve standpunt is echter niet voldoende; de Vereen. Staten moeten veeleer hun moreelen invloed uitoefenen om oorlogen te vermijden of zoo §nei mogelijk te beëindigen. Amerika kan dat echter niet alleen tot stand brengen. Alleen een samenwerking met de andere mogendheden zou kunnen leiden tot een pacificeering van de wereld, een tot nieuw leven brengen van den wereldhandel en een hecht maken van het internatio nale geldverkeer. Iedere oorlog stoot deze pogingen achter uit en veroorzaak opstapeling van goederen ln alle landen. In plaats van nieuwe hoop volgt een treurig worstelen tegen de door den oorlog veroorzaakte ruïne. Huil besloot zijn rede met te constateeren, dat de tegenwoordige toestand ter wereld slechts verbeterd kan worden door een tot nieuw leven brengen van den wereldhandel en door ex stabilisatie van de valuta's. Hel heil kan niet komen van bajonetten en lucht- bommert HAüPTMANN THANS VOOR HET OPPERSTE GERECHTSHOF? De terechtstelling van Bruno Richard Hauptmann is blijkens een A. N. P.-bericht uit Trento voor onbepaalden tijd uitgesteld. Het hof van beroep heeft hem de gelegen heid gegeven zijn taak in hooger beroep te brengen bij het Opperste Gerechtshof der Vereenigde Staten. Licht in het mysterie- Koetjepof Nieuw onderzoek gevraagd. Reuter meldt uit Parijs: De rechtskundig adviseur van de vrouw van den in Januari 1930 ontvoerden Wit-Russi- schen generaal Koetjepof heeft bij den rechter van instructie een verzoek ingediend, om in deze mysterieuze zaak een nieuw onderzoek in te stellen. In het bijzonder vraagt Campinchi, de advocaat, dat nog eens de Parïjsche taxi chauffeur Le Gall wordt verhoord, die in April 1935 zelf verklaard zou hebben, aan de ont voering van den generaal medeplichtig te zijn. Le Gall was er in geslaagd uit het bagno te Cayenne te vluchten, en toen hij later te Lis sabon door de politie werd gehoord, deelde hij mede, dat hij als lid "van de Fransche commu nistische partij van de Gepeoe bevel had ge kregen, den Wit-Russischen generaal te ont voeren. Eind Januari 1930 had hij met zijn taxi in een voorstadje van Parijs gewacht. Spoedig naderde tot dichtbij een andere wa gen. Twee hem bekende Gepeoe-beambten en een onbekende vrouw hadden den bewuste- loozen generaal uit dezen wagen getild en in zijn taxi gebracht. Daarop had men hem be volen, naar Malo-les-Bains te rijden, waar de nog steeds buiten kennis zijnde Koetjepof in een villa aan zee werd gebracht. Le Gall had daarop een geldelijke belooning ontvangen en sedert dien van de geheele zaak niets meer gehoord. Het onderzoek der politie wees uit, dat een villa, ofschoon niet dicht aan de zee gelegen, wel in aanmerking zou kunnen komen. Boven dien was juist ten tijde van de ontvoering van Koetjepof te Malo-ies-Bains een boot ge stolen, die later aan het strand werd terug gevonden. Deze boot zou naar de meening der politie gediend kunnen hebben om den generaal naar België of aan boord van een op zee kruisend schip te brengen. Het verdere onderzoek is evenwel zonder resultaat gebleven. Afgewacht moet thans worden, wat het nieuwe onderzoek aan het licht brengt. Overigens zijn sommigen van meening, dat Le Gall beweert bij de ontvoe ring betrokken te zijn, om zijn terugkeer naar het bagno van Cayenne, waarheen hij voor een andere misdaad gebracht was, uit te stellen. Italiaansche plannen voor luchtlijnen. Een lijn van Aden naar Khartoem. Uit Rome, 15 October: Het agentschap Ste- fani publiceert het volgende bericht uit As mara: De „Ala Littoria", die op 1 November een luchtdienst zal instellen van Asmara naar Mogadiscio met tusschenlandingen te Dzji boeti, Berbera en Rocca Littoria, bestudeert thans ook de