VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE Mijn kijk op het spel DE OVERICE EERSTE KLASSERS VOETBALNIEUWS VOETBAL IN BELGIë. MAANDAG 28 OCTOBER 193.' H A A R r; E M'S D A G B C A D 7 HillegomZandvoort (24) Het uiterst gladde veld en de hevige wind zijn twee groote hinderpalen voor een sluitend spel. Zandvoort heeft het beste van het spel en zit steeds voor het Hillegom-doel, met het gevolg dat na korten tijd C. Schuiten den bal in het doel loopt Na 20 minuten krijgt Hille gom een strafschop te nemen, die door Geer- lings wordt benut. Zandvoort vergroot dan den voorsprong met nog twee doelpunten. Na de thee is er meer teekening in den Hil- legom-aanval met het gevolg, dat F. v. d. Hulst het tweede doelpunt scoort. Als na een half uur het geheele Hillegom-team stilstaat voor off-side, gaat de Zandvoort-voorhoede natuur lijk door, omdat niet gefloten wordt en num mer 4 vliegt in de touwen. Kort voor het einde krijgt Zandvoort nog een strafschop te nemen, maar juist als de speler zich in beweging zet. loopt een andere speler naar voren. Dit doelpunt wordt gean nuleerd wegens buitenspel. Direct daarop volgt het einde. ZeemeeuwenS. D. Z. (00) Terwijl de Z.W.-storm en de kille regen het verblijf op het veld allesbehalve aange naam maakten, spanden de Zeemeeuwen zich tot het uiterste in, om een overwinning te bevechten. S.D.Z. speelde voor de rust met den wind mede en hoewel meermalen het Zeemeeuwendoel in ernstig gevaar verkeer de, gelukte het aan de verdediging toch, doel punten te voorkomen. Ook de Zeemeeuwen ondernamen goede aanvallen, maar ook deze werden door de verdediging onschadelijk gemaakt. Rust 0—0. Na de rust wordt bijna voortdurend voor het doel van S.D.Z. gespeeld. Enkele malen ontsnapt het S.D.Z.-doel op het nippertje aan een doorboring. Ook aan de andere zijde moet de keeper nog een paar maal handelend op treden. Hij doet dit zonder een fout te maken. Het einde kwam dan ook met 00. RipperdaD. I. O. (31) Spoor brengt den bal aan het rollen. De achterhoede van D.I.O. moet handelend op treden. Als na twintig minuten de rechts binnen van D.I.O. een hard schot lost, kan Cop niet anders doen, dan den bal uit het doel te slaan, daar Koster er niet meer bij kon. De aan D.I.O. toegestane strafschop wordt keurig door F. Witkamp benut. (01). Ripperda heeft het hard te verantwoorden tegen regen en wind in, Na rust geeft de oranjeploeg den toon aan. Spoor maakt spoe dig gelijk (11). Ripperda is nu niet meer te houden. Over het algemeen wordt er door beide partijen slecht gevoetbald. Kope maakt er spoedig 21 van. Niet lang hierna verhoogt dezelfde speler den voorsprong (31), waar mede het einde kwam. E. H. S.—T. H. B. (0—3) E H. S. wint den toss en verkiest met den sterken wind mee te spelen. Reeds direct zit ten de Rood Witten voor het doel der Boys, maar de keeper geeft niet thuis. Als de E. H. S. achterhoede vergeet aan te vallen, neemt T. H. B. de leiding (01). E. H. S. valt geducht aan. Keer op keer wordt ingeschoten, maar de keeper van T. H. B. is in goeden vorm en redt alles. Bij een plotselingen uit val van T. H. B. weet de linksbinnen op fraaie wijze te scoren (02). Door dezen tegenslag wordt E.H.S. ontmoedigd. T.H.B. komt iets meer in den aanval. Door een fout van keeper Moser weet T. H. B. den stand tot 03 op te voeren. De thee heeft E. H. S. goed gedaan; steeds is zij in den aanval, maar het beslissende schot ontbreekt. Als drie spelers van E. H. S. vervangen moeten worden, denkt ieder dat T. K. B. den stand nog meer op zal voeren. E. H. S. echter denkt er anders over en valt verwoed aan. Niets lukt echter. Met onveran- derden stand komt het einde. Alkmaarsche BoysBeverwijk (32) Onder de goede leiding van scheidsrechter Zwart hebben de Wijkers in Alkmaar het zelfs niet tot