HOCKEY. VOETBALNIEUWS SCHERMEN PAARDENSPORT DAMES-HOCKEY POSTDUIVEN. MAANDAG 21 OCTOBER 1935 H A A R L E M'S DAGBEAD BloemendaalWatergraafsmeer (1-1) De derde klasser Watergraafsmeer, heeft aan Bloemendaal in eigen huis uitstekend partij gegeven. Door dit gelijke spel stierven de witten een vroegtijdigen bekerdood. Veel fraais heeft Bloemendaal dan ook werkelijk ditmaal niet laten zien. De gasten kregen eerst het windvoordeel en begonnen direct met eenige fanatieke aanval len. De reserve-doelman der witten, Donselaar, hield diverse fraaie schoten keurig uit zijn doel. De aanvallen der thuisclub waren in deze periode niet bijster gevaarlijk. Rust kwam met blanken stand. Na de hervatting kwam Bloemendaal sterk in den aanval. De gasten verdedigden echter zóo fanatiek dat er voor de Bloemendalers, die het spel in de voorhoede trouwens veel te kort hielden, nagenoeg geen doorkomen aan was. Het. duurde dan ook geruimen tijd voordat De Bock met een effectvol schot aan Bloemendaal de leiding gaf (10). Kort voor het einde profiteerde de rechts binnen der gasten van een misverstand in de Bloemendaal-verdediging en schoot on houdbaar voor Donselaar den gelijkmaker in het net Cl1). Eet Bloemendaalelftal was als volgt: Donselaar. Röbken, De Wilde, Hartman. Beijk, P. Leemhuis. Ph. Immer, de Bock, Van Bragt, v. Gelder Jr., Van Gelder Sr. Allen WeerbaarE. D. O. (25) E.D.O. heeft eenige invallers, evenals de Bussumsche club. In het begin wordt E.D.O. wel wat overrompeld door het snelle en en thousiaste open spel der gastheeren. Verhagen, bijgestaan door Zandstra en Boeree bezweren het gevaar, waarna E.D.O. de Bussummers vol komen de baas wordt. Achtereenvolgens weet Th. v. d. Putten twee keer te scoren, eerst na keurig samenspel met Perukel Jr., daarna door goed individueel spel. Allen Weerbaar blijft goed partij geven en verkleint den achterstand. Nog voor rust benut Caliandt een center van Oomen, zoodat E.D.O. met 31 leidt. In de tweede helft speelt E.D.O. gedurende een flinke periode werkelijk goed. Met uitste kend samenspel wordt de A. W. defensie steeds gepasseerd. Eerst scoort Perukel Jr. In een dei- volgende aanvallen wordt v d. Putten vlak voor doel gehaakt, hetgeen met een penalty bestraft wordt. De E.D.O.-middenvoor neemt deze zelf en scoort. Na eenige mislukte pogingen verslapt E D O. geducht; A. W verkleint met een ver .schot den achterstand (25). Met dezen stand komt het einde. HillinenC. V. V. (3—4) De Rotterdammers, hoewel beter combinee rend en samenspelend dan Hillinen, hebben toch veel moeite om de enthousiaste gasthee ren in bedwang te houden en het eerste kwar tier gaat de strijd gelijk op. Dan neemt C.V.V. lagzaam maar zeker in kracht toe en het duurt niet lang of de linksbinnen geeft zijn club de leiding, welke leiding tien minuten later door een hard schot van links vergroot wordt (02) Twee minuten voor de rust verkleint H. Scholten met een onhoudbaar schot den ach terstand (12). Na de thee wordt de strijd hoofdzakelijk op de Hillinen-helft gestreden. Bij een plotselin ge doorbraak van Braam brengt H. Scholten dan de partijen weder op gelijken voet. (22) Bij een der aanvallen van C. V. V. gaat de bal van links naar rechts en dan in het doel. terwijl