Beëindiging van den Afrikaanschen oorlog besproken. Hevige gevechten aan de Webbe Sjebeli. Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT Een nieuwe Weensche uitvinding. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Procramma DINS D 'AG 22 OCTOBER 1935 IT TV A R E E M'S D A "G B E A D' 4 BUITENLAND. Besprekingen tusschen Rome en Parijs in beginstadium. Ook hef contact tusschen Rome en Londen leidde tot ontspanning. Middellandsche Zee en Lybië ter sprake. Men. geeft thans te Londen offi cieel toe, dat bij wijze van proef tus schen Rome en Parijs voorstellen zijn uitgewisseld met het doel een einde te maken aan de vijandelijk heden in Abessynië. Men wijst er evenwel op, dat deze voorstel len nog in een beginstadium verkeeren en eerder het karakter hebben van een infor meel polsen, terwijl het nog wel eenigen tijd kan duren voor zij vasten vorm aannemen. Ofschoon de eerste voorstellen van Laval door Mussolini niet aanvaardbaar werden geacht, worden de sondeeringen van de zijde van Frankrijk voortgezet. Engeland wordt hiervan op de hoogte gehouden en het lijdt weinig twijfel of op deze wijze worden ver schillende misverstanden uit den weg ge ruimd. Alle voorstellen inzake gebieds* afstand, die reeds vóór het uitbreken der vijandelijkheden aan Italië ge daan zijn, vormen waarschijnlijk de basis voor de thans gedane voorstel len, aldus vervolgt de diplomatieke Reuter-correspondent, en men kan aannemen dat Mussolini zijn oor- spronkelijken eisch van een mandaat over geheei Abescsynië heeft gewij zigd. Te Londen blijft men erop staan, dat alles geschiedt binnen het kader van den Volken bond. Voorts verneemt het A.N.P. uit Rome, dat de diplomatieke besprekingen, die op het ©ogenblik aldaar worden gevoerd, gisteren voortgezet zijn met een onderhoud van Drum mond met Suvich. Van bevoegde»ziide verklaart men, dat het onjuist schijnt te zijn te spreken van directe onderhandelingen, waaraan een plan ten grondslag zou liggen, dat van Italiaansche of andere zijde naar voren zou zijn gebracht. Het diplomatieke contact heeft slechts ten doel tot een opheldering van den toestand te geraken, zonder dat daarbij zou worden ge werkt volgens een bepaald schema. Alle deu ren zouden open zijn gelaten. Het onderwerp der besprekingen zou niet alleen zijn de misverstanden aangaande de situatie in de Middellandsche Zee uit den weg te ruimen, doch ook in een openlijke ge- da chtenwisseling den internationalen toe stand aan een wederzijdsche beschouwing te onderwerpen. Er werden nog geen definitieve resultaten bereikt. Wel staat vast. dat Drummond's mededeelingen vriendelijk door Mussolini zijn ontvangen. De Duce zelf heeft ook een verklaring af gelegd. waarin hij de verzekering gaf, dat Italië zich niet in Britsche belangen zal mengen. Op grond van de vermindering van de En- gelsch-Italiaansche spanning acht men „stappen ten aanzien van de Britsche vloot- versterkingen en een vermindering van de Italiaansche troepenconcentratie in Lybië, steeds meer mogelijk", hetgeen den nadruk zou leggen op een onspanning aan beide zijden. In goed ingelichte Italiaansche krin gen vestigt men er de aandacht op. dat nog niet beslist is hoeveel schepen Engeland uit de Middellandsche Zee zal terugtrekken en hoe ver Italië zal gaan met de vermindering zij ner troepen in Lybië. Bij de terugtrekking der troepen uit Lybië, aldus verklaart men. moet mén er rekening mede houden, dat de voor de veiligheid vereischte minimum-sterk te der Italiaansche troepen