KNVB ONZE EERSTE-KLASSERS IN 'T VELD RANGLIJSTJES. TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE MA'ANDA'G 28 OCTOBER 1935 H S'AREEM'S D A G B L1 A D 8 KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE VOETBALBOND V. S. V. schakelt Ajax uit. R. C. H. en Storm vogels winnen resp. van A. D. O. en V. U. C. Haarlem verliest na een f raaien strijd met 43 van H. B. S. H. F. C. en Kinheim wachten nog op de eerste overwinning. E. D. O. lijdt op eigen veld een groote nederlaag tegen A. F. C. Goed werk van Bloemendaal tegen D. O. S. AFDEELING 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V.S.V. 6 5 1 0 11 16—7 1.83 R.C.H. 6 4 1 1 9 14—9 1.50 H.B.S. 5 3 0 2 6 16—14 1.20 Sparta 5 2 2 1 6 9—10 1.20 Ajax 6 3 0 3 6 16—11 1.— A.D.O. 6 3 0 3 6 12—15 1— Haarlem 6 2 1 3 5 9—10 0.83 Xerxes 6 1 1 4 3 8—14 0.50 Hermes-D. V.S. 6 1 1 4 3 6—12 0.50 K.F.C. 6 0 3 3 3 6—12 0.50 Tweede klasse A: Alcm. Victrix 6 3 2 1 8 19—14 1.33 Vriendenschaar 6 3 2 1 8 13—10 1.33 E.D.O. 6 3 2 1 8 16—14 1.33 Zeeburgia 6 3 1 2 7 14—10 1.17 Bloemendaal 6 2 2 2 6 14—12 1.— D.O.S. 5 2 1 2 5 14—10 1.— 't Gooi 5 2 1 2 5 10—11 1.— A.F.C. 6 1 3 2 5 15—16 0.83 U.V.V. 6 1 2 3 4 8—20 0.67 Kinheim 6 0 2 4 2 8—14 0.33 AFDEELING II. Eerste Blauw Wit 5 3 2 0 8 10—2 1.60 Stormvogels 6 4 1 1 9 20—10 1.50 D.F.C. 6 4 1 1 9 10—7 1.50 Feijenoord 6 3 1 2 7 15—8 1.17 Z.F.C. 6 2 3 1 7 8—9 1.17 Excelsior 6 1 3 2 5 10—14 0.83 D.W.S. 5 0 3 2 3 9—16 0.60 H.F.C. 4 0 2 2 2 7—13 0.50 V.U.C. 5 0 2 3 2 9—13 0.40 D.H.C 5 0 2 3 2 9—15 0.40 E. D. 0.—A. F. C. (1—5) E.D.O. heeft een smadelijke nederlaag ge leden in een wedstrijd, waarin zij toch niet veel zwakker is geweest. Het wilde echter dit maal niet vlotten, wat ook geprobeerd werd. De thuisclub neemt direct het spel in han den. als na den aftrap A. F. C. een aaanval heeft ondernomen. Vooral links wordt bij E.D.O. goed gespeeld, maar voor het doel is het mis. Bij A.F.C. gaat het gemakkelijker. Na een aanval weet Disselkoen via den paal in te schieten (O1). Weer neemt E.D.O. het spel in handen; fel wordt er aangevallen, maar steeds zon der succes. Lungen weet met een houdbaar schot den stand op O2 te brengen. Een mooie kopbal van Perukel had beter lot verdiend; nu ging die rakelings naast. Met een ver schot weet Van Nek Verhagen te verrassen en Lungen maakt er voor rust nog O4 van. Na de hervatting gaat de strijd meer gelijk op. A.F.C., met een veiligen voorsprong, speelt kalm verder. De thuisclub probeert steeds met goede aanvallen het A.F.C.-deol te be naderen. Een werkelijk mooi doelpunt scoort Dissel koen als een voorzet van Van Nek ineens onhoudbaar inschiet (O5). Met een bijkans hopeloozen achterstand blijft de thuisclub doorspelen. Verder dan een betrekkelijk gelukkig doelpunt van P. Spek weet zij het niet te brengen 15). De thuisclub had de volgende opstelling: Verhagen, Zandstra, Boeree, Koene, Koppen, Oomen, S. Spek, Schalie, Putten, Perukel, P. Spek. BloemendaalD. O. S. (30) Bloemendaal heeft op de geelzwarte Utrechte naren een stevige en volkomen verdiende overwinning behaald. De gasten, wier spel na- nig tegenviel, bleken onmachtig een doelpunt te scoren, of zich daartoe zelfs maar een be hoorlijke kans te scheppen. De witten