mogelijkheid van een zijlijn die als uitgangspunt Aden zou hebben en met tuschen landingen te Berbera en Dzji boeti naar Asmara zou- hoopen en van As mara zou doorgetrokken worden tot Khartoem Deze nieuwe lijn aldus dit bericht zou zeer aanzienlijke voordeelen brengen aan de Engelsche kolonie in Aden, aangezien zoodoende een snelle verbinding verkregen zou worden met Khartoem en deze stad ver bonden zou worden met de belangen van Erytrea. (A.N.P.) Tadjikistan ernstig geteisterd. Aardbeving eiseht 107 dooden en 360 gewonden. Tengevolge van de aardbeving, die op 8 Oc tober j.l. het district Tavildora in Tadji kistan heeft geteisterd, zijn naar het A.N.P. uit Moskou verneemt, 107 personen gedood en 360 gewond. In Tasvedora werden 21 aard schokken waargenomen. Na de aardbeving bleek zich een nieuwe plooi te hebben ge vormd in de rotsen. De oever van de rivier Obi-Hingoe is inge stort. De verbinding met de door de aardbe ving geteisterde streek moet in stand gehou- der worden door middel van vliegtuigen, waarmede men o m. levensmiddelen en artsen naai Tavildora heeft vervoerd. De raad van volkscommissarissen heeft de regeering van Tadjikistan een bedrag doen toekomen van 300.000 roebel voor het brengen van hulp aan de getroffen bevolking. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs had een heelen tocht achter den rug, zoodat het niet te ver wonderen is, dat hij zich vermoeid voelt. Maar voordat hij in bed stapt, loopt hij op het kastje toe en zet daar voorzichtig de koningskroon bovenop. Sjonge, sjonge, wat heeft hij een slaap, hij kan bijna niet meer op zijn beenen blijven staan. Dus zoo gauw mogelijk onder de dekens, want wie weet, wat hem morgen voor een zware taak te wachten staat. Thijs gaapt een paar keer heel lang en diep en is spoedig in droomenland aangekomen. Maar ondertnwhen Niet de Volkenbond, doch de Volkenbondsstaten ieder individueel hebben Italië veroordeeld. Waarom de gekozen weinig indrukwekkende procedure noodzakelijk was. Haar mogelijke gevolgen. (Van onzen correspondent). Genève, 12 October 1935. Toen de Zestiende Volkenbondsvergadering op Zaterdag 28 September haar gewone werkzaamheden had beëindigd, was zij zoo verstandig de zitting niet voor gesloten te verklaren, doch zich slechts te verdagen. Hierdoor werd het voorzitter Benesj mogelijk de Volkenbondsvergadering onmiddellijk we der te doen bijeenkomen, zoodra de Italia nen. zooals toen reeds voorzien werd. door een inval in Abessynië het Italiaansch-Abes- synische „geschil" tot een „oorlog" zouden gemaakt hebben. Indien de Volkenbondsver gadering op 28 September zou gesloten, in plaats van verdaagd zijn, zouden vier weken tusschen het oogenblik van de bijeenroeping eener buitengewone Volkenbondsvergadering door den secretaris-generaal Avenol en den dag der bijeenkomst moeten zijn verloopen! Menigeen zal wellicht eenigszins teleurge steld zijn geweest over het verloop dezer korte nieuwe bijeenkomst der Zestiende Vol- kenbondsvergadering. Terwijl in September zoovele gedelegeerden in gloeiende bewoor dingen de trouw van hun regeering aan de voorschriften van het Volkenbondsverdrag, die de handhaving van den wereldvrede ten doel hadden, verzekerd hadden, en. zooals reeds zoo menigmaal in het verleden, een aanstekelijke warmte van de Volkenbonds vergadering uitging, die ook aarzelende broe ders tot meedoen bewoog, heerschte deze week in de Volkenbondsvergadering een stemming van koel overleg, die op velen een kouden, veel te formalistischen indruk maak te. Van deze laatste periode der Zestiende Volkenbondsvergadering kon bezwaarlijk een bezielende invloed uitgaan! Het zou echter onbillijk zijn den gedele geerden