door het uitloopen van den kee per het 4e doelpunt ha de touwen wordt ge- loopen. (24). Even voor het einde krijgt Hillinen dan nog juist buiten het strafschopgebied een vrijen schop te nemen, die door Oudejans on houdbaar wordt ingezet (34). KennemersTer Laak (62) Het was geen prettige wedstrijd, die Zondag in het Beverwijksche sportpark werd gespeeld. Voor de rust stond het spel vooral van de thuisclub op behoorlijk peil. Toen kort voor rust de doelman van Terlaak een klein ongeval overkwam, raakte bij de thuisclub de aardig heid er af. De Kennemers hadden een inval ler voor hun linksbuiten, voor wiep Dekker in viel. Direct na den aftrap volgt een thuisclub offensief. Als Groot mooi voorzet, weet Stee man met een fraaien kopbal aan de Kenne mers de leiding te geven (1—0). De voorhoede van de Kennemers combineert keurig. Groot schiet keihard naast, doch even later laat hij het net der bezoekers ten tweeden male tril len (20). De bezoekers wagen ook een aan val doch ze zijn vrij ongevaarlijk. Steeman pikt dan een pass van Groot op en het is 30, De thuisclub blijft het meest in den aanval; Steeman kogelt nr. 4 in (40). Even voor rust komt het bovengenoemde ongeval. Na de rust is de aardigheid er geheel af Uit een vrijenschop doelpunt de rechtsbuiten tegen (411Steeman kopt uit een hoekschop nr. 5 m het net (5—1). Voor dat scheidsrechter Luijken het einde aankondigt weten beide partijen nog ieder eenmaal het net te vinden (6—2). Met deze overwinning heeft Kennemers zich in de derde ronde geplaatst. Het feest van U. D. Zaterdagmiddag werden de feestelijkheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van U.D. te Deventer voortgezet met een druk bezochte receptie. Namens H.F.C. werd U. D. door Dr. Spoelder hartelijk gelukgewenscht. Zondag werd tusschen U. D. en H.FC. een eere-wedstrijd gespeeld die door onze stad- genooten met 5—1 gewonnen werd. Het programma voor Zondag. AFDEEI.ING I. Eerste klasse: R. C. H.—A. D. O. Hermes-D. V. S.—Sparta V. S. V.Ajax HaarlemH. B. S. K. F. C.Xerxes Tweede klasse A: E. D. O.—A. F. C. ZeeburgiaKinheim BloemendaalD. O. S. AFDEELIXG IT. Eerste klasse: FeijenoordD. H. C. V. U. C.Stormvogels Excelsior—H. F .C. Blauw Wit—Z. F. C. D. W. S.—D. F. C. J VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde eer ste klas wedstrijden luiden als volgt: Aston Villa—West Bromwich A. 07 Bolton WanderersLiverpool 00 BrentfordStoke City 00 Derby CountyBlackburn Rovers 10 EvertonChelsea 5—1 Huddersfield TownGrimsby T. J—0 MiddlesbroughLeeds United 11 PortsmouthArsenaar 21 Preston N. E.—Manchester City 40 Sheffield W.Birmingham 31 Wolverhampton W.Sunderland 34 De ranglijst is nu als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. Huddersfield 11 6 4 1 16 19—12 Derby County 11 7 1 3 15 18—11 Sunderland 11 7 1 3 15 30—19 Middlesbrough 11 6 2 3 14 34—18 Stoke City 11 6 1 5 13 20—15 Sheff. Wednesday 11 4 5 2 13 17—14 Arsenal 11 4 4 3 12 25—13 Manchester City 10 5 1 4 11 17—15 Birmingham 11 4 3 4 11 12:18 Liverpool 11 4 2 4 10 23—17 Portsmouth 10 4 2 4 10 14—15 Wolverhampt. W 11 4 2 5 10 20—21 Blackburn Rovers 10 5 0 5 10 18—21 Chelsea 11 4 2 5 10 17—22 Bolton Wanderers 10 3 4 3 10 11—14 Brentford 10 3 3 4 9 15—13 Leeds United 