ïCc\&e A. PRINS Duetten-Avond BOEKH. TYPEN STENO 1 Nette meisjes gevr, HL SWAAP BE% N ïxt* Noordholiandsch Landbouwcrediet N.V. Wijzigingen Rentevergoeding MAANDAG 21 OCTOBER 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Toeneming der Tuberculose. Uiteenzetting van Dr. S. J. van Slooten, directeur van het Haarlemsche Consultatiebureau. Eenige weken geleden wezen wij er op, dat het aantal sterfgevallen aan tuberculose te Haarlem in de laatste jaren zeer sterk ver minderd is. Wij hadden toen een kort onder houd met Dr. S. J. van Slooten, directeur van het Haarlemsche consultatiebureau voor tuber culose waarin hij er reeds op wees, dat niette genstaande het afnemen van het aantal sterf gevallen het aantal ziektegevallen aan tuber culose aan het toenemen is. U komt zoo zei Dr. van Slooten op het goede moment, want ik ben juist een studie over deze quaestie be gonnen. In het eerstvolgend nummer van ons Maandblad zal ik er een artikel over schrijven. Ik zal uw blad in staat stellen dit te publicee- ren op den dag waarop het maandblad uit komt. In dit artikel geeft dr. van Slooten ook eerst cijfers over het afnemen der sterfte aan tuberculose. Daaruit zou men, zoo vervolgt hij, geneigd zijn te denken, dat wij, dank zij onze tegen woordige methoden van bestrijding der tu berculose, op den goeden weg zijn en weldra de tubercuolse als volksziekte zullen hebben uitgeroeid. Een dergelijke zelfgenoegzame gedachte dreigt de publieke meening in slaap te zullen sussen en daarin schuilt een groot gevaar. Naar onze meening gaat het in de laatste jaren heelemaal niet zoo mooi als men opper vlakkig moge denken en wij zien een groot en dreigend gevaar! Dit zeker niet denkbeeldige gevaar dreigt van de groote en snelle toeneming van het aantal lijders aan open longtuberculose, dat niet alleen in Haarlem, maar ook in andere plaatsen in Nederland wordt opgemerkt. De jaarverslagen van bijna alle consultatiebu- reaux in Nederland toonen hetzelfde verschijn sel aan. De laatste maanden worden wij weer ge troffen door het groote aantal tuberculose patiënten, dat naar ons bureau verwezen wordt en dat aan open longtuberculose lij dende blijkt. Nu is dit een verschijnsel dat in andere jaren periodiek ook voorkwam en het is dus niet gezegd, dat het totaal aantal in het loopende jaar hooger zal blijken te zijn dan in voorafgaande jaren, toen het steeds schom melde om ongeveer 60 patiënten. Maar het cijfer dat wèl een enorme stijging vertoont is dat van het tot-aal der bekende lij ders aan open longtuberculose. Deze cijfers geven wij weer in onderstaande tabel, te be ginnen met het jaar 1928. 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 Aantal lijders aan open longtuber culose in absolu te getallen. 216 250 279 297 333 404 Aantal lijders aan open longtuber culose per 10.000 der gemiddelde bevolking. 18,8 21.8 23,6 24.5 26.9 28,8 31.6 „Alles für mein Madchen" Jubileum-operette van Paul Harden. Het aantal lijders aam. open longtuberculose dat per jaar bekend is, wordt gevormd door de lijders aan dezen vorm van tuberculose, die zich voor de eerste maal hebben aangemeld, vermeerderd met het aantal overgeblevenen uit vorige jaren en met het aantal diergenen, die in vorige jaren nog als lijders aan een ge sloten vorm van longtuberculose of slechts als verdachten bekend waren, doch in het betref fende jaar aan een open vorm zijn gaan lijden door een verergering hunner kwaal, terwijl afgetrokken zijn de aantallen dergenen, die onze stad hebben verlaten, zijn overleden, of in wier sputum gedurende een aantal jaren geen tuberkelbacillen meer werden aange toond, terwijl het