I DINSDAG 22 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 LAATSTE BERICHTEN Voorwaarden voor bijlegging van het conflict. Mussolini zou mandaat over een deel van Abessynië eischen. PARIJS, 22 October. De Romeinsche cor respondent der Parijsche editie van de „New York Herald" meent te weten, dat den Fran- schen minister-president van Italiaansche zij de voorstellen tot bijlegging van het Oost- Afrikaansche conflict zijn gedaan, die hij thans voorlegt aan de Britsche regeering. Als maximalen eisch zou Italië een mandaat wil len hebben over de districten Tigre, Aoessa. Harar en Ogaden. Het zou verder de reorgani satie van het Abessynische Rijk willen doen geschieden door Italiaansche, Engelsche en Fransche ambtenaren, die met de Abessyni sche autoriteiten zouden moeten samenwer ken op de basis van het rapport van de com missie van vijf. Indien Londen tot tegemoetkoming bereid zou zijn, zou Mussolini wellicht ook van deze eischen nog iets laten vallen, aldus de cor respondent. Von Papen naar Berlijn geroepen. Gewijzigde politiek tegenover de Oostenrijksche regeering? LONDEN, 22 Oct. (A.N.P.) De „Daily Tele graph" meldt uit Londen, dat de Duitsche ge zant te Weenen, Von Papen, opdracht heeft ontvangen onmiddellijk naar Berlijn terug te keeren, om Hitier rapport uit te brengen over de recente reconstructie van het Oostenrijk sche kabinet. Het verluidt dat Von Papen nieu we instructies zal ontvangen voor de tegen over de nieuwe regeering te volgen politiek. Vechtpartijen tusschen sta kende en werkwillige havenarbeiders. Dooden en gewonden. NEW YORK, 22 Oct. (A.N.P.) Te Port Arthur in den staat Texas is het tusschen sta kende havenarbeiders en werkwilligen tot ernstige botsingen gekomen, waarbij een man werd gedood, terwijl verscheidene personen ernstige verwondingen opliepen. Twee der personen, die bij vechtpartijen betrokken wa ren, worden nog vermist, zoodat men vreest, dat ook zij het leven hebben gelaten. Ook te Lake Charles in den staat Louisiana hebben hevige vechtpartijen plaats gehad. Een sterke afdeeling politie, gewapend met machinegeweren deed tenslotte den pier dooi de stakers ontruimen. Daarna werd een schip onder politiebewaking gelost door ongeorga niseerde arbeiders. Scheepsongeluk eischt elf slachtoffers. Noodlottige stranding aan de kust van Estland. Uit Reval, 21 October: Tijdens den krach- tigen storm, die in de afgeloopen dagen heeft gewoed, is Zondagmiddag aan de Westkust van Estland het Zweedsche stoomschip „Stella", dat 700 ton meet. gestrand. Van de uit dertien koppen bestaande be manning kon men slechts twee leden redden. (A.N.P.) VLOOTCONFERENTIE NOG DIT JAAR BIJEEN? LONDEN, 22 October. De diplomatieke correspondent van de „Morning Post" meldt, dat van officieele zijde verluidt, dat nog voor het einde van het loopende jaar te Londen een vlootconferentie zal worden gehouden. Daaraan zou worden deelgenomen door Enge land, de Vereenigde Staten, Japan, Frank rijk en Italië. RUTH NICHOLS BIJ VLIEGTUIGONGELUK ERNSTIG GEWOND. Het A.N.P. meldt uit New York; De bekende aviatrice Ruth Nichols was Maandag bezig met het geven van demonstraties in Troy in den staat New-York, met een groot vliegtuig, dat voor 20 passagiers plaats biedt. Terwijl zij boven de omgeving der stad vloog, sloeg het toestel, tijdens een landingspoging, klaarblij kelijk tengevoige van een motordefect plotse ling neer en vloog in brand. De aviatrice, een begeleider, twee mécaniciens en twee passa giers werden zwaar gewond uit het toestel ge borgen. Onderzoek naar de toestanden op het Landbouw Crisis-bureau Mr. dr. C. H. J. Schepel, raadsheer in den Hoog enRaad en president van het Hoog Mi litair Gerechtshof zal een onderzoek instel len naar de toestanden en verhoudingen op het Landbouw crisisbureau, welke onlangs ge leid hebben tot ontslagneming op staan den voet door vier jonge juridische ambtenaren en tot