„DE FAAM" DE BILT KLEEDINGMAGAZIJN „DE FAAM", Anegang 39 BIN S D A" G 22 OCTOBER 1933 HS'ARCEM'S DAGBEAD Het is niets ongewoons dat eenzelfde jongens- of meisjes-jekker van „DE FAAM11, achtereenvolgens drie verschillende kinderen, winter na winter, lekker warm houdt en keurig kleedt. „DE FAAM" verkoopt jongens- en meisjes-jekkers van die kwaliteit, bijna onverslijtbaar, en tot het laatst keurige, elegante jekkers. Ook meisjes-wintermantels en jongens-winterjassen. Ze zijn nu geëtaleerd en de prijzen zijn laag. A. Viruly spreekt over het vliegen bij slecht weer. Als de horizon weg is, is ook het fijnste vlieggevoel verdwenen. Slecht weer! Het schrikbeeld van den vlieger. Mist, wolken, wind, onweer. Onover komelijke bezwaren, moeilijkheden, onoplos bare problemen, gevaren aan alle zijden. De vluchten worden gestaakt. Alle machines blijven in de veilige hangars, de vliegers thuis, de lucht blijft leeg -oo.-was het tien jaar geleden. Maar nu, ja nu moe: er toch wel heel wat gebeuren eer een vlucht niet doorgaat. Is dat roekeloos heid, spel met het leven, overmoedigheid? Of beteekent dit dat we een stapje verder zijn? Daarover heeft de eerste gezagvoerder der K. L. M., ce heer A. Viruly Maandagavond in net Concertgebouw gesproken, op uitnoodi- ging van het Haarlemsche departement van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Viruly, de bekende man van de boeken, de artikelen en de K.L.M. Het was geen les. die hij gaf. ook geen droge lezing, maar een ver telling over dat nare weer, dat vroeger de vliegers 'huis hield en dat nu door hen wordt gezien als een .factor, die in beteekenis veel, al Is het nog niet alles, heeft verloren. Want de techni~h is den vliegers te hulp gekomen en wat vroeger levensgevaarlijk was en meestal met den dood moest worden betaald. tegenwoordig zender buitengewone fcoteel Radiopeiiingen, positieopgave per -cdio. "r.sf-umenten, zie hier enkele de; be'.angr' '-en uit des vliegers leven, die -m den we? wijzen en zijn pad over rozen doen gaan", ware het niet dat men beier kon spreken van „zijn route over de wc" i doen gaan". Want als de vlieger niet r de wolken ''-•or kan en er uiteraard evenmin in kan blijven, welnu dan vliegt hij erover heen en ter bestemder plaatse boort hii een aaarie ''ccr de vnfhonderd oï zeshonderd meter dikke mistlaag, vraagt nog een keer aan den heèrscher van het be treffende vliegveld hoe de stand van zaken is t .1 alles rolt op wiegjes, want even later taxiet het toestel keurig over het vliegveld. Een kaar' van erh paar meter lengte die opgerold is in een trommel, beschrijft de af te leggen route, waarbij al naar gelang het traject v.xdert de piloot de kaart afrolt. Uitvoerige mededeelingen over het weer op verschillende plaatsen op verschillende tijden op verschillende wi'zen gezien, lichten den ge zagvoerder zoo volledig in, als 't maar kan. Waarb'j voornamelijk het zicht van veel be teekenis is. Een wmdelaar is met drie honderd meter vrijen uitblik opperbest tevreden. Ook een fietser kan dat nog wel zijn, want als hij op zoo'n afstand een obstakel ziet, heeft hij nog anderhalve minuut den tijd te bedenken wat hij za1 doen. De bestuurder van een Douglas moet in zoo'n geval binnen vier se conden beslissen wat er moet geschieden, zoodat men zal begrijpen dat de berichten over het zicht van zeer groote beteekenis zijn. •- •- Maar dit zijn lang niet alle moëjlijkheden, die ook nu nog "zijn te overwinnen. Hetblind- vliegen is wel een van de aller-interessantste kwesties van den laatsten tijd, waarover de heer Viruly uitweidde. Er komt hier heel wat bij kijken en het zou te ver voeren dit tot in details uit te leggen. De hoofdzaak is dat met de tot nog toe bekende instrumenten niet kon worden bepaald of het toestel in de goede positie lag. Zelfs de vlieger met het fijnste vlieggevoel kon niet weten of hij „recht