klinisch en Röntgenologisch onderzoek bij hen ook tevens aantoont, dat zij zijn genezen of zoo ver verbeterd, dat zij niet langer onder de lijders aan open longtuber culose behoeven te worden medegeteld. Dr. W. A. Sukiennikow, die voor eenige jaren dergelijke cijfers in een curve publiceerde voor de stad Odessa, spreekt van de curve van het tuberculosegevaar. Terecht, want in deze toename, en zeer ze ker in dit groote aantal van 404 lijders aan open longtuberculose, die allen even zoovele besmettingsbronnen opleveren, schuilt een enorm gevaar voor nieuwe besmettingen er voor een toekomstige stijging van het tuber culose sterftecijfer. Onze vereeniging tot bestrijding der tuber culose mag, gezien deze cijfers, zeker niet in waakzaamheid verslappen, doch integendeel, zij zal haar activiteit moeten vergrooten. Voor namelijk is het de taak der huisbezoeksters door voorlichting in de gezinnen dezer lijders hun bekend te maken met de maatregelen, die getroffen moeten worden om het besmet- tingsbevaar te verminderen of op te heffen. Indien vermindering van inkomsten door verlaging van subsidies of lagere opbrengst van collectes, vrijwillige bijdragen en contri buties ons zouden nopen deze maatregelen minder krachtig toe te passen, is het leed niet te overzien. In de practijk is het gevaar zelfs nog groo- ter, omdat het aantal van 404 op ons consulta tiebureau bekende lijders aan open long tuberculose zeker niet het totaal aantal der besmettingbronnen van tuberculose in onze stad geeft. Helaas is er nog steeds een, zij het gelukkig klein aantal dergelijke lijders, dat zich aan de bemoeiingen van ons bureau en van de huisbezoekster onttrekt, en ook is er een onbekend aantal lijders aan besmettelijke vormen van longtuberculose, dat niet bij ons bureau is ingeschreven. Voor een deel zijn dit menschen, die door hun huisarts zijn voorge licht, hoe zij moeten ieven of die dit in parti culiere sanatoria in Nederland of in het bui tenland hebben geleerd. Voor een groot deel zijn het echter menschen, die geen enkelen maatregel toepassen, dikwijls al om de een voudige reden, dat zij zelf niet weten aan deze ziekte te lijden. Onder de telken jare nieuw- ingeschreven lijders op ons bureau komt een groot aantal dergelijke lieden voor, en het droevige feit, dat zij dikwijls eerst komen nadat in hun gezinnen kinderen ziek zijn ge worden aan tuberculose of er aan zijn gestor ven, maakt, dat wij deze groep als een enorm gevaar voor de verspreiding der tuberculose beschouwen. Het is dringend noodig, dat deze menschen, hoe eer hoe beter, bekend worden op ons consultatiebureau. Struisvogelpolitiek is steeds uit den booze, maar bij menschen die langdurig hoesten en opgeven zonder zich onder geneeskundige controle te stellen, is het een misdaad tegen over hun gezin en tegenover de maatschappij. Een gewaarschuwd mensch geldt voor twee! Moge toch ieder hiervan doordrongen zijn en moge ook ieder naar vermogen ons in staat stellen ons voorbehoedend werk te blijven ver richten en zelfs uit te breiden. Het is noodig, hard noodig. Weest op uw hoede! Paul Harden in zijn nieuwste rol als Italiaansch straatmuzikant in „Alles für mein Madchen". Zaterdag 26 October a.s. zal de Fritz Hirsch Operette haar nieuwste werk komen vertoonen in den Stadsschouwburg. „Alles für mein Madchen" werd gecomponeerd door Walter Kollo. Het libretto schreven Robert Bodansky en Bruno Hardt Warden. Het is *n mondaine geschiedenis, die zich in Italië afspeelt in de wereld van de rensport. De vrouwelijke hoofd rol zingt en speelt de in ons land populaire Hongaarsche diva Hilda Harmath, die als gast bij het gezelschap