terugzetting van den leider van dat bureau AMSTERDAM'S POLITIE SNAPT TWEE BEKENDE INBREKERS AMSTERDAM, 22 Oct. (A.N.P.) Dank zij de activiteit van een surveilleerenden agent zijn in den afgeloopen nacht twee bekende in brekers gearresteerd. De agent liep tegen drie uur op de Brouwersgracht, toen hij in een fa briek van meelproducten verdacht gestommel hoorde. De agent waarschuwde het posthuis Haarlemmerplein en kort daarna was het pand geheel door de politie omsingeld. Inmiddels was ook de heer Scholten, eige naar van het pand gewaarschuwd. Toen de politiemannen de zolderverdieping bereikt hadden, troffen zij op den achterzolder twee mannen aan. die zich in een hoek verstopt hadden en die zich zonder verzet overgaven. Het bleken twee bekende inbrekers te zijn. Zij werden overgebracht naar het bureau Spaarn- dammerstraat en daar na hun verhoor opge sloten. Koude over Europa. Sneeuwval in Engeland en Frankrijk. LONDEN, 22 October (A/NP.) Het is gisteren in geheel Engeland zeer koud ge weest. In Wales en in sommige deelen van Schotland hebben zelfs sneeuwstormen ge woed. Het weerbericht voorspelt, dat het van daag iets zachter zal zijn. PARIJS. 22 October (A.N.P.) In de om geving van Annecy in Savoye is in den afge loopen nacht, nadat de temperatuur zeer sterk was gedaald de eerste sneeuw gevallen. Ook in Puy-en-Velay in het departement Haute-Loire is het kwik in de thermometer plotseling zeer gedaald. Nadat er langen tijd een ijskoude regen is gevallen sneeuwt het thans OPGELEGDE SCHEEPSTONNAGE IN ENGELAND VERMINDERT. LONDEN, 21 October (A.N.P.) Op 1 October j.l. waren in alle havens van Groot-Brittan- nië en Ierland in totaal 224 schepen, metende tezamen 502.462 ton, opgelegd, hetgeen 85.528 ton, of 14.5 pCt. minder is dan op 1 Juli j.l. en 315.568 ton, of 38.6 pCt. minder dan op 1 October van het vorige jaar, op welke beide data resp. 587.990 ton en 818.030 en 818.030 ton was opgelegd. Vergeleken met 1 Januari van het loopende jaar. is de vermindering nog grooter, want toen was niet minder dan 878.416 ton opgelegd. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN RECHTSKUNDIGE ADVISEURS. In de te Amsterdam gehouden buit-engewone vergadering van de Nederlandsehe Vereeni- ging van Rechtskundige Adviseurs werd mede in verband met het groeiende ledenaantal besloten naast den reeds bestaanden Raad van Toezicht op haar leden nog drie Raden in het leven te roepen. De Raad van Toezicht voor de provincie Noord-Holland is thans gevestigd te Amster dam, die voor Zuid-Holland en Zeeland te Rotterdam, voor Utrecht, Noord-Brabant en Limburg te Utrecht en voor de overige pro vincies te Arnhem. De heeren mr. L. S. G. de Hartcg, Amster dam, mr, T. de Jong Tzn., mr. A. M. J. de Jager, Utrecht en mr. G. J. van B-rakel, Arn hem, allen Kantonrechter, die werden uitge- noodigd het voorzitterschap van die raden te aanvaarden, hebben die functie aangenomen. Indiening van Het wetsontwerp industrie-financiering te wachten. Oprichting van een N.V. wordt voorgesteld. Naar wij vernemen heeft het wets ontwerp betreffende de industrie financiering den Raad van State ge passeerd en is de indiening ervan bij de Tweede Kamer binnenkort te ver wachten. Van het oorspronkelijk denk beeld tot dit doel een stichting in het leven te roepen is afgezien. Voorge steld wordt een naamlooze vennoot schap „Maatschappij voor industrie financiering" op te richten. Bij het wetsontwerp zullen de statuten van de op te richten naamlooze vennootschap zijn gevoegd. De veranderde huwelijks plechtigheid. Onze Londensche correspondent schrijft: De dood van den Hertog van Buccleuch, den vader van de verloofde van den Hertog van Gloucester, heeft o.a. ten gevolge gehad dat het Londensch publiek het schoone en indrukwekkende schouwspel van een open baar huwelijk van een koningszoon waar van het verleden jaar om dezen tijd mocht genieten zal worden onthouden. Zulk