ter Volkenbondsvergadering deze afkoelende stemming te verwijten. In Sep tember was een bezielende geestdrift noo- dig. vooral om den aanvankelijk nog aarze lenden Laval tot trouw ook aan artikel 16 van het Volkenbondsverdrag te bewegen en om zoo mogelijk Mussolini nog tot het in zicht te brengen, dat hij bij een uitvoering zijner aanvalsplannen een vastberaden de sanctiemaatregelen van art. 16 toepassenden Volkenbond tegenover zich zou krijgen. Wel licht zou dit inzicht Mussolini te elfder ure nog van zijn misdadig oorlogsplan afhouden. Deze noodzaak voor krachtige, onomwonden taal bestond deze week voor de Volkenbonds vergadering niet langer. Mussolini had zich helaas van den noodlottigen eersten stap niet laten afhouden. Anderzijds had Laval de gewenschte goede beslissing reeds geno men en zich aan de zijde van hen gesteld, die tot een integrale toepassing van het Vol kenbondsverdrag, met inbegrip van art. 16, vastbesloten waren. De besprekingen in den Volkenbondsraad hadden bovendien reeds duidelijk aangetoond, dat de Volken bondsstaten hun plicht zouden doen en een poging zouden aanwenden, om door middel van de bij art. 16 bedoelde sanctiemaatre gelen Italië tot een staken van de in strijd met het Volkenbondsverdrag begonnen vijandelijkheden te dwingen. Waar dit de feitelijke toestand op het oogenblik van het begin der Volkenbonds vergadering was. had deze in deze week nog een anderen plicht te vervullen als in de maand September. De Volkenbondsvergade ring moest niet slechts den wil vaii den Vol kenbondsraad met betrekking tot de tegen Italië toe te passen sanctiemaatregelen be vestigen, doch dit bovendien op een voor Italië zoo min mogelijk krenkende wijze doen. Met het oog op de toekomst is het toch van groot belang, dat Italië nog niet uit den Volkenbond zou treden, waardoor de moge lijkheid van vredesbemoeiingen van den Vol kenbondsraad, zoodra het oogenblik eenigs zins gunstig zou schijnen, zou blijven voort bestaan. De wenschelijkheid. om de gevoelens van veroordeeling van Italië en van een vastbe slotenheid tot toepassing van art. 16 op een zoo min mogelijk Italië afstoofcende wijze tot uiting te brengen, bracht de Volken bonds vergadering tot het aannemen van de door vele enthousiasten gewraakte methode: dat alleen die delegaties zouden behoeven te spreken, die het niet eens waren met de ver oordeeling van Italië door de Raadscommis sie van Zes en met de uitspraak van den Raadsvoorzitter over de noodzakelijkheid van toepassing van sanctiemaatregelen, en dat allen, die wèl de voor Italië ongunstige uit spraken deelen. dit door een stilzwijgen zou den doen blijken. Wie in het geheel geen meening zouden willen uitspreken, zouden hiervan mededeeling moeten doen. Aldus werd verhoed, dat de 50 regeeringen, die, zooals uit het verloop der Volkenbondsver gadering bleek Italië schuldig achtten en tot opgeven van den oorlog zouden willen dwin gen, dit achtereenvolgens één voor één uit drukkelijk zouden verklaard hebben ten overstaan van de Italiaansche delegatie, die deze anti-Italiaansche betooeing wellicht niet ten einde toe zou hebben bijgewoond en vermoedelijk de vergaderzaal en den Vol kenbond zou verlaten hebben. Er was echter nog een andere reden, waar om de 54 delegaties, die deze periode der Vol- kenbondsvergaderir.g bijwoonden, niet hoof delijk werden ODgeroeoen. om een „Ja" of ..Neen" over ïtalië's schuld en de noodzake lijkheid van sanctiemaatregelen te doen hooren. Wanneer in alle vormen een stem ming zou zijn gehouden, zou het zeker ge heel ongewenschte resultaat ziin bereikt dat Italië niet voor schuldig verklaard was! Want daar beslissingen van de