optreedt. Deze operette werd gekozen in verband met het vijfentwintig jarig tooneeljubileum van Paul Harden. Hij speelt hier een Italiaanschen lazzarone, een trouwen goedhartigen kerel, die zich terwille van zijn meisje in een zee van avonturen stort. Fritz Hirsch werd de be langrijke functie opgedragen een jonge schoone maar, capricieuse Prinses onder zijn hoede te moeten nemen, een taak waaraan hij zich met heel veel animo kwijt. Voor deze prinses speelt Martha Wagner. Claire Clairy verschijnt in travesti, zij is piccolo in een sportclub en geldt daar als expert op het ge bied van ae liefde en de rensport. Naast haar staat Arpad Latabar de lange Hongaarsche Komiek van het gezelschap en kunnen nog genoemd worden: Eman Silten, Leo Reicher, Oscar Schmidt en tal van anderen. Hans Lichtenstein dirigeert. Gerard Vroom ontwierp de décors. De algeheels leiding is van Fritz Hirsch. Iets uit de loopbaan van Paul Harden. Paul Harden, bezocht eerst het conserva torium. Vervolgens begon hij zijn loopbaan, zooals dat gewoonlijk gaat in de provincie. Daarna kreeg hij een engagement in Weenen. De operette was in haar bloeitijd. Victor Leon had twee werken gecomponeerd, die in al de operette-theatersover de geheele wereld een groot succes hadden. Dat waren „Die Ge- schiedene Frau" en „Dei Kinokönigin", welke destijds ook in ons land werden vertoond. Deze ooerettes waren vooral in Oostenrijk zeer ge liefd. En met hen steeg de roem van Paul Harden. De wereldoorlog brak uit. Deze maakte een einde aan Hardens carrière te Weenen. Hij nam een engagement aan in Berlijn. Hier legde hij opnieuw den grondslag voor een voorspoedigen loopbaan. Toen de wapenstil stand kwam, waren de Beiiijnsche theaters avond en avond vol. Paul Harden werd daar een beroemd en een rijk man. Hij was aan de Kroll-opera verbonden en voerde onderhan delingen met Max von Schillings. De inflatie deed alles weer te niet. Daarna nam Paul Harden een contract aan in Zwitserland. Kort daarop leerde hij Fritz Hirsch kennen en sinds dien tijd hebben die twee intens samengewerkt. Behalve een uitnemend zanger en acteur is Paul Harden een knap leeraar in zang- en tooneelspeelkunst. Hij is een hard werker en als een ras- artist zelden of nooit tevreden over zichzelf. Onuitputtelijk is zijn vindingrijkheid en zijn zijn dwaze invallen. Hem met Fritz Hirsch in een scène te zien, beteekent nooit een verloren avond voor de Fritz Hirsch bezoekers a. een nieuwe salarisregeling kan worden vastgesteld voor het personeel der scholen voor Voorbereidend Onderwijs. b. evenals dat vroeger het geval was, weder om een bepaald bedrag per kind voor leer middelen kan worden beschikbaar gesteld. Ter toelichting wordt in de Memorie van Antwoord o.a. gezegd Bij raadsbesluit van 9 Augustus 1933 werd vastgesteld dat met ingang van 1 September 1933 de salarissen van het personeel t ij d e- 1 ij k zijn verlaagd tot 1100 gld en 900 gld. respectievelijk voor leidster en onderwijzeres, met dien verstande, dat aan het op 1 Septem ber 1933 in dienst zijnde personeel van laatst genoemden datum af een toelage werd toe gekend gelijk aan het verschil tusschen het bedrag, dat als wachtgeld zou worden ge noten, indien het voorbereidend onderwijs zou zijn opgeheven en de laatst genoemde wedde. Tevens wijzen wij eveneens met na druk op de salarissen van de z.g. goedkoope krachten van 300.