11 2 5 4 9 9—15 WestBromw. Albion 11 3 2 6 6 18—24 Preston North. Eixd 11 8 2 6 8 12—19 Everton 11 3 2 6 8 18—28 Aston Villa 11 3 2 6 8 17—30 Gx-imsby Town 10 3 0 7 6 12—24 BelgiëNederland te Antwerpen? Men schrijft uit Antwerpen aan de N.R.Ct.: Zaterdagmiddag is tèn stadhuize van Antwer pen een vergadering gehouden van B. en W. van Antwerpen en Deurne, een delegatie van het provinciaal bestuur van Antwerpen en een gedelegeerde van Antwerp Stadion, ter be spreking van de plannen tot vergrooting van het stadion waardoor het mogelijk zou worden, den voetbalwedstrijd BelgiëNederland weer te Antwerpen te doen spelen. Naar wij verne men. zou er overeenstemming zijn verkregen en kan verwacht worden, dat deze kwestie binnenkort een oplossing zal krijgen. De mo gelijkheid bestaat, dat nog dit seizoen de wed strijd BelgiëNederland te Antwerpen zal borden gespeeld. Propaganda-schermavond. In de schermzaal Brassinne aan den Raam- singel vereenigden zich Zaterdagavond ve len, vooral jeugd, die gevolg hadden gegeven aan de uitnoodiging van de ..Junior Sctierm- vereeniging" om een propaganda-avond bij te wonen. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Witsenburg, heette de aanwezigen welkom en sprak woorden van waardeering tot den heer V. J. Brassinne, den schermleeraar. Als dank voor de genoten lessen bood spreker in ver band met het 15-jarig bestaan der scherm zaal. mede namens cte H.S.C. en de Droste Schermclub een mooie electrisclae klok voor de zaal aan. De heer Brassinne dankte voor de vrien delijke woorden tot hem gericht en voor de klok. Spreker hoopte dat bewaarheid zal worden „gezelligheid kent geen tijd". Daar zooveel leeken aanwezig waren sprak de leeraar eenige woorden ter verduidelij king der schermsport. Begonnen werd met een demonstratives floret. De jonge dame gaf blijken de lessen met ambitie te hebben gevolgd. Geestig werd voorgedragen het bekende gedicht „Julius Caesar", waarna een demon stratie op sa'oel volgde door een jeugdig schermer. Vermakelijk was een parodie op een schermles aan een jongeman, die op last van zijn papa, zich in de geheimen van de schermsport moest laten onderwijzen Het geduld van den leermeester werd op een zware proef gesteld. Tenslotte volgde nog een kleine wedstrijd op sabel, waaraan door de drie beste scher mers van de Jnior Scherm vereeniging werd deelgenomen, nl. M. Witsenburg. H. van Oos ten en H. Zwart veld. Mooie partijen werden te zien gegeven De groote vordering bij deze jonge schermers viel duidelijk op. Na barrage werd Zwartveid no. 1, Van Oosten no. 2 en Witsenburg no. 3. Na het schermprogramma gingen de stoe len aan den kant en volgde een bal. dat de aanwezigen tot na middernacht gezellig bij een hield. Het is een uitstekend geslaagde propa ganda-avond geweest. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Westelijke Afdeeling. HEEREN Eerste klasse: HilversumGooi H.O.C.Amsterdam S.C.H.C.—H.D.M. H.H.Y.C.M.H.C. Promotie-Klasse A. LeidenVictoria KievitenDelftsche Studenten AlkmaarH D.M. 2 Promotie-Klasse B. BloemendaalBe Fair Amsterdam 2Pinokkio Laren—Strawberries Tweede klasse A: M.H.C. 2—H.H.IJ.C. 2 T.O.G.