gehandhaafd blijft. In tegenspraak met verscheidene geruch ten als zouden de tegenwoordige onderhan delingen tusschen Londen en Rome tot stand zijn gekomen door bemiideling van den Franschen ambassadeur te Rome. de Cham- brun, wordt verklaard, dat, gezien de nor male diplomatieke betrekkingen tusschen de beide landen een dergelijke bemiddeling van de zijde van derden niet noodig is geweest. Vele slachtoffers gevallen. Gemève. Sanctie inzake wapenuitvoer door 22 staten aanvaard. De regeeringen van Bulgarije, Estland en Noorwegen hebben den secretaris generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat zij sanctie- voorstel No. 1 betreffende uitvoerverbod van wapenen naar Italië en opheffing van het wa penembargo voor Abessynië in werking hebben gesteld. Het aantal staten, dat het sanctievoor- stel thans ten uitvoer legt is hiermede geste gen tot 22. Oostenrijk. Wordt Fey ambassadeur te Boedapest? Het verluidt te Boedapest, dat de Oosten- rijksche regeering den afgetreden minister Fey den gezantschapspost te Boedapest heeft aangeboden. (A.N.P.) Italië. Buitenlandsche bladen niet verboden. De Italiaansche delegatie te Genève ont kent volgens Reuter formeel de juistheid van het bericht in de buitenlandsche pers. volgens hetwelk alle buitenlandsche bladen en tijdschriften in Italië verboden zouden zijn. ROME. 21 October. Het ministerie van pers en propaganda publiceert het 24ste le- gerbericht, dat als volgt luidt: ..Generaal Graziani meldt, dat tien vlieg tuigen gedurende een uur het garnizoen van Daguerey aan de Webbe Sjebeli. dat voorbe reidselen maakte om onze stellingen te val len. hebben gebombardeerd. Na het bombardement, gedurende het welk vijf onzer vliegtuigen licht werden be schadigd door geweerschoten zijn onze af- deelingen tot den aanval overgegaan en heb ben zij ondanks hardnekkigen tegenstand den vijand verstrooid en zich meester ge maakt van zijn stellingen. De vijand heeft vijftig dooden en een gTOot aantal gewon den op het terrein achtergelaten, terwijl tien tallen Abessyniërs gevangen zijn genomen. Aan onze zijde zijn veertien dooden gevallen, terwijl 40 soldaten gewond werden. De vijand heeft in zijn verlaten stellingen twee ka nonnen, twee machinegeweren, twee vracht auto's, honderden geweren en verscheidene kisten munitie achtergelaten. Aan onze zijde werd aan het gevecht deelgenomen door sul tan Olol Einle, die vroeger onder de Abes- synische regeering stond. Hij verzocht aan het gevecht te mogen deelnemen om zijn trouw te bewijzen. Tengevolge van deze over winning is de geheele streek van Sjaveli in onze handen. Van het Noordelijk front is niets te mel den, behalve dat de gewone verkennings vluchten hebben plaats gehad" Drieduizend aanhangers van Ras Koeksa naar Italiaan sche zijde? ADIGRAT. 21 October. Van Italiaansche zijde wordt medegedeeld, dat 3000 van de mannen van Ras Koeksa bereid zijn aan de zijde der Italianen te strijden. Ras Koeksa heeft verklaard, dat hij zelf de Italiaansche vlag in Makale wenscht te hijschen. De bezetting van Dagneri. Daily Telegraph meldt uit Rome, dat ge neraal Graziani, de bevelhebber der Italiaan sche strijdkrachten in het Zuidelijk deel van Abessynië, geseind heeft, dat zijn troepen den versterkten post te Dagneri heeft bezet, waardoor hij de controle heeft op het ge heele Sciaveli-district. dat gelegen is tus schen Gerloegobi en Webbe Sjebeli. De aan val is Vrijdag ondernomen, nadat uren lang vliegtuigen de versterking hadden gebom bardeerd. Sedert dien heeft