een gelijk spel kunnen brengen, of schoon hun spel minstens zoo goed was, als dat van de Boys. Twee factoren hebben mede gewerkt om dezen wedstrijd te verliezen. Zoutman moest uitvallen wegens blessures en Hogewerff kon zich door kwetsuren niet geheel geven terwijl Kuijer Sr. het veld moest verlaten. Beverwijk wint den toss en valt di rect goed aan. doch het schieten is het zwakke punt, want voor rust met wind in den rug is er geen doelpunt gemaakt. De Alkm. Boys laten zich niet terugdringen en hun uitvallen zijn en blijven gevaarlijk. Zij zetten er alles op en komen meermalen bij Adrichem op bezoek. Het veld is verbazend glad; bij een der vele gevaarlijke uitvallen van de Boys wordt hun een penalty toegekend. De strafschop wordt echter door den Wijker keeper gekeerd. De aanvallen van Beverwijk worden talrijker en gevaarlijker maar doelpunten blijven uit. Rust gaat in met dubbel blanken stand. Direct na de rust een goede opgezette aanval der Wij kers, dien Teeling besluit met een geldig doelpunt. 0—1. De strijd gaat nu gelijk op, zelfs is Beverwijk iets sterker, niettegenstaande het nadeel van den wind. Toch wordt de druk op het Wijker- doel heviger en uit een goed genomen hoek schop maakt Alkm. Boys gelijk 11, Onmid dellijk volgt weer een aanval der Boys, een voorzet van rechts krijgt W. Kuijer op zijn schoen, en de bal verdwijnt in eigen doel 21. Het spel wordt vuriger en noodlottig voor de Wijkers. Zoutman moet uitvallen. Op onver wachte wijze doelpunt Alkm. Boys en de stand is 31. De Boys maken het den Wijkers steeds moeilijker, maar goed doorzetten van links stelt Markx in de gelegenheid den stand op 32 te brengen. Nu worden de Wijkers ster ker maar de Boys verdedigen uit alle macht, waarvan Hogewerff de dupe wordt. Het einde komt met een kleine overwinning voor Alkm. Boys. Hilversum 2E. D. O. 2 (11) Het geleek er in het begin op. of E.D.O. II tegen de op eigen veld zeer moeilijk te klop pen Hilversum-reserves een groote zege zou behalen, want met uitstekend samenspel ging het op het doel der thuisclub af. Uit een keu- rigen voorzet van Nottrot scoorde Kelder. Zoo ging het nog geruimen tijd voort, maar de Hilversum-reserves wisten met veel geluk hun doel schoon te houden. Een fout in de E.D.O.-verdediging geeft aan den linksbinnen een uitstekende kans, die hij fraai benut. (11). In de tweede helft is het veld zóó mod derig geworden, dat het verbazing wekt dat de spelers zich nog zoo kranig weren. E.D.O. is steeds in den aanval. Hilversum verde digt echter goed. De stand blijft gelijk. door Criticus. HaarlemH. B. S. Hoewel Haarlem gedurende een groot ge deelte van den wedstrijd het beste van het spel heeft gehad, moet men desondanks van een verdiende overwinning van H.B.S. spre ken. De Hagenaars toch, ofschoon in techni sche capaciteiten als ploeg de mindere van de thuisclub, hebben door betere tac tiek en vooral door het gebruik maken van de door hen zelf of door de verdediging der roodbroeken geschapen kansen na de rust een 42 voorsprong genomen, welke voor de vrijwel geregeld met kort snel door het mid den aanvallende Haarlem-voorhoede tegen den wind in een te groote achterstand bleek. In de eerste helft zag het er, ondanks een prachtig doelpunt van Bakhuys naar uit. dat de thuisclub de partij vrij gemakkelijk zou winnen. Haar spel was veel rustiger en be- heerschter dan dat der tegenstanders, die er slechts door een krampachtige verdediging in slaagden, hun doel schoon te houden, waarbij de invaller-doel man den gladden bal niet klemvast kon krijgen, hetgeen door de Haarlem-voorhoede van op een afstand met belangstelling werd aanschouwd. Het doel punt van Oldenburg, op handige wijze van dichtbij gescoord was een juiste belooning voor den rechtsbuiten, die in deze periode van de match