—H.O.C. 2 De VierdeRijswijk Tweede klasse B" M.H.C. 3Bloemendaal 2 Amsterdam 3Gooi 2 AllianceOh Kay Derrie klasse A. H.B.S. 2Strawberries 2 H H.Y.C. 4Hu dito H.D.M. 3Alkmaar 2 Derde klasse D. Pinokkio 2Amsterdam 4 (afgekeurd) A.M.V.J.T.H.C. '25 (afgekeurd) M.H.C. 4Famos 1- Vlerde klasse E. Bloemendaal 3M.H.C. 5 Strawberries 3H.B S. 3 Alkmaar 3Zandvoort 1—2 0—3 1—1 1—0 5—1 3—1 3—2 4—3 2—0 2—1 2—6 3—6 1—2 2—3 0—2 2—2 2—2 2—3 3—0 4—1 0—8 0—7 Oostelijke Afdeeling. Eerste klasse. NijmegenDeventer 12 P. W.Union 50 ArnhemHengelo 22 Zuidelijke Afdeeling. Eerste klasse. Cadetten—M.O.P. 4r-l E.M.H.C.—Breda 2—1 TilburgVenlo (afgelast). Noordelijke Afdeeling. Promotie - klasse. H.V.A.—G H.C. 0—6 L.H.C.—H.C.W. 3—1 D.B.S.—R.A.P. 7—1 De Competitiestanden. EERSTE KLASSE WEST Vereeniging „De Haarlemsche Manege". WANDELRIT. In navolging van verleden jaar organiseerde de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" een wandelrit, waaraan 71 ruiters uit de manéges Ad. Klebe te Amsterdam, Rotterdam, Hilver sum en Haarlem deelnamen. Het gezelschap was verdeeld in vier groepen waarvan de eerste om tien uur van de mané ge aan de Linnaeuslaan vertrok en de anderen mrt tusschenpoozen van een kwartier volgden. De rit ging door Duinvliet, langs de van Heemstedelaan. Mr. Enschedéweg. van Vollen- hovenlaan, door het Naaldenveld, langs het Visscherspad naar Zandvoort. Ter hoogte van het Zuiderbad daalden de ruiters naar het strand af, dat bij het eindpunt van den Bloe- mendaalschen Zeeweg werd verlaten. Langs dezen weg vervolgde men den tocht. In de buurt van het pas onthulde Helm-monument bereikte het gezelschap de duinen. Bij „Kraan tje Lek" pauzeerde iedere groep een kwartier om den inwendigen mensch te versterken. On geveer halfdrie waren alle deelnemers in de manége teruggekeerd. Nu begaven de ruiters zich in auto's naar Bloemendaal aan zee, waar in het paviljoen „Het Ronde Huis" een koffietafel was aan gericht. De voorzitter van de Vereeniging „De Haar lemsche Manége" maakte van de gelegenheid gebruik om een hartelijk woord van dank te richten tot de verschillende eigenaren van de terreinen, waarover de rit werd geleid Op zijn beurt dankte de voorzitter van de Sociëteit, gevestigd in de Rotterdamsche manége, het bestuur van de organiseerende vereeniging. waarbij de heer Ad. Klebe uit Rotterdam zich aansloot. Ondanks het minder gunstige weer slaagde deze reünie van ruiters uit verschillende plaat sen uitmuntend. gesp gew.gel.verl pnt v.-t. Amsterdam 3 3 0 0 6 11—1 H. D. M. 4 2 1 1 5 6—6 Hilversum 4 1 2 1 4 5—3 Gooi 4 2 0 2 4 3—3 M. H. C. 3 1 1 1 3 3—2 H. H IJ. C. 4 1 1 2 3 5—6 S. C H. C. 4 0 2 2 2 3—10 O O 4 1 0 3 2 1—6 PROMOTIEAFDEELING B: H. H. IJ. C.—M. H. C. (1—0) Met* slechts minimaal verschil heeft M. H. C. de eerste nederlaa.g in dit seizoen geleden. En toch geeft deze kleinst mogelijke nederlaag precies weer wat er gebeurd is: M. H. C. was juist „iets" minder dan de thuisclub; de Musschen waren uit vorm. althans de voor hoede. welke niet liep als gewoonlijk (de hechte verdediging der Musschen was weer prima en onschuldig aan dat fatale enkele 'doelpunt); de aanvallen der Musschen waren minder afgewerkt dan anders; met iets meer geluk hadden eenige schoten doel getroffen. Alles bijeen, een begrijpelijke, kleine neder laag. De partijen hielden