vervielen ditmaal gelukkig niet in de fout om bij een 10 voorsprong met de rust te gaan verdedigen. Dat dit goed gezien was, bewijzen de cijfers volkomen. Captain Beijk en De Bock (die alle doel punten scoorde) hebben buitengewoon ver dienstelijk werk geleverd. Ook Immer, die wederom van de partij was, dient met eere genoemd. Fraai spel is er in dit treffen slechts bij hooge uitzondering vertoond. De weersomstan digheden werkten ook al niet mee. Een kwartier na het begin kreeg De Bock het leder ineens geheel vrij voor het D.O.S.- doel, zoodat hij zonder eenige moeite den Utrechtschen keeper kon passeeren (10). De gasten werden hier, gesteund door regen en wind, sterker, doch de geelzwarte aanval bracht er niets van terecht en stond her haaldelijk buitenspel. Zelfs kregen de gast- heeren nog een kans om den voorsprong te vergrooten, doch deze wordt door Boogaard niet geaccepteerd. Met een ongewijzigden stand kwam de rust. Begrijpelijk was men in het witte kamp nog niet geheel gerust, doch spoedig na de her vatting bleek reeds, dat ook thans van den D.O.S.-aanval weinig gevaar te duchten was. Het positiespel der Utrechtenaren was slecht. Wel kregen de bezoekers na eenigen tijd bij een algemeenen aanval een strafschop toege wezen, doch de Bloemendaal-keeper stopte het wel harde, maar slecht geplaatste schot uit stekend. De tweede helft was ongeveer 20 minuten oud toen De Bock op uitstekende wijze num mer twee in de Utrechtsche touwen schoot (2—0). Ook thans vielen de Bloemendalers niet in een verdedigende rol. Dit had tot gevolg dat het spel verdeeld bleef. Ruim 'n kwartier voor het einde verrichtte De Bock den hattrick (3—0). D.O.S bleef een weinig beheerscht en tame lijk primitief spel demonstreeren. Wel waren de gasten gedurende het resteerende deel van den speeltijd een tikje meer in den aanval, doch een behoorlijk schot noteerden wij ook in deze periode niet. Met ongewijzigden stand kwam het einde. Het elftal der witten was als volgt: De Haas. De Wilde. Röbken, Immer, H. Beijk, Leemhuis, Hartman, De Bock, Bragt, Boogaard, Van Gelder Vermelden we tenslotte nog dat Van Gelder reeds vóór de rust wegens een knieblessure moest uitvallen en door Van der Linde werd vervangen. ZeeburgiaKinheim (31) Onder zeer ongunstige weersomstandighe den (regen en een harde wind) heeft Zee burgia een verdiende overwinning behaald. Kinheim trapte tegen den sterken wind in af, doch laat vooral in het begin niet veel meer zien, dan een glijpartij. De achterhoede en spil maken hierop een gunstige uitzonde ring en het is maar goed ook; dat zij er di rect goed in zijn, want Zeeburgia speelt in een hoog tempo. Druyven in het Kinheim-doel krijgt volop werk; hij weet echter in groot- schen vorm de hardste schoten te verwerken De voorhoede der Velsenaren brengt het slechts sporadisch tot de Zeeburgia-backs, zoo dat Van Wijk in het Zeeburgia-doeol niet veel werk krijgt. Tot de rust weet de Kinheim achterhoede stand te houden, zoodat met blanken stand gedraaid wordt. Van wind af onderneemt Kinheim direct eenige goede aanvallen, doch nu blijkt pas hoe de Zeeburgia-achterhoede in vorm is. Een kwartier gaat de strijd nu vrijwel gelijk op en neer. doch als dan de