WOENSDAG 23 OCTOBER 1933 HAAR L' E M'S DAGBEAD 7 LAATSTE BERICHTEN Hoare's verklaring in Italiaan- sche pers besproken. ROME, 23 October (A. N. P.) De Louden- sche correspondent van de „Messagero' schrijft, dat het gevoel van verlichting, dat in geheel Europa merkbaar was na de verkla ringen van Drummond en Baldwin zich dooi de rede van Hoare belangrijk versterkt heeft, Ofschoon Sir Samuel Hoare niets meer kon zeggen, heeft hij de critiek van de fanatieke Volkenbondsleden, maar ook die der tegen standers van den Volkenbond energiek afge wezen en daarbij in het bijzonder den nadruk gelegd op drie omstandigheden: De eerste dezer omstandigheden is, dat Engeland noch te Genève, noch daarbuiten het nemen van militaire sanctiemaatregelen heeft overwogen. In de tweede plaats heeft Engeland verklaard, dat militaire sancties in ieder geval onmogelijk zouden zijn, omdat zij niet door voldoende leden van den Volken bond gesteund zouden worden. Ten derde is de verklaring van Hoare belangrijk, volgens welke in de pauze, die bestaat bij de toepassmg der economische maatregelen opnieuw gepoogd kan worden het conflict op redelijke wijze te regelen, vooral waar Italië lid van den Vol kenbond is. Het blad wijst er tenslotte ook op, dat Engeland volgens de rede van Hoare nooit heeft gedacht aan een bestrijding of een be moediging van het Italiaansche fascisme. MILAAN, 23 October (A. N. P.) De Noord - Italiaansche pers wijdt zeer veel aandacht aan de verklaringen van Hoare. De rede van den Britschen minister van buitenlandsche zaken wordt in alle bladen uitvoerig weergegeven. Desondanks zijn de commentaren nog schaarsch. Uit den opmaak der berichten blijkt, dat de verklaring van Hoare ten deele met bevrediging is ontvangen, vooral waar de Britsche minister opnieuw de erkenning van het Italiaansche recht op expansie uitspreekt en verklaart dat Engeland nooit het nemen van militaire maatregelen heeft overwogen. De Fransche nota aan Engeland. PARIJS, 23 Oct. (A. N. P.) De Oeuvre verklaart nadere bijzonderheden te kunnen mededeelen omtrent den in houd van het laatste Fransche ant woord aan Engeland. In het eerste deel der nota, aldus het blad, drukt de Fransche regeering er haar verwondering over uit, dat de Engelsche ambassadeur niet begrepen heeft, dat Engeland reeds op 14 Oc tober ten aanzien van de toepassing van art. 16, lid 3 genoegdoening heeft verkregen. In het tweede deel der nota wordt verklaard, dat tusschen Frank rijk en Engeland slechts sprake is ge weest van economische sanctiemaat regelen, doch nooit van 'n sluiting van het Suezkanaal of van een blokkade. De betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland zijn den laatsten tijd. slechter geworden en een openhartige gedachtenwisseling is gewenscht. Felle strijd om Garahai aanstaande. Reuter meldt uit Addis Abeba: De Abessy- ben opdracht gekregen Gorahai tot eiken prijs nische troepen van het Zuidelijke front heb- te verdedigen. Daarvoor zal vermoedelijk de de eerste groote veldslag door feilen tegen stand gekenmrkt worden. Gorahai is een be langrijk strategisch punt, waar verschillende wegen samenkomen en door tal van bronnen een rijke watervoorziening is. „Geen open dorpen gebombar deerd", aldus graaf Ciano. ADOEA, 23 October. (Reuter). Graaf Ciano verklaarde, dat de berichten als zouden de Italiaansche vliegtuigen open dorpen gebom bardeerd of gifgassen gebruikt hebben ab soluut onwaar zijn. Hij zette uiteen dat de bombardements vliegtuigen bommen meenemen, die nog geen vijf kilogram zwaar zijn. Zij hebben de uit werking van granaatkartetsen. Elk vliegtuig is uitgerust met driemonderd van deze bom men. Voortdurende guerilla aan de Westgrens van Eritrea. ROME, 23 October fReuter). Op het oogen- blik wordt een