verreweg de nuttigste voorspe ler in den Roodbroeken-aanval was Ook nu weer bleek, althans voor de rust. dat Smit in zijn clubelftal als middenvoor beter werk doet dan als linksbinnen, omdat de positie van aanvalsleider hem dwingt, het leder snel af te geven, hetgeen den vleugelspelers ten goede komt. Na de pauze liet deze interna tional zien. hoe handig men wel met een voetbal manoeuvreeren kan op een paar vierkante meters erond. zonder nochtans de vijandelijke verdediging in ernstige moei lijkheden te brengen. De enthousiaste Polanen dwaalde in de tweede helft voortdurend naar het midden, en dit was een kolfje naar de hand van de H.B.S.-middcnlinie. die nu zonder gevaar haar spil Graafland als derde back liet fun- geeren. terwijl de rechtshalf Duvsens diens aanvallende taak overnam. Dit ging des te gemakkelijker, daar de Haarlem-debutant linksbuiten De Vries slechts uiterst zelden in het spel werd betrokken, ofschoon daar niet de minste reden voor was. want niet alleen heeft dit jongmensch zich in zijn eersten wedstrijd meer dan vc'doende van zijn taak geweten, doch tevens had hij na de rust bij het voorzetten den wind in zijn voordeel, terwijl Oldenburg, evenals ODhorst voor de pauze, groote moeite had om den bal voor het doel te krijgen. Het komt mij voor. dat men in De Vries geen slechte keus heeft gedaan; hij is een stevige doorzetter, vrij handig met den bal en hij heeft ook wel kijk op het spel Met. wat meer routine zul len zijn voorzetten ook wel langer en hoo- ger worden. Waarmede tevens gezegd is. dat de Roodbroeken de nederlaag a-eenszins aan hun beide vleugelspelers te wijten hebben, die in dezen wedstrijd over het algemeen genomen het productiefste werk in de aan- valslinie hebben geleverd, doch helaas te weinig in het spel werden betrokken. Daar Bakhuvs zich evenals Graafland in het laatste half uur sterk terug trok en als verbindingsspeler zeer nuttig werkte, vooral doordat hij het leder zoo snel mogelijk door gaf. was het te begriipen, dat er voor het Haarlemsche binnentrio. dicht op en achter elkaar spelend, geen door komen aan was. Kammeijer, die voor de pauze zoowel aan vallend als verdedigend weer zeer goed ge speeld had. moest, teeen het einde van de match herhaaldelijk ziin meerdere in den verdedigenden Bakhuys erkennen, die. daar de Haarlem-middenlinie noodgedwongen al haar aandacht aan den aanval moest beste den. zijn vrijheid rustig kon gebruiken, om het den vijandeiijken halfbacks moeilijk te maken. Van de beide vleugelhalfs was de la Mar als steeds technisch uitstekend, slechts de uitvoering kon iets vlugger geschieden, doch in snelheid van loopen was de Haag- sche linksbuiten hem geregeld de baas. Vree ken heeft minder balbeheersching. maar hij is. evenals Polanen tot de laatste minuut zeer enthousiast; het is jammer, dat hij eiken bal naar het midden aangeeft. Na het vele goede, dat ik van Van Gooi als Spartaan 2Haarlem 2 (41) Haarlem 2, dat zoo goed op weg was en reeds aan het hoofd van de ranglijst ging. heeft in de Amsterdamsche klei een ge- duchten steek laten vallen en een stevige en verdiende nederlaag geleden. Bij Spartaan speelde de veteraan Grobbe op de midden- voorplaats een tactisch partijtje; hij wist twee doelpunten voor zijn rekening te ne men. Het elftal van Haarlem 2 kon lang niet den vorm van voorgaande wedstrijden be reiken en daar de thuisclub vrij behoorlijk speelde, is de nederlaag alleszins verklaard. Te elfder ure was Verhappen verhinderd mee te spelen, waardoor het elftal als volgt was opgesteld: Kaan. Stammes, Goedhart. Comet, Urban, Van der Valk, Hartog, Best, Dankelman, De la Mar. Visser Na den aftrap door Spartaan neemt Haar lem den bal over en voordat de verdediging van Spartaan goed en wel beseft, dat de wedstrijd begonnen is, ligt de