elkander goed in even wicht. De Haarlemsche verdediging wist de Haagsche aanvallen goed af te slaan, al had deze verdediging een zwaardere taak dan de Haagsche, welke met minder moeite het ver spreide spel der Haarlemsche voorhoede had te weerstaan. Rust 00. In de tweede helft kwam het fraaie Haag sche doelpunt van rechts uit een voorzet, welke ineens werd genomen en onhoudbaar gescoord. Energieke Musschenaanvallen baatten niet meer, want ook de Haagsche verdediging was in prima conditie. Einde 10 voor H. H. IJ. C. BloemendaalBe Fair (43) Bloemendaal had een eenigszins gewijzigde opstelling met Timmermans als midhalf; dit bleek goed te gaan. De thuisclub was sterker en wist te doelpunten door goed afwerken van v. d. Stadt, (20). Maar Be Fair viel eenige malen aam en had vrij gemakkelijk succes, daar de verdediging van Bloemendaal de gasten veel te veel vrij liet. Aan den eersten goal hielp een der Bloe mendalers zelf nog een handje mee; de rust kwam met 22. In de tweede helft begon het er weer donker uit te zien voor de Bloemendalers, toen Be Fair met 32 de leiding kreeg. Een kleine om zetting in het Bloemendaalsche team (Tim mermans kwam weer in de voorhoede) was voldoende om de kansen te doen keeren. Vrij wel direct was het door Timmermans 33 ge lijk en kort voor tijd gaf Timmermans aan Bloemendaal de overwinning (43), M.'H. C. 2—H. H. IJ. C. 2 (2—6) De Hagenaars waren over alle linies de baas over de Haarlemmers, hetgeen dan ook duide lijk in den uitslag tot uitdrukking komt. Met de rust leidden de Hagenaars met 3—1. waarbij Pondman het Haarlemsche doelpunt gescoord had. Met een alleszins verdiende overwinning kon H. H. IJ. C. 2 huiswaarts keeren. M. H. C. 3Bloemendaal 2 (23) In een zeer middelmatigen wedstrijd van beide zijden heeft het iets sterkere Bloemen daal nog juist weten te winnen. Na 20 minuten scoorde M. Gunning voor Bloemendaal het eerste doelpunt maar vrij wel direct bracht Jonkhart de partijen weer op gelijken voet (11). In de tweede helft neemt Bloemendaal al gauw de leiding door een goal van M. Gun ning; dezelfde speler zorgt voor een Bloemen- daalschen voorsprong van 31. Kort voor tijd verkleint Beets uit een straf- corner den achterstand tot 32. AllianceOh Kay (22) De Haarlemmers hebben hun goede opstel ling gevonden. Het verband in de voorhoede was weer hersteld: het geheele tam was goed op dreef en speelde een prettigen, snellen Amsterdam 2 3 2 1 0 5 10—6 Laren 4 2 1 1 5 14—7 Bloemendaal 4 2 1 1 5 15—12 Pinokkio 4 2 0 2 4 7—12 Hilversum 3 3 1 1 1 3 4—8 Be Faii- 3 0 1 2 1 5—8 Strawberries 3 0 1 2 1 2—4 wedstrijd, waartegen Oh Kay een soortgelijk spel zette, zoodat partijen elkander behoor lijk in evenwicht hielden. Uit een der Haarlemsche aanvallen scoorde Th. Smit, zoodat Alliance met rust 10 voor stond. In de tweede helft maakte Oh Kay gelijk. Maar opnieuw kreeg Alliance een voorsprong nu door een odelpunt van J. Yland. De gasten slaagden er daarna ten tweeden male in, weer gelijk te komen (22). M. H. C. 4—Famos (1—11) Een wedstrijd van kat en muis, waarbij Famos met M. H. C. 4. dat vijf invallers telde en totaal uit vorm was, deed wat het wilde Met de rust noteerden de gasten reeds 70. Eerst tegen het einde kwam M. H. C. 4 