een plotselinge verandering in het karakter van de huwelijksplechtigheid van een open baar feest in een intiem ceremonieel in de kapel van het Buckingham-paleis veroor zaakt meer ontwrichting dan men oppervlak kig zou denken. Men vertelt b.v. dat de ver zekeringsmaatschappijen er naar schatting een verlies van 20.000 pd.st. door zullen lij den. Het is de gewoonte bij het voorbereiden van grootsche openbare gebeurtenissen het risico van uitstel of afstel te dekken met ver zekering. Het bestuur van het ziekenhuis te Westminster, dat tegenover de abdijkerk ligt. had b.v. al tribunes opgericht om zich door den verkoop van plaatsen ten behoeve van de instelling te verzekeren van een flink bedrag aan geld, waaraan in de vrije ziekenhuizen van de stad permanent gebrek is. Het be stuur had zich tegen verlies door het afge lasten van den huwelijksstoet voor 3000 pd_st. verzekerd. Soortgelijke maatregelen nemen de firma's die voor ververschingen zorgen of op andere wijze bij voorbaat in de vraag naar dit en dat in verband, met het feest voorzien. Reeksen soiree's en danspartijen, welke Society voor zulk een gedenkwaardige gelegenheid organiseert, zijn komen te ver vallen. Dat brengt verlies in alle zaken welke de leveranties verzorgen voor zulke avonden, in mode-ateliers en bijkomende winkels die zorgen voor damestoiletten in alle details, in bloemenmagazijnen enz. Het oorspronkeliik plan dat het huwelijk het militair beroep van den bruidegom zou weerspiegelen gaat niet door. In de paleis kapel zal het ochtendcostuum (jacquet) wor den gedragen door den bruidegom, de „best men" en de andere heeren. Lady Alice Scott houdt wel de acht bruidsmeisjes, die reeds voor den dood van haar vader waren geko zen. De avondpartij, welke op 4 November ter eere van het huwelijk zou worden gehou den. gaat echter niet door Inmiddels hebben de 2000 gasten, die voor de huwelijksinzege ning in Westminster Abbey waren uitgenoo- digd van den Lord Kamerheer bericht ont vangen van de verandering in de plannen. Alleen leden van de koninklijke familie en bloedverwanten van de bruid zullen tegen woordig zijn bij de huwelijksplechtigheid in het paleis. DE BRITSCHE STUDENTEN EN SANCTIES In een vergadering van de Oxford Union Debating Club, die Zondag is gehouden en waar meer dan 1000 studenten tegenwoordig waren, is met 327 tegen 123 stemmen een re solutie aangenomen waarin steun wordt ge-- geven niet alleen aan economische maar ook aan militaire sancties in het Italiaansch- Abessynisch dispuut. Negentien landelijke universiteitsbonden waren vertegenwoor digd. WENK AAN DE KAMERVERHUURDERS. De Commissaris van Politie verzoekt ons, er aan te herinneren, dat ieder, die aan een vreemdeling een of meer kamers verhuurt of tegen vergoeding kost en inwoning verschaft, ingevolge de Politieverordening verplicht is, binnen twee dagen aan het hoofdbureau van politie, afdeeling Vreemdelingendienst, hier van mededeel ing te doen, onder opgave van naam. voornamen, leeftijd en nationaliteit van dien vreemdeling. TIJDIG RICHTING AANGEVEN. Door de politie zal streng worden opge treden tegen de weggebruikers, die niet tij dig aangeven, dat zij van richting willen veranderen. De laatste dagen zijn er tien tallen bekeurd, die te laat waarschuwden. REISFOTO WEDSTRIJD. Reisbureau Du Mee. In den reisfotowedstrijd van het reisbu reau du Mee kreeg in de afdeeling „de mooi ste foto" den eersten prijs de heer M. van Weenen te Alkmaar, den tweeden prijs de heer Joh. van Diest te Overveen en den der den prijs de heer J. de Jong, te Haarlem, on- derscheidelijk gratis reizen van vier en drie dagen en een dag. In de afdeeling ,4e geestigste toto" werd geen pri.is toegekend. Alleen de heer D. On- vlee, J. Pachman en mej. Rina de la Marre troostprijzen, elk een ééndaagsche reis. De jury bestond uit de heeren A. de Boer. hoofdredacteur van Focus, A. P. W. van Dal-sum. voorzitter der Nederl. Amateurfoto- srafenvereeniging te Amsterdam en F. F. P. Bins, amateurfotograaf. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 22 OCTOBER 1935 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTERDAMSCHI BANKVEREENIGING KANTOOR HAART FIW 1.30 2.- Slaatsl. Binnenl, 41/2 PCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II Ê6Vs i\'2 pCt. Nederl. 94Va-H Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 51/2 PCt. Duitschland 19Vs 1930 (Youngleen.) (Youngleening) met 233/e verklaring 4 pet. Engeland 4Vk pCt. Frankrijk S'chatk. 1932 Scheèpv. Mijen. Oude Boot 8 Scheepv. Unie 43%-% Stoomv. Mij. Ned. ïndustr^ Binnenl. A.lg. K.zijde Unie.... A, N. I. E. M. (Nat, 151 v. Berkels Patent Gert. Calvé Delft 32H Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 242 - 243 1003* Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Binnenl. Kon. Petroleum 194*4 194 194% Petrol. Mij. Buitenl. Continental Oil 13% 13%-3/* Shell Union 6Vg-% Cultuur Mijen. H. V. A 204 Java Cultuur 115 N. I. S. U 103% -104 22* Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Billiton II IndustP. Buitenl. Anaconda Copper 12% 121/f Am. Smelting 12% 13 Bethlehem Steel 23% 23% 1% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - Intern. Nickel i8Vi North Amer. Cy - Standard Brands - U. S. Leather U. S. Steel 27 2?% Banken Binnenl. Koloniale Bank 43% 44(4 Cert. Handel Mij. 124H 124 Indische Bank 81 8181% - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 139% Deli MIJ 159% Rubber Mijen. A'dam Rubber 107% 107%-*/a Deli Bat. Rubbèr - Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Óndèra. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca Comm. Wilwaukee 2% 5 pCt. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas Union Pacifio Prolongatiekoers 4%-4 Teraardebestelling Louis Hartz. Hedenmorgen half twaalf werd op de Al- gemeene Begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den schilder Louis Hartz. dis Vrijdagavond te Heemstede in den ouderdom van 66 jaar over leden is. De belangstelling was heel groot. Onder de aanwezigen waren de heeren H. Boot en J. Wiegman als vertegenwoordigers van het Teekencollege „Kunst zij ons Doel"; de beeld houwer Mendes da Costa; Prof, L. van Itallïë: de heer G. D. Gratama. directeur van het Frans Hals Museum; dokter C. J. Smit, direc teur van den Geneeskundigen Dienst; Mr. L. G. van Dam en de heer C. C. M. van Hees, oud-directeur van den Stadsschouwburg. In de aula werd het woord gevoerd door den heer H. Boot, voorzitter van „Kunst zij ons Doel". Hij merkte op, dat Louis Hartz zich gekenmerkt heeft door zijn energie en door zijn wijzen, verstandigen geest. „Zijn groote begaafdheid als kunstschilder stelde hem in staat, een der beste portretschilders van ons land te worden. Namens „Kunst zij ons Doel", dat de heer had hem onder zijn leden te tellen, breng ik hem een eerbiedigen laatsten groet". Daarna werd de kist, die door een schat van bloemen gedekt werd, grafwaarts gedra gen. Mevrouw Hartz dankte voor de laatste eer aan haar echtgenoot bewezen. Voorbeurs te Amsterdam. De Amsterdamsche fondsenmarkt beweegt zich al geruimen tijd los van de koersontwik keling in Wallstreet, hoewel zij jaren ach tereen voornamelijk op het Amerikaansche kompas had gevaren. Men hecht op het cogenblik geen waarde aan andere indica ties. als de koersbeweging op de goederen- en wisselmarkten en de politieke ontwikkeling in binnen- en buitenland. Ondanks de vaste stemming, die gisteren in Wallstreet bestond en het feit, dat vele toonaangevende fondsen nieuwe hoogterecords vestigden, was de ten- denz op de ochtendbeurs eenigszins weife lend. Philips openden weliswaar vast, doch later trad een reactie in. Unilever waren weinig veranderd. Aku waren een fractie lager. Ko ninklijke Olie waren aan den vasten kant, doch het avans had weinig te beteekenen. H.V.A. konden zich