midvoor voor het open doel komt scoort hij onhoudbaar (1—0). Kinheim is de kluts een weinig kwijt, waar van Zeeburgia profiteert. In vijf minuten maakt ze nog twee doelpunten, waarvan voor al de laatste 'n kogel van den rechtsbinnen de Jong zeer fraai is (30). Kinheim herstelt zich dam weer gedeeltelijk doch verder dan één tegenpumt van Stals kan ze het niet brengen, zoodat Zeeburgia een 31 overwinning kan boeken. KennemersHillinen (63) Het was een harde wedstrijd en het bleek dat de bezoekers er een eigenaardige speelwijze op na hielden. Het spel was geheel op afbre ken gericht, met harde trappen, waarmede de Kennemers achterhoede soms de grootste moeite had, wat zijn oorzaak vond in het zeer gladde speelveld. De Kennemersvoorhoede trok zich hier gelukkig niets van aan en wist een zestal fraaie doelpunten te scoren. De Wij kers zijn thans na zes wedstrijden nog zonder pun tenverlies. Groot trapt voor de thuisclub af. Na enkele wederzijdsche aanvallen lost Groot het eerste gevaarlijke schot, dat de doelman echter keurig stopt. Duivemans weer staat aan de andere zijde maar juist een Hil linen stormloop. Dan is een klein misverstand in de Kennemers achterhoede oorzaak dat Hil linen op goedkoope wijze aan de leiding komt, 01. Direct na den aftrap krijgen de rood zwarten echter een vrijen schop te nemen. Groot plaatst zich achter den bal, en op mag nifieke wijze scoort Steeman den gelijkmaker. 11. Bakker schiet direct hierna weer in, en na enkele zeer goede aanvallen van de thuis club weet Horeman voor de leiding te zorgen. 21. Met dezen stand komt de rust. De tweede helft is grootendeels voor de thuisclub en na tien minuten plaatst Veenstra een voorzet van Horeman in, 31, waarna Steeman een prachtvoorzet van Bakker langs den doelman schiet. 41. Hillinen weet dan den achterstand weer tot 42 te verkleinen, doch Horeman doet alle hoop van de Hille- gommers te niet, door in het hoekje te scoren. 52. Wanneer Groot het halve dozijn heeft volgemaakt, 62. schiet de linksbuiten, als Dinkla mist, het derde tegenpunt langs v. Urk. 63. Doordat Effern uitvalt spelen de Wijkers de laatste minuten met 10 man. Zon der verandering in dezen stand komt het einde van dezen wedstrijd. DE UITSLAGEN. AFDEELING I Eerste klasse: R. C. H.—A. D. O. 2—0 Hermes-D. V. S.Sparta 01 V. S. V.—Ajax 4—2 HaarlemH. B. S. 34 K. F. C.—Xerxes 3—3 Derde klasse A: E.D.O.—A.F.C. 1—5 Zeeburgia—Kinheim 31 U. V. V.—Alc. Victrix 1—1 't GooiVriendenschaar 11 BloemendaalD. O. S. 3—0 Derde klasse B: VeloxHilversum 41 O. V. V. O. —Hercules 2—1 O. S. V—West Frisia 4—3 B. F. C.—W. F. C. 5—5 Z. V. V.De Sparaan 34 Derde klasse A: De VolewijckersH.R.C. 01 Alkm. BoysBeverwijk 3—2 HollandiaPurmersteyn 21 HelderZaandijk uitg. K. V. V.—Succes 4—0 Derde klasse B: HalfwegT. I. W. uitg. D. E. C Z. R. C. 3—0 ZeemeeuwenS. D. Z. 00 Ahrend's V. C.—D. J. K. 2—1 Assendelft—D. W. V. 1—3 Vierde klasse D: S. L. T. O.—Swift 3—5 Fred. Hend.De Meteoor 2—2 RipperdaD. I. O. 31 E. H. S.—T. H. B. 0—3 Reserve eerste klasse: Spartaan 2Haarlem 2 41 Ajax 2Blauw Wit 2 31 Stormv. 2Zeeburgia 2 21 Hilversum 2—E. D. O 2 1—1 Z. F. C. 2—R. C. H. 2 uitg. Reserve tweede klasse B: H. F. C. 2—V. S. V. 2' 9—0 W. M. S. 2—T. O. G. 2 uitg. A. F. C. 2—Z. V. V. 2 0—1 Ajax 3—V. V. A. 2 8—0 Reserve derde klasse A: Z. F. C. 3—Helder 2 uitg. Purmerst. 