lag" dan wei in een bocht, of zelfs geheel ver keerd. Als de horizon weg is, is tevens al het vlieggevoel verdwenen. Daaraan is niets te doen. Drie instrumenten helpen den gezag voerder nu. de drie dimensies waarin een vliegtuig ziin goede ligging moet bepalen, vast te stellen, te controleeren en te corri- geeren. Op vlotte wijze ging de heer Viruly van het een naar het ander. Hij vertelde van de snelle wijze waarop peilingen geschieden, waardoor de marconist den piloot kan vertellen in welke richting het toestel vliegt en de positiebepa lingen. waardoor van den grond af wordt meegedeeld de plaats waar het toestel zich be vindt. Duizend en een geheimen uit de cockpit werden den belangstellenden medegedeeld. Viruly wandelde voor zijn bord heen en weer waarop hij verschillende teekeningen tooverde met de verzekering dat hij niet teekenen kón, zette geheimzinnige teekens op het zwarte vierkant en boeide allen van begin tot eind, waarna hij vragen van nieuwsgierigen en enthousiasten beantwoordde. Wij gelooven zeker dat velen nog heel graag een paar dagen waren blijven luisteren. Maar Viruly had geen permissie voor een nachtvluchten er moet nog wat bewaard blijven voor later, want we hopen den vlotten verteller nog eens te zien en te hooren! Nieuwe Haarlemsche Kunstkring. Staf Nees bespeelt het carillon van de Groote Kerk. Ter gelegenheid van de overschrijding van het eerste duizendtal leden van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring zal de bekende Viaamsche beiaardier Staf Nees, uit Mechelen Zondag 27 October a.s. van 121 uur op het carillon van de Groote of St.-Bavokerk alhier een concert geven. Voor de leden van den N. Haarl. Kunst kring zijn de bovenzalen van café-restau- xant Brinkmann gereserveerd. Het volgend programma zal worden uitge voerd" 1. iVxbenmarsch en Beiaardlied Peter Benoit. 2. Thema en Variaties voor beiaard Staf Nees. a. Des winters als het regent. b. Van 't kwezelke. c. Merck toch hoe sterek. d. Van de Zilvervloot. e. De beiaardspeler. 4. a. Les moissonneurs. Rondo Fr. Couperin. b. Tambourin Rarneau. c. Fuga voor beiaard Math., v. d. Gheyn 5. a. De Vink Jos. de Klei'k. b. Wie kan u ooit verseten Jos. de Klerk. 6. a. Jagerskoor uit ,.D.r Freischütz" C. M. von Weber. b. Viaamsche dans O. van Durme. 7. Mijn Vlaana'ren heb ik hart'lijk lief G. Antheunis 8. Postludium voor beiaard Jef Denyn. 9. Viaamsche Leeuw en Wilhelmus Jef Denyn. Wie wordt voorzitter van „Bloembollencultuur"? Vergadering van afdeelingsvoorzitters vóór de candidatuur-Verduyn. Zooals gemeld, werd Maandagmiddag een vergadering gehouden van voorzitters van af- deelingen der Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur. ter bespreking van de vraag, wie den heer E. H. Krelage als voorzitter van genoemde vereenïging zal opvolgen. Een veertigtal voor zitters was aanwezig. Met algemeene stemmen verklaarden zij zich vóór de candidatuur van den heer A. Verduyn Jr. te Lisse, voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren. In de afdeelingen, die ter vergadering niet vertegenwoordigd waren, moet deze candida tuur nu nog besproken worden, maar naa: men ons uit goede bron mededeelde mag met grond worden verwacht, dat ook deze afdee lingen de candidatuur van den heer Verduyn zullen steunen. De saneering in het hloembollenbedrij f BEKRONINGEN. Op de Wereldpluimvee-Tentoonstelling te Brussel werden door onze stadgenooten met hun inzendingen konijnen de volgende bekro ningen gewonnen: G. Ligtenberg 2 keer Zeer eervolle Vermelding. A, J. Willemse 2 keer 1ste prijs, tevens kampioensdier, K. v. Dijk 2 keer lste prijs. 1 keer 2de prijs, 2 keer Zeer eervolle Vermelding. AGENDA MAANDAG 21 OCTOBER Heden: DINSDAG 22 OCTOBER Gemeentelijk Concertgebouw: Concert Wie ner Sangerknaben, 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Pomarius". 