de regen een verderen opmarsen tegengehouden. Uit het hoofdkwartier van de Italiaansche Noordelijke strijdkrachten wordt vernomen, dat de Abessyniërs zich bij den berg Moes- sali concentreeren. Verkenningsvluchten heb ben aan het licht gebracht, dat Ras Seyoem de hoofdmacht verzamelt bij Tembien bij Adoea. Ras Koeksa's plaatsvervanger. Uit Addis Abeba verneemt het A.N.P.: In plaats van den naar de Italianen overge-, loopen Ras Koeksa is Dedjas Kassa Sebhat belast met het opperbevel van de Abessynische troenen in de provincie Agamo. In dit gebied zijn "de Italianen nog niet verder opgerukt dan Ede ga moes, op welken berg zij zich verschanst hebben. In deze benoeming van een nieuwen opper bevelhebber ziet men het bewijs dat de leger leiding thans ernstig trachten wil stand te houden tegen het Italiaansche oprukken en in ieder geval de strategisch belangrijke stellin gen, die mogelijkheden bieden voor militaii'e operaties op groote schaal, in handen te hou den. Zondagmiddag is een groot aantal Italiaan sche vliegers doorgedrongen tot het gebied langs de rivier, de Setit, waar zij, naar hier ontvangen berichten melden, vooral de hooge maïsvelden met- bommen bestrooiden en met machinegeweervuur bestreken in de veronder stelling. dat de Abessynische troepen zich daar verborgen hadden. Er werden echter in het ge heel geen verliezen geleden. De voormalige Abessynische minister van oorlog, Toarato Birroe, die ongeveer een jaar geleden in ongenade was gevallen, is gisteren in Addis Abeba aangekomen. Hij zal belast worden met het bevel over verscheidene troe- pendetachementen en binnenkort naar het front worden gezonden. Keizerlijke gardetroepen naar Dessie. ADDIS ABEBA, 2 October (A.N.P.) Onder groote belangstelling van het publiek en in tegenwoordigheid van den Keizer en de Keize rin is vandaag een groot gedeelte van de nog in Addis Abeba vertoevende Keizerlijke garde troepen naar Dessie vertrokken. De troepen, waaronder zich een duizendtal cavaleristen bevindt, zijn uitstekend uitgerust, van gosde wapenen voorzien en gekleed in keurige uni formen. Zij hebben bergartillerie bij zich en luchtafweergeschut, dat met muilezels wordt vervoerd. De vrouwen en kinderen van de krijgslieden waren hun uitgeleide komen doen. Ve'.e vrouwen liepen nog een eindweegs mede met de soldaten, die met hun eenigszins dan senden gang in snel tempo vooruitkwamen. Behalve hun gewone uitrusting, droegen de soldaten tentstokken, waarmede zij zich voor het nemen van grootere passen op den grond afzetten. Naar verluidt is Ras Seyoem vanmorgen de eerste geweest, die een lang telegram naar den keizer heeft gezonden langs de lijn, die ten tijde van het verraad van Ras Koeksa vernield was. en die men inmiddels heeft kunnen her stellen. Hoewel dit nog niet bevestigd is, ver luidt toch, dat Ras Seyoem in zijn telegram den keizer zou hebben medegedeeld, dat de Italianen hun vliegende colonnes, die zij in de richting van Makalle vooruitgezonden hadden, hebben teruggetrokken en thans weer bezig zijn met het versterken van hun stellingen, waarbij zij veel van prikkeldraad gebruik maken. Vandaag verspreidde zich het bericht door de Abessynische hoofdst d, dat het vertrek van den Koning der Koningen thans zeer aan staande is, hoewel de juiste datum van zijn vertrek zorgvuldig geheim wordt gehouden. Wel wordt nog medegedeeld, dat de nog in Addis Abeba achtergebleven troepen van de Keizerlijke Garde, ongeveer 200 man den Kei- Vroolijke noot uit een grimmigen strijd. Hoe