voortdurende guerilla ge voerd aan de uiterste Westgrens van Eritra. In dezen sector zijn de operaties verschil lend van die aan het Tigre-front. Een opruk ken in colonnes zou namelijk in dit gebied onmogelijk zijn. Italiaansche voorpost vernietigd? ADDIS ABEBA, 23 October (A.N.P.) Een boodschapper uit het hoofdkwartier van één der Abessynische aanvoerders heeft het be richt naar de hoofdstad gebracht, dat het geheele garnizoen van een kleinen Italiaan- schen voorpost om het leven is gekomen. De Italianen hadden getracht eenige afdeelin- gen van de Abessyniërs in den val te lokken, doch zij zijn het slachtoffer geworden van hun eigen krijgslist. Salarissen van het Haarlem- sche gemeentepersoneel. Eenige weken geleden deelden wij mede dat Haarlem onder de 200 gemeenten was die een aanschrijving van den minister van bin- nenlandsche zaken hebben ontvangen, waar in gewezen wordt op de nieuwe korting die met 1 Januari op de salarissen en loonen van het rijkspersoneel zal worden toegepast, als ook op de noodzakelijkheid dat de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel in ge lijke verhouding moeten zijn met die van het rijkspersoneel, De gemeenten moeten voor 1 November aan de colleges van Gea. Staten opgeven wat zij in deze aangelegenheid heb ben gedaan. Naar wij vernemen heeft het college van B en W. van Haarlem nog niet op dezen brief geantwoord. Bovendien vernemen wij uit de beste bron, dat het niet in de bedoe- ling ligt. na de reeds toegepaste kortingen en de onlang-: vastgestelde nieuw ei verlaag de! salaris- en loonregeling met een voor- stel tot den raad te komen om opnieuw tot verlaging over te gaan. Zooals wij trouwens i reeds eerder medegedeeld hebben, is daor- 1 mede in de gemeente begrooting voor 1936 die dezer dagen zal verschijnen geen reke ning gehouden. Onlusten op Sint Vincent. Hulp van Britsche mariniers. KINGSTOWN (St. Vincent), 23 Oct. (Reuter In verband met onlusten, die hier hebben plaats gehad, is de staat van beleg afgekon digd. Mariniers van Britsche oorlogsschepen helpen met de bajonet op het geweer de orde te handhaven. Onder de blanken heerscht groote ongerustheid, daar zij een aanval van de negers vreezen. Reeds zijn verschillende plantages geplunderd. In de stad is alles rustig. Men schrijft de on geregeldheden toe aan ontevredenheid onder de arbeiders, die aangewakkerd wordt door het rassenbewustzijn als gevolg van den Abes- synischen oorlog. MOTORDIENST. Bij de Schoolcompagnie van den Motor- dienst zijn voor eerste oefening aangekomen 28 dienstplichtigen bestemd voor de officiers opleiding en 86 dienstplichtigen voor op leiding tot chauffeur en monteur. De reserve-kapitein Jhr. C. L. B. W. van Suchteien van de Haare, van het 4e Regiment Infanterie te Leiden wordt 1 November a.s. overgeplaatst bij het korps. JUBILEA. Op 24 October a.s. herdenkt de heer P. v. Leeuwen, vroeger wachtmeester-trompetter der cavalerie, thans bewaarder in het Huis van Bewaring alhier, den dag dat hij 25 jaar geleden in Rijksdienst trad. Op 25 October as. hoopt de heer J. van Bilderbeek, voorheen sergeant-majoor instruc teur der pantserfort-artillerie, thans bewaar der in het Huis van Bewaring alhier, den dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden in Rijksdienst trad. Beide jubilarissen staan bij hun superieuren goed aangeschreven. GEVONDEN VOORAVERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen, koplicht van motorrijwiel, portemonnaie, damesrijwiel, ac- tetasch, inh. aant. boek: Politiebureau Smede- straat; actetasch met inhoud: de Vries, Ber kenstraat 4; étui met inhoud: Schouten, Brandstraat 19: hond: van Assen, Schalk- burgergracht 82; hond: Mannaert, Rolland straat 2a; katten: Kennel Fauna, Fr. Var- kensmarkt; ring, Zuiderwijk, Schoterbosch- plein 