8.15 u. Luxor Sound Theater: „Herwonnen geluk" (Age of indiscretion). Doorloopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Palace Cinema Variété: De Kribbebïjter met Cor Ruys en Louis de Bree. Op het tooneel: Koos en Polly Speenhof! Jr. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Lente in Parijs", 2.30, 7 en 9.15 uui\ Rembrandt Theater: „Een ster valt van den hemel" met Josef Schmidt. Op het tooneél 4 Bragaars. 2.30, 7 en 9 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 23 OCTOBER Stadsschouwburg: Concert van het Quin tette instrumental de Paris voor Kunst aan het Volk. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. De tegen-actie wordt voortgezet. Maandagmiddag hield het anti-saneerings- comité in de bollenstreek alhier een huishou delijke vergadering, onder leiding van den heer W. Murk, te Hillegom. Met algemeene stemmen werd besloten, de anti-saneeringsactie voort te zetten, ook na dat de vergadering van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur zich met de kleinst moge lijke meerderheid vóór handhaving der sanee ring had uitgesproken. Er zullen sub-comités worden opgericht voor de plaatselijke propaganda. Een commissie van zes leden van het Comité zal een audiëntie aanvragen bij den Minister van Landbouw er. Visscherij, om de bezwaren van het Comité tegen de saneering uiteen te zetten. Er zal naar gestreefd worden met mede werking van eenige afdeelingen van ..Bloem bollencultuur" de bespreking van een even- tueele afschaffing der saneering weer te doen plaatsen op de agenda van de algemeene ver gadering van „Bloembollencultuur", in Decem ber te houden. EXCURSIE PLUIMVEEVEREENIGINGEN. Op initiatief van de pluimveevereeniging Heemstede maakten de vereenigingen Heem stede, Lisse. Haarlem en IJmuiden Zaterdag en Zondag een reis naar de Wereldtentoonstel ling te Brussel. Zaterdag zat men gezamelijk aan een diner te Brussel, waar de heer Koch van Heemstede de deelnemers hartelijk welkom heette. De heer Verzijlbergh uit IJmuiden dankte den heer Koch voor de moeite, welke deze zich getroost had om alles te regelen. De heer Ter Kulve uit Haarlem hield een betoog ten gunste van een Westelijke organi satie. HAARLEMSCHE WEER- EN STERRE- KUNDIGE KRING. Door den Haarlemschen Weer- en Sterre- kundigen Kring wordt een propagandalezing met lichtbeelden gehouden op Woensdag avond 30 October in de Aula van Teyler's Stichting.. Dr. M. Minnaert van het Heliophysisch In stituut te Utrecht zal spreken over het onder werp: Astronomische en meteorologische waarnemingen met eenvoudige hulpmidde len. De voorzitter van de Nederlandsche Vereenï ging voor Weer- en Sterrekunde, Dr. J. van der Bilt, van de Sterrewacht te Utrecht, zal eenige woorden zeggen over doel en streven varx den Haarlemschen Kring, alsmede van de Nederlandsche Vereeniging voor Weer- en Sterrekunde. NA RUIM 5(1 DIENSTJAREN MET PENSIOEN Zaterdag 26 October as. zal de heer A. van Nooi'duijn. typograaf bij de N.V. Handels drukkerij R Blok en Co. zijn betrekking met pensioen verlaten. Meer dan 50 jaren heeft hij de typografie met eere gediend, waarvan de laatste 20 jaren bij bovengenoemde firma Dinsdagmorgen, bij gelegenheid van zijn 65er. verjaardag, is hij door zijn collega's in dat be drijf gehuldigd o.m. door het aanbieden van een fraaie moderne rooktafel met toebehoo- ren. Zijn echtgenoote kreeg een bloemstuk. De heer Blok sprak hem toe en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Na deze officieele huldiging werd het echt paar per auto naar zijn woning gebracht, waai de jubilaris het verdere deel van den dag in den familiekring kon doorbrengen. meldt: Hoogste barometerstand 764.7 m.M. te La Corona. Laagste barometerstand 745.1 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken veranderlijken wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Kouden nacht, later iets