2Hollandia 2 uitg, W. F. C. 3Kennemers 2 41 Alcm. vict. 3—H. R. C. 3 3—0 AFDEELING H. Eerste klasse: FeijenoordD. H. C. 33 V. U. C.Stormvogels 34 ExcelsiorH. F. C. 44 Blauw Wit—Z. F. C 1—1 D.W.S.D.F.C. 1—2 Tweede klasse A: Steeds HoogerUnitas uitg. V. D. L.Emma 11 R. F. C.—S. V. V. uitg. H. V. V.—Olympia 5—1 Quick—The Rising Hope 1—3 Tweede klasse B: D. C. L.Hoek v. Holland uitg. NeptunusU. V. S. uitg. O. D S.Alphen 41 B. E. C.—C. V. V. Uitg. GoudaOvermaas uitg. Derde klasse A: ScheveningenSchoten HillegomZandvoort KennemersHillinen S. V. C.Lugdunum CeleritasB. M. T. AFDEELING III Eerste klasse: Ensch. BoysHeracles A.G.O.V.V.—Z. A. C. P.E.C.Goahead (gest.) S. C. H.Enschedé Tubantia—Wageningen Tweede klasse A: RigtersbleekSallandia K. H. C.—Rob. et Vel. Roda—U. D. HengeloZwolsche Boys BornePhenix Tweede klasse B: RhedenTheole SilvoldeQuick A. Z. C.—W. V. C. Be QuickVitesse AFDEELING IV. Eerste klasse: N. A. C.—P. S. V. EindhovenBleijerheide Juliana—B. V. V. NoadRoermond M. V. V.—Longa AFDEELING V Eerste klase: Be Quick—G. V. A. V. AchillesVelocitas LeeuwardenVeendam SneekHoogezand H. S. C.—Friesland uitg. 2—4 6—3 uitg. uitg. 1—5 2—1 1—1 0—3 uitg. uitg. 2—4 uitg. 5—3 uitg. 1—1 1—4 3—1 2—2 1—1 6—1 uitg. 7—0 2—2 5-4 1—2 1—3 uitg. 5-0 Haarlem-H. B. S. (3-4) Onder leiding van den heer Holsteyn stellen de elftallen zich als volgt op. Haarlem: Voogd, Van den Berg, Van Gooi, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Oldenburg, De Winter, Smit, Van Polanen, De Vries. H.B.S. Boelhouwer, Smeets, Bakhuys, Van Vliet, Ophorst, Van den Bergen, Graafland, Duissens, Vermetten, Arntzenius, Dijkstra. H.B.S. heeft dus een invaller voor keeper Mul. De roodbroeken hebben het eerst het voor deel van den wind en vallen dadelijk onstui mig aan, waarbij vooral de linkervleugel zich roert. Vermetten c.s. moeten steeds handelend optreden. Bij enkele uitvallen van H.B.S. blijkt al spoe dig, dat hier Bakhuys de man is, die het meeste gevaar sticht. De invaller doelverdediger bij HBS. blijkt niet erg klemvast te zijn. maar de Haarlem-voorhoede weet hier niet van te profiteeren. Als Ophorst een bal voor doel speelt, is het Bakhuijs, die zich mooi vrij maakt en den Hagenaars de leiding geeft (01). Dan zijn de roodbroeken geruimen tijd in den aanval, maar het juiste schot in de voor hoede ontbreekt. De uitvallen van H.B.S. zijn intusschen ook niet van gevaar ontbloot, want goede centers van Bakhuys naar de vleugels brengen nogal eens verwarring in de Haarlem-verdediging. Kammeijer speelt een goeden wedstrijd en ondanks den steeds neervallenden regen is de strijd het aanschouwen ten volle waard. Een mooie trekbal van Smit wordt door Ol denburg benut (11). Ondanks het veldoverwicht van Haarlem, weet zij dit niet in doelpunten uit te drukken. Rust 11. De tweede helft was minder aantrekkelijk dan de eerste. Wie nu een H.B.S.