bal al door toedoen van Dankehnan achter den Spar taan-keeper. (01). Dit doelpunt is geenszins het voorteeken van een Haarlem-offensief, want Spartaan neemt hierna geheel het initiatief. Nadat Visser een zeer gemakkelijke kans heeft gemist, ziet Spartaan zich een penalty toegewezen, waardoor de stand gelijk wordt. (1—1). De linksbinnen van Spartaan scoort even voor de rust uit een corner het tweede doel punt voor zijn elftal. <21). Aanvankelijk is Haarlem in de tweede helft eenigszins in de meerderheid maar dit duurt niet lang. De thuisclub begint zich op het zware veld hoe langer hoe meer thuis te voelen, in te genstelling met de Haarlemmers, die zich met moeite voortbewegen. Het wekt dan ook geen verwondering, dat Grobbe door twee doelpunten tenslotte de overwinning tot een feit maakt. RESERVE TWEEDE KLASSE B. H. F. C. 2—V. S. V. 2 (9—0) Deze wedstrijd is in een verrassend groote nederlaag voor de Velsenaren geëindigd. Het gladde veld bleek voor hun achterhoede een te groote handicap; speciaal was dit voor de rust het geval. De elftallen stellen zich als volgt op- V. S. V.: Douma, Van der Linden. Van Os, De Haas. Glas Kossen. -uvs, de Haas. back gehoord had. viel zijn spel. mogelijk als gevolg van een .off-day" mij niet mee; ik prefereer hem verre als middenspeler. Van den Berg heeft voor de rust veel beter ge speeld dan ik ooit van hem gezien heb: hij slaagde er meermalen in. het leder goed te plaatsen, terwijl hij ook in zijn opstellen rekening hield met de positie van zijn team- genooten. In de tweede helft was de tactiek van de H.B.S.-voorhoede hem echter te machtig en de samenwerking met Van Gooi liet toen alles te wenschen over. Voogd heeft zijn doel naar behooren verdedigd; zelfs be tere Hollandsche keepers dan hij zouden er wellicht evenmin in geslaagd zijn. den glad den bal uit de harde, lage schuivers van Bakhuys, klemvast te stoppen, waarvan het tweede doelpunt het gevolg was. Door beide ploegen werd er in den harden wind dikwijls te hoog gespeeld, waardoor de bal tallooze malen moest worden ingegooid. Twee factoren hebben den wedstrijd be- heerscht; in de eerste plaats het steeds naar binnen loopen van Polanen en het als ge deeltelijk gevolg daarvan veel te korte en. ondanks de fraaie manoeuvres, te langzame en ingewikkelde spel van het binnentrio. Haarlem vóór en Haarlem na de rust was een klasse verschil. De tweede factor was de, onder deze omstandigheden, juist gekozen tactiek van den H.B.S.-aanval. die van den 22 stand af en zelfs na het derde doelpunt met vier voorwaartsen. gesteund door Bak huys. bleef aanvallen, hetgeen, nu de Haar lem-middenlinie gedwongen was om achter haar eigen voorhoede op te trekken, tegen twee, niet met elkaar samenwerkende backs, doelpunten moest opleveren. Deze doel punten werden wel niet door Bakhuys ge scoord. maar wel door hem ..gemaakt", want twee goals waren een onmiddellijk gevolg van zijn schoten, die ten halve gestopt, door den actieven Ophorst (als middenvoort werden ingeloopen. terwijl het vierde uit een prach- tigen verren pass naar den rechtsbuiten Smeets ontstond Onze nationale centre-for ward viel voorts vooral op door de snelle en doeltreffende wijze, waarop hij den bal speel de. een tempo sneller dan ëen der andere voorwaartsen. Dit is. wat zijn spel in een club-team zooveel meer nuttig effect doet bereiken dan dat van Smit. die toch. wat handigheid betreft, een ware balvirtuoos is allereerst de rechtshalf Duysens vermeld heeft. Men is dikwijls verbaasd over de kracht van Bakhuys' schoten. Afgezien van het voordeel, dat hij met beide voeten even hard kan schieten, ontleent hij die kracht grootendeels aan het eenvoudige feit, dat hij den bal met de volle wreef raakt, waar door het volle gewioht achter het schot komt en het leder laag blijft. Ware de helft der schoten, die de Haarlem-voorhoede voor de pauze op het vijandelijk doel heeft ge lost, op dezelfde wilze afgevuurd, dan had den de Roodbroeken. zeer zeker met den gladden bal, ruim gewonnen. Thans hield men zich te veel aan het K.L.M.