— 's jaars, die eveneens van genoemden datum af er zeer slecht aan toe zijn. Twee jaar lang dus reeds heeft het. perso neel der Voorbereidende scholen een tijde lijke salarisregeling met al de nadeelige ge volgen daaraan verbonden, als: het niet ontvangen van periodieke verhoogingen, het terugvallen op de tijdelijke normen als de wachtgeld-periode verstreken is. Nu het Voorbereidend Onderwijs in Haar lem blijft bestaan, zij het dan ook in beperk ten omvang, meenen wij, dat er alle reden voor is, de t ij d e 1 ij k e salarisregeling te vervangen door een vaste regeling, waarbij rekening gehouden wordt met de belangen van het personeel der scholen. Ten dien aanzien zijn wij zoo vrij U te verwijzen naar onze adressen van Augustus 1933 en October 1934. Vroeger stelde de Gemeente per leerling een bedrag beschikbaar van 3 gld. voor leer middelen. Door bezuiniging gedwongen werd dat bedrag in den loop der jaren verminderd tot 2 gld., tot 1 gld. terwijl het thans nihil is. Nu is het zoo, dat de ouders der school gaande kinderen een zeker bedrag voor leer middelen betalen. Bij de voortdurende werkloosheid van een groot deel der ouders, wordt het steeds moei lijker en moeilijker het bedrag „binnen" te krijgen, ofschoon de ouders vol goeden wil zijn. U zoudt het kunnen begrijpen, dat, hoe er ook met het beschikbare materiaal gewoe kerd wordt, het niet anders kan, dan dat er op den duur geen voldoende materiaal, geen voldoende leermiddelen beschikbaar zijn, wat niet anders kan zijn dan tot schade van het onderwijs. Voorbeurs te Amsterdam. De zeer vaste stemming, die Zaterdag op de Amsterdamsche fondsenmarkt heerschte. hield hedenmorgen aan, zij het dan in iets gematigder vorm en de meeste fondsen kwa men opnieuw iets hooger. Voor de interna tionale fondsen volgde eenige reactie na de opening van de Londensche beurs. Aandeelen Koninklijke Olie. die bij der aanvang van den handel ruim een percent hooger waren geweest, moesten het avant prijsgeven. Unilever liepen wederom IV2 pet on. maar moesten de koerswinst later geheel afstaan. De overige fondsen werden hierdoor ongunstig beïnvloed. In het verloop bleven de hoogste koersen niet gehandhaafd. Philips stelden zich aanvankelijk 4 pet. boven net vorig slot, maar liepen later iets terug. Aku bleven op peil. H.V.A. stegen 3 pet., doch de helft moest weer worden prijsgegeven, Indische bankaandeelen bleven vast. Amster dam-Rubber zette zijn opwaartsche koersbe- weging voort, doch later volgde een terug slag. Op de wisselmarkt ging weinig om. De koersen ondergingen slechts weinig veran dering. De Heer en Mevrouw VAN KOETSVELD VAX AMSTEL berichten de geboorte van hun Zoon GEORGE DIRK Onderneming: „Siloewok Sawan- gan" Weleri (Res. Seniarang) 21 October 1935 Tijdelijk adres: Juliana-Zieken- huis, Bandoeng Het Voorbereidend Onderwijs. Personeel vraagt een billijker salaris. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Bond van Onderwijzeressen bij het Voor bereidend Lager Onderwijs heeft tot den raad van Haarlem het verzoek gericht zijn mede werking te willen verleenen. dat: Brandstoffenbijslag voor werkloozen. Van 27 October tot 28 Maart Ten hoogste 1.per week. Speciale aanbieding MANTELS REGENJASSEN VERVEN in donkerblauw, donker bruin of zwart. 2.95 Alléén geldig voor op drachten, die wij DEZE WEEK ontvangen. Schouwburg Jansweg VOLKSVOORSTELLINGEN Hedenavond 8.15 DE DESPOOT In de hoofdrol; Louis de Vries. Dinsdag 22 Oct., 8.15 POMARIUS ln de hoofdrol: Louis StuUborn Prijzen 1.10. 0.89 en 0.63. rechten inb. PLiatsbespr. ook per telefoon 11430 Donderdag 24 October 8.15 in het Jeugdhuis te Blm.ti'.al Donkere laan 6 (te bereiken met Bus C) te geven door de Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst heeft het faillissement van PAULUS DE WILDE, wonende te Bloemend aal te Amsterdam gehandeld hebben- Je onder den naam GEBRS. DE WILDE, een einde genomen. De Curator; Mr. W. G. J. VEENHOVEN y<u» $iiueu JAGER GERLiNGS Spaarne 86, Telef. 