-overwicht verwachtte, kwam bedrogen uit. Dat het ten slotte toch een zege voor de Hagenaars is ge worden, heeft de Haarlem-defensie op haar rekening gekregen. Kammeijer hield zich in deze omstandigheden staande, maar de beide kanthalfs waren nu onvoldoende; ook werd te veel op rechts gespeeld, waardoor De Vries werkeloos bleef. Een uitstekende pass van Smit geeft Van Polanen een mooie kans. maar de bal komt tegen den paal. Smit maakt er 21 van, maar de vreugde was van korten duur. Onmiddellijk na den aftrap gaat H.B.S. er van door. Bak huys schiet van grooten afstand. Voogd stopt onvoldoende en Ophorst loopt het leder in doel (2—2). Eenige minuten hierna loopen Van den Berg, Van Gooi en Voogd elkaar in den weg. Ook hiervan profiteert Ophorst (23). De Haarlem-achterhoede is dan even het hoofd kwijt; H.B.S. valt nu gevaarlijk aan, met als resultaat, dat Van Vliet er 24 van maakt. Dan herstellen de roodbroeken zich weer eenigszins, maar H.B.S. gaat nu meer verde digen. Zelfs Bakhuijs, die linksbinnen speelde, trekt zich geheel terug. De Winter maakt er 34 van. De laatste tien minuten is Haarlem steeds in den aanval. H.B.S. verdedigt hardnekkig. De gelijkmaker blijft dan ook uit. HJB.S. wint met 48, R. C. H.-A. D. 0. (2-0) Wederom heeft R. C. H. de overwinning be haald, thans op A.D.O.; onbedreigd bezet ten de blauwzwarten thans de tweede plaats op de ranglijst. Ook nu weer heeft het elftal van R. C. H. gezegevierd enkel en alleen door de uitste kende kwaliteiten van de geheele ploeg; al mag thans een afzonderlijk woord van lof voor de achterhoede niet ontbreken. Ondanks het niet mede spelen van Metten bleek de achterhoede ook nu volkomen in staat zich te handhaven, Reserve-keeper Bergsma bleek zich volkomen in dit milieu aan te passen. Scheidsrechter Vermeer leidde den wed strijd op rustige, goede wijze. Precies kwart over twee riep hij de volgende elftallen in het veld: R. C. H.: Bergsma. Kors, Prevost. Geutskens, Ruis, Prevost, Paape, Slot, Horst, Hoogendoorn, Lenselink. A. D. O.: De Korte. W. Tap, Berg, Breukel, B. Tap. Looff. Van Maren, Schurink, Choufour. Van Osch. Kruis. R. C. H. trapt tegen den wind en den ge stadig neervallenden regen af en neemt direct het initiatief tot den aanval, zonder tot suc ces te geraken. De aanvallen van R. C. H., hoe gevaarlijk ook, worden steeds door de Kaagsche achterhoede afgeslagen en als de Hagenaars eindelijk ingespeeld schijnen, komen ook van die zijde regelmatig gevaar lijke aanvallen, waarbij de Racing- defensie zich in zijn volle kracht kan toonen, Prevost Sr., blijkt hier een onoverkomelijk struikelblok te zijn en daar ook Bergsma zich goed weert, is de kans tot scoren voor A.D.O. zeer miniem. Het spel wordt, mede door de overwegende positie van de A.D.O.-verdedi- ging, in hoofdzaak in het middenveld afge speeld, al dient gezegd, dat de Hagenaars wat meer aanvallend waren. Een snelle doorbraak van R. C. H. bracht den bal voor het Haagsche doel. Van der Horst, die zonder schietkans was, speelde door naar Paape, die op zijn beurt een scherp schot inzond, dat doel trof. Met dezen 10-voorsprong houdt R. C. H. zich. ondanks den sterken tegenwind, staan de. zoodat gedraaid wordt met een 10- voorsprong voor R. C. H.. Na de rust valt A. D. O. onstuimig aan, doch de achterhoede van R. C. H. weet van geen wijken. De enkele doorbraken van de Racing zijn even zoovele gevaarlijke momenten voor het A.D.O.