27; schoen, Durger, le Zuid Polderstraat 79; tasch met inhoud, Raadsveld, Kleine Houtstraat 23; zak inh. bollen, Huuss?, Bil- derdijkstraat 21 zw. HET TOONEEL. DE „ECHTE" UILENSPIEGEL TE HAARLEM. Gastvoorstellingen Vlaamsch- Volkstooneel. Het beroemde Vlaamsche avant-garde Theater, dat onder leiding van Staf Bruggen eenigen tijd geleden een voorstelling te den aHag gaf, met enorm succes, zal binnenkort wederom een tournée door Nederland maken, en zal bij deze gelegenheid ook een voorstel ling geven op 31 October in de Stadsschouw burg, alhier.. Opgevoerd wordt „Uilen-Spiegel", een spel van Vlaamsche geestdrift van Graverson, naar het boek van de Coster. De groote acteur Staf Bruggen eheft de regie en vervult zelf de titel rol, een creatie, waarin hij in België, Neder land en de laatste tijd ook in Duitschland een buitengewoon succes heeft geoogst. Cornells Veth schreef in de Telegraaf: wij kennen nie meer op het tooneel een hartstocht als die waarmee tSaf Bruggen in een stijgen de extase: met die meesleepende opwinding blijft roepen: dat de assche op zijn harte klopt, de assche van zijn op den brandstapel gemar- tyriseerden vader. Een onbedwingbaar mees terlijk acteur! Pater Hermans schrijft in de Maasbode: Wij kunnen niet anders dan allen die de tooneelkunst nog weten te apprecieeren op het hart binden deze gelegenheid niet te verzuimen. Voorbeurs te Amsterdam. WEEKSTAAT A AN DE NEDERL. BANK GUNSTIG ONTVANGEN. De weekstaat van, de Nederlandsche Bank heeft een zeer gunstigen indruk gemaakt. Niet alleen vertoonden de goudvoorraden weer een vermeerdering van negen millioen, doch bo vendien is de credietverleening met ruim 18 millioen verminderd. Dat desondanks de bui tenlandsche wisselkoersen hier hedenmorgen hooger waren dan gisteren moet worden toe geschreven aan de wijze waarop Italië reageert op de gisteren gehouden rede van den minis ter van buitenlandsche zaken van Engeland in het lagerhuis. De vrees dat het conflict in Oost-Afrika zich zou uitbreiden, is thans wel geheel verdwenen. Onder invloed hiervan konden pond en Fransche franc verbeteren. Op de Amsterdamsche ochtendbeurs had de ontspanning op internationaal gebied een koersverbetering tot gevolg Aandeelen Ko ninklijke Olie kwamen een kleinigheid hooger. Philips waren bepaald willig en liepen enkele percenten op. Unilever konden een fractie aantrekken. Aku bleef op peil zonder meer. H. V A zetten enkele percenten lager in, doch konden zich vervolgens weer eenigszins her stellen. Amsterdam-Rubber handhaafden zich op de laagste koersen van gisteren. Duitsche obligaties vertoonden eenige neiging tot aan trekken. De omzetten waren zeer beperkt. HAAS' Azijn alleen Steêvast nummer één! (Adv. Ingez. Med.) AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAC 23 OCT. 1935 OPGEGEVEN DOOK DE ROTTEKDAMSCHi BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1.30 2.- Staatsl. Binnciil. 4J/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt, ld. 19 33 II 964 41/2 pCt. Noderl. Indië 1930 II 947/8 Staatsl. Bulteul. 5V2 PCt. Duitschland 1930 (Youngleen.) 194-20 (Youngleening) met verklaring 4 pet. Engeland 4y2 pCt. Frankrijk Schatk. 1932 Sclieepv. Mljen. Scheepv. Unie 414-42 Stoomv. Mij. Ned. - Industry Biniieiil. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. v. Berkels Patent Gert. Calvé Delft -t Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 2471/8-248j,4 101H h Industr. Buitcnl. Anaconda Copper 12% 12% Am. Smelting 12Vs 13 Bethlehem Steel 23% 234 Cities Service 1% 5 pCt. Cities per 1966 - Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation - Intern. Nickel 187/g North Amer. Cy - Standard Brands U. S. Steel 27% 27% Banken Binnen). Koloniale Bajik 424 43 Cert. Handel Mij. 1244 124 Indische Bank 794 79—bO Banken Builen!, Deutsche Reichsb. Petrol. Mij. Blnnenl. Kon. Petroleum 194 4-1954 78 Petrol. Mij. Bulteul, Continental Oil Shell Union 6'/8-7/8 Cultuur Mijen. H. V. A 200-4 Java Cultuur 109-1104 N. I. S. U 1.04-1014 Vorstenlanden 204-44 Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie - Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak.. 1384 Deli Mij 1584 1.4*4 - 165 - Rubber Mijen. A'dam Rubber 044 - 1054 Deli Bat. Rubber Nèd. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Bultenl. Atch, Topeca - Comm. Wilwaukee 28/8-4 - 5 pCt. Adj. Milwaukee - Missouri Kansas Texas Proiongatiekoers IJMUIDEN. GESLAAGD. Te Le.den slaagde voor het Voorbereidend Kerkelijk examen de heer W. J. Fournier Jr., theologisch candidaat te IJmuiden-Oost. Burgemeester Kwint in het huwelijk getreden. Gisteravond te kwart voor zes is in 's bur gemeesters werkkamer op het gemeentehuis het huwelijk voltrokken tusschen Mr. M. M. Kwint en mej. H. A. Wiersum van Avereest. Het was een eenvoudige plechtigheid, die slechts bijgewoond werd door de heeren M. K. Hofstede, gemeente-secretaris, D. de Ridder, commissaris van politie, B. F. Kipp, hoofd inspecteur, den gemeentebode en drie verte genwoordigers van de pers. Getuigen waren mej. A. Wiersum, zuster van de bruid en Ds. C. G. Kwint, broer van den bruidegom. In het eenvoudig gemeubileerde vertrek, waarin burgemeester Kwint thans gedurende eenige maanden dagelijks zijn moeilijke taak vervult, wijzen twee vazen met lichtroode rozen en een voor de tafel geplaatste katheder er op, dat er iets bijzonders staat te gebeuren. Even wachten we. Dan komen bruid en brui degom, gevöigd door de beide getuigen binnen. De bruid is gekleed in een eenvoudig complet en draagt een ruiker rozen. Met een zuchten drang noodt burgemeester haar, die straks zijn echtgenoote zal zijn, tot zitten. Als alle aanwezigen dit voorbeeld heb ben gevolgd, kan de plechtigheid beginnen. De heer C. J. van Oost, ambtenaar van den Burgerlijken Stand zal het huwelijk voltrek ken.' Hij leest de namen van bruid en bruidegom op en brengt daarna de voornaamste bepalin gen van het Burgerlijk Wetboek, het huwelijk betreffend, naar voren. Met een kort woord wijst de heer van Oost dan op den belangrijken stap, dien de a.s. echt- gencoten gaan doen, op het huwelijksgebouw, dat met wederzijdsche trouw moet worden opgetrokken. En als beiden de bekende vragen met een volmondig ,.ja" hebben beantwoord, verklaart de ambtenaar dat Mr. M. M. Kwint en mej. H A. Wiersum in den echt zijn verbonden. Mej. W. A. C. Reekers, ambtenares ter secre tarie leest dan de huwelijksakte voor en laat de jonggehuwden en getuigen de registers van den Burgerlijken Stand teekenen. Vervolgens spreekt de ambtenaar den heer en mevrouw Kwint toe. 'n BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJm. 37 950 manden f 3920 Hercules IJm. 196 650 m. f 3050 Ewald IJm. 48 435 m. f 2720 Voorwaarts IJm. 83 120 m. f 1550 Poolzee IJm. 77 185 m. f 1840 Oostzee IJm. 147 45 m. f 1800 Claesje RO. 46, 760 m. f 3420 Alkmaar IJm. 31 800 m. f 4010. Liesbeth Betty IJm. 183 350 m. f 2540 Dolfijn IJm. 103 110 m. f 1450 Zeeleeuw IJm. 29 55 m. f.1300 Pekelharing. Cornelis de Boer Jr. IJm. 268 f 1720. Versche haring. Sch. 289 f 280. Loggers: K.W. 18 f 420, K.W. 48 f 570. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 23 OCTOBER. Tarbot, per kilo f 0.66f 0.43 Griet per kilo f 28f 16. Tongen per kilo f 1.05f 0.78. Zetschol per 50 kilo f 25 Kleine schol per 50 kilo f 22.50—f 7.50 Bot per 50 kilo f 18f 12 Schar per 50 kilo f 12f 3 Tongschar per 50 kilo f 25f 21 Vleet per stuk f 3.50—f 1.80 Kleine poon per 50 kilo f 4.60f 1.60 Groote schelvisch per 50 kilo f 23—f 19. Middelschelvisch per 50 kilo f 22.50—f 17. KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 20f 13. Kleine schelvisch per 50 kilo f 14f 6. Kabeljauw per 125 kilo f 67f 42 Groote gullen per 50 kilo f 18—f 16 Kleine gullen per 50 kilo f 15f 5 Wijting per 50 kilo f 5.60f 3.70 Makreel per 50 kilo f 6.20f 4.30 VERWACHTE VISCHAANVOER/. Thuisstoomende voorde Donderdagmarkt: Alma IJm. 44. vangst 125 manden schel visch. 