10112 De minister van sociale zaken deelt aan de gemeentebesturen mede, dat in het tijdvak van 27 October 1935 tot en met 28 Maart 1936 evenals den vorigen winter is geschied, aan ondersteunde en bij een werkverschaffing ge plaatste werkloozen een brandstoffenbij slag van ten hoogste f 1 per week mag worden ver strekt. Voor dezen bijslag komen in aanmer king gehuwde en ongehuwde, kostwinners en zgn. op zichzelf wonende personen met eigen meubilair. Aan kostgangers en dergelijke mag de bijslag niet verstrekt worden. De toekenning van brandstoffenbijslag aan ondersteunden mag in zooverre tot gevolg hebben, dat de maxima, welke sedert 1 Juli 1934 in de plaats getreden zijn 'van die, bedoeld in de artikelen 8 en 19 der steunregeling, over schreden worden, dat bij geheele werkloosheid de som van steunbedrag en brandstoffenbij slag en bij gedeeltelijke werkloosheid de som van het loon van den ondersteunde, het steun bedrag en den brandstoffenbijslag ten hoogste bedraagt 95 pet. van het loon, dat de betrok ken arbeider ten tijde van de ondersteuning in het vrije bedrijf zou kunnen verdienen, in dien hij niet werkloos was. Zij, die geen volle week bij de werkverschaf fing zijn geplaatst dan wel periodiek zijn te werkgesteld, kunnen den bijslag slechts ont vangen voor de dagen of weken gedurende welke zij bij de werkverschaffing arbeiden. Ook dezen winter mag, indien bijv. door verstrekking van cokes van de gemeente gasfabriek of door aankoop van brandstoffen op groote schaal uitgifte tegen verlaagden prijs mogelijk is, aan brandstoffenbijslag, het zij dat deze in geld dan wel in natura wordt verstrekt, niet meer worden toegekend dan voor een arbeidersgezin noodzakelijk geacht moet worden. Indien bijv. cokes wordt ver strekt tegen 50 cent per H.L. en een hoeveel heid van 1 \'2 H.L. per gezin voldoende geacht kan worden, dan mag niet meer dan V/2 HL., beschikbaar worden gesteld. Het verschil tus schen de waarde van laatstgenoemde hoe veelheid, 75 cent en den maximum-bijslag van f 1. dus f 0.25 mag dan niet bovendien uitge keerd worden 4.50 of 8.p. mild. f 10.totaal 3.50 of f 6.50 p. mud. ü««ï,-,LSCH SPAANSCH FRANSCH DUITSCH Deze week aangifte voor club- of privélessen door ervaren (M.O.) leeraren. Prosp. gratis. Tel. 14517 O.Gracht 71 - Haarlem INSTITUUT PONT UIT DE STAATSCOURANT. BURGEMEESTER. Bij K. B. is met ingang van 1 November be noemd tot burgemeester van de gemeente Enkhuizen J. C. Haspels. PIANOLEERAAR Diploma Conservatorium A'dam TEMPELIERSSTR. 20 CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26 A Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN lederen werkdag 9-11 en 1-2; Dinsdagsavonds 6.30-S.30 uur. Zaterdagsmiddags geen spreekuur Gevraagd een net meisje kroor heele dagen. Aanmelden 5 uur bij Jb. Groot, Rijksstraat weg 86 a, Haarlem N. Gevr. zelfst. NET MEISJE om huish. op zich te nemen, beh. niet te koken. Aanmelden Auto matiek Fluks. Groote Houtstraat. v. DIJK's KOEKFABRIEK Paul Krugerkade 17. Rie Daniëls-Warnier Bets Nederkoorn Klavier met medewerking der dames: Cor Igesz, Sopr. Ans Stroink, Alt Entree 1.00 alle reoht. inb. bij Alphenaar, Kruisweg 49 en 's avonds aan de zaal. STEN O-G ROOTE in Nederlandsch en de moderne leien. Privaatles f 6.50 - Clubles f3.50 p m Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machineschrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines. Oeheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier f10. Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie Privaatles f7,50. Clubles f 4.p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratis prospectus Moore's School ol Commerce FRANS HALSSTRAAT 1 ■■■i Telefoon 14624 MMÊM HAARL. GEMENGD KOOR Dirigent Jan Boodn Weihnachts-Oratorium J. S. BAOH Extra repetities voor nieuwe le>d-en, Dinsdagavond 8 1/4 uur voor alten, Donderdagavond 8 1/4 uur voor sopranen, ten huize Bloemhofstr. 2. Dames en Heeren welke dit werk wen- schen mee te zingen, gelieven zioh op genoemde avonden op te geven. BLOEMEND AAL Uitbreidingsplan gedeelte tusschen Spoorbaan en Delft. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van BLODMENDAAJj brengt ter openbare kennis, dat an heden af ter secretarie te Overveen (van 9 tot 1 uur) gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage is nedergelegd een ont werp tot aanvulling van het uit breidingsplan mei een gedeelte tussahen de spoorbaan en de Delft ten N.O. van „Stoop's Bad", in aansluiting op het uitbreidings plan van Haarlem. Gedurende genoemden termijn van vier weken kunnen belang hebbenden bij den Gemeenteraad schriftelijk bezwaren tegen dit plan inbrengen. Bloemendaal, 17 October 1935 Gevr. in gez. m. 3 kind. v. d. en n R.K. MEISJE v.g g. v., liefst boven 20 jaar, v 1 Nov. of later. Pers. aanm. 's av. na uur Dr. Bakkerlaan Bloemendaal NET MEISJE 27 jaar, als dienster te Haarlem en omstr. Gewerkt hebb. bij le kl. fam. V. z. g. g. v. Br. H Boek handel v. Halst. Plein 32. Gevraagd een nette Slagersbediende bij L. Köhler, Bennebroek STADS-ADV. COLPORTEUR Vergoeding 20 pCt. Br. no. 349 bur. van dit blad Gevraagd voor persoon van 18 jaar een net kosthuis liefst met wasch. Brieven met prijs aan A. Winkel Jzn., CafA Benningbroek, bij Hoorn. Jaarsma Haard te koop, 200 M3. cap., z. g. a. n met dubb. circ. f 50. Prof. Jun kers geyser vol automaat 35 Hoeks gashaard dubb. circ. 20. KAMPERSIXGEL 42 GEVR. JUFFROUW an 95 uur. om hulpbeh. jonge tje van 9 jaar te verz. en bezig te houden. Br, met opg. v. verl. sal. no. 3496 bur. van dit blad PRIMA 1e KLAS KAPSTER gevr., met alles bekend. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Br. no. 3498 bur. van dit blad VOOR JONGEMAN" g. h.. liefst met 5 j. H.B.S. be staat gelegenheid om opgeleid te orden ln autobedrijf, omgeving Haarlem. Br. no. 3497 bur. van dit blad I WINKELHUIS B Kruisweg 43, komt leeg. I Bill, huur, pracht stand. Ini. Makel. Henk Th. Fibbe, Xassaustraat 14, Tel. 13781 TE HUUR een huls a 3 p. w. L. Vlaming straat, en nog enkele pakhuisjes a 1.50 P. w. Te bevr. Ged. Oude BRIDGE Echtpaar in.s., gevorderde leeftijd P.G., zoekt dito echtpaar voor brldge-avond, liefst Haarlem- Zuid. Br. no. 3493 bur. v.d. blad PIANO f 85- Te koop zwarte plano met ga rantie. Ook termijnbetaling. W. BOEREE. Scliagohelstraat 16 GEMAAKTE HEERENKLEEDING Voor Iets goeds! en lage prijzen; KLEV ER,PARKWEG 58 Het monsterhuls SWALLOW Te koop ln nieuwen staat een Swallow, direct uit particulier be zit. Te zien Garage Harry Oomcn Lange Molenstraat 12, Tel. 15142 169 Gr. Houtstraat 169 t. o. Proveniershuis KUNSTTANDEN EN GEBITTEN Prijzen billijk. Inform, kostelcos TW'roON 16'"* moeder! WIJ RUIKEN 'T AL, ik A^GELDERSCHE ROOKWORST UIT DOETINCHEM De „Kerkplein", een gevaarte om ontzag voor te krijgen. De wind en de golven en de zee vreezen het schip echter niet en gooien het neer, waar het hun belieft. Zoo kwam de „Kerkplein' tot vlak bij de duin- reep, op het strand, waar we 's zomers in badpak loopen— BIJKANTOOR HAARLEM KRUISWEG 74 TEL. 13890 INGAANDE 22 OCTOBER A.S. REKENINC-COURANT 2J% DEPOSITO 1 DAG 2T% DEPOSITO 1 MAAND 34% DEPOSITO 3 MAANDEN 31% DEPOSITO 6 MAANDEN 3 V DEPOSITO 1 JAAR 4 SPAARBOEKJE 31%

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3