-doel en als het v. d. Horst gelukt, om na een onvoldoende ingrijpen van den A.D.O.- keeper nummer twee in het Haagsche doel te deponeeren is voor R. C. H. de stand veilig. Zonder in verdedigende positie over te gaan speelt R. C. H. verder, al neemt A.D.O. thans het spel in zooverre in handen, dat alles op den aanval gezet wordt. Nu vooral komt de groote kracht van de Racing-defensie naar voren. Ook heeft AT.O. door schieten tegen paal en lat niet veel ge luk. Daarentegen ontkomt ook het Haagsche doel ook nog een enkele maal aan een bijna zekere doorboring. Als het einde aangekon digd wordt, heeft R. C. H. een verdiende over winning behaald. V. S. V.-Ajax (4-2) Onder leiding van scheidsrechter v. Welsenes stellen de elftallen zich alsvolgt op: V.S.V.: N. Michel v. Zutphen v. d. Griendt de Boer, de Koning, Broek H. de Wolf, U. de Wolf, G. Michel, Sterk, Hillekamp Ajax: v. Wijngaarden, Blomvliet, v. Reenen, Volkers, Fischer Schubert, Anderiesen, Giesler Puttelaar, v. Diepenbeek Keizer Het begin is al heel sensationeel; binnen de twee minuten heeft v. Reenen, door een mis verstand in de achterhoede der thuisclub Ajax de leiding bezorgd (01). Nauwelijks heeft het publiek zich van dit feit rekenschap gegeven of een volgende sen satie staat reeds weer te wachten. Wanneer de bal middenuit genomen wordt, stormt V.S.V. op het Ajax-doel af; Hillekamp zet prachtig voor, Michel laat loopen voor den beter opge steld staanden H. de Wolf, die onhoudbaar voor Keizer inschiet (11). V.S.V. komt dan onstuimig opzeten. Door techn. goed spel beheerscht zij de situatiege heel. De verdediging van Ajax, geholpen door de in de verdediging gedrongen middenlinie, staat tegen de open aanvallen geheel mach teloos. Hillekamp plaatst dan weer voor het doel en weer is het H. de Wolf. die den voor zet benut (21). Geen minuut later krijgt Ajax, wanneer de Boer een Ajaxied te hardhandig opzij zet, een strafschop te nemen. Het is doodstil wanneer van Reenen zich achter den bal plaatst; tot groote vreugde van de vrienden van V.S.V. stopt Michel het leder. Inmiddels is ook nog een buitenspel-doel punt van Ajax geannuleerd. Dan volgt weer een van die verrassende V.S.V.-aanvallen. Een afgemeten pass van Sterk naar Michel en met een schitterend schot heeft V.S.V. binnen het kwartier een voorsprong van 31. De wedstrijd is buitengewoon snel; steeds weer zijn de V.S.V.-ers een tempo vlugger. Ajax moet dan ook alle zeilen bijzetten om verder doelpunten te voorkomen. Het Ajax- doel wordt geducht bestookt. Keizer verricht schitterend werk. Met uitzondering van de laatste vijf minuten van de eerste helft, toen Ajax zich uit de greep wist los te werken, bleef V.S.V. het beste van het spel behouden zon der echter meer te doelpunten. Direct na het begin van de tweede helft trapt v. Zutphen haast in eigen doel; nog juist op het nippertje weet v. d. Griendt voor V.S.V. erger te voorkomen. Distelbrink welke na rust Puttelaar verving weet na 15 minuten voor Xjax den achter stand te verkleinen (32). Toen raakte V.S.V. geruimen tijd de kluts kwijt. Ajax kwam toen in den aanval maar keeper Michel was een waar struikelblok en verrichtte in het V.S.V.-doel schitterend werk. Een kwartier vóór het einde komt Hillekamp in botsing; hij moet het veld worden uitge dragen. Het V.S.V.