-motto; Alles de lucht in. Na Bakhuys moet van de Haagsche ploeg allereerst de rechtshof? Duysens vermeld worden, die een macht werk. zoowel in ver dediging als aanval, op tactische wijze heeft verzet. Voorts heeft de spil Graafland vooral defensief goed gespeeld, al was hij verre de mindere van Kammeijer. De rest van het H.B.S.-elftal geeft geen aanleiding tot uit voerige bespreking: de backs en keeper wa ren niet beter, doch ook niet slechter dan die der tegenpartij en in de voorhoede viel, vooral na rust, het harde werken en goed doorzetten van Ophorst en Van Vliet op. die zelfs op de verste hallen doorliepen en daar mede zoowaar tweemaal sdóces boekten. Intusschen blijkt ook nfPweer. van hoe veel factoren het succes van een voetbal ploeg afhangt. Het Haarlem-elftal is eerder sterker dan zwakker dan verleden jaar. toen toch zulke fraaie successen werden behaald en toch wil het niet lukken. Op één wonde plek dient echter te worden gewezen; het enthousiasme en het doorzettingsvermogen was dezen middag bij alle vijf voorwaartsen niet even groot; er was er soms wel eens een, die het een tikje te gemakkelijk opnam en dat mag niet voorkomen. Naar mijn meening zou de ploeg aan sterk te winnen, wanneer Van Gooi weer in de halflinie kwam. Oldenburg (als deze vete raan het kan volhouden als rechtsbinnen en de Winter of een speler uit de reserves als rechtsbuiten werd opgesteld. Zou men Vreeken niet eens als achterspeler kunnen H. F .C.: Chapon. ZurMühlen, Elfers, De Haan, Van Zwijndrecht. C. ten Have, Beets, Van Olphen, Langendam. Van Baasbank, Jonker. H. F. C. heeft dus drie invallers. Dit is blijk baar geen bezwaar om direct het spel in han den te nemen. De V. S. V.-achterhoede staaf zeer raar te schutteren en kan geen vat krij gen op het vlotte open spel van de H. F. C- voorhoede. Reeds na tien minuten hebben Zur Mühlen (tweemaal) en De Haan aan H. F. C. een 3—0 voorsprong gegeven. De uitvallen van V. S. V. zijn niet gevaar lijk; de H. F. C. halflinie weet het spel steeds weer naar de andere helft te verplaatsen. Chapon en Van Zwijndrecht scheppen her haaldelijk mooie kansen voor het jeugdige binnentrio. Dit profiteert er goed van; op re gelmatige wijze wordt de score opgevoerd. De rust gaat dan ook in met een 80 voorsprong voor H. F. C. Na de hervatting biedt V. S. V. wat meer te- gestand, terwijl H. F. C. zich niet bijster meer inspant. Jonker houdt echter zijn doel schoon. Aan den anderen kant scoort Elfers nog eens (90). De tiende goal wordt afgekeurd. D. W. S.—D. F. C. (1—2) Het veld was ondanks den regen uitstekend bespeelbaar. Wel schoot de bal herhaaldelijk op onverwachte wijze door, terwijl het werk voor beide doelverdedigers in deze omstandig heden zeker niet gemakkelijk mocht worden genoemd. Dat was reeds na vier minuten ge bleken, toen doelman Heekelaar over een vrij gemakkelijken bal van De Smit heenviel (0—1). Het achtertrio van D. W. S. is verreweg het beste gedeelte van de p'oeg. Dat kon ook wel gezegd worden van de verdediging van D. F. C., waarin Litz een mooie backpartij vertolkte. Telkens wist hij de D. W. S.-aanvallen te on derbreken. In de tweede helft kreeg Mijnders een fraaie kans om den voorsprong te vergrooten. Na tien minuten werd hem de bal toegespeeld: inplaats van recht op doel te loopen. week hij naar links uit, waardoor zijn schietkans veel kleiner werd. Heekelaar had dan ook geen moeite om het schot van Mijnders te stoppen Het meeste gevaar dreigde van de beide bui tenspelers, Boogert en B. van Stokken. Het was de eerste, die na een half uur een fraaien voorzet gaf. die door Van Stokken keurig werd ingeschoten. 