er wat in en scoorde Hoogenkamp bij een 10—0 ach terstand den eenigen tegengoal. Het roemloos einde kwam met een 111 ne derlaag voor M. H. C. 4. DERDE KLASSE A. H. B. S. 2Strawberries 2 (22) Van beide zijden wordt wat ingehouden ge speeld, waardoor het snelle verrassende ka rakter geheel verloren gaat. De thuisclub nam voor de rust door De Vries de leiding. Rust 10. In de tweede helft maakten de gasten ge lijk, waarna Zoll van H. B. S. 2 opnieuw de leiding bezorgde. Geholpen door H. B. S. zelf, slaagde Straw berries er in, ten tweeden male gelijk te ko- 1 .en (22), in welken stand voor het einde geen verandering meer kwam. Schoolwedstrijden om den Zilveren Musch. Zaterdagmiddag hadden in het Heemsteed- sche Sportpark de schoolwedstrijden om den door de M. H. C. uitgeloofden wisselprijs, een zilveren Musch. wederom plaats. Acht elftallen streden met groot animo om den fraaien prijs t. w. de M. T. S. Kennemer Lyceum. 1ste en 2de H. B. SGymnasium. Christ. Lyceum. R.K. Lyceum en Handelsschool. De houder, de 2de H. B S. maakte ook dit jaar weer den besten indruk. De verdediging waarin Stalling uit blonk speelde een tactisch spel en ook de voor hoede met M. Oei en Pot als uitblinkers vorm de een goed geheel. De 2de H. B. S. en de Han delsschool kwamen in de finale. Na 20 voor de H S. maakten Der Kinderen en Max Oei in de 2de helft den stand gelijk. De snel inge vallen duisternis maakte verder spelen onmo gelijk, waarna besloten werd den eindstrijd op nader te bepalen datum over te spelen. De uitslagen luiden als volgt: 2de H. B. S.—lste H. B. S. 6—1 M. T. S.Kennemer Lyceum 22 (K. L. wint n.a doelschieten) GymnasiumR K. Lyceum 12 HandelsschoolChr. Lyceum 10 Halve eindstrijden 2de H. B. S.Kennemer Lyc. 21 HandelsschoolR. K. Lyc. 31 Finale. 2de H. B. S.Handelsschool 22 Het programma voor Zondag. Eerste klasse: M. H. C.—S. C. H. C Promotie-af deeling B: StrawberriesBloemendaal 2e klasse B Gooi 2Bloemendaal 2 M. H. C. 3Alliance H. B. S.—Oh Kay 3e klasse A: Alkmaar 2Strawberries 2 H. D. M. 3—H. B. S. 2 3e klasse D: M. H. C. 4—Alliance 2 4e klasse E: Strawberries 3Alkmaar 3 M. H. C. 5Bloemendaal 4 ZandvoortH. B. S. 3 Hoe er gespeeld is. De traditie van gelijk spel in den wedstrijd AmsterdamB.D.H.C. bleef ook ditmaal ge handhaafd; de partij eindigde weer in een puntenverdeeling en het resultaat was alweer 11. B.DH.C. heeft hiermee een gevaarlijke klip vrij goed omzeild; aan beide kanten ble ven eenige kansen onbenut. Rood Wit heeft het er wel heel slecht afge bracht door in den Haag met niet minder dan 0 van H.H.IJ.C. te verliezen. Het heele elf tal, waarin de rechtsbuiten en captain rnej. T. Leeuwenberg gemist werd, deelde in de ma laise. Over den uitslag van H.O.C.Gooi schijnt men nog in het onzekere te zijn, daar de thuis club geprotesteerd heeft tegen de 21 over winning van Gooi. Wij vermoeden dat mej. Rollin Couquerque niet zou protesteeren zon der een redelijke kans op succes; mogelijk wordt dus 11 het resultaat. In de Overgangsklasse bleek B.D.H.C. II ster ker dan Leiden, vooral voor de rust. Met 30 won de thuisclub. Amsterdam II gaf de Kieviten goed partij. Laatstgenoemde kan slechts met 21 winnen; mej. S. Broese v. Groenau zorgde voor beide doelpunten, maar verknoeide ook eenige kan sen door te kort spel. Hurley ging met 40 tegen B.H.V. ten onder. In klasse 2 A heeft Rood Wit II kans gezien met 32 van Te Werve te winnen, terwijl B.D.H.C. III maar juist met 21 van Victoria verloor. Strawberries deed hier goed werk door de H.H.IJ.C.