handhaven. De cultuur- ba nkaandeelen waren eerder wat zwakker en kregen een klein verlies te incasseeren. Amsterdam-Rubber waren aan geringe fluc tuaties onderhevig. Op de wisselmarkt ging niet veel invloed uit van de verdere verlaging van het dis conto van de Nederlandsehe Bank. die gis teren pas na het officieele slot van de beurs werd bekend gemaakt. De buitenlandsche wisselkoersen bleven gedrukt, Het pond daal de hedenmorgen tot 7.23 V2, de dollar tot 1 47 9/32, terwijl de Fransche franc onver anderd 9.71 1/4 noteerde. De handel op de wisselmarkt was zeer kalm. IJMUIDEN Merkwaardige vondst op het strand. Noodkreet van een gevangene? Op het strand is een flesch gevonden, waar in zich een stukje papier bleek te bevinden, gescheurd uit een opschrijfboekje en aan beide kanten met potlood beschreven. Aan den eenen kant stond: „Prisonnier depuis 1 ans et demi des indigé. (de laatste letters onleesbaar) de l'ile San- Salvador (sud) de queïques km. du rivage." De handteekening was onleesbaar, doch be gint vermoedelijk met L. Aan de andere zijde stond in het Engelsch: „Prisoner since a year t'a half inlanders from the island San-Salvador (south) a few km. from the coast". Het briefje is ter hand gesteld aan den Com missaris van Politie, die het heeft doorgezon den aan den Inspecteur van de Luchtvaart bij het Dep. van Waterstaat te 's-Gravenhage. De stranding van de Drente. Zal men een poging in het werk stellen om de sleepboot vlot te brengen? De sleepboot Drente, die pas van haar sur vey terug, alvorens haar dagelijksche bezig heden voor de marine in den Helder te her vatten „even" was uitgevaren om de Kerk plein binnen te brengen, vond. na gedurende meer dan veertig jaren alle zeeën der wereld te hebben bevaren, rust op het strand bij Eg- mond. Be teekent deze rust een definitief einde'van de zoo roemrijke loopbaan van deze sleepboot? Hierop kan thans, Maandagavond, nog geen antwoord gegeven worden. Zooals men weet. zit de sleepboot zeer hoog op het strand, zoo dat eventueele bergingspogingen lang niet gemakkelijk zullen zijn. Hedenmorgen zouden experts een onderzoek instellen en zal dan ver moedelijk over het lot van de Drente beslist worden. De Drente meet 352 bo. ton en werd in 1894 gebouwd bij Rijkee en Co. te Rotterdam. Deze sleepboot heeft heel wat achter den rug en heeft menigmaal haar kapiteins de gelegen heid geboden te toonen, dat zij mannen van het vak waren. Uit de geschiedenis der laatste jaren ver telde men het volgende: Den lOen December 1933 bracht de Drente met behulp van de Hector het op de Zuiderhaaksgronden gestran de Duilsche ss. Lipari vlot. dat op weg was van Genua en Valencia naar Hamburg. Een goed jaar later n.l. .23 Januari 1934 was het de Drente, die met de sleepboot Holland het Zweedsche s.s. Christian Matthiesen, dat op de Eierelandsche gronden was vastgeraakt, vlot bracht. En 26 Januari j.l. bracht de Drente, eveneens met de Holland het 3700 ton groote Engelsche s.s. Asiatic dat van Odessa met een lading lijnkoeken op weg was naar Hamburg, behouden in den Helder binnen. Later sleepte de Drente de Asiatic naar de haven van be stemming Dit zijn slechts eenige karweitjes van re- centen datum. Zou men de roemrijke geschie denis van deze sleepboot van haar „geboor tedatum" af willen boekstaven, dan zouden heel wat pagina's gevuld kunnen worden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.62—0.36. Griet per 50 K.G. 28—16. Tongen per K.G. 0.900.72. Groote schol per 50 K.G. 2516. Midelschol per 50 K.G. 21. Zetschol per 50 K.G. 25—16. Kleine schol per 50 K.G. 176. Schar per 50 K G. 10—3.50. Tongschar per 50 K.G. 2620. Vleet per stuk 3.501.25. Kleine poon per 50 K.G. 4.500.80. Groote schelvisch per 5 K.G. 2117. Middelschelvisch per 50 K.G. 1914. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 15.50 11. klein schelvisch per 50 K.G. 134.