zachter. Uit het Buitenland Zachter weer na een kouden nacht. De depressie werd bij IJsland reeds vrij diep, maar heeft haar centrum bij West- Groenland. Over onze omgeving strekt een ondiepe secundaire zich nog uit zoodat scherpe tegen stellingen ontstaan tusschen het heldere ge bied ten Oosten en ten Zuiden van ons land, waar lichte vorst voorkwam en het Kanaal waar verscheidene stations regen meldden. Behalve in de omgeving van Marseille waar de secundaire nog storm brengt, is de wind overal matig tot zwak geworden. In Zweden trad na sneeuwval plaatselijke vorst op en stijgt de barometer nog flink In Breslau en Weenen viel 40 tot 30 m.M. regen. Ierland en Schotland hebben regen en toe- nemenden wind onder invloed van de nieuwe depressie. Ofschoon de toestand nog eenigszins on zeker is lijkt toch het waarschijnlijkst dat de nieuwe depressie op den duur zachter weer zal veroorzaken. De overgang kan eerst nog een kouden nacht brengen. Barometer 758 m.M. 757 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgaven van: CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13. Telefoon 14112 Thermometer 22 October: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 49 F. 41 F. 46 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 October. Bevallen 18 October: E. van Zijl—v. Bee- len, d.; M. BeiderBittorf, z.; C. A. M. v. d. LooToledo, z.; 20 October: S. van Haren Booms, z.; A. C. v. d. LindenHerben, d.; J. C. KooijBaayens, d.; A. Bx-aaksmaJoustra. z.; E. A. van Donkelaar—Boots, d.; A. Sminia de Graaf,- d.; 21 October: H. Germans—Rade- maker, d.; Overleden 19 October: J. Keuzekamp, 86 j., Westerhoutpark; W. Geerlings, 68 j., Tesla- straat. De „fraudes" bij den A.B.T.B. De algemeene vergadering van den Aarts- Diocesanen Boeren- en Tuindersbond is Maandagmiddag door baron L. F. J. M. van Voorst tot Voorst, lid der Tweede Kamer, ge opend met een rede, waarin hij o.m. zeide (zooals men weet. gingen er eenige maanden geleden geruchten, dat door controleurs bij den A. B. T. B. fraudes zouden zijn ontdekt) Wij gaan weer vrij uit, zijn weer hersteld in onze eer. Er rijzen nochtans eenige vx-agen: 1„ Wie heeft dsn officier van Justitie blijk baar onjuiste inlichtingen gegeven, waarop is ingegrepen 2e. wie van de heeren „opsporingsambtena ren" heeft zich zoo misdragen, dat mededee lingen in de pers zijn gekomen, welke alleen hun oorsprong hebben kunnen vinden in het brein van onevenwichtige voor hun taak niet berekende ambtenaren, die tevens eerroof en laster door de pers tegenover menschen met een goeden naam niet erg vonden; 3e. op welke wijze zal eerhei"stel mogelijk zijn; 4e. zal het mogelijk zijn waarborgen te krij gen, dat de leidende figuren uit de landbouw- en crisis-organisaties niet meer als boeven door de pers aan het volk wox-den voorgesteld, doordat niet op de hoogte zijnde ambtenaren met den opsporingsdienst belast, niet 't zwij gen weten te bewaren en vermoedens als vaststaande feiten doen lanceeren in de pers. Spr. noemde voorts de positie van de kleine boeren onhoudbaar. Er wordt honger gele den. Vele kleine boeren worden radeloos. Dit is een onrecht, dat goedgemaakt moet wor den en spoedig. Wij zijn, aldus spreker, met onzen minister mr. Deckers op den goeden weg. Want het ligt in zijn voornemen den Augius-stal der crisis- en contx-öle-maati*egelen grondig uit te vegen, opdat de steun aan den landbouw op eenvoudigen leest kan worden geschoeid, met medewerking der landbouworganisaties en den rijksvoorlichtingsdienst. Ten einde den minister in deze te adviseeren, zal een com missie van deskundigen worden ingesteld, waarin ook de kleine boeren vertegenwoor digd zullen zijn. De heer Ruyter ging ook nog op de kwestie der tarwefraude in. Hij protesteerde tegen de aanstelling tot opsporingsambtenaar van hem, die z.i. de oorzaak van alle agitatie is geweest. „Kerkplein" wordt „weg gezogen". Ten aanzien van de „Kerkplein" is een ber- gïngscontract gesloten met L. Smit's Interna tionale Sleepdienst en W. A. v. d. Tak's Ber gingsmaatschappij. Het is onmogelijk het schip weg te sleepen. Het zand zal om het vaartuig weggezogen worden, zoodat een karwei van langen duur voor den boeg staat. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS. In het resort, Haarlem zijn de volgende somerpostzegels verkocht: 20.223 van IV2 ct.; 22.476 van 5 ct.; 35.396 van 6 ct. en 10.738 van 12'/2 ct. waarvan de ovenvaarde f 2769.29 y2 bedroeg. (Adv. Ingez. Med.) Jongeman vermoord. Vreeselijk einde van caféruzie. Zondagavond omstreeks kwart over elf ontstond in een café in de Heisti'aat te Hel mond en vechtpartij tusschen den 20-jarigen R. D. uit Stiphout en den ongeveer 25-jari- gen P. S. uit Helmond. Beiden trokken een mes en tot ontzetting der andere cafébezoe kers stak S. zijn tegenstander in den buik. De Stiphoutsche jongeman zakte ineen en moest op advies van een gèneesheer onmid dellijk naar een ziekenhuis wox-den overge bracht. Maandagmorgenis hij aan'de'gevol gen overleden. De gemeentepolitie heeft nog in den loop van den nacht den dader aangehouden, doch deze blijft, niettegenstaande alle bewijzen te gen hem getuigen, ontkennen den steek te hebben toegebracht. INFORMAITIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.23 1/8—7.23 3/4 Berlijn 59.22Va—59.32 Parijs 9.70 3/4—9.71'/2 Brussel 24.77—24.81 Zurich 47.9147.95 Rome 12.05 New York 1.47 3/16—1.47 3/8 A. VAN GEELEN t Onze Haagsche correspondent seint ons: Hedennacht is plotseling overleden de heer A. van Geelen, directeur-generaal van de werkverschaffing. Gisteren nog woonde hij te Nijmegen het R.-K. werkloosheidscongres bij en voerde daarop het woord. Wij vernamen intnsschen van den kant zijner medewerkers, dat de heer Van Geelen zich in het bijzonder de laatste week minder wel gevoelde, doch voor zijn omgeving trad niet aan het licht, dat het een zoo ernstige ondermijning van zijn ge stel betrof, als thans helaas gebleken is. Juist een jaar geleden was na een langdurig ziekbed de vrouw van den heer Van Geelen overleden, welk verlies hij zich zeer had aangetrokken. Buitengewoon zwaar was de taak, waaraan hij zich met. al zijn kracht, met hart en ziel, heeft gewijd. Hem was het leed der wex*k- loozen zeer na aan het hart. De directeur- generaal van de werkverschaffing moet op een ieder, die met hem in aanraking kwam, wel bovenal den indruk hebben gemaakt van een man met sterk sociaal gevoel, als iemand, die bovenal in zijn ambtelijke werk zaamheden mensch was en als mensch, die doordrongen was van het leed, dat hen had getroffen, voor wie de gelegenheid om te ar beiden ontbrak. Wij herinneren ons een ge sprek, dat wij eens .met hem mochten heb ben over verschillende problemen in ver band met de werkloosheid. Bij die gelegen heid gaf de heer Van Geelen nog eens uiting aan zijn groote verontwaardiging over de hier en daar wel verkondigde stelling dat vele werkloozen steuntrekken verkiezen bo ven het verrichten van arbeid. ..Wie dat be weert". aldus toen de directeur-generaal van de werkverschaffing „geeft blijk, dat hij geen flauw begrip heeft van wat er omgaat in het hart van bijkans eiken Nederland- schen arbeider. Deze menschen zijn aller minst arbeidsschuw en haken er naar om aan den slag te kunnen gaan". Ons deed het betoog van den heer Van Geelen zeer sympathiek aan en wij verlieten toen zij bureau sterk onder den indruk van zijn mededeelingen over zijn inderdaad zeer rijke ervaring van wat leeft in het gemoed van de Nederlandsche arbeiders en ook van de werkloozen onder hen. Kort na het optreden van prof. Slotemaker de Bruine als minister van Sociale Zaken had deze den heer Va.n Geelen. die op dat oogenblik directeur van de arbeidsbeurs te Utrecht was, als directeur-generaal der werk verschaffing en steunverleening aangesteld. In de jaren dat de thans heengegane func tionaris, wien selukkic elk bureaucratisme vreemd was. zich aan de zware taak. die hij te vervullen had heeft gewijd, vermocht hij in ruimen kring de welverdiende bewonde ring te wekken door de wijze, waarop ihij zich aan dit groote sociale werk r Vroegere president van China in ons land. Betrekkingen met Ned.