Volkenbondsverea- ring, behalve waar het slechts om kwesties van procedure of om ..wenschen" gaat. een stemmigheid vereischen. zou de schuldigver klaring niet zijn uitgesproken op srond van de afwijkende meening van Italië zelf en van haar drie vazallen Albanië, Hongarije en Oostenrijk. Voor menigeen was dit wellicht een nog overtuigender argument do.n de wensch, om van een Italië vernederende stemming af te zien! De gekozen methode bevrijdde voorzitter Benesj van de zeer on gewenschte verplichting, om te moeten vast stellen dat de resolutie, ïtalië's veroordee ling inhoudend, niet was aangenomen! Benesj kon daarentegen thans verklaren, dat gebleken was. dat 50 staten de veroordeelen- de uitspraak van de 14 leden van den Vol ken bondsraad deelden en dat slechts vier Albanië. Hongarije, Italië en Hongarije"1 van een afwijkende meening waren geweest. Waarom echter, zal men vragen, heeft dan althans niet de Volkenbondsraad, waar Al banië, Hongarije en Oostenriik geen zitting hebben en de stem van Italië als geschil hebbende partij niet medetelt. door een stemming in alle vormen Italië schuldig verklaard en daardoor gemaakt, dat althans één officieele veroordeeling door een Vol kenbondsorgaan is ui' gesnroken wat toch grooteren indruk zou hebben gemaakt; dan de veroordeeling alléén door een aantal in- I dividueele Volkenbondsstaten? Het ant- woord op deze vraag ls eenerzijds, dat ook de Volkenbondsraad toch den wensch koes terde Italië zoo min mogelijk van den Vol kenbond af te stooten, en anderzijds dat een leemte in het Volkenbondsverdrag het on mogelijk zou hebben gemaakt, dat de Vol kenbondsraad Italië schuldig verklaarde aan schending van het Volkenbondsverdrag, in dien niet Italië zelf haar stem aan deze schuldigverklaring zou hebben gegeven! Het Volkenbondsverdrag verklaart toch wel in artikel 15, dat bij de stemming over de „aanbevelingen" over de beste wijze van op lossing van een geschil de stem der geschil hebbende partijen niet medetelt, doch het Volkenbondsverdrag heeft verzuimd deze af wijking van den regel der eenstemmigheid ook op te nemen in artikel 16, dat op een schuldigverklaring van een staat door den Volkenbondsraad betrekking heeft. Voor een schuldigverklaring geldt dus de regel der eenstemmigheid en is dus de stem van den beschuldigden staat zelf noodig! De Volkenbondsvergadering van 1921, die onzen toenmaligen minister van buitenland- sche zaken Van Karnebeek tot voorzitter had, heeft deze leemte van het Volkenbonds verdrag reeds ingezien en een amendement aangenomen, waarbij bepaald werd. dat de stem van den aanklagenden en van den be schuldigden staat niet medetelt. Helaas is dit amendement uit het jaar 1921 nog steeds niet in werking getreden, omdat de ver- eischte ratificatie door alle leden van den Volkenbondsraad nog niet gebeurd is. Wel hebben reeds 30 Volkenbondsstaten dit amen dement geratificeerd, doch daaronder bevin den zich niet alle Raadsleden. Daarom kon ook de Volkenbondsraad geen officieele ver oordeeling van Italië uitspreken en bleef de veroordeeling tot die van „veertien Raads leden" beperkt. Dit heeft in tusschen dit ééne wellicht goede gevolg, dat Mussolini nu niet beweren kan, dat hij door den ..Volkenbond" als zoo danig veroordeeld is. Hij is slechts veroor deeld door Engeland. Frankrijk en 48 andere leden van den Volkenbond! Het is voor de Italiaansche regeering daardoor gemakke lijker lid van den Volkenbond te blijven en over eenigen tijd nieuwe Volkenbondsbe moeiingen tot herstel van den vrede te aan vaarden! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. HAAS' Azijn zóó goed, Dal hij élk voldoet! - (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 N.C.R.V. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. C. J. Hoekendijk. 10.45 Gram. pl. 11301200 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 3.45 Orgelspel R. Parker. 4.00 Bijbellezing Ds. L. J. vanLeeuwen mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Celloreci tal L. Werner. Aan den vleugel mevr. H. Wer ner. 6.30 Gram. pl. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Berichten. 8.05 Ged. uitzen ding v. d. Gemeent. Begroetingsavond van Zendeling W. F. Schroder. Mmv. spreker, koor olv. J. Zwart (organist). 9.05 NCRV-orkest olv. P. v. d. Hurk (Om 10.00 Berichten). 10.45 11.30 Gram. pl. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. (Om 9.00 Het recept v. d. week door mevr. R. LotgeringHillebrand). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Declamatie Paul Huf. 10.30 Ensemble Lismonde. 12.00 Gram. pl. 12.15 Lyra-trio. 1.00 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 1.45 Gram. pl. 2.00 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 3.003.45 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Hoorspel v. d. kinderen. 5.30 Gram. pl. 5.45 AVRO-decibels olv. Eddy Meenk, mmv. Topy Glerum (zangt 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.00 Radio-Volkszang olv. P. C. Poort man. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Berich- etn. 8.10 Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. B. Walter, mmv. de Wiener Sangerknaben en het Amsterdamsch a capellakoor „Bel Canto" olv. A. Vrancken. 9.15 Causerie G. Czopp. 9.25 Omroeporkest olv. N. Gerharz, de Cavelli's (accordeon), Julia de Gruyter en Rien van Noppen (voordracht) Om ca. 10.45 Verslag schaakmatch EuweAljechin 11.00 Berichten. 11.2012.00 Uit de „Stadtschanke" Amsterdam: Frankly's 16 Musical Stars. PROÏTWCU. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.25 Orgelspel H. Croudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square en New Vic toria Orkest olv. N. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.20 Berichten. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Causerie. 4.30 Gra. pl. 5.05 Orgelconcert P. J. Mansfield. 5.35 Lew Stone en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelconcert C. H. Trevor. 7.15 Spaansche causerie. 7.50 Berichten. 8.20 „Ail Girls Together", variété-programma. 9.20 „Dinner is served", hoorbericht. 9.50 Berich ten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest olv. Cl. Raybould. 11.3512.20 BBC-dansorkest olv. Henry Hall. RADIO P^RIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek olv. Doyen. 5.05 „Les femmes savantes", spel van Molière. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest olv. Inghel- brecht, het Reugelkoor en solisten. 11.10- 12.35 Dansmuziek. KALUNDBOPG. 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. ,/Wivex". 2.20 2.40 Concert uit „Kilden". 7.20 „Messias", oratorium van Handel, mmv. solisten, koor en orkest olv. N. Malko. 9.5011.50 Populair concert Kr LEN. 456 M 5.50 Orkestconcert. 11.20 Uit Miinchen: Om roeporkest olv. List. 1.35 Gram. pl. 3.20 Piano duetten. 4.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 7.30 „Hans Heiling", opera van Marschner. Muzik. leiding: Buschkötter. Koorl.: Breuer. 10.15—11.20 Omroepkleinorkest olv. Steiner. ROME 421 M. 8.10 „Nebucadnezar", opera van Verdi. Or kestleiding: A. la Rosa Parodi. Koorl.: A. Consoli. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omoreporkest olv. Ga- son. 1.50—2.20 Gram. pl. 5,20 Declamatie en Gram. pl. 6.35 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Sympho- nieconcert olv. Fr. André. 10.3011.20 Gram. pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6