-reserves met 41 te verslaan In 3B de eerste overwinning van B.D.H.C. IV, en wel tegen Rood Wit III met 20. H.D.M. II scoorde in ongeveer vijf minuten van de tweede helft haar vier doelpunten tegen Am sterdam III (0—4). T.H.C.—Leiden II 7—3. In 3 D won H.B.S. II alweer, nu met 40 van Oh Kay II, zoodat het H B.S.-doel in drie wedstrijden nog niet doorboord werd. B.D.H.C. V sloeg T.H.C. II met 60; laatstgenoemde had echter maar acht speelsters. De stand luidt nu: Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Gooi B.D.H.C. H.H.IJ.C. Amsterdam H.D.M. H.O.C. Rood Wit Onder protest van H.O.C. Overgangsklasse 7—3 2.— 7—2 167 9—5 1.33 4—3 1.33 1—5 0.50 1—4 0.— 2—9 0.— De uitslagen. Westelijke Afdeeling. Eerste klasse. H.H.IJ.C.—Rood Wit 5—0 H.O.C.Gooi onder protest van H.O.C. 12 AmsterdamB.D.H.C. 11 Overgangsklasse. B.H.V.—Hurley Amsterdam 2Kieviten B.D.H.C 2Leiden Tweede klasse A: Victoria—B.D.H.C. 3 Rood Wit 2Te Werve Strawberries—H.H.IJ.C. 2 Derde klasse B. Rood Wit 3—BD.HC. 4 Amsterdam 3H.D.M. 2 T.HC.-Leiden 2 Derde klasse D. H.B.S. 2—Oh Kay 2 B.D.H.C. 5—T.H.C. 2 Vierde klasse A. RijswijkT.O.G.O. 2 Vierde klasse P Leiden 3S.O.S Kieviten 3—H.D.M. 4 H.D.M. 5—H.H.IJ.C. 4 40 1—2 3—0 2—1 3—2 4—1 0—2 0—4 7—3 4—0 6—0 0—2 2—1 1—3 H. H. IJ. C.—Rood Wit (5—0) In een krachtigen storm, waarna met half time nog regen kwam. heeft Rood Wit in Den Haag haar eersten uitwedstrijd leelijk verlo ren. Rood Wit had één invalster voor T. Leeu wenberg, die wegens een geblesseerden pols niet mee kon spelen, H.H.IJ.C. kwam volledig uit. Rood Wit wint den toss en speelt eerst met wind mee. In het begin gaat de strijd vrij ge lijk op, maar al spoedig wordt een straf - corner op het Rood Wit-doel noodlottig voor de Haarlemsche dames; H.H.IJ.C. scoort met een vrij zacht schot (1—0). De Rood Wit-half linie zet de voorhoede aan het werk. maar eenige goede kansen worden gemist. H.H.IJ.C. scoort regelmatig Half time wordt gefloten met een 3—0 voorsprong voor Den Haag. Na de rust heeft de regen het spelen nog moeilijker gemaakt. H.H.IJ.C. schijnt hier minder last van te hebben dan Rood Wit en scoort nog tweemaal. Rood Wit doet haar best om de eer te red den en tenminste één tegengoal te maken, maar het vlot in de voorhoede, waar de Jeug dige W. de Voogt uitblinkt, heelemaal niet. Met Rood Wit in den aanval wordt het einde gefloten. H.H.IJ.C. heeft een verdiende, zij het iets geflatteerde overwinning behaald. Er moet werkelijk hard gewerkt worden wil Rood Wit nog een goed figuur slaan in de compe titie. Zij speelde in de volgende opstelling: A. Voorwalt, M. Schmeink, T. Goeting, D. LambrechtSen, H. Vreede, M. Breitenstein O. Jongeneel, W. de Voogt, A. v. Beeck Vollenhoven, J. Goeting, M. v. Beeck Vollenhoven. AmsterdamB. D. H. C. (11) Het is Bloemendaal niet gelukt de beide punten uit Amsterdam mee terug te brengen; zij moest zich tevreden stellen met gelijk spel, hetgeen trouwens de spelverhouding goed