-Indië konden z. L beter zijn. Een zeer voorname gast is afgestapt in het Amstel-Hotel te Amsterdam: Zijne Excellentie Hu Han Min, de vroegere president van de republiek China, welk hooge ambt hij na den dood van den stichter dezer republiek, Dr. Sun Yat Sen, ongeveer elf jaar geleden, een jaar lang heeft bekleed. Z. Exc. Hii Han Min is thans een der leden van den Centralen Uitvoerenden Raad (regeering) van China; de beide andere leden zijn Tsjang Kai Shek en Wang Ching Wei. In een gesprek dat een aantal persver tegenwoordigers met de heer Min had, kwam duidelijk tot uiting dat deze niet al te gunstig gestemd is jegens Engeland, omdat dit land op het oogenblik in de sancties tegen Italië een groote activiteit tentoon spreidt en destijds met betrekking tot de Japansche penetratie in China werkeloos is gebleven. Bovendien deed de geïnterviewde zich aller minst als een vriend en bewonderaar van den Volkenbond kennen. Z. Ex. Hu Han Min deelde op een des betreffend e vraag mede, dat eenigen tijd ge leden Japan voorstellen heeft gedaan om te komen tot nauwere economische betrekkingen met China. De Chineesche regeering heeft in dit verband Japan te kennen gegeven dat men alleen tot onderhandelen bereid is, in dien Japan het gebied in Noord-China, dat deze natie door militairen dwang aan zich onderworpen heeft, vrij geeft. Zoolang China door Japan niet wordt beschouwd als een gelijkgerechtigde natie, kan er geen sprake zijn van vriendschappelijke betrekkingen. Japan laat aldus onze voorname zegsman politieke problemen met economische sa menvallen, terwijl het daaraan onmiddel lijk militaire problemen verbindt. Voor het geval China het noodig zal oordeelen een be roep te doen op de kapitaalmarkt, zouden de Chineesche gezagsdragers geen enkel voorbe houd willen maken, en, wat het buiten- landsch kapitaal betreft, een open-deur-poli tiek willen volgen. Dc betrekkingen met Nederlandsch-Indië. Is U van meening dat er tusschen China en Nederlandsch-Indië een veel in tensievere handel kan ontstaan? In alle opzichten, antwoordde Z. Exc. Hu Han Min. Er is echter een „maar", n.l. dat de regeering in Nederlandsch-Indië te stug op treedt ten aanzien van de Chineesche immi gratie. Vooral de gestudeerde Chineezen schijnen niet welkom te zijn. Kan dit verband houden met mogelijke communistische propaganda? Het is mogelijk, aldus de zegsman, dat de Indische regeering dergelijke propaganda vreest, doch die vrees is ongegrond. Is u ten opzichte van China optimis tisch gestemd? Z.Exc. Hu Han Min antwoordde dat hij de laatste drie maanden over de gebeurtenissen in China door zijn afwezigheid minder goed is ingelicht, opmerkende, dat voor de toe komst zeer veel afhangt van dp kwestie, of Japan bereid zal zijn China als een even waardige natie te erkennen. WEER EEN OSSENAAR GEARRESTEERD. In verband met de onthullingen van den laatsten tijd heeft de Ossche gemeentepolitie termen aanwezig gevonden om tot aanhou ding over te gaan van den 34-jarigen fabrieks arbeider J. L. uit Oss. Gisteravond is L. aan gehouden. Naar verluidt zouden de onthullingen van een gedetineerde in de strafgevangenis te 's Hertogenbosch nieuwe aanwijzingen heb ben vex*schaft, dat ook deze Ossenaar betrok ken zou zijn geweest bij een der overvallen met berooving kortelings gepleegd. I11 verband met het onderzoek kunnen thans geen verdere mededeelingen wordea

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2