11. Bij een uitval, geleid door den Dordtschen rechtervleugel, zette Vos voor en binnen het strafschop-gebied raakte Van Stokken onge lukkigerwijs den bal met de hand aan. Scheidsrechter Boas zag zich gedwongen, een strafschop toe te kennen: Punt hergaf D. F. C. de leiding. Dit doelpunt ontstond zes minuten vóór het einde. Geheel ontmoedigd speelden de D. W. S.'ers door, terwijl Caldenhoven spil ging spelen. Op het laatste oogenblik miste Beuker voor open doel nog een fraaie kans en zoo kwam D. F. C. aan een vrij gelukkige 21 overwinning. K. F. C.—Xerxes (3—3) Geholpen door den wind was K. F. C. na het begin direct in de meerderheid: Jaap Mol schoot er lustig op los, doch vond keeper Was- serval In prima vorm. Toch wist, Mol na 5 mi nuten met een hard schot K. F. C. de leiding te geven (10). Langzamerhand wist Xerxes het spel te ver plaatsen en toen stonden haar backs vaak ver opgedrongen, doch Lagendaal c.s. vond de Kooger verdediging in goeden vorm. Eerst kort voor de rust gelukte het den Rotterdammers uit een hoekschop door Polle de partijen op gelijken voet te brengen (1I). In de tweede helft bracht K. F. C. dadelijk 'n paar bezoeken aan Wasserval, doch daarna vielen de bezoekers uitsluitend aan; De Jong wist van een pass van Kok te profiteeren (1—2). K. F. C. trachtte het spel te verplaatsen, doch weldra moest haar keeper opnieuw voor een schot van Polle zwichten 13 Het zag er naar uit. dat K. F. C. een groote nederlaag tegemoet ging, doch de Koogers drongen. Xerxes geheel terug. Ongeveer een kwartier voor het einde wist Stroo den achterstand te verkleinen. Iets later bracht Van Wensveen de partijen op gelijken voet. Hermes-D. V. S.Sparta (01) Ondanks vrijwel voortdurenden regen was er vee! publiek getuige van een spannenden wedstrijd, die eerst in het laatste kwartier werd beslist, toen Hermes,-D.VB. ernstig ver zwakt was tengevolge van het uitvallen van haar middenvoor Van der Tuyn, die na een botsing zijn rechterbeen had gebroken. Voor de rust, toen Hermes-D.VS. met den ster ken wind in den rug speelde, was ae thuis club den meesten tijd in den aanval. Toen Sparta na de met blanken stand in getreden rust het windvoordeel kreeg, zag het er voor Hermes-D.V.S. niet gunstig uit. Maai de uitstekende verdediging gaf geen krimp. Zelfs kreeg de thuisclub weer goede doelkan sen. Sparta ging het met verre schoten pro- beeren. Beun was echter betrouwbaar. Na 25 minuten gebeurde het ongeluk met Van der Tuyn. Toen de wedstrijd werd voortge zet bleek Janse de HJD.V.S.-ploeg te hebben gecompleteerd. Sparta was nu beslist sterker en eindelijk na een hard schot van rechts, dat Breitner in het doelgebied stopte, kreeg Oostlander den teruggestuiten bal te pakken, dien hij on houdbaar Inschoot (01). FeijenoordD. H. C. (33) Het begin is voor de thuisclub en dra krijgt Vrauwdeunt een mooie scoringskans, maar hij pingelt te lang. Van Male stopt aaii den anderen kant eenige felle schoten 'van Van Dijk en Buyink, maar wanneer van der'Heide over den bal heenmaait, heeft Van der Sloot weinig moeite om D.H.C. de leiding te geven (01). Even later maakte de Feijenoord-verdedi- ging weer een fout en andermaal is het van der Sloot, die een doelpunt maakt (02). Even later maakt Ditmars een derde öoel- punf, doch dit wordt wegens buitenspel niet toegekend. Feijenoord valt dan een tijdlang vurig aan, maar de D.H.C.