30 manden braadschelvisch, 90 manden kabeljauw en gul 50 manden wijting, 25 man den schar. 10 manden poon. Totaal 330 man den. Gerberdina Johanna IJM. 38 Vangst 70 manden schelvisch: 80 manden braadschel visch, 30 manden gul en koolvisch, 200 man den gestripte makreel, 200 manden dichte makreel. 90 manden poon en rog, 80 manden varia, 250 manden haring. Totaal 1050 m. Caroline IJM. 26. Vangst40 manden schel visch. 50 manden braadschelvisch, 95 manden koolvisch, 400 manden makreel, 50 manden poor, en rog. 65 manden wijting 100 manden haring; 800 manden totaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: I. M. H. DrakeEngelmann, d-, Amsterdam: A. A. KerkhovenTutcher z„ J. P. Coenstraat 75, IJmuiden: C. van Kooten— v. d. Boogaard, z. Lagersstraat 48, IJmuiden; W. H. MenzelKort d., v. Wassenaerstraat 7, IJmuiden; C. W. Bosmanvan Strien d., Meervlietstraat 7 Velsen; S. H. JongmaHuhl d., Mahustraat 12, IJmuiden; D. de Boer— Koper d„ Sirenestraat 17 IJmuiden; M. van Roon—Verkooijen z„ Corverslaan 83, Velsen- Noord; A. Hartman—Tak z., Kralenbergstraat 1, Velsen-N. J. C. J. KlinkenbergSweep d., Stationsweg 73 Velsen; J. C. FlorisBol z., Hagelingerweg 210, Santpoort; P. Koningde Boer d., Haarlem; J. AkkermanKoeman z., Ol. v. Noortstraat 6, IJmuiden. Overleden. J. M. B. Huth, 78 jaren, ongeh. Hagelingerweg 98 Santpoort. A. van Pel 78 j„ echtgenoote van G. Broek, J. v. Heemskerk straat 54, IJmuiden. M. J. E. Smit, 62 jaar, weduwe van W. Wassenaar, Melklaan 25 Velsen-N. In Tokio is de Abessynische gezant Daba Birro aangekomen. Op onze foto wordt hij begroet door den Abessynischen consul in Japan. Een Abessynische scherpschutter, die zich in het struikgewas yerdekt heeft opgesteld. SANTPOORT GOED AFGELOOPEN. Van een hulpmotorrijwiel liep ter hoogte van het kruispunt HofgeesterwegRijks straatweg een der kettingen af De bestuur der stapte daarom van zijn hulpmotor af er geen erg in hebbend, dat vlak achter hem een auto naderde, door welken hij „ge schept" werd. Ooggetuigen vreesden het ergste maar even later bleek, dat de man er buiten gewoon goed was afgekomen; alleen aan het voorhoofd was hij gewond. Zijn hulpmotor was echter leelijk vernield. Van een en ander werd door de marechaus see proces-verbaal opgemaakt. DIEFSTALLEN. De heer B. electrisch installateur uit Be verwijk deed verleden week bij den rijks veldwachter de G. alhier aangifte van dief stal van materiaal uit een leegstaande woning in de bloemenbuurt alhier. Na enkele dagen is het den politie gelukt den dader, een zekere B. wonende alhier, aan te houden. Een huiszoeking bracht voorts aan het licht, dat de verdachte ook schuldig is aan een diefstal van materiaal gepleegd bij een patroon waar hij den afgeloopen zomer werk zaam was. Dit materiaal was in kleine ge deelten medegenomen en bedroeg de waarde van ongeveer zeventig gulden. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het ge- stolene is door den politie in beslag geno- HEEMSTEDE TOOXEELVEREENIGIXG D. E. S. Zondagavond zal in het R.K. Vereenigines- gebouw alhier de tooneelvereeniging DJS.S. haar eerste seizoen-uitvoering geven met ,,'t Was een droom van A. Boeree. Met dit stuk nam D.E.S. den vorigen Zondag deel aan het concours te Oven-een. SPEELTUINVEREENIGING. Het voorloopig comité tot oprichting eener speeltuinvereeniging te Heemstede, deelt mede, dat het met het oprichten der speel tuinvereeniging. gelet op de tijdsomstandig heden, zeer goed gaat. Donderdagavond 24 Oc tober zal in het „Wapen van Heemstede" op het Wilhelminaplein, de oprichtingsvergade ring plaats vinden. Het ledental, dat zeer is toegenomen en met donateurs, de honderd reeds heeft overschre den, mag voor het oprichten zeker niet onbe duidend geacht worden. Het comité hoopt ook dat de vergadering a.s. Donderdag door velen zal worden bezocht, om dan daarna met een zoo groot mogelijk ledental over te gaan tot het oprichten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Dierenasyl, Ridderstraat 11 te Haarlem, zwarte poes; C. Schoenmaker, Celebesstraat 13, zakmes; Ree, J. v. d. Bergstraat; 75. cein tuur; J. Kooren, Koediefslaan 36; trekwa- gentje (kinderspeelgoed); mevr. Robbers, Tramweg 15, Aerdenhout, rijwielbelastingmerk in étui; N. J. Lammers, Molenwerfslaan 136, grijze poes; Pieter de Hooghstraat. 3, werk bankje: R. IJntema, Mesdaglaan 20, vulpen; C. v. d. Zwan. Lindenlaan 25, lap stof; Teeu- wen, Ringdijk 126, Haarlemmermeer, auto slinger; M. Elbersen, Kerk'.aan 41, zilveren ro zenkrans; Slobbé, Voorweg 59. witte krielhaan; mevr. v. d. Vecht, Laan van Rozenburg 31, gouden dameshorloge met zwart lint; A. Fran sen. Rijnstraat 13, bril met doublé montuur; A. Lantinga. Borneostraat 33, blauwe pet; R. van Rooden. Roemer Visscherplein 17; C. Bruin; Eschaoornkade 19, rijwielbelasting merk; Vondelkade, blauw geschilderde 2 per- soons kano. BLOEMENDAAL BIDSTOND. De bidstond voor den vrede in de Gerefor meerde Kerk te Bloemendaal heeft Zondag niet na den morgen, maai- na den avonddienst plaats gehad. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De afdeeüng Bloemendaal en Omstreken van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde hield Dinsdagavond een ledenverga dering in café Rusthoek. In zijn openings woord richtte de voorzitter. Mr. J. D van der Plaats, een speciaal woord van welkom tot het nieuwe lid. den heer G. J. Boescho- ten. het nieuwe hoofd van den pantsoen- dienst in de gemeente Bloemendaal. Verder werd medegedeeld, dat de uitge schreven excursie r.aar Aalsmeer wegens on voldoende deelneming niet doorgaat. Voor de excursie naar Primavera te Rotterdam zijn nog slechts 4 gegadigden Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke den 31sten October te Aalsmeer wordt gehouden, be handeld. Den afgevaardigde werd opgedra gen de Candida turen van de heeren Mr. 's Jacob (liefhebber) en P. J. van Noort (vak man) te steunen. Voorts kreeg hij opdracht te stemmen voor het voorstel, dat een con tributieverlaging van pl.m. 20 pet. beoogt. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd benoemd Mr. W. Snellen. De secretaris, de heer P. L. van Bueren werd plaatsvervanger. De heer W. van Dijk hield hierna een cau serie over bes-dragende heesters, naar aan leiding van een groote verzameling takken, door verschillende leden bij elkaar gebracht. De heer van Dijk bewees bij deze gelegen heid weer eens. welk een knap plantenken- ner hij is en dat hij zijn kennis op aange name en leerzame wijze aan anderen weet mede te deelen. Een hartelijk applaus viel hem ten deel. Voor het puntenstelsel waren ingezonden: 1. Groep Chrysanthemums Blanche Porte- vine 8 p. G. Barn hoorn. 2 en 3 idem, idem. 8 cn 9 p. G. Barnhoorn. 4 Selenipedium grar.da 8 p. V. Mulder. 5. Catasetum Fimbriata 8 p idem. OVERVEEN OUDERAVOND JULIANASCHOOL. Op 28 October wordt op de Julianaschool aan de Wiilem de Zwijgerlaan een ouderavond gehouden, waar o.a. 3 leden van de Ouder commissie zullen worden gekozen en de heer Dr. W. H. Dippel, schoolarts, een causerie zal houden over „Infectieziekten en de school".

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11