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 52—30. Wijting per 50 K.G. 4.50—2. Versche haring per kist 4.502.10. Makreel per 50 K.G. 6.704.20. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gloria IJM. 37, vangst: 50 manden schel visch, 75 m. braadscheivisch, 55 m. wijting, 60 m. gul en koolvisch, 650 manden makreel, 45 manden varia 15 manden radio, 950 man den totaal. Ewald IJM. 48. vangst: 45 manden schel visch, 125 manden braaöschiivisch, 50 m. wij ting, 40 manden gul, 135 manden makreel, 55 m. poon. 450 manden totaal. Claaesje R.O. 46: 15 manden schelvisch, 55 manden braadscheivisch, 20 manden gul en platvisch, 10 manden varia. 250 manden ge stripte makreel, 400 manden dichte makreel, 750 manden in totaal. Hercules IJM. 196: 45 manden schelvisch, 100 manden braadscheivisch, 70 manden wij ting en schar, 80 manden gul en koolvisch. 315 manqen makreel, 40 manden- varia, 650 manden in totaal. BESOMMINGEN. Trawlers: Isabel IJm. 14 105 manden f 1680. Azimuth IJm. 195 670 m. f 3430. Maria IJm. 95 165 m. f 1120 Uiver IJm. 384 270 m. f 1820 Silvain IJm. 116 150 m. f 1080 Maria M. Ommering IJm. 7 860 m. f 3770 Timor IJm. 491 170 m. f 1370 Reiger IJm. 106 70 m. f 1160 Derika 7 IJm. 417 250 m. f 1900 Condor IJm. 72 65 m. f 830 Motorloggers: K.W. 60 f 440, KW. 130 f 550; KW. 39 f 610; IJm. 52 f 300. Kotter E 111 f 880. Versche haring. Sch. 250 f 1400, Sch. 2.5 f 1300. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. VAN GISTEREN. Trawlers: Amsterdam IJM. 58, 1100 m. f 5400. Margaretha IJM. 94 170 m. f 1120. Emma IJM. 177 20 m. f 380. Pekelharing: Martenshoek f 710. Versche haring: KW. 69 f 630, KW. 29 f 720, KW. 65 f 450, KW. 67 f 440, KW. 3 f 300. SCH. 196 f 380. Loggers: SCH. 132 f 210, KW. 175 f 520, KW, 89 f 400, KW. 162 f 350, KW. 75 f 250, KW. 169 f 440, KW. 86 f 380. KW. 46 f 600. KW. 41 f 510, KW. 41 f 510, KW. 108 f 300. K.W. 178 f 440. KW. 112 f 410, K.W. 134 f 450, KW. 51 f 730, KW. 45 f 350, KW. 55 f 210, KW. 134 f 450. KW. 51 f 730, KW. 45 f 350, KW. 55 f 210 KW. 91 f 460. BEVERWIJK MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 21 Oct. 1935. Spinazie per kist 5580 cent. Andijvie per kist 3060 cent. Raapstelen per 100 bos f 3. Radijs, 100 bos f 1.50. Koolrapen per zak f 1.60. Wortelen per K.G. 912 cent. Bieten per K.G. 4 cent. Komkommers per 100 f 2.50 Aardappelen, klei. per K.G. 34Vz cent. Id. zand, per K.G. 5 cent. Snijboonen per K.G. 2432 cent. Trosboonen per K.G. 26 cent. Spruitjes per K.G. 1520 cent. Boerenkool per bak 24 cent. Roode kool per 100 f 8f 14. Savoije kool per 100 f 6f 10. Bloemkool per 100 f 5f 15. Uien per kilo 3 cent Prei per bos 4—9 cent. Sla per kist 50 cent. Pieterselie per bos 34 cent. Selderie per bos 3 cent. Apelen per kilo 814 cent. Peren per kilo 620 cent. Druiven per kilo 1722 cent. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Gespeelde wedstrijden van .Brederode" op Zondag 20 October: Brederode 1Beverwijk 2 13 Spaarnestad 2Brederode 2 14 Haarlem 9Brederode 3 70 19 October: Brederoae-adsp.Stormvogels-adsp. 1X BLOEMEN DAAL BIDSTOND VOOR DEN VREDE. Zondagmorgen is ook in de Gereformeerde Kerk (welke diensten zooals men weet steeds per radio worden uitgezonden) na den gewo nen dienst een bidstond voor den vrede ge houden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van der Staayvan Keulen z., A. C. Hirschfeld—van der Laan d. Ondertrouwd: S. Th. Kïewied en W. M. Gie bels. Getrouwd: M. B. van de Werk en A. J. van Dijk; J. van ter Thoien en J. E. Meerwaldt. Overleden: P. N. Zwart, 69 jaar, overleden ts Haarlem. LISSE INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Maandagmiddag is de 56-jarige van M., toen hij bezig was in een R. K. Kerk alhier een offerblok te lichten, op heeterdaad betrapt. De man is naar het politiebureau overge bracht. Hij heeft vermoedelijk nog meer kerk diefstallen op zijn geweten.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11