-backs verdedi gen zoo energiek dat er geen doorkomen aan is. Na de rust pakte Feijenoord de zaken on middellijk ferm aan. Eindelijk is het Van Luyk. die via den paal het eerste tegenpunt scoort. Dadelijk daarna vangt Van Luyk een voorzet van Burg op en de stand is gelijk (2—2). Feijenoord blijft in de meerderheid en het duurt niet lang of Linssen geeft aan de thuis club de leiding (32). Dadelijk daarna trekt van Nellen er tus- schen uit en de stand is opnieuw gelijk (3—3). Blauw Wit—Z. F. C. (1—1) Na den aftrap is Blauw Wit al dadelijk in de meerderheid; de Zaandamsche verdediging moet reeds ingrijpen bij eenige gevaarlijke aanvallen, hetgeen niet altijd betrouwbaar geschiedt. Na 11 minuten ontstaat uit een corner een hevige worsteling voor het Zaandamsche doel, doch een Amsterdamsch doelpunt ontstaat eerst vijf minuten later, als Van Nol uit een tiuughpass op voortreffelijke wijze scoort (1—0). In de tweede helft is het spel aanvanke lijk meer verdeeld; de Zaansche middenlinie komt iets meer naar voren. Na 11 minuten brengt de Amsterdamsche rechtervleugel den bal goed op en na een voorzet naar links wordt een goed schot ingezonden, dat Dijk stra nog juist corner weet te werken. Even later levert het verre opdringen der Blauw Wit-achterhoede een Zaansche door braak op. Een hard schot wordt uitstekend door Ferwerda gestopt, doch hij kan het leer niet vasthouden, zoodat het in het veld terug stuit. Drie, vier Z.F.C.'ers stormen toe en het is v. d. Kolf, die onhoudbaar scocit, (1—1). In de laatste minuten gaan nog eenige schoten over en langs het Z.F.C.-doel, doch in den stand komt geen verandering meer Interlandwedstrijden. Tsjecho Slowakije heeft Zondag te Praag met 2—1 van Italië gewonnen. Met dezelfde cijfers won Zwitserland Zon dag te Genève van Frankrijk. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de eerste klas wedstrijden van Zaterdag luiden als volgt: ArsenalPreston North End 4o BirminghamPortsmouth 40 Blackburn RoversEverton 11 ChelseaBolton Wanderers 21 Grimsby Town—Middlesbrough 1—0 Leeds UnitedAston Villa 42 Liverpool—Huddersfield Town 3—0 Manchester City—Brentford 2—1 Stoke City—Derby County 00 Sunderland—Sheffield Wednesday 51 West Broinwich AlbionWolverhampton Wanderers 21 Berchem Sport—C. S. Brugge 0—2 Daring Brussel—Antwerp F. C. 43 Liersche S. K.Anderlecht 43 White StarLyra 22 Standaard LuikUnion St. Gilloise 01 F. C. BruggeRacing Club Mechelen 22 F. C. MeohelenBeerschot 21 HAARL. VOETBALBOND. EERSTE KLASSE A. E. D. O. 5Kinheim 3 (20) Doorloopend is de thuisclub in de meerder heid geweest; slecht plaatsen was de oorzaak dat zoo weinig succes werd behaald. Eenige kopballen van J. v. d. Laan gingen vlak langs het doel. Toch weet hij van een verkeerd terug spelen te profiteeren en zijn elftal de leiding te geven (10). De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. De enkele aanvallen van Kinheim weten C. v. d. Laan en Kuyl gemakkelijk te keeren. En samenwerking met S. weet J. v. d. Laan den stand op 2—0 te brengen. Verdere pogingen tot scoren blijven vruchte loos. SpaarnestadStormvogels 4 (32) Stormvogels kwam direct gevaarlijk opzet ten. doch de Spaarnestad-achterhoede was er goed ir.. Deze verplaatste het spel. waarna het een gelijk opgaande strijd werd. De StormvogeLs-rechtsbinnen gaf voor rust aan zijn club de leiding 01 Na rust kwam Spaarnestad flink opzetten, doch de Stormvogels-achterhoede weerde zich geducht. Toch wist H. de Nijs met een fraai schot gelijk te maken, maar een weifelend optreden van den keeper van Spaarnestad stelde den middenvoor van Stormvogels in de gelegen heid. weer de leiding te nemen (12). Daarna kwam Spaarnestad los. Met twee mooie doel punten van J. de Nijs werd de eindstand 32 voor Spaarnestad. I. V. O.—Schoten 3 (4—2) Op verdiende wijze heeft de thuisclub dezen wedstrijd gewonnen De gastheeren zijn direct aanvallend en spoedig opent de rechtsbinnen de score (10). Hoewel de gasten meermalen het I.V.O.- doel belagen, slaagt de I.V.O.-verdediging er voorloopig in, de baas te blijven. Na een snelle aanval scoort I.V.O.