-elftal herstelt zich dan vol komen. Wanneer G. Michel voor Keizer komt, wordt hij door Blomvliet tegen den grond ge smakt. Zeer terecht geeft scheidsrechter Van Welsenes penalty. Sterk schiet deze in (42). Blomvliet krijgt even hierna een waarschu wing. De gemoederen raken danig verhit en aan beide zijden wordt onnoodig hard ge speeld. Gelukkig is het spoedig tijd. V.S.V. heeft verdiend gewonnen. Excelsior-H. F. C. (4-4) H.F.C.: v. d. Togt, Wittebol, Dorsman, Jongeneel, Kruyer, J. ten Have, Hagenaar, Drijver, Koper, Kermer, Wepster, Excelsior: Lindeman, Achterberg, Hogesteeger, Smaal, Smaal Andernach, Wigman, den Engelsman, Bouter, Niehoff, Manssen. Excelsior wint den toss en verkiest het voor deel van den sterken wind en regen. De eerste kans komt voor H.F.C. Na missen van Hoge steeger staat Koper alleen voor Lindeman, doch zijn schot is te zacht om succes te hebben. Dan onderneemt Excelsior een serie gevaar lijke aanvallen, die reeds na vijf minuten tot een resultaat leiden, want Wigman kopt een goeden voorzet van Manssen onhoudbaar in (1—0). Na tien minuten is het Niehoff, die op fraaie wijze nogmaals weet te scoren (20). Het ziet er voor H.F.C. dus niet fraai uit, want in de voorhoede vlot het evenmin. Hage naar is nog het best op dreef; van zijn kant komen vele voorzetten. Eén ervan wordt door Koper gemist, maar de toesnellende Wepster brengt den stand op 2—1. Het H.F.C.-doel beleeft vele angstige mo menten; vooral Manssen blijkt het zoo weinig verleerd te zijn, dat hij Jongeneel vaak te vlug af is. Dorsman is gelukkig in goeden vorm en ook Van der Togt redt menigmaal. Een corner van rechts wordt echter H.F.C. noodlottig; op gelukkige wijze produceert Niehoff hieruit den derden goal (31). Koper krijgt een vrijen schop te nemen; van den onderkant van de lat vliegt de bal weer het veld in. Het spel gaat zoo snel op en neer, als de ongunstige omstandigheden het toelaten. H.F.C. verkleint den achterstand, Kermer loopt door de Excelsior-verdediging heen en depo neert den bal in het net (32). Menige kans wordt gemist, menige aanval strandt op buitenspel. Niehoff is het weer, die uit lastige positie de hattrick volbrengt en den stand op 42 brengt, maar nog vóór de rust wordt de achterstand weer fraai verkleind. Hogestee ger raakt op het midden van het veld den bal kwijt aan Hagenaar. Deze brengt snel op. geeft ter rechtertijd over aan Koper, die on houdbaar inkogelt. Betrekkelijk spoedig hierna is het rust (43). H.F.C., nu door den wind gesteund, speelt niet zeer verstandig; de halflinie, die voor de rust misschien wel iets te weinig aandacht aan de verdediging had besteed, zit nu lang niet genoeg achter de voorhoede aan; de voor hoedespelers wachten vaak te lang met over geven, resultaat: vele aanvallen onderbroken door buitenspel. Een geduldig afwachten van de Excelsior-verdediging geeft Kermer een kans, die hij benut (44). Dit wordt het einde van den doelpunten- regen. Te memoreeren blijft nog een vrije schop van Koper, door den keeper fraai ge stopt wordt en eenige keurige saves van Van der Togt. Vooral de laatste 10 minuten, moet deze er aan te pas komen en ook Kruyer en Dorsman treden eenige malen reddend op. Het eindsignaal van den goed leidenden heer Van der Meer kondigt het einde van een fairen, spannenden strijd en een hardbevoch- ten gelijk spel aan. V. U. C.