weergeeft. Bloemendaal loopt dadelijk hard van stapel zij onderneemt een aanval: mevrouw Eilers mist, mevr. Houtappel tracht door links aan te vallen, te redden. Een strafcorner, die goed genomen wordt, kan de Amsterdamsche keepster nog stoppen, doch mej. N. v. d. Brandeler die uitstekend ingeloopen is. vangt den terugspringenden bal op en schiet on houdbaar in (01). Bijna vergroot mej. v. d. Brandeler den voorsprong, doch door offside van den mid- voor wordt dit doelpunt geannuleerd. Hierna wordt gestopt voor een zware regenbui die het tochal niet al te droge veld uiterst glad maakt. Na deze gedwongen rust ontwikkelt zich een spannende strijd, die echter geen resultaten oplevert, waardoor van speelhelft ver visseld wordt met 01 Na halftime is Amsterdam direct in de meerderheid. Van mej. Faber, die er thans iets beter in komt, gaan de meeste aanvallen uit, doch aan de bewaking van mej. Leendertz en in laatste instantie van mej. Kerkhoven ontsnapt zij niet. Toch zorgt zij voor den ge lijkmaker. n.l. door een strafcorner, die kei hard ingeschoten wordt. Hoewel daarna Am sterdam. luide aangemoedigd door het publiek, er alles opzet om de leiding te veroveren, kan zij de verdediging der gasten niet meer pas- seeren en eiadigt deze strijd in gelijk spel Bloemendaal speelde met het volgende elftal: H. Andreas, D. Roos en F. Kerkhoven (b.), A. de Vletter, D. v. d. Velde en E. Leendertz (h.), B. Venema, M. Strebe, W. van Bueren, N, v. d. Brandeler en M. Stehouwer (v.) B. D. H. C. 2Leiden (30) B.D.H.C. II heeft deze ontmoeting zeer zeker verdiend gewonnen. In de eerste helft was Bloemendaal voort durend in den aanval. Mej. T. Mulder opende de score en ha goed doorzetten maakte Mej. Verwey de tweede goal. Meerdere schoten volg den van de voorhoede, wier opstelling na de vorige week geheel veranderd is. maar Leiden had in deze periode niet over geluk te klagen. Eenige ballen gingen rakelings langs het Leid- sche doel. Na de rust toonde Leiden zich allerminst ge slagen Zij ondernam aanval op aanval en nu liep het B.D.H.C. II in 't zelfde opzicht mee. Een aanval van B.D.H.C. II eindigde in een strafcorner, die onhoudbaar door mej. Verwey ingeschoten, het laatste doelpunt opleverde. (3—0). Kieviten 3 2 0 1 4 12—4 1.33 B.H.V. 3 2 0 1 4 8—5 1.33 Amsterdam II 3 2 0 1 4 7—5 1.33 BD.H.C. II 3 2 0 1 4 4—9 1.33 Hilversum 2 1 0 1 2 5—4 1.— l.eiden 2 0 0 2 0 2—6 0.— Hurley 2 0 0 2 0 0—5 0.— De Snelvlieger. Uitslag der wedvlucht van Quievrain. Af- stand228 K.M.: P. J. van Daalen 1 3 6 7; P. Di 2 4 5; J. J. Petri 8 9; A. Groen 10. Uitslag der wedvlucht van Roosendaal. Af stand 95 K.M.: W. Petri 1 2; P. van Daalen 3 5 6 8 9 10 11; H. V. Roosdorp 4 15; P. Dik 13; J. J. Petri 12 14; A. Groen 16. Kampioenschap oude duiven: Eerste kam pioen P. J. van Daalen; tweede kampioen: H. V. Roosdorp: derde kampioen J. J. Doeglas. Kampioen duif P. J. van Daalen. Kampioenschap jonge duiven: Eerste kam pioen P. J. van Daalen: tweede kampioen H .V Roosdorp; derde kampioen A. Sweerts. Kampioen duif P. J. van Daalen. Kampioenschap na vlucht: Eerste kampioen P. J. van Daalen; tweede kampioen: P. Dik; Derde kampioen W. Petri. Kampioen duif: P. Dik.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12