de Abessyniërs den val van Adoea vernamen. (Speciale correspondentie). Ladislas Farago seint uit Noord-Abessynië: Een eigenaardig Italiaansch-Abessynisch incident heeft zich voorgedaan aan de Abes synische grens nabij Gallabat, toen de Ita liaansche consul te Gondar, Raphael di Lorda daar arriveerde. Balambaras Tagegue. een Abessyniër, die met de grensbewaking belast is. maakte zich meester van de cor respondentie van het consulaat, het geweer van den consul, een zendapparaat, tien ezels en drie muildieren. De consul was zeer ver ontwaardigd over deze confiscatie, maar toen hij zich eenmaal op Britschen grond bevond na een' tocht van veertien dagen door ge bieden met krijgszuchtige stammen r— schreef hij onmiddellijk in den vorm van een diplomatieke nota aan Balambaras Ta gegue een brief, waarin hij zeide: Wij heb ben Adoea. houdt gij de ezels maar. Dit was het eerste bericht, dat de Abessyniërs over den val van Adoea ontvingen Ofschoon de consul beloofde zich van ver dere activiteit te zullen onthouden, schreef hij nog een tweeden brief, doch het gelukte hem niet dadelijk een boodschapper te vin den, die de mededeelingen naar de Abessy niërs kon overbrengen. Hij wilde niettemin voor alles zijn correspondentie terug hebben. Hij wist van drie soldaten van een Abessy- nisch stamhoofd gedaan te krijgen, dat zij de papieren zouden stelen tegen een vergoe ding van dertig pond. In den nacht brach ten de mannen hun taak ten uitvoer, waarna zij naar Gallabat terugkeerden om de docu menten aan den consul te overhandigen. Echter, dit laatste mocht hun niet geluk ken, want ter elfder ure werden zij voor de kamer van den consul door de Soedaneesche wacht ontdekt en weggejaagd! Na dit incident verzochten de Soedanee sche autoriteiten den consul zoo spoedig mogelijk Gal'abat te verlaten, waarna deze naar Gedareff vertrok. In een Interview ver klaarde hij, dat de huidige oorlog een heelen tijd zal duren. Italië heeft drie jaar noodig om Abessynië te veroveren en vervolgens nog zeventien jaar om^et land te organiseeren. Naar zijn opvat _ng is het doel van den oorlog het vestigen van tien millioen Italia nen in Afrika en hij deelde mede. dat de Italiaansche soldaten, die zich thans in de beide koloniën bevinden, niet meer naar hun vaderland zullen terugkeeren, daar zij an ders het aantal werkloozen zouden vergroo- ten, doch de eerste kolonisten van een nieu we Italiaansche bezitting in Afrika zullen worden. (Nadruk verboden). zer zullen begeleiden, wanneer hij naar het front trekt. Vermoedelijk zal Haile Selassi in de eerste plaats een bezoek brengen aan Dessie, waarheen ook Ras Moeloegeta is ge gaan. De Negus verheugt zich over de Europeesche sympathie. Gisteravond om kwart voor acht Neder- landsche tijd heeft de speciale correspondent van den Paris „Soir" te Addis Abeba een radio interview gehad in het keizerlijk paleis. Het interview duurde ongeveer 10 minuten en werd over de meeste Fransche zenders uitgezonden. Na eenige inleidende woorden verzocht de jFransche journalist den Keizer eenige woorden voor de microfoon te willen spreken. Keizer Haile Selassié hield daarop in vloei end Fransch een korte toespraak, waarin hij o.m. zeide: ..Ongeacht de betrekkelijk zwak heid van ons volk, zal het toch zijn land weten te verdedigen! Want wij strijden om onze vrij heid!" Vervolgens gaf de keizer uiting aan zijn onwrikbare hoop op de beslissingen van den Volkenbond en drukte hij zijn vreugde er over uit, dat hij had kunnen vaststellen, dat in Europa levendige sympathie bestond voor zijn land en het lot van zijn volk. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 16 7 2 6 _loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd.. Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) De Ped-car, een Trapauto voor Volwassenen. Onderhandelingen met Nederland en Tsjecho-Slowakye. (Van onzen Weenschen correspondent.) WEENEN, 16 October. Een Weensche uitvinder, wiens naam op het oogenblik door alle Oostenrijksche bladen ge noemd wordt, is dezer dagen met iets geheel nieuws voor den dag gekomen, namelijk met een automobiel, waarvoor men geen benzine noodig heeft en ook geen hout of houtgas of spiritus of andere brandbare stoffen, welke er toe zouden moeten dienen om dit voertuig in beweging te zetten. Bij den wagen van Rudolf Bazant, zooals de uitvinder heet, worden door geen motor kunstmatige paardenkrachten verwekt, het vervoermiddel wordt voortbewogen met be hulp van menschelijke kracht, spierkracht, en in dit opzicht heeft Bazants inventie heel veel overeenkomst met een fiets. Men zou zijn voer tuig een fiets kunnen noemen, waarvan men een auto heeft gemaakt. Het lijkt in zekeren zin ook op een kin der automobiel, waarbij de kinderen,,die erin zitten, zelf op pedalen moe ten trappen om het vehikel aan den gang te krijgen en rollende te houden. Rudolf Bazant is van beroep meester-schil- der. Hij woont in een aardig en vroolijk opge schilderd huisje in de Weensche buitenwijk Hieting, een heel eind voorbij het slot Schön- brunn, daar waar het terrein al golvend wordt en de heuvelen van den Wienerwald hun aan vang nemen. Hij had indertijd dolgraag inge nieur willen worden, maar in de moeilijke jaren van den oorlog moest hij, toen hij zes tien jaren telde, al zelf in de schilderszaak van zijn vader komen om daar flink mee te helpen. Maar zijn hart had hij aan de techniek en al haar wonderen verpand en in zijn vrijen tijd hield hij zich, niet alleen in zijn gedachten en op het papier, maar ook in de practijk, met allerlei technische problemen bezig. In de laatste jaren droomde hij ervan een auto zonder benzine en zonder motor te kun nen construeeren, en nu zijn zijn vizioenen werkelijkheid geworden. Bazant's wagen, dien hij „pedcar" noemt omdat hij met de pedes, met de voeten, wordt voortbewogen, is gereed gekomen. Een groote Weensche firma heeft zich bereid verklaard er een heele serie van te fabriceeren en het zal niet lang meer duren, of men zal de eerste pedcars door Weenen's straten zien rijden. Bo vendien hebben zich, zooals Bazant mij van morgen vertelde, ook reeds een firma in Ne derland, het land van de vele wielrijders en van de mooie en gladde verkeerswegen bij uit nemendheid, en in het vooruitstrevende Tsje- chosiowakije, voor de nieuwe uitvinding ge ïnteresseerd en hebben zij relaties met den ontdekker van het pedcar-geheim aange knoopt, De pedcar heeft den vorm van een gewone, kleine automobiel. Het is een auto in zakfor maat! Natuurlijk heeft het een modern stroomlijn-model. De breedte van den wagen is 1 meter 20 centimeter, de lengte is twee-en- een-halve meter en de hoogte ongeveer een meter. De wagen heeft vier wielen met gum- mi-banden. De twee voorste wielen staan in verbinding met een stuurrad,; De bestuurder van den wagen, die op een heel gemakkelijke wijze eigenlijk meer ligt dan zit, hoeft nu slechts met zijn voeten op twee pedalen te drukken, die niet als bij een fiets om een rad in het rond draaien, doch die alleen maar op en neer