-Stormvogels (3-4) Der traditie getrouw heeft Stormvogels slechts met de grootste moeite togen V. U. C. kunnen winnen. Dit resultaat was voor V.U.C. des te eervoller, omdat zij met drie invallers uitkwam,o^. voor haar doelman Dommers. Stormvogels: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr. Tol, Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen, Wey, Effern, Prins, v. d. Laan, V. U. C.: Vorstenbosch, Hendriks, v. d. Wildt, Mierds, v. Gelder. Hensbergen, v. d. Meer, Hulshoff, Winkelman, Kok, Van Kleef. V. U. C. trapt af en brengt het aanstonds, goed combineerend een aardig eind. Bij Haak Sr., (die een goede partij speelde) gekomen, wordt den Hagenaars echter een halt toege roepen. Meteen trekt Stormvogels er tusschen uit. We denken Effern te zien scoren, doch hij schiet in vrije positie naast. Doordat Fijen naar zijn vorm loopt te zoe ken en V. U. C. vinnig op den bal zit, zijn de Hagenaars aanvankelijk in den aanval, doch door slecht schieten van Van der Wildt en op tijd ingrijpen van Tol en Haak Sr., drukken zij hun meerderheid niet in een doelpunt uit. Plotseling brengt Van der Velde opluchting. De bal komt bij Van der Laan, die zijn voor zet door Van der Steen benut ziet (10). Dit geeft den Vogels moed. Fijen c.s. ko men er nu beter in en weten hun voorhoede vaak den bal goed toe te spelen. Prins houdt het spel echter nog al eens op. Door handig spel van Effern krijgt hij de kans van den dag, doch hij schiet ver naast. Inmiddels wordt het veld steeds gladder, dus moeilijker te bespelen. Slecht plaatsen is nu aan de orde van den dag, zoodat de wedstrijd nauwelijks het aankijken waard is. Na de rust loopt V.U.C. hard van stapel en het duurt niet lang of Van der Wildt weet een voorzet van Klein, die voor Vorstenbosch is ingevallen, te benutten (11). Stormvogels begaat de fout. te veel op rechts te spelen, wat aan V.U.C. niet ontgaat. Erkend dient echter dat het samenspel ter rechterzijde soms vrij goed vlot. Na goed werk van rechts weet Effern keurig te scoren (12). Lang beleeft Stormvogels van dezen voor sprong geen plezier. Bij een der tegen-aanval- len van V.U.C. veroorzaakt Van der Velde een penalty, die Van Gelder benut (22). V.U.C. zet er nu alles op. Van Gelder, die rechtsbuiten is gaan spelen, is de gevaarlijke man in de Haagsche voorhoede. Hij bezorgt Tol en Haak Sr. veel werk, waarvan dezen zich goed kwijten. Na een hevige worsteling voor het Haag sche doel, is het Van der Laan, die den bal achter Van Kleef werkt (23). Stormvogels is nu eenigen tijd stei'ker, hoewel haar spel verre van first- class is. Zij weet nogmaals te doelpunten door Effern (2—4). Wie denkt, dat Stormvogels nu „binnen" is, vergist zich. V.U.C. gooit er nog een schepje op en het is Van Gelder die op fraaie wijze den stand op 34 weet te brengen. In de resteerende minuten deden de Hage naars nog verwoede pogingen om gelijk te maken; de Stormvogels waren dan ook blij. toen het eindsignaal klonk.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10