-'s rechtsbuiten (20). Een afgemeten voorzet van rechts kopt de midvoor daarna onhoudbaar in (3—0). Als hervat is komt Schoten onstuimig op zetten. Het gelukt haar, door den midvoor tegen te scoren (3—1). I.V.O. pakt weer beter aan, hetgeen een vierden goal oplevert (41). Doch bijna on middellijk wordt het 42, dank zij een fraaien kopbal. Met ongewijzigde stand komt het einde. Haarlem 3Vliegende Vogels (42) De ontmoeting tusschen de nummers twee en drie is na een strijd, waarin Haarlem 3 verreweg het beste spel leverde, verdiend door de roodbroeken gewonnen. Het verschil tusschen deze elftallen lag voornamelijk in de middenlinie; vooral de Haarlem-centerhalf Goossens was een groot struikelblok voor de voorhoede van Vliegende Vogels. In de eerste helft is het een vlotte partij, waarbij Haarlem 3 echter steeds het beste van het spel heeft. Snoek geeft Haarlem de leiding met een zeer tam schot (10). Spoedig is de stand echter weer gelijk en wel door toedoen van Walstra na goed samen spel met J. Schildwacht (11). Uit een voorzet van Paardebek kopt Geer- lings den tweeden goal in het net (21>. Even later schiet Snoek een door den keeper slecht weggewerkten kopbal van Geerlings in (3—1). In de tweede helft krijgt Haarlem al direct een mooie kans om den voorsprong te ver- hoogen, n.l. een strafschop; deze wordt door Van Vreeden naast geschoten. Direct hierna profiteeren de bezoekers van een fout van de Haarlem-verdediging. De Haarlemmers laten zich echter niet van de wijs brengen en als Snoek even de gelegenheid wordt geboden, den bal gunstig voor zijn voeten te leggen, scoort hij met een mooi schot via den paal (42). Haarlem ia hierna zoo goed als binnen, vooral ook door een verkeerde tactiek die Vliegende Vogels toe gaat passen, n.l. twee binnenspelers die zich steeds in de achter hoede terugtrekken. Behouden een mooi doelpunt van Korn- mann. dat geannuleerd wordt, wordt er niet meer gescoord, zoodat Haarlem tenslotte met 42 wint. R. C. H. 3—Haarlem 3 a (3—3) R.C.H. onderneemt dadelijk na den aftrap de eerste aanvallen, die niet van gevaar ont bloot zijn. De Haarlemmers weten echter voorloopig den druk te weerstaan. Na vele mislukte pogingen gelukt het aan R.C.H. 3, de score te openen, welke zij echter na een goed opgezetten Haarlem-aanval weer moeten afstaan. Ook deze vreugde is van kor ten duur, daar voor de rust R.C.H. 3 er nog maals in slaagt de leiding te veroveren. Rust 2—1. Ook na de rust heeft R.C.H. 3 het beste van het spel; spoedig is de stand dan ook tot 31 opgevoerd. Haarlem 3a geeft zich geenszins gewonnen. Door te ver opdringen van de achterspelers van R.C.II. weet Haarlem 3a met eenige gevaarlijke doorbraken den stand weer gelijk te maken (3—3). Hiermee komt het einde. SwastikaD. S. K. (12) Nauwelijks is het spel aan den gang of de keeper van D.S.K. moet naar een scherp schot uitvallen; hij keerde dit keurig. De voorhoede van D.S.K. wierp zich flink in den strijd. De achterhoede van Swastika wist echter onheil te voorkomen. C. de Waard werd in den rug aangevallen waarvoor de scheidsrechter een penalty gaf, die door P. van Zaanen in een doelpunt werd omgezet. <01). Eenige minuten na de hervatting scoorde H. Prent no. 2. Wegens ongeoorloofd aan vallen door een der DB.K.-spelers gaf de scheidsrechter aan Swastika een penalty, welke echter door doelman Sieraad werd ge stopt. Tien minuten later gaf de scheids rechter nogmaals wegens gevaarlijk spel een penalty aar. Swastika. Maar weer wist Sie raad het schot te keeren. De scheidsrechter liet echter dezen strafschop overnemen; die werd thans in een doelpunt omgezet. (12). Hierbij bleef het. Heden Maandagavond geen bestuursver gadering. maar Donderdagavond 8 uur bij den secretaris, Harmenjansstraat 29.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11