gaan. Door middel van een rader systeem kan de snelheid tot een grootere hoog te opgevoerd worden, het voertuig is van drie versnellingen voorzien. De pedcar kan een snelheid van circa vijfenveertig kilometer per uur bereiken. In den wagen is plaats voor twee personen en voor wat bagage. Het draagver mogen is tweehonderd kilogram. Het geheele gevaarte zelf, dat grootendeels van licht metaal vervaardigd is, weegt ongeveer zeventig kilo gram. De zitplaatsen in den wagen zijn van kussens voorzien, de wagen heeft een handrem en een terugtraprem, heeft een hoorn en een installatie voor electrisch licht en zal in den beginne met dat alles op ongeveer vierhon derdvijftig Oostenrijksche schillingen te staan komen. Dat is niet duur. Een ieder, die weet, dat honderd Nederlandsche guldens ongeveer gelijk zijn aan driehonderdzestig Oostenrijk sche schillingen, kan nu uitrekenen, hoeveel een pedcar in Nederlandsch geld zal kosten. Bazant hoopt zijn uitvinding ook nog eens bij het construeeren van kleine booten en zelfs van vliegtuigen toe te kunnen passen. Het zal wel prettig zijn dat wanneer men een autotochtje of in dit geval een pedcar- tourtje maakt, men niet hier en daar behoeft te stoppen om benzine aan een pomp te tan ken. Die gewonnen tijd en dat bespaarde geld kunnen er door den bestuurder en begeleider ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De koning zet zijn eigen kroon af en geeft die zoolang den raads heer in handen. In zichzelf denkt hij: „Nu zullen we eens zien of ik niet een groot en machtig heerscher kan worden; daar zal mijn volk wel van opkijken." De valsche raadsheer slaat de bewegingen van den vorst met belangstelling gade en zegt lachend „Nu, die vreemde kroon zal U vast wel beter staan, majesteit. Ik denk wel, dat er groote verande ringen op til zijnEn daarin heeft hij het niet mis. Denk maar eens aan den inhoud van het document! Op het volgend plaatje zul je zien, hoeveel plezier de koning van Hczomaan aan zijn nieuwe kroon beleeft! (begeleidster) toe benut worden zelf een lokaal binnen te stappen om zelf bier of wijn of melk of limonade of wat dies meer zij te tanken, welke weer in lichamelijke en geestelijke waar den kunnen worden omgezet, die den pedcar weer voorwaarts drijven! W. M. BEKAAR. DE AMERIKAANSCHE POOLREIZIGER GREELY OVERLEDEN. Uit Washington wordt gemeld, dat aldaar overleden is generaal-majoor Adolphus Wash, ington Greely, bekend militair en ingenieur, leider eener Noordpool-expeditie van 1881 tot 1884, waarbij land werd ontdekt ten Noorden van Groenland en dwars door Grinnell-land, een onderdeel van Ellesmere-land, de Poolzee werd bereikt. Van zijn expeditie, die 25 man groot was geweest, waren na drie jaar nog maar zeven man in leven, toen een hulp expeditie Greely en de zijnen bereikte. Greely is 91 jaar oud geworden. Moeder! Henkie heeft mijn pop be schaafd! (l'Oeuvre.) WOENSDAG 23 OCTOBER 1935. HILVERSUM 1 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8,159.30 Gram. platen., 10.30 Morgendienst ol.v. Ds. J. L. v. d. Wolf. 1112 M. F. Jurjaanz (harmo nium) en mej. G. Koeman (sopraan). 12,15 Gram. platen. 1.Vocaal en instrumentaal concert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.453.45 Gram. pl. 4.Zang door A. Stroink (mezzo-alt) m. m.v. E. van Eden (piano). 5.Kinderuur. 6. Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Reportage. 7.30 mevr. C. Scheunk-Roeier: Onze Sterhuizen. 8.Be richten. 8.05 Orgelconcert W. de Vries. 9. Voor jonge menschen (IV.) 9.30 N.C.R.V.-Har monie-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Om 10.Be richten. 11.11,30 Gram. platen. HILVERSUM II 301 M. VARA-Uitzending. 8.Gram. platen; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedrijven: Dr. W. van Ravensteyn (lezing), J. Lemaire (de clamatie) en solisten. 12.— Gram. platen. 12,30 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, m.m.v. B. v. Dongen (zang). 1,151.45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn, 2.Voor de vrouwen. 2.15 Or - vitropia o.l.v. J. v. d. Horst, 2.45 Gram, platen 3.Voor de kinderen. 5.30 Fantasia o.l.v. E. Walis. 6.De Bohemians o.l.v. J. v. d. Horst. 6.30 RVU. Dr. J. Presser: Rondom Abessinië. 7.-Flohr en S. Landau spreken over de match EuweAljechin. 7.20 Gram. pl., 7.30 J. Roussel (cello) en J. Bernard (piano). 8. Herh. S.O.S.-Berichten. 8.03 Nieuwsber., VARA-varia. 8.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.40 Nieuwsberichten. 9.45 Residentie orkest o.l.v. P. van Anrooy, m.m.v. C. Moer man (viool). 11.B. Premsela: Moeilijkhe den in het huwelijk. 11.20 E. Walis (viool), J, Jong (orgel), S. Sipos (symbaal), en I. Rossi- can (piano). 11,4512.Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Gram. platen. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Maclean. 12,50 Ch. Man ning's orkest. 1,50 Gram. platen. 2,20 Berich ten. 2,25 Voor de scholen. 3.10 Pianorecital P. Male. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. R. Austin, m.m.v. G. Cassado (cello). 5.05 Wes tern Studio-orkest o.l.v. F. Thomas. 5.35 F. Walker's Octet. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart- concert. 7.10 en 7 25 Lezing. 7.50 BBC-Dansor kest o.l.v. H. Hall. 8,50 BBC-Symphonie- orkest o.l.v. A. Boult. m.m.v. C. Flesch (viool), 11,10 „The little show", cabaret-programma. RADIO PARIS, 1648 M. 11.4012,20 Roy Fox en zijn Band. 7.20 en 8.20 Gram.platen. 12.35 Orkestcon cert o.l.v. Pascal. 2.50 Orkestconcert o.l.v. To- masi. 4.20 Kamermuziek, o.l.v. Doyen. 6.50 Or kestconcert. 8.20 Pianorecital L. Massikowa. 9.05 „Maria Stuart", spel van Schiller, muziek van Tomas. 11.0512,35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2,50 4.50 Omroep orkest o.l.v. Gröndahl. 5.05—5.35 Gram. platen. 7.20 Operettemuziek o.l.v. Ree- sen. 8.05 Gram. platen. 8.15 Radiotooneel. 9.30 Het Pro Arte Kwartet. 10.30^-11,50 Dansmu ziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 9.55 Zang en piano. 11,20 Symphonie-orkest o.l.v. Schmeisser. 1.35 Gram. platen. 3.35 Viool en piano. 4.20 Uit Frankfort; Omroeporkest, Franz Hauck's kapel en solisten. 6.20 Pianorecital. 7.35 .Deutches Volkstum und Volksgut", sprookjes en liederen. 8.05 Voor soldaten. 9.5011.20 Omroeporkest, en -kleinorkest. ROME. 421 M. 8.10 Radiotooneel. 9.45 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gram. platen 12,50 Salonorkest I.502.20 en 5.20 Gram. platen. 5.50 Zang en piano. 6.20 en 7,35 Gram. platen. 8.20 Wag- nerconcert m.m.v. orkest en solisten, 10.30 II,20 J. Rutten's orkest. 484 M.: 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroep orkest o.l.v. Gason. 1,50—2,20 Gram. platen, 5.20 Solistenconcert. 5.45 Gram.platen. 6.50 Planorecital. 8.20 Omroeporkest oJ.v. Gason. 10 30—11.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Rijkszending: Deutsches Volksstum und Volksgut. 8.05 Het Trossinger Accordeon-or kest. 9.20 Berichten. 9.35 Olympia-Dienst